Bad was niet droog toen het nat werd Alternatieven Oranjewoud: veel papier, weining plan euwsblad Leerlingen van de basisscholen houden sportdag Deskundige HHV kritisch over gevolgde procedure HVG Holten naar Delft Geslaagd I U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Expositie IKV in hal gemeentehuis Markvoort in de raad Dikke Steen: Onze Woning haakt af Reünie Scouting JL JL -- - C# M Werkloosheid daalt door seizoenarbeid Holtens Nieuwsblad Donderdag 2 juni 1988 - 40ste jaargang no.22 Abonnementsprijs f37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Polen De meeste Holtenaren kennen Polen en hun inwoners door de voedsel- en kledingtransporten naar dit Oost Europese land. Dat het land ook een grote tra ditie heeft op het gebied van folklore, is minder bekend. Daar kan deze zomer verande ring in worden gebracht als een van de bekendste Poolse dans - en zanggroepen medewerking zal verlenen aan het internatio nale Folklorefestival. Jenny van der Knaap begeleidt de groep die week. In het Holtens Nieuwsblad deze week een ge sprekje met Jenny. Fietsvierdaagse Het herfstachtige weer van deze week zal ongetwijfeld een van de oorzaken zijn van het ge ringe aantal deelnemers aan de Avondfietsvierdaagse, al is het in de voorgaande jaar dat dit sportieve evenement door de Wielervereniging werd georga niseerd wel eens eerder slecht weer geweest. Feit blijft dat het aantal deelnemers bleef ste ken bij 220, een laagterecord. Stratenvoetbal De 'jongs' van de Beuseberg hebben zaterdag het traditio nele Stratenvoetbaltoernooi gewonnen, een toernooi dat niet weg te denken Is van de sportieve agenda's in Holten. Was het vroeger een verededel- de vorm van straatvoetbal, te genwoordig is die vrijblijvend heid er wel af. Alle teams ko men keurig in sponsorshits op het veld. Met de shirtjes sloop er ongemerkt ook een andere mentaliteit binnen. De Holten- se scheidsechters dreigen daar van de dupe te worden. Reden voor de organisatoren om vol gend jaar de mensen in het zwart van elders te laten ko men. Ook bij voetballers wil het oude opvoegkudige gezegde vreemde ogen dwingen nog wel eens opgeld doen. Het blijft natuurlijk een misser van de eerste orde, dat met de war me Pinksterdagen van dit jaar de vakantiegangers en de Holtena ren het moesten doen met de ver koeling van de tuinslang, dan wel uit moesten wijken naar zwemba den in de omliggende plaatsen omdat Twenhaarsveld pas afgelo pen zaterdag zijn poorten voor dit seizoen opende. Dat heeft van de recreatieondememers, die - nog niet - over een eigen zwembad be schikken veel boze reacties opge leverd. Achteraf blijkt geen kwes tie van langzaam malende ambte lijke molens te zijn, zoals werd aangenomen maar een technische kwestie die niet op tijd kon.wor den opgelost. Het was een kwestie van een zwembad dat niet droog was toen het nat werd. Hans Wissink, hoofd sportzaken van de gemeente Holten weet er al les van. "Zoals men wellicht weet, heeft de gemeente Holten uit fi nanciële overwegingen besloten het seizoen van het zwembad met een maand te verkorten, maar om dat om Pinksteren slechts een week voor de officiële openingsda tum viel, werd besloten om toch tij dig genoeg open te gaan. Alles werd in gereedheid gebracht en ook qua personeel waren er geen problemen. Echter bij het vullen van het oude bad bleken er aan de bodem zodanige mankementen dat die onmiddelijk verholpen diende te worden. Toen vorig jaar de vloer een opknapbeurt had ge kregen, heeft men het te vlug laten vollopen, met gevolg dat de verf nog niet goed uitgehard was. Het nieuwe bad was wel gebruiksklaar. We vonden het evenwel niet ver antwoord om dan maar een half bad open te stellen". Zaterdag was alles in orde en gin gen de hekken weer open. On danks het druilerige weer was er toch nog een flinke belangstelling, ook wellicht door dat het eerste weekend de toegang gratis was. Een weet voor de traditonele be- Troosteloos, is de goede kwalificatie voor de eerste openingsdag van het zwembad. zoekers van Twenhaarsveld, maar onbekend denkelijk voor de toeris ten. De 85 jarige heer Beijers hoeft dit zijn abonnementsgeld niet te betalen. Hij heeft als oudste zwem mer van Holten van de sportcom- missie een gratis abonnemnt ge kregen. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De leden van de HVG Holten ging dinsdag 16 mei op pad voor het jaarlijkse reisje. In Delft werd een bezoek gebracht naar de Porceleij- nen Fles, de fabriek waar het be faamde Delfts aardewerk wordt ge maakt. Een zonnige rondvaart ging vooraf aan een goed verzorgde koffietafel. Ongeveer anderhalf uur konden de dames op eigen ge legenheid de stad bekijken. Om half vijf werd de terugreis aan vaard. Via Zeist en de Veluwe ging het terug naar Wilp waar uin restu- arant Bosgoed het diner werd ge nuttigd. Onze oud-plaatsgenote Mieke Groenewegen is vrijdag 27 mei ge slaagd voor het doctoraal examen Organisatie Psychologie aan de Rijsk Universiteit te Utrecht. De drie geprestenteerde al ternatieven die door bureau Oranjewoud zijn aangedra gen voor de reconstructie van het centrum van Holten be rusten voor een groot deel op drijfzand. Er is geen verkeer stelling geweest, die aangeeft waar het verkeer dat door Holten komt vandaan komt en naar toe gaan. Het gehele verhaal hangt in de lucht. Daarnaast is er een hele hoop papier geleverd, maar nauwe lijks een kaartplan. De schaal 1: 1000 die gehanteerd is is veel te klein om details te kunnen verwerken. Een goed plan behoort minstens een schaal 1:200 te hebben waar op duidelijk de alternatieven zijn uitgewerkt@. Deze niet mis te verstane kritiek uitte dinsdagavond de heer J. Bouwman, deskundige ruim telijke ordening van het KNOV tijdens een extra le denvergadering van de Hol- tense Handelsvereniging. J. Bouwman van het KNOV: ,fiolten heeft een nieuw hart hard nodig". Kritiek had de adviseur van de Holtense Handelsvereniging ook op de wijze waarop het college van b en w de zaak had aangepakt. Naar zijn informatie was er alleen bij Oranjewoud offerte aange vraagd (wat wethouder Westerik later kon weerleggen). Daarnaast had het de adviseur van de HHV gestoord dat in de begeleidings commissie de stem van deskundi gen niet welkom waren geweest. Daarnaast vond hij de opzet van het onderzoek voor de - in vergelij king met andere steden en dorpen - geringe problematiek van Holten te zwaar aangezet. Een voordeel noemde hij dat hierdoor het colle ge van b en w beschikt over een breder beleidskader, die meer in zicht geeft. Door de gekozen opzet blijft het nu echter te veel bij een papier- en praatplan terwijl er voor het zelfde geld, of minder, er een uitvoeringsplan gemaakt had kun nen worden dat binnen een half jaar tot concrete besluiten had kunnen leiden. Als voorbeeld noemde hij de herinrichting van Groenlo, dat niet meer dan een half jaar voorbereidignstijd heeft ge kost. Oplossingen Van de drie aangedragen oplossin gen komt naar zijn mening plan twee (30 km zone en wering vracht verkeer), in combinatie met enkele onderdelen van plan drie het beste overeen met de wensen van de Hol- tensee middenstand. @Holten moet sfeervriendelijker worden. We moeten af van dat grauwe as falt. Er moet een vriendelijke sier bestrating komen en sfeerverlich- A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 Ruim 400 leerlingen uit de groe pen vijf tot en met acht van de Holtense basisscholen zullen vrij dag 3 juni aantreden voor de jaar lijkse sportdag. Op sportpark Meermanskamp zal een geva rieerd programma worden afge werkt. Er worden individuele en groepswedstrijden gehouden, ter wijl ook het recreatieve aspect niet wordt vergeten. Individueel bestaat er voor iedere leerling de mogelijkheid een schoolsportdiploma te behalen. Voor dit diploma moeten vier on derdelen afgewerkt worden. De on derdelen zijn: 60 m„ hardlopen, verspringen, balwerpen en een hin- demisbaan die bestaat uit vijf ver schillende behendigheidsoefenin gen. Groepsprestaties worden er ver langd bij het slagballen en lijnbal- len. Bij de achtkamp komen de re creatieve opdrachten aan de orde, waarbij een waterestafette zeker niet zal ontbreken. De sportdag zal omstreeks 14.00 uur worden afgesloten met een es tafette tussen de teams de de zeven Holtense basisscholen. Ieder team zal bestaan uit vier jongens en vier meisjes, die over 8 x 60 m. zullen strijden om de wisselbeker, die nu nog in het bezit is van de Haar- school. ting. De bereikbaarheid van de winkels dient evenwel onverkort te worden gehandhaafd. Er dienen voldoende parkeerplaatsen te ko men in de nabijheid van de win kels. Holten is vooral een bood- schappendorp voor de eigen bevol king, daarom moet het verkeer vanuit beide richtingen mogelijk blijven@. Hij gaf als aanbeveling mee eerst de beide 'einden' van het dorp aan te pakken, zodat voor het doorgaande vrachtverkeeer een dam wordt opgworpen. Pas daarna kan dan het centrum worden aan gepakt, waarbij de centrumfunctie moet worden begrensd door het ge deelte tussen Stationsstraat/laren- seweg en Noordenbergstraat. Daarbij moet een onderzoek ge daan worden naar de effecten, die deze plannen hebben vor het ver keer in de andere wijken van Hol ten. Hij stelde voor een nieuw plan op te laten stellen, waarin de aan bevelingen die door de HHV en VW zijn gedaan, verwerkt wor den, samen met de aanbevelingen van de gemeenteraad. Daarbij moet de nadruk worden gelegd op de uitvoering van het plan en kan het papierwerk tot een tweetal A- viertjes worden beperkt. In de commissie, die de aanbevelingen moeten cooördineren moeten niet alleen Holtenaren zitting hebben maar ook deskundigen. Dit moet op korte termijn geschiedden. @Het is had nodig dat Holten een nieuw hart krijgt. In Overijssel is het het laatste dorp dat nog niet is aangepakt@, aldus Bouwman. enquete Tijdens de vergadering werd te vens het resultaat bekend ge maakt van de enwuete door op ver zoek van de handelsvereniging is gehouden over de koopavond. Er blijkt een lichte voorkeur te be staan voor de vrijdag, bij de consu ment, echteter de meeste onder vraagden gaven te kennen nauwe lijks interesse te hebben voor een koopavond in Holten. In de enwue te werd ook gevraagd naar oplos singen voor het verkeersprobleem. De meeste mensen onderschreven het voorstel het vrachtverkeer te weren en een 30 km zone in te stel len. Maar liefst 35 mensen zonder baan hebben in de maand april werk ge vonden. Dat blijkt uit de maand cijfers van het Gewestelijk Ar- beidbureau Deventer. Stonden eind maart nog 193 werkzoekende Holtenaren ingeschreven, eind april waren dat er 158. De daling is vooral te dahken aan een verhoogde vraag in de sei zoensgebonden bedrijfstakken zo als landbouw en de bouw, maar ook in de handel en op kantoor vonden meer mensen werk. In to taal staan nu nog 100 werkloze mannen en 58 vrouwen ingeschre ven. Het aantal landurig werklo zen (meer dan 36 maanden) is in de afgelopen maand enigzins ge daald. Drie werkloze mannen in die categorie vonden werd en één vrouw. Er zijn in Holten nu nog 31 mannen langer dan driejaar werk loos en zeven vrouwen. Wethouder W. Dalhuisen zal maandag 6 juni om 19.30 uur in het gemeentehuis de tentoonstelling van het IKV "Oost-Europa, dat zoeken we op" officieel openen. De tentoonstelling is in opdracht van het IKV gemaakt door studen ten van de Reinwardtacademie voor Museologie in Leiden en geeft in tien presentatie-eenheden een representatief beeld van de con tacten tussen Nederland en Oost- Europa. Aan bod komen thqma's als econo mie en handel, media, onderwijs en wetenschappen, vrouwen en vak beweging, toerisme, kerken en vre desbeweging, sport, cultuur, ge meentelijke contacten, individue le contacten jongeren en milieu. De tentoonstelling is opgezet als een fictief dorp. Elke presentatie eenheid stelt een gebouw voor (fa briek, school, kerk, gemeentehuis enz.) en verwijst aldus naar het be trokken thema. De tentoonstelling is gedurende de openingstijden op werkdagen te bezichtingen in de hal van het ge meentehuis en duurt tot en met 16 juni. Gerrit Markvoort. De PvdA-fraktie in de gemeente raad is weer compleet. Voor de on langs vertrokken Gerard Wenne- mers zal Gerrit Markvoort (38) deel uit gaan maken van de socialisti sche fraktie. Markvoort neemt de portefeuilles over van Wennemers (finaniën en CAI). Voorlopig zal Jan van der Harst het fraktievoorzitterschap voor zijn rekening nemen. De gemeente Holten gaat op zoek naar een andere mogelijkheid om op het terrein twaalf tot vijftien huurwoningen in de premiesector te realiseren nu woningbouwver eniging Onze Woning te kennen heeft gegeven voorlopig geen huuwoningen te willen bouwen in Holten. Het contingent huurwo ningen dat door Onze Woning vo rig jaar in het uitbreidingsplan de Beuseberg werd gebouwd, bleek zo moeilijk verhuurbaar, dat men er geen interesse in heeft, mee te wer ken aan het plan voor het terrein van de Dikke Steen. Door dit besluit van Onze Woning komt de realisatie van het tweede woonwagenkampje op die plek op losse schroeven te staan. Zoals be kend wil het college van b en w het veel omstreden woonwagenkamp je aan de Kerkhofsweg laten ver vallen, indien er overeenstemming bereikt kan worden met de grond eigenaar (Meinders uit Rijssen) van het Dikke Steen-terrein en er naast het woonwagenkamp een aantal huur- en koopwoningen ge bouwd zal worden. Lukt dit even wel niet, dan wordt het omstreden plan weer uit de kast gehaald. Op 16 juni is het 25 jaar geleden dat de scouting Waardenborch- groep werd opgericht. Ter gelegenheid hiervan roept het bestuur alle oud-leden op voor het bijwonen van de reü nie, die gehouden wordt op za terdag 18 juni a.s. in het clubge bouw aan de Liezenweg te Hol ten. Het is de bedoeling om om streeks 14.00 uur te beginnen; een eindtijd is niet vastgesteld. Er is inmiddels al veel foto- en filmmateriaal en dergelijke bij eengebracht, maar de oud-le den wordt gevraagd vooral nog eens even in hun persoonlijk ar chief te kijken naar dia's kiekejs en films over de Waardenborch- groep om de reeds in bezit zijn de spullen voor die dag aan- te vullen.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1