Bezoek en cadeaus verzachten 't leed 55 Er moet op korte termijn nu iets gebeuren in Holten" Holtens Nieuwsblad. mm Raad weer bezig met Scheperspad Pas op brand VVV is wachten op verkeersmaatregelen beu voor Voorronde songfestival op 26 juni U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgéeft. BON H.J. Robers uit de raad Natuurmarkt afgeblazen Opvolging Wennemers nog onzeker Collecte Rode Kruis Holtens Nieuwsblad Donderdag 19 mei 1988 - 40ste jaargang no.20 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Canadees Na 43 jaar is de bevrijding nog steeds net vergeten. Niet in Holten, maar zeker niet door de mensen die Nederland in 1945 hebben bevrijd. Rond bevrij dingsdag hebben een aantal oud-strijders opnieuw een be zoek gebracht aan Holten. On der hen Johnny Flintoft die in de woelige eerste maanden van 1945 met zijn jachtvliegtuig werdneergeschoten boven Hol ten. Samen met Martin Hols en Herman Steunenberg zocht en vond hij de plekken van weleer terug. Zondagsschool De gehele gemeenschap van Heihuizen en Espelo was zon dag aanwezig op het 75 jaar feest van de zondagsschool, want ook in de tijd waarin de ontkerkeling steeds verder voortschrijdt, heeft de zon dagsschool zijn plaats in de ge meenschap weten te behouden. Folklorefestival De deelname van een dans groep uit Thailand aan het In ternationale folklorefestival belooft een van de hoogtepun ten te worden. In het Holtens Nieuwsblad deze week een ge sprekje met Helen Hogeslag die tijdens het festival de groep zal begeleiden. Molenaar De molen in Dijkerhoek heeft sinds kort een nieuwe mole naar. Amateur molenaar Hans Toet uit Deventer laat de wie ken van De Hegeman weer vro lijk draaien. Als het aan de man uit Deventer ligt, zal in het ver volg de molen ook in de winter in bedrijf zijn, al was het alleen al om de boktorren geen kans te geven hun graafwerk te ver richten. Op zondagmiddag 26 juni vindt bij zaal Vosman de voorronde plaats van het Songfestival om de Cup van Holten. Dit laatste evene ment maakt deel uit van het omlij stende programma voor het Inter nationale Folklorefestival en wordt op maandagavond 11 juli gehouden in de grote tent op Kalfstermansweide. Tijdens de voorronde op 26 juni, die om 13.00 uur begint, wordt be paald wie er uiteindelijk op 11 juli het grote podium op Kalfster mansweide mag betreden. Daar worden de prestaties van het ta lent in spé beoordeeld door een jury onder voorzitterschap van Al- bert Mol. Verder zitten daar een heel bekende Holtenaar en des kundigen op het gebied van zang en dans in. Overigens is het nog steeds mogelijk zich op te geven voor deze regionale talentenjacht. Organisator Dick Plekkenpol heeft nog plaats voor drie zangers- /zangeressen of groepen. Zijn tele foonnummer is 05483-63043. Burgemeester Van Rappard heeft maandag zijn kennis van het en gels even flink in praktijk kunnen brengen, 's Morgens ontving hij de Canadees Bruce Sinclair met zijn echtgenote en 's middags Cecil Fulsher die tijdens de rit met de oude legervoertuigen op 5 mei zo schielijk voorbij was gekomen. Voor Bruce Sinclair was het niet de eerste keer dat hij in Holten was. Tijdens de officiële herdenking twee jaar geleden stond hij aan het hoofd van een delegatie oorlogsve teranen. Dat bezoek hij zo'n diepe indruk op hem gemaakt dat hij in oud-strijders in Hoten ten deel was gevallen. Dat was ter ore gekomen van de burgemeester van zijn woonplaats Etobike, onderdeel van de grootgemeente Ontario. Uit naam van de burgemeester, Bruce Evans, overhandigde hij een per soonlijke brief voor burgemeester Van Rappard en een informatie map over de Canadese plaats plus nog een stropdas met het gemeen telijk wapen. Namens de gemeente Hotlen mocht Sinclair een glas in lood raam meenemen naar Canada. Bij de ontvangst op het gemeentehuis Canada niet uitgepraat kwam over was ook de dertienjarige Holtense de gastvrijheid die de Canadese scholier John Spijker aanwezig, die al twee jaar briefcontact heeft met de familie Sinclair. 's Middags kreeg het college van b en w dan toch de gelegenheid Cecil Fulsher te begroeten. Samen met voorzitter J. Griep van de stichting Keep them rolling bracht hij als nog een bezoekje aan Holten. Bei de gasten betreurden het dat tij dens de bevrijdingsrit de ont vangst in Holten was misgegaan. Als pleister op de wonde overhan digde de heer Fulsher burgemees ter Van Rappard de Canadese vlag. Als herinnering uit Holten mochten beide gasten een herinne ringspenning in ontvangst nemen, die twee jaar geleden geslagen was Burgemeester Van Rappard kon uiteindelijk toch de Canadese oud-strij der Cecil Fulsher de hand schudden. Naast hem de voorzitter van Keep them rolling J. Griep. ter gelegenheid van de veertigste verjaarrdag van de bevrijding. Voorzitter Griep verzekerde Hol tens burgemeester dat in 1990 bij het volgende jubileum van de be vrijding Keep them rollling voor een optocht naar Holten zal ko men. muiiniiiiiiihihiiiiiiiiiMi»hhhhiimmimiimmmm Op zo kort mogelijke termijn moeten de eerste maatregelen genomen worden om het winkelen en recreëren in Holten aan trekkelijker te maken. Dat was maandagavond unanieme me ning van de VVV Holten. Voorzitter Vincent: "We spreken al zo lang over dit probleem. Er moet nu echt iets gebeuren. Ik denk zelf aan- een termijn van binnen twaalf maanden. Desnoods moeten er dit vakantieseizoen op proef enkele verkeersmaat- M regelen genomen worden, ik denk, dat als we het vrachtver- keer weten terug te dringen, dat we al heel wat gewonnen hebben. In het centrum moet nu echt iets gebeuren. Wordt de sfeer verbeterd, denk ik dat Holten aantrekkelijk wordt voor de vestiging van een aantal kleine winkeltjes wat het winkelen in v Holten voor de toerist aantrekkelijk maakt. Kortom, we moe- C ten niet nog eens jaren moeten wachten. Dan missen we de boot". De leden van de VW toonden zich gematigd optimistisch over de va rianten die bureau Oranjewoud heeft uitgewerkt voor de verbete ring van Holten. Vooral de variant waarin aan weerszijden van de rij weg suggestiestroken worden aan gelegd voor fietsers kon nauwelijks enige waardering wegdragen, om dat in dat plan geen mogelijkheid is de trottoirs te verbreden. Ook had men wat meer uitgewerkte voorstellen verwacht en prognoses over de verwachte vermindering van het verkeer. Jos Kamphuis, die namens de VW zitting heeft in de begeleidingsgroep van de dorpsvernieuwing kon daar ook geen uitsluitsel over geven, even als wethouder Westerik, die de ver gadering bijwoonde. Deze becijfer de evenwel dat door het onaan trekkelijk maken van het centrum van het verkeer voor het doorgaan de verkeer en zo'n 4500 voertuigen minder per dag door Holten zullen komen, al kon hij uiteraard geen garantie geven dat dit inderdaad ook zo zal zijn. Wethouder Wester ik deelde de mening niet dat door het afsluiten van het centrum voor het doorgaande verkeer er overlag in de woonwijken zou komen door sluipverkeer. Volgens de leden van de VW zal dat beslist wel het geval zijn met de Aalpolsweg, die een uit stekende doorsteek vormt naar het nieuwe industrieterrein. De VW drong er op aan dat de krui sing Markeloseweg/Rijsseneweg in elk geval zal worden gewijzigd. "Wat Rijkswaterstaat hier heeft ge maakt is een verslechtering in plaats van een verbetering, het verkeer raast nu zonder af te rem men het dorp in". Voorgesteld werd een oude variant uit de tekenla te halen waarin de uitmonding van de Rijssenseweg verlegd wordt richting Al. Winkelen Wethouder Westerik was het even min eens met een aantal leden van de VW dat Holten de toerist te weinig te bieden heeft en men steeds vaker naar Rijssen en Nij- verdal gaat om te winkelen. De Scheidende VW man Gerard Willems met zijn opvolger André Hoeben. rake typering van Jos Kamphuis kreeg evenwel veel bijval. "De men sen komen naar Holten om bood schappen te doen, in Rijssen gaan ze gezellig winkelen". Aan de onhoudbare toestand van de Vianenweg zal wellicht binnen kort iets kunnen worden gedaan. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 Nu moeten kleine kinderen in wan delwagentjes beschermd worden door plastic om niet door het stof verstikt te worden, wat voor veel toeristen aanleiding is hun bezoek aan Holten tot een eenmalige ge beurtenis te laten zijn. Binnenkort zal er een proef genomen worden met een ander soort zand, dat min der stuift. De meeste leden van de VW ondersteunden het gemeen telijk beleid de zandwegen zoveel mogelijk in tact te laten. Afscheid Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van Ge rard Willems die na vijfjaar Holten heeft verlaten en werd zijn opvol ger André Hoeben voorgesteld. Hoeben (23) is afkomstig uit Eiber gen en heeft in Zwolle de leraren opleiding gevolgd. Voorzitter Vin cent roemde de PR kwaliteiten van Gerard Willems. Als blijk van waardering ontving Willems een fiets. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Dorpsstraat 24b tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Nu ons land zich alweer enige tijd in een ongekende zonne- weelde mag baden, dreigt in de bossen rondom Holten ook weer het gevaar van bosbrand. Hoe snel zoiets kan gebeuren, werd op Hemelvaartdag weer bewezen toen bij de dagcam ping een hectare heide in vlam men opging. Gelukkig was de brandweer er bij de beginnen de bosbrand op de Holterberg rap bij, zodat er niet teveel na tuurschoon verloren ging. Nu ging het daar waarschijnlijk om brandstichting door balda dige jongeren, maar zo'n vuur kan ook door onachtzaamheid ontstaan. Om te voorkomen dat de Rode Haan haar allesverzen- gende arbeid kan verrichten, wordt iedereen verzocht heel voorzichtig met vuur te zijn. Niet alleen achteloos wegge worpen peukjes of brandende lucifers, maar ook afval als glas en blikjes kunnen rampzalige gevolgen hebben voor de na tuur in Holten. Het spreekt vanzelf dat ook de welbekende lijfspreuk 'Laat niet als dank...' in deze dagen meer dan ooit op gaat. Hoe de discussie dinsdag 24 mei in de gemeenteraad ook uitpakt, de kwestie-Scheperspad zal voorlo pig nog wel blijven rondwaren in het gemeentelijke bestuurscir- cuit. Komt de gemeenteraad terug op eerdere besluiten om het Sche perspad open te houden, dan kan er op een bezwaarschrift worden gerekend van mevrouw E.S. ter Harmsel-Lucht en gaan de raads leden alsnog door de bocht en be sluiten ze tot handhaving van het openbare karakter, dan komt grondeigenaar de heer H. Stukker in het geweer. Vooralsnog lijkt de eerste variant (afsluiting) het meest waarschijn lijk. In de commissie Gemeente werken spraken immers drie par tijen (PVDA, Gemeentebelang en WD) zich uit voor onttrekking aan de openbaarheid. Alleen de CDA- fractie ging met het collegevoor stel akkoord om het openbare ka rakter van het Scheperspad te be houden. Ook behandeld wordt de uitbrei ding van het erfpacht voor de SV Holten op sportpark Meermans kamp. Dit in verband met de ver bouw van het clubgebouw. Aan de vereniging in oprichting van plaat selijke volkstuinders wil het colle ge een stuk gemeentegrond aan de Larenseweg verhuren voor f 200 per jaar. Verder staat op de agenda van de raad een voorstel om aan Het Landeweer een locatie voor drie woonwagens aan te wijzen, ten behoeve van de subsidiëring her stel rieten daken f 25.000 beschik baar te stellen, voor het achterstal lig onderhoud aan landschapsele menten in het buitengebied f 13.000 te bestemmen en de Kam- peerverordening aan te vullen. Na een raadslidmaatschap van ruim veertien jaar zet de WDer H.J. Robers er een punt achter. Drukke werkzaamheden noopten hem hiertoe. In de laatste raads vergadering voor de vakantie in juni zal hij afscheid nemen. Robers zal in de WD fraktie worden opg» volgd door Jan Kevelam, die nü deel uit maakt van de schaduw- fraktie van de WD. De voor zaterdag 21 mei geplande Natuurmarkt van de Holtense Handelsvereniging, die de opening van het vakantieseizoen had moe ten inluiden, gaat niet door. Vol gens Johan Steunenberg van de activiteitencommissie van de HHV was het aantal standhouders dat zaterdag naar Holten zou wil len komen te gering om met succes een gezellige markt op te bouwen, zodat men besloten heeft het eve nement af te blazen. Men probeert nu later in het seizoen alsnog een Natuurmarkt te organiseren. De perikelen rond de opvolging van het PvdA raadslid Gerard Wennemers blijkt in een impasse te verkeren. Zoals bekend, staat Jan Kreijkes als eerste op de lijst om Wenne mers op te volgen. Door een con troverse tussen het zittende raads lid Jan van der Harst en Jan Kreij kes besloot Kreijkes zich niet lan ger beschikbaar te stellen. Door het plaatselijk partijbestuur werd daama Gerrit Markvoort gepolst. Kreijkes heeft evenwel zijn kandi daatstelling niet officeel terug ge trokken. Reden voor Markvoort om zijn kandidatuur in beraad te houden. Maandagavond gaf voor zitter Jan Metsemaker de leden een historisch overzicht over de stand van zaken tot nu toe. Een be sluit werd niet genomen omdat zo wel Van der Harst (wegens vakan tie) als Kreijkes (reden onbekend) niet op de vergadering aanwezig waren. In de week van 23 mei tot en met 5 juni houdt het Nederlandse Rode Kruis zijn jaarlijkse inzamelings campagne. Een deel van het inge zamelde geld gaat naaf de fondsen voor grote internationale hulp verleningsprojecten, maar een deel komt ook terecht bij klein schalige hulp 'om de hoek' in eigen land. In Nederland kan het Rode Kruis hiervoor rekenen op z'n 34.000 des kundige vrijwilligers. Zij zorgen voor het uitvoeren van thuiszor gactiviteiten als welfarewerk, tele fooncirkels, vakantieprojecten, kortstondige thuisverpleging en sociaal vervoer voor aan huis ge bonden mensen,. Ook de eerste hulpverlening bij manifestaties en evenementen en de inzet bij moge lijke rampen in eigen land behoren tot de taken van de goed opgeleide Rode Kruis vrijwiligers.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1