I Koninklijk goud voor oud-wethouder Stegeman "Als het aan de bezoekers !ag? is het elke keer bingo" Holtens Nieuwsblad. een maar naar 498 EQ&B Bejaardensociëteit al 25 jaar gezelligheidsclub 83 30 Boottocht FVDA-er Wennemers verlaat de raad U osifwaiigf een fraaie \m Songfestival tijdens Folkoredagen Cass appelsap Toetje met room Varkenslever Schakelaar contactpersoon voor patiënten Holtens Nieuwsblad Donderdag 14 aDril 1988:40ste JAARGANG no.15 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Normaal Vrijdag 22 april is het weer zo ver. Dan barst het geweld in Es- jj pelo weer los want het optre- den van Normaal levert elk jaar weer een beste bult lawaai op. Dit jaar helemaal, want de boerenrockers uit de Achter hoek vieren een echte boeren kermis. Na de verwikkelingen rondom hun manager gaan ze er weer ouderwets tegenaan met enkele fraaie nieuwe num- j mers. Hoaken dus. Mintonette .Voor de dames 1 van Mintonet te staat zaterdag de belangrijk ste wedstrijd van deze competi tie op het programma. Wordt er minimaal een puntje behaald in de thuiswedstrijd tegen Pe gasus, dan is het derde divisie schap veilig. De bekroning op een seizoen hard werken, is dan een feit. Uiteraard kunnen de Holtense dames een steuntje in de rug best gebruiken in hun poging divisievolleybal voor Holten te handhaven. |w 1 Niemand was minder verbaasd dan Stegeman zelf. Naar de Poppe gekomen voor de allerlaatste bij eenkomst van de Ruilverkave lingscommissie Holten-Markelo ontving de oud-wethouder uit han den van burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard de gouden ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Holten eerste burger ("collega Buma heeft met een noodverordeing ervoor ge zorgd dat ik op Markeloos grond gebied mijn ambtsketting mag dragen") stak ten overstaan van vele genodigden de loftrompet over zijn ex-loco. De organisatoren waren er goed in geslaagd het lintje zolang mogelijk gehiem te houden. Achter de cou lissen had zich de hele familie Ste geman verzameld, maar zelf had de onderscheidene niets in de gaten. Naarmate Van Rappard zijn toe spraak toespitste op de specifiek kwaliteiten van H. Stegeman ("Veldwachter"), ging er echter een lichtje branden bij de gewezen wet houder, en loco-burgemeester van Holten en vice-voorzitter van de Ruilverkavelingscommissie Hol ten-Markelo. In die laatste hoeda nigheid, waarin hij zeventien jaar lang voor de belangen van de boe ren bij de ruilverkaveling is opge komen, was Stegeman naar De Poppe gekomen. Daar zou immers, met wat officiële toespraken en een gezamenlijk diner afscheid worden genomen van elkaar. De toespraak van burgemeester Van Rappard gaf echter een heel andere wending aan de middag. "Stegeman is een voorbeeld voor ie dereen" vond deze. "Begonnen als kleine boer heeft hij na de oorlog een driemans bedrijf opgebouwd. Hij heeft een goed en helder ver stand en kan naar mensen luiste ren. Bovendien is zijn verantwoor delijkheidsgevoel erg groot. Je kunt een beroep op hem doen en dat gebeurt nooit tevergeefs. De manier waarop hij de belangen van de boeren heeft behartigd, dwingt respect en bewondering af." De ko ninklijke onderscheiding werd Ste geman niet alleen toegekend voor zijn werk in de ruilverkaveling en zijn wethouderschap van de ge- Zichtbaar vergenoegd ondergaat oud-wethouder H. "V eldwachtef' Stege man de huldeblijken van burgemeester Van Rappard. Achter de burge meester mevrouw Stegeman meente Holten, maar ook voor zijn bestuursperiode bij de OLM, de coöperatie en zijn kerkelijke activi teiten. Na een uitgebreide felicitatierond gingen de genodigden (waaronder gedeputeerde Van Rossum, burge meester Haersma Buma van Mar- kelo en de heer Bierman van de Landinrichtingsdienst in Zwolle, over tot waar ze eigenlij k voor kwa men: de definitieve afsluiting van de ruilverkaveling. Tijdens het di ner werd daarop nog eens het glas geheven. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyerssecretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Op dinsdag 10 mei houdt het Ne derlandse Rode Kruis afdeling Holten weer een boottocht. Dit jaarlijkse uitstapje is bedoeld voor minder-validen en voor men sen die moeilijk op eigen gelegen heid een uitstapje kunnen maken. Zij die menen hiervoor in aamer- king te komen, kunnen zich aan melden bij mw. R. Aaltink-Keve- lam, Larenseweg 61, tel. 05483- 61926. Gerard Wennemers Met ingang van 1 mei verlaat PVDA-fractievoorzitter Gerard Wennemers de Holtense gemeente raad. Voor de om privé redenen be dankende socialist is nog geen op volger benoemd. Afgaande op de verkiezingsuitslag bij de gemeen teraadsverkiezingen in 1986, zou Jan Kreijkes de eerste kandidaat voor de vacante zetel zijn. Het is echter ook mogelijk dat een meer op het financiële terrein ingevoer de PVDA-er de voorkeur krijgt. Voorlopig neemt Jan van der Harst het fractievoorzitterschap waar. Voor de naar Deventer vertrekken- .2 de Wennemers was het raadlid- maatschap kortstondig. Hij werd in 1986 beëdigd, toen door de colle gevorming CDA-PVDA Wim Dal- huisen op een wethouderzetel be landde. Nadat oude rot in het vak Jan van der Harst aanvankelijk de fractie aanvoerde, nam Wennemers de leiding later over. Binnen de fractie geldt hij als de financiële ex pert. "Het is wel zaak zich nu reeds te beraden over het vervoer van de oudjes. De zoons en de dochters moeten zorgen dat vader en moeder, als zij ge zond ter been zijn, deze avond kunnen meemaken." Bovenstaand citaat uit het Holtens Nieuwsblad van 9 februari 1965 da teert uit de beginjaren van de Bejaardensociëteit. Nu bij het 25-jarig jubileum zijn "de oudjes" heel wat mondiger. Maar deze van oorsprong gezelligheidsclub is ondanks de opkomst van de ouderenbonden en de toenemende aandacht voor het welzijn van ouderen nog steeds druk be zocht. Zaterdag 23 april is er tijd voor een bescheiden feestje. Bescheiden want alles moet bijna uit eigen zak betaald worden. Het verhaal van wat er met gezonde 'zunigheid' nog allemaal kan worden bereikt. Zelden zal er een vereniging of stichting zijn met zulke trouwe be stuursleden als die van de Holtense Bejaardensociëteit. Presidente me vrouw C.P.K. Enklaar-Van Andel (zelf een van de oprichtsters) kan rekenen op de steun van secreta resse mw. J. Wiggers-Aanstoöt en mw. A. Hoeve-De Graaf, die alle twee ook vanaf de eerste bijeen komst op 23 april 1963 actief zijn. Daarnaast bestaat het bestuur uit tweede presidente mw. D. Langen- barg-Hols, penningmeesteresse mw. T. Span-Van de Berg (18 jaar bestuurslid) en mw. H. Paalman- Kromdijk (10 jaar bestuurslid). Dat het hier allemaal vrouwen be treft is niet zo verwonderlijk. Het allereerste bestuur werd gevormd uit vertegenwoordigsters van de ze ven Holtense vrouwenverenigin gen. Dat waren de Plattelands vrouwen van Holten, Dijkerhoek en Espelo, de Christelijke Platte landsvrouwen, de gereformeerde Vrouwenvereniging en de twee her vormde Vrouwenverenigingen in Holten en Dijkerhoek. En hoewel die samenwerking van allerlei ge zindten in het begin nog wel eens principiële vragen opriep (mag er wel of niet worden gekaart en moe ten we nu sinterklaas of kerstmis vieren?), werd later de kerk in het midden gelaten en verliep de orga nisatie al snel op rolletjes. Met een bijdrage van f 5,00 van elke Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft Geef dat ook eens aan een ander door! j Naam: Adres: O^SUj I Postcode: Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een 8 Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr./mevr.; Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad j Postcode: Antwoordnummer 97 Woonplaats: 7500 VB Enschede j Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 vrouwenvereniging, een tientje van de Holtense Handelsvereniging, bingospellen en een sjoelbak van de toenmalige Holtense bejaarden- bond en per bijeenkomst 35 cent van elke bejaarde, werd maande lijks in gebouw Irene een gezellige bijeenkomst gehouden. Tenminste wanneer het Holtens Nieuwsblad de vrijdag tevoren geen overlij densadvertenties bevatte, want dan moesten de bejaarden uitwij ken naar gebouw Rehoboth of naar het Bonte Paard. Buisman-blikje De eerste bijeenkomsten kenmer ken zich door de inbreng van Hol tense ingezetenen. Zo vertelde Joop Wittermans aan de hand van filmbeelden over zijn verre reizen, kwam mevrouw Wansink-Van de Brink films van oud-Holten laten zien, ging Frits Russ in op zijn avonturen met prins Bernhard in de Afrikaanse jungle en zong Riek Bolink-Landeweerd enige fraaie liederen. Maar af en toe moest er ook zelf de handen uit de mouwen worden gestoken. Zoals de keer dat men vriendelijk verzocht werd een leeg Buisman-blikje mee te nemen (die waren er toen nog!), waarvan dan een handig lepelvaasje of een sigarettenblikje werd gemaakt. Dat werd dan afgewisseld met een optreden van het destijds vermaar de huisvrouwenorkest van de NBvP afdeling Holten of een gezel lige kout van hoofdagent Petter De organisatie van het derde Internationale Folklorefesti- val heeft één avond vrijge maakt om een songfestival te houden met hopelijk veel deel name uit de regio Holten. Dat gebeurt op maandagavond 11 juli 1988 in de grote feesttent in Kalfstermansweide. Wie denkt goed te kunnen zin- gen (hetzij solo, duo of als groep) kan zich opgeven bij Dick Plekkenpol, Kolweg 80 7451 AD Holten tel. 6 30 43. Op deze avond zal er een vakbe kwame jury aanwezig zijn, waaronder artiesten, vertegen woordigers van artiestenbu reaus en muziekdeskundigen. Bij grote deelname wordt er een voorronde gehouden in café Vosman in Holten. De muzikale leiding van deze avond is in handen van een bekend show- orkest. De inschrijftermijn sluit op 25 april. over de rechten en plichten van voetganger, wielrijder en bromfiet ser in het verkeer. Een bezoek aan Amicitia voor een voor-première van toneelclub OCH vormde een hoogtepunt. Met plaatselijke grootheden als Jan Oosterkamp, Lieuwe Meinsma, Miny Koopman en Marietje ten Velde in de hoofd rollen werd dan het stuk De Dove Opa voor het voetlicht gebracht. Gebrek aan mannen De Bejaardensociëteit bleek aan te slaan. Al snel werd de frequentie opgevoerd naar eens in de drie we ken. Jammer was het wel dat er zo weinig mannen op af kwamen. Want hoewel opa Paalman in de be ginjaren als nestor optrad, was het sterke geslacht toch verre in de minderheid. En dat was wel eens vervelend bij het kaarten. Geluk kig was er dan altijd nog het bin- gospel. "Want als het aan de bezoe kers ligt, is het elke keer bingo" weet mevrouw Enklaar-Van Andel. "Als we het echt niet meer weten, dan halen we dus het bingospel te voorschijn. Maar een echt mislukte middag kan ik me niet herinneren. De mensen zijn altijd enorm dank baar. Dat is voor ons de beloning. Want verder is het allemaal vrijwil ligerswerk. In de beginjaren namen we ook de koffie van huis mee en bakten we zelf de koekjes. Nu is er tijdens de kerstbijeenkomst nog steeds zelfgebakken cake van een van de bestuursleden. Dankzij Henk Westerik, die toen nog raads lid was, krijgen we sinds een aantal jaren ook gemeentesubsidie. Maar het blijft op de centen letten. We doen zoveel mogelijk zelf." Beroemd zijn ook de dagtochten van de Bejaardensociëteit. Dan gaan ook veel mensen mee die geen Op 21 mei 1964 ging de bus met bejaarden richting Oldenzaal, waar op landgoed Het Everloo werd gestopt voor de koffie. V.l.n.r. dhr. en mw. Vlogtman, mw. Oolbekkink, mw. Klein Hegeman, mw. Bulsink-Bakker, dhr. Nijkamp, mw. Bosschers en dhr. Oolbekkink. [IE literpak, per 6 pakken dat is per stuk Chocolade/vanille, bekertje 125 ml., per 6 bekertjes dat is per stuk per 500 gram Deze aanbiedingen zijn geldig donderdag 14 t/m zaterdag 16 april 1988 en OP=OP. vaste bezoekers zijn. Vooral uit het buitengebied, want het is opval lend dat er uit het dorp zelf maar weinig ouderen de Bejaardensocië teit bezoeken. Of misschien ook niet, gezien het activiteitenpro gramma dat Bejaardencentrum De Diessenplas verzorgt. Maar de tochten van een hele dag (in het voorjaar) en een halve dag (in de herfst) trekken volle bussen. De eerste ging o.l.v. de vroeger VVV- administrateur Kers nog over de Holterberg, maar door de jaren heen heeft de Bejaardensociëteit heel Nederland doorkruist. "Dan merk je pas dat veel mensen helemaal niet geleerd hebben om zelf een dagje uit te gaan" vertelt de presidente. "Daar hadden ze vroe ger gewoon geen tijd voor omdat het altijd keihard werken was. Wat mij ook verbaasde is dat veel vrou- werrniet konden haken. Ik wil ze altijd graag aan het werk hebben en daarom hadden we bedacht dat we met wol wel iets leuks zouden kunnen maken. Dat ging dus niet door omdat vroeger de tijd ontbrak om dat te leren. Mijn ideaal is ei genlijk om een permanente socië teit te verwezenlijken. Waar men sen gewoon binnen kunnen lopen om een kaartje te leggen of te biljar ten. Dat zou kunnen in het kader van een nieuw dorpshuis. Nee hoor, wij voelen ons niet bedreigd door de ontwikkelingen in het ouderen beleid. We doen ook mee in de stuurgroep Welzijn Ouderen. Met een coörtiinator voor het ouderen werk zouden we best kunnen sa menwerken. Vergeet niet dat we zelf ook alweer een dagje ouder worden." Holtenaar D.J. Schakelaar is on langs benoemd als contactpersoon voor Holten en Bathmen van het Patiëntenplatform Overijssel. In die hoedanigheid houdt hij zich voornamelijk bezig met de vesti gingstoelating voor huisartsen. Schakelaar is eveneens bestuurslid van het Regionaal Ziekenfonds Salland.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1