vroege oogst komt jaar even later Sieeft steun van "'Stichting hele bevolking hard Donateursactie voor viering Oranjefeesten - -v. Gedeputeerde opent nieuw VVV kantoor Gratis hulp van FNV Reumafonds Zes zenders erbij op de kabel Onzekerheid over aanpak riolering Verlichting fttSÏ U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad Donderdag 3 maart 1988 -40ste JAARGANG no.9 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 90 cent Gedrukte oplage 3075 Thuis Sterven Sterven is niet het meest opge wekte onderwerp om over te schrijven. Toch is het een gege ven waar iedereen, vroeg of laat, mee te maken krijgt. Bij zonder positief is het initiatief van de onlangs opgerichte stichting Thuis Sterven, die het ernstig zieken mogelijk wil maken de laatste fase van het leven, thuis temidden van de ei gen familie, door te kunnen brengen. Dit kan echter alleen met behulp van gemotiveerde vrijwilligers. Mintonette Het spreekwoordelijke degra datiespook stond zaterdag voor de deur van de sporthal, maar de Mintonettedames gaven neit thuis. Tot de vingertoppen ge motiveerd, wisten de Holtense dames de zenuwen de baas te blijven en hun tegenstanders af te troeven. Komende zaterdag rekent de ploeg op een grote schare supporters voor de zo broodnodige bijstand om de plaats in de derde divisie veilig te kunnen stellen. Aan ht weer van de laatste dagen zou men het niet zeggen, maar de ware tuinliefhebbers staan al weer in de startblokken, kla'ar voor een nieuw en hopelijk groeizaam sei zoen. Zo ook de volkstuinhouders in Holten. Toch zal een deel van hen nog even hun geduld moeten bewaren, want voordat zij hun nieuwe volkstuintjes op het voor malige maisveld op 't Vletgoor in gebruik kunnen nemen, moet eerst Pasen voorbij zijn. Voor de eerste, en tevens laatste keer, hebben de bewoners van de Haar en omgeving de gelegenheid van het gemeente bestuur gekregen op het maisveld een paasbaoke op te richten. Initia tiefnemer is de heer keizer van de Aaltinksweg die deze eeuwenoude traditie nieuw leven in wil blazen. land °m te ploegen, opdat er dit Aanvankelijk was uitgekeken naar jaar nog een goede oogst mogelijk is. OOk is men bevreesd, dat door het vuur alle zuurstof aan de bo dem wordt onttrokken, zodat veel van de oogst zal mislukken. Veel liever had men nog tot het eind van dit oogstseizoen op de oude plek aan de Aaltinksweg gebleven, maar daarvoor kreeg men geen toe stemming. Wethouder Westerik deelt die be- zorgheid niet. "Het gaat maar on een relatief klein gedeelte van het terrein. De rest komt op zeer korte termijn beschikbaar van de volk stuinders. Wij hechten erg aan de tradities van de paasvuren. Vroe ger had elke wijk zijn eigen paas vuur, is het dan niet prijzenswaar- een weiland van een bevriende boer, maar door de voortdurende nattigheid was er in de omgeving van de Haar geen enkel weiland droog genoeg om het hout aan te voeren. De kans was groot dat de wagens en de trekkers tot hun as sen in de prut zouden zakken. Na overleg met wethouder Henk Wes terik mag men voor deze ene keer gebruik maken van het maisveld en moeten de volkstuinders even wachten. Niet alle volkstuinhouders zijn gelukkig met dit aardige gebaar van de wethouder. Hoewel Pasen dit jaar vroeg valt, denkt men toch onvoldoende tijd te hebben om het mammam Eerst een mooi, paasvuur, dan pas de pootaardappelen de grond in. dig dat die oude traditie in Holten dorp nieuw leven wordt ingebla zen? Voor de volktuinhouders is het he lemaal nog even wennen. De ge meente wenst niet zoals vroeger, met alle volkstuinhouders afzon derlijk een huurcontract af te slui ten, maar zal het perceel grond voor een huurprijs van 200,- ver huren aan een 'vereniging in op richting', die zorg zal dragen voor de verdere verhuur. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Evenals voorgaande jaren kunnen FNV-leden in Holten weer profite ren van de FNV-belastinghulp. Zij worden gratis geholpen bij het in vullen van het aangiftebiljet in komstenbelasting. Dat is voor veel mensen een groeiend probleem, want de belastingbepalignen ver anderen voortdurend. De FNV geeft haar leden al jaren de mogelijkheid de kosten van betaal de hulp uit te sparen. Verspreid over de provincie Overijssel staan er weer 350 speciaal opgeleide ka derleden en 33 instructeurs klaar om andere FNV-leden met de be lasting te helpen. Met de hulp van dit korps deden vorig jaar maar liefst 7.772 FNV-leden in Overijssel hun Voordeel. De FNV-leden in Holten, die van de service gebruik willen maken kun nen zich voor een afspraak melden bij: K. Reitsema, Verzetstraat 12, tel. 6 28 06 of J. Calkhoven, Schou tenstraat 36, tel. 6 33 51. In de week van 7 tot en met 13 maart wordt in Holten gecollec teerd voor het Nationaal Reuma fonds. Het leven nu kenmerkt zich door beweging en snelheid. Wie goed ter been is, heeft daar soms al moeite mee. Laat staan de 300.000 reuma- patiënten die Nederland telt. Het Nationaal Reumafonds zet zich in om er weer vaart in te bren gen. Het maakt de omgeving leef baar, past ontspanning en vakan tie aan en stimuleert het contact met lotgenoten. Het Reumafonds is tevens de grote motor achter het zoeken naar de oorzaak van reuma Wie in de week van 7 tot en met 13 maart de collectebus mist, kan zijn- /haar bijdrage ook storten op giro 324 of bank 70 70 70 848. Wil in Holten in de toekomst de Oranjefeesten en de her denking van de bevrijding, op dezelfde uitgebreide wijze ge vierd kunnen worden, dan kan dat alleen als de bevolking daar financieel haar steentje bijdraagt, dat is de vaste over tuiging van Stichting Viering Nationale feestdagen. "We hebben al een verheugend aantal donateurs, maar dat moeten er nog meer worden, willen we ook in de toekomst op dezelfde voet verder kun nen gaan" verklaart voorzitter G.J. van 't Holt. "Men denkt vaak, dat wij ergens een ge heim potje hebben, of dat wij financieel gesteund worden door de gemeente. Dat is slechts ten dele het geval. Al leen voor de jeugdspelen en 'bijdragen in natura' kunnen wij aankloppen bij de de ge meente. Verder zijn wij als stichting geheel afhankelijk van de financiële bijdrage van bevolking en bedrijfleven". Dat is dan ook de reden dat de stichting in de weken voor Konin ginnedag huis aan huis een dona teursactie gaat houden. Via een PTT brief wordt de Holtense bevol king opgeroepen jaarlijks een klei ne financiële bijdrage te leveren voor de viering van de nationale feesten. Gelijkertijd krijgt de be volking dan het programma toege stuurd voor Koninginnedag, 30 april, waarvan in globale lijnen het programma nu reeds bekend is. "Koninginnedag valt dit keer op za terdag, dat betekent een extra ge zellige dag", aldus van 't Holt. "Ook dit keer hebben we gekozen voor Kif» SSSiilï - lilt;:;:;;;# Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naarn: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 De volksspelen op Kalfstermansiveide vormen ook dit jaar weer de hoofdmoot van de viering op Koninginnedag. een viering in het centrum van het het om op Koninginnedag samen herdenkingsbijeenkomst wordt ge- dorp. Dat is vorig jaar bijzonder met de kinderen een gezellige puz- houden in de Ned. Herv. kerk, waar- zeltocht te maken". na de stille tocht naar het oorlog- Ook de volksspelen ontbreken niet monument op de Holterbergweg op het programma. Met de vereni- wordt gehouden, gingen is de afspraak gemaakt dat "Ook om de viering van de bevrij- zij een deel vna de organisatie voor ding levend te houden, hebben wij financiële steun nodig. Wij kijken daarbij al vooruit naar het jubi- De kabelontvangst in Holten zal binnenkort worden uitgebreid met de zenders NDR 3 (Duitsland), Sky Channel (satelliet) Super Channel (satelliet) TV5 (sateliet -Frans) RTL+ (Luxemburg) en RAI Uno (Italië). Het abonnementsgeld zal in verband daarmee worden ver hoogd van 12,32 tot 13,452 per maand. De verhoging dient even wel nog worden goedgekeurd door de gemeenteraad. Dit staat te lezen in de gemeentelijke advertentie in het Holtens Nieuwsblad. De enquete in de Haar en in de wijk Kol-Zuid, die vorig jaar werd ge houden, heeft zoveel positieve reac ties opgeleverd, zodat ook deze wij ken bekabeld zullen worden. In de wijk de Gaarden/de Boskamp zal op korte termijn een enquete geho- duen worden. Het is nog de vraag, of dit jaar be gonnen kan worden met de renova tie van de rioleringen in Holten. Het rapport van het Witteveen en Bos en aan de hand daarvan wordt overleg gepleegd met o.a. de Water leiding Maatschappij Overijssel. Burgemeester en wethouders ver wachten dat nog voor de zomer de besluitvorming in de gemeente raad zal plaats vinden, maar of er dan ook voldoende fondsen voor handen zijn om het werk te kunnen aanbesteden, daar werd door bur gemeester van Rappard tijdens het wekelijkse praatje met de pers nog de nodige vraagtekens gezet. Wet houder H.J. Westerik zag het wat optimistischer in en verwacht dat 'na de zomer' de eerste spade in de grond gestoken kan worden. In de gemeentebegroting is een bedrag van 600.000 gulden gereserveerd voor renovatie van de riolering. Het gehele plan zal echter aanmerkelijk duurder zijn. goed aangeslagen". Traditiegetrouw wordt begonnen met een aubade voor het gemeente huis. Het repertoire van de liederen is enigzins aangepast. 'We hebben in overleg met de scholen en HMV hun rekening nemen. De stichting gekozen voor wat vlottere liederen, is vooral bijzonder blij met de me al zullen de traditionele vaderland- dewerking van de jeugd hierbij. De leumjaar 1990. Wellicht is dat de Drs. J. Diikema gedeputeerde van SP lipHprpn nipt nn hot. nrncrramma r\r, Ar, tmv A bevrijders, aldus voorzitter Van 't Holt. se liederen niet op het programma opkomst op de voorbereidende ver- ontbreken. De scholen krijgen bin- gadering was erg groot, een teken nenkort de teksten en op de dag zelf dat de volksspelen weer een succes krijgen de volwassen de teksten kunnen worden, uitgereikt". Aansluitend worden De traditionele toneelvoorstelling rond het gemeentehuis en op het voor de odueren werd vorig jaar parkeerterrein bij Irene de kinder- voor het eerst in de avonduren ge spelen gehoduen en komt er een houden, in plaats van in de late rommelmarkt voor de jeugd. Dit, middag. Dat bleek een schot in de keer mogen ook de leerlingen van roos: Irene was tot de laatste plaats de eerste klassen van het voortge- bezet. Dat is de reden, dat ook dit De inwoners van Holten dienen in zet onderwijs hun spullen te koop jaar de toneelvoorstelling, dit maal het vervolg niet meer de IJsselmij aan bieden. Voor het gemeentehuis verzorgd door COC, 's avonds zal te bellen, indien in hun straat de worden gehouden. Voor de meer ac- lamp in een lantaarnpaal het heeft tieven onder de Holtenaren is er ter begeven, maar de dienst Gemeen- afsluiting van het feest in de aula tewerken. van de Scholengemeenschap het Voor de verkoop van het GEB aan Oranjebal. IJsselmij kon men terecht met zijn klachten bij het energiebedrijf. Na overleg met de IJsselmij heeft het herdenking college van b en w besloten het on- De stichting heeft samen met de derhoud van de verlichting in Hol- vereniging van oud-strijders het ten in eigen beheer te houden en programma voor de herdenking op over te dragen aan de diesnt ge- 4 mei vastgesteld, 's Morgens zullen laatste gelegenheid om de viering Economische Zaken van de provin- van de bevrijding op grootse wijze cie Overijssel zal op vrijdag 18 te vieren, samen met de Canadese maart de officiële opening verrich- komt weer een muziektent, waaa- rin Holtense musici zullen optre den. Met een aantal bands is al con tact opgenomen, anderen kunnen zich melden bij G.J. van 't Holt. Puzzeltocht Op verzoek van zeer velen, is de fietspuzzelltocht weer in het pro gramma opgenomen. Van 't Holt: "Op de dag zelf bleek vorig jaar al, ten van het nieuwe VW kantoor, nadat door het WV-bestuur aan burgemeester Van Rappard de sleutel van het voormalige gemeen tehuis zal worden aangeboden. De opening heeft in verband met de geringe ruimte een besloten karak ter. Later op de dag, tussen 19.30 en 21.00 uur, zullen de leden van de WV en verdere genodigden gele genheid krijgen het nieuwe kan toor te bezichtigen. Voor de Holte naren en andere belangstellenden wordt op zaterdag 19 maart tussen 14.00 en 16.00 uur open huis gehou den. Actie De actie, die het bestuur van de dat dé fietspuzzeltocht node werd de schoolkinderen bloemen leggen gemist. Kennelijk waardeert men 0p de Canadese begraafplaats. De meentewerken. In een advertentie VW houdt onder haar leden, ten zal de bevolking van dit besluit op bate van de inrichtingskosten van de hoogste worden gesteld. het nieuwe kantoor, heeft inmid dels al 6000 gulden opgeleverd. Ook niet VW-leden hebben hun steen tje bijgedragen. Men wil de inrich tingskosten zoveel mogelijk via de inzamelingsactie kunnen verwer ven, zodat de gelden van de begro ting gebruikt kunnen worden voor promotionele activiteiten. Voor het oude VW kantoortje aan de Keizersweg bestaat veel be langstelling. Er hebben zich al een aantal kandidaten gemeld die het gebouwtje, dan wel de grond willen kopen, terwijl zich ook een aantal kandidaat-huurders gemeld heb ben. Over de huur van het nieuwe VW- kantoor bestond nog enige onze kerheid. Zoals bekend huurt de VW het gebouw van de gemeente Holten. Op haar berut verhuurt de VW gedeelten van het gebouw aan de Oudheidkamer Hoolt'n en het advocatenkantoor l^aniëls in Goor. In de vergadering van het college van b en w is dinsdag de de finitieve huur vastgesteld.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1