Poolse groep verdient een gastvrij onthaal Lopers en fietser waren d'r eerder Vriendenschaar breidt bestuur uit Jaaragenda Leuk voetbal van dames Blauw Wit Ai ffy Jenny van der Knaap actief tijdens Folklorefestival: NBvP Holten ging op reis HOLTENS NIEUWSBLAD "ts -M 14 OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN HINDERWET SPORTCOMMISSIE DONDERDAG 2 JUNI 1988 Voor wat betreft de begeleiding van groepen tijdens het Interna tionale Folklorefestival is Jenny van der Knaap een debutante. Maar gezien de ervaring van de fa milie Van der Knaap als gastgezin voor veel Oosteuropese bezoekers en de contacten die vanuit de wo ning aan de Raalterwg met ken nissen achter het IJzeren Gordijn worden onderhouden, zal dat wei nig problemen opleveren. Temeer daar vader Dick tijdens het festi val van 7 tot en met 12 juli al een weekje vakantie heeft opgeno men. Als het aan de Van der Knaaps ligt kunnen de 36 leden van de Poolse groep Zespó Tanca Ludowego "Ziemi Chelmskiej" op een gastvrij onthaal rekenen. "En dat verdienen de Polen ook" vindt Jenny van der Knaap. "De laatste jaren is Polen nogal nega tief in het nieuws gekomen, maar wij hebben ervaren dat Polen veel positieve aspecten heeft. De alou de culturele traditie, maar ook de Poolse mensen zelf. Ze zijn erg spontaan, hartelijk en enorm gast vrij Ook wanneer ze zelf amper iets in huis hebben." Jenny van der Knaap kan het we ten want de Holtense die zich toe legt op het leren van verschillende Slavische talen, nam samen met haar man en de kinderen meer maals een kijkje achter het steeds verder opengetrokken IJzeren Gordijn. Komende zomer worden voor het eerst in tien jaar weer oude kennissen in Warschau opge zocht. Geen wonder dat de familie Van der Knaap zich meteen be- Jenny van der Knaap: "We moeten de Polen gastvrij onthalen". schikbaar stelde toen begeleiding voor de Poolse groep werd gezocht. Als alles volgens plan verloopt lo geren straks de voorzitter en diens vrouw (die als choreografe op treedt) en de buschauffeur van de groep uit Chlem aan de Raalter- weg. "Dat is handig, want dan kan de bus hier achter het huis worden ge parkeerd. Vorig jaar toen HMV een Het bestuur van C JV de Vrienden schaar heeft een aantal wijzigin gen ondergaan. Tijdens de onlangs gehouden jaarvergadering werd af scheid genomen van Arnold Grote- boer. Ria Njjland-Grotboer en Ri- anne Landeweerd stopten met hun functie als leidster. Als nieuw be stuurslid werd welkom geheten Christa Pieffers en voor Ria en Ri- anna zijn resp. Ria Sluiter en Dian- ne Pieffers de nieuwe leidsters. Christa wordt tweede penning meester in plaats van Eric Hon- coop die nu algemeen bestuurslid is geworden, en Wim Jansen heeft zijn algemeen bestuursplaats inge wisseld voor tweede secretaris. Dit jaar dus betrekkelijk weinig verschuivingen in het bestuur en leiding van de Vriendenschaar, maar het komend seizoen gaan er wat meer mensen het CJV verla ten, dus acht de CJV het nodig het bestuur alvast wat uit te breiden met algemeen bestuursleden. Op dit moment zijn dat er twee maar zal worden uitgebreid tot vijf. Dat zijn Herman Ulfman, Eric Hon- coop en de nieuwkomers Jolanda Nijland, Willie van Coeverden en Joke Markvoort. Verder is de jon gensclub 8-12 jaar zo hard gegroeid dat het nodig is deze club op te splitsen. Nieuwe leiders hiervoor zijn Erik Jansen en Erik Rietberg. De activiteiten van dit seizoen lo pen nu ten einde, maar de Vrien denschaar is al weer volop bezig met nieuwe ideën voor het komen de seizoen. Als laatste evenement voor de vakantie wordt op 10 juli de traditionele fietspuzzeltocht ge houden die wordt uitgezet door Eppie Klein Teeselink, Ria Nijland en Mini Stoevenbelt Joegoslavische groep te gast had, hebben we het ook zo opgelost. Na tuurlijk legt het een beslag op je, maar aan de andere kant is het enorm gezellig. Je kijkt eens verder dan je eigen kringetje waarin je normaal ronddraait. Wat betreft de communicatie verwacht ik niet veel problemen. Hoewel de Polen, gezien de ervaringen in de oorlog, het Duits niet echt propageren, kun je je daar toch aardig mee red den. Bovendien spreken vooral de jongeren vaak een woordje Engels. Bij zo'n topgroep als deze hele maal. Want je wordt natuurlijk niet zomaar uitgezonden naar het Westen." Temperamentvol De groep uit Chlem (in de buurt van Lublin) behoort inderdaad tot het puikje van de Poolse folklore- kunst. Met temperamentvolle dan sen en veelkleurige, fraai gebor duurde kostuums en hoofddeksels verzorgen de Polen een perfecte show. In een wervelend optreden worden de toeschouwers door heel Polen meegevoerd, van het stoï cijnse Noorden tot het vurige en wilde zuiden. Jenny van der Knaap heefter alle vertrouwen in dat ze de Poolse gasten allemaal in Holten kan onderbrengen. "Als je ziet dat veel Holtenaren door de voedsel pakketten-acties voor Polen toch al contacten met dat land onder houden, dan moet dat toch moge lijk zijn. Misschien is het nog inte ressant te weten dat de meeste Po len katholiek zijn ingesteld, voor zover dat tenminste mogelijk is in een land als Polen. De eerste gast- even laat fietsen in de fraaie omge ving hier. Zowel de Joegoslaven die we vorig jaar hier hadden, als de Indiase meisjes die hier vier jaar geleden waren vonden dat een hele belevenis." Wie in de week van 5 tot en met 12 juli als gastgezin voor de Poolse dansgroep uit Chlem wil optreden, kan contacte opnemen met Jenny van der Knaap, Raalterweg 33, tel. 05483-63742. De dames van NBvP Holten maak ten op dinsdag 17 mei het jaarlijkse uitstapje. Met de OAD-bus vetrokken 58 da mes voor een tocht richting Gou da, waar de aardewerkfabriek De Drietand werd bezocht. Na nog een uurtje in Gouda te hebben gewin keld, ging het 's middags naar Nij- kerk naar het oude apparatenmu- seum. Via binnenwegen richting Lelystad, Harderwijk, Vierhouten gezinnen hebben zich al aange- en Epe, ging het naar Holten waar meld. Het liefst brengen we ze met een voortreffelijk diner klaar stond twee tegelijk onder. Dat is voor het bij Vosman. Mede dankzij het gastgezin zelf ook prettiger. Zelf prachtige weer was het een zeer ge denk ik dat ik mijn gasten ook slaagde dag. (Ingezonden) D'r wurdt weer eel wat af efiets disse daang'n en 't is mien op'e- val'n det d'r ver'skeid'n soort'n fietsen bin. En det d'r ok van alles en nog wat gebeurt met fietsen. D'r bin witte fietsen en zwarte fietsen, lichte fietsen en zwoare fietsen. Fietsen die altied thuus bin en fietsen die altied weg bin. Fietsen die 's oamd's thuus koom'n en fietsen die 's nacbes buut'n bliem'n. Fietsen die de raad'n altied maar loat'n drie'n en fietsen die meer beskouweluk van aard bin. Fietsen die de trappers altied maar rond loat'n goan en fietsen die vaker friewiel'n. Fiet sen die een bult lol em en fietsen die veule narigeid ken'n. 'K wete van een fietse die met een veertienjoarige fietser was. Overal gung'n ze saam'n noar toe en ze wus'n wat ze an mekare ad'n, ze waa'n an mekare e'woacht. Een stuurgroep waa'n ze deur dik en dunne. Ze leek'n ok op mekare. De fietse 'ad een grote bellen, een grote spatlappen, een bietien zwei- belige begasiedrager en een rom melige kettingkaste met stikkers enzo. De veertienjoarige fietser 'ad een grote mond soms, 'ij 'ad grot^ voet'n doar as' ie wat slungeligmee leüp, en jassen-en broekzak'n waa'n meestal wat rommelig van in'old. Zo gung'n die twee saam'n. 'Ut durp uut, over de diek langs de re vier noar 't and're durp. En doa, in die olde dorpsstroate, stun een vrachtauto ène tel te late stille. De fietser lag op stroate en de fietse lag teen'gn de stoepe an. Veule mens'n kwaam'n kiek'n. De fietser en de fietse wur'n weg 'ebracht. Niet saam'n maar apaat. De Va en Mo wur'n op'e'aald en die Mo, 't is maar zo'n kleine sprikke, nam eur veertienjoarige fietser in eur grote, starke, waarme 'an'n en ze veev'n zien gezichte zien 'oar en zien 'an'n nat. Net zo as ze 'edoan 'ad toen as'sie net uut eur geboor'n was. Ze was'n um en ze dee'n um zien lievelingskleer'n an en ze leng'n um in een kiste en de Va en Mo vuul'n zo diep zo diep det een veertienjarige fietsen niet in een kiste eurt te ling'n. In die kiste wur'n ie noar uus 'ebracht, in zien eig'n kamer. Gewoon zien eig'n ka mer met van alles d'r in wat veur die veertienjoarige fietser altied belangriek was e'west. Die kiste in diè kamer det accordeerde net met mekare en toch kon die kiste die vijf daag'n naan's anders een beter plase em 'ekreeng'n. Die nacht wur'n d'r niet veule 'e sloap'n in det uus en toen de Va toch nog eem'n in sloap veul toen gun'k zie noar die kamer en ze wol det 'eufd weer in eur an'n neem'n, det ele jonge'slief in eur starke arms ol'n, ze wol um biej eur neem'n want 'ij was zo kold zo kol en 'ij was pas veertien joar. En zeg no'w zelf, wat is no'w 'elemoale veertien joar? Maar 't enigste was ze dee was eur starke waarme an'n op 't kolde glas leg'n. 'Oe lange of ze doar 'estoan 'ad wus ze niet maar toen de Va, wakker 'e wur'n, bezurgd biej eur kwamp was ut glas deur eur an'bn en eur troan'n minder kold. De fietse 'ad een skeef stuur, een kepotte lampe, nog wat meer krass'n en een gebreuk'n trapper. Det veul nog wel mee, maar toch is 'ie nooit meer d'olde 'e wur'n want d'r was teveule ve'driet an die fiet se. En zo gebeurt ut maar al te vake. Want zolang ut gewoon bief urn- mem stroat'n, eeuw'n olde stroat'n soms, te bliem'n gebruuk'n as rap pe weg um van A naar B te koom'n, deur auto's die gien beskeiden'eid ken'n maar altief en overal agres sief anwezig bin, zolange zul'n d'r fietsen bliem'n met zo'k ve'driet. Lopers en fietsers waar'n d'r eerder maar d'r wurd nog al te vake 't leste rekenskop mee 'eol'n. Oe lange goan we doar nog meer deur? Femme van den Belt. 19 juni: mix-voetbaltoernooi sv Holten. 17 juni: Docentenconcert Muziek school. 18 juni: Mintonette buitentoer- nooi. Jubileum Waerdenborch- groep Scouting Holten; Konings- schieten Dijkerhoek. 20 tm 26 juni: D toernooi tennis club Holten 22 juni: Handbal toernooi. 25 juni: School-en volksfeest Dijk erhoek. 26 juni: voorronde Songfestival Folklorefestival. 27 juni: Raadsvergadering 27 juni t/m 1 juli: Zwemvierdaagse JULI: 8 juli: Einduitvoering Muziek school. 8 t/m 15 juli: Int. Folklorefestival 8 juli: Oostenrijkse avond 9 juli: Exclusieve autoshow en 1 andbouwbeurs's avonds Zum HolterBock 10 juli: Braderie; optocht deelne mers; galamiddag en 's avonds verbroederingsbal; fietspuzzelrit CJV de Vriendenschaar. 11 juli: Früschoppen 12 juli: middag voor ouderen; 's avonds Songfestival 13 juli: 's middags Kindershow; 's avonds sluitingsbal. 16 juli: Koningsschieten 17 juli: Vakantie-fietsgezellig- heidsrit MAC Holterberg. 18 juli: Raadsvergadering 19 juli: Hoolter dagen 23 juli: Verkieang Dorpskoningin. De Blauw Wit dames I die on langs kampioen werden in de 2e klasse afd. Twenthe, speelden za terdagmiddag op 't Vletgoor een vriendschappelijke wedstrijd te gen het eerste van de S.V. „IJmui- den". De teams waren volkomen aan elkaar gewaagd maar na plm. 5 minuten kwam Blauw Wit toch op 1-0 door Jetta Tuitert De gasten kwamen hiema sterk terug met goed combinatiespel en de gelijk maker van Inge van Dinter op slag van rust was verdiend. Na de thee leuk voetbal met voor beide ploe gen kansen op een doelpunt maar raak schieten was voor beide blijk baar toch te moeilijk. Blauw Wit won tenslotte met 2-1 door een fraai doelpunt van Ans Kolkman. De gasten drongen in de slotfase nog sterk aan voor de gelijkmaker maar de inmiddels versterkte Blauw Wit-verdediging wist het te klaren, 't Was een hoogst sportieve wedstrijd die geleid werd door scheidsrechter Herman Schutte. „S.V.Y." dat op kamp was in Bar- chem nodigde Blauw Wit uit om deel te nemen aan het jaarlijkse Paastoernooi, een zeer op prijs ge stelde invitatie, waarover tz.t. na der zal worden beslist. Het Poolse folklore ensemble in hun fraai geborduurde costuums. Een troosteloos begin van het nieuwe zwemseizoen in Holten. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII JUNI: 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest. 4/5 juni: Baggers en Keilerstoer- 27 juli: Autocross nooi; concours hippique Bergrui- AUGUSTUS: ters; 2 augustus: Hoolter dagen 5 juni: Allard van Bruggentoer- 3 augustus: Vakantiepuzzelrit nooi; Gemeentezondag Ned. 9 augustus: Hoolter dagen Herv. kerk. concours hippique 16 augustus: Hoolter dagen Bergruiters. 21 augustus: Motortoertocht Hol- 6 juni: Pieterpadwandeling terbergrit. 7 juni t/m 16 juni: Tentoonstelling 23 augustus: Sterkste man van Hol- IKV in gemeentehuis. ten. 12 juni: Handbaltoe mooi; Koet- 27 augustus: Triathlon Holten, senrit Bergrijders SEPTEMBER: 10 september: Vrije markt. 17 september Dag van het paard. 23 september: Reünie Dagmavo voor volwassenen, aula SGH 18.30 uur. 24 september Holterbergfietstoer- tocht. 25 september Kampioenscross zij spannen. 26 september: Raadsvergadering 28 september Middenstands beurs 29 september Middenstandsbeurs 30 september Middens tandsbeurs. OKTOBER: 1/2 oktober: Nacht om Holten. 24 oktober Raadsvergadering. 29 oktober Holterbergloop. 30 oktober Erwin-autocross (onder voorbehoud) NOVEMBER: 28 november Raadsvergadering. DECEMBER: 17 december show sv Bato. 19 december Raadsvergadering. JANUARI: 6/7 januari: Nachtvoetbal 't Mos- sink. 15 januari: Oliebollencross. MAART: 4 maart: Jaarlijkse Postzegelruil beurs. MEI: 5 mei: Bevrijdingsloop. JUNI: 3 juni: S tra tenvoetbal toernooi. 4 juni: Allard van Bruggentoer- nooi. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan maatschap Groteboer vergunning verleend voorde bouw van een jongveestal met mestopslag bij het perceel Beuseberger- weg 40: 2. aan Stichting Pieterpad Milieu Estafette toestemming verleend voor plaatsing info-bus op 5/6 juni 1988; Voor het Inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. De commissie voor ruimtelijke ordening en woningbouwzaken ver gadert op woensdag 8 juni 1988 om 14.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - uitbrengen advies inzake concept-raadsvoorstel m.b.t. uitbrei dingsrichting van Holten na realisering bestemmingsplan „de Beu- seberg"; - informatie herziening bestemmingsplan „de Beuseberg". De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 6 juni 1988 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - aanschaf beregeningsinstallatiet.b.v. 't Vletgoor; - huurverhoging gemeentepanden; - aanbrengen van slijtlagen op de Holterbergweg en een gedeelte v.d. Dorperdijk; - verhuur voormalig gemeentehuis; - vernieuwen dakbedekking o.s.b. Haarschool; - aanbrengen van een sportvloer in het gymn./speellokaal o.s.b. Haarschool. - verkoop perceel bouwterrein in plan „de Beuseberg", De commissie financiën vergadert op dinsdag 7 juni 1988 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor aankoop electronisch scorebord in de sporthal; - krediet voor aankoop beregeningsinstallatie t.b.v. 't Vletgoor; - verstrekken gemeentegarantie i.v.m. vervroegde aflossing van le ningen voor de woningbouw; - krediet voor aanbrengen van slijtlagen op de Holterbergweg en de Dorperdijk; - krediet voor aanbrengen van een sportvloer in het speellokaal t.b.v. o.s.b. Haarschool; - krediet voor vernieuwing dakbedekking van de o.s.b. Haarschool - advies inzake voorlopige vaststelling gemeenterekening over 1986. De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op maandag 6 juni 1988 van 19.30-21X30 uur in het gemeentehuis (ingang Kerk- Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te voorkomen op 24 mei 1988 vergunning ingevolge de Hinder wet verleend aan: 1. de heer A. Wansink. Rijssenseweg 34 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van de rundveehouderij/dierenpension met onder grondse mestkelder en wagenloods; 2. de heer H. B. Lubbersen, Bijvanksweg 1a te Holten tot het uitbrei den en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf met een var- kensschuur en ondergrondse mestkelder. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 6 juni 1988) op de ge meentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder) aan de Keizersweg. ter inzage gedu rende genoemde termijn. Beroep tegen een beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State. Het moet in tweevoud worden ingediend bij deze Afdeling, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit ver zoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling, voornoemd. De beschiking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 6 juni a.s., aanvang 20.00 uur, in het ge meentehuis (kamer 9). Op de agenda staat een voorstel inzake de beschikbaarstelling van een krediet t.b.v. de aanschaf van een berege ningsinstallatie voor sportcomplex 't Vletgoor. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllillllilllllllllllllllllllllllllll'

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5