Ook kleine Keuntjes vieren carnaval mee Wellicht een particuliere muziekschool in dorpshuis Holtens Nieuwsblad, Jaar met 14 Dirigent Ard Weeink getipt als kandidaat Expositie Thijs Buit U ontvangt een fraaie BON Expositie in Diessenplas Alarmering bejaarden Holten krijgt schilderijen in bruikleen Dia's Israel in bejaarden sociëteit Holtens Nieuwsblad Donderdag 18 februari 1988 40ste JAARGANG no.7 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 een Gedrukte oplage 3075 Carnaval De rust in Keunedarp is weer teruggekeerd. Dinsdagavond vond de afsluiting plaats van een geslaagd camavalfeest, dat steeds meer aanhangers krijgt in Holten. Verdeeld over het Holtens Nieuwsblad een ver slag van de carnavalsfeesten tot dinsdag. Het verslag van de play-backshow en het bejaar dencarnaval en het afsluitende „Geding" kimt u verwachten in het HN van volgende week. Scheperspad In Amerika zou er al lang een tv serie aan zijn gewijd, maar zolang we in Holten nog geen lokale tv hebben, moeten we het doen met de discussie in de gemeentelijke commissie en de raadsvergaderingen en de ver slagen in de kranten. Hoe dan ook, het Scheperspad blijft de gemoederen bezig houden in Holten. Zoals het er nu uit ziet, zal het nog wel enige tijd duren voordat de uiteindelijke beslis sing zal vallen want geen van de betrokken partijen weet van wijken. Fusie De scholenfusie tussen SGH en de Marke heeft nog een lange weg te gaan. Dat is de conclusie van het onderzoeksinstituut uit Amsterdam. Evenals drie jaar geleden zijn het de leraren van SGH die de boot afhouden. Een van de argumenten van de leraren is dat de school haar roep als uitstekend onderwijs instituut zou kunnen kwijt ra ken indien het LBO zou worden binnengehaald. Uit het onder zoeksresultaat zou geconclu deerd kunnen worden dat alle leraren een dergelijk elitair vooroordeel koesteren, maar gelukkig hebben verschillende leraren zich gedistancieerd van. deze uitspraak van slechts een kleine groep. Met de camavalstoekomst van Keunedarp zit het wel snor. Tij dens de regeerperiode van prins Anne Bauke van Gelderen vierden tal, van jonge onderdaantjes het feest uitbundig mee. Met name de zaterdag met optocht en kinder carnaval was voor de kleine Keun tjes een hoogtepunt. De clown, pi raat, agent en het skelet, allemaal hadden ze dikke pret. Voor het eerst konden de kinderen zich dit jaar voorafgaande aan de optocht laten schminken. Nou, dat was niet tot dovemansoren gericht! Vanaf het moment dat de deuren van de sporthal zich om tien uur openden totdat de optocht zich om kwart voor twee in beweging zette, was het razend druk achter de schminktafels. De mensen van het jeugdwerk Diepenveen, die de ge daanteverwisselingen voor hun re kening namen, hadden hun handen vol. Bijna 150 kindergezichtjes wer den vakkundig omgetoverd in evenvele boeventronies, zeerovers moeltjes, tovenaarstuitjes en voor al niet te vergeten breeduit grijn zende clowns-kopjes. Onherken baar voor vader en moeder storten de jeugdige Keunedarpers zich daarna in het feestgewoel. Kindercarnaval Meteen nadat de optocht het ge meentehuis heeft bereikt staat chauffeur Henk Schipper met een grote OAD-bus klaar om iedereen naar de feestelijk versierde zaal van het Bonte Paard in Dijkerhoek te rijden. Twee kleine heksjes blijven ontredderd achter op een leeg Smidsbelt, maar gelukkig rijden er ook nog auto's. Bij het Bonte Paard is het razend druk. Wie niet weet hoeveel lawaai driehonderd carna val vierende kinderen kunnen maken, moet volgend jaar zelf ko men kijken en luisteren. Oorverdo vend. Vooral wanneer prins Anne met een groot gevolg de zaal be treedt en de polonaise wordt inge zet. Maar ook de rock and roll-de- monstraties van dansschool Rein- ders en de optredens van gooche laar/clown Don Charelli worden enthousiast begroet. Na de verkie zing van de leukst verklede kinde ren en natuurlijk een flesje prik kan de bus dan weer voorrijden voor de terugreis naar het dorp. Gewapend met een fruitpakket en een fraaie ballon, de kelen schor gezongen en oververmoeid van het vele gehos, gaat het weer naar huis. Nu nog zien dat de schmink eraf gewassen wordt! UITSLAGEN: Kleurwedstrijd: (uitslag bepaald door bewoners van bejaardencen trum De Diessenplas). Tot en met 5 Voor de kinderen was er zaterdag van alles te beleven in Keunedarp. jaar: 1. Helga Veneklaas (Patrijzen- weg 1), 2. Rick Keijser (Markepad 3), 3. Marijke Paalman (Van Holten- serf 21), 4. Matthijs Meerman (Hof- festraat 21). 6 en 7 jaar: 1. Esmeral da Udink (Kozakkenstraat 26), Ja kob Spakman (Beusebergerweg '41), 3. Liesbeth Otten (Het Lande- weerd 40), 4. Rianne Arfman (Kei- zersweg 74). 8 tot en met 12 jaar: 1. Wietske Schooien (Kozakken- straat 54), 2. Mi-Sook Baltus (Chur- chillstraat 22), 3. Anita Oostervelt (Gaardenstraat 12), 4. Frank Men- sink (Keizersweg 10). Leukst verklede deelnemers kin dercarnaval: Patrick Piechnick en Chantal Schuiten. Knipselprijsvraag: 1. H.J. Paal man, Kozakkenstraat 30, 2. Caeci- lia Gerritsen (verzetstraat 35), 3. A. Mioch-Smeerit (Vrijheidslaan 1- 212), 4. Mariska Postma (Schouten straat 57), 5. Rianne Achterkamp (Ab Jansenstraat 29). Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 illllillllllinilllllllllllllllllllllllllUIIIHIIUIIIIIIIIIIIinillllllllllllllllHIIIIlllllllllllllllllllUIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllM Vanl8totenmet29 februari is in de hal van het gemeentehuis een ex positie ingericht van acrylschildeij- en van de in Rheeze (bij Harden- berg) wonende en werkende Thijs Buit. Buit (Hattem 1934) laat zich inspi reren door het landschap, In meer of minder herkenbare vormen krijgt dit zijn weerslag in de geëx poseerde schilderijen. Hij kreeg zijn opleiding als schilder aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam. Hij expo seerde onder andere in Arnhem, Dronten, Leiden, Apeldoorn, Die- penheim, Hengelo en Enschede. De gemeente Holten heeft haar kunstcollectie uitgebreid. Sinds vorige week hangen in de openbare ruimten van het gemeentehuis twee schilderijen van de bekende schilder Heemskerk, terwijl in de b en w kamer een ongesigneerd jachttafereel hangt. De schilderijen zijn het eigendom van mevrouw Crommeling-Sisterman, de wedu we van de voormalige burgemees ter van Hellendoom, die de schilde rijen in bruikleen heeft afgestaan het het gemeentebestuur van Hol ten. Op dinsdag 23 februari is het echt paar Bouwhuis uit Espelo te gast bij de Bejaardensociëteit. Zij zullen hun dia's over Israel vertonen en deze toelichten. Zoals gewoonlijk begint de bijeenkomst om 14.30 uur in De Kandelaar. De geruchten, dat Ard Weeink, de voormalige diri gent van de Holtense Muziek vereniging op particuliere ba sis een muziekschool wil ope nen in het nieuw te bouwen dorpshuis, blijken niet zonder meer een verzinsel uit het Hol tense roddelcircuit te zijn. Weeink, die in Haaksbergen een particuliere muziekschool heeft, verklaarde desgevraagd, dat er in derdaad overleg is geweest met burgemeester Van Rappard, maar wenste zich in de huidige stand van zaken van commentaar te onthou den. "Ik heb burgemeester Van Rappard twee jaar geleden wel eens ontmoet bij een concert (van HMV in de sporthal, red.). Er was toen al sprake van een moeilijke fi nanciële situatie bij de Muziek school. Burgemeester Van Rap pard bracht dat toen ter sprake. Ik heb toen de suggestie gedaan, het muziekonderwijs te privatiseren, maar wel zodanig dat er een goedo sociale voorziening komt voor de vaste docenten. Daarna heb ik in derdaad nog een aantal malen con tact gehad met burgemeester Van Rappard over dit onderwerp. Ver: der wil ik me in dit stadium liever van commentaar onthouden". Weeink ontkent overigens dat er al concrete voorstellen zijn gedaan om het muziekonderwijs in Holten over te nemen. De privatisering van het muziekon derwijs speelt niet alleen in Holten. Ook in eigen dorp is de Haaksber genaar Ard Weeink betrokken bij Ard Weeink voor het orkest van HMV tijdens het concert in de sporthal. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u aIiahnaa daarvan verzekerd. $S»JvBIlBCfe U|J||vv8 Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 de privatisering van het muziekon derwijs. Zo heeft hij het gemeente bestuur van Haaksbergen voorge rekend dat er jaarlijks 160.00 gul den bespaard kan worden indien de Muziekschool Haaksbergen zich losmaakt uit het samenwerkings verband met de Muziekschool En schede. De Muziekschool Goor, die ook hierbij was aangesloten, is in middels al geprivatiseerd. De Mu ziekschool Haaksbergen krijgt jaarlijks 480.000 gulden subsidie, Weeink heeft een offerte indiend voor 375.000. het Algemeen Vor mend Onderwijs zou dan, net als nu wordt voorgesteld voor Holten, op de basisscholen gegeven worden. De directies van de Haaksbergse basisscholen hebben vooralsnog dit voorstel van de hand gewezen. Volgens directeur Pieters van de Enschedese Muziekschool is het evenwel nog de vraag of Weeink in derdaad het muziekonderwijs in Haaksbergen zal gaan verzorgen. De dirigent is volgens directeur Pieters niet bevoegd en geeft les met onbevoegde leerkrachten. HMV Voorzitter Johan Meijer verklaarde desgevraagd, dat Ard Weeinink nog tot augustus de instrumenta- tielessen van de Holtense Muziek vereniging voor zijn rekening zal nemen. Zoals bekend heeft Weeink per 1 januari HMV verlaten wegens verschil van opvatting over het te voeren muziekbeleid bij HMv. Dat is overigens in goede harmonie ver lopen. Hij is is inmiddels opgevolgd door de heer Schouten. Zijn ver zoek om ook daarna de lessen in Holten te mogen voortzetten, is door het bestuur afgewezen. "Ik kan het me voorstellen dat Weeink graag de lessen van HMV (waarvoor hij overigens wel be voegd is) wil voortzetten. Tenslotte is een leuke bron van inkomsten, maar wij staan op het standpunt dat de dirigent de lessen aan de toe komstige orkestleden verzorgt. Dat is ook geschiedt toen Weeink naar Holten kwam, en daar wijken wij niet van af. Tot de laatste snik De Holtense Muziekschool zal zich tot de laatste snik verzetten tegen opheffing van de school. Vooraf gaande aan de raadsvergadering van 22 februari, wanneer het voor stel in de begrotingsbehandeling aan de orde komt om de subsidie voor de muziekschool met ingang van het nieuwe schooljaar af te schaffen, zullen bestuur, docenten, ouderen en leerlingen 's middags om half twee bij het gemeentehuis een protestactie houden. Alle les sen komen daardoor die middag te vervallen. De gemeenteraad moet dan beslis sen of er een meerderheid te vinden is om de subsidie af te schaffen. De subsidie beloopt nu zo'n 120.000 gulden, een bedrag dat voor het col stellen aan particuliere leraren. Alle raadsleden hebben inmiddels persoonlijk een brief ontvangen waarin het bestuur van de Muziek school alsnog alle problemen op een rijtje zet en een dringend be roep op de raadsleden doet het mu ziekonderwijs voor Holten te be houden. "Het gaat er ons niet om dat wij zonodig het onderwijs moe ten geven, al hebben wij de verant woording voor onze leerkachten die wij met bepaalde beloften naar Holten hebbengehaald. Het gaat ons er om dat er muziekonderwijs wordt gegeven van goed niveau', al dus het bestuur. Voorspeeluurtje Ook de leraren van de Muziek school geven de moed niet op. Zo houden zij op zaterdag 27 februari om 11.00 uur voor alle belangstel lenden een voorspeeluurtje waarop alle instrumenten aan bod komen. Gezien de grote toeloop die ver wacht wordt wordt het voorspeel uurtje niet gehouden in het school gebouw, maar in de gereformeerde kerk de Kandelaar. Vanaf 15 februari tot en met 6 maart wordt in bejaardencentrum Diessenplas de jaarlijkse expositie gehouden. Daarbij krijgen niet al leen bewoners en bewoonsters, maar ook andere Holtenaren de ge legenheid het werk van (amateur) kunstenaars uit de streek te be wonderen. Dit jaar is de expositie gwijd aan het werk van mevrouw B. van der Werf uit Holten. Mevrouw Van der Werf houdt zich al vijf jaar bezig mnet het maken van schilderijen in olieverf en schil dert zowel op doek als op papier en paneel. Haar favoriete onderwer pen zijn bloemen en vruchten, maar af en toe waagt ze zich ook aan het weergeven van landschap pen. De expositie is dagelijks te be wonderen tussen 14.00 en 17.00 uur. Voordat maandagmiddag de dis cussie rond de begroting losbarst, zal de gemeenteraad eerst de nor male raadsvergadering afwerken. Een van de voorstellen behelst het vaststellen van de taakopdracht bejaarden-alarmering aan de re gionale brandweersamenwerking van het Gewest Midden-IJssel. De bejaarden-alarmering heeft al lang de aandacht van het college van b en w. Probleem was echter een centraal meldingpunt te vin den, dat dag en nacht bemand is. Aanvankelijk werd gedacht aan Diessenplas, maar door de bezuini gingen is de receptie daar niet meer dag en nacht bemand. In ve4rschillende gemeenten in het Gewest is de bejaardenalarmering al een feit, Hoten behoort tot de groep die dat nog moet opstarten. Ultgangpun is, dat het systeem kostendekkend is. bij een tarief vasn 33,0 per aanlsuiting, zal het systeem bij een gefaseerde aart slui tng van 400 apparaten kosnten- dekkend zijn. Indien de raad ac- coord gaat met plaatsinv an de cen tral meidband boor bejaardenalar mering op de Centraal Post, dan heert dat op dit moment nog een financiële consequenties. Wanneer de plannen doorgaan kan de be- jaarden-alarming binnen enkele maanden worden ingevoerd. Ambtelijk Holten heeft dit jaar niet twaalf, maar veertien maanden om de begroting op tijd klaar te krijgen. Bur gemeester voor drie etmalen Prins Anne Bauke van Gelderen, Tsaar van de Kol, Baron van 't Rooie Dorp en Prins van Keunedarp overhandigde burgemeester Van Rappard meteen na de optocht van zaterdag een kalen der met als extra maanden Elfember en Fienpreuvaria. Voordat hij de sleutel van de gemeen te kreeg overhandigd, deelde prins Anne met gulle hand cadeautjes uit lege van b en w te hoog is. Burge- aan het college. Naast de kalender meester en wethouders stellen voor was er een nieuwe situatieschets voor het Algemeeen Vormend Onder- het kruispunt Markeloseweg-Rijssen- wijs te laten verzorgen op de basis- seweg-Oranjestraat. Om aan de "race- cholen door de vakleerkracht en de baan" Oranjestraat een einde te leslokalen en grote instrumenten maken is er o.a. een tolhuisje gepland, in het dorpshuis beschikbaar te Van de prins mogen ook de zandwe gen op de Holterberg worden afgeslo ten. Daarvoor haalde Anne Bauke het aloude "witte fietsen-plan" van stal. Tegen inlevering van de autosleutels ontvangt men bij een plaatselijke ho- reca-gelegenheid een witte fiets. Voordelen: minder onderhoud aan de zandwegen, meer inkomsten voor de horeca. Succes had prins Anne met de voorwaarde die hij aan de schenking van zijn staatsiefoto verbond. Naast zijn portret zal er in het gemeentehuis plaats worden ingeruimd voor de por tretten van alle oud-prinsen en toe komstige prinsen. Of de eregalerij bij Jan Maats daarmee gaat verdwijnen, wdrd niet vermeld. Het laatste geschenk van de Fienpreu- vers, een fraai bronzen keuntje, werd door burgemeester Van Rappard dankbaar aangegrepen voor zijn re pliek. "Ook wij vinden de keunen voor het gemeentehuis wel degelijk kunst. In Zwolle begrijpt men er niets van." Voor de tegenstribbelende provincia le subsidiecommissie had Van Rap pard dan ook een speciale keunekop vervaardigd. Een varken met horen tjes tegen het jokken. Holtens fulltime burgervader wilde best de sleutel van het dorp drie dagen afstaan, maar zag niet veel in de suggestie van Prins Anne om het verkeer vanuit Markelo te laten afslaan als ze Holten in wilien. "Dat zou fout zijn. De rechte weg moet naar Holten leiden." Van Rappard toonde zich dankbaar voor alle ca deaus, maar was wel verbaasd dat zijn tijdelijke plaatsvervanger zo met geld kon smijten. "Zo iemand kunnen we wel gebruiken in de gemeenteraad. Daar moet er altijd bezuinigd worden."

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1