Uit het politierapport Koninklijk brons voor 'Kleine jan' Tuitert Onderzoekers op pad voor Handelsverening De „START- HYPOTHEEK1 T axateur V eneklaas 40 jaar in het vak Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Gevonden uoorwe KOITENS NIEUWSBLAD Rabobank O Plan voor dorpshuis nu rond BERICHT STICHTING WELZIJN OUDEREN Holtense rock in De Schure Burgerlijke stand -lagesfërtmrte jaar bedenktijd -altijd de meest gunstige"'"*"' DONDERDAG 31 MAART 1988- Burgemeester Van Rappardfeliciteert 'Klein Jan' Tuitert met zijn koninklijke onderscheiding, naast hem mevrouw Tuitert Een diepe zucht van verlichting ontsnapte "Kleine Jan" D. J. Tui tert vrijdagmorgen ten huize van mevrouw Krekel aan de Oude De- venterweg, nadat burgemeester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard hem de versierselen, behorende bij de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, had opgespeld en hem in een korte toespraak in het zonnetje had ge zet en de fotograaf het tafereel op de gevoelige plaat had vastgelegd. Zoveel aandacht voor het veertig jarig dienstjubileum bij Krekel Holten bv had Tuitert beslist niet verwacht. Voor de jubilaris was het vrijdag dubbel feest: hij vierde niet alleen maatwerk in hypotheken Rabobank Holten Gaardenstraat 32 - Holten zijn dienstjubileum maar vierde te vens zijn 55e verjaardag. Als veer tienjarige jongen trad hij in dienst van het straatmakers bedrijf van Krekel en deed allerlei werkzaam heden, voornamelijk als handlan ger. Nadat hij op achtjarige leeftijd zijn rijbewijs had gehaald werd hij vrachtwagenchauffeur. Na het ver vullen van de militaire dienst kreeg hij zijn eerste nieuwe vrachtwagen. Na ongeveer dertien jaar chauffeur te zijn geweest werd hij benoemd tot machinist op de dieplader en daarna was hij dertien jaar machi nist op de hydraulische kraan. Thans is Tuitert weer werkzaam als chauffeur, nu op de Magius vracht wagen. In al die jaren is hij actief geweest bij de gladheidsbestrijding van Rijkswaterstaat. Ook is de ju bilaris actief in de personeelsvere niging van Krekel. Hij maakt reeds vijftien jaar deel uit van het be stuur, de laatste zes jaar als voorzit ter. De familie Tuitert heeft veel bijge dragen aan de groei en bloei van Krekel Holten. Vader Anton, broer Wim en zoon Tonnie zijn eveneens werkzaam bij Krekel, de drie gene raties, samen zo'n 112 jaar, terwijl ook twee ooms werkzaam zijn ge weest bij het wegenbouwbedrijf. Voor de firma Krekel was het de eerste koninklijke onderscheiding De plannen voor het Dorpshüis zijn rond. In de eerst komende commis sievergaderingen van gemeentwer- ken en financiën op resp. dinsdag 5 en woensdag 6 april zal het raads voorstel op onderdelen worden be handeld, waarna het in de raads vergadering van 25 april ter stem ming zal worden gebracht Bejaardensociët Op dinsdag 5 april zal de bejaar densociëteit weer gehouden wor den en wel 's middags om 14.30 uur in Irene. Het wordt een gevarieerd programma. Themadag De PCOB heeft 13 april een thema dag in Wierden. Mevrouw Rijns dorp spreekt daar over: Ouder wor den en zelfstandig blijven. De leden van de PCOB afdeling Holten gaan er gezamenlijk heen. 's Morgens 13 april om half tien vertrek bij de Kandelaar. Quderenproject Initiatieven die de zelfstandigheid van ouderen tot inzet hebben, maken kans op een eenmalige steun 60,000 van de Stichting Hema Fonds 60 plus.De Stichting Hema Fonds 60 plus werd opge richt ter gelegenheid van het 60-ja rig bestaan van de Hema. De doel- stellig is een bijdrage te leveren aan het behoud van de zelfstandig heid van de ouderen in ons land. Om in aanmerking te komen voor het bedrag van 60,000 moet een initiatief aan een aantal criteria voldoen. Voorop staat de direkte die in het bedrijf werd uitgereikt. Namens de directie werd de jubila ris en Zijn gezin getracteerd op een diner, aangeboden bij Hotel Vos man. Het personeel kreeg 's avonds de gelegenheid de jubilaris te felici teren in het Wapen van Markelo tij dens een gezellige feestavond, waar hem door de directie een enveloppe met inhoud werd overhandigd. Bo vendien kreeg de jubilaris namens de Ned. Vereniging van Wegenbou wers de gouden legpenning met draagspeld en een ingelijste oor konde uitgereikt. In de middag van 21-3 meldde zich een inwoner van Holten aan het buro met de mededeling dat hij zijn auto in de berm van de Holter- berg had moeten achterlaten. Hij moest uitwijken voor een tegenlig ger die op zijn weghelft kwam. In de berm ging zijn auto over de kop. De tegenligger die door reed is onbe kend gebleven. Op 22-3 werd door twee jongens gemeld dat Zij in de Holterberg een gedeeltelijk gedemonteerde brom fiets hadden gevonden. Op aanwij zing van de jongelui kon de brom mer opgehaald worden. Na onder zoek, bleek dat deze in begin maart te Goor was gestolen. De trieste restanten konden aan de eigenaar worden overhandigd. In de avond van 22-3 werd ge meld dat er een schoorsteenbrand zou zijn in een woning aan de Hel- huizerweg. Bij komst van de brand weer en de politie bleek de bewoner de brand reeds geblust te hebben. Op 23-3 werd aan het buro ge meld dat buurtbewoners aan het Mossinkserf de laatste tijd overlast ondervinden van baldadige kinde ren. Verschillende auto's werden beschadigd door onder andere het aftrekken van de rubberen strips. Ook 23-3 werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee uit. een auto. De bewoonster van een woning aan de Blikkertsweg was vergeten de voorgaande avond haar auto af te sluiten. Tot over maat van ramp liet zij ook nog haar portemonnee in de auto liggen. Nu met gevolg dat zij het daarin aan wezige geldbedrag kwijt was. Op 26-3 vond op de Deventerweg personenauto. De beide inzitten den van de personenauto, vader en zoon afkomstig uit Bathmen, raak ten gewond. De auto moest afge- sleept worden. Op 26-3 werd een schoorsteen brand gemeld die woedde in een woning aan de Bergmanstraat. De brandweer had de zaak spoedig on der controle. Omstreeks 16.00 uur op 26-3 vond er een eenzijdig ongeval plaats op de Holterbergweg. Een motorrijder was onderuit gegaan en liep daarbij knieletsel op. De man werd met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. In de nacht van 26 op 27-3 werd er ingebroken in een woning aan de Beusebergerweg. Het slot van de achterdeur werd geforceerd. Ont vreemd werden een paspoort, geld en sieraden. Op 27-3 ontdekte de eigenaar van een vacantiebungalow dat men op zijn terrein een aantal bomen had gekapt. Buiten het feit dat hiervoor geen vergunning was verleend is hier nu ook sprake van diefstal dan wel vernieling. De dader zal zich dan ook moeten verantwoorden. Op 28-3 vond er een aanrijding plaats op de kruising van de Laren- seweg met de Pastoriestraat. Een inwoonster van Holten reed de La- renseweg op met haar auto zonder een over die voorrangsweg rijdende automobilist, eveneens afkomstig uit Holten, voorrang te verlenen. Het bleef bij plaatschade. In de nacht van 28 op 29-3 werd in een van de plaatselijke horeca on dernemingen een man aangehou- een aanrijding plaats tussen een den. Bij contole bleek het namelijk bestelauto van de PTT, die een uit rit uitreed en een over de Deventer weg in de richting Holten rijdende te gaan om een illegaal hier verblij vende vreemdeling. De man zal uit het land worden gezet. Bij alle leden van de Holtense motoriseerde verkeer, voor vracht- Handelsvereniging is vrijdag hei verkeer verboden, een 30 km zone, fijt hebben van de bijdrage. Alle aanvragen worden aan de hand van de gestelde kriteria be oordeeld door een beheersgroep die benoemd is door de Stichting Hema Fonds 60 plus. De beheers groep bestaat uit: drs. J., Welten, geriater, mw. C. Cavadino-van Heukelum Stuijt (secretaris Unie van Vrijwilligers), drs. Th. Weh- kamp (voorzitter COSBO), drs. G. Vroom (voorzitter directie Hema) en mevrouw. M. Lohman (Hema- personeel). Vorig jaar werd 60.000 toegekend aan de Stiching Welzijn Ouderen Borger in Drente. Met dit bedrag werd een mobiel Informatiecen trum voor ouderen gerealiseerd. Het aanbieden van informatie en voorlichting draagt in belangrijke mate bij tot het behoud van de zelf standigheid van ouderen. Het mak kelijk toegankelijke Informatie centrum levert deze bijdrage met name doordat een informatiebus naar de ouderen in de provincie toekomt. Belangstellenden kunnen een bro chure over de Stichting Hema Fonds 60 plus en een aanvraagfor mulier toegezonden krijgen. Zij sturen voor 1 juli een schriftelijk verzoek aan het secretariaat, post bus 7380, 4800 GJ Breda. Telefoni- enqueteformulier in de brieven- een bus gevallen van het grote consu mentenonderzoek dat op verzoek van de Handelsvereniging wordt gehouden door Jon van den Bre men en Roelof Kleinjan, twee jon ge onderzoekers die studeren aan de Internationale Hogere Agrari sche school te Deventer. Het onderzoek bestaat uit twee de len een consumentenonderzoek en een enquete onder de leden van de Holtense Handelsvereniging, die in een rapport samengevoegd zullen worden. In de zomervakantie zul len de onderzoekers de gegevens uitwerken om in augustus/septem ber het rapport te kunnen presen teren aan de leden van de Handels vereniging. Het consumentenonderzoek zal door middel van mondelinge en- quetes op straat worden uitge voerd. Deze week zijn de eerste straatinterviews gehouden en over veertien dagen hoopt men dit deel te kunnen afsluiten. In totaal ho pen de onderzoekers 200 mensen, Holtenaren en toeristen, te onder vragen. Hoofdoel van de enquete is na te gaan hoe het winkelend publiek denkt over winkelen en de winkel situatie in Holten. De onderzoe kers, die in Eindhoven en in de re gio al eerder soortgelijke onderzoe ken hebben verricht, hebben hun vragenlijst zodanig samengesteld, dat uiteindelijk een goed inzicht kan worden verkegen over de me ning van het winkelend publiek over Holten als koopcentrum. Op verzoek van de Handelsvereniging is tevens de vraag opgenomen over de koopavond: donderdag of vrij dagavond en wordt gevraagd hoe het publiek denkt over de situatie in de Dorpsstraat en aan welke op lossing zij de voorkeur geven: de Dorpsstraat afsluiten voor het ge- onder de ondernemers te veel tijd in beslag zou nemen, is in overleg km en geen vrachtverkeer of met de Handel vereniging besloten de huidige situatie handhaven, hen schriftelijk de vragen voor te Ook wordt de mening gevraagd leggen. Ook hierin vragen de onder- over de openingstijden van de win- zoekers de mening over de koop- kels. Tevens wordt het winkelend publiek gevraagd suggesties te ge ven om de koopavond aantrekkelij ker te maken. Omdat een mondelinge enquete avond, de situatie in de Dorps straat en de openingstijden. De anonimiteit van de ondervraagden wordt door de onderzoekers ge waarborgd. De Onderlinge Paardenverzeke- ring Holten en omstreken her dacht dinsdag 22 maart tijdens de jaarvergadeing bet feit dat Diede- rik vEneklaas al 40 jaar lang paar den getaxeerd heeft voor in verze kering te nemen paarden. Als dank werd hem door voorzitter E. Ve neklaas een attentie aangeboden. Was dat vroeger een geregeld ge beuren, tegenwoordig met nog zo'n 90 leden zijn er bij de Onderlinge Paardenverzekering nog maar 155 paarden verzekerd. De werkzaam heden zijn voor Veneklaas dan ook flink verminderd, maar er beslist niet eenvoudiger op geworden. De prijzen zijn sterk veranderd en wel slecht taxeerbaar omdat een goed rijpaard of tuigpaard vaak voor een goede prijs in de verzekering wordt genomen, maar bij afkeuring slecht weinig opbrengt voor de slacht. Ui het financieel jaarverslag bleek dat de verzekering er nog wel goed voor staat maar dat het bovenge noemde verschil tussen sportpaard en slachtpaard bij afkeuring zoveel geld kost dat de al jaren 2 premie dit jaar op 3 premie is gekomen. bijdrage die geleverd wordt aan het sche informatie: 076 - 22 55 02. Ui- behoud van de zelfstandigheid van ouderen. Daarnaast moet een zo terlijk 1 augustus dienen de inge vulde formulieren door het secreta- groot mogelijk aantal ouderen pro- riaat ontvangen zijn. Zaterdag 2 april speelt in JC de Schure de Holtense rockgroep Cle ar Air Turbulance. De band, be staande uit Johan Aanstoot - zang, Egbert Kappert (invallend) - bas, Jan Willem Dollekamp gitaar en Arjen Oosterink - drums, speelt al enige tijd met succes in Holten en omgeving. Deze band schrikt zeker niet terug voor een groot publiek en zet altijd zijn beste beentje Doordat bassist Stef van Buren voor zaken in Amerika is, geeft de band normaliter geen optredens, maar voor de Schure wilden zij een uitzondering maken. Egbert Kap pert werd bereid gevonden de bas gitaar om de hals te hangen en zijn partijtje mee de bassen. Naast covers van Golden Earring, Deep Purple, Status Quo en the Cult, speelt men nu ook een aantal eigen nummers van de hand van Johan Aanstoot en bewerkt door Stef van Buren Het optreden begint om 21.30 uur, de zaal is open om 20.00 uur. De en tree bedraagt 3,50 Vm 15 jaar en 5,- voor 16 jaar en ouder. Gevonden: siervelg van een ford. Verloren: zwarte boodschap pentas van canvas; wit dames horloge; gouden ring met wit blauwe steen en inscriptie; etui met rits, donker bruin met daar in 5 sleutels; sleutelbos met zes sleutels waaronder een Audi au tosleutel; grijs etui met wat kleingeld en 1 sleutel; buskaart; zilveren broche; groene loden herenjas. Zoekgeraakte dieren: Een groot soort groene parkiet. Gevonden dieren: In de omge ving De Wippert een bestaard herder/Rotweiler, teef. NED. HERV. KERK: Zaterdag 2 april: 22.30 uur Paas wake m.m.v. Helicon. Zondag 3 april (Eerste Paasdag) 08.30 uur: ds. R. Visser (Gezins- dienst); 10.00 uur: Ds. R. Visser, m.m.v. Kerkkoor. Maandag 4 april: 09.30 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Paascollecte Oppasdienst: (08.30 uur) Mevr. Rensen-v. Dolder en Joke Mark voort. (10.00 uur) Jenny Vuk- kink en Ina Letink Donderdag 31 maart: (Witte donderdag) 19.30 uur: ds. R. Vis ser (Heilig Avondmaal). Uit gangscollecte: Paascollecte. Diessenplas: woensdag 6 april 19.30 uur, Past. Rademaker. GEREF. KERK: Goede Vrijdag 1 april:19.15 uur: ds. M. Berg. In deze dienst is de le coll. voor de kerk en de twee de voor rente en aflossing. Zondag 3 april (Eerste Paas dag): 09.30 uur: ds. H.E. Wijna, Diever. 15.00 uur: ds. E. Wamink, Nij- verdal. In beide diensten is de 1 e collecte voor de evangelisatie in Nederland en de tweede voor rente en aflossing. Oppasdienst: Joke Paalman, An ja van Leeuwen, Caroline Tromop en Wilma Aanstoot. Linie Stam, Paula Wind en Mar- jon Dul. Maandag 4 april:( Tweede Paas dag): 09.30 uur: ds. M. Berg (Gezins- zangdienst). In deze dienst is de eerste collecte voor Algemeen Chr. doeleinden en de tweede voor rente en aflossing. Oppas dienst: Anja Veldhuis, Jetty Meijerink en mevr. Meijerink- v.d. Zwaag (voor 4-6 jaar geen oppas) R.K. KERK: Zondag 3 april 10.00 uur: H. Mis. in gebouw Irene. Maandag 4 april 10.00 uur H. Mis in gebouw Irene DUKERHOEK: Vrijdag 1 april: 10.00 uur: ds. R. Visser; Zondag 3 april (Eerste Paas dag): 09.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscollecte: Paascollecte. OKKENBROEK: Vrijdag 1 april (Goede Vrijdag): 19.30 uur ds. H. Th. Vollebregt (Heilig Avondmaal). Zaterdag 2 april: 21.00 uur Paas wake Zondag 3 april (Eerste Paasdag) 10.00 uur ds. H. Th. Vollebregt m.m.v. zangroep. Uitgangscol lecte: Paascollecte. Maandag 4 april (Tweede Paas dag): 10.00 uur ds. J.G. Beert- huis, Bathmen; Paascollecte. NIEUW HEETEN: Zaterdag 2 april: 20.30 uur Paas wake. Zondag 3 april: 10.00 uur Hoog mis. Maandag 4 april: 10.00 uur ge- beds- en communiedienst m.m.v. jongerenkoor. ARTS: 2,3 en 4 april: W.R. van Couwe- laar, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Stichting Kruiswerk Z.W.O., Gaardenstraat 31. Spreekuur en uitleen magazijnartikelen van maaandag Urn vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 05483-6 14 36. Voor spoedgevallen: 24-uurs be reikbaarheid via Medicon, tel. 05700-1 24 25. Diëtiste: spreek uur volgens afspraak tijdens spreekuur wijkverpleegkundi ge. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. FYSIOTHERAPIE: Fysiotherapeutisch Centrum Holten, Gaardenstraat 31, tel. 05483-6 22 99. Dagelijks geopend van 08.00-17.30 uur. Behande ling op afspraak. Praktijk voor fysiotherapie mevr. H. Versnel-Graaff, tel. 05483-6 42 51. Behandeling vol gens afspraak (ook voor zieken fondspatiënten). TANDARTS: 1-2 april: W.J. Zwijnen, Pelmo- lenweg 4, Rijssen, Tel. 05480 -1 22 60. 3-4 april: R. Brouwer, Boom kamp 10A Rijssen, tel. 05480 -1 3194. DIERENARTS: Dierenartsencombinatie Hol ten: Zaterdagmorgen 8-9 uur: spreekuur Diessenplasstraat 5, tel 61515, daarna K. J. Coppool- se, Schuttersweg 4, teL 6 33 91.. Dierenartsenpraktijk Holten S. Minnema, Dorpsstraat 63a, tel. 62835 b.g.g. 05704-30 86. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.3^ 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, teL 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen teL 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, teL 05483-635 53 ENGERGIEVOORZIENING: N.v. Energiebedrijf Usselmij (Industriestraat 1). Tijdens kan tooruren: 05483 - 6 18 14; buiten kantooruren: 038 - 22 45 45. POLITIE: TeL 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87: Openingstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur, WONINGBOUWVER. ONZE WONING: Spreekuur Holten in gemeente-' huis: iedere le dinsdag van de maand 's morgens 10.15-12.15 uur; en iedere 3e dinsdag van de maand 's middags 14.15-16.15 uur DONDERDAG 31 MAART: 19.45 uur gebouw Irene, Paas- wijding HVG m.m.v. bejaarden koor Diessenplas. ZATERDAG 2 APRIL: 21.30 uur de Schure, Clear air turbulance. DINSDAG 5 APRIL: 14.30 uur, Bejaardensociëteit in Irene; 20.00 uur De Biester, vergade ring Volksspelen. WOENSDAG 6 APRIL: 16.00 uur recreatiezaal Diessenplas, informatie vakantiereis oude ren. MAANDAG 11 APRIL: 20.00 uur café rest. Vosman, Ruilavond Postzegelclub. DINSDAG 12 APRIL: 19.30 uur de Poppe, jaarvergadering De Rietvoorn WOENSDAG 13 APRIL: 14.00- 16.00 uur, Open huis Fietscross- club Holtertrappers op Vlet- goor, 16.30 uur opening tentoon stelling leerlingen SGH in ge meentehuis. ZONDAG 17 APRIL: 20.30 uur gebouw Irene, Henk van Ulsen leest uit boek Prediker. WOENSDAG 20 APRIL: Pre sentatie rapport Oranjewoud. VRIJDAG 22 APRIL: Normaal in Espelo. ZATERDAG 23 APRIL: 25 jarig bestaan bejaardensociëteit in Irene. DINSDAG 26 APRIL: Lezing Loodswezen voor NBvP in zaal Vosman; 19.45 uur NBvP in Trefpunt, koude schotels maken. ZATERDAG 30 APRIL: Viering Koninginnedag. Geboren: Lex, zv. A. J. Bekker- nens en J. J.F. Grootewal; Floor- tje, dv. G. van Eijk en E.H. Scholten. Overleden: G.J. Vincent, oud 56 jaar (overL te Deventer). Ondertrouwd: B.J. Tempel man, oud 26 jaar, Holten en J.G. Meijerman, oud 24 jaar. Holten; M. Qolbekkink, oud 24 jaar, Hol ten en J.H. Meulman, oud 22 jaar, Markelo.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 3