Al volop lente bij Hester's modeshow Henk van Ulzen leest Prediker Belangrijke Mintonette winst dames Blauw Wit-voorhoede mist schotkracht Uit buiten Holten iii 'Landbouwer levert straks aan industrie' Resultaten sv Holten Prima prestaties van handbaljeugd Uitslagen sv Holten NBvP ging op reis Collecte Simavi Espe-lo HDLTINS NIEUWSBLAD M, VVD-er Luteijn in Holten: DONDERDAG 10 MAART 1988 9 Buiten leek het met hagel- en sneeuwbuien nog even op een win tertje, maar binnen bij Hesters' mode aan de Dorpsstraat was vrij dag al volop lente. In een vlot tem po werd tijdens drie aantrekkelijke en goed bezochte modeshows de nieuwste voorjaars- en zomermode gepresenteerd. Lady speaker Kiki Walter kon vier mannequins aankondigen, die draagbare, vlotte en betaalbare mode prestenteerden. Er was reke ning gehouden met elke maat, zo dat niet alleen mode in het droom- maatje 38 te zien was, maar ook de leuke collectie voor de grotere ma ten. De nieuwe collectie, die overigens zeer regelmatig wordt aan gevuld en vernieuwd, toont erg veel combi naties, waarvan de onderdelen al len losgeprijsd zijn, zodat men ge heel naar eigen smaak de zomer- en lentegarderobe kan samenstellen. Dit jaar weer veel marine, maar ook pasteltinten zoals mintgroen en beige. De kortere roklijn wordt wel gevolgd maar niet in het extreme. Alleen voor het jonge meisje, ge toond door Paula Wind, de enige amateur mannequin in het gezel schap, was er een enkel super kort rokje. De lengte varieerde verder voor de strakke rokken tot net even onder de knie tot kuitlang voor de wijde rokken. Voor feestelijke gelegenheden, wer den aan aantal bijzonder mooie Vlot., draagbaar en betaalbaar is de mode bij Hester's mode. pakjes en japonnen getoond, waar van er slechts enkele werden inge kocht, zodat niet 'heel Holten' in hetzelfde japonnetje loopt. Bijzon der compleet is de collectie van Setterlady, waarvan Hester, naast de japonnen en rokken, ook een vrolijke, laag geprijsde collectie zo- merbloesjes vertoonde. Van het be kende merk Lucia waren er pakjes en pantalons die uitmunten door kwaliteit en snit. De bekende voordrachtskunste naar Henk van Ulzen zal op zondag 17 april opnieuw naar Holten ko men; ditmaal om teksten het het boek Prediker te lezen. Voorjaar 1986 was Van Ulzen in Holten om teksten uit het boek Job voor te dragen. Toen bezochten ongeveer 450 mensen de voorstelling, zodat een hernieuwde kennismaking op zijn plaats leek. De uitvoering wordt gehouden in gebouw Irene, aanvang 20.30 uur. Henk van Ulzen leest nu het boek Prediker in de vertaling van Pé Ha- winkels en Pius Drijver, uitgave Voor een 2-3 overwinning uit te gen SVS uit Schalkhaar, hadden de dames van te voren willen teke- ken. Na afloop echter van de over winning was iedereen het er over eens, dat in de vierde set bij een 1-2 setvoorsprong en een 10-14 voor sprong in punten, de drie punten waren verspeeld. In plaats van de wedstrijd af te maken, gelukte het SVS deze set nog te winnen met 17-15 en een vijfde set af te dwingen. De spanning in het veld was enorm. De eerste set was snel afge lopen, daar de Holtense dames ab soluut niet in hun spel kwamen. De vele meegekomen Holtense sup porters vreesden al even voor een debakel. Met 15-8 sloeg SVS de eer ste slag. De tweede set kwam Min- tonette langzamerhand tot het ei gen spel en niveau. Er werd een snelle voorsprong ge- werd langzamerhand uitgebouwd tot 5-13. Maar weer sloop er iets van angst in het team. SVS kwam terug tot 10-13 en de supporters hadden het niet meer! Gelukkig maakten enkele goede smashes de set voor Mintonette uit, zodat de Holtense dames alsnog de 2 belangrijke punten mee naar huis kon nemen. Maar de teleurstelling was ondanks dat behoorlijk groot. Flash 3-Mintonette 1 (heren): 3-0 Doordat er maar liefst 3(!) basisspe lers niet waren, deed Heren 1 een beroep op Piet Zeelte en Aart Kroon, spelers uit het derde. On danks hun goede spel konden zij niet voorkomen, dat de heren tegen het laaggeklasseerde Flash 3 kans- goede aanvallen van Rivo en een statische verdediging van Minto nette heeft Rivo deze set toch nog weten te pakken met 16-14. Ondanks dit begon Mintonette toch met volle overtuiging aan de tweede set. Door wederom goed te serveren, hard aan te vallen en be weeglijk te zijn in de verdediging, won het Holtense team deze set met 4-15. De derde set ging tot 9-9 gelijk op, maar Rivo kreeg steeds meer de smaak te pakken, terwijl Mintonet te begon af te zakken. Overigens speelde Nicole Hesselink een ui- op SVS nu maar 1. En dat is jam mer. Maar. .de dames zitten nog steeds in de winning-mood en za terdag om 16.00 komt Be Quick naar Holten. Deze ploeg verkeert in nomen, en met 10-14 leek het nog iCje onderste regionen met 13 pun- loos ten onder gingen. Setstanden terst beste wedstrijd, maar dit 15-5, 15-5 en 15-13. Er breken voor mocht niet helpen, want Mintonet- Heren 1 donkere tijden aan, daar te verloor deze set met met 15-11. In plaats van 3 punten voorsprong het spelersprobleem nog lang niet Dit had echter niet gehoeyen en dat wisten de dames maar al te goed. Hoewel Mintonette in het begin opgelost is! Rivo 2-Mintonette 2 (dames): Omdat Rivo vooral de laatste wed strijden goed gescoord heeft, en van de vierde set nog goed meeging even een kwestie van seconden. Maar de dames van SVS kwamen terug en bij 14-14 leek alles weer mogelijk. Op dat moment was de scheidsrechter de beslissende fac tor en een dubieuze beslissing en een goede klap van Hannie Kolk, die weer zeer goed aanvallend speelde, brachten de overwinning bij de Holtense volleybalsters. De derde was de beslissende, maar de doorbraak kwam bij 6-6. Mintonet te speelde erg sterk en vooral ver dedigend was er haast niet door heen te komen. Met 9-15 werd de derde set gepakt. SVS was helemaal kapot en Min tonette ging door. Goede harde aanvallen afgewisseld door takti- sche ballen, zorgden ervoor dat de supporters op de tribune al feest za ten te vieren. Bij 10-14 leek er dan ook niets meer aan de hand, maar SVS won alsnog en de stand was weer gelijk, 2-2. Voor het eerst dit j aar moesten de dames een vijfde set spelen. Snel nam Mintonette weer een grote voorsprong. Met 1-8 werd er van veld gewisseld en de voorsprong ten. Mintonette heeft er nu 17, Ook deze wedstrijd is voorde dames van groot belang, daar winst weer ver dere afstand betekent van de „fata le" degradatieplaatsen. dus een goede middenmoter is, had Mintonette reden genoeg om er lek ker fel tegenaan te gaan. Met scher pe serves van Inge Rietman en Hie- ke Plantinga begon Mintonette de eerste set goed en kwam al gauw en zelfs nog met 4-3 voor kwam, be gon bij de dames de moed in de schoenen te zakken. Zodat deze set toch nog ruim met 15-7 verloren werd. Daarmee dus ook de wed strijd met 3-1. Dit was mede dankzij met 6-14 voor te staan. Maar door het onsportieve spel van Rivo. Blauw Wit dat in de uitwed strijd tegen Eversberg fanatiek van start ging, kreeg in de 4e mi nuut reeds een beste kans om dé score te openen, maar doordat Jan Vrugteveen aarzelde, kon een ver dediger de bal terugspelen op z'n doelman. Blauw Wit bleef hierna met goede combinaties sterk aan dringen, wist zich een paar doelrij- pe kansen te scheppen, maar het was voor de voorhoede helaas weer te moeilijk om raak te schie ten, alhoewel Hans Stam na plm. een half uur buiten bereik van de keeper rakelings naast schoot. Koploper Eversberg werd hierna sterker en kwam een paar minuten voor rust op 1-0, toen Pattiasina een hoekschop van rechts laag en keihard inschoot en de bal via de schoen van de man bij de eerste paal Gert Beldman over de doellijn glibberde. In de 2e helft waren de partijen aardig aan elkaar gewaagd, maar de gastheren kwamen na tien mi nuten spelen toch op 2-0, toen bij een vrije trap de volkomen vrij staande Marten Veerman met een kopbal doelman Spijker kansloos liet. Blauw Wit zag het toen niet meer zitten, leed veel balverlies en met nog tien minuten te gaan kon een verdediger 3-0 slechts voorko men door midvoor Twilhaar onder uit te halen, doch doordat de doel man met een schitterende safe de bal wist te stoppen, bleef het 2-0. In de slotfase was Blauw Wit nog heel dichtbij 2-1, maar de inzet van Har ry Kolkman ging rakelings over de lat. v.l.n.r. Andreas Balke, Ine Kuhr en Herman Pieter de Boer. Deventer Schouwburg Schouwburg Lochem Ambo. Muzikale medewerking wordt verleend door Adriaan Valk op altsaxofoon. Het ligt in de bedoeling om, evenals de vorige keer het geval was met het boek Job, in de komende maan den tijdens de avondkerkdiensten aandacht te besteden aan het boek Prediker. Vanaf maandag 14 maart zijn toe gangsbewijzen verkrijgbaar bij het kerkelijk bureau van de Hervomde gemeente, tel. 6 17 27 of van de pas torie, Raalterweg 12, tel. 6 10 18. Het kerkelijk bureau is alle werk dagen geopend tussen 09.00 en 12.00 uur. Henk van Ulzen. Men wordt vriendelijk verzocht om met het kopen van de toegangsbe wijzen niet tot het laatst te wach ten omdat dit extra werklast en or ganisatie met zich brengt. Stand: Eversberg 14-22, Driener- lo 12-19,'De Esch 13-15, Rietvogels 13-15, Sportlust 13-14, Blauw Wit 14-13, Vesos 11-10, Marle 13-10, ASV 13-10, Daarle 12-9, Boswinkel 13-9, Markvogels 13-5. Thuis tegen Markvogels Zaterdag a.s. speelt Blauw Wit thuis tegen rode-lantaarndrager Markvogels. De „Vogels" leverden afgelopen zaterdag in de thuiswed strijd een prima prestatie door mid denmoter Sportlust (Glanerbrug) een gelijk spel af te dwingen. De wedstrijd, die geleid zal worden door scheidsrechter Knol, begint om 14.30 uur. Wegens plaatsgebrek moesten vo rige week de uitslagen van de lage re elftallen van sv Holten afd. voet bal blijven liggen. Die hield u van ons dus nog tegoed. Holten 3-Almeio 2 0-0. Holten is aan een opmerkelijke opmars be zig. In de 2e wedstrijd na de winter werd het bezoekende Almelo op 0-0 gehouden. Aanvankelijk was het een gelijkopgaande wedstrijd. Bei de ploegen konden de puntjes nog best gebruiken. De onschotvaar- digheid van beide teams vierde ook nu weer hoogtij. Almelo bouwde gaandeweg een veldmeerderheid op maar Holten verzette zich kra nig. Na het wisselen van speelhelft kreeg Holten meer vat op de wed strijd en schiep zich reële scorings kansen, die de voorwaartsen met in de hoofdrol H. Deijk, allemaal on benut lieten. Het verwonderde dan ook niemand dat het scoringsbord blanco bleef. Holten 5-Bornerbroek 2 3-3. Holten 5 had net enkele uurtjes haar jaar lijkse feestavond achter de rug, toen de wedstrijd tegen de reserves van B.broek aanving. Of het uit stapje invloed heeft gehad op het spelpeil, is moeilijk te verklaren. Zeker is dat deze wedstrijd één van de betere van dit seizoen is ge weest. Qua voetbal bood het vijfde de enkele toeschouwers een ver zorgd spelletje. Afwisselend score verloop zorgde voor de nodige spanning. Na 0-1 van de bezoekers kwam Holten aan de beurt met Hofman en Rensen. Nog vóór de thee kwamen de gasten op gelijke 'hoogte. Ook nadien ging Holten verdedigend nog wel eens in de fout. Gelukkig zorgde de voorhoe de zo af en toe voor tegengas. Rech terschot hielp Holten opnieuw aan Een avondje onvervalste Twentse (en toch verstaanbare) humor staat op het programma donderdag 10 maart. De Wierdense revue brengt een nieuw programma onder de ti tel: Wat ducht oew?, aanvang 20.00 uur. C. Koning, voorlichter van de ECN te petten belicht dinsdag 15 maart, 19.30 uur, in een lezing voor de maatschappij tot nut van 't alge meen de relatie van bestraling in het ziekenhuis in vergelijking met Tsjemobyl. Jules Deelder, de 'nachtburge meester van Rotterdam' komt op woensdag 16 maart met zijn tweede solo-show 'Ja! Deelder'. Stevig per- formwerk met snelle humor, om lijst met jazzy muziek met o.a Deel der achter het slagwerk. Vrijdag 18 maart: In de eenzaam heid van de katoenvelden. Zondag 20 maart: 14.30 uur, Pop pentheater minuskuul; 15.00 uur: Glenn Miller Revival Orchestra. Kaartverkoop: kassa tel. 05700-1 15 00. De voorstelling De Fantast, met in de hoofdrol Johnny Kraaikamp op zaterdag 12 maart is uitverkocht. Ook de voorstelling van Herman Finkers op donderdag 17 maart is uitverkocht. Een theaterprogramma voor het hele gezin is: Als kind al zaten zij graag in een doos, door Herman Pieter de Boer en Ine Kuhr, dat op vrijdag 18 maart wordt gebracht. Het theaterprogramma is een po ging om literatuur, poézie, toneel, mime en muziek met elkaar te ver smelten tot 'Story-theater", een theater-vorm die nieuw is voor Ne derland. Aanvang 20.00 uur. Film Dinsdag 15 maart, 20.00 uur: Zoe ken naar Eileen (v.a. 12 jr.). Kaartverkoop en inlichtingen: 05730-1081. Rock Roll De liefhebbers van rock and roll kunnen zaterdag 5 maart terecht in café de Lantaarn in Nijverdal. Dan speelt daar de Amsterdamse for matie Juke Joint, aanvang 21.30 uur. Voor de handbalcompetitie kwa men afgelopen weekeinde alleen jeugdteams in het veld. De junioren moesten voor hun uitwedstrijd te gen het lastige Pollux, naar Hat- tem. In een harde maar faire wed strijd bleken beide teams nauwe lijks voor elkaar onder te doen. Met goed spel zag Holten kans bij rust een kleine voorsprong op te bou wen van 3-4. Ook na rust was het een volledig gelijk opgaande wed strijd, waarin Holten helaas enkele goede kansen miste. Mede daar door zag Pollux kans om met de mi nimale voorsprong van 12-11 de wedstrijd te winnen. Scores: Sharon Vorst 3; Annerieke Ten Velde; Joke Markvoort, Rian- ne Landeweerd 2; Annemarie Eh- ren, Ellen Leeftink 1. Al trad thuis aan tegen koploper W.S.V. '38 met de wetenschap, dat uit kansloos met 17-1 was verloren. Met enkele invalsters uit het B- team werd het in Holten een totaal andere wedstrijd. Vanaf het begin nam Holten het initiatief en keek W.S.V. bij rust tegen een 7-4 achter stand aan. Ook na rust zagen de gasten geen kans een goed spelend Holten terug te pakken en werd de terugreis naar Deventer aangevan gen met een 12-9 nederlaag. Een prima prestatie waardoor de span ning aan de kop van de poule weer helemaal open is. Ook BI speelde thuis tegen de koploper. L.H.C. was al kampioen, maar Holten wilde laten zien te recht op de 2e plaats te staan. Tot de rust waren beide teams even sterk, waarbij Holten bij rust leidde met 5-4. Na rust behield Holten de voorsprong en wist die verdiend uit te bouwen tot de keurige 10-7 over winning. Jongens B had het uit tegen Zwolle tot de rust niet makkelijk. In de eerste helft werd het een 3-4 voorsprong. Na rust was het Holten wat de klok sloeg! Verdedigend kreeg Zwolle geen kans meer om te scoren, terwijl Holten maar liefst 10 keer toe sloeg. Een verdiende 3-14 overwinning en een plaatsje hoger in de stand. Cl moest thuis spelen tegen het onderaan staande Raalte. On danks het missen van een aantal basisspeelsters werd een goede wedstrijd gespeeld. Raalte was veel zwakker en moest na een 4-0 rust stand een 12-1 nederlaag incasse ren. De reiscommissie van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Holten had voor de le den een gezellig reisje bedacht. Met twee bussen vertrokken 79 dames via Espelo, Heeten en Zwolle rich ting Hattem waar het Bakkerijmu seum werd bezocht. De dames werden rondgeleid door het museum en kregen en goe de indruk hoe het er in het verleden toeging in een bakkerij. Het winkel tje zag er nog net zo uit als vroeger, zelfs het roddelbankje was aanwe zig. Ook nam men een kijkje in het woonkamertje met de bedstee en de bakkerij. Op zaterdag is de bak kerij nog in vol bedrijf voor het bak ken van bijzondere broodjes, die veel aftrek vinden. De Holtense da mes lieten zich de koffie met krake ling goed smaken en namen voor 'thuis' krentebrood en krakelingen mee. een voorsprong. De uiteindelijke 3- 3 eindstand was een juiste afspiege ling van dit sportieve duel. Holten 6-Rietvogels 3 1-1. Holten kreeg zijn gedeeltelijke revanche op de destijds geleden nederlaag in de uitwedstrijd. Na een gelijkop gaande eerste helft zonder doel punten, werd de tweede helft door verbaal geweld van „Linke Leen- dert" een licht veldoverwicht ver kregen. De verdiende 1-0 voor sprong door Jan Rietberg werd echter al binnen één minuut geni- veleerd door de groenwitten. He laas bepaalde de invloed van L. L. voor de rest van de wedstrijd de sfeer. Holten 8-Nijverda! 4 8-1. Welke ploeg kan Holten 8 nog afstoppen in de race naar het kampioen schap? Naaste concurrent Nijver dal stribbelde aanvankelijk wel fel tegen met intimidatievoetbal, doch zowel het geroutineerde Hol ten als de scheidsrechter lieten zich niet van de kook brengen. Met 11 tegen 10, omdat één van de groen zwarten zich vocaal nogal enthou siast met het spel bemoeide en voortijdig kon gaan douchen, was Nijverdal spoedig knock out. Met 4 treffers voor en 4 na de rust was de doelpuntenhonger pas gestild. Hol ten 8 heeft een respectabel punten totaal van 23 uit 13 opgebouwd en een doelpuntensaldo van 74 voor en 17 tegen. Holten 11-Haarle 6 2-5. Haarle kwam vrij snel op een 2-0 voor sprong bij een zeer fanatiek spe lend Holten, maar door goed voet bal van stopper Herman Nijenhuis kwam Holten daarna terug tot 2-2 door doelpunten van J. v.d. Linde. Er zat nog meer in, maar het geluk was wederom aan Haarle-zijde. Wat Holten ook probeerde in de tweede helft, vrouwe Fortuna bleef op de hand van Haarle, dat uitliep naar een geflatteerde 2-5 eind stand. Door gebrek aan zuiver water lopen in ontwikkelingslanden zeer veel mensen jaarlijks een of andere ge vaarlijke ziekte op. Daardoor ster ven er nog steeds 25.000 mensen per dag als gevolg van besmet drink water. Met eenvoudige middelen kan vaak doeltreffend een oplossing worden geboden. Simavi, de ver eniging van directe steun aan me dische projecten in ontwikkelings landen, maakt de aanleg van pom pen en het slaan van putten in heel wat landen in de wereld mogelijk. Zij acht dit belangrijk omdat water en gezondheidszorg nu eenmaal niet te scheiden zijn. Om dit ook voor de komende jaren mogelijk te maken collecteert Si mavi van 14 tot en met 20 maart. Met het ingezamelde geld finan ciert Simavi kleinschalige projec ten over de hele wereld. Daar is vier miljoen gulden voor nodig. Simavi is volledig afhankelijk van particu liere bijdragen. De steun gaat rechtstreeks naar de medische in stellingen zonder inmenging van derden, zals bijvoorbeeld overhe den. Een bijdrage op giro 300100 ten name van Simavi-Haarlem is ook welkom. De uitslagen van de onderlinge schietwedstrijden van sv de Een dracht zijn: Luchtgeweer, klasse A: G. Koop man, 165 pnt., 2. G.H. Paalman, 161 pnt.; 3. W. Paalman, 136 pnt. Klasse B: 1. H. Vincent, 162 pnt.; 2. B. Paal man, 138 pnt.; 3. A. Paalman, 122 pnt. Klasse C: 1. F. Hoes, 137 pnt.; 2. C.L. Tromop, 131 pnt.; 3. G.J. v. Aefst, 127 pnt.; 4. H.J. Möring, 39 pnt. Luchtpistool, Open klasse: 1. G.H. Paalman, 171 pnt.; 2. H. Mulder, 156 pnt.; 3. A. Schuppert, 153 pnt.; 4. A. Bieleman, 143 pnt. "De landbouwer van de toekomst is steeds minder een voedselproducent, maar meer een grondstoffenleverancier voor de industrie." Een van de kernachtige uitspraken die vooratter David Luteijn van de WD-fractie in de Eerste Kamer afgelopen dinsdagavond bij het Bonte Paard deed. Voor een wat tegenvallend gehoor (waar bleven de WD-boeren?) uit Holten, Bathmen en Markelo, hield de amateur-politicus en professionele akkerbouwer een boeiend betoog met de positie van de boer als hoofdthema. De niet aanwezige WD-ers misten een boeiend betoog over de agrarische toekomst van Nederland. "Op weg naar een marktgerichte landbouw!" De flames van ae Ned Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo hielden op maandagavond 22 fe bruari hun afdelingsavond. De da mes werden welkom geheten door de nieuwe presidente Ida Lubber- sen-Loman. Als gaste was uitgenodigd me vrouw Laman Trip-Klein Sarink van het RIAG die het een en ander vertelde o.ver dementie en naar aanleiding van het boek van Mark en Dan Jury: Een man wordt oud en sterft vertoonde zij een dia-serie. Na de pauze werd over het onder werp gediscussieerd en tot slot las mevrouw Lamen Trip nog twee ge dichten met als onderwerp demen tie en oud worden. De eerstvolgende bijeenkomst is op 28 maart. Luteijn schilderde drie ontwikke lingen die voor de agrarische sector een hoofdrol gaan spelen in de ko mende jaren. Ten eerste de nood zaak om marktgericht te produce ren. "Het is de taak van de boeren coöperaties om aan te geven wat en hoeveel er geproduceerd moet wor den. Net als in de industrie zal de boer moeten inspelen op de wensen van de kwaliteitsbewuste consu ment. Die consument wil kwaliteit en merkartikelen. Zijn dat schar- relvarkens. dan moeten die gele verd kunnen worden. Op die ma nier kunnen de inkomens, die nu onder druk staan, worden ver sterkt." Een andere ontwikkeling die van invloed is op de positie van de boe ren is volgens het Eerste Kamerlid de technologie. Zowel de automati sering als de biotechnologie. "Door de melkrobot en de genetische ma nipulatie zal de melkproduktie per koe met 30 tot 40 procent toene men. Een koe kan dan 8000 tot 8500 liter melk per jaar leveren. Maar dat'betekent ook dat er 30 tot 40 procent minder koeien nodig zijn, want de melkproduktie zit al aan een maximum. Kalvermesters kunnen het voor de komende tijd dan ook wel vergeten." Als derde en laatste belangrijke ontwikkeling ziet Luteijn de ver schuiving van de veeteelt naar de plantaardige produktie. Nu is de verhouding nog 65 procent vee en 35 procent plantaardig, maar bin nen niet al te lange tijd ziet de Zeeuwse WD-er een 50-50 verhou ding." Melk en mest Uiteraard kwamen ook de melkqu ota en de mestwetgeving aan de orde. Luteijn zag niet zoveel in quo tering. "Dat is vooral gunstig voor de bestaande bedrijven, die zo voordelig hun bedrijf kunnen be ëindigen en ging te nadele van de startende jonge boeren. Daarom vind ik het ook vreemd dat de jon geren voor quotering zijn. Prijsver laging lijkt mij beter. Daardoor worden ook de grondprijzen lager en dat is voor de jonge boer gunsti ger." Desgevraagd liet Luteijn we ten voor een zo groot mogelijke ver handelbaarheid van de melkquota te zijn. "Maar je moet pas een quo tum kopen als je het binnen twee tot vier jaar kunt afschrijven." Met de mestwetgeving van BraKs had de Zeeuwse akkerbouwer min der problemen. Die problemen zijn over 10,12 jaar opgelost. Nu zijn er nog strubbelingen omdat de plan nen van de regering niet aansluiten op de praktijk van alledag. Tenslot te moet zo'n wet ook na te leven en te controleren zijn. In mijn ogen is verwerking de enige oplossing. Ik zie weinig in transporteren van mest. Dat werkt niet."

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 9