Kans Muziekschool definitief verkeken Bonje ie PvdA over opvolgingW ennemers Fraai concert van Pools mannenkoor Kerkdiensten Medischediensten van dag tot dag Bemiddeling ouders mislukt Hernieuwd Vosman een felicitatie waard BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Oranjepop in Schure Gevonden voorwei HÖlïËiS NIEUWSBLAD DONDERDAG 28 APRIL 1988 3 Anita Bronsvoort speelde samen met Peter Eilander op het laatste voorspeeluurtje van de muziekschool. Het college van b en w blijft bij het eerdemngenomen standpunt, dat er een einde moet komen aan het bestaan van de Muziekschool Hol ten in de huidige vorm en dat de gemeente Hollen in de toekomst zich alleen 'voorwaarde schep pend' bezig zal houden met het mu ziekonderwijs. Dat kregen de ou ders te horen tijdens een gesprek dat op hun verzoek vorige week op het gemeentehuis plaats vond. Janneke Metsemakers, een van de groep verontruste ouders, ver klaarde zaterdag na afloop van het voorspeeluurtje, dat hun voorstel, om met een leeftijdsbegrenzing van de leerlingen, waardoor met min der subsidie de school gered zou kunnen worden, geen soulaas bleek te bieden. Het college van b en w bleef bij het eerder ingenomen be sluit de Muzieschool op te heffen. Daarvoor in de plaats zal een mu- ziekconsulent voor het Algemeen Vórmend Muziekonderwijs worden aangesteld, die op de basisscholen adviserd werk zal gaan verrichten. In de komende week zal door de ou ders worden onderzocht op welke wijze op particuliere basis het mu ziekonderwijs voor de huidige leer lingen gewaarborgd kan worden. Vooralsnog ziet men weinig heil in het plan van het gemeentebestuur om in het toekomstige dorpshuis enkele instrumenten ter beschik king te stellen en ziet men meer in een oplossing buiten de gemeente om. Desgevraagd verklaart het col lege van b en w dat het gesprek wel enige duidelijkheid heeft opgele verd en ziet men wel mogelij klie- den voor muzieksonderwijs in Hol ten. In hoeverre het bestuur van de Muziekschool hierbij betrokken zal zijn, hangt mede van de bestuursle den af. Het bestuur van de Muziek school was zaterdag niet bereik baar voor commentaar. De leraren onthielden zich van enig commen taar. "Zolang wij niet weten hoe onze rechtspositie is geregeld, hou den wij ons afzijdig. Wel kunnen we vertellen dat we het erg verdrietig en jammer vinden. Sommigen van ons geven al meer dan twintig jaar les in Holten. Dat doet pijn". Zo was het dus zaterdag definitief het laatste voorspeeluurtje van de leerlingen. Zoals gebruikelijk weer een volle bak in de Kandelaar. Zo'n veertig muziekschoolleerlingen toonden nog eens aan, dat het op treden in het 'openbaar' mede vor mend is vor de ontwikkeling van de leerling. Vooral voor de kleintjes, die manmoedig met een relatief groot instrument alleen op het po dium hun mooiste muziekstukje ten gehore brachten was er een hartverwarmend applaus. De laatste evenementen van de Hol tense Muziekschool zijn op 17 juni het docentenconert en diplo ma uitreiking en op 8 juli de aller laatste einduitvoering. Het concert, dat het Pools Mannen koor Monsiuszko, maandag j.l. in de Kandelaar gaf, was een gebeur tenis, die nog lang na zal klinken in de oren van de aanwezige toehoor ders. De ongeveer vijftig zangers vor- medn een harmonieus geheel, 't Was alsof men slechts met één stem zong. Bijzondere aandacht kreeg de koorsolist, de tenor Karon Woi- teck familie van de Paus?). Het koor onder leiding van zijn diri gent, professor Henryk Gostomski bracht voor de pauze enkele geeste lijke lieden ten gehore. nN de pauze zong het koor stukken uit bekende opera's, zoals het Pelgrimskoor uit Tanhauser van Richard Wagner en enkele stukken van de Poolse com ponist Moniuszko, wiens naam dit koor draagt. Het koor was uitgenodigd door het Holtens Mannenkoor, en zong voor een matig bezette zaal; het had meer verdiend. De waarnemend Het reisje van de Bejaardensocië teit Holten zal dit jaar plaats vin den op donderdag 26 mei aanstaan de. Het reisdoel is Drente, o.a. Dalen en vw tot 14 mei a.s. vanaf Diessenplas en Irene om 09.00 uur. De kosten bedragen 52,- per per- 17 v, 7 7 prijs: 3,50 Urn 15 jaar en 4,50 16 soon. Men kan zich opgeven bij de r J J J J jaar en ouder. voorzitter Grootewal van HMK wees hieop in zijn dankwoord, waarna Holtens Mannenkoor deze bijzondere avond besloot met het Ronde Pescem: het lied dat door de eeuwen de mens verenigt. Jongerencentrum de Schure heeft voor het komend weekend een af wisselend programma samenge steld. Vrijdagavond 29 april draait er de film Desperately seeking Su san, met in de hoofdrol Madonna. De film begint om 21.00 uur. De en tree is t/m 15 jaar 3,50,16 jaar en ouder betalen 4.50. Zaterdagavond 30 april is er Oran jepop in de Schure. Optredende zijn Total Disaster uit Holten en Mystery uit Markelo. De avond wordt humoristisch bekekeken door het MZ tejater, dat ongeveer een half uur zal optreden. De aan vang is 21.00 uur en de zaal is open om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom en de toegang is gratis. Op 18-4 vond op de Beuseberger- weg een eenzijdig ongeval plaats. Een inwoonster uit Holten wilde, rijdende op de Beusebergerweg, naar rechts uitwijken voor een te gemoet komende bromfiets. Daar bij kwam zij wat ongelukkig in de rechterberm terecht. Zij wist de auto wel weer uit de berm te krij gen doch zij had de auto niet meer on der controle. Zij reed tóen een aan de overzijde van de weg gelegen greppel in. De auto werd daarbij zwaar beschadigd. De auto is door bergingsbedrijf Wolves uit Wierden uit de greppel getakeld. De meldkamer te Zwolle deelde mede, dat men een telefoontje had gekregen betreffende het feit dat van een bijgebouw van de Scholen- gemeènschap een ruit was ver nield. Toen onze surveillance ter plaatse kwam kon men de dader ook nog in de kraag grijpen. Tevens waren, vermoedelijk al eerder, eni ge regenpijpen vernield. Advies van de politie: respecteer eikaars eigendommen, dat voorkomt zo veel ergernis. Een bouwondernemer vond bij zijn bouw enige handgranaten. Deze zullen door de explosieven oprui mingsdienst onschadelijk worden gemaakt. Later vond men nog een handgranaat. De granaten zijn ver moedelijk afkomstig uit de 2e we reldoorlog. Op 19.4 werd tijdens een controle een bestuurder van een personen auto bekeurd voor het rijden in een onverzekerde auto. Het blijkt dat er nog vrij veel auto's onverzekerd rondrijden. Uiteraard zal de politie zich blijven inzetten om dergelijke bestuurders op een zijspoor te zet ten. Op de Rijssenseweg ter hoogte van de Markeloseweg vond op 20.4 een aanrijding plaats. Op de Rijssense weg reden twee auto's achter el kaar in de richting van de Markelo seweg. De voorste bestuurder bracht zijn auto, bij de Markelose weg gekomen, tot stilstand het geen de achter hem rijdende auto niet had verwacht. Een en ander kon voorkomen worden als men de nodige afstand in acht had geno men om zijn voertuig tijdig tot stil stand te kunnen brengen. De surveillance kreeg 22.4 melding dat bij een inwoner van de Looi- kolkstraat was ingebroken. Men is vermoedelijk binnengekomen via de achterdeur. Mogelijk heeft deze inbraak zich overdag afgespeeld. De surveillance zag een auto rijden die volgens hem niet geheel aan de eisen van de Wegenverkeerswetge- ving voldeed. De bestuurder werd een stopteken gegeven en na een technisch' onderzoek werden de volgende gebreken geconstateerd: twee gladde banden, een meertoni- ge hoorn en een koehoorn, aan de achteras waren spoorverbredende velgen gemonteerd, lekke uitlaat en de voorvering liet te wensen over. Uw auto mag slechts zijn voorzien van een hoorn van vaste toonhoog te en spoorverbreding is helemaal gevaarlijk. Gladde banden, een lek ke uitlaat en een slechte vering be hoeven volgens ons geen betoog. Als u niet helemaal zeker bent van uw auto ga dan even naar uw gara ge want voorkomen is goedkoper dan genezen. Op de Raalterweg werd gedurende ongeveer een uur een snelheidscon trole gehouden op de Raalterweg. In dat uur werden, drie snelle be stuurders bekeurd voor te hard rij den. De toegestane snelheid op dat deel van de Raalterweg was 70 km/u. Toch werd er nog een be stuurder bekeurd die daar dacht dat hij op een autosnelweg reed ge zien zijn snelheid van 100 km/u en dat is daar echt geen uitzondering. Uit de kranten kon u reeds opma ken dat per 1 mei de boetes voor te hard rijden fors omhoog gaan. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Terzake het rijden in een personen auto met diverse technische gebre ken en het rijden met een vals deel III werd een inwoner uit Deventer bekeurd. De auto is overgebracht naar het groepsbureau van politie te Holten. Daar zal worden nage gaan of de betreffende eigenaar ver zekerd is en zal de auto door de ver- keersgroep nader worden gecon troleerd op rijtechnische gebreken. In verband met het optreden van de popgroep Normaal uit de Ach terhoek is enig verscherpt toezicht gehouden in de omgeving waar dat optreden zich afspeelde. Waar nor maal sprake was van inwendig ge bruik van alcoholhoudende drank is hier het omgekeerde aan de orde namelijk uitwendig gebruik. Van politiezijde moet de organisatie ge complimenteerd worden met hun goede organisatie want alles liep gesmeerd. Op de Al, op de rijbaan voor de richting Deventer, vond 24.4. een aanrijding plaats. De bestuurder van een personenauto reed vanaf de S14 de Ai op en kwam achter een andere auto te rijden. Doordat zijn snelheid hoger lag dan de voor hem rijdende auto wilde hij inhalen doch daarbij sneed hij een reeds in halende auto. De laatste bestuur der remde en week uit naar links waarbij hij in de berm terecht kwam en de macht over het stuur verloor. Het gevolg was dat de auto zwaar werd beschadigd. Van bo venstaande wordt proces-verbaal opgemaakt. Bourtange in Groningen. Vertrek Zondagmiddagwordt om 14.30 uur de film Jewel of the Nile, met in de hoofdrollen Kathleen Turner en Michael Douglas vertoond. Entree- De familie Vosman was ere-gast bij de officiële opening vancafé restau rant Vosman. Er is binnen de Partij van de Ar beid bonje ontstaan omtrent de de opvolging van Gerard Wenne- mers, die om persoonlijke redenen de raadsl'raktie in mei zal verla ten. Volgens de kieslijst zou hij moe ten worden opgevolgd door Jan Kreijkes, die echter na een fikse aanvaring met het raadslid Jan van der Harst te kennen heeft gegeven niet voor een zetel in de raad in aan merking te willen komen. Al geruime tijd was bekend, dat het niet boterde tussen Van der Harst, die na het vertrek voorlopig het fraktievoorzitterschap op zich zal nemen en Jan Kreijkes. Het me ningsverschil eindigde vorige week tijdens een vergadering met Van der Harst, Kreijkes, voorzitter Jan Metsemakers en wethouder Dal- huisen in en flinke ruzie, waarbij de beschuldigingen over en weer gin gen en Van der Harst uitindelijk weigerde om met Kreijkes samen in de socialistische fraktie te gaan zitten. Kreijkes op zijn beurt ver weet Van der Harst niet voor rede vatbaar te zijn en geen tegenspraak te dulden. Ook beschuldigde hij het raadslid de goede naam van zijn dochter Gerdien (die regelmatig in gezonden brieven schrijft over het Dorpshuis) door het slijk te halen. Volgens Kreijekes wordt hij moedwillig uit de raad geweerd om dat hij geen ja-knikker wil zijn. Hij is van mening dat de huidige frak tie teveel aan de leiband van het CDA loopt. Jan van dr harst wil aan de zaak niet veel woorden vuil maken. "Het klopt dat onze karakters botsen en als je dan dit soort onzinnige be schuldigingen naar je hoofd krijgt geslingerd, heeft het weinig zin om in kleine fraktie als het onze met el kaar te gaan samenwerken. De man vindt mij maar een waarde loos figuur". Wethouder Dalshuisen betreurt de hele gang van zaken. "Kreijkes heeft de boel een beetje door elkaar gehaald. Zijn beschul- digien zijn beslist niet juist, jam mer dat het zo moet lopen". Als opvolger van Wennemers staat nu op de lijst Gerrit Markvoort. In 1957 trok H.B. Vosman de deur van café restaurant Vosman achter zich dicht om te gaan genieten van. een rustiger leven, vorige week vrij dag trad hij weer even in functie, op uitnodiging van Huub Brands, de huidige eigenaar van 'Vosman', ter gelegenheid van de officiële ope ning van het hernieuwde café res taurant. Het echtpaar Vosman werd door twee leden van de Hol- tense Boerendansers in kleder dracht opgehaald vanaf hun wo ningen naar het café begeleid, waar zij opgewacht werden door Huub Brands, die de voormalig eigenaar uitnodigde de deur van het her nieuwde bedrijf te openen. "Huub heeft er wat moois van ge maakt, keurig zoals het er weer uit zien. Dat is een felicitatie waard", was de mening van de familie Vos man. En inderdaad het pand is weer als nieuw. Zowel van binnen als van buiten heeft het een grondi ge opknapbeurt gekregen, zodat het geheel aangepast is aan de ei sen van de tijd. Bijzonder fraai is de grote zaal geworden, die nu geheel in lichte kleuren is geschilderd, nieuwe fleurige gordijnen en nieu we ramen heeft gekregen. Een gro te verbetering is ook de geheel be straatte parkeerplaats met de fraaie verlichting. Ook de gardero be heeft een opknapbeurt gehad. De oude haken zijn verdwenen en vervangen door keurige hanger tjes. Ter gelegenheid van de officiële opening en het aansluitende open huis, dat door vrijwel 'heel Holten' werd bezocht, was er een kleine ex positie ingericht van foto's en docu menten uit de oude doos. Zo was er de bouwtekening,die gemaakt werd toen het oude pand in 1929 door brand was verwoest. Op die te kening kon men zien dat Vosman oospronkelijk een boerderij was, annex kruideniersbedrijfje, limo nadefabriekje, slijterij en kolen handel. In 1932 trouwde het echt paar Vosman en maakte van Voas- man het nu zo bekende etablisse ment. toen zij in 1957 er mee stopten, kwam er een periode met wisselende eigenaren totdat de heer Paalman het cafébedrijf over nam. Hij zou negen jaar blijven tot dat vorig jaar Huub Brands Vos man een nieuwe start maakte. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. R. Visser m.m.v. Helicon. Kindemevendienst: Franske Veltkamp; 09.30: ge bouw Irene, Jongerendienst: Bert Müller. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Kerkkoor- /Helicon. Oppasdienst: Mevr. Ribbink en Margreet Veldman. Diessenplas: Woensdag 4 mei geen dienst. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. M. Berg. (Gemeentezondag) In bei de diensten is de eerste collecte voor de diaconie en de tweede voor rente en aflossing. Kinde roppasdienst: mw. Dijkink-Ko- ning, Wilma Meijerink, Gea Aanstoot, Jolanda Withaar, Rian Beldman en mw. Manen- schijn-Roelofs. Dianne Bosschers, Ans Aan stoot, Loes Dij kink, Karin Bos schers, Anita Aanstoot en mw. Offringa-Werkman. R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. Polhuys, Deven ter. Uitgangscollecte: Kerkkoor- /Helicon. OKKENBROEK: Zondag 1 mei: 09.30 uur: ds. H.Th. Vollebregt. Uitganscol- lecte: 2 procent ontwikkelings hulp. NIEUW HEETEN: Zondag: 10.00 uur Hoogmis. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. 30 april: J.H. Went, Marcus Sa- muelstraat 3, Enter. Tel. 05478- 1653. 1 mei: T. v. Noort, Scherpenzeel- seweg 13, Goor. Tel. 05470 - 7 53 17. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: Zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel 61515, daarna Th. A. Oosten- brug, Diessenplasstraat 5, tel. 61515. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14,00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 28 APRIL: Slot- avond HVG Holten, aanvang 19.45 uur in Irene. VRIJDAG 29 APRIL: 20.00 uur de Kandelaar, filmavond; 19.00 - 22.30 uur, beginnersavond Ten nisclub; 21.00 uur de Schure: film met Madonna. ZATERDAG 30 APRIL: Viering Koninginnedag; Oranjepop in de Schure. ZONDAG 1 MEI: 14.30 uur de Schure, film Jewel of the Nile. DINSDAG 3 MEI: 7.50 uur bij Kandelaar, vertrek CPB-uit- stapje naar Keukenhof. WOENSDAG 4 MEI: 11.00 uur Dodenherdenking Canadese begraafplaats; 19.00 uur Her denking in Ned. Herv. kerk en Stille Tocht DONDERDAG 5 MEI: 09.30- 10.30 uur Defile Keep them rol ling door Holten. VRIJDAG 6 MEI: 18.45 uur start eerste loper Bevrijdingsloop. ZATERDAG 7 MEI: 20.00 uur sporthal 't Mossink, Voorjaars concert HMV; Jaarlijks uitstap je Club Oud-militairen en Ver zet. MAANDAG 9 MEI: Ruilbeurs Holtense Postzegelclub bij Vos man, 20.00 uur. - DINSDAG 10 MEI: 19.00-21.00 uur, uitgifte visvergunningen bij cafe Tonny Brands. ZATERDAG 14 MEI: 10.00- 16.00 uur: Nationale Molendag; feesttent bij Trefpunt: 75 jaar Zondagsschool Espelo. ZONDAG 15 MEI: feesttent bij Trefpunt: 75 jaar Zondags school Espelo; 14.00 uur: Her denkingsdienst in Trefpunt. •Geboren: Thijs, zv. A.G.H Vin- oud 27 jaar, Deventer en A. Fa- cent en A. van Ark (geb. te De- renhorst, oud 28 jaar, Holten. venter). Overleden: D. Koper, oud 89 jaar; J.J. Haarman, oud 86 jaar; J. Hospers, oud 68 jaar. Ondertrouwd: F.G. Keijzer, Gehuwd: M. Oolbekkink, oud 24 jaar, Holten en J.H. Meul- man, oud 22 jaar, Markelo; G. Stam, oud 25 jaar, Holten en J.A. Koopman, oud 21 jaar, Hol ten. Gevonden: Bruine brillekoker met 10,-; fietssleuteltje; dub bele fietstas met een tang; leren hondenriem; sleutelhanger met één sleutel. Verloren: Europas ABN; brom fietsplaatje TXV-799; bankbil jet van 50,-; gouden oorknop met rode granaat; giropas.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3