Flinke deelname aan Omloop van Holten Eerste examen van De Bergspeurders Bronsvoort wint Borkeldbokaal Resultaten sv Holten Handballers geven winst uit handen Eerste optreden Müller/Van Heek niet succesvol TTV snoept puntje van koploper af Hoekman snel op Herikerberg BC Deventer wint badmintontoernooi Bato heeft springroep J immink wint Enduro Tweede zaak Sebastian Ufll YERS*C NlFIIMföRI ftfl HUL 9 £8iS<aJ IvICUVVdDLHy 1 ii 1 DONDERDAG 10 MAART 1988 De kringroep de Bergspeurders hield op zaterdag 5 maart haar eer ste examen van dit jaar. Als keur meester was uitgenodigd L. Miggel- brink, de heer Markestein was exa menleider. In het Holterbroek werd eerst het onder deel A (speuren) afgewerkt. De weersomstandigheden waren redelijk en de heer Oosterkamp leg de een aantal goede sporen uit. He laas waren er drie combinaties die niet slaagden voor dit onderdeel. Vervolgens werd het spoor voor de speurhond uitgelegd. Intussen werd begonnen met afdeling B (ap pel). Voor dit onderdeel slaagden alle combinatie's. Onder inmiddels moeilijker om standigheden (veel wind) werd het spoor door A ten Barge met zijn hond Borus oet de Poeterië goed uitgewerkt. Het werd door de keur meester dan ook beloond met 90 punten. Na de luchpauze volgde het meest spectaculaire onderdeel: het pak- werk. Zoals verwacht slaagden hier alle combinaties. Het pakwerk, ver zorgd door de heren Rensen en Ool- bekking, werd door de keurmeester dan ook gewaardeerd met een goe de beoordeling. De punten van de dag waren als volgt: VH1. M. Kosterbok met Herma Vida von Scipio, 224 pnt; VH1. J. Goosen met Donja van de Fritshoe- ve, 255 pnt; VH1. H. Kosterbok met Itasca van Scipio, 250 pnt.; VH2. D. Oolbekkink, met Arko van de Riet molen, 267 pnt.; VH2. D. Wansink met Arko van Nijverland, 183 pnt.; VH3. B. Tuitert met Anousca van de Rietmolen, 270 pnt.; VH3. G. Rensen met Brenda van de Riet molen, 240 pnt.; VH3. J. Leferink met Axel van de Lentferthoeve, 255 pnt.VH3. H. Kamperman met Cliff oet de Poeterië, 283 pnt. SPH. A ten Barge met Borus oet de Poeterië. Ruim honderd fanatieke toerfi et sers meldden zich zondag bij het inschrijvingsfoureau voor de Om loop van Holten, het eerste fietse- venement van het wielerseizoen in Holten. Voor de openingsrit was een afstand van ruim 50 kilometer gekozen. Voor velen was dit de eer ste keer na de winterstop dat men - nog wat onwennig - weer op de pe- maken van de douches in de sport- Xoerkalender hal. Ook deze keer kwamen de renners Qp onlangs gehouden ledenver niet alleen uit de regio, maar o.a. gadering werd o.a, de toerkalender ook uit Drachten, Hoogeveen en uit vastgesteld. De volgende tochten de omgeving Almelo en Hengelo, zullen in verenigingsverband wor- Ook veel Holtenaren verschenen den verreden: 26/3 Apeldoorn; 16/4 aan de start. Tweederde van het le- voorrijen Holterbergtoer; 15/5 Hen dental van de Wielervereniging gei0; 4/6 Rijssen; 26/6 Zevenhuizen Holten gaf acte de jjrésence om (zdhl); 2/7 Dieren; 3/9 Drachten; dalen stond. Zo te zien moet er nog vooral de eerste punten voor het 17/9 Voorrijden Holterbergherfst- Hermien Bronsvoort heeft voor de tweede achtereenvolgende keer het tweedaagse paarde- en ponys portevenement om de Borkeldbo kaal gewonnen. Afgelopen zondag werd in manege Snorrewind voor de derde maal gesteden om de door de heer Franken beschikbaar ge stelde Borkeldbokaal. Zaterdagavond werd het start schot gegeven voor het sprinpar- cours, Bi jde ponys klasse B eindig de alsd eerste Hens Janssen met Noran. Op de tweede plaats Brenda Kappert met Marco en op de derde plaats Henry Stegeman met Gipsy. In de klasse L/M was de eerste prijs voor Hermien Bronsvoort met Ban diet en de tweede prijs was voor Sandra Holl met de wel heel snelle mr. Kimble. Bij de paarden klasse B werd de eerste prijs overhandigd aan Jaqueline Jonkers met Diri gent. De tweede prijs was, ondanks de val, voor Dianne Gerritsen met Tidi en als derde eindigde Henk Lammers rriet Wemona. In de klas se L/Z ging de eerste prijs naar Ka rin Wevers met Celerity, de tweede prijs was voor Aijen Kraayenzank met Winda en Rikus Brosvoort be haalde met Zephyr als enige Z-rui- ter de derde prijs. Zondagmorgen werd begonnen met de dressuur. Als eersten gingen van start de ponys klasse B.LenM in handicap. De eerste prijs was hier voor Hermien Bronsvoort met Bandiet, de tweede prijs was voor Gerrie van Lies met Aplatin en de derde prijs ging naar Inez Wyman. Bij de paarden klasse B, L. en Z in handicap ging de eerste plaats naar Dieter Mühlenkord met Boj die met kop en schouders boven alle anderen uitstak. De tweede plaats was voor Ria Hogeslag met Grey Ghost de derde plaats was voor Gerlinde van Dijk met Tianca. Na beide onderdelen (het springen en dressuur) kwam na lang reken werk Hermien Bronsvoort als de beste combinatie naar voren. Zij mocht voor een jaar de Borkeldbo kaal mee naar huis nemen. Blauw Wit Zaalvoetbal: Donderdag 17 maart 22.00 uur, sporthal 't Mossink: Blauw Wit 2-MOT 2. SENIOREN: Zaterdag 12 maart: Blauw Wit 1 - Markvogels 1,14.30 uur; Blauw Wit 2 - Den Ham 3, 12.30 uur; SWN 4 - Blauw Wit 3, 14.30 uur (vertrek 13.30 uur). Vesos 2 - Blauw Wit 4, 12.45 uur (vertrek 11.45 uur); Blauw Wit 6 - SC Rijssen 6,10.30 uur; Ve sos 5 - Blauw Wit 8, 14.30 uur (ver trek 13.30 uur). Blauw Wit 7, vrij. Blauw Wit meisjes, vrij. JUNIOREN/PUPILLEN: Zaterdag 12 maart: Blauw Wit Al - DES Al, 14.30 uur; Enter A2 - Blauw Wit A2, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur); Blauw Wit BI - RKSV BI, 12.45 uur; Blauw Wit Cl - SC Rijssen Cl, 11.00 uur. Holten D2 - Blauw Wit Dl 11.00 uur; Blauw Wit El - Vesos El, 09.45 uur; Holten F2-Blauw Wit Fl, 11.00 uur. SV Holten JUNIOREN/PUPILLEN: Zaterdag 12 maart: SWN Al - Hol ten Al, 12.30 uur (vertrek 11.30 uur) SOS A2 - Holten A2, 14.30 uur (ver trek 13.15 uur); Holten BI - De Zweef BI, 14.30 uur; Holten B2 - En ter V. B2, 12.45 uur; Tukkers Cl - Holten Cl, 13.00 uur, (vertrek 12.00 uur), Den Ham C2 - Holten C2,11.00 uur (vertrek 10.00 uur). Excelsior Dl - Holten Dl, 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); Holten D2 - Blauw Wit Dl, 11:00 uur; Holten D3 - GFC D3,10.00 uur; Hulzense Boys El - Holten El 10.00 uur (vertrek 09.15 uur); De Zweef E5 - Holten E2, 10.30 uur (vertrek 09.45 uur); Holten Fl - RKSV Fl uur, vertrek 10.00 uur; Holten F2-Blauw Wit Fl, 11.00 uur. SENIOREN: Zondag 13 maart: Holten 1 - TVC 1, 14.30 uur; Rood-zwaert 2 - Holten 2, 10.00 uur (vertrek 08.45 uur); Holten 3 - MW3,10.00 uur; Holten 4 - Haar- le 4,10.00 uur; RV 2 - Holten 5,10.00 uur (vertrek 09.00 uur); Holten 6 - MVV 7, 10.00 uur; Holten 7 - De Zweef 9,10.45 uur; Holten 8 - SDOL 5, 09.00 uur; Holten 11 - Holten 9, 09.30 uur; Heracles 8 - Hólten 10, 09.00 uur (vertrek 08.00 uur); Holten 11 - Holten 9, 09.30 uur; RKSV 4 - Holten 12, 11.45 uur (vertrek 10.45 uur). Handbal Zaterdag 12 maart: Al thuis tegen Schalkhaar om 11.00 uur; BI thuis tegen SDOL om 11.45 uur; JB uit tegen O verwetering om 09.40 uur. Vertrek 08.45 uur; Cl thuis tegen Dalfsen om 12.30 uur. Welpentoer- nooi (jongste groep) in Haarle van 10.00 tot 12.15 uur. Vertrek 09.15 uur. Zondag 13 maart: Heren 1 uit tegen V&K om 15.00 uur. Vertrek 14.00 uur; Heren 2 thuis tegen Heeten om 12.55 uur; dames 1 thuis tegen ABS 2 om 14.00 uur; dames J thuis tegen Overwetering om 12.00 uur. Volleybal Vrijdag 11 maart: 19.00 uur: dames 3 - Markelo 3heren 2 - Zwaluwen 3; 20.15 uur: dames 4 - Flash 7; dames 5 - Flash 5; heren 3 - RAC 5. Zaterdag 12 maart: 14.00 uur: da mes 2 - Holyoke 2; heren 1 - Ledo; 16.00 uur - Meisejs B - Rac 2; dames 1 - Be Quick (derde divisie). PROGRAMMA SPORTHAL 'T MOSSINK voor de week van 12 maart tot en met 18 maart 1988 Zaterdag: 11.00-13.15 NHV 13.30-18.00 Mintonette 20.00-22.00 de Wippert Zondag: 12.00-17.30 NHV Maandag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 17.00-18.00 gemeentepersoneel 18.30-23-.00 badmintonclub Holten Dinsdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 16.15-22.30 volleybalver. Mintonet te 22.30-24.00 Blauw-Wit Woensdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten 22.30-23.30 hr. Wegstapel Donderdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 16.15-22.00 sv Holten afd. handbal 22.00-23.00 KNVB 23.00-24.00.sv Holten, All Stars Vrijdag: 08.10-15.40 scholengemeenschap 19.00-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijn, tel. 6 16 66,'toestel 722). veel aan de conditie geschaafd worden en moeten er nog vele pondjes af. De route liep via de Beuseberg met de klim op de Kwintenweg, de Bor- keld, de Markeloseberg en Stokku- mes naar het rustpunt bij café de Pot. Hier kon men wat op adem ko men. Hierna kwamen de Apenberg en het Scharzwald aan bod waarna men via de Borkeld naar het eind punt bij de sporthal ging/Vermoeid maar tevreden over de verrichtin- gen, kon men na afloop gebruik Naast de onlangs opgerichte afde lingen Bewegen voor ouderen en Zelfverdediging voor meisjes, heeft het bestuur van sv Bato een spring roep voor jongens en meisjes aan de Batotak toegevoegd. Bij de eerste les hebben zich reeds 15 leden aangemeld; de groep oe fent op zaterdagmorgen van 09.00 tot 10.00 uur in het gymlokaal aan de Tuinstraat. De kosten bedragen 6,- per maand en wordt maande lijks aan de zaal geïnd. Onder het springen wordt ver staan: springen met minitrampoli- ne/valmat, waaronder het aanleren van verschillende salto's, springen mét minitrampoline/hoog paard valmat, aanleren van overslagen en springen lange mat, waaronder het aanleren van overslagen/flick Flack. Alle jongens en meisjes in de leef tijd vanaf 14 jaar die geïteresseerd zijn kunnen terecht bij sv Bato. Op gave van nieuwe leden aan de zaal. toer; 15/10 Afsluitingsrit. toertochtenklassement niet te mis sen. De volgende tocht waaraan Verder wordt deelgenomen is op 26 maart staat een driedaagse tocht op het in Apeldoorn over een afstand van programma in het weekend van 10- 125 km. 12 juni en enkele tijdrittten. Hwet eerste optreden van august Muller en Henk van Heek is voor de supporters niet zo succesvol verlopen als werd gehoopt. Op het door voortdurende regenval lood zware parcours in St. Isidorushoe- ve kwam het duo er niet aan te pas. De overwinning ging naar het duo Hans van Goch/Sierk Hurkmans. Vrijwel de gehele internationale zij- spantop kwam in de Hoeve aan de start. Op zo'n groot aantal inschrij vingen bleek het circuit evenwel niet berekend, zodat er regelmatig problemen ontstonden tussen snel le combinaties en de achterblijvers. Al in de eerste bocht in de eerste manche gingen August en Henk aan de rol met de gebroedrs Millard uit Engeland. August kwam daar door in de achterhoede terecht en zag in de zuigende modder geen kans zich naar voren te rijden en gaf vervolgens op. De zesde Endurowedstrijd, meetel lend voor het Nederlands kam pioenschap, die zaterdag werd ge houden in Holten, is een overwin ning geworden voor Gerard Jim- mink uit Kolhorn, op de voet gevolgd door Leo„van Rijsbergen. Sneeuwbuien en zware terreinom standigheden zorgden voor een moeilijke wedstrijd over het door de MAC Holterberg uitgezette par cours dat een lengte had van 240 ki lometer. In de uitslag konden geen oostelijke winnaars worden geno teerd. In de tweede manche kwam Au- gust na kopstart te hebben pas op de negende plaats door als gevolg van een botsing met de Belg De- scheenmaker. August zette alles op alles om zich naar voren te rijden, wat ook wonderwel lukte, totdat door benzinegebrek het laatste ge deelte van de dertiende ronde de motor stil viel en het Holtens/Rijs- sense duo al duwend de motor over de finish moesten brengen, wat. toch nóg een zevende plaats ople verde. Johan Smit uit Markelo had even eens geen geluksdag. Hij moest in de eerste manche al afhaken we gens een doorgebrande koppeling. In Anloo komen de zijspanners zon dag 13 maart aan de start voor een wedstrijd om het nederlands kam pioenschap. Sebastian Haarmode gaat de acti viteiten uitbreiden. Met ingang van 15 maart wordt in Helledoorn een tweede vestiging geopend aan de Smidsstraat 2. „Uitbreiding in Holten was wegens ruimtegebrek jammer genoeg niet mogelijk, en omdat we erg veel klanten uit de regio trekken, heb ben we gekozen voor een tweede sa lon in Hellendoorn", aldus Wim van de Ende. Zelf zal hij als een soort 'vliegende keep' tussen de twee vestigingen heen en weer pendelen. Holten blijft de hoofdvestiging met in totaal vijf .plaatsen. In Hellen doorn komen drie plaatsen. Holten Dl-SOS Dl 4-2. Het ongesla- Na rust ging Holten beter spelen en gen Holten Dl leek in een winter- reeds in de eerste minuut schoot slaap verzeild te zijn. SOS was veel Dieter de bal achter de RV keeper, agressiever. Door een terecht toe- 1-0 voor Holten. De vreugde Was gekende strafschop kwam Holten van korte duur, want drie minuten tegen de verhouding in op 1-0. SOS later maakte RV met een hard kwam goed terug en maakte voor schot de gelijkmaker. Hierna werd rüst 1-1. Na rust een zelfde spel- het spannend, beide elftallen kre- beeld: een veel agressiever SOS gen nog legio kansen, maar ook Ra- scoorde al snel 1-2. De laatste tien mon hield zijn doel schoon. Het was minuten herkende men eindelijk echter Koen, die van afstand de het werkelijke Dl-team. Door enke- winnende treffer voor Holten scoor- le individuele akties werd de ach- de. Holten juichte en de scheids- terstand omgezet in een 4-2 voor- rechter wees naar het midden, sprong, wat ook de eindstand was, maar op advies van een toeschouw- Een gelukkige overwinning. Als ster, die in tegenstelling tot ieder- Holten Dl in deze voorjaarsreeks een de bal niet in het doel zag be- wederom een kampioenschap wil landen werd het doelpunt afge- behalen, zal er qua inzet uit een an- keurd. Met netten achter de goal der vaatje getapt moeten wordem zou het 2-1 voor Holten zijn ge- Hector Dl-Holten D2 0-3. Holten weést, nu dus eindstand 1-1. D2 heeft met behulp van D3 speler Dinant met 0-3 van Hector gewon- Enter Fl-Holten Fl 3-6. Door een nen. De spelers hebben deze wed- fout in de krant (stond Enter V. strijd met veel inzet en goed voet- moest Enter zijn) werd het een klei- bal gewonnen. Vooral de opbouw ne chaos van snel omkleden en van de aanval was meestal goed voetballen, maar toch waren onze verzorgd. jongens uitstekend in vorm, zo ook Holten D3-Rood Zwart D3 4-3. Hol- het eerste doelpunt, dat recht ten D3 stond al snel met 2-0 achter, streeks naar de AVRO kan (hoog Maar nog voor het rust was, kon over de keeper). Verder door goed ook Holten nog 2 keer scoren, zodat samenwerken van Holten kwam de strijd gelijk opging. Na rust nam Enter er niet aan te pas en was het Holten de leiding over. Twee doel- hij rust 4-0. Na rust verkeken onze punten werden er gemaakt. Door jongens zich op de keeper die was een misverstand scoorde Rood gewisseld om te voetballen en En- Zwart nog éénmaal, zodat een boei- ter scoorde dus 1-4. Verder kwam end scoreverloop tot stand kwam. Holten nog twee keer goed terug Holten El-DES El 3-0. De jongens door ook te scoren, maar jammer hebben de onnodige zwakke start van de twee eigen.doelpunten/werd van de vorige wedstrijd tegen de eindstand toch hoger 3-6. SWN de afgelopen zaterdag tegen Excelsior F3-Holten F2 2-7. Op een DES volledig goedgemaakt. Door bevroren veld en in een hevige hard werken en goed onbaatzuch- sneeuwbui, begonnen wij deze wed- tig samenspel is een verdiende strijd. Wij mochten de aftrap ne- overwinning behaald op een ploeg, men en zonder dat de tegenpartij die in het veld beter verzorgd voet- de bal had aangeraakt stonden wij bal liet zien, maar een slechte af- met 1-0 voor. Hierna kwam de werking vertoonde. Een sterk spe- thuisclub, geschrokken door dit lende Ruud en in het doel zo goed snelle tegendoelpunt beter in het tot zijn recht komende Robin hiel- spel en scoorde. Nu was het onze den de deur dicht. Björn; Martijn en beurt, 2-1 voor. Voor rust scoorden Rob mochten van de andere harde wij nog een keer maar wel in ons werkers de doelpunten maken. eigen doel. Ruststand 2-2. Na de hervatting, het was inmid- RV El-Holten E2 1-1. In de eerste dels opgehouden met sneeuwen, helft kwam'Holten er niet aan te een aantrekkelijke wedstrijd op pas. RV was veel sterker en aanval een moeilijk bespeelbaar veld met- na aanval rolde op de Holtens goal kansen voor beiden. Onze jongens af, maar dank zij goed keeperswerk wisten de kansen beter te benutten van Martijn en met behulp van paal en scoorden nog vijf keer. Einduit- en lat bleef de stand tot de rust 0-0. slag 2-7 in ons voordeel. In de laatste thuiswedstrijd te gen het op de onderste plaats staande Dash uit Elburg fjeeft Hol ten genoegen moeten nemen met een gelijk spel. Een zeer slordig met de kansen omgaand Holten zag in de eerste helft geen kans afstand te nemen van Dash, wat de gasten steeds meer zelfvertrouwen gaf om door te gaan. Bij rust leidde Holten met 6-5. Na rust zat het de eerste 10 minuten volkomen vast. Dash zag kans met 6-9 de leiding te nemen en even leek het erop, dat de wedstrijd verloren zou gaan. Een opleving aan het eind leek het tij te keren, toen Holten door 4 treffers op rij een 13-12 voorsprong opleverde. Toch zag Dash nog kans in de laatste mi nuut de gelijkmaker in het Holten- se doel te werken. Scores: Meino van Beek 5; Diederik Husslage 3; Nico Vorst 2; Johan Plantinga, Freek Nijkamp en Jan v.d. Hoff 1. Heren 2 leed een regelmatige ne- derlaag tegen Boskamp. Vooral in de beginfase werd Holten 2 regel matig verrast door snelle uitvallen van de gastheren. Bij rust leidde Boskamp dan ook al met 10-4. Na rust liep het bij Holten aanvallend beter, maar zag men geen kans vat te krijgen op de aanval van Bos kamp. Mede daardoor werd het een doelpuntrijke wedstrijd, waarin Boskamp zegevierde met 23-14. Holten 1-De Toekomst 4 5-5 Het eerste team van de tafelten- nissers (Nico, Fred en Martin) is erin geslaagd om de koploper uit Lochem één punt afhandig te maken. Dit betekende tevens het derde gelijke spel op rij. Belangrijk was de winst van Nico en Freddy in het dubbel. Beide spelers wisten ook in het enkelspel twee partijen te winnen, terwijl Martin helaas z'n partijen moest inleveren. Halver wege de competitiè staat dit team op de 4e plaats met 5 punten uit 5 wedstrijden. Er is nog van alles mó gelijk in deze spannende competi tie. Holten 3-De Toekomst 8 9-1. Holten 3 is er weer in geslaagd om deze belangrijke wedstrijd te win nen. De Toekomst uit Lochem was nog ongeslagen in de competitie. Henk verloor de eerste en enige partij, terwijl Ron en Rien keurig al hun Dames 1 speelde uit tegen Raai te met een invallende keepster en 2 speelsters uit de junioren. Vooral in de eerste helft bleek daardoor de lijn een beetje uit het Holtense spel. Nadat het lange tijd 2-1 stond voor Raalte,.liepen de dames vlak voor rust uit tot een 5-1 voorsprong. Na rust werd het al vlug 6-1, waarna Hólten vooral conditioneel iets. meer te bieden had. Mede daardoor kwam Holten in de slotfase nog sterk terug tot-7-5. In een laatste of fensief was het toch weer Raalte, dat met een treffer de zege met 8-5 zeker stelde. Scores: Marieke Nij- land, Joke Markvoort 2; Marti Bar- veling Jeugd Jongens BI speelde uit tegen kampioen Achilles. In de vooral fy siek ongelijkwaardige wedstrijd had Holten niet veel in te brengen. Na een 14-3 ruststand bleef Holten echter zijn sportieve plicht doen en zat er niet meer dan de 24-4 neder laag in. Dank zij een prima keepster bij Heeteri in het doel en een te mat spelend Cl zag Heeten kans na een 3-2 voorsprong bij rust de wedstrijd met 8-7 winnend af te sluiten. De welpen speelden hun eerste volledige wedstrijd van dit seizoen, in de uitwedstrijd tegen V&K uit Twello werd een keurige 7-4 over winning geboekt! Zaterdag 5 maart j .1. werd voor de derde maal het jaarlijks recrean tenteam toernooi van de BC Holten gehouden. Er waren 15 deelnemen de teams van verschillende vereni gingen uit de regio. De teams waren verdeeld over drie poules van 5, mnaar speelsterkte ingedeeld: pou.--. le A) beginners; pole B) gevorderde recreanten en poule C) ex-competi- tiespelers en invallers in de lagere competitieteams. Er werd op tijd gespeeld, alleen dubbels, 's och tends gemende dubbels en 's mid dags dames- en herendubbels. BC Holten was in elke poiïle met een team vertegenwoordigd. In poule A) speelden voor de thuisclub Ria Krieger, Sophia de Vries, Gerrit Voortman en Ronald Wissink. Om dat het hier, behalve Gerrit Voort man, onervaren spelers betreft, moest men genoegen nemen met de laatste plaats. Winnaar in poule A) werd BC Deventer met over macht. De 'tweede plaats was voor ZBC Nijverdal. Het team van Holten dat in ploule B) uitkwam, bestond uit: Marjan Voortman, Betty v.d. Velde, Wim Machiels en Theo Willemink. Hoe wel de onderlinge verschillen in deze poule minder groot waren dan in de A-poule, eindigde Holten we derom op de laatste plaats. Eerste werd Shuttle '81 uit Almelo meteen minieme voorsprong op nummer 2, ZBC Nijverdal. In poule C) zette BC Holten een team in, dat al enige ja ren in dezelfde samenstelling ©an allerlei recreantenwedstrijden meedoet. Dat dit zijn vruchten af werpt, bewezen Diny Broekmate, Christine van Kesteren, Peter Daane en Hans Paalman. Ondanks het uitvallen van de eerste dame in de laatste twee partijen, bleven zij hun concurrenten ruim voor. Het team van Shuttle '81 werd tweede. Hoewel de prestaties van de deel nemende teams uitéén liepen, deed men voor wat betreft enthousiasme en speelplezier niet voor elkaar on der, zodat alle deelnemers terug kunnen kijken op een geslaagd toernooi. enkelpartijen en het/ belangrijke dubbel wonnen. Dinsdag wordt er weer gestreden voor de koppositie want het 3e team moet naar Smash in Laren. De thuiswedstrijd werd 5- 5, dus het wórdt een spannende wedstrijd. De Toekomst 15-Holten 5 6-4. De eerste overwinning tegen Colm- schate was een feit, maar de daar-, opvolgende.-wedstrijd tegen De Toekomst 15 moest Holten 5 weer het onderspit delven. De 6-4 neder laag behoort dan ook weer tot de twijfel want dit was niet nodig ge weest. Hans speelde deze avond voor 100%, waarvan 1 partij in 3 ga mes. Partijen in drie games hadden voor Ronald en Bert een negatief verloop, zelfs bij het dubbel was dit weer het geval. Met een beetje meer geluk was een gelijk spel- op z'n plaats geweest. Met twee punten in de eerste helft van de competitie, zullen de returns meer punten moe ten opleveren. Redelijke resultaten zondag van de Holtense atleten bij de Herikerber- gloop in Goor. Deze venijnige bult geeft de meest natuurlijke vorm van interval-training: goed doseren van snelheid in de beklimmingen .en afdalingen anders ga je onher roepelijk in de vernieling. Harmen Klein Velderman werd 9e op de 2,5 km. in 11.48 min. Dirk Hoekman oogde bij de start wel vermoeid maar ging wel weer erg hard. Hij werd tweede op de 10 km. in 33.49 min. Henk Aalpol werd 9e in 37.48 min. Hendri Markvoort ging goed in 39.32 min. Dick Dijk man in 42.21 min, leverde weer een fel gevecht met Ap Koetsier in 42.31 miri. Johan Veneklaas in 43.20 min. kómt steeds dichter bij. Routinier Marinus Baltus liep goed mee in de 15 km, derde in 54.04 min. Voor Benny Ophof in 1 uur 7.14 min was het net iets teveel. Programma: Zaterdag 12 maart: de derde PGJO-cross te Almelo, een mooi parcours bij de ijsbaan aan de GRavenallee, afstanden 2,5-5-10 en 20 km. Zondag 13 maart: MCNH-loop te Hellendoorn over 2,50-5 en 10 km.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 11