Boerenkermis in Splo bij optreden Normaal De „START- HYPOTHEEK'1 Derk Jan Nijhuis schadevrij in VUT Voorlezing door Henk van Ulsen Ontmoetingsdag De Zonnebloem Uit het politierapport Kent u ze nog? Kerkdiensten van dag tot dag Yogacursus So Cu We Open huis Vosman HOLTENS NIEUWSBLAD Rabobank G3 Gevonden voorwerpen DONDERDAG 14 APRIL 1988 Normaal is weer helemaal terug. Vriidag 22 april komen ze in Espelo kermis vieren. Het kleine Espelo heeft al vaak bewezen hoe groot het kan zijn. De kleine gemeenschap kreeg vorig jaar zelfs internationale bekendheid door het wereldrecord Paosvuur Slepp'n, maar in eigen gelederen is de creativi teit in deze buurtschap al langer bekend. Vooral dankzij het jaarlijkse optreden van de Achterhoekse rockformatie Normaal, dat voor volgende week vrijdag 22 april weer op het programma staat. Volgens zanger/gita rist Bennie Jolink behoort Espelo tot de vijf meest favoriete optredens van Normaal. "Wij reageren daarop door speciaal voor 'Splo' veranderin gen in onze teksten aan te brengen", gaf Jolink zijn waardering overtui gend blijk. Het belooft op 22 april een unieke show te worden in het weiland van 'Appeljan', waar vorig jaar de we reldberoemde 'boake' in vlammen opging. Na de problemen met de van fraude betichte ex-manager is Normaal extra gemotiveerd om het Nederlandse platteland te herove ren. De boerenrockers hebben hun live-optredens in de vorm van een boerenkermis gegoten onder het motto 'Noar de Kermis'. Het gehele podium wordt versierd met vijf gi gantische en schitterend beschil derde doeken. De voormalige bak ker Jan Manschot hanteert zijn drumstokjes dit jaar in een draai molen. Naast Ben Jolink zijn ook Willem Terhorst en Paul Kemper weer van de partij. Kermis Uit de kermissfeer heeft Normaal de inspiratie geput voor enkele kersverse nummers, waaronder 'Wie goat noar de kermis', 'Bolle Jan' en 'Oei, auw, auw'. Alvorens deze boerensongs op een langspe- ler worden geperst, probeert de Achterhoekse formatie ze eerst uit tijdens de optredens. In het voorprogramma treedt So- what op, eveneens afkomstig uit de Achterhoek. In deze Engelstalige in Espelo achterwege, want in de tent ligt nu een houten vloer. Toch doen de muziekliefhebbers er ver standig aan niet in hun zondagse outfit te verschijnen. Traditiege trouw zijn de anders zo nuchtere 'Splöder' zo attent om elkaar met bier te besprenkelen tijdens hun unieke festijn. Djt brengt ,hoaken, nu eenmaal met zich. Al hossend en band zijn lieden te bewonderen met springend wordt de feestvreugde opmerkelijke namen als Jumping ongetwijfeld weer tot extase opge- Hans Flash, Hertog Jan-wilm, E.T. en Miami Zeiss. Moddergevechten blijven dit jaar voerd. Het carnaval op zijn Achter hoeks begint op vrijdag 22 april om 20.00 uur. -lagestartrente -één jaar bedenktijd -altyd de meest gunstige rentr Hoewel hij met zijn grote vuilnis wagen 'heel wat miljoenen kilo's huisvuil naar de stortplaats heeft gebracht, heeft Derk Jan Nijhuis schadevrij de VUT gehaald. Te midden van zijn collega's van Ge meentewerken nam de 60-jarige gemeentechauffeur onlangs af scheid. Nijhuis gaat na 37 jaar in de VUT en dat ging natuurlijk niet ongemerkt voorbij. Burgemeester Van Rappard bena drukte nog eens dat Nijhuis altijd moeiteloos heeft ingespeeld op de ontwikkelingen in de reinigings dienst. Overigens reed de afscheid nemende chauffeur niet al die jaren op de vuilnisauto. Hij begon in 1951 als los-vaste werkkracht bij Ge meentewerken. Na zijn vaste aan stelling in 1955 zorgde hij eerst met de wegenschaaf ervoor dat het toen nog nauwelijks verharde Holtense buitengebied toch goed berijdbaar bleef. Ook toen al was er op het rijgedrag van Nijhuis niets aan te merken, zo als directeur Gemeentwerken De Jong nog eens benadrukte. Naast het tegeltje met hét gemeentewa pen en een geschenkbon van burge meester Van Rappard, kreeg Nij huis van De Jong een toepasselijk cadeau: een minicontainertje met een bloemstuk erin. Ook chef bui tendienst Grave had een aanden ken meegebracht. Namens de per soneelsvereniging overhandigde hij een envelop met inhoud en een model van een vuilniswagen. Uiter aard werd mevrouw Nijhuis in de bloemetjes gezet. Zondag 17 april leest Henk van Ul sen in gebouw Irene teksten uit het boek Prediker. Met als thema De Mens heet Mens wordt een keus ge maakt uit de vertaling van dit boek door Pé Hawinkels en Pius Drijver. Aan de avond wordt meegewerkt door Adriaan Valk die altsaxofoon speelt. Kaarten voor de voorleesavond, die om 20.30 uur begint, zijn ver krijgbaar aan de zaal of op vrijdag morgen van 09.00 uur tot 12.00 uur bij het kerkelijk bureau. De toe gangsprijs is f 5,00. maatwerk in hypotheken Rabobank Holten Gaardenstraat 32 - Holten Bij de 'Stichting voor sociaal en cultureel werk voor Holten' start morgen weer een drietal cursussen yoga. De les voor ouderen en begin ners begint om 16.30 uur, een les voor beginners vangt om 18.45 uur aan en de gevorderden kunnen om 20.00 uur terecht. De cursus wordt De afdeling Overijssel van De Zon nebloem houdt komende week twee ontmoetingsdagen. Op dins dag 19 april kan men daarvoor te recht in de Leeren Lampe in Kaalte en op donderdag 21 april bij de Wcidehoek in Hengelo. Tijdens deze dagen zal het werk van De Zonnebloem nader onder de aan dacht worden gebracht. Zowel in Raalte als in Hengelo zijn er verschillende stands met infor matie over het ziekenbezoek, de structuur van de Zonnebloem, de winkel- en dierentuindagen, de wadvistocht, de nationale zieken dag, de actie Zon in de Schoor steen, ontspanningsbijeenkom sten, dagboottochten, vakantiewe ken, het Wèlfare-werk en de neven organisaties. In een aparte zaal worden films vertoond over o.a. MPS De Zonnebloem, het Reuma fonds en de gezondheidszorg. De bijeenkomsten duren van 10.00 uur 's morgens tot 22.00 uur 's avpnds. Op 5-4 werd geconstateerd dat het oppervlak van een sloot langs de Valeweg geheel bedekt was met een witte substantie. In eerste in stantie werd gedacht aan een mi lieu-overtreding maar bij onder zoek, in samenwerking met mede werkers van het zuiveringschap, bleek het hier te gaan om een bij zondere vorm van „algengroei". In de nacht van 6 op 7 april werd er ingebroken in het Aral tankstation langs de Al. De daders braken uit de achtergevel een betonplaat weg en wisten zo het magazijn binnen te komen. Er werd voor ongeveer f 10.000,- aan sigaretten weg geno men. Een onderzoek naar de daders is nog gaande. Op 7-4 werd een speciaal op het mi lieu gerichte controle gehouden waarbij diverse overtredingen wer den geconstateerd. Zo werd bij een plaatselijke landbouwer geconsta teerd dat in de daar aanwezige mestopslag een hoeveelheid des- tructiemateriaal als koemagen en darmen aanwezig was. De man ver kreeg de mest via een vervoerder van een van de plaatselijke vleesfa- brieken. Uitgezocht wordt wie pre cies verantwoordelijk is waarna proces-verbaal opgemaakt zal wor den. Voorts werd in een bosperceel een illegale vuilnisstortplaats ontdekt met een oppervlak van zeker 100 vierkante meter. In een ander bos perceel werd een illegale mestop slag ontdekt. In beide zaken zal de verantwoordelijke persoon worden aangesproken. 8-4 werd door een automobilist aangifte gedaan van gevaarlijk rij gedrag van een medeweggebruiker waardoor een aanrijding ontstond. De aangever, een inwoner van Al melo, reed met zijn auto over de lin ker rijstrook van de Al toen plotse ling een vrachtauto naar links kwam waardoor hij de midden berm ingedrukt werd. Hierbij kwam hij in botsing met een berm- paal waardoor zijn auto bescha digd raakte. De vrachtwagenbe stuurder was wel gestopt maar reed, nadat hij de aangever de schuld van het gebeurde in de schoenen had geschoven, weg. Via zijn kenteken zal hem nog een an dere zienswijze op het gebeurde worden gepresenteerd. Ook op 8-4 werd een van de plaatse lijke horecaondernemers onaange naam verrast door een klant die hem betaald had met een vals bankbiljet van 1000 Franse frank. Op de bank waar hij het biljet wilde inwisselen werd een en ander ont dekt. Op 9-4 werd door een inwoonster van Markelo aangifte gedaan van diefstal van haar bromfiets. Het feit vond de voorgaande dag plaats. Zij had de brommer onafgesloten in de stalling van haar werkgever ge plaatst. Na beëindiging van haar werkdag bleek zij zonder vervoer te zitten. 10-4 werd werd aangifte gedaan van vernieling van een fiets. De bena deelde had de fiets de voorgaande avond afgesloten geplaatst aan de Larenseweg. De volgende dag werd de totaal vernielde fiets terugge vonden in de omgeving van de scholengemeenschap. Men had het frame geheel weten dubbel te vou wen. 11-4 werd door een inwoner van Til burg aangifte gedaan van diefstal uit zijn auto. Hij had zijn auto ge plaatst op de parkeerplaats bij de dagcamping in de Holterberg. Bij terugkomst bleek de kofferbak opengebroken te zijn. Hij miste een tas met fotoapparatuur. Hij had nog wel een grijze auto weg zien rij den maar kon geen bijzonderheden over de dader verschaffen. gegeven in de voormalige kleuter school aan de Tuinstraat. De lessen staan onder leiding van de bekende yoga-leraar Leon Noordzij uit Epe. Hij studeerde af aan één van Nederlands grootste opleidingsinstituten, Saswitha, en hij is full-time yogaleraar. Daar naast is hij voorzitter van de yoga- docentenvereniging van Neder land. De kosten bedragen zeventig gulden voor negen lessen. Belang stellenden kunnen zich opgeven en inlichtingen verkrijgen bij het kan toor van de stichting, telefoon 62755. Poppen Op woensdag 20 april komt het poppentheater Rosa naar Holten. Dit professionele gezelschap brengt in het gebouw van de Stich ting SoCuWe de voorstelling Vogel Geluk voor kinderen van vier tot acht jaar. De verwikkelingen van deze vogel, die gevangen raakt in een kooi in het paleis en gelukkig weer wordt bevrijd, beginnen om 14.30 uur en duren tot 15.30 uur. De toegangsprijs is f 2,00. Men wordt verzocht zich van tevoren even aan te melden (tel. 62755). li® Twee weken geleden publiceerden we, bij een verhaal over het oude gebruik van het paasvuren bouwen, bovenstaande foto. Veel men sen wilden weten wie er nu eigenlijk op stonden. Daarom doken we nog even in de oude archieven en visten er wat wetenswaardighe den voor u uit. Het gaat hier om een clubje bouwers van De Barg- schild. Dit was de buurt rond de kerk en de Larenseweg. De foto da teert uit 1932 en is genomen in de Gaarden achterin de tuin van Van de Bos. Dat is op de tegenwoordige hoek van de Gaardenstraat en de Haarstraat. Het perceeltje weiland was van Kevelam. De stoelen op deze paasbult waren afkomstig van caféhouder Hofs. Alle brand bare spullen en het hout werden aangevoerd met behulp van een handkar van kuiper Ab Westerik. Op de bovenste rij ziet u van links naar rechts Freddie Goldstein, Herman Meerman, Marinus Bolink, Jan Meerman, Gerrit Broek- maat, Jan Kevelam, Jan Willem Kevelam, Hendrik Nijliof en Frits Haan. Op de onderste rij ziet u van links naar rechts Derk Jan Haan,Jo Meerman, Jan Aaftink, Henk Tulier, Jan Schippers, Gerrit Jansen en Willem Krekel. Op vrijdag 22 april houdt café-restaurant Vosman open huis. Na een grondige opknapbeurt van eetzaal, grote zaal en de entree en na de aanleg van een geheel nieuwe parkeerplaats vinden de nieu we eigenaars Huub en Hennie Brands het tijd voor een nadere kennismaking met het vernieuwde Vosman. Van drie uur 's mid dags tot tien uur 's avonds kan iedereen een kijkje komen nemen. Het open huis staat in het teken van Vosman vroeger en nu. Onder het genot van een hapje en een drankje en een gezellig muziekje kunnen de bezoekers o.a. een kijkje nemen bij een expositie van oude foto's, die in samenwerking met Jan Smale van de Oudheid kamer Hoolt'n is opgezet. Bovendien kan er door het invullen van een wedstrijdformulier een diner voor vier personen worden ge wonnen. Ook aan de jeugd is gedacht. Tegen inlevering van de advertentie uit het Holtens Nieuwsblad van deze week kan er gra tis een zak patat of een ijsje worden afgehaald bij snackhoek 't Vosje. //Z\ NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons (Heilige Doop), kindernevendienst: Jan- nie Ribbink; Jongerendienst: Jaap Bogaard. 19.00 uur: ds. W. Vons. Uitgans- collecte: algemene diaconale doeleinden. Oppasdienst: Mevr. Wolters-Teeselink en Miranda Jansen. Diessenplas: woensdag 20 april 19.30 uur, ds. Berg. GEREF. KERK: 09.30 uur en 19.15 uur: ds. M. Berg (viering Heilig Avondmaal en Nabetrachting). In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Oppasdienst: R.K. KERK: 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Ire ne. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. A. Mol. Uitgangscollecte: Algemene di aconale doeleinden. OKKENBROEK: Zondag 17 april: 10.00 uur: ds. H.Th. Vollebregt (Doop- en ge- zinsdienst). Uitganscollecte: zondagsschoolwerk. NIEUW HEETEN: Zondag: 10.00 uur Hoogmis. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag t/m vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken- fondsp ati ënten) TANDARTS: Spreekuur voor spoedgevallen 17.00-17.30 uur. Hulp buiten spreekuur na tel. afspraak. L.H. Mees ten Oever, Noordach- tereschweg 8A, Markelo. Tel. 05476-2992. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: Zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel 61515, daarna W.C.C. Wame- link, Houtweg 18, tel. 62004. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30- 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf IJsselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87. Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur. DONDERDAG 14 APRIL: Vere nigingsavond HVG Holten in Irene met als gast' apotheker Vroom. ZATERDAG 16 APRIL: 20.00 uur jaarlijkse medewerkersa vond Blauw Wit in zaal Vosman. ZONDAG 17 APRIL: 20.30 uur gebouw Irene, Henk van Ulsen leest uit boek Prediker. WOENSDAG 20 APRIL: Pre sentatie rapport Oranjewoud. VRIJDAG 22 APRIL: Normaal in Espelo. ZATERDAG 23 APRIL: 14.30 uur: 25-jarig bestaan bejaarden sociëteit in Irene. DINSDAG 26 APRIL: Lezing Loodswezen voor NBvP in zaal Vosman; 19.45 uur NBvP in Trefpunt, koude schotels maken. ZATERDAG 30 APRIL: Viering Koninginnedag. MAANDAG 9 MEI: Ruilbeurs Holtense Postzegelclub bij Vos man, 20.00 uur. Gevonden: groen met witte halsdoek, dameshorloge, bruin etui met 3 sleutels, VW-sleutel, cassettebandjes met zg. pira tenmuziek. Verloren: benzinepenning nr. 83, VSB huissleutel, blauwe ny lon port, met bankpasje etc., zwarte damesschoen, cyclaam rode sjaal, Fuji filmrolletje. Zoekgeraakte dieren: rode ka narie, zwart/witte kat. Gevonden dieren: poedel. HOLTEN - Geboren: Dirk Wil lem Joost zv. E. Leunk en J. G. A. Nijland; Anne dv. J. Dangre- mond en J. J. Bronsvoort; Caro lina Hendrika Johanna dv. H. Roelofs en D. J. A. Smit (geb. te Deventer). Ondertrouwd: G. Stam oud 25 jaar en J. A. Koopman oud 21 jaar; G. J. Wesseldijk oud '26 jaar en J. Nijeboer oud 26 jaar, Hel- lendoorn. Gehuwd: W. J. J. Berends oud 29 jaar, Diepenveen en M. G. Ve neklaas oud 28 jaar. Overleden: H. J. Baltus oud 83 jaar; G. J. Boode oud 66 jaar; A. J. H. ten Broeke oud 42 jaar; H. Rouwenhorst-Beumer oud 89 jaar (overl. te Deventer); J. T. Kuipers oud 79 jaar (overl. te Deventer); J. H. Bosschers oud 70 jaar (overl. te Deventer); J. W. Bosman-Kettelarij oud 73 jaar (overl. te Hellendoorn).

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3