sport Ei agenda Uitstekend geslaagd concours hippique PC Bergruitertjes Gehavend Holten na rust door de knieën Nog drie teams TCH ongeslagen Toerfietsers met Pinksteren actief Handbal Holten sluit seizoen succesvol af Zaterdag 28 mei: Straatvoetbal op 't Vletgoor HOLTENS NIEUWSBLAD Uitslagen Bergruitertjes Reünie elftal 'oud'Holten Zilver voor B. Brinkman Bathmen vist beter 'DONDERDAG 19 MEI 1988 Indien het de tennisclub Holten vergaat als de tien kleine neger tjes, ziet het er somber uit, maar vooralsnog zijn er nog drie kans hebbers voor een kampioenschap dit jaar. Het zaterdag mix- 3 team zal dat geluk niet beschoren zijn. Het team verloor zaterdag zijn wedstrijd tegen Schapekolk 5, waardoor de kans op een kam pioenschap is verkeken. De twee zaterdag herenteams zijn nu zo goed als zeker van het kam pioenschap. Zij hebben de sterkste tegenstanders nu gehad en zijn nog ongeslagen. Het zaterdag meisjesteam moet volgende keer tegen Colmschate, dat ook nog on geslagen is. Het zaterdag mix 4 team staan nog steeds met punten meer bovenaan, dus heeft ook nog een goede kans. De uitslagen waren: Dinsdag 10-5 dames: Holten 1 - DLTC Ready 3, 5-0; Holten 2 - MTV'65 2,3-2; Holten 3 - Stedeke 3, 3-2. Woensdag 11-5 jeugd mix: Hol ten 1 - TC Goor 1 1-4; Holten 2 - P. Braband 3,5-0. Donderdag 12-5 da mes V: Holten- Pelikaan 2,3-2. Za terdag 14-5 jeugd mix: Holten 1 - Drijver's, 5-0; Holten 2 - Bathmen 3,0-5; meisjes: Holten - de Mors, 4- 1. Zaterdag 14-5 senioren mix: Hol ten 1 - TV Top 1, 2-3; Holten 2 - Bathmen 4,5-0; Holten 3 - Schape kolk 5, 2-3; Holten 4 - Wegdamse TC 3,5-0; Holten 5 - Nijverdal 10,3- 2. Heren: Holten 1 - Luctor 2, 4-1; Holten 2 - Nijverdal 5, 5-0. Zondag 15-5 jeugd, mix: Holten 1 - Rijssen, 5-3; Holten 2 - TWS 4,0-8. Komend weekend zullen liefst 21 Holtense toerfietsers aan de start verschijnen van Luik-Bastena ken-Luik. Deze bekende wieler klassieker geniet grote bekend heid bij de toerfanaten. Zo ook bij de leden van de Wielerverenging die met steeds meer leden naar het zuiden afreizen. Dit jaar zijn er vijf debutanten, die de Ardennen willen bedwingen. .Het trainingskamp is opgeslagen op een bungalowpark in Rekem ten noord-westen van Maastricht. Door de steeds grotere belangstel ling wordt het voor de organisator steeds moeilijker om goed onder dak te vinden. In totaal gaan er 47 personen mee. Velen vertrekken morgen reeds en de rest volgt za terdag. Zondag is de grote dag voor de coureurs en maandag keert ie dereen terug. Voor ploegleider Anton van Oyen en zijn assistent ligt er een zware taak om een zo homogeen mogelij ke ploeg samen te stellen. Een van zijn sterke 'klimgeiten' zal hij zeker op de cols in de aanval sturen. Dit maal zal hij het alleen moeten doen want zijn broer heeft de vorm nog niet helemaal te pakken na dc on gelukkige botsing bij een zaalvoet balwedstrijdje deze winter. Het doel van de ploegleider zal zeker zijn met zoveel mogelijk renners aan de meet te komen. Misschien ligt er voor de vereniging wel een prijs voor de club met het grootste aantal gelukte deelnemers, zoals in het reglement staat van deze Belgische club. Over de voorbereidiging van zijn coureurs is de ploegleider tevre den. De trainingsavonden werden goed bezocht en in het weekend werd vaak aan een tocht deelgeno men. Vooral de laatste weken werd de arbeid opgevoerd, met o.a. de tocht in het Teutenburgerwoud en enkelen gingen Hemelvaartsdag naar Zuid Limburg. Zoll Rundfahrt Afgelopen zondag was er weer een clubrit, meetellend voor het toer tochtenklassement. Deze keer werd een bezoek gebracht aan de Hengelose Toerclub. Een en twin tig coureurs meldden zich aan de start. De Luikgangers gingen op de fiets naar Hengelo, om kilometers te maken, de rest per auto. De tocht ging over een afstand van 125 km. Er werd van begin af aan een hoog tempo aangehouden en dat kreeg zijn weerslag aan het eind. Klimwerk was er alleen in Bent- heim en op de Hooidijk in Vasse. De krachtige wind speelde parten bij enkelen. Anderen gooiden er nog een schepje bovenop en dre ven het tempo de laatste 20 km ex tra flink op. Elfstedentocht Maandag 22 mei, tweede Pinkster dag wordt in Friesland de Elfste dentocht verreden. Naar verwach ting zullen er 15 tot 20.000 deelne mers zijn. Tussen de vele deelne mers zullen zeker twee Holtenaren aanwezig zijn, de 'vutters' Vene man en Hans de Groot, twee kilo metervreters die een startkaart hebben weten te bemachtigen. Blauw Wit De Blauw Wit jeugd zal zaterdag 21 mei deelnemen aan een toernooi van SG Haarle. Junioren BI vertrek 11.15 uur. De pupillen Dl, El, E2 en F1 vertrek ken resp. om 08.15, 13.45, 13.15 en 10.45 uur. Vertrek voor alle teams vanaf sportpark 't Vletgoor. SENIOREN: Dinsdag 24 mei: Blauw Wit 4 - Het Landeweerd, 19.00 uur; Blauw Wit 6 - Kozakkenstraat, 19.00 uur. Donderdag 26 mei: Blauw Wit 7 - Canadastraat. DAMESVOETBAL: Woensdag 25 mei: Blauw Wit dames 1 - ARC, 19.00 uur; Achilles - Blauw Wit dames 2, vertrek 18.00 uur. Zaterdag 28 mei: Blauw Wit da mes - SVY (IJmuiden), 17.00 uur. Zaterdag 4 juni: Blauw Wit to taalsportdag, aanvang 09.00 uur. SV Holten JUNIOREN/PUPILLEN: Zaterdag 21 mei: Haarle Al- Holten Al, 14.30 uur, vertrek 13.30 uur; Holten BI - Wilhel- minaschooltoernooi Hengelo, aanvang eerste wedstrijd 14,5-5 uur, vertrek 14.00 uur; Holten B2: ABS toernooi Bathmen, aanvang eerste wedstrijd 13.50 uur, vertrek 13.00 uur; Holten Cl: Wilhelminaschool Hengelo, aanvang eerste wedstrijd 12.05 uur, vertrek 11.00 uur; Holten C2: ABS toernooi Bathmen, aanvang eerste wedstrijd 13.30 uur, vertrek 12.45 uur. Holten A2: vrij. Holten D3 -: toernooi Markvo- gels, vertrek 08.45 uur; Holten El: toernooi ABS Bathmen, vertrek 08.45 uur; Holten E2: toernooi RKSV, Rijssen, ver trek 08.45 uur; Holten Fl: toer nooi RKSV Rijssen, vertrek 12.45 uur; Holten F2, toernooi ABS Bathmen, vertrek 08.00 uur. Dl en D2 zijn vrij. SENIOREN: Donderdag 19 mei: Rietvogels 8 - Holten 9, 19.00 uur, vertrek 18.00 uur; vrijdag 20 mei: Stevo 3 - Holten 3, 19.00 uur, vertrek 18.00 Maandag 23 mei (2e Pinkster dag): Haarle 7 - Holten 10,09.00 uur, vertrek 08.00 uur en vriend schappelijk: Holten 1 - 'oud' Holten 1 (kampioenselftal 1978), 14.30 uur. Dinsdag 24 mei: Nederlaagtoer- nooi WWV 1 - Holtenl, 19.00 uur, vertrek 17.45 uur. Handbal Zaterdag 28 mei: Al thuis tegen SDOL om 12.00 uur. BI thuis tegen Boskamp om 11.00 uur. Zondag 29 mei: Dames junioren uit tegen V&K om 11.00 uur PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK voor de week van 21 mei tot en met 27 mei 1988 Zaterdag: gesloten tfm 25 mei i.v.m. examens scholengemeen schap. Donderdag: 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uit sluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66, toestel 722). Stralende weersomstandigheden en een perfecte organisatie waren op Hemelvaartsdag de ingrediën ten van een perfect concours hip pique van PC de Bergruitertjes, dat zich mocht verheugen in een groot aantal belangstellenden, ook van niet ruiters. Het wed strijdschema kon met gemak wor den aangehouden. Door het vlott- te tempo moest de wedstrijd zelfs enige tijd worden stilgelegd om de deelnemers de gelegenheid te ge ven hun dressuuur oefening af te maken. Aan het succes van deze geslaagde dag zullen de fraai beschilderde klompen van penningmeester Derk Jansen niet vreemd zijn. De enige keer dat hij zijn klompen op een concours thuis had gelaten, liep er van alle in het hondert, van daar dat ook dit keer onder het net te pak de rode klompen te bewon deren vielen. Dressuur: Ring 1, viertaiien klasse L: 1. Welgelegen uitOlst118pt. Ring2,achttallen klasse L: 1. De Hertruiter tjes uit Hellendoorn 132. Ring 1, achttallen klasse Z: 1. De Molenruiters uit Bathmen 107. Individueel dressuur: Ring 1, klasse B, cat. A/B: 1. Heieen Visser met Cherien uit Markelo 136. Ring 2, klasse B: 1. Jeanine Klein Velderman met First Di amond uit Markelo 133. Ring 3, klasse B: 1 Esther Kluitenberg met King (Looleerui- ters) 134. Ring 4, klasse B: 1. Susan Velt- man met Sarouf (Molenruiters) 127. Ring 5, klasse L: 1. Bert Jansen met Araboy (Mo lenruiters) 132. Ring 6, klasse L: 1. Esther Plender met Illuster (Haatlandruitertjes) 137. Ring 7, klasse L2:1. Marianne Ran met Misty (Haatlandruitertjes) 136. Ring 8, klas se M1 en M2:1Hester Klein Lankhorst met Hayvivtie (Molenruiters) 127. Ring 8, klasse Z1:1. Wim Rietman metTarzan (Molenrui ters) 178. Springen: Klasse B, cat. A: 1. Brenda Koppert met Marco (Bergruitertjes) 65. Klasse B, cat. B: 1. Berdien Hubregtse met Eline 60; 2. Pau- lette Metscher met Black Beauty 58. Klasse C, cat. B: 1. Marbel Schoemaker met Rolex 70; 2. Jelle Vos met Famke 68; 3. Jodie Kap- pert met Natasja 68. Klasse B, cat. D: 1El len Kemper met Daister 75; 2. Miranda Jan sen Eupe met Claus 70; 3. Dianne Ligten berg met Abdullah 69. Klasse B, cat. E: 1. Kirsten van Blijswijk met Odessa 60, 2. Sandra Reef met Fleurtje 58. Klasse L: Cat. B: 1. Marcelle Harbers met Blinda. Cat. C: 1. Karina van Welpen met Jumping Lady; 2. Martin ter Haar met Vivian; 3. Petra Schreuder met Floortje. Cat. D: 1. Marian ne Ran met Frederik; 2. Ester Pruim met Tanja; 3. Esther Plonder met Illuster. Cat. E: 1. Naomi van der Haar met Zarina. Klasse M: Cat. D: 1. Annelies Groot Hemmink met Fantasie; 2. Maurits Fijnappel met Alice; 3. Inge van der Hooff met Oakly. Klasse Z: Cat. B: 1. Heleen van Losser met Rakker. Cat. C/D: 1Natasja Mollink met Cartouche; 2. Dimitri van Es met Lady Grey; 3. Gea Rietman met Quarteltje. Cat. E: 1Eddy van Mispelaar met My Dearly. Klasse ZZ: 1. Maaike Houtstra met Sander; 2. Gerald Geessink met High Society; 3. Cynthia Postma met Acapulco; 4. Jeanet Geessink met Jumper; 5. Zwennie Vincent met Mark; 6. Sacha Dito met Rolex. De Bergruitertjes waren dit keer ook gastheer voor de Nederlandse selectie. Henk Beunk uit Rijssen had voor deze Z2 ruiters twee par- coursen uitgezet, die veel bewon dering oogsten. Het eerste par cours was vrij gemakkelijk, maar op het tweede parcours kwam geen enkele deelnemer foutloos rond. De trainier van de nederlandse se lectie was uitermate tevreden over de mogelijkheden van het paardes- portterrein op de Borkeld en zegde toe volgend jaar nogmaals met een selectie naar Holten te komen. De uitslagen waren: Op zaterdag 28 mei zal op sport park 't Vletgoor weer het jaarlijk se straatvoetbaltoernooi worden gehouden. De wedstrijden begin nen om 08.30 uur en prijsuitrei king rond de klok van vijf uur. De wedstrijdindeling is als volgt: 08.30 uur: 1. Verzetstraat- Kozak kenstraat; 2. Holterbroek - Gaar- denstraat; 3. Landeweerd - Dijker- hoek; 4. Lichtenberg - Lageweg. 09.07 uur: 1. Kenemansstraat - In dustriestraat; 2. Canadastraat - Beuseberg; 3. Dorpsstraat - Noor denbergstraat; 4. Köllingserf - Look; 09.44 uur: 1. Verzetstraat - Holterbroek; 2. Kozakkenstraat - Gaardenstraat; 3. Landeweerd - Lichtenberg; 4. Dijkerhoek - Lage weg; 10.21 uur: Kenemansstraat - Canadastraat; 2. Industriestraat - Beuseberg; 3. Dorpsstraat - Köl lingserf; 4. Noordenbergstraat - Look; 10.58 uur: 1. Verzetstraat - Gaardenstraat; 2. Kozakkenstraat - Holberbroek; 3. Landeweerd - La- Op maandag 23 mei (Tweede Pink sterdag) wordt op sportpark Meer manskamp een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het huidige eerste elftal van sv Holten en het team dat tien jaar geleden kampioen werd van de vierde klas. 'Oud' Holten treedt aan met in zijn midden o.a. Johan Huizen (mo: menteel sv Epe) en Hendri Brons voort (Rohda Raalte). De wedstrij begint om hald drie en is vrij toe gankelijk. Bets Brinkman heeft op het Neder lands kampioenschap Luchtge- weer, dat afgelopen week gehou den werd in Almelo in sporthal Windmolenbroek, een tweede plaats behaald in de klasse vetera nen. Hij schoot 341 punten bij el kaar. geweg; 4. Dijkerhoek - Lichten berg. 11.35 uur: 1. Kenemansstraat - Beuseberg; 2. Indusgreisrtraat- Canadastraat; 3. Dorpsstraat - Look; 4. Noordenbergstraat - Köl lingserf. De volgende wedstrijden worden gespeeld om 12.45 uur, 13.22 uur, 13.59 uur, 14.36 uur, 15.13 uur en 15.50 uur, waarna de finales wor den gespeeld. Afgelopen weekend speelden de meeste zondagteams hun laatste wedstrijden. De heren senioren boekten een verdiende overwin ning op mede kampioenskandi daat Heeten en eindigden zodoen de op een gedeelte eerste plaats met ZAC uit Zwolle, dat weinig moeite had met het zwakke Kwiek. (16-28). Een gemotiveerd Holten wenste in de thuiswedstrijd tegen Heeten de nederlaag van 4 weken geleden ongedaan te maken. Met goed opgezette aanvallen werd Heeten vanaf de eerste minuut on der druk gezet. Toch duurde het tot de 10e minuut voordat Freek Nijkamp met een onderhands schot de score opende. Daarna zet te Holten goed door en werd bin nen 10 minuten een 5-1 voorsprong opgebouwd. Vooral door een goed sluitende defensie kreeg Heeten nauwelijks kansen en zag Holten kans de voorsprong bij rust uit te bouwen tot 8-2. Na rust zorgde het warme weer er voor, dat het tempo stukken minder werd. Holten beperkte zich tot het vast houden van de voorsprong en Hee ten zag zijn kansen op een overwin ning met de minuut kleiner wor den. Hoewel Holten minder scoor de dan Heeten in de 2e helft, kwam de winst geen moment meer in ge vaar. Eindstand 10-6. Scores: Diederik Husslage 6; Nico Vorst 2; Gerben Reilink, Freek Nijkamp 1. De dames senioren moesten een overwinning halen op ABS om als 2e te kunnen eindigen in de 4e Klasse D. Al vanaf het begin bleek dat Holten veel sterker was dan de gasten. Na een wat aarzelend begin nam Holten bij rust al een 8-2 voor sprong. Na rust ging Holten goed door, waarbij alle speelsters tot scoren kwamen. Mede daardoor beëindigden de dames de competi tie met een ruime 18-7 overwin ning. Scores: Marieke Nijland 6; Anita Alink, Iepy Bijma 4, Annemarie Wijnberg, Frieda Vorst, Marti Bar- velink en Ria Jansen 1. Zonder wissels moesten de junio ren uit tegen Paceili. In de eerste helft speelde Holten in een te traag tempo om de dames uit KI aren- beek te verrassen. Toch was Hol ten sterker en nam het verdiend een 2-4 voorsprong. Na rust kwam Paceili terug tot 5-5, voordat Hol ten wakker werd. Het tempo werd opgevoerd en toen bleek dat Hol ten duidelijk meer te bieden had. Door een reeks snelle doelpunten werd alsnog een ruime 6-14 over winning geboekt. Scores: Monique v.d. Molen, Annemarie Ehren 4; Joke Markvoort 3, Sharon Vorst 2; Ellen Leeftink 1. Jeugd Al boekte na een stugge eerste helft - (5-6) - een regelmatige over winning op LHC Vilsteren. Vooral na rust kwam Holten tot beter spel en werd de verdiende 10-17 voor sprong genomen. Jongens B trof het slecht tegen het veel te sterke Achilles. De vooral fysiek veel sterkere knapen uit Apeldoorn kenden geen pardon en wonnen na een 2-16 ruststand met 7-28. Cl won ook haar laatste wedstrijd en bleef daarmee ongeslagen! Te gen het op de 2e plaats staande IJs- selstars werd het een gelijk op gaande wedstrijd. Ondanks een 3-7 voorsprong kwam IJsselstars nog terug, waardoor Holten pas in de 2e helft de wedstrijd kon beslissen. De eindspurt van de gastvrouwen kwam te laat en Holten won met 10-11. De welpen pakten hun eerste punt je net niet. Uit tegen Schalkhaar kwam men in de 2e helft met 2-4 voor. Slordig omgaan met de kan sen en 2 ongelukkige tegentreffers brachten Holten toch nog een 5-4 nederlaag. Afgelopen zondag werd weer de traditionele wedstrijd tegen Bath men gevist in het Twentekanaal bij Eefde. 20 wedstrijd vissers van ieder. Maar evenals vorig jaar was Bathmen te sterk voor Holten en ging met 18,89 meter vis met de eer en de beker strijken. Holten ving met 12.68 duidelijk minder, maar dat kwam ook wel doordat win naar Koeslag in zijn eentje goed was voor ruim 6 mtr. Uitslag: 1. Koeslag Bathmen 6.14 mtr. 2. Oude Nijeweme Bathmen 3.29, 3. Groot Obbink Holten 2.57, 4. Bronsvoort Bathmen 2.50,5. Ve neklaas Slots Holten 2.39, 6. Roe- terdink Bathmen 2.29,7. Van Aefst Holten 2.08,8. Dikkeboer Bathmen 1.85, 9. Kettelarij Holten 1.12, 10. Achterkamp 1.09. De volgende wedstrijd voor de competitie is op dinsdagavond 24 mei in de Zandvang te Diepen- heim. Het kan zijn dat de wedstrijd moet worden verplaatst wegens baggerwerkzaamheden. Vertrek 18.00 vanaf het sportcomplex Vlet goor. Jeugd De eerste wedstrijd werd maan dagavond gehouden in de Schip beek. 11 deelnemers waarvan er 10 vis vingen. Ook nu was de jeugd uit Markelo weer héél goed vertegen woordigd. Waar blijven de Holter vissertjes? Kom ook eens mee vis sen en als je het nog niet zo goed kunt, word je wel deskundig gehol pen. Uitslag: 1. Henry Achterkamp 152 cm, 2. Patrick Veehof 96, 3. Ame Boonk 69, 4. Marcel Driezes 68, 5. Rob Rensen 44,6. Raymond Nijen- huis 37, 7. Jan Aaftink 30,8. André Leunk 28,9. Leo Haringman 20,10. Aijan Koldewijn 13. De volgende wedstrijd wordt ge houden in de Berkel bij Lochem. Vertrek vanaf de sporthal om 18.00 uur, op 6 juni. Een gehavend Holten heeft het vrijdagavond in Hengelo tegen Wilhelminaschool niet kunnen bolwerken. Maar liefst zes basis spelers waren om uiteenlopende redenen niet inzetbaar. En het begon allemaal zo veelbelo vend. De combinaties van het ge ïmproviseerde team vlotten aan vankelijk goed: toen al na tien mi nuten Jan van Asselt op rechts op volle snelheid de achterlijn haalde en de bal knap voor het doel bracht, was Jac Speelman ter plek ke om ineens en keihard in te schie ten. Door deze 'beauty' namen de roodzwarten toch wel tegen de ver wachting in de leiding. Maar de School herstelde zich langzamer hand. Opmerkelijk was dat min stens vijf tricolores deze avond op het keiharde veld op gymschoenen aantraden. Kwam het daardoor dat de jonge Hengeloërs over het algemeen veel sneller waren? De roodwitblauwen kregen steeds meer ruimte in het Holtense doel gebied. Dat resulteerde ondermeer in een schot tegen de lat, gevolgd door een knal net voorlangs het doel van Erwin Stukker. Holten kreeg ook kansen. Zo schoot inval ler Wilco Stevens in kansrijke posi tie net naast en een mooie solo van Geert Brands had geen succes om dat hij op het laatst de bal net te ver voor zich uit speelde. Vijf minuten voor rust sloeg een af standsschot van linkermiddenvel der Daan Esman als een granaat in de linkerbovenhoek boven de kansloze Erwin Stukker in. De Hol tense defensie stond vervolgens even raar te schutteren en dat leid de tót verwarring. Ook ontstonden wat onnodige irritaties over en weer, maar de rustig en bekwaam leidende scheidsrechter Van Dok- kum uit Hengelo hield de teugels strak. Na de thee was het snel met de Hol tense .winstkansen gedaan. De snelle Hengelose aanvallers waren de te trage Holtense achterspelers dikwijls te vlug af. Een kwartier na rust werd Henk Warrink er falikant uitgelopen en invaller Jeroen de Graaf scoorde beheerst 2-1. Holten vocht terug en Jan van Mullem had in zijn afscheidswedstrijd bij na gescoord, maar van korte af stand richtte hij niet zuiver ge noeg. Een kwartier voor het einde was het weer zaak. Slordig balver lies op het middenveld leidde tot een snelle doorbraak. Erwin Stuk ker ondernam een vertwijfelde ka mikaze-uitloop poging; Jeroen de Graaf overspeelde hem en legde de derde School-treffer in het net. Vlak voor het einde ontsnapte het Holtense doel bij een langdurige scrimmage op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Juist daarvoor kegelde de Hengelose aanvoerder Alwin Boes de op volle snelheid doorbrekende Geert Brands tegen de vlakte. Scheids rechter Van Dokkum noteerde de boosdoener volkomen terecht Nachtkaars De laatste competitiewedstrijd van Holten verliep eigenlijk com- form het slot van de competitie: de nachtkaars past het beste als sym bool in dezen. Volgend seizoen zal er met een hopelijk wat versterkt team van de eerste tot de laatste competitiewedstrijd moeten wor den gestreden voor een beter resul taat. Het Holtense publiek heeft dringend behoefte aan een succes volle competitiestart. Holten in 'the winning mood' haalt de toe schouwers naar de Meermans kamp!

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9