Raad unaniem voor bouw van Dorphuis Matige vertoning eerste Blauw Wit Woonwagenswellicht militairen naar De Dikke Steen De best verzorgde vakanties beginnen bij de Rabobank. Arjan Hakkert en Michael Aaftink kampioen TTV Rabobank S HOLTEiS NIEUWSBLAD J oey naar Dorpsstraat Uitstapje Zaalvoetbal Blauw Wit Film in de Kandelaar DONDERDAG 28 APRIL 1988 Na een voorbereidingstijd van der tien jaar, waarbij men in de ge meenteraad lang niet altijd op één lijn heeft gezeten, heeft de gemeen teraad maandagavond unaniem haar goekeuring gegeven voor de bouw van het Dorpshuis. WD en Gemeentebelang hadden eerder hun bezwaren geopperd, maar schikten zich nu in de meerderheid, zij het met de nodige kritische kanttekeningen. "Wij blijven de zaak kritisch volgen" aldus Spijker (WD). Hij zette zijn vraagtekens bij de juistheid van de 19.500 gul den subsidie van de Muziekschool, die vermeld wordt opgvoerd in de exploitatie, terwijl er nog geen en kel inzicht is in de manier waarop het muziekonderwijs straks gestal te gaat krijgen en er ook nog geen enkel inzicht is in het aantal loka len dat voor het muziekonderwijs straks noodzakelijk zijn. Hij gaf de wethouder (Dalhuisen) het voor deel van de twijfel, en was niet van plan binnen enkele maanden al het op de hielen te zitten met de cijfers. maar wilde over een jaar meer dui delijkheid. Dalhuisen was hem daar "honds dankbaar voor". Voor Gemeentebelang staat vast dat geen enkele overschrijding van het budget wordt getoleeerd. Frac tievoorzitter Rustebiel kon er nog steeds niet over uit dat het archi tectenbureau Tuns en Horsting uit Markelo maar liefst zestien procent boven de beschikbare 1.350.000 is gekomen, waardoor er beknibbeld moet worden op de uitvoering orn toch binnen het budget te blijven." PvdA en CDA toonden zich uiter mate tevreden al had de fraktie van de PvdA ook z'n bedenkingen te gen de overschrijding door de ar chitect. Aannemer Voordes zal het gebouw in honderd werkbare dagen (25 we ken) neerzetten. Voor elke dag dat het te laat wordt opgeleverd wordt een korting van 1000 gulden toege past. :"Hoe langer het duurt hoe goedkoper het wordt", grapte Da- lyuisen. De huurprijs zal niet sta tisch worden gehanteerd. Door zelf werkzaamheid in de sector schoon maak kan de huurprijs nog wat zakken. Voor incidenteel gebruik zal de verhuur in handen komen van de gemeente die zodoende een vinger in de pap wil houden. Er komt een gebruikers raad die straks de zaak in goede banen moet leiden. De plm. 200 bezoekers die zater dagmiddag naar 't Vletgoor waren gekomen in de hoop van een goede en boeiende partij voetbal te kun nen genieten zijn teleurgesteld naar huis gegaan. Het was al snel duidelijk dat voor geen van beide teams nog iets op het spel stond en voor de mogelijkheid om een plaatsje hoger op de standenlijst te eindigen of uit het schijnsel van de rode lantaarn te komen was men niet bereid om voluit te gaan. Beide teams speelden slordig zonder elan en van de twee was Blauw Wit de minst slechtste. Zowel.de aanval lers van de thuisclub als van de gas ten kregen in het eerste half uur wel een paar goede kansen op een doel punt. Hans Stam „poeierde" buiten bereik van.de keeper op de rechter- paal en John Schalk schoot heel precies in de handen van de keeper. Ook de vogels kwamen een paar keer heel dreigend door maar kee per Erik Jansen, normaliter bij het tweede onder de lat, toonde klasse en stond geen treffer toe (rust 0-0). In de 2e helft was Blauw Wit tech nisch iets sterker maar de gasten wisten met afbraakvoetbal schade te voorkomen en zo bleef het bij 0-0. Stand: Drienerlo 19-33, (kampioen en pro motie naar.de 4e klas K.N.V.B.), Eversberg 19-25, Marle 19-21, Sportlust 18-20, de Esch 19-19, Riet vogels 18-18, Blauw Wit 19-17, Ve- sos 18-16, Daarle 19-16, ASV 18-14, Markvogels 19-13, Boswinkel 19-12. Met ingang van 1 mei zal de stoffen- Joey in de nieuwe lokatie worden zaak van Elly en Wiets aan de heropend. Dorpsstraat ophouden te bestaan. Voor het pand van Joey zijn inmid- Na bijna drie jaar houden de dames dels al weer gegadigden. Om welke het voor gezien. branche het gaat was bij het ter Voor het pand is inmiddels een perse gaan van deze krant nog niet nieuwe huurder gevonden. Harry bekend. Blankenagaat zijn modezaak Joey, nu nog gevestigd naast de Edah, verplaatsen. Op vrijdag 13 mei zal Indien de grondeigenaar, gemeen te en woningbouwvereniging tot overeenstemming kunnen komen, zal op het terrein, waar tot voor kort de overblijfselen van pension De Dikke Steen stond de tweede woonwagenlokatie worden aange legd, aangevuld met een aantal (premie)huurwoningen. Indien de plannen doorgaan, zal de zeer om streden woonwagenlokatie aan de Kerkhofsweg komen te vervallen. Voorlopig zal het plan Kerkhofs weg nog in de bovenste la van het Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit blijft goed presteren. Met nog twee wedstrijden te spe len wordt een tweede plaats op de standenlijst1 ingenomen met 25 punten uit 16 wedstrijden. De laat ste weken werden twee wedstrij den gespeeld die beide de volle winst opleverden. In een thuiswedstrijd werd zeer moeizaam met 4-3 gewonnen van het laag geklasseerde Eversberg en moesteen 1-3 achterstand, verin de tweede helft, worden weggewerkt. Tegen Sportclub Rijssen werd uit in een goed gespeelde wedstrijd een royale 2-6 zege behaald waarbij de invallers uit het tweede team Eric Mondeel (lx) en Gerben Schuppert (2x) voor drie goals zorgden. Gerrit Stam liet drie keer de Rijssense doelman kanslobs? Door dit resul taat werd S.C. Rijssen (voorlopig) teruggewezen in de strijd om de tweede plaats. Belangrijkste con current daarvoor is nu VABO uit Almelo, waartegen vanavond om 21.00 uur wordt gespeeld in de sporthal aan de Rembrandtkade in Almelo. De competitie wordt op donderdag 28 april afgesloten met een thuiswedstrijd in sporthal 't Mossink tegen het moeilijk te be spelen Wierden, Aanvang: 22.00 uur. bureau op het gemeentehuis blij ven, totdat inderdaad met alle be trokkenen overeenstemming is be reikt en de raad het nieuwe plan heeft goedgekeurd. Eigenaar Meiders uit Rijssen had De Dikke Steen gekocht met als doel een wegrestaurant te vestigen met heen aantal hotelkamers. De tekeningen hiervoor waren al rond, maar het plan struikelde op de fi nanciering. In eerdere instanties hadden de dames Nieuwenhuis te vergeefs gepoogd het terrein te ver kopen aan een projectontwikke laar die een plan voor een aantal semi-bungalows in de vrije koop sector had ontworpen. Goed nieuws dus voor de bewoners van de. bewoners van de Kerkhofs weg. Minder te spreken over de plannen is buurman Müller. Hij heeft geen enkele bezwaar tegen de komst van een aantal woonwagens naast zijri maalderij, maar wel te gen woningen. Reeds eerder heeft hij met succes weten te verhinde ren dat naast zijn maalderij wonin gen gebouwd zouden worden en ook dit keer weet hij van geen wij ken en zal hij zich verzetten tegen woningbouw uit vrees dat door de bouw van woningen hij ernstig ge schaad wordt in zijn bedrijfsvoe ring. Volgens het college van b en w heeft Müller niets te vrezen indien hij zich houdt aan de hinderwet. "We zijn er de laatste tijd wel eens een keer geweest", aldus wethouder Westerik. "Müller voldoet nu aan alle eisen, dus wij zien geen proble men". Het argument dat de heer Müller in eerdere instantie heeft aangevoerd tegen de bouw van wo ningen naast de silo, gaat dit keer niet op volgens het college. Het gaat nu niet om koopwoningen maar om huurwoningen, tenminste indien Onze Woning bereid het con tingent huurwoningen, dat op de planning stond voor de Beuseberg, te willen bouwen aan de Rijssense- weg. Door de woonwagenlokatie te kop pelen aan woningbouw, is het mo gelijk het plan via een versnelde procedure op de rails te zetten. Voordat het zover is zal er allereerst een bestemmingplan wijziging moeten worden doorgevoerd, daar op het terrein van De Dikke Steen een horecabestemming ligt. De club van Oud-militairen en Ver zet maakt op zaterdag 7 mei de jaarlijkse voorjaarsreis. Doel van het uitstapje is het Ere-veld te Loe- nen, het KNIL-museum Bronbeek te Veld en indien de tijd dit toelaat het openluchtmuseum te Arnhem. Het uitstapje wordt besloten met een gezamenlijk diner in restau rant Vosman, Et zijn nog enkele plaatsen vrij in de bus voor hen die tot nut toe ver geten hebben zich aan te melden. Schouwburg Lochem Film: Zondag 1 mei en dinsdag 3 mei: Amsterdamned (filmkeuring 12 jaar). Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-1081. De Steile Trap Voor de liefhebbers van heavy me tal is het vrijdag 29 april smullen bij De Steile Trap in Deventer. Dan vindt er vanaf 21.00 uur een dubbel concert plaats van de groepen Je wel en Defender. Niet-leden beta len f 10,00 en voor leden geldt een toegangsprijs van f 7,50. HOLLAND INTERNATIONAL Drie weken boeken twee weken betalen. Vliegreis naar de Adriatische rivièra. 2-kamerappartement, vanaf MY WAY 15 daagse zeilvakantie in Denemarken, i ©©H volpension p.p. IfefoU»® FTS/FRANTOUR 3 dagen per trein naar Parijs, logies/ontbijt, "l vanaf IÖ5M DE JONG INTRA 8 daagse excursiereis naar Schönberg I%QK (Oostenrijk), vanaf Afgelopen zondag werden in het gymlokaal aan de Vrijheidslaan de clubkampioenschappen voor se nioren en jeugd van de tafeltennis vereniging Holten gehouden. Het was de eerste keer dat dit op een zondag gebeurde en op de opkomst af te gaan een goede gedachte. Al leen enkele jeugdspelers waren zonder af te zeggen thuis gebleven. De senioren waren in 2 poules van 7 spelers ingedeeld die allemaal lx tegen elkaar moesten spelen. Ook de jeugd zat in 1 poule van 7, helaas waren er maar 4 aanwezig. In het dubbeltoernooi waren de sterkere spelers door loting aan de „zwakkere broeders" gekoppeld. In poule A bij de senioren stevende Rien Lammertink al snel op een plaats in de kruisfinales af door 4 winstpartijen op rij tegen Gerard Overvelde, Martin Kerkdijk, Nico Valk en Jan Ophof. Uiteindelijk werd hij de sterke winnaar in deze poule door al zijn 6 partijen te win nen. Als tweede kwam Martin Kerkdijk uit de bus met 5 winstpar tijen. Ook erg sterk gespeeld als je bedenkt dat hij aan bijna iedere speler in deze poule voorsprong moest geven. In poule B was het tot het eind niet bekend wie er door zouden gaan naar de kruisfinales. Er waren 4 kanshebbers te weten Fred en Ron Hulleman, Henk de Negro en Arjan Hakkert. Doordat Henk in zijn laatste partij tegen Fred won kwam hij op 5 overwinningen. Ar jan won zijn laatste wedstrijd tegen Henk Westerik en kwam ook op 5 overwinningen. Door het onderlin ge resultaat tussen Arjan en Henk de Negro werd Arjan le en Henk 2e in deze poule. In de kruisfinales kwamen de vol gende wedstrijden tot stand: Arjan Hakkert-Martin Kerkdijk en Henk de Negro-Rien Lammertink. Arjan won vrij makkelijk tegen Martin en Henk had ook niet al te veel moeite tegen Rien. Hierdoor speelden Martin en Rien om de 3e/4e plaats. Rien werd door de 7 punt voor sprong en goed spel winnaar en daarmee 3e. In de finale wist Henk de Negro de le game op zijn te bren gen met 24-22. Arjan liet het er niet bij zitten en kwam sterk terug met winst in de 2e game (21-14). De 3e game werd, na zeer goede en fraaie ralleys, door Arjan in zijn voordeel beslist (21-18). Bij de jeugd wist Mi chael Aaftink al zijn 3 partijen te winnen en werd dus ongeslagen clubkampioen. Als 2e kwam met 2 overwinningen Dirk-Jan Nijland uit de bus. Derde werd Mark Poort man, die alleen van zijn broer Jan Poortman wist te winnen. Jan werd dus 4e, maar met goede training komt hij wel verder. Het dubbelspel werd direct met het afvalsysteem gespeeld. Hier kwamen de volgende dubbels in de V2 finales: Martin Kerkdijk/Bert Dikkers, Henk Westerik/Henk de Negro, Nico Valk/Stefan Trentel- man en Jap Ophof Ron Hulleman. In de le Vz finale ging het tussen Martin/Bert en Nico/Stefan, de winst ging hier in 3 games naar Ni co/Stefan. De andere Vz finale tus sen Henk/Henk en Jan/Ron werd door Jan/Ron ondanks een blessu re aan de hand van Jan gewonnen. De finale werd in 2 games toch vrij makkelijk door Jan/Ron van Nico/Stefan gewonnen. Om 4 uur werden de prijzen aan de winnaars uitgereikt. Omdat het de 3e keer in successie voor Arjan was dat hij clubkampioen werd mag hij de wis selbeker nu definitief houden. Op vrijdag 29 april wordt de Nehe- mia-filmcyclus in De Kandelaar voortgezet met de film Het Kruis in de Asfaltjungle. Deze film geeft een indringend beeld van knokploe gen, drugsverslaving en geweld in New York. In de verfilming van het gelijknamige boek van David Wil- kerson speelt Pat Boone de hoofd rol. De aanvang is om 20.00 uur. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende kapvergunningen: - A, Westerik, Markollenweg 24; - Nido Universal, Waagweg - MAC Holterberg (uitdunning perceel a/d Brenderweg); 2. aan ZPC Twenhaarsveld ontheffing verleend t.b.v, een verkoop- aktie; 3. aan ZPC Twenhaarsveld vergunning verleend voor het houden van een verloting; 4. aan Commissie Koningsschieten Holten vergunning verleend t.b.v. koningsschieten. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezw.aar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter ge meen tesecretarie. Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het opha len van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 5 mei (Bevrijdingsdag) wordt opgehaald op woensdag 4 mei. Het huisvuil van de donderdagroute op 12 mei (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op woensdag 11 mei. De gemeentewerf is gesloten op zaterdag 30 april (Koninginnedag). Commissie voor woonruimtezaken De eerstkomende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 2 mei 1988 in het gemeentehuis en wel des avonds van 19.30-20.30 uur (ingang Kerkstraat). Voorbereidingsbesluit t.b.v. gedeeltelijke herziening bestemmingsplan „De Beuseberg" De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 april 1988 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het be stemmingsplan, voor zover omvattende het gebied zoals rood omlijnd op de bij dit besluit behorende als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op enkele bouwpercelen aan het Kieftenbelt. Het besluit treedt in werking met in gang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehoren- detekening ligtvan dedag der inwerkingtreding af ter gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 28 april 1988 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard Openbare commissievergaderingen De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 mei 1988 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - verhuur van grond aan de Vereniging „Volkstuindersvereniging Holten" t.b.v. aanleg volkstuinen; - uitgifte grond in erfpacht aan de S.V. Holten; - verzoek H. Stukkertot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van het Scheperspad; - aanvragen rietsubsidie en vaststelling subsidiabele norm; - achterstallig onderhoud aan landschapselementen in het buitenge bied. Decommissiefinanciën vergadert op dinsdag 3 mei 1988 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - achterstallig onderhoud aan landschapselementen in het buitenge bied; - - beschikbaarstelling krediet t.b.v. subsidiëring rieten daken. Sportcommissie De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op maandag 2 mei a.s., om 19.30 uur, in het gemeen tehuis (kamer 9). Op de agenda staan voorstellen tot het uitbrengen van adviezen aan het college van burgemeester en wethouders inzake de jeugdsport- subsidie voor 1988 en het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. de aanschaf van een elektronisch scorebord voor de sporthal. Voorverkoop seizoenabonnementen Rekreatiebad Twenhaarsveld Aanvragen van seizoenabonnementen voor Rekreatiebad Twenhaars veld kunnen tot en met 16 mei a.s. worden ingeleverd op het gemeen tehuis, Smidsbelt 6, of worden toegezonden aan de afdeling welzijns zaken van de gemeente Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Het verdient aanbeveling om-gebruik te maken van het dezer dagen in de gemeente Holten huis-aan-huis verspreide informatie- en aanvraag formulier. De tijdig aangevraagde abonnementen kunnen worden afgehaald tus sen 19 en 27 mei, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur. Betalen bij afhalen. De abonnementen behoeven nïet persoonlijk te worden afgehaald. De tarieven voor 1988 zijn als vojgt: voorverkoop normaal tarief Gezinsabonnement a. 1e ouder f23.50 f31.00 b. 2e ouder en kinderen vanaf 6 jaar f 15.50 f23.00 Individueel abonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar f23.50 f31.00 Individueel maandabonnement voor individuele personen vanaf 6 jaar f 10.50 (niet in de voorverkoop verkrijgbaar) Éénmalig bezoek voor personen vanaf 6 jaar f 2.50 voor groepen vanaf 10 personen, per persoon f 2.00 Kinderen tot en mét 5 jaar hebben gratis toegang. Het seizoen 1988 be gint op zaterdag 28 mei. De openingstijden zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur zondag 12.00-18.00 uur maandag/vrijdag 07.00-20.00 uur Tariefswijziging diverse heffingen Afvalstoffenheffing en reinigingsrechten Bij besluit van de raad van 21 december 1987 is het tarief voor de afvalstoffenheffing en reinigingsrecht verhoogd tot f 10.- per maand met dien verstande dat het verhoogde tarief ingaat op de eerste van de maand, volgende op de maand waarin de koninklijke goedkeuring op de verordening is verkregen. De verordening is koninklijk goedgekeurd op 24 maart 1988 onde nummer 35, zodat het nieuwe tarief ingaande april 1988 verschuldigd Rioolafvoerrecht Bij besluit van de raad van 22 februari 1988 is het rioolafvoerrecht verhoogd tot f 6.- per maand, met dien verstande dat het verhoogde ta rief ingaat op de eerste van de maand, volgende op de maand waarin de koninklijke goedkeuring op de verordening is verkregen. "De verordening is koninklijk goedgekeurd op 20 april 1988 onder num mer 12, zodat het nieuwe tarief ingaande mei 1988 verschuldigd is. Zoals bekend, worden de hiervoor genoemde rechten ingevorderd door de IJsselmij, tegelijk met de nota wegens energiekosten. Wij hebben de IJsselmij verzocht de energienota's ingaande de maanden april en mei aan te passen aan de nieuwe situatie.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5