Holten in nieuw(s) in '87 i m HUL I tniS NlfcUWSBLAD Januari Maart April Februari Juni - -mS* SM Mei i>iiV-IiJViï>t,'R IVö/ Terugkijkend naar het jaar 1937 dat vanavond om twaalf uur met veel vuurwerk, oliebollen en appelflappen en minstens evenveel goede voornemens voor het komende jaar wordt afgesloten, heeft vooral in het teken gestaan van het nieuwe gemeentehuis. Holten heeft met het geesteskind van archi tect Jorissen uit Rijssen een modern bestuursbolwerkgekre» gen, dat het gezicht van het centrum van Holten bepaalt. Niet iedereen is onverdeeld gelukkig met het uiterlijk van dit bestuurlijk bolwerk, als men af moet gaan op de reacties van de man en de vrouw in de straat. Heel wat beter is men te spreken over het interieur, al willen de 'zuinigen' onder de Holtenaren nog binnensmonds wel eens mopperen oveF 'geldverspilling' en 'te chic voor een dorp als Holten'. Verder stond Holten dit jaar in het teken van plannen ontwikkelen, waarbij het rapport Holten Bergopwaarts als leidraad dien de. In vogelvlucht zetten we alle spraakmakende gebeurte nissen van het afgelopen jaar nog eens op een rijtje. Het nieuwe jaar begon koud, bar koud. De ijsbaan profiteerde van het koude weer en organiseerde met succes een schaatsvierdaagse, waaraan een record aantal schaat sers deel nam. De leerlingen van de Kol waren de beste schaatsers bij de schoolwedstrijden en André Stukker wérd schaatskampioen van Holten. Voor Kees Bos begon het jaar vreugdevol. Nadat hij in eerste in stantie in de race om de drie var kens voor het gemeentehuis had verloren van de Engelsman Nor een woonwagenlokatie te vestigen. Onderzoeker Van .der Spek van het bureau Terp liet zich tegenover de pers ontvallen dat hij de spelletjes, zoals die gespeeld werden op de Hoolter dagen, oubollig en uit de tijd vond. Met betrekking tot het woonwagenplan. stonden de bewo ners van de Kerkshofsweg als één man pal achter het besluit van de familie Kalfsterman de feestweide niet meer beschikbaar te stellen, wat - gelukkig voor Holten - later teruggedraaid kon worden. Hun ernstige bezwaren tegen de komst van een woonwagenkamp, in het centrum van Holten, vlak naast ge- Op weg van oud naar nieuw. Het gemeentebestuur op weg naar het nieuwe bestuurlijke bolwerk. gemeentehuis was inmiddels zover gereed, dat het stemlokaal voor de verkiezingen voor de provinciale wijde grond, bleven overeind, man Burkett, ontving Kees alsnog °P sportgebied werden de jaarlijik- staten in het nieuwe"gemeentehuis de vererende opdracht de bronzen se sportprijzen uitgereikt door nie- WOrden ingericht. Het pand varkens te vervaardigen. In januari mand minder dan Kees Verkerk veldhuis, waarin enige jaren het werden ook de eerste steekjes gezet aan G J- Aaftink (van de yclub de Holtens Nieuwsblad was gevestigd voor het wandkleed dat de hal van Noordpool), de touwtrekster Ma- wercj afgebroken. Opnieuw over- het nieuwe gemeentehuis ging sie- rietie Brinks en het damesteam leed een markante Holtenaar, Her ren. Alle Holtense vrouwenvereni- van volleybalvereniging Minto- man Klein Velderman. oprichter gingen zetten zich hiervoor in. nette. „De plannen voor het dorps- van jjido Universal en een van de Een bijzonder feest was het 50 jarig huis zijn in de laatste fase schre- oprichters van het Holtens Nieuws- huwelijksfeest, dat de Stichting ven we eind februari. Op 24 februari blad. Het nieuwe Dorpshuis kwam overleed onverwachte een markant een stap in de goede richting. Na man: Jan Warrink. Hij liet bij velen „jp beraad werd gekozen voor de viering Nationale Feestdagen orga niseerde voor de Holtense gouden bruidsparen ter gelegenheid vasn het 50 jarig huwelijksfeest van Prinses Juliana en Prins Bemhard. In kerkelijke kring werd het 25 jarig ambte- en huwelijksjubileum van ds. M. Berg gevierd, en bij Diessen- plas ging de vlag uit toen de eerste spade in de grond ging voor 19 nieu we aanleunwoningen. Ondanks de soms bittere kou ging men in Splo onverdroten verder met de opbouw van het grootste paasvuur allertij- den. een leegte achter. De carnavalsoptocht werd door het overlijden van Jan Warrink ven plaatst naar de eerste maandag in maart. Door het ongebruikelijke tijdstip ('s-middags om vijf uur) en de ongebruikelijke weersomstan digheden (ijzel en sneeuw) viel de opkomst bar tegen. In Dijkerhoek vierde men in maart op uitgebreide lokatie Tuinstraat in plaats van de lokatie Lageweg, in combinatie met de gymzaal. I In de maand februari liepen de ge moederen hoog op over het rapport van het onderzoekbureau Terp, Holten Bergopwaarts en het plan om naast de gemeentelijke be graafplaats aan de Kerkhofsweg Na meer dan 38 jaar zijn beste krachten te hebben gegeven aan het Holtens Nieuwblad deed Jan Wiggers met ingang van 1 april de hoes over zijn schrijfmachine, om ste paasvuur aller tijden werd. Het het wat rustiger aan te kunnen haalde niet alleen het Guiness doen. Maar Jan kennende was die booiï of records, maar ook de lande- wijze veertig jarig bestaan van de rust maar van korte duur en profi- lijke pers en het NOS journaal. In buurtvereniging Schoolkring Dijk- teert vooral Blauw Wit nog volop april kreeg de VW een nieuwe erhoek. van zijn schrijfwerk voor 'de krant', voorzitter, die in een interview in Holtens oudste inwoner Mevrouw April stond verder in het teken van het Holtens Nieuwsblad er geen ge- Tempelman-Paalman vierde haar de opening van het nieuwe gemeen- heim van maakte dat zakelijk han- 104 veijaardag. Zwennie Vincent, tehuis en niet te vergeten het paas- delen de grdonslag moet zijn van lid van de Bergruitertjes werd met vuur in Splo dat met een hoogte een g°ed VW beleid. In Splo was haar pony Mark Nederlands kam- van 27 meter, 87 centimeter en een men n°S niet uitgefeest: Normaal pioen springen in de klasse Z. Het doorsnee van 26,8 meter het groot- kwam daar eind april nog even van zich laten horen, Oerend hard, maar oh zo mooi. Op sportgebied maakte het damesteam van Minto- nette furore. Zij werden kampioen van hun klasse en promoveerden naar de derde divisie. De 'SV' wist na veel vallen en opstaan zijn plaats in de vierde klasse van de KNVB te behouden. Koninginne dag tenslotte werd gevierd rond het nieuwe gemeentehuis en op Kalfs- termansweide met als gasten een groep Canadese oudstrijders, rest nog te zeggen dat 'heel' Holten in middels het gemeentehuis had be- Kees Bos kijkt nauwlettend toe op de drie varkens wel op de juiste plaats komen te staan. voering van de mestboekhouding. Massaal trok men naar Goor om daar de mestformulieren retour te sturen naar de minister. Het dorps huis kwam opnieuw in.de belang stelling te staan, toen bleek dat de muziekschool zich als huurder te rug wilde trekken. Een kraanwagen moest er aan te pas komen om het hoogste paasvuur ter wereld te kunnen opmeten. Financieel mag de afwikkeling van het GEB dan nog steeds een ge heim zijn (wat hebben 'we' er eigen lijk aan overgehouden?), op het personele vlak werd alles op voor treffelijke wijze afgewikkeld, mede door de inzet van directeur Anton van den Berg, die in juni zijn taak had afgerond en afscheid nam. De zomer, of wat daar voor door moest gaan, kondigde zich aan met de eer ste van de nieuwe zomeractiveiten. De Gezondheidsmarkt was nat, maar succesvol. Bijzonder nat was het op tweede Pinksterdag toen het >.*- j «r j college van b en w manmoedig de zicht,gd. Wellicht durfde men het stromende regen trosteerde en een met te vragen waarvoor die kraan nu diende aan het eind van de leu- traject van het Pieterpad liep ten bate van de vogelbescherming. Nat was ook het straatvoetbal toernooi, waarin het team van Look winnaar werd. In Goor groot feest bij O AD. Daar werd op luisterijke wijze de of ficiële opening verricht van de OAD garage. Groot feest ook bij de Na alle festiviteiten rond de ope- Holtertrappers, die bij de Neder- ning op de trap in het souterrain: die is er om het zweet van de ambte naren af te voeren, zo is ons verteld. ning van het gemeentehuis was mei een rustige maand. De wielerlief- landse kampioenschappen vijf fi nale plaatsen bezetten en twee Ne- hebbers konden zich uitleven in de derlandse kampioenen leverden. In Holterbergtoer, waaraan weer Dijkerhoek werd op uitbundige wij- meer mensen deelnamen dan vorig ze het School- en volksfeest gevierd jaar. De Bevrijdingloop werd een en tien verenigingen deelden in de tweestrijd tussen Egbert Venek- opbrengst van het paasvuur in Es- laas en Meindert Koopman, die pelo. Het waren allemaal verenigin- door Meindert werd gewonnen, gen die weinig of geen steun of sub- Geen winst voor August en Henk in sidie van de gemeente ontvingen, de eigen cross op de Zuurberg. Zouden ze daar in Splo iets mee Door pech vielen zij een van de hebben willen suggereren? Het ge- manches uit en kwamen zij niet op meentebestuur ging op bezoek bij het ereschavot. Winnaar werd Van SGH om de deplorabele toestand Gastel. Holtense boeren onder- van de E lokalen in ogenschouw te steunden de protesten tegen de in- nemen. Op grootse wijze werd op Koninginnedag vanaf het balkon van het gemeentehuis op Koninginnedag de aubade De Holtense sportkampioenen van 1987 met in hun midden old afgenomen „Keessie Verkerk" Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer J. Meerman voor uitbreiding van de garage bij het perceel Kol weg 61 - aan de heer J. H. A. van Coeverden voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Beusebergerweg 37; - aan de heer H. Paalman voor de bouw van een mestopslagkelder b<j het perceel Pasmansweg 8; - aan de heer J. W, Baltes voor de bouw van een mestopslagsilo bij het perceel Doorlopendedijk 5; - aan de heer G. 8rihks voor de bouw von een mengmestkelder met ga rage bij hef perceel Langstraat 8; - aan de heer J. B. Veneklaas voor de bouw van een mestopslogsilo bij het perceel Doorlopendedijk 7; - aan de heer C. W. Boode voor het vernieuwen van de woning Markelo- seweg 7; - aan de heer G. Pasman voor de bouw van een werktuigenschuur bij het perceel Oude Deventerweg 4; - aan de heer H. W. Luggenhorst voor het vergroten van de woning San- geldijk 7; - aan de heer H. J. Koopman voor de verbouw van hef pand Doorlopen dedijk 4; - aan woningbouwvereniging „Onze Woning" voor de bouw van 6 wo ningen aan het Landeweerd en 5 woningen oon het Van Holtenserf. 2. Verleende kapvergunningen: - aan de heer B. J. Krikkink, Liezenweg 7; - aan de heer G. H, Kruiskamp, Heideweg 1; - aan de stichting Dennenlust te Amsterdam; - aan de heer W. Aaftink, Kozakkenstraat 16; - oan de heer R. J. Paalman, Kozokkenstroat 20; - aan de heer G. J. Slag, Schoutenstraat 38; - oan de heer J. G. Roelofs. Dorpsstraat 40, - oan de heer J. H. Torn Broers, Deventerweg 58; - aan de heer G. S. E. Vegter te Holten; - aan de heer Koenders, Postweg 104; - oan de heer J. Schermerhorn, Korhoenderweg 13 3. aan diverse instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in 1988. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Openbare commissievergaderingen De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie zou gehou den worden op dinsdog 5 januari a s. Mede in verband met het feit dot de sportbegroting 1988 nog niet beschikbaar kan zijn, is besloten deze vergode- ring te verplaatsen naar een nader vast te stellen datum. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 4 januari 1988 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Smidsbelt 6. De agenda vermeldbo.a.: - grondtransakties t.b.v, aanleg ontsluitingsweg bedrijventerrein de Haar II. De commissie financiën vergadert op dinsdag 5 januari 1988 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Smidsbelt 6. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor grondtransakties t.b.v. aanleg ontsluitingsweg bedrijventerrein de Haar II. Vuurwerk Verkoop/opslag van vuurwerk Verkoop en opslag van vuurwerk mag uitsluitend plaats vinden door vuur werkverkopers, die in het bezit zijn van een schriftelijke vergunning van Bur gemeester en wethuders op grond van het Reglement Gevaarlijke Stoffen en de Hinderwet. De verkoop van vuurwerk is uitsluitend toegestaan op woensdag 30 decem ber en donderdag 31 december 1987. Vuurwerk mag alleen aan personen van 16 jaar en ouder worden verkocht. In het vuurwerkbesluit is de eis gesteld, dat ontbrandend vuurwerk geen hoger geluidniveau dan 150 decibel mag veroorzaken. De vergunninghouder dient bovenstaande strikt in acht te nemen. Op de verkoop/opslag en af steken van vuurwerk zal toezicht worden uitgeoefend. Afsteken vuurwerk Het afsteken van vuurwerk mag volgens de Algemene Politieverordening plaats vinden op: woensdag 30 december 1987, van 08.00 tot 20.00 uur donderdag 31 december 1987, na 08.00 uur Vrijdag 1 januari 1988 tot 12.00 uur. Een ieder wordt verzocht bij het afsteken van vuurwerk de nodige voorzichtig heid in acht te nemen en geen overlast voor medeburgers en (huis)dieren te veroorzaken. Commissie voor woonruimtezaken De eerstkomende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 4 januari 1988 in het gemeentehuis en wel des avonds van 19.30-20.30 uur (ingang Kerkstraat). Kerstboomverbranding Evenals voorgaande jaren wordt er op woensdag 6 januari 1988 een kerst boom-verbranding gehouden op het gemeentelijk terrein aan de Larenseweg nabij het sportveldencamplex ,,'t Vletgoor". Kerstbomen kunnen woensdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur worden in geleverd op het bovengenoemde terrein. Voor Dijkerhoek en omgeving kunnen de bomen worden ingeleverd tussen 14.00 en 15.00 uur bij de molen te Dijkerhoek Tegen inlevering van een kerstboom ontvangt men een lot. Tijdens de ver branding van de kerstbomen vindt de trekking van de loting ploats. Het vuur zal om 17.00 uur ontstoken worden. Beperking aantal speelautomaten per inrichting Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de raad in zijn vergadering van 21 december 1987 heeft vastgesteld het „Besluit tot beper king van Speelautomaten". Het aantal toe te stane speelautomaten, als bedoeld in artikel 30c van de Wet op de Kansspelen is bepaald op 2 (twee) per inrichting (horecabedrijf). In tegenstelling tot eerdere berichten in de pers geldt deze beperking even eens voor de recreatiebedrijven ter plaatse. Voor deze bedrijven is geen uit zondering gemaakt. Het „Besluit tot beperking van speelautomaten" treedt in werking op 1 januari 1988. Hinderwet Torinzogelegging aanvragen om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten lig gen vanaf 4 januari 1988. tot en met 4 februari. 1988-op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de Maotschap J. W. en W. F. Reijlink, Dorperdijk 15 te Holten tot het uit breiden en wijzigen van een rundveestalling met een drijfmestkelder. 2. Autobedrijf Dries Willems, Keizersweg 70 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van de ondergrondse opslag van aardolieprodukten bij het auto bedrijf. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand ie dere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mos- sink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ^ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de vergunning. Schriftelijk kunnen tot 4 februari 1988 gemotiveerde bezwaren worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders van Holten. De per soonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend wor den, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling be zwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 28 januari 1988 met de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5