'Zondagsschool net weer even anders' mi Uit het politierapport Passend nieuw jasje voor Joey Zonnige boottocht Rode Kruis Holten Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Helhuizen/Espelo viert jubileum HOLTENS NIEUWSBLAD Niets feestelijks BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Van de stoep af gezien Kerkdienst Pinksteren HVG te gast bij apotheek Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand DONDERDAG 19 MEI 1988 De leerlingen van de zondagsschool Heihuizen!Espelo vermaakten zich uitstekend op het jubileufeest van de school. De Zondagsschool Helhuizen/Es pelo kan terugkijken op een alles zins geslaagde jubileumviering, al viel er aan de strakblauwe he mel zondagmiddag nabij het Tre- punt toch een klein wolkje te be speuren. Wil het zondagsschool werk in Helhuizen/Espelo ook in de komende 25 jaar voorgezet kun nen worden om dan het eeuwfeest te vieren, zal de leiding op korte termijn verstrekt moeten worden. "Aan kinderen geen gebrek, aan leiding des te meer, aldus dominee Visser die voorging in de jubi- leumdienst. "Het evangelie geeft hoop en bemoediging, maar het is ook goed als eens even stevig de waarheid wordt verteld. Het moet Ingezonden Een optocht met oude legervoer tuigen, gestart bij de Canadese oorlogsbegraafplaats, plaatsbie dend aan meerijdende kinderen, met de bedoeling te defileren voor het college van b en w, is naar mijn mening geen bevrijdingssymbool maar een symbool van agressie. Die oude legervoertuigen zijn ge bruikt waarvoor ze gemaakt zijn n.l. oorlog voeren. Dat ze dienst hebben gedaan bij omze bevrijding maakt het eerste gebruik niet on gedaan. Er kan naar mijn gevoel en gedach te niets feestelijks aan dit soort voertugien toegedacht worden. F. van den Belt. eens afgelopen zijn met alle smoe zen en uitvluchten", hield hij zijn gehoor in de bomvolle tent naast het Trefpunt voor. Het jubileum was zaterdag reeds begonnen met een feest voor de kinderen. Er werden spelletjes ge daan, een balonnenwedstrijd ge houden en de kinderen mochten zich allemaal schminken. Zondag morgen was er in de feesttent een reünie van leiding en oud-leiding, gevolgd door een broodmaaltijd, die verzorgd werd door de zondags school Nijverdal. Het officiële jubi leumprogramma begon met sa menzang terwijl de kinderen met muzikale begeleiding van Evelien Bril en Marjon Dul enkele liederen zongen. In dichtvorm werd daama door mevrouw Johanne Schippers, Albert Krikkink en Toos Kappert- Lubbersen de geschiedenis van 75 jaar zondagsschool verteld. Tot slot van de dienst ontvingen de oudste en jongste leerling van de zondagsschool, Margien Bekke- nens en Geertje ten Dam symbo lisch een tinnen herinneringsbord je uit handen van voorzitter E. M. van Schooten. Bert Volkers, kleinzoon van een van de oprichters van de zondags school opende de rij van sprekers op de aansluitende receptie. Hij las enkele passages voor uit de 'fami liekroniek' het dagboek van zijn grootvader waaruit bleek hoezeer hij betrokken was bij de zondags school Helhuizen/Espelo. Jannie Meijer sprak namens dejeugdraad van de Hervormde Gemeente. Ook zij uitte haar bezorgdheid over het tekort aan leiding. "Zonder kinde ren heeft de kerk geen toekomst", aldus Jannie. Burgemeester Van Rappard sprak zijn verwondering Gezondheidszorg Op 10 mei heeft de PCOB haar laatste vergadering gehouden in dit seizoen. Het bestuur had ds. Mol uitgenodigd de leden en belangstellenden iets te vertel len over de gezondheidszorg rond oudere mensen. Ds. Mol is door zijn werk van vroeger en nu heel goed op de hoogte van wat er zich afspeelt als ouderen ziek worden. De gezondheidszorg in Nederland staat op hoog peil, maar soms hapert er wel eens wat. Ondanks arts, therapeut, gezinszorg en maatschappelijk werd ontbreekt het wel eens aan de aandacht die de patiënt juistzo hard nodig heeft. Het is onmogelijk om in dit kor te verslag alles te zeggen was ds. Mol in zijn praatje zei, hij had een zeer aandachtig gehoor. Je kon, zoals de voorzitter zei. een speld horen vallei),. De PCOB kan terug zien op een geslaagd seizoen. De belangsty- elling was op de bijeenkomst door elkaar genomen behoor lijk. Verschillende zaken zijn behandeld zoals maatschappe lijk werk, gezinszorg, kruiswerk tot de meest praktische dingen zoals verkeer en inbraakpreven tie. Ook nog een toelichting over het ziekenfonds. In sep tember hoopt de PCOB weer té beginnen. Het bestuur wenst alle leden een goede zomer'toe. ANBO Op 16 mei vond de voorjaarsverga dering plaats van de ANBO-afde- ling Holten. Het jaarverslag en fi nancieel verslag over 1987 werden goedgekeurd. Het bestuur werd aangevuld met mevr. A. Boer. De heer J. Broere werd benoemd als vertegenwoordiger van de ANBO in de Stichting Welzijn Ouderen Holten. Tot lid van de kascontrole commissie werden benoemd C.W. Boode en U. de Jong. Tijdens de vergadering riep de voorzitter de leden op nog meer in houd te geven aan de ledenwerfac tie. Vooral nu vanaf 1 januari 1988 er 40 nieuwe leden zijn bijgeko men. Zij deelde mee, dat het Hol- tense lid, W.A. Kieboom op de ge westelijke jaarvergadering van 21 april is gekozan als vice-voorzitter van het gewest Overijssel. Mevr. J. Kieboom-Akkerman wwrd door de gewestelijke ledenvergadering ge kozen als lid van de Bondsraad van de ANBO. Tijdens de bijeenkomst hield de heer G.J. Gervedink Nijhuis jr. een zeer gewaardeerd praatje over Oud-Holten met vertoning van dia's over oud-Holten. er over uit dat het zondagsschool werk in Helhuizen/Espelo weer net even anders was dan in de rest van het dorp, dat zich o.a. had geuit in een eigen gebouw, dat enkele jaren geleden met het nodige hartzeer werd opgedoekt. Sindsdien maakt de zondagsschool gebruik van de Bosschool en als zodanig is de ge meente huisheer. Als blijk van waardering voor het werk van de zondagsschool overhandigde de burgemeester een cadeau onder couvert. Namens alle Espelose ver eniging sprak tot slot J. Mark voort, die de zondagsschool com plimenteerde met het jubileum. Hij overhandigde een grote enve lop met daar in een geldelijke bij drage van de verenigingen. De leden en oud-leden van de zon dagsschool, waaronder nog vijf hoog bejaarden uit de eerste zon dagsschoolklas, haalden in opper beste sfeer tenslotte vele herinne ringen op bij de aardige tentoon stelling die was ingericht in het Trefpunt. Graag hadden wij op deze plaats de lezers een verslag willen aan bieden van de eerste gecombi neerde rampenoefening van brandweer EHBO en politie, die maandagavond gehouden werd bij de Dorpsschool. Evenwel door overijverig dienstbetoon van de - reserve- politie is dat niet moge lijk. Zoals gebruikelijk was de regiona le en plaatselijke pers getipt over de komende oefening. Bij aan komst op de plaats van de ramp werd ons op niet mis te verstane wijze te kennen gegeven dat onze aanwezigheid niet gewenst was. Slechts vanaf de overkant van de straat mochten wij de oefening ga deslaan. Nu gaat het ons er niet om om te weten hoeveel 'slachtoffers' er zich in het gebouw bevinden, maar wil len wij graag de lezers informeren hoè brandweer en EHBO de klus klaren en dat is onmogelijk als we slechts vanachter brandweerwa gen en ambulance een glimp van het gebeuren kunnen volgen. Het argument dat de oefening zo levensecht mogelijk werd uitge voerd komt in een wat vreemd dag licht te staan als men bedenkt, dat gedurende de gehele oefening een aantal leerlingen van de Dorps school, die zojuist 'gered' waren uit de school zonder begeleiding over het schoolplein rondrenden. Het is te hopen dat bij een echte ramp de politie tenminste de moeite neemt om kinderen op te vangen en on- middelijk uit de gevarenzone te brengen inplaats van de fotografe rende en schrijvende pers het werk onmogelijk te maken. In de Ned. Herv. kerk zullen op eer ste Pinksterdag 's morgens twee diensten worden gehouden, resp. om 08.30 uur en 10.00 uur. In de dienst van tien uur zullen vijftien jongeren hun geloof belijden. In de avonddienst (aanvang 19.00 uur) zal het heilig Avondmaal worden bediend. 10 mei: Op de S14 nabij de Al ont stond een aanrijding tussen twee personenauto's. De bestuurster van een auto reed in de richting Lo- chem toen ze ontdekte dat ze ver keerd reed. Bij het keren op de (au to )weg kwam ze in botsing met een auto die juist links aan het inhalen was. Het bleef bij materiële schade. In de avond werd er twee keer inge broken in een personenauto. De eerste auto stond in de Stations straat tegenover Tonny Brands. Door een ruit te vernielen werd de auto opengebroken en werd een ra dio weggenomen. Tijdstip van het misdrijf tussen 21.30 uur en 01.00 uur. De tweede auto werd openge broken bij het Bonte Paard te Dij- kerhoek. Ook hier werd een ruit vernield, doch er werd niets wegge nomen. Tijdstip: tussen 20.30 uur en 23.15 uur. De politie verzoekt een ieder die meent iets zinnigs te hebben waargenomen zich te mel den bij de Holtense Hermandad. 11 mei: De kiosk van de Midget- golfbaan op de Holterberg werd met een niet gevraagd bezoek ver eerd. Door een raam open te bre ken kwam men binnen. Er werd voor enkele tientjes aan snoep goed weggenomen. Te omstreeks 21.00 uur werd er in gebroken in een woning aan de Diessenplasstraat. De daders gin gen wel erg brutaal te werk. Twee mannen kwamen op een motor aangereden en verbraken een ach terdeur van de woning. Buurtbe woners waren getuige van het voorval en waarschuwden de poli tie. Toen die ter plaatse kwam, wa ren de vogels net gevlogen. De poli tie heeft echter goede hoop de da- .ders te achterhalen. Er wordt niets vermist. Een Duitse automobilist ging pro letarisch tanken op de Al. De Ver keerspolitie kon de dader staande houden onder Hengelo. 12 mei: Hemelvaartsdag 1988: De jeugd maakt van de Holterberg een puinhoop. Opvallend dit jaar het vele drankgebruik door jeug digen op fietsen met alle gevolgen van dien. De Holterberg leek op sommige plaatsen wel een stort plaats van vuil. Ook op andere plaatsen veel rommel en vooral stukgegooide bierflesjes ook op straat. De politie zal zich bezinnen hoe dit euvel volgend jaar de kop in te drukken. Zij denkt daarbij aan o.a. een strengere controle van cafetariahouders die kratten bier verkopen (overtreding Win kelsluitingswet) en een bepaling in het leven te laten roepen dat het verboden is alcohol te gebruiken op openbare wegen. 13 mei: Ook deze week brandde weer een auto spontaan uit. Op de Al ging een VW-bus geheel door het vuur verloren. De brandweer kon weinig meer uitrichten. De po litie heeft er geen verklaring voor dat de laatste tijd in onze gemeen te diverse auto's spontaan in vlam men zijn opgegaan. 16 mei: Een aanrijdinkje ontstond op de Keizersweg tussen twee per sonenauto's. Beide voertuigen re den richting Aaltinksweg, toen de voorste auto linksaf sloeg op het moment dat de andere auto aan het inhalen was. Er ontstond enige materiële schade. "De beuk er meteen in". "Ik houd niet van speeches, daar om gaat de beuk er meteen in." Met die woorden stapte eigenaar Har ry Blankena van Joey Vrijetijds mode vergezeld van zijn vriendin Gerda Winterman door de met pa pier versperde toegangsdeur van de nieuwe Joey-winkel aan de Dorpsstraat 12. Een nieuw begin voor een actieve jonge ondernemer die in de vorige behuizing op de Smidsbelt wat krap in de ruimte zat. Die ruimte is in het voormalige pand van Elly en Wytz Stoffen wel aanwezig. In de nieuwe opstelling komt de Joey- kleding heel wat beter tot zijn recht. "In het vorige pand was ik slechts onderhuurder en dan ga je niet zoveel investeren" verklaart Harry Blankena. "Maar hier heb ben we er alles aan gedaan om een mooi beeld te krijgen." Het resultaat mag er zijn. In een compleet nieuw, fris en modem ogend interieur worden kleding en mode-accessoires overzichtelijk gepresenteerd. Bij de vele familie leden, vrienden, kennissen, buren, collega's en vaste klanten die tij dens het open huis een kijkje kwa men nemen, ontlokte dat dan ook enthousiaste reacties. "We gaan op de vertrouwde voet verder" vertelt eigenaar Blankena, die handen te kort kwam om de vele felecitaties in ontvangst te nemen. "Dat bete kent dat we leeftijdsloze vrije tijds- mode brengen. Iedereen die zich jong voelt, kan hier terecht." Genietend van een heerlijk voor jaarszonnetje voeren zo'n hon derd Iloltenaren vorige week dinsdag de Rijn stroomafwaarts. De boottocht van de Holtense af deling van het Rode Kruis viel bij de deelnemers, die anders zelden of nooit uit huis komen, goed in de smaak. Begeleid door de plaatse lijke leidster van het Rode Kruis mevrouw. R. Aaltink, door een arts, enkele EHBO-ers en zo'n tien vrijwilligers, maakten zij er een leuke dag van. 's Morgens om acht uur vertrokken de twee bussen van de OAD rich ting Arnhem, waar aan de Rijnka de de Prins Maurits van de afdeling Limburg van het Rode Kruis al klaar lag. Eenmaal ingescheept ging het, onder het genot van een kopje koffie met gebak, langs de bloeiende boomgaarden van de Betuwe. Mede door het prachtige weer hing er een echte vakanties feer aan boord. Tegen vijfen meer de het Rode Kruis-schip weer aan, waarna het wachten op de OAD- bussen was voor het vervoer naar huis. Aangezien de toeringcars door een ongeval waren opgehou den, arriveerde de groep een half uurtje te laat in Holten. Maar dat mocht de pret niet drukken. De vele 'ophalers' kregen een enthou siast verhaal te horen en iedereen had het alweer over volgend jaar. De dames van de HVG Holten zijn op 3 en 10 mei te gast geweest bij de Holtense apotheek. Apotheker Vroom was al eerder op de vereni gingsavond geweest, waar hij met een diaserie en een lezing de dames het reilen en zeilen van de apo theek liet zien. In de apotheek waren de heer Vroom en de assistentes aanwezig. In groepjes werd kennis genomen wat er in de apotheek allemaal moet gebeuren voor je de medicij nen op doktersadvies kunt halen. De dames zagen hoe er zalf in tubes werd gedaan, poeders en medicij nen werden afgewogen en voorzien van ccn etiket. Ook kreeg men te zien hoe met de computer wordt gewerkt. Aan het eind van de avond werd de dames koffie met gebak aangeboden. NED. HERV. KERK: Zondag 22 mei: 08.30 uur: ds. Visser. 10.00 uur: ds. Visser en ds. Vons, openbare belijdenis. Kindeme- vendienst: Tineke Oldenburg: 19.00 uur ds. Visser Heilig Avondmaal. Uitgangscollecte: Pinksterzen- dingscollecte. Oppasdienst: Karin Leurink. Maandag 23 mei: 09.30 uur ds. Vons. Uitgangscollecte: Pinksterzen ding. Diessenplas: woensdag 25 mei: ds. Mol. GEREF. KERK: Zondag 22 mei: 09.30 uur ds. M. Berg; 19.15 uur: ds. G. van de Berg van Rijssen. Kinderoppas: mw. Tromop-V.d. Meulen, mw. Scheurwater-Potkamp en mw. Scholman-Kolkman. Mw. Saal- mink-Stam, Anita Stam en Het ty Beldman. Maandag 23 mei: 09.30 uur: ds. M. Berg (zangdienst) Tijdens de Pinksterdagen is de eerste col lecte voor de zending en de tweede voor rente en aflossing. R.K. KERK: Zondag 22 mei: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Irene.; tweede Pinksterdag geen mis. DIJKERHOEK: Zondag 22 mei: 09.00 uur: ds. Vons. Uitgangscollecte: Pinksterzen- dingscollecte. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. H. Th. Vollebregt (Heilig Avondmaal), Pinkster maandag geen dienst. NIEUW HEETEN: Zondag 22 mei: 08.00 en 10.00 uur. Maandag 23 mei: 08.00 uur en 10.00 uur. ARTS: Van vrijdag 20 mei 17.00 uur tot maandag 23 mei 08.00 uur J.F. Sijtsema; van maandag 23 mei 08.00 uur tot dinsdag 24 mei 08.00 uur J.H.A. Bruins, Keizers weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-614 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi g- Kleuter- en zuigelingenbiireau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 21 en 22 mei: J.Ph. Koppert, Taets van Amerongenstraat 25, Markelo. Tel. 05476-2200. 23 mei: W. Pot, Bilderdijkstraat 3, Goor. Tel. 05470-72279. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: 21,22 en 23 mei: zaterdag morgen 8-9 uur: spreekuur Dies senplasstraat 5, tel 61515, daar na W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 62004. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraatl). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. ZATERDAG 21 MEI: Wilde Zwijnentoemooi hockeyclub. ZONDAG 22 MEI: Wilde Zwij nentoemooi hockeyclub. DINSDAG 24 MEI: 20.00 -21.00 uur Opname RBS systeem bij G. Kruimelaar, Canadastraat 2; 09.00-10.00 uur, inschrijven Dag mavo, Schoolstraat 6; 19.30 uur vergadering gemeenteraad.. DONDERDAG 26 MEI: Reis Be jaardensociëteit, vertrek 09.00 uur vanaf Irene of Diessenplas. VRIJDAG 27 MEI: 20.00 uur de Kandelaar, film Night Crossing. ZATERDAG 28 MEI: Zwembad Twenhaarsveld open; Straat- voetbaltoernooi op 't Vletgoor. DINSDAG 31 MEI: 07.30 uur, vertrek verrassingsreisje HVG Dijkerhoek bij Bethanië; 09.00- 10.00 uur, inschrijven Dagmavo, Schoolstraat 6. ZATERDAG 4 JUNI: 09.00 uur start Blauw Wit totaaldag. MAANDAG 6 JUNI: Pieterpad- wandeling, Holten - Hellen- doom. Gevonden: Kinderspijkerjasje; zonnebril in étui; wit knijp- beursje met inhoud; zilveren hanger met de naam 'Esther'; wit gouden ring met diamant; contactlens in kokertje; twee sleutels aan gele label; wit/zwar te Fox hond; een bonte gans. Verloren: bril in étui; trouwring goud-geel 16-8-'81 Joke 23-9-82; drie Simca autosleutels aan Fi- atlabel; bankpasje Bondsspaar bank t.n.v. Snijder; jongens zwembroek oranje/groen: hoc keystick; gecastreerde kater- Pers-kleur grijs; wit schoolétui. Geboren: Joyce Bemadette, dv. F.F.H.G. de Brie en S.M. Schui ten (geb. te Deventer). Overleden: E. Teeselink, oud 83 jaar (overl. te Gorssel). Ondertrouwd: M.R. Meester, oud 28 jaar, Holten en M. Jan sen, oud 21 jaar, Holten. Gehuwd: F.G. Keijzer, oud 27 jaar, Deventer en A. Farenhorst, oud 28 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3