Nido Universal is zachte winter prima doorgekomen "Elan is er vanaf op zomerhuisjesterrein Huurders Onze Woning wonen voortaan veilig Nieuwbouw servicafdeling begonnen Resultaten Blauw wit Kwaliteit staat ter discussie Project Inbraakpreventie ONZE WONING j^voor veilig woA O AD bijna de beste Gedichten op laatste avond CPB Aangepaste kerkdienst Orchidee in het AC HOLTENS NIEUWSBLAD Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. HINDERWET ff inbraakprevemIE— DONDERDAG 17 MAART 1988 Het gaat goed met Nido Uni- nog eens twee jaar zo n win- versa!. Ondanks de nu bijna tertje krijgen, zullen we het in voorbije 'winter', waarin het onze productie echt gaan mer- sneeuwruim-en ander winter- ken", verklaart Henk Brinks materiaal, waarin Nido Uni- van Nido. „Alleen in de ver- versal is gespecialiseerd, niet vanging van onderdelen heb- of nauwelijks uit de garages is ben we het deze winter wat geweest, kan het Holtense be- midner druk gehad dan in an- drijf terug zien op een heel dere winters, maar over het algemeen zijn wij bijzonder tevreden". Tevreden is men bij Nido Universal ook dat half februari begonnen kon worden met de eerste voorbereidin gen voor de bouw van een nieuw pand, dat door de firma Koopman gebouwd zal worden op het terrein gevistigde vliegorganistie van waar vroeger het pand van Jalink goed boekjaar. „Pas als we oAd Vliegreizen, de in Apeldoorn OAD, is door de Consumenten bond beoordeeld als de op één na beste reisoreganisatie van Neder land. Arke kwam als beste uit de bus. De Consumentenbond hield vorig jaar onder 3200 vliegreizigers op Schiphol een enquete. Gevraagd werd naar de service aan de balie op het reisbureau, de accommoda tie en de verzorging ter plaatse. De prijs van de geboekte reis bleef bui ten beschouwing. OAD Viegreizen verhuist medio mei naar Holten. NIEUWBOUW'PLAN NIDO SERVICE stond. Daar zal straks de afdeling service worden ondergebracht. Het oude pand is inmiddels afgebroken en vorige week maandag werd be gonnen met het uitzetten van het grondwerk. Nog voor de bedrijfsva- kantie hoopt men de nieuwe afde ling in gebniik te kunnen nemen. „Dan zijn we juist op tijd vor het drukke seizoen weer op orde", al dus Brinks. De geschiedenis van de uitbreiding van Nido is in Holten genoegzaam bekend. Nido barstte uit zijn jasje zocht vooor zijn serviceafdelling De iekenimpressie van het nieuwe Nidopand werd vervaardig volgens het CAD-computersyteem, het een nieuw onderkomen op het ei gen terrein. De buren vreesden evenwel lawaaioverlast, zodat uit gekeken werd naar een andere lo- Voor de Christelijke Plattelands vrouwen Bond komt mevrouw Tuk uit Mijnsherenland gedichten voor dragen, tijdens de laatste bijeen komst van dit seizoen. Dit zal zijn op donderdag 24 maart om 20.00 uur in de Kandelaar. Belangstel lende niet-leden zijn ook welkom. allernieuwste snufje op de tekenkamer van het bedrijf. katie. Daarbij kwam Nido onzacht heid om op die posten de sneeuw- in aanvaring met het gemeentebe- ploegen te laten installeren. Nu stuur en werd voor verdere expan- moeten de vrachtwagens, waar de sie aanvankelijk eerst 'over de sneeuwploegen voor gemonteerd grens' gekeken. Holten schudde worden, naar Holten komen, wat bijkans op haar grondvesten toen toch altijd weer betekent dat die directeur Nikkels dit voornemen wagen met chauffeur twee dagen bekend maakte. Gelukkig voor de H^t inzetbaar is". Het enige pro- werkgelegenheid in Holten werd bleem zal volgens Brinks daarbij een compromis bereikt, en kon de zijn het aantrekken van goed ge- serviceafdeling voor Holten behou- schoold vakbekwaam personeel, den blijven, al sluit Henk Brinks «Onze service mensen moeten niet uit dat elders in den lande en- mensen zijn met twee rechter han- die van elders komen, zich allemaal Holtenaar tussen de Holtenaren gaan voelen. De in Harfsen geboren en getogen Jan Nikkels is daar wel het beste bewijs van". 1.aan Bosexploitatiemaatschappij Rijssen vergunning verleend voor velling van een perceel grove den; 2. aan de heer L. Bronsvoort vergunning verleend voor het kappen van 3 eiken; 3. aan P.C. „de Bergruitertjes" vergunning c.q. ontheffing verleend voor een concours op 12 mei; 4. aan Cycle Club 75 te Nijverdal ontheffing verleend t.b.v. een wieler wedstrijd. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. Terinzagelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 21 maart 1988 tot en met 21 april 1988 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om yergunning ingevolge de Hinderwet van: 1de Maatschap J. W. en H. J. Stevens Schutteweg 1 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundveehouderij annex opslag van mest en dieselolie in vaten. 2. de Maatschap A. en G. J. Groteboer Beusebergerweg 40 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensmestbedrrjf annex opslag van drijfmest en diesel olie) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze beschikkingen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de vergunning. Schriftelijk kunnen tot 21 april 1988 gemotiveerde bezwaren worden in gediend bij het College van Burgemeester en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraakte maken vóór 14 april 1988 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten. De burgemeester is a.s. maandag 20 maart verhinderd spreekuur te houden. De aangepaste kerkdienst, mede voor verstandelijk gehandicapten, vindt plaats op zondag 20 maart in de Hervormde Kerk te Holten om 15.00 uur. Thema van de dienst is: De minste willen zijn. Muzikale medwerking kele'EHBO" posten zullen worden den, die niet voor een gat gevangen wordt verleend door het kinder- ingericht om klantgericht te kun- atten. Er komt nogal wat bn kijken nen werken. bij het onderhoud van het mate- koor Mozaïek. Voorganger is ds. W. Vons. De avonddienst vervalt. Vroomshoopse Boys 3-Blauw Wit 2. Blauw Wit 2 heeft in de uit wedstrijd tegen koploper Vrooms hoopse Boys 3 met het behalen van een gelijkspel goed gepresteerd. Met sterk aanvallend spel en goede combinaties werden de Boys onder druk gezet, er kwamen kansen voor het tweede die geen doelpunt ople verden omdat de keeper goed werk deed en tevens paal en lat op z'n hand had. De 2e helft weer een aan vallend Blauw Wit maar het duur de toch nog een half uur voordat Evert Vruggink 0-1 liet aanteke nen. De vreugde over deze treffer was echter van korte duur want in de volgende minuut was doelman Jansen kansloos bij een hard schot van de Boyse aanvalsleider. (Eind stand 1-1). Blauw Wit 3-SC Rijssen 4. Blauw Wit 3 speelde een slechte wedstrijd waarin van samenspel nauwelijks iets terecht kwam. De sportclub aanvallers maakten van de misère in de Blauw Wit gelederen onvol doende gebruik en lieten het bij een 1-0 voorsprong bij rust. Na de thee waren de gasten beduidend sterker en invaller doelman Ron Hulleman moest nog 2 keer naar het net. Blauw Wit: snel uithuilen en de vol gende keer beter! Blauw Wit 8-Excelsior 16. Onder barre weersomstandigheden, waar tegen de gasten beter waren opge wassen, heeft het 8e met 3-1 verlo ren van de Rijssense veteranen. De gasten sloten de le helft af met een 1-0 voorsprong. Producer was Gait die zeer attent profiteerde van een misser van de voorstopper. Na de thee kwam Blauw Wit uit een straf schop op 1-1 toen de linksback van de SC - om een doelpunt te voorko men - geen andere mogelijkheid had dan de bal met de hand te spe len. Het „vonnis" werd door Jans voltrokken. Uiteindelijk won Ex celsior met 3-1. Een grotere zege wist „kleine va" door prima keep- werk te voorkomen. SWN B2-Blauw Wit BI. Blauw Wit dat sterk gemotiveerd aan het zware karwei begon kwam al vrij snel met 1-0 achter. De tegenslag werd echter goed verwerkt en bin nen tien minuten werd het 1-2 door doelpunten van Marcel terwijl op slag van rust Hans de stand op 3-1 bracht. In de 2e helft kreeg Blauw Wit te maken met een team dat in een nederlaag „berustte" en hier van werd door de Blauw Witters on voldoende geprofiteerd. Weliswaar werd door doelpunten van John Paul en Marcel met 5-1 gewonnen maar gezien de vele kansen had dit met dubbele cijfers gemoeten. Ger- ke Stam zag een prachtig schot door de paal geblokkeerd. Blauw Wit I - nu eerste in de poule - speelt zaterdag om 12.45 uur thuis tegen het sterke RKSV BI (Rijssen). Sup porters zijn heel hartelijk welkom! Blauw Wit Dl-Twenthe D2. Na een in het begin gelijkopgaande strijd kwam het thuisteam in 20e minuut door Erik verdiend op 1-0. In de 2e helft was Blauw Wit de betere ploeg en wist zich door goed samenspel kansen te scheppen waarvan er door Doeko en Edwin twee werden benut. Eindstand 3-0. En nu zo doorgaan jongens. De puntjes zul len dan zeker komen! Blauw Wit El-Haarle El. Het ze vental Blauw Wit E1 heeft ook de 2e wedstrijd voorjaarscompetitie '88 moeiteloos gewonnen. Deze keer van Haarle El dat met 6 spelers moest aantreden. Rust: 3-0. Ook in de 2e helft kwam Haarle er niet aan te pas. Eindstand: 9-0. De goaltjes kwamen van Jorden (3x), Gert Jan (2x), Arno en Erwin (lx) en Ronnie (2x). Keeper Gert Jan had niks te doen en nam, om op temperatuur te blijven, aan de wedstrijd deel. Blauw Wit Fl-DES F2. Een leuke wedstrijd tussen 2 aan elkaar ge waagde teams, waarvan de eerste helft werd afgesloten met 1-0 voor DES. In de 2e helft was Blauw Wit de betere ploeg, kreeg enkele goede kansen op z'n minst een gelijk spel maar benutten was er met bij. Reinder Vruggink, die voor de eer ste keer meespeelde deed goed z'n best. Een 7 plus! Zaalvoetbal EBZV 3-Blauw Wit 2. In deze sportieve wedstrijd, in de sporthal te Bome, kwam Blauw Wit in de eerste minuut reeds op 1-0. De Blauw Witters gingen hierna goed en sloten de eerste helft af met een 3-0 voorsprong. Ook in de 2e helft kwamen de gastheren er niet aan te pas en kon Blauw Wit de eindstand bepalen op 8-0. De treffers kwamen op naam van Jan Avezaath (3x), G. Steenbergen en Wim Stam (2x) en Derk Jan Schuppert (lx). Blauw Wit heeft thans uit 14 wedstrijden 13 punten. Donderdagavond speel de in sporthal 't Mossink het twee de tegen VABO 2 uit Almelo. Het geringe aantal bezoekers dat gere kend had op goed voetbal van Blauw Wit kwam totaal bedrogen uit want het thuisteam opende nog wel de score maar kwam verder in het stuk met meer voor. Eindstand: 2-6. De tegenpartij speelde zaal voetbal zo als dat hoort: snel, de bal over de vloer van man tot man én elke kans om uit te halen benutten. „De overheid wil een aantal van rieel". haar diensten privatiseren, daarbij Momenteel zijn bij Nido Universal, is ook het onderhoud van het mate- inclusief de parttimers, 125 mensen rieel Rijkswaterstaat. Met een aan- werkzaam. Ondanks de explosieve tal dienstkringen hebben wij al een groei van een kleine smidse aan de onderhoudscontract kunnen af- Kolweg in 1939 naar het intematio- sluiten. Dat betekent dat we een naie bedrijf van nu is het een 'echt' aantal dependances zullen gaan in- Holtens bedrijf gebleven. „De sfeer richten om zo efficiënt mogelijk te *s uitstekend", verklaart Henk kunnen werken. Voorlopig betreft Brinks. „Als men ziet dat wij over het de dienstkringen Dordrecht en de laatste drie jaren gemiddeld een Breda, maar we wij zijn in onder- ziekte verzuim hebben van slechts handeling met nog een aantal 3,15 procent, dan spreekt dat voor dienstkringen". Op de buitenpos- zichzelf. „Iedereen is bij het werk ten zal een servicemonteur en een betrokken. Verloop van persöneel assistent gestationeerd worden, kennen wij dan ook bijna niet en „Dat geeft ons tevens de mogelijk- het mooiste is, dat ook de mensen De Holtense VW maakt zich zor gen over de kwaliteit van de va kantiehuisjes op het zomerhuisjes terrein op de Borkeld. Dat bleek donderdag tijdens de buitengewo ne ledenvergadering die was uit geschreven aan de vooravond van de opening van het nieuwe WV kantoor op 18 maart aanstaande. Iri tegenstelling tot de overige zo merhuisjesterreinen, zoals bijvoor beeld De Lindenberg, Twenhaars- veld en De Prins, zijn de huisjes ei gendom van verschillende particu lieren en voldoen velen niet aan de normen. "Het elan van het zomer huisjesterrein is er een beetje af', al dus voorzitter Eddie Vincent. "Het heeft onze grootste zorg. De huisjes zijn vaak verouderd en voldoen Dankzij een project Inbraakpre ventie kunnen de 800 huurders van onze woning in Holten zich nog dit jaar voordelig beveiligen tegen insluipers. De Deventer woning bouwvereniging biedt haar huur ders een keus uit 23 verschillende manieren om inbrekers buiten de deur te houden. Slechts een gering gedeelte van de kosten kómt voor rekening van de bewoners. Nog voor de bouwvakvakantie zal aan nemersbedrijf Koopman het soli de hang- en sluitwerk in Holten aanbrengen. Directeur B. J. Doomebos van Onze Woning verwacht dat minstens 75 procent van de 2900 huishoudens die voor dit project in aanmerking serve ("het dubbeltjespotje"). Van komen, zal meedoen. Vanwaar dat de regeling kunnen zo'n 2900 huis- optimisme, terwijl soortgelijke in- houdens in Deventer, Schalkhaar braakpreventie elders in den lande en Holten profiteren. De rest van de hooguit 20 procent van de aange- woningen van Onze Woning (zo'n schreven huurders over de streep 300 stuks) worden bij de op handen trok? "Onze aanbieding is veel gun- zijnde projecten voor groot onder- stiger" weet Doomebos. "Onze houd meegenomen, huurders bepalen zelf voor welk "Je moet dit als een inhaalslag zien" materiaal ze kiezen. Tot 200 gulden verklaart directeur Doomebos. hoeven ze maar 17 procent van de "Het is een eenmalige actie. In de kosten te betalen. Maximaal 34 gul- toekomst wordt dit soort voorzie den dus. Willen ze nog meer in- ningen bij het groot onderhoud braakwerende voorzieningen, dan aangebracht. Gezien de toestand komen die geheel voor eigen reke- waarin het hang- en sluitwerk nu ning verkeert en het nog steeds toene- mende aantal inbraken is dit zeker "Dubbeltjespotje geen overbodige luxe. Het is niet zo Onze Woning dekt de kosten (maxi- dat de bewoners er zelf om hebben maal f 167 per woning) gedeeltelijk gevraagd. Wij hebben contact met uit het onderhoudsfonds (f 100) en de politie opgenomen en daaruit voor de rest uit de verenigingsre- bleek ook dat met name ramen en deuren de zwakke punten zijn. Onze Woning vindt dat iedereen moet bijdragen aan bestrijding van woninginbraken. De politie, de be woners, maar zeker ook de woning bouwvereniging. Uiteraard is het ook in ons voordeel. In 1986 be droeg de schade aan een woning bij een inbraak gemiddeld 125 gulden. We hebben ons daarvoor niet eens meer verzekerd omdat de premie veel te hoog werd. Door voorlich ting te geven, maar ook daadwer kelijk met concrete plannen te ko men, willen we een bijdrage leveren aan de inbraakbestrijding." Brochure In een folder zijn alle bewoners die voor het project in aanmerking ko men ondertussen ingelicht over de actie. Enkele weken voordat hun woning aan de beurt komt, ontvan gen de huurders een uitgebreide brochure met daarin alle informa tie over de mogelijkheden en de kosten. Bovendien is per complex een specifiek advies bijgevoegd van die inbraakwerende materia len die in dat type huis van pas ko men. Na het invullen van een be stelformulier kunnen de bewoners nog eens ter plekke de mogelijkhe den doornemen met een ter zake kundige timmerman. In Holten werkt Onze Woning met de firma Koopman, die na een gerichte in schrijving als goedkoopste uit de bus kwam. Koopman begint in de week van 5 april aan de klus en als alles volgens plan verloopt is een groot deel van het dorp nog voor de bouwvak een stuk minder aantrek kelijk voor ongewenst bezoek. vaak niet aan het kwaliteitsniveau. Dat kan het aanzien van Holten als toeristenplaats schaden, ook al omdat de vakantiegast met weet wat hij huurt". Inmiddels zijn er be sprekingen gevoerd met de twee grootste particuliere verhuurders, H.Lodeweges (vijftien huisjes) en Veneklaas (tachtig huisjes) om te komen tot een juiste klassificering. De aanwezige leden (een aantal middenstanders, die lid zijn van de VW, had wegens de koopavond noodgedwongen verstek moeten laten gaan), ging zonder inhoude lijk op het plan in te gaan, accoord met het beleidsplan van de WV 1988-1990, zodat het bestuur dit plan hu als leidraad kan gebruiken voor de naaste toekomst. In het be stuur werd verwelkomd Harry Blankena (Joey), die mevrouw Heijweg-Haagedoom opvolgt. De verstandhouding tussen VW en gemeentebestuur blijkt uitste kend te zijn. Voor het begrotings jaar 1988 kan gerekend worden op een extra bijdrage van 4900 gulden. De goede verstandhouding werd nog eens benadrukt door een bus tocht die het bestuur van de VW organiseerde voor het college van b en w en de voltallige raad langs een viertal representatieve recreatie- bedrijven in Holten waarbij de pro blematiek van de recreatieonder nemers aan de orde kwam. Liefhebbers van orchideeën kun nen nog tot maandag 20 maart te recht in het AC-restaurant in Hol ten. Daar wordt namelijk een ex positie van orchideeën gehouden. Deze geldt als promotie voor de grote Bloemen- en Groenteten toonstelling Westland 19Nu van de Westland-bloemenveiling in Naaldwijk. De AC-restaurants staan tot 20 maart helemaal in het teken van de orchideeëncultuur. Zo krijgen de vrouwelijke gasten van het bedie ningsrestaurant een orchidee mee naar huis, worden de tafels versierd met orchideeën, zijn deze fraaie bloemen te koop en wordt ook een reductie geboden op de toegangs kaarten voor Westland 19Nu.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11