Fienpreuvers varen wel bij kleinschalige opzet •1 De Rabobank wijzigt haar spaarrentetarieven Scheperspad houdt de gemoederen bezig Rabobank \f Openbaar of niet, dat is de kwestie Carnaval moet typisch Holtens blijven Postzegel- beurs in Hengelo HOLTENS NIEUWSBLAD Gemeente f DONDERDAG 18 FEBRUARI 1988 Het is dinsdagavond elf over elf. Het moment is daar. Na drie dagen onafgebro ken carnavatsleut moet Prins Anne Bauke van Gelderen de sleutel van het dorp Holten weer teruggeven aan burgemeester Van Rappard. De burgemeester is onverbiddelijk. Tot twaalf uur leven de trouwste Keunedarpers zich nog uit in de polonaise, maar daarna is het onverbiddelijk uit met de leut. Het askruisje van hofbarhouder-gelegenheidspastoor Tonnie Brands, bezegelt het lot van al die feestvierende Holtenaren. Vanaf nu moet er gevast worden en gaat er weer bijna een jaar overheen voor de boerenkielen weer uit de kast mogen worden gehaald. Drie dagen lang heeft prins Anne Bauke over de Holtense dreven geregeerd. Een peridode van 81 uur die zich kenmerkt door veel goede daden en veel wille. "Doot good en hebt wille" was zijn devies en daaraan gaf iedereen gehoor. Een speciale carnavalsverslaggever van het Holtens Nieuwsblad mocht hetfeestgebeuren op de voet volgen. Het oog- en oorgetuigeverslag van vier vermoeiende dagen, waarbij de kleinschaligheid hoogtij vierde. Alaaf want als er iets belangrijk is deze Donderdag Donderdagavond barst het feest in tern al los. Na een daverend bezoek aan de sociowoningen van De Lath- mer aan de Haarstraat, volgt de overdracht van de prinsenwagen. De versierders onder leiding van oud-prins Jan Schuchard hebben er flink werk van gemaakt en het resultaat mag dan ook gezien wor den. In de hofbar wordt dit fraai staaltje versierkunst uiteraard flink nat gemaakt. Maar laat wordt het niet echt, want iedereen weet wat er allemaal nog voor de deur staat de komende dagen. Vrijdag De vrijdag is voor de meeste cama- valisten nog een gewone werkdag. Alleen een selecte delegatie onder leiding van prins Anne Bauke neemt 's middags al een voorscho tje op de traditionele goodwill- avond. Herman Schutte geniet dit jaar het voorrecht als eerste met een bezoek te worden vereerd. Nog wat schuchter klinkt het "Hier spreekt de prins..." over de Rei- linksweg. Eerst moeten de kelen maar eens worden gesmeerd alvo rens op weg te gaan naar het vol gend adres. De verrassing in Het Medisch Cen trum is groot wanneer patiënt Anne Jansen op zijn afspraak met dokter Rein van Couwelaar in vol prinsenomaat verschijnt, verge zeld van zijn adjudant en de trouw ste Fienpreuvers-volgelingen. Ook de plaatselijke medicijnman ont komt niet aan het ritueel dat met elke onderscheiding gepaard gaat. Getooid met de alle eretekenen moet hij echter al weer snel zijn ron de vervolgen. De medische weten schap duldt geen verder uitstel. Aansluitend wordt ook Marie Rus- tenbiel in de huisorde van de Fien preuvers opgenomen vanwege haar vele verdiensten voor de plaatselijke carnavalsvereniging. Een eer die later ook Anton Stuk- ker, de huisschilder van de Fien preuvers, ondergaat. Daarna is het tijd voor een hapje, dagen, dan is het wel een voedzame maaltijd. Alvorens de OAD-bus met Henk Schipper aan het stuur en de Column Burst Jazz Band aan de instrumenten in het avondlijke duister verdwijnt, laten de Raad van Tien (Johan Broekmaat moet wegens ziekte verstek laten gaan), prins, adjudant en president en tal rijke oud-prinsen zich een koude schotel goed smaken. Alleen de al- lersterksten verkiezen bier boven koffie. Na de laatste instructies, een "Lang zal ie leven" voor de jarige Gert-Jan van 't Holt en gesterkt door de beste wensen van oud-Keu- nedarper Jan Luesink vanuit het preuvers zouden de Fienpreuvers verre Rotterdam, kunnen we op niet zijn of er wordt nog wel een po- pad. Slechts adjudant Teun en lonaise uit geperst. In de figuur van prins Anne weten waarheen. voorzitter Gerrit Jansen huldigt De eerste tussenstop is in de prins Anne alle leden van de EHBO Schoutenstraat, waar HMV-voor- in Holten. zitter Johan Meijer totaal verrast Lang kan het echter niet duren, de voordeur opent. Gebruik is na- want adjudant Teun Deijk verza- melijk dat alleen de naaste familie melt de manschappen alweer voor of kennissen van de te eren Holte- het volgende adres. Het gaat rich- Door Burgemeester en Wethouders verleende vergunningen# ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer G. J. Beldman voor het vergroten van een ligboxenstal met een ondergrondse mestopslag bij het perceel Oude Stationsweg 9; - aan de heer J. G. Kemper voor de bouw van een werktuigenberging bij het perceel Helhuizerweg 24, - aan de heer H. B. Lubbersen voor de bouw van een varkensschuur met werktuigenberging bij het perceel Bijvanksweg la; - aan de heer G. Teeselink voor de bouw van een mestopslagkelder met werktuigenberging bij het perceel Dijkerhoekseweg 10; - aan de heer G. J. Uitman voor het vergroten van een stal met mestopslag bij het perceel Oude Deventerweg 51 - aan de heer J. G. Kemper voor het vergroten van een ligboxenstal bij het perceel Helhuizerweg 24; 2. aan de heer G. Jansen vergunning verleend voor het uitdunnen van een bos perceel; 3. aan de heer E. M. van Schooten vergunning verleend voor het kappen van een eik; 4. aan Gebr. J. A. en D. Wegstapel vergunning verleend voor het kappen van 5 eiken; 5. aan 't Losse Hoes b.v. vergunning verleend voor de uitoefening van een ho recabedrijf in het perceel Holterbergweg 14; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zoken ter gemeentesecretarie. (Ingezonden) Als direct betrokkene wil ik graag reageren op de uitspraken die bur gemeester Van Rappard vrijdag heeft gedaan tijdens de vergade ring van de commissie Ruimtelijke Ordening over het Scheperspad. De uitspraak van burgemeester naren worden ingelicht. Zij moeten natuurlijk ook voor de nodige drank zorgen en dat is op alle adres sen dan ook keurig verzorgd. Voor Johan Meijer heeft prins Anne als oud-'Rooide Darper" een speciaal woord van waardering. "HMV is kri tisch waar het kritisch moet zijn en is bovendien attent op concurren tie van anderen" luidt de motivatie voor de eerste onderscheiding van de avond. Op het volgende adres denkt ieder een dat Freek ter Hoeven gehul digd zal worden. Maar nee hoor, het is schoondochter Karin Knapen die door ouderraadsvoorzitter Anne Jansen van de Kolschool in de bloemetjes wordt gezet. Vanwe ge haar vele verdiensten voor de zelfde Kolschool is de onderschei ding dik verdiend. Polonaise Dan gaat het de buitengebieden in. De OAD-bus slaat de Beuseberger- weg in waar bij Gerrit Menum Jan sen voor de deur wordt gestopt. Met 34 man in een klein woonka mertje valt niet mee, maar de Fien- ting Borkeld waar oom Herman van paardrijdster Zwennie Vincent al wagenwijd de deur heeft open staan voor de hooggeëerde gasten. Onder het zingen van "Er staat een paard in de gang" krijgt ook Zwen nie de versierselen omgehangen, waarna de OAD-bus weer richting dorp koerst. In de Haar wordt Jenne Boering met een bezoek vereerd en uiter aard klinkt hier het "Bronsgroen Eikenhout" en de aloude kraker 'Twee reebruine ogen". Jenne is zichtbaar geroerd door al die hulde blijken en gooit er een fraai staaltje Limburgs dialect tegenaan, dat door niemand wordt begrepen. Het bier smaakt er echter niet minder om, hetgeen ook geldt voor de vol gende uitspanning. Op de Holter- berg zwaait bedrijfsleider Pim Faassen uitnodigend de deur van het geheel gerenoveerde Hoog Hol ten open. De enkele hotelgasten to nen zich aangenaam verrast door het onverwachte bezoek, maar pas sen zich snel aan bij de heersende camavalsmode. Prins Anne be klemtoont dat Hoog Holten een be- Prins Anna Bauke en adjudant Teun de Zwarte gingen maandagmid dag op weg naar het gemeentehuis om te zien of hun 'onderdanen' wel aan het werk waren. Zelf dweilden zij in grote eendrachtigheid van hofbar Tiaar hofbar. langrijke bijdrage kan leveren aan Bakker en Janna Maats nog een on- de Holten Promotion. Dat laatste derscheiding is weggelegd. Daarna Van Rappard dat de Raad van Sta- geldtook voor café-restaurant Vos- gaat de harde kern richting Loo- te heeft beslist dat het pad terug man waar Huub Brands sinds een Bathmen waar in "Camp David" moet komen moet op een misver- half jaar de scepter zwaait. Hier een ware feestmaaltijd is aange- stand berusten. De letterlijke tekst wordt de goodwill-avond besloten richt door echtgenote Willy van ad- van de beschikking luidt: pagina 4: met het uitreiken van de (voorlo- judant Teun Deijk. Na zoveel gehos "Dat aan zijn bezwaren eventueel pig) laatste huisorde "aan de eige- en gezwier gaan de soep, de karbo- zou kunnen worden tegemoet ge- naar van een stukje Keunedarp, nades en de gehaktballen er gretig komen door het nemen van een be waar sinds kort een frisse wind in. Maar lang duurt het oponthoud sluit tot onttrekking aan het open- waait". in Camp David niet. Bij Boer Biet baar verkeer van genoemd wegge- Het is alweer zaterdag wanneer de staat alweer het volgende evene- deelte, dan wel het in de oorspron- Fienpreuvers hun weg vervolgen ment op het programma en ook kelijke staat herstellen van dit en ofwel hun favoriete kroeg ofwel daar is de aanwezigheid van prins, weggedeelte; dat zulks evenwel een hun favoriete bed opzoeken. De adjudant en gevolg dringend ver- aangelegenheid betreft die de ge- eerste dag zit erop. Er volgen er nog eist. Nadat Willy Deijk is ingetre- meente Holten aangaat", vier. den in de huisorde van de Fien- Dit houdt dus duidelijk in dat het preuvers en zelfs de verslaggever aan de gemeenteraad van Holten is Zaterdag die eer ondergaat, zet men koers om te beslissen of het pad wel op Zaterdag is de dag van de optocht richting Holten. niet aan de openbaarheid zal wor- en de grote feestavond. De optocht Daar wordt tot in de late uurtjes den onttrokken, blijkt een groot succes, maar 's doorgefeest. Rosenmontag blijkt Het gedeelte Scheperpad vanaf de avonds is iedereen blijkbaar zo moe bij de vaste bezoekers uitgegroeid Enkweg richting station is enige van het "slingeren" dat er bij het tot een begrip en hoewel zich wei- tijd geleden reeds door de gemeen* Bonte Paard teleurstellend weinig nig nieuwe Keunedarpers laten te Holten aan de openbaarheid ont- te beleven is. Uiteraard maken de verleiden tot een dansje, wordt het trokken. Het nu ter disucssie staan- weinige aanwezige gasten er nog toch nog een gezellige boel. de gedeelte is reeds jaren geleden een gezellige boel van, maar het volkomen verdwenen. Als het volgens burgemeester Van Rappard hier gaat om een histo risch waardevol "kerkekpad" rijst de vraag waarom het ene deel wel en het andere niet wordt onttrok ken aan de openbaarheid. Ook moet ik ten stelligste ontken nen, dat ik - voordat ik mijn woning op de Enkweg kocht - op de hoogte was van het Scheperspad, zoals het college van b en w in het voorstel aan de gemeenteraad stelt. Het was toenmalig wethouder Stegeman die mij op de problemen rond het pad attendeerde, echter nadat ik het koopcontract al had getekend. Dat ik met de koop van mijn wo ning gelijkertijd de 'hypotheek' van het pad over nam is dan ook niet correct. Samengevat is het beslist een on waarheid te stellen dat de Raad van State en de Kroon tot twee maal toe beslist hebben dat het Scheperspad een openbare weg 'dient te worden. Nee, het is de Raad van de gemeente Holten om te be slissen omtrent de openbaarheid van het pad of niet. Wij wensen de gemeenteraad veel kennis van zaken en eerlijkheid toe. H. Stukker. blijkt dat deze avond zijn doel doel voorbij schiet. Niet voor niets wordt er over nagedacht de zater dagse carnavalsavond weer terug naar het dorp te halen.Desnoods wat kleinschaliger. Zondag Zondags komt de typische Fien- preuvers-sfeer er weer goed in want dan gaat het vroeg in de middag richting Heeten, waar de plaatselij ke optocht met een bezoek wordt vereerd. Bij terugkomst wacht de Het veel besproken Scheperspad Keunedarper stampot, die ieder- tussen Beukenlaantje en Enkweg - hiiH Het kan dus nog een ach goed laat smaken want de blijft de gemoederen in en bu.ten SP™ we er eim avond belooft weer het een en an- het gemeentehuis bezig houden. Bduren voordat we e der. Op het programma staat de Vrijdagmorgen was het pad weer aai Kvani eens onderwerp van discussie tij- otuur me aisiunen. geen uneven men weer in beroep gaan bij de ge deputeerde Staten en bij vervol- m.i.v 1 februari 1988 Spaar-Vrij-Rekening 214 (was 214%) Spaar-Groei-Rekening tot 2500,- 2500,--5000,- vanaf 5000,- 214 (was 214%) 314 (was 3%%) 4% (was 5 Spaar-Plan-Rekenjng 434 (was 5 Rabobank Beleggersrekening tot 25.000,- 25.000- -50.000,- vanaf 50.000,- 214 (was 2%%) 314 (was 3%%) 4% (was 5 RabobankWoonspaarplan tot 2500,- 2500,--5000,- vanaf 5000,- 214 (was 214%) 314 (was 3%%) 4% (was 5 Rabobank Kinderspaarplan 414 (was 414%) Rabobank Tienerrekening 314 (was 314%) Zilvervloot 4 (was 414%: Van onderstaande spaarvormen (welke niet meer kunnen worden afgesloten) wordt de rente m.i.v 1 februari met '/i% verlaagd: Spaarrekeningen met opzegtermijn, Spaar-Direkt-Rekening, Spaar- Premie-Rekening en Spaarrekening Griip-5. s playback-show voor volwassenen. --■> h s„hPDersoad" ver- Een druk bezocht gebeuren dat dens de vergadering van de com- ge gchooten X héb er door Albert Boode glansrijk wordt missie ruimtelijke ordening. ^chtte van Schooten, gewonnen in de gedaante van de Zoals bekend wil het college van b schoon genoeg van Zangeres zonder Naam. Vooral de en w het oude kerkepad in ere her- Ad d 6 ftj 6 details met het manke been en de stellen, nadat de raad van State het r - h wil] veneklaas (doorzichtige) zachtrose jurk blij- verzoek van de neer Stukker om hranfct toch ken de Fiennreuvers-iurv te impo- het pad van de wegenlegger af te ondanks een stevigenerma toen Ken aerienpreuvcrö jury wmipu afp-pwpzen Voorzitter aanwezig op de publieke tribune, neren. Evenals vong jaar is Albert voeren, had afgewezen. Voorzitter gemengde gevoelens naar de beraadslagingen van de commissieleden. Weliswaar bleek er geen overwegend bezwaar te zijn tegen het ontwerp bestemmings plan, dat een fikse uitbreiding van de camping de Holterberg mogelijk neren. Evenals vorig jaar is Albert Boode de onbetwiste winnaar. Het- Van Rappard deelde mee dat voor geen in de overvolle hofbar uitbun- de komende raadsvergadering van dig wordt gevierd. 22 februari de gemeenteraad een voorstel kon verwachten waarin Maandag wordt voorgesteld het pad opnieuw Het is even wennen, maar toch openbaar te maken. Van Rappard wordt het uiteindelijk maandag, voegde er echter aan toe, dat de Een drukke dae voor de hofbarhou- weg tot openbaarmaking van het maakt, maar er zat toch een onver- ders^want vandaag staatfniet aJ- pad® nog lang kon zijn. omdat via de wacht addertjeonderhetgras. Het leen de gloednieuwe dweilmiddag raadsman van de heer Stukker in- od het Drojrramma maar ook het middels het verzoek was binnenge- dekte het beestje het eerst. Hij wil- op het programma, maar ook net credeelte van het Sche- de van voorzitter van Rappard we- befaamde Rosenmontag-feest. ten of het formeel mogelijk is dat wijzigingen voorbehouden Maar eerst moeten de werk-boys perspad dat langs de tuin van de amneercentrum kan van De Fienpreuvers de troep van heer stukker loopt te onttrekken «erde eni kampementrum k^n de afgelopen zaterdag opruimen bij aan het openbaar verkeer. Daar het Bonte Paard. Uiteraard hebben voelt het college evenwel niet voor. ze daarvoor een consumptie ver- 'Tot twee keer toe heeft men tot in diend. hoogste instantie uitspraak ge- 's Middags is het weer vroeg verza- daan over het al dan niet voorko- melen in de hofbar bij Tonnie en men van het pad op de wegenleg- Betsie. De dweilmiddag staat op ger. Tot twee keer toe zijn wij in het het programma. Een van de kleine gelijk gesteld, maar dat heeft de ei- Keunedarpertjes is het echter nog genaar er niet van kunnen weer- niet helemaal duidelijk: "Ik geloof houden opnieuw de procedure te dat mijn vader het dorp moet vertragen". schoonmaken" vertelt hij desge- VoQr het raadsiid van Schooten vraagd, maar dat mag de pret niet was de maaf voj »jjoe komen we nu leen gedeelten aangewezen op het drukken. De dwellers doen goed eindelijk eens af Van dat geëtter terrein van het bestaande kam- werk en raken elkaar niet kwijt aan yan dat gcheperspad. Het hangt peercentrum. Voor Willy Venek- het meterslange touw dat pas mag me ZQ iangzamerhand de strot uit. laas was dit een geheel nieuw gege- worden losgelaten wanneer het vol- Jk er best energie in steken, ven. Hij was steeds van de veron- gende cafe veilig bereikt is. En aan- maar dit wordt zo langzamerhand derstelling uitgegaan dat de ge- gezien iedereen het einde van de gek,(j ajdus een verontwaardigde meente Holten het aantal carnaval en het beloofde askruisje yan Schooten. "U zegt wat wij al ge- campings kan bepalen, maar dat verlooPt' het bezoek mime fjjd denken", was het ant- bleek niet het geval te zijn, al zal vlekkeloos. woord van Van Rappard. 'Toen de het-gemeentebestuur niet op voor- Achtereenvolgens worden Tonnie eigenaar zijn huis kocht, wist hij hand een nieuwe ondernemer in de en Betsie, Boer Biet, 't Klavier en dat de problematiek speelde. Maar armen sluiten ten koste van de be- Jan Maats afgewerkt waarbij tus- we zijn er nog lang niet. Tegen het staande recreatiebedrijven. sendoor voor Jos Kamphuis, de besluit van openbaarmaking kan Waar aan de ene flank van de beginnen op het terrein aan de overzijde van de Fazantenweg waarop Veneklaas zijn zinnen heeft gezet voor de uitbreiding van zijn camping en dat nu nog een agrari sche bestemming heeft. Het pacht- contract hiervoor volgend jaar af. Van Rappard antwoorde bevesti gend ("dat is des poedels kern, for meel zou dat kunnen"), evenwel met de toevoeging dat het zo'n vaart wel niet zou lopen, want voor de bouw van voorzieningen zijn al- Holterberg er alles aan gedaan wordt een pad weer openbaar te maken, stemden WD, CDA en Ge meentebelang voor een eventuele onttrekking van de Fazanteweg aan de openbaarheid indien dit straks de uitbreiding van de cam ping dit noodzakelijk zou maken. In de situatieschets die aan de raadsleden werd getoond is daar al rekening mee gehouden. Daarvoor zal een aparte procedure gestart moeten worden om de Fazanten- weg van de wegenlegger af te krij gen. Het socialistische raadslid Wil Dijkgraaf-van der Hart maakte op dit onderdeel een voorbehoud. Zij wilde eerst ruggesspraak houden met haar achterban. Bovendien wilde zij de regeltjes voor de ver gunning wat strakker aantrekken. Zij was bedvreesd dat straks de camping vol gebouwd zal worden met zomerhuisjes. De overige raadsleden en het college van b en w deelden die vrees niet en stelden zich op het standpunt dat in de hui dige filosofie de ondernemer wat meer speelruimte moet krijgen om zijn eigen bedrijf naar eigen inzicht in te richten. Op zondag 21 februari wordt in het Hengelose postkantoor (Prinses Beatrixstraat 70) een postzegel- beurs van de Vereniging van Post zegelverzamelaars Twente gehou den. Er is ook een jeugdhoek inge richt en voor de jeugd zijn er gratis verlotingen, puzzels, raadsels, enz. De beurs is geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 5