Het ging d'r weer af daar in Espelo Koning' 2 belooft een te worden mwv 598 0p£0 Bevrijcfmgstocht start 5 mei in Holten eoM WIJ vjW Li* f p 34 83 Werkloos heid gedaald U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. r^jÉSÉ^j Gezocht: begeleiders Folklore festival Winkels zaterdag dicht CPB naar Keukenhof Doe het samen met Gamma. Ds. Hoogkamp onderscheiden Vanille vla Holtens Nieuwsblad Donderdag 28 april 1988 -40ste jaargang no.17 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Woonwagens Indien alle betrokken tot over eenstemming kunnen komenm, zal de woonwagenlokatie aan de Kerkhofsweg geen doorgang vinden, maar zal er een nieuwe lokatie aangelegd worden op de plek waar voor kort De Dik ke Steen stond. Eigenaar Mein- ders uit Ri jssen en de gemeente zijn in onderhandeling over de verkoop van het terrein. Om het plan financieel haalbaar te maken zullen er naast de woon- wagenlokaties een aantal huur- en koopwoningen gebouwd moeten worden. Dorpshuis Na dertien jaar zal nu toch ein delijk het dorpshuis worden ge bouwd. De gemeenteraad stem de deze week unaniem in met het definitieve voorstel, al ble ven met name WD en Gemeen tebelang kritisch over de hele opzet. Als alles meezit, zal het gebouw volgend jaar februari voor het gebruik gereed zijn. Veel lovende woorden in de ge meenteraad over de unanimi teit. Nu maar even afwachten of de Holtense verenigingen ook zo eensgezind zijn. Daar worden in de bekende wandel gangen nog wel wat vraagte kens bijgezet. De rust is weergekeerd in Espelo na het Normaalgeweld dat afgelopen vrijdag de hele buurtschap op z'n grondvesten deed schudden. Het ging d'r weer af, daar in Splo. Terwijl zich langzamerhand op de autoruiten de eerste ijskristallen zichtbaar werden, steeg in de grote feesttent de stemming tot het kookpunt. Gelukkig werden de binnenbrandjes tijdig geblust met het nodige pils en indien het oude volksgeloof inderdaad waar is dat bier goed is voor een mooie haar dos, moeten er héél wat Normaal enthousiastelingen rondlopen met een prachtige bos haar. Voor de journalist op weg naar huis was het evenwel moeilijk uit te leggen aan een controlerende politieagent dat het pils inderdaad uitsluitend aan de buitenkant zat en niet binnenin. Toen we oom agent vertelde dat we zojuist terug kwamen van een be zoekje aan Normaal werd hem alles duidelijk. Het aantal bezoekers was dit jaar wat minder dan in beide voorgaan de jaren, al waren er naar schatting toch nog zo'n 1500 Normaalfans in Splo verzameld. "We hebben de kaartverkoop doelbewust wat ge knepen", vertelde Wim Toorneman, een van de organisatoren van het feest. "Vorig jaar was het zo vol, dat je je nauwelijks kon bewegen. Dat was niet gezellig. Nu was het net druk genoeg". Dat Normaal zijn fans heeft onder jong en oud (en hoog en laag) bleek vrijdagavond wel. Een oma van 80 jaar uit Bath- men kwam met tien van haar kin deren en kleinkinderen naar Splo. Er werd een stoel voor haar neerge zet in de buurt van de regeltechni- cus vanwaar ze het hele circus goed kon overzien. Enthousiast klapte ze met alle bekende Normaalnum mers mee. Verder ontdekte we di recteur gemeentewerken De Jong en zijn echtgenote tussen de hos sende menigte. "Zoiets wilde ik al tijd al eens een keer meemaken. Het is gewoon schitterend", aldus een enthousiaste De Jong. Dat hij daarna onmiddelijk dekking moest zoeken voor een overvliegend - vol - bierglas mocht de pret niet druk ken. Zoals gebruikelijk hadden de orga- De jongens van Normaal weten hoe ze hun klanten moeten binden: voordat het 'höken' in alle hevigheid losbastte, werd uit volle borst het Splose volkslied gezongen. nisatoren de zaak goed in de hand. Een stel brooddronken jongenlui uit Harfsen en omgeving, die met alle macht probeerde de houten vloer aan gruzelementen te trap pen, kreeg geen kans omdat onmid delijk met een aantal houten deu ren de gaten weer werden gedicht. Na de pauze waren ze dan ook snel verdwenen. De EHBO had een rus tige avond, evenals de brandweer en niet te vergeten het herentoilet van de MAC, want dat doen ze daar gewoon op de rij in de sloot. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 N ijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 llllllllllllllllllllllllillllDllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll' De werkloosheid heeft in Holten in de vorig maand een daling te zien gegeven. Eind maart stonden 193 werklozen geregistreerd, tegenover 198 eind februari. De daling kwam tot stand door de vermindering van het aantal werkloze mannen: 137 eind februari en 131 eind maart. Bij de vrouwen viel een kleine stijging te noteren: 61 eind februari en 62 eind maart. Uit de gegevens van het Geweste lijk Arbeidsbureau blijkt, dat naar mate men langer werlkloos is, het steeds moeilijker wordt om aan werk te komen. In de groep mensen die langer dan twee jaar werkloos zijn, komt nauwelijks enige wijzi ging. De beste kansen hebben werklozen die nog geen halfjaar uit het arbeidsproces zijn. Aan onze oud-plaatsgenoot ds. R.A. Hoogkamp te Hoogeveen is door de staat Israël toegekend de Yas Vashem medaille met oorkon de voor het in 1943 in de pastorie bij de geref. kerk te Elim (Dr.) verbor gen houden van twee joodse jonge mannen uit Amsterdam De onderscheiding werd aan het echtpaar Hoogkamp-Wolting uit gereikt in het Kon. Instituut voor de Tropen in Amsterdam door de Israëlische ambassadeur E. Zev. Suffot, in tegenwoordigheid van o.a. koningin Beatrix. Het belooft komende zater dag 30 april (Koninginnedag) een gezellig feest te worden in Holten. Indien het weer een beetje meezit, is ervan 's mor gens vroeg tot 's avonds laat een vrolijk feestprogramma, waarin iedereen wel wat van zijn gading kan vinden. Wie,het gehele programma mee wil maken moet vroeg uit de veren en komt pas in de late uurtjes weer in bed. het programm begint al 's mor gens om half negen. Dan wordt door de Stichting Viering Nationa le Feestdagen Holten een herinne ringsteken aangebracht bij de Be- atrixboom die ter gelegenheid van de 50ste verjaardig van koningin Beatrix is geplant op het gazon aan de Rietmolenstraat nabij de biblio theek. Aansluitend wordt om ne gen uur voor het gemeentehuis de aubade gehouden met muzikale medewerking van HMV Door de leerlingen van de basisscholen zijn in de afgelopen weken een aantal nieuwè liedjes ingestudeerd waar van de tekst ter plaatse zal worden uitgereikt, zodat iedereen mee kan zingen. Voor de leerlingen van de basisscholen wordt daarna rond de Smidsbelt een spellencircuit ge houden. dat geeeft de mensen van gemeentewerken de gelegenheid de muziektent in te richten en de kramen op de Smidsbelt te plaat sen voor het "Oranjegeweld rond dc- Smidsbelt". Drie bands zullen mu zikaal van zich laten horen: de Big band van de Scholengemeenschap Holten, de Roling Company van de mensen van Herman Gazan en de Schureband die tegenwoordig door het leven gaat onder de naam Total Disaster. In de kramen zullen een aantal Holtense verenigingen ver tegenwoordigd zijn. Toegezegd hebben Amnesty International, de A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd.- Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 Plattelandsvrouwen, Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek, CJV de Vriendenschaar en de Hockey club Holten. De jeugd kan zijn ver- koopkwaiiteiten tonen op de spe ciale jeugdmarkt die duurt tot on geveer 13.00 uur. Op veler verzoek is weer de fietpuzzeltocht in het programma opgenomen. De tocht is zodanig opgezet dat het gehele gezin hieraan kan meedoen. De af stand is ook voor kinderen gemak kelijk te overbruggen. De start is op de Smidsbelt en de finish bij de Biester waar ook de uitslag bekend gemaakt zal worden. Volksspelen Met veel spanning wordt uitgeke ken naar de Volksspelen die om 14.00 uur beginnen op Kalfster- mansweide. De animo hiervoor van de Verenigingen was bijzonder groot. In totaal zullen er vijftien ploegen in het veld komen. Jam- mergenoeg moet een van de trouwe ploegen verstek laten gaan. De po litiemensen uit Holten, die elk jaar hoge ogen gooien voor de eindzege, Zo'n 160 voertuigen uit de oorlog '40-45 zullen op 5 mei, Bevrijdingsdag door Holten trekken. zijn opgeroepen voor dienst in Kampen waar zoals bekend konin gin Beatrix een bezoek zal brengen. In overleg met de verenigingen is gekozen voor een nieuwe opzet, die meer spanning en competitie zal brengen, waardoor het voor het pu bliek ook aantrekkelijker wordt. De finale wordt verwacht om streeks 17.00 uur. Voor de ouderen zal COC om 19.30 uur het gezellige blijspel De onbe taalbare loodgieter brengen in ge bouw Irene. Tenslotte kunnen van af 20.30 uur alle beentjes van de vloer in de aula van de Scholenge meenschap onder de tonen van Twilight. Gastheren zijn op dit Oranjebal de Fienpreuvers. Herdenking en bevrijding Traditiegetrouw worden op 4 mei de gevallen herdacht, 's Morgens om elf uur door de schoolkinderen op de Canadese begraafplaats en 's avonds om 19.00 met een herden kingsdienst in de hervormde kerk en aansluitend de Stille tocht naar het monument aan de Molenbelter- weg. Op 5 mei zal een zeer bijzondere ko- lonne door Holten trekken. De ver eniging Keep them rolling heeft Holten uitgekozen als startpunt van een Bevrijdingstocht met 160 voertuigen die alle indertijd ge bruikt zijn tijdens de tweede We reldoorlog door de Gealieerden. Ie dereen die stukken van de route mee wil rijden met deze bejaarde trucks is van harte welkom aan boord. Kinderen en volwassenen kunnen opstappen op de wagens om 09.15 uur bij de Canadese be graafplaats. Via de Molenbelter- weg, Burg v.d. Borchstraat, Dorps straat, Smidsbelt, Oranjestraat, Rietmolenstraat, Pastoriestraat en Larensweg waar wordt halt gehou den bij garage Baltus en men weer af kan stappen. Vandaar gaat de tocht richting Laren, Joppe en De venter, Apeldoorn naar Bameveld waar het eindpunt van de rit is. Het is de historische route die in april 1945 de Canadese bevrijders afleg den. Alle aanwonenenden aan de route wordt verzocht op Bevrij dingsdag vooral de vlag uit te ste ken, zodat het inderdaad een fees telijke Bevrijdingstocht kan wor den. Nu alle deelnemers aan het derde Internationale folklorefestival be kend zijn, worden nu de groepen aan 'hun' Holtense begeleider- (sters) gekoppeld. De organisatie zoekt nog enkele be- geleiders(sters) voor de volgende groepen: Turkije (minimaal Duits sprekend), Hongarije (minimaal Frans sprekend) Tsechoslowakije (minimaal Duits sprekend), Egypte minimaal Engels sprekend) en voor Zuid-Korea (minimaal Engels sprekend). Inwoners(sters) van Holten die denken dit te willen en kunnen doen kunnen zich in verbinding stellen met Dick Plekkenpol, Kol- weg 80,7451 AD Holten, tel 05483-6 30 43. Wellicht ten overvloede vermelden nog even dat op zaterdag 30 april (Koninginnedag) alle winkels in Holten de gehele dag gesloten zul len zijn. De Christelijke Plattelandsvrou wen Bond Holten gaat dinsdag 3 mei naar de Keukenhof. De dames die zich hebben opgegeven, worden verzocht om 07.50 uur bij de Kande laar te zijn, mét een lunchpakketje. Bij de prijs ingebrepen zijn: bus tocht, entree Keukenhof en diner. Verwachte terugkomsttijd: 19.30 uur. 00-16.00 uur Bouwmarkt Rijssen Enterstraat1963 Pitt bier per krat, 24x30 cl. literpak, houdbaar per 6 pakken dat is per stuk dat is per stuk Deze aanbiedingen zijn geldig van donderdag 28 t/m zaterdag 30 april 1988 en OP=OP. 500 gram gehakt 3 saucijsjes

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1