"Meel Holten is tegen de aanleg van dit kamp" i m '1 Eind aan problemen van sociale dienst Holten bij de Rabobank. 1 li Rabobank Q H.M. Kettelarij kwart eeuw in dienst gemeente Veel kritiek op gemeenteraadsleden Na gesprek vakbonden met wethouder Commissie wordt ringavond buiten spel gezetr Pil ÉI HOLTENS NIEUWSBLAD Fotocursus V, Dekens voor Roemenië Agrarische bijeenkomst AANLEGGEN EN ONTSTEKEN VAN PAASVUREN 0AD ARKE 565. DE JONG INTRA Johannes Passion itJau Geslaagde COC amu seert Dijkerhoek DONDERDAG 10 MAART .1988 De Holtense bevolking heeft grote emotionele bezwaren tegen de aanleg van een woonwagenlokatie naast de begraafplaats aan de Kerkhofsweg, dat is de conclusie die getrokken kan worden na zeer rustig en ordelijk verlopen in spraakavonden die maandag en dinsdagavond werden gehouden in het gemeentehuis. Meer dan 300 Holtenaren hebben in november schriftelijke bezwaren aangete kend tegen het woonwagenkamp- je, waarvan een aantal hun be waar mondeling kwamen toelich ten voor de commissie Ruimtelij ke Ordening onder voorzitterschap van burgemeester Van Rappard. Een aantal van de bezwaarhebbenden zag van mon delinge toelichting af, omdat zij hun schriftelijk ingediende be zwaar ruim voldoende gemoti veerd vonden. Namens 294 verontruste bewoners voerde onder andere de heer Boode het woord. "Ik sta hier niet alleen voor de mensen die getekend heb ben. Ik denk dat als u in Holten vraagt, er niemand voor dit kamp is. Echt duizenden Holtenaren zijn er tegen". Boode stond niet-alleen in zijn kritiek. Naar mate de discus sie vorderde, lieten meer mensen hun ongenoegen blijken. "Dit is nu echt is om een referendum over te houden" was de mening van de heer Tromop. "Niemand in Holten zit op dit kamp te wachten, ook de toe komstige bewoners niet. Die wor den daar straks neergezet, zonder dat hun iets gevraagd is. Ik vraag me trouwens af of de gemeente raadsleden wel eens hun oor te luis teren leggen bij de bevolking. Ik - WÊÊÊË De Hervormde Hongerije Commissie Holten bereikte uit Roemenië een dringend ver zoek voor dekens. De levensom standigheden in dat land zijn erbarmelijk. Vaak is het in bin nen even koud als buiten. Voor al de vele oude mensen en vele zieken zijn daarvan de dupe. De commissie doet dan ook een dringend beroep op de Holtena ren dekens af te staan. Zij zor gen er wel voor, dat de dekens op de juiste plaats komen. De dekens dienen wel in goede staan en vooral schoon te zijn. Dinsdagavond 15 maart van 19.00 tot 20-.00 uur kan men de dekens afgeven in gebouw Ire ne. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij ds. H. Linde boom, tel 6 25 52. niet direct de taak van het gemeen tebestuur, maar gaf aan dat het ie dereen vrij staat om een dergelijke oproep te plaatsen. Het commissielid Wil Dijkgraaf bekijkt, samen met burgemcestger Van Rappard en locosecretaris de Blaauw de tekening van het omstreden woonwagenkampje. stel mij toch voor dat de gemeente- doogd door de hele bevolking en raad doet wat de achterban wil? dat is heel wat anders dan u wil. Een voorzichting applausje was Hier gaat het om een paar dagen zijn deel. Ook andere bekritiseer- paar jaar. Wat u wilt is een perma den de rol die de gemeenteraadle- nente verandering. Daar zijn wij op den in zake het woonwagenkampje tegen".- Veneklaas kreeg duidelijk hebben ingenomen. Het is ons erg gelijk van de propvolle tribune, tegengevallen dat er zo weinig De bezwaarhebbenden zetten ook voorstanders waren in de gemeen- hun vraagtekens bij de afweging teraad" Een mevrouw, die eerder was gemaakt bij het aanwijzen van reeds haar bezwaar had kenbaar de omstreden .rokatie. Volgens gemaakt'vroeg zich af: "Er is geen voorzitter van Rappard. was geke- raadslid emotioneel betrokken bij hén naar een plaats waar ook won- dit kamp, hoe kunnen ze er dan gingen gebouwd konden worden, over oordelen"? En zij vervolgde: «\j maakt me niet wijs, dat op die "wat moet je doen als je oude vader piek vijf woningen gebouwd kun- tegen je zegt: smijt me strak maar nen worden, dus dat verhaal gaat achter het woonwagenkamp. Dat is niet op" aldus de heer Boode, die toch verschrikkelijk"?. overigens ook een alternatief had Willy Veneklaas kreeg de handen aangedragen;, en het terrein hoek De agrarische commissie van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen heeft voor het dis trict Sail and (waar ook Holten on der valt) een gespreksbijeenkomst georganiseerd, die gehouden wordt op woensdag 16 maart a.s. in het Bonte Paard in Dijkerhoek. De bij eenkomst is speciaal bedoeld voor de agrarische leden van de NBvP. Onder andere worden de boek- houdverslagen besproken. De da- mes die reeds eerder een gespreks- worden Van Rappard vond dat biJeenkomst bez0chten krijgen i Hr, tnolr von >rrot nnmnpnO persoonlijk bericht. Maar ook dege ne die voor het eerst deze agrari sche bijeenkomst willen bijwonen, zijn van harte welkom. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN aan: - de heer B. J, Bloemendaai te Deventer; - de heer L. Nijland, Pasmansweg 2; - de heer J. Veneklaas, Tromopsweg 9; - de heer G. T. Veneklaas Slots, Tolweg 6, voor het afzetten van een perceel hakhout; 2. aan H.M.V. ontheffing verleend t.b.v. het voorjaarsconcert; 3. aan de heer T. A. Schutte vergunning verleend voor het vergroten van de woning Brenderweg 2; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeente secretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie onderwijs vergadert op woensdag 16 maart 1988 om 20.00 uur in het gemeentehuis (kamer 1. ingang Kerkstraat). De agenda vermeldt o.a.: - advies inzake naamswijziging o.s.b. Dorpsschool. VERGUNNINGEN VOOR DE VERKOOP VAN IJS OP PARTICULIERE GROND Burgemeester en wethouders vestigen de aandacht van belanghebben den op het bepaalde in artikel 13, lid 2 van de Algemene Politieverorde ning, waarbij het verboden is zonder ontheffing van hun college stand plaats in te nemen op particuliere grond voor de verkoop van ijs en kleine eetwaren. Belanghebbenden kunnen daartoe een ontheffing aanvragen vóór 24 maart 1988. Bij de beoordeling van de verzoeken om ontheffing zal onder meer nauw lettend.worden nagegaan of door het innemen van de standplaats ver- keersbelangen zouden kunnen worden geschaad, Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belanghebbenden er op, dat alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, de plaats van dat paasvuur moet zijn goed bevonden door de commandant van de brandweer. Het is daarom van belang zo spoedig mogelijk een verzoek tot aanleggen en ontsteken van een paasvuur in te dienen bij Burgemees ter en Wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Het verzoek moet uiterlijk op 14 maart 1988 zijn aangevraagd, wil men ontheffing verkrijgen voor het ontsteken van het paasvuur. In het verzoek moet de plaats van het aan te leggen paasvuur duidelijkzijn omschreven. De Fotokring Centraal-Overijssel organiseert vanaf 21 maart a.s. in het Edikatief Centrum Hendrik op elkaar voor zijn suggestie dat de Aaltinksweg/Larenseweg nabij het Wormser in Nij verdal een cursus fo tografie voor beginners. Onder lei ding van fotografie-docent E. Jan- strook naast de begraafplaats een fietscrossterrein. De WD, samen uitstekende overloop zou zijn voor met Gemeentebelang, tegen de de Kalfgtermansweide. „Ik denk komst van het woonwagenkampje sen zullen de diverse facetten van dat ik namens ale recreatie-onder- in het centrum, had in eerdere, in* de zwartwit- en kleurenfotografie worden behandeld. Theorie en praktijk worden in deze cursus afwisselend behandeld. Het cursusgeld bedraagt 42,-, inclusief de zomer hebben we weer het Fol- lidmaatschap van de Fotokring, maar exclusief de-benodigde ma- teiralen zoals film, chemicaliën papiere.d. Voor meer informatie op opgave kan men dagelijks tussen 17.00 en 18.00 uur terecht bij het secretari aat van de Fotokring Centraal Overijssel, Grotestraat 160, 7440 AA Nij verdal, tel 05486d 28 29. nemers spreek als ik zeg dat we blij stantie dit terrein al als alternatief mogen zijn met zo'n evenementen-- voorgedragen, terrein dat door de eigenaren gratis De bewoners van de Kerkhofsweg ter beschikking wordt gesteld. Van werden dinsdagavond vergezeld van een advocaat, die aan de hand klorefestival en straks de beurs, van het komplan Noord, waarin de dan kunnen die strook grond uit- functie van Kalfstermansweide als stekend gebruiken". Veneklaas zat het groene hart van Hólten wordt niet om een antwoord verlegen omschreven, bezwaar aan tekende, toen voorzitter Van Rappard hem De heer Grobbe die namens de om- vroeg hoe zulke evenementen met wonenden sprak, deed de suggestie drubands en dergelijke zich ver- aan voorzitter Van Rappard om houden met de stiltestrook rqnd een oproep te plaatsen voor een al- het kerkhof. "Dat is in de loop van ternafieve stuk grond, waarop een de jaren zo gegroeid. Dat wordt ge- woonwagenlokatie gevestigd kan veel klachten binnenkwamen bij de FNV over het functioneren van de GSD, de balans worden opge maakt, De bonden zullen ook in de toekomst het functioneren van de GSD kritisch blijven volgen in het belang van de uitkeringsgerech tigden. Sportief en Aktief 1988 Aktiefreis Slovenië 10/17'dgn. CM vanaf Tunesië, Sousse hotel I.O. 8 dgn. vanaf pendelbus Lloret de Mar Hotel 10 dgn. vanaf Na een 'voor alle partijen verve lende en schadelijke periode' is een eind., gekomen aan de proble men binnen de Gemeentelijke So ciale dienst van Holten en kon er een streep gezet worden onder twee moeilijke jaren, In een be spreking tussen vakbond, vakcen trale en wethouder Wim Dalhui- sen van Sociale Zaken kon aan het Vastgesteld is, dat de GSD inder- eind van een periode, waarin al te daad gedurende langere tijd onvol doende heeft gefunctioneerd als ge volg van personele problemen. De cliënten van de GSD werden daar van de dupe. Vastgesteld is ook dat het gemeentebestuur hierbij niet vrijuit gaat. Zij heeft erg laat, pas na de laatste raadsverkiezingen, in gegrepen. Bonden en wethouder zijn tot de name niet voor langdurig werkloze nagaan hoe strak er thans op de ouderen; sollicitatieplicht gelet wordt. Voor bepaalde groepen, met namede benaderen door de gemeente van langdurig werkloze ouderen, bete werkgevers in Holten om ze te inte- kent dit namelijk heel vaak een zin- resseren voor de regeling Ver meend/Moor. Een vorige poging heeft onvoldoende resultaat opge leverd; versterkte nadruk op voorlichting en informatie aan de werklozen; loze frustrerende verplichting; - het vormgeven aan een eigen mi nimabeleid, waarbij gelet zal wor den op hetgeen zonder ingrijpen van de minister en andere gemeen ten is gerealiseerd. Vrijdag 18 maart zal in de Christe- üjkeOratoriumverenigingSoUDeo ëoncMe'getomërdaréTtha^ rl 1 r,T-im Ho Mnri7nrmr,o lrorlr don Gloria in de Hervormde kerk aan de Kerstraat in Nij verdal de Johan nes Passion van J.S. Bach ten geho re brengen, aanvang 20.00 uur. een open en goed functionerende gemeentelijke sociale dienst be staat met gemotiveerd personeel. Wel bestaan er nog problemen in de Het koor kent een zeer lange Jo- re,aties met JgS instantieSi hannes Passion-traditie die regio- - als de bedrijfsvereniging en GAK. nale bekendheid geniet. Voorheen Bovendien Uworg |ecënstateerd was d.t eenjaarlbkse uitvoering, nu dat er een nieuw Meid nodjg js vindt deze eens in de twee jaar plaats. De komende uitvoering wordt gedirigeerd door de nieuwe dirigent Kees Stolwijk. Solisten zijn: HiekeMeppelink so- praan; Gea Gijsbertsen, Alt; Ro- Bij een nieuw beleid wordt gedacht aan de volgende zaken: - geen aanstelling van een sociaal Temidden van zijn familie, colle ga's en oud-collega's vierde H.M. Kettelarij dinsdag 1 maart het feit dat hij een kwart eeuw bij de ge meente Holten in dienst was. Na door het college van b en w te zijn ontvangen, werd in de kantine van v.Tj --L -geen invoering van een standaard- bert Coupe, Evangelist, Lodewijk fonnuUer ter bepaling van sancties Meeuwsen Chnstuspartij; Rob met als gevolg dat de RWW/IOAW- Stalling. Tenor-aria's; Hans van commissle bijna overbodig wordt; Heimgnen, Bas-aria s; Gertraide d00rgaan met de individuele ge- Mesdag. Orgel en Judith Chapman vaisbehande]tag de EWW/IO- Cello. Het orkest het Forum Filhar- flw.commlssie; momsch Orkest. een systeem v00r het Inleve- rechercheur. Fraude is een uiterst het gemeenhuis de viering voort gezet. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de ren van werkbriefjes instellen. Het VVV Nijverdal Vissers' boekhan- elke week pers00nliJk afleveren del in Nijverdal, bij de koorleden en aan de balie M met s avonds aan de kerk. Burgemeester Van Rappard prees de jubilaris om zijn inzet die hij steeds heeft getoond. Al direct na zijn in diensttreding, 25 jaar gele den wist Kettelarij de aandacht op zich te vestigen en werd hij gevraag 'te verhuizen' naar het gemeente lijk slachthuis. Toen het slachthuis door de gemeente werd verkocht aan U-vlees, koos Kettelarij voor de Het bestuurslid Hennie Fransen zich niet uitlaten, wel over het feit heeft dinsdag tijdens de vergade- dat zonder inmenging in een klap ring van de commissie SoCuWe 80.000 gulden van de begroting was voorgesteld de commissie maar op te heffen nu bij alle beslissingen de commissie buiten spel wordt ge zet. "Al enige tijd vergaderen we over een concept beleidsplan voor het Welzijnswerk Het gevolg is een be paalde visie van onze commissie op de verdeling van dè beschikbare subsidie in de komende tijd. Infor- afgèhaald. "In de stukken die we thuisgestuurd kregen over het nieuwe conceptplan gaat het dage lijks bestuur al uit van de nieuwe situatie en zijn de subsieplannen zonder commentaar al aangepast aan de geprivatiseerde Muziek school en dat verbaast me nog veel meer. Je maakt je zo volstrekt on geloofwaardig en ik zou bijna zeg- meel is er hier al eens geklaagd over gen: dit kun j e toch niet maken" beleidsbeslissingen ten aanzien Wethouder Dalhuisen verdedigde van het Welzijnswerk, die totaal de gang van zaken door te stellen buiten ons om worden genomen dat het besluit voor intrekking van door B en W en de raad. Het meest subsidie van de muzikeschool een recente en treffende voorbeeld is de beleidsbeslissing is die pas gaat raadsbeslssing om de Muziek- spelen na het schooljaar 1987/88, school op te heffen". Over hoe het waarover de commisssie zich nog allemaal gegaan was wilde Fransen- niet heeft uitgesproken. De kring Holten van de Hervormde Vrouwengroepen hield dinsdag 1 maart haar voorjaarsringavond in gebouw Ons Centrum te Okken- broek. Vice presidente mevrouw Ludden kon een geheel gevulde zaal welkom heten, in het bijzonder ds. A. van Buuren, pastor, verbon den aan het psychiatrisch zieken huis Brinkgreven te Deventer. Op Brinkgreven zijn twee soorten bewoners, zij die hier verder hun hele leven zullen blijven en het als hun thuis geschouwen en mensen die na kortere of langere tijd weer als genezen terugkeren in de maat schappij. Een domine heeft in dit proces een grote taak. Hij is vaak een luisterend oor voor mensen die erg in de knoop zitten. Ds. Van Buuren vertelde een groot aantal anekdotes welke hij als pastor op Bringreven had beleefd, zodat men meer inzicht kreeg op het leven en werken in dit ziekenhuis. gemeente en keerde terug bij de dienst gemeentewerken, waar hij zijn gemeentelijke loopbaan ook was begonnen. „Als medewerker van de dienst be- van Holten", aldus burgemeester Van Rappard in zijn toespraak „Wij in het gemeeentehuis mogen dan wel allerlei plannen bedenken, maar de buitendienst bepaalt het gezicht van de gemeente naar de mensen toe. Wij krijgen zelden oi nooit klachten vanuit de be vol king, dat toont al een stukje waar dering voor uw werk". Namens de gemeente bood de burgemeester het welbekende Makkumer bord aan. Voor mevrouw Kettelarij wa ren er bloemen. Directeur de Jong had zijn cadeau afgestemd op een gebeurtenis, die in het slachhuis had plaatsgevon den. De heer Kettelarij was daar verantwoordelijk voor het verdo ven van de varkens. Op een keer ging dat mis en ging het varken met Kettelarij op z'n rug aan de haal. Om de jubilaris daaraan te herinne reen kreeg hij een miniatuurvarken in tin cadeau. De Buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek hield zaterdagavond 5 maart haar jaarlijkse toneelavond die dit keer verzorgd werd door de toneelclub COC uit Holten. Opgevoerd werd het toneelstuk De onbetaalde loodgieter. Met kwali tatief goed spel wist COC de aanwe zigen goed te amuseren. Na afloop bleef het tot in de kleine uurtjes gezellig met muziek van Bart Wieldraaier. Dinsdag 15 maart wordt de jaarvergadering ge houden.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 7