Beide Prinsenballen al bijna uitverkocht Openbare Bibliotheek Holten brengt boeken nu ook thuis Holtens SCHUPPERT MODE Rode Kruis biedt gehandicapten en zieken vakantie CIOOO Extra service voor aan huis geboridenen Heeft u al gehabbekratst? Het kan nu nog 21-22-23 januari Inwonertal Holten gedaald U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. 10! Zuivering U-Vlees niet dicht Expositie in gemeentehuis Trainers van Blauw Wit tekenen bij Vergadering gemeente raad Ledental Ger. kerk gedaald Kent u iemand die goedkoper is? The Revolt in De Schure 7 Holtens Nieuwsblad Donderdag 21 januari 1988 39ste JAARGANG NO. 3 Abonnementsprijsf37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Begroting Een flinke ruimte wordt in deze editie ingeruimd voor de ge» meentelijke begroting. Ten slotte gaat het niet alleen om het gemeentelijk huishoud boekje maar ook om de plannen die het college van b en w pre- senteerd voor het komende jaar. Marke De leerlingen van de hoogste groepen van de bsischolen en hun ouders staan binnenkort weer voor de moeilijke opgave een vervolgopleiding te kiezen. Door de Scholengemeenschap De Marke wordt bier Al jaren goed ingespeeld, door de poten tiële leerlingen een ochtend lang een aantal „echte" lessen bij te laten wonen, zodat de nieuwe lichting een idee krijgt van de sfeer op de school. Solliciteren De Vrouwenwerkwinkel in De venter wacht met spanning het verzoek om subsidie af om in het najaar in Holten een cursus solliciteren te kunnen organi seren in Holten. Uit de reacties die de Vrouwenwerkwinkel re gelmatig krijgt uit Holten, blijkt, dat heel wat werkloze en/of herintredende vrouwen in Holten weer aan de slag wil len, maar van mening zijn daar voor niet de nodige kennis in huis te hebben. „Solliciteren is te leren", is echter de stellige overtuiging van de mensen van de werkwinkel. Carnavalsvereniging De Fien- preuvers verwacht voor beide Prinsenballen op zaterdag 23 en 30 januari een uitverkocht huis. Dat toont duidelijk aan dat het Prinsenbal de laatste jaren enorm populair is ge worden in Holten. Vijf jaar ge leden had men nog voldoende aan één avond waarop dan ook nog eens gastverenigin- gen werden uitgenodigd. A.s. zaterdag bij De Poppe en een week later bij Het Bonte Paard zijn het louter Holtenaren die hun eigen artiesten willen zien schitteren. Nog niet uitgedost in allerlei ver mommingen, maar al wel in de stemming krijgt het publiek op 23 en 30 januari vanaf 20.00 uur een drie uur durende show voorgescho teld met tal van plaatselijke arties ten. Zo treden op: Bets en Derk, Hannes en Mannes, de Dames Dap per, Erik Rensen, Rein Hofman, Gert en Hermien, Johan Nikkels, Mans (de Zwarte) van Sangel en niet te vergeten de heren Gert-Jan, Snoekie en Wamelink zelf. De avond wordt besloten met het tra ditionele Bal Na. Daarvoor is het dansorkest TSM ingehuurd. De Fienpreuvers raden iedere be zoeker aan de speciale Fienpreu- versbus te nemen. Deze vertrekt vanaf de Hofbar Tonnie en Betsie aan de Stationsstraat om 19.11 uur en om 19.33 uur. Met dezelfde bus kunnen de gasten later op de avond regelmatig terug naar het dorp. Wie nog een van de laatste kaarten wil hebben, kan wellicht nog terecht bij een van de voorverkoopadres sen. Verkleed Steeds meer Holtenaren waarde ren de activiteiten van de Fien preuvers, wat blijkt uit het snel groeiend ledental en de steeds gro ter opkomst bij de diverse activitei ten. Ook de optocht, die dit jaar op zaterdag 13 februari door Holten zal gaan, trekt steeds meer toe- schouwers. Opmerkelijk hierbij is, dat slechts een enkeling zich hier voor op carnavaleske manier uit dost. En toch, alleen al een boeren kiel met een sjaal over een warme trui doet wonderen. Men voelt zich aan andere mens, meer betrokken bij het carnavalsgebeuren. Ook Bets en Derk zijn ongetwijfeld weer van de partij tijdens het Prinsen bal. voor de deelnemers aan de optocht is het een leuker gezicht. Daarom wordt dit jaar voor het eerst een prijs uitgeloofd voor de leukst ver klede toeschouwer. MmiiMÉiMMMWMiiiiiiiiiiiiiimiiiiwtiMiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiHmiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiintiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiii Het inwonertal van de gemeente Holten is in het afgelopen jaar ge daald met twaalf personen. Op 1 ja nuari 1986 telde Holten 8.634 inwo ners, op 31 december was dat aan tal gedaald tot 8.622. Er werden 70 kinderen geboren. Er stierven vorig jaar 76 personen, wat een negatief geboorte cijfer van mi nus 6 oplevert. Er vestigende zich 328 mensen en er vertrokken 334 mensen uit Holten, eveneens een negatief saldo van 6. De Openbare Bibliotheek in Holten gaat de service aan de le den uitbreiden. Bedlegeren, zieken en moeilijk ter been zijn de ouderen waren tot nu toe aangewezen op de welwillend heid van gezïns- en /of familieleden, dan we! behulpzame buren voor het halen en brengen van bibliotheekboek. Indien er belangstelling voor bestaat, wil de openbare bibliotheek in Hoten een speciale Bibliotheek-aan-huis-dienst gaan in stellen, die verzorgd wordt door vrijwilligers. Mocht de be langstelling zich beperken tot slechts enkele aanvragen, dan zal het personeel van de bibliotheek zelf de Bibliotheek-aan- huis-dienst gaan verzorgen, In omliggende gemeenten, zo als bijvoorbeeld Nijverdal werkt de bibliotheek-aan-huis- dienst al een paar jaar tot volle tevredenheid, zodat Karin Pennewaard van de Holtense bibliotheek vol goede moed is, dat ook in Holten een dergelijke uitbreiding van de service op z'n plaats is. Ouderen, maar ook zieken en aan den, grammofoonplaten en luister huis gebondenen en bewoners van bandjes lenen. Voor slechtzienden Diessenplas die moeilijk ter been is er een collectie Grote Letterboe- zijn kunnen van deze dienst ge- ken. bruik maken, zonder verdere kos- PPohiilnmiddelen ten. Men betaalt gewoon hetzelfde LeesriUipmiaaeien bedrag dat iedereen moet betalen Bij ouderen en gehandicapten is voor het lidmaatschap van de het wellicht nog onvoldoende be- openbare bibliotheek. Naast boek- kend, dat de bibliotheek in Holten werken, kan men tevens videoban- via de centrale bibliotheek kan be- schikken over een groot aantal leeshulpmiddelen, zoals leeslinea- len, loupes etc. Deze hulpmiddelen zijn niet bedoeld als regelmatig uit leenmateriaal maar als 'probeer' materiaal. Wie zonder hulpmiddel Holten De openbare biliotheek komt straks ook aan huis niet meer goed kan lezen, kan via de bibliotheek uitproberen welk Zoals ieder jaar biedt het Neder landse Rode Kruis afdeling Holten hulpmiddel voor hem of haar ge schikt is, zodat men niet op onnodi ge kosten wordt gejaagd door de aanschaf van een verkeerde lees hulp. Zowel voor inlichtingen en aanmelding voor de bibliotheek- aan-huis-dienst als de hulpmidde len kan met terecht bij tijdens de openingstijden van de bibliotheek of telefonisch: 6 24 87. Kinderjury De Nederlandse jeugd van zes tot en met zestien jaar kan in het ver- voltg zelf bepalen weljke b'oeken begkroond meoten worden. Naast eem volwassenenjury is dit jaar de 15jaar,15-20iaaren25--0jaar).Een güchting nederlandse kinderjury vakantieweek op de Henry Dunant tart gegaan., een diee van de I<- „liaan hoctomH vnnr Viprilpcrprltrp Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7509 VB Enschede - Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f37.90 mensen die door handicap of is alleen bestemd voor bedlegerige coolectieve Propaganda 4 a ..a-niarrino* a., vPMnririiKr mensen en voor mensen die nerma- ii.. ziekte verpleging en verzorging nodig hebben, de mogelijkheid op vakantie te gaan. Het Rode Kruis beschikt daarvoor over volledig aangepaste vakantie-accommoda ties. Naast de vakantieboot Henry Dunant zijn er de huizen De Val kenberg in Rheden en IJsselvliet in Wezep. Naast algemene weken worden er in de huizen en op de boot ook bij zondere weken gehouden. Daarbij zijn weken voor niet-rokers, voor (echt)paren, voor dubbel gehandi capte mensen en voor jongeren (10- mensen en voor mensen die perma nent een rolstoel gebruiken. Wan- voor het Nederlandse boek (CPBN), de Vara en het NBLC, neer men meent m aanmerking te leeftijdscategorieën 6 Vm9, komen voor een van deze vakantie- A4i 10 t'm 12,13 t/m 16 jaar) moet jaar- projecten, kan men ach voor 10 e- gen boek bekroond worden. ^man by het Rode Het de bedoeling dat kidneren in Kruis afdeling Holten p/a mevrouw elkg categorje j anuari en februari -,arenseweg 1988 ider per formulier maximaal 61, tel. 05483-61926. vijf titles ter bekrioing voordragen. Zo n aanmelding betekent niet au- Jn dg tweede ronde wordt de kidne- tomatisch dat men kan deelnemen ren gevraagd de xwen tttelSi me jn vaKantie. tsij net ver e - j.ep.ttomnHphpmpp^tpstpmmpn aan een van de beschikbare plaatsen zullen degenen, die het meest zijn aange wezen op medische en verpleeg kundige hulp voorrang krijgen. Op de achterpagina ziet u wel waarom. DIKKERS-HOITEN, Dorpsstraat 20 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larertseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 keur te ranschikken. het boek dat in elke leeftijdscategorie boven- aanstaan, wint de Prijs van de Ne derlandse Kinderjury. Deelname formulieren worden uitgedeeld door de bibliotheken en de boeken waaru ide kinderen kunnen kiezne worden apart in de kast gezet. De afvalwaterzuivering van U- vlees zal niet per onmiddelijke in gang worden gesloten, zoals geëist werd door de omwonenden. Vorige week donderdag heeft het college van b en w hoogst persoonlijk een reukproef genomen bij de omstre den waterzuivering, die postief uit viel. Dat was reden voor het college de bewoners in een brief mee te de len, dat van een onduldbare hinder gen sprake was en dat men eerst het gesprek wil afwachten dat het college heeft in 21 januari met de inspecteur voor de volksgezond heid in Zwolle, waarna in de colle gevergadering van dinsdag 26 janu ari een beslissing zal worden geno men over het verlenen van een hin derwetvergunning. In de afgelopen weken zijn door U- vlees een aantal maatregelen geno men om de stank- en lawaaiover last tot het minimum te beperken. Zo zijn de filters ontdaan van het overtollige slib en hebben de pom pen een isolerende laag gekregen. Men hoopt bij het slachterijbedrijf de eerste ronde de meeste stemmen kregen, te lezen en naar eigen voor- Tot en met 12 februari is in de hal van het gemeentehuis een exposi tie ingericht van olieverfschilderij en en bronzen beeldjes van J.G.H. Simmerman uit Alphen aan den Rijn. De expositie is te bezichtigen tijdens de openingsuren van het ge meentehuis op de Smidsbelt 6. Openingsuren van maandag tot en ui met vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 dat ^erdoor de overlast tot het ver- uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur. ,eden behoorL De ZW Blauw Wit'66 heeft wat be treft het seizoen 1988/'89 met zowel hoofdtrainer Henk Mennegat uit Enter, als jeugdtrainer Henk Grondhuis uit Nijverdal overeen stemming bereikt over het verlen gen van het contract met een jaar. Beide trainers beginnen dan aan hun vierde seizoen. Het is voor het eerst in de geschiedenis van Blauw Wit dat een jeugdtrainer vier sei zoenen werkzaam is. Bij de senio ren was dat al het geval met Gert Wlllems uit Nijverdal en Ton Schol ten uit Zutphen. Ook verzorger Theo Zweers blijft het volgende seizoen de Blauw Wit ters begeleiden en gaat zijn kennis verder uitbreiden om daarmee zo optimaal mogelijk de spelers de wei in te sturen. Slechts een tweetal voorstellen om vat de agenda voor de vergadering van gemeenteraad, die gehouden wordt op maandag 25 januari om 19.30 uur in het gemeentehuis. De gemeenteraad zal zich uitspre ken over een voorstel tot grond- transaktie ten behoeve van de aan leg van een ontsluitingsweg van het bedrijventerrein de Haar 2 op de S 14 en een voorstel voor verlen ging van de termijn van WWV-ver- vangende uitkeringen. De groep The Revolt uit Deventer bijt zaterdagavond de spits af in jongerencentrum De Schure. Zij verzorgen het eerste live-optreden in het nieuwe jaar. The Revolt heeft al vaker in de Schure opgetreden en altijd met veel succes. Deze keer zal het ech ter helemaal een spektakel worden omdat André Dollekamp, een van de betere drummers van Neder land, meespeelt. The Revolt speelt Rythme wave en alle nummers zijn eigenwerk. De aanvang is 21.30 uur, de zaal is open om 20.00 uur. De entree be draagt tot en met 17 jaar 3,50, van af 18 jaar 5,00. Het ledental van de Gereformeerde kerk in Hotlen is in 1987 met 20 ge daald van 1145 leden (708 belijden de en 437 doopleden) naar 1125 le den (709 belijdende en 416 doople den) In het afgelopen jaar werd aan twintig kinderen en één volwassen de heilige Doop bediend en deden 23 jognen mensen belijdenis des ge- loofs. In gekomen zijn in 1987 tien belijdende leden (1986: 22) en vier doopleden (1986: 8). Vertrokken naar elders 21 belijdende- en 13 doopleden. In de Kandelaar wer den in 1987 twaalf huwelijken be vestigd (1986: 14). In 1987 zijn elf be lijdende leden overleden.

Holtens Nieuwsblad | 1988 | | pagina 1