B w bemiddelt bij uitbreiding camping Opleiding voor industrieel operator Jan Tuller erelid ZPC Twenhaarsveld Holten BI zonder zorgen kampioen Verzwakt Holten mist promotie Competitie tennis blijft Fierljeppen Achttal eerste in Rijssen spannend HOLTENS NIEUWSBLAD UNIEK PLAN VIERTAL SCHOLEN OVERIJSSEL Pupillen- toernooi op Meermanskamp DONDERDAG 2 JUNI 1988 Het college van b en w heeft zich bereid verklaard te bemiddelen in de controverse tussen de eigena ren van camping de Holterberg, de familie Paalman en de her vormde kerk in Holten. Dat deelde burgemeester Van Rappard mee tijdens de hoorzitting, die vorige „In de bedrijven wordt steeds minder handwerk verricht," zeg gen de docenten Ten Berge en Van Keken. „Het produktiepro- ces is slechts te volgen via allerlei meters, klokken en vaak ook beeldschermen. Wat de meetap paratuur aangeeft, moet je als industrieel operator kunnen ver talen en met behulp van de com puter kunnen beheren en bijstu ren. Wat men vroeger met zijn handen deed, doet men tegen woordig met het hoofd. En dat kunnen meisjes net zo goed als jongens." Kwaliteit De zorg voor de kwaliteit van het produkt wordt volgens de beide docenten steeds belangrij ker omdat de klant telkens hoge re eisen stelt. „Met behulp van veel apparatuur kan daarvoor worden gezorgd, maar dat vraagt veel aandacht en zorg van de operator. Wanneer de dure machines door storingen stil ko men te staan of beschadigd ra- *ken is dat tegenwoordig een kostbare zaak. Het vraagt om modern vakmanschap. En daar kan deze opleiding voor zor gen!" In het gesprek met de docenten Ten Berge en Van Keken blijkt dat zij samen met hun collega's van de andere scholen druk doende zijn een uitgekiend pro gramma op te stellen, afgestemd op de behoefte van het bedrijfs leven. „Door de veelheid van de aan te leren technieken kan men straks in allerlei bedrijven aan de slag. Zonder proces-opera- ting is de fabricage van bijvoor beeld ijs, kunststoffen, textiel of olie tegenwoordig onmogelijk." Diploma's De nieuwe eenjarige oplei ding wordt afgesloten met twee diploma's. Dat zijn het diploma Procestechniek en het theorie certificaat Mechanisch Operator A van de Vapro, de Vakoplei ding Procesindustrie. Tijdens de opleiding wordt er naast de vak ken Nederlands, Engels, wis- en natuurkunde vooral aandacht besteed aan technische informa tica, produktie-technologie en meet-, regel- en besturingstech niek met het accent op de be roepsgerichte vakken. Jongens en meisjes met een mavo- of lbo- diploma op zak moeten deze op leiding met succes kunnen vol gen. De directie van College Nieuw- land vertelt dat er tijdens de op leiding door middel van bedrijfs bezoeken, praktijksimulaties en stages veel oog zal zijn voor de praktijk. „Het mag tenslotte niet alleen schoolse kennis wor den, die wordt aangeleerd, zo stelt directeur Lubbers. „De jongelui moeten straks goed voorbereid aan de slag kunnen." Lubbers voegt er aan toe: „De nieuwe opleiding komt precies op het juiste moment, nu veel leerlingen de school verlaten en nog niet precies weten wat ze willen. Het geeft hen de moge lijkheid te kiezen voor een mo dern beroep waar veel vraag naar is. Het is een opleiding, die zekerheid geeft dat je ook wer kelijk aan de slag kunt". Een gehandicapt Holten heeft af gelopen zaterdag de promotie naar de 2e klasse moeten laten schieten. Door het gelijk eindigen met Z.A.C. in de competitie was een be slissingsduel noodzakelijk wat te vens promotie naar de 2e klasse zou inhouden. Door vakantieperi kelen kon Holten niet over haar keepers beschikken, hetgeen in de wedstrijd een doorslaggevende verzwakking betekende. Tot de rust zag Holten kans er in Raalte nog een aantrekkelijke wedstrijd van te maken. Z.A.C. was iets ster ker en kon bij rust een 8-4 voor sprong nemen. Na rust was het voor Holten snel bekeken. Vooral via de break out en de zwakte in de Hoitense defensie, zorgden er voor dat Z.A.C. de beslissingswedstrijd uiteindelijk met een ruime 24-9 overwinning kon afsluiten. Voor Holten, dat een sterke eindsprint maakte in de veldcompetitie, een domper op de goede prestaties van de laatste weken. Scores: Diederik Husslage 4; Nico Vorst, Johan Plantinga, Freek Nijkamp, Roland Bleyenberg, Al win v. Ommeren 1. De dames junioren verloren in de laatste seconden van kampioen V. en K. De dames van Holten speel den een goede wedstrijd en gaven het team uit Twello prima tegen spel. Voor de rust waren de gast vrouwen iets sterker en leidden dan ook bij rust met 4-2. Na rust werd het een gelijkopgaande strijd die door een onduidelijke situatie in de laatste seconden V. en K. de winst bracht Scores: Rianne Lan de weerd 2; Annemarie Ehren, Joke Markvoort, Sharon Vorst, Evelien Bril en Annerieke ten Velde 1 Jeugd BI blijft volop in de race naar het kampioenschap. Thuis tegen hek- kesluiter Boskamp werd dat nog eens duidelijk gemaakt. De gasten kregen nauwelijks een kans en Holten scoorde dat het een üeve lust was. Via een 10-1 ruststand werd Boskamp op een kansloze 22- 1 nederlaag getrakteerd. Al speel de een thuiswedstrijd tegen SDOL. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd. In een gelijk opgaande wedstrijd deelden beide teams dan ook de punten. Via een 3-3 rust stand eindigde het duel in 4-4. Met slechts drie verliespunten te gen in het gehele voetbalseizoen is Holten BI kampioen geworden in de promotieklasse B6, afdeling Twenthe. Met in het begin van het seizoen een verfrissende start, werden alle Op college Nieuwland start een oplei ding die je ze kerheid geeft over werk. N1JVERDAL - Op initiatief van het bedrijfsleven heeft een viertal scholen in Overijssel, waaronder College Nieuwland in Nijverdal, een uniek plan opgevat. Zij starten in september een extra vierde leerjaar, waarin jongens en meisjes met een mavo of lbo-diploma op zak worden opgeleid tot industrieel operator. College Nieuwland vult hiermee een gat in de markt. Tot nu was er namelijk geen gerichte dagopleiding voor het werken met geautomatiseerde processen. In de gesprekken tussen de directie van College Nieuwland en het plaatse lijk bedrijfsleven bleek dat met de invoering van computerbesturing en verregaande automatisering een groeiende behoefte ontstond aan speciaal opgeleide vakmensen. wedstrijden vrij gemakkelijk ge wonnen- Totdat men één keer ver loor in een thuiswedstrijd en zo stonden ze weer met beide benen op de grond. Voor de winterstop stond BI al ruim op kop en had eigenlijk maar twee tegenstanders waar rekening mee gehouden diende te worden. Er werd na de winterstop dan ook goed afgerekend met de beide top pers en dit resulteerde in een roy ale vijf punten voorsprong op num mer twee. Het kampioenselflal: staand v.l.n.r. Jan Wansink, Jeroep Pasop, Harold Tuitert, Tonnie Brands, Mark Vermeid, Mark v.d. Pluym, Bart Soer, Bekir Sezen en Herman ten Bolscher. Zittend v.l.n.r. Dik Kappert, Erwin Leurink, Wilco Pinkert, Desmond Vorst, Jan- Arend Borghuis, Jan van Beek, Pe ter Paul Balk. Polosecretaris H. Veldwijk overhandigd het nieuwe erelid Jan Tuüer de oorkonde, naast hem echtgenote lAni, die deelde in de hulde. De ZPC Twenhaarsveld heeft voorzitter Jan Tuller benoemd tot ere-lid van de vereniging. De uit reiking van de oorkonde vond niet plaats tijdens een van de vergade ringen, maar tijdens het 25 jarig huwelijksfeest dat Jan en Lini Tuller dinsdag 17 mei vierden. Tijdens dit feest, dat gehouden werd in het Bonte Paard, kwamen de overige bestuursleden met aan hang 'gekleed' in badcostuum de zaal binnen, met zich meedragend de clubvlag. Na een kort maar krachtig lied werd door secretares se Karin Knapen een en ander uit Jan's periode als voorzitter ten ge hore gebracht. Daarna was het woord aan polosecretaris H. Veld wijk, die meedeelde dat in de laat ste bestuursvergadering was be sloten Jan als erelid te benoemen van de Zwem en Poloclub Twen haarsveld. Hij overhandigde hem de hierbij behorende oorkonde en mevrouw Tuller kreeg een feeste lijk boeket bloemen. Bij een kleine vereniging zoals de zwem- en poloclub is het gebruike lijk dat wanneer man of vrouw be stuurslid wordt ook zo nu en dan een beroep wordt gedaan op de we derhelften, bijv. met bij opzetten tenten, hulp bij de zwemvierdaag- se en andere evenementen. Het erelidmaatschap van Jan Tuller is door ook een beetje voor zijn vrouw, die altijd bereid is te assi steren en hem de tijd geeft zijn functie naar behoren te verrichten. Jan Tuller kwam in 1979 als pen ningmeester in het bestuur en nam na een jaar het voorzitterschap over van de heer H. Meijer en tot op heden heeft hij dan ook de kar van de vereniging getrokken. Hij zal dit nog blijven doen tot de volgende jaarvergadering in 1989. Aanstaande zondag 5 juni, wordt op sportpark Meermanskamp voor de elfde maal het Allard van Brug- gentoemooi gehouden. Deelne mers zijn de pupillen van RKSV Rhoda, SV Schalkhaar, SC Brum- men en van de organiserende ver eniging sv Holten. De organisatie is in handen van de jeugdcommis sie van sv Holten. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en de prijsuitreiking zal om streeks 14.45 uur plaats vinden. Er worden vier prijzen uitgereikt. De eerste prijswinnaar komt tevens in het bezit van de Allard van Brug gen wisselbeker, beschikbaar ge steld door de familie Van Bruggen. Thans is voor het tweede achter eenvolgende jaar de beker in bezit van Rhoda. De P JGÓ afdeling Bathmen houdt op 12 juni a.s. wedstrijden pols- stokverspringen. Zo'n 50 leden van de PJGO nemen hieraan deel. De wedstrijden worden begeleid door een groep mensen uit Friesland die regelmatig deelnemen aan wed strijden Fierljeppen. Zij geven te vens een demonstratie. De wed strijden worden gehouden op het terrein achter de oude melkfabriek aan de Traasterdijk en beginnen om 11.00 uur. Op het concours van p.c. Ooster- hofruiters in Rijssen wist het achttal van de Bergruitertjes za terdag j.l. een-eerste prijs te win nen met 131 pnt. Verdere uitslagen waren: Ring 2B dres:, le pr. Marieke Mul der met Snorrewind, 125 pnt.; ring 3B dress: 3e pr. Gusta Bouwhuis met Wendy, 121 pnt.; ring 4B dress: 4e pr. Alieke Aaltink met miss Grey, 122 pnt.; ring 7 L2 dress: 5e pr. Jan Jansen met Lady Moonshi ne, 117 pnt.; ring 8 Ml dress: 2e pr. Willy v. Coeverden met Strawins- ky, 131 pnt. Springen: cat. C: 2e pr. Inez Veij- man met Japie, 65 pnt. cat. D 6e pr. Frederique Oolbekking met Tor nado, 58 pntr. Klasse L, cat A/B: le pr. Marieke Mulder met Snorre wind; cat. D: 2e pr. Huub Brands met Nicole; 4e pr. Jan Jansen met Lady Moonshine; 5e pr. Hermine Bronsvoort met Bandit. De tenniscompetitie blijft voor TC Holten spannend tot de laatste competitie-zaterdag. De twee herenteams op zaterdag kunnen niet meer ingehaald wor den door een van de andere teams en zijn dus zeker van het kam pioenschap. Het zaterdag meisjes- team heeft na een spannende wed strijddag net-niet kunnen winnen van Colmschate (2-3) en hun kans op het kampioenschap is verke ken. Het zaterdag mix 4 teams wordt kampioen als ze nu zaterdag met 3-2 winnen van hun tegenstan der. De eindstand van de teams die uit gespeeld zijn: dinsdag: dames 1, 3e klas, 21 pnt. (3e plaats); dames 2,6e klas, 24 pnt (2e plaats); dames 3,6e klas, 24 pnt. (2e plaats). Woensdag: jeugd, mix 1, 6 pnt. (7e plaats); mix 2,13 pnt. (3/4 plaats). Donderdag dames V, 16 pnt. Zondag jeugd: mix 1, 4e klas, 23 pnt (3e plaats); mix 2, 4e klas, 4 pnt (4e plaats). Camping houder Willy Veneklaas en echtgenote hopen op een goede oplossing van de problemen. week donderdag werd gehouden in het gemeentehuis over de wijzi ging van het bestemmingsplan van het weiland naast camping de Holterberg aan de Patrijzenweg. Na bijna twintig jaar touwtrekken heeft uiteindelijk de Raad van Sta te campinghouder Veneklaas on langs in het gelijk gesteld en werd de gemeente Holten verplicht mee te werken aan een wijziging van het het bestemmingsplan ter plek ke. Daarmee zijn de problemen rond een eventuele uitbreiding van de camping nog niet opgelost. Het weiland, dat nu de bestemming krijgt van recreatieterrein, is ei gendom van de hervormde kerk en is in pacht van de familie Paalman. De familie Veneklaas, eigenaar van camping de Holterberg, kan op het stuk grond dus geen aan spraak maken. Aan de andere kant kan de herovrmde kerk of de fami lie Paalman geen gebruik maken van de bestemmingssplanwijzi ging omdat er geen nieuwe cam pings in Holten gevestigd mogen worden en uitsluitend de bestaan de campings mogen worden uitbe- reid. Wil camping de Holterberg le vensvatbaar blijven, is uitbreiding met het 3 ha grote perceel drin gend noodzakelijk. De familie Ve neklaas wil het aantal standplaats sen voor stacaravans uitbreiden terwijl er ook een zwembad op het wensenlijstje staan. Tijdens de hoorzitting liet geen van de betrokken partijen het ach terste van zijn tong zien. De familie Paalman benadrukte, dat door het afstoten van het weiland hun in komsten er op achteruit gaan. De heer Meijerman, die namens de di aconie van de hervormde kerk sprak, wees op de waardeverande ring van het stuk grond. Agrari sche grond is aanmerkelijk minder waard dat grond met een recreatie ve bestemming. Zandpad In het nieuw ontwopren plan wordt de Patrijzenweg aan de openbaarheid onttrokken. Een op- merkkeli jk gegeven indien met de discussie rond de zandpaden in de raad onlangs heeft gevolgd. Geen van de politieke partijen had evenwel tijdens de hoorziting de moeite genomen toe te lichten waarom in dit geval een zandpand wel kan verdwijnen terwijl men nog geen maand geleden met ver ve beweerde dat bestaande zand paden op de Holterberg dienen te worden gehandhaafd.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7