Feestelijke sfeer I j concert de Kandelaar Plan openbare golfbaan Holterberg krijgt gestalte Holtens Nieuwsblad, WEEK Flinke deelname vierde lustrum Kerst-toernooi DEZE Stichting Holten Promotion boekt succes Werkloosheid in Holten gedaald BON Verloting kunstwerken Kerstboom verbranding Geslaagd U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft, G, Kruimelaar onderscheiden Kampioenschap tafeltennis recreanten Hottens Nieuwsblad Donderdag 31 december 1987 - 38e jaargang - nr. 52 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Terugblik De laatste krant van dit jaar staat voor een deel in het teken van de terugblik op het afgelo pen jaar. In twee afleveringen, noodgedwongen wegens ruim tegebrek, laten we in vogel vlucht de belangrijkste gebuer- tenissen van dit jaar de revue passeren. Oliebollen Afgelopen zondag was 'heel Holten op de been voor de Olie bollencross. De meesten als toe- schouwers en de sportievelin- gen als deelnemers aan dit tra ditionele loopfestijn. De voor spelde strijd tussen Egbert Veneklaas en Meindert Koop man bleef uit wegens een griep je van de laatste, zodat de lange blonde uit Holterbroek op z'n gemak de 10 kilometerloop kon "Komt allen tezamen", klonk 22 december j.l. als slotlied van het» kerstconcert in de Kandelaar. Heel toepasseijk omdat de Kerst boodschap voor iedereen is, maar ook juist voor deze avond, wan neer je de verscheidenheid zag van de optredende artiesten en de 375 bezoekers. Het concert werd geopend door het kinderkoor Mozaiek. Niet gehin derd door plankenkoorts zorgden zij voor en zeer spontane opening van dit Kerstconceert. Het optre den werd gevolgd door de Noorse Gospelzangeres Solveg Leithaug, een jong meisje men een bijzonder zangtalent. Even leek een gespron gen snaar van haar gitaar haar uit balans te brengen, maar ze stapte kordaat over op piano om zichzelf te begeleiden. Een heel aparte plaats nam Geoffrey Stevenson in. Deze uit Engeland afkomstige mi- mespeler bracht op indringende wijze het spel De Schepping. Aad Peters, de bekende poppenspeler, maakte er een echte poppenkast van. De Nederlandse Gospelgroep De- sing, versterkt met Paul Field, gaf na de pauze een gaaf concert. De Engelse zanger is een echte aan winst voor de groep, dat vooral in de zangstemmen duidelijk vooruit is gegaan. Fris en spontaan en daarbij goede uitgebalanceerde lichteffecten maakten dit optreden waardevol. De Duitse zangeres Het kinderkoor Mozaiek zorgden met hun spontane optreden voor een Inge Bruck sloot het concert af met geslaagde opening van het Kerstconcert. een oproep in het Nederlands, om de Liefde van God in het Kerstkind De Evangelist Ben Hoekendijk zijn, maar dat net pas echt Kerst- Jezus te praktiseren in de wereld sprak over de viering van Kerst, feest wordt, wanneer het Licht van van nu. dat alle randverschijnselen mooi Bethlehmeje eigen hart verlicht. De werkloosheid in Holten in het afgelopen jaar verder gedaald. In januari 1978 stonden er 216 werk zoekenden inschreven. Eind no vember waren dat er 165. De da ling was het sterkst merkbaar bij de mannelijke beroepsbevolking. Tegenover 140 werkloze mannen in januari 1987, stonden eind no vember 106 mannen als werkzoe kenden ingeschreven. Bij de vrou wen was de daling aanmerkelijk geringer: in januari waren 76 vrou wen werkloos, eind november 59. Uit dë cijfers, die door het Geweste lijk Arbeidsbureau Deventer be kend zijn gemaakt blijkt, dat eind november 1987 de meeste werklo zen te vinden zijn in de groep schoolverlaters tot en met 22 jaar (45) en in de leeftdijscategorie van 40 tot 49 jaar (34). Werklozen met een LO opleiding en een LBO oplei ding scoren het hoogst (55 en 63). De meeste arbeidszoekenden staan tussen de nul en vijf maanden inge schreven 62). Van zes maanden tot een jaar 29 personen. Niet minder dan 42 Holtenaren wachten al lan ger dan drie jaar op werk. Uitgesplitst naar beroepsgroep blijkt handels en kantoorpersoneel (42) de minste kans te hebben op een baan. gevolgd door horeca en huishoudelijk personeel (25). land bouw (17) en algemene dienst (15). In de bouw is de daling van het aan tal werklozen het grootst. Van 33 in januari naar 10 eind november. In de eerste editie van het Hol- tens Nieuwsblad van het jaar 1987 konden we op de valreep het bericht 'meenemen', dat de onderzoeker van het bu reau Terp alsvast een klein tip je van de sluier had opgelicht omtrent zijn visie over het op vijzelen van de toeristische waarde van Holten en de Hol terberg, 'Er moet een attrac- tiepunt komen op de berg', zo verklapte een van de raadsle den, Bij het gereed komen van het rapport Holten Bergop waarts werd bekend wat het precies moest worden: een openbare golfbaan. Bij het af sluiten van dit krantenjaar blijkt het plan op zijn werke lijkheidswaarde te zijn ge toetst en kan de Stichting Hol ten Promotion het eerste gro te succes melden: een voor aanstaand projectonwikkelaar heeft zich bereid verklaard een plan voor te bereiden voor een 18-holes openbare golfbaan op de flan ken van de Holterberg. Het interesseren van de 'vooraan staande' projecontwikkelaar (de PW Redactie en commerciële afdeling van Holtens Nieuwsblad wensen u een voorspoedig en vooral gezond nieuwjaar! Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daaivan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor J het opgeven van een j nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede I Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Postcode: Woonplaats: Hij'zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 recreatiepoot van het Vendex) voor een golfbaan op de Holterberg kan voor het grootste deel op rekening worden geschreven van de Stich ting Holten Promotion. Nadat het rapport Holten Bergopwaarts als uitgangspunt voor het toekomstig toeristisch en recreatief beleid van de gemeente Holten was aanvaard door gemeenteraad, VVV en Han delsvereniging, kon de Stichting Holten Promotion, waarin de be trokken belangengroeperingen in samenwerken, daadwerkelijk aan de slag gaan. De ontvangst van het rapport Terp was positief, hoewel menigeen de ambities wel erg hoog gesteld vond en anderen meer aan dacht gewenst vonden voor de in passing van het gemeentelijk zwembad en de sporthal in de re creatieve en toeristische plannen. Aan de Stichting Holten Promo tion de taak, de betrokkenen te van overtuigen van het juiste uitgangs punt van het rapport Holten Berg opwaarts en een concrete invulling van een aantal planvoorstellen te beijveren, zich daarbij op het standpunt stellend, dat niet de Stichting de plannen moet ontwik kelen, maar uitsluitend als weg- voorbereider en plannenbedenker te willen fungeren. Onderzoek Nadat de eerste contacten met de projectontwikkelaar waren gelegd, heeft de Stichting Holten Promo tion zich vooral ingezet voor het glad strijken van de problemen die eventueel tussen de diverse grond eigenaren bestonden. Aanvanke lijk stond de grootste grondeige naar, de familie Ter Horst uit Rijs- sen afwachtend tegenover de aan leg van een openbare golfbaan, die nogal wat grond vergt. Men was vooral bezorgd over het behoud van de natuur in het terrein, dat ge legen is in de nabijheid van de ho tels op de Holterberg. Inmiddels is door Vendex een ecologisch uitge voerd, wat in alle opzichten gunstig Districbestuurder G. Kruimelaars van de afdeling Hout- ën bouwbond van het CNV is onderscheiden met de gouden medaille en oorkonde verbonden aan het 25 jarig lidmaat schap van het CNV. Namens de bond werd Kruimelaar toegesproken door bestuurder Bui tenkamp. Hij prees de verdiensten van de jubilaris, die niet alleen een kwart eeuw meelevend lid is van het CNV. maar ook al vele jaren voorzitter is van de afdeling Hol ten. Namens de afdeling werd het woord gevoerd door .secretaris Eg- bert Stam, die zijn gelukwens ver gezeld liet gaan van een geschenk in couvert en bloemen voor me vrouw M. Kruimelaar-Nijboer, Als de plannen doorgaan, krijgt Holten een goljbaan, een belang rijk attractieplint voor de toerist. is uitgevallen. Voor zover nu beke ken kan worden, zijn er geen pro blemen van landschappelijke en milieutechnische aard..Er broeden geen Korhoenders en in het gebied groeien geen bijzondere planten en paddestoelen. Na de gunstige uit komst zijn een aantal voorlopige plannen opgesteld, die zijn voorge legd aan provinciale instanties al vorens een bestemmingingsplan- wijziging zal worden aangevraagd. Op welke termijn dit zal gebeuren, is nog onbekend. De betrokken ambtenaren op Provinciale Staten waren tussen de feestdagen niet be reikbaar, terwijl men van de zijde van Vendex hangende hel onder zoek geen mededelingen wilde doen. Stichting Holten Promotion kon nog een klein succesje boeken met de verbetering van wandel-en fiets paden nu subsidie is toegezegd door het Gewest Midden IJssel voor de aanleg van een wandelrou te met rustpunt aan de westkant van de Holterberg. Andere projecten waaran de Stich ting met voorrang aandacht ver leend betreffen onder meer de toe ristische aantrekkingskracht van de dor$fkern, waarvoor de oplos sing van de verkeersituatie een randvoorwaarde is en waarvoor de concentratie van het winkelbe stand een zeer belangrijke factor vormt. In de korte tijd dat de Stichting nu aan het werk is, blijkt dat er veel goede initiatieven zijn, die met steun vanuit de stichting, op eigen kracht kunnen worden uitgewerkt. Voorzitter De Reuver: „De taak van de stichting is initiatieven te ondersteunen en te stimuleren en door goed overleg eventuele belan gen tegenstellingen te voorkomen. Juist deze tegenstellingen vorm den in het verleden een drempel voor de noodzakelijke vernieuwing en verbetering van de recreatieve en toeristische kwaliteiten van Holten". Het bestuur van de Stichting kwam in 1987 tienmaal bijeen. De samenstelling is thans als volgt: namens het gemeentebestuur wet houder Westerik en raadslid Ro- bers, namens de VW voorzitter Vincent en bestuurslid Kamphuis, namens de HHV voorzitter V.d. Maat en bestuurslid Dikkers; voor zitter is P.P. de Reuver en het secre tariaat wordt vervuld voor mevr. R. Akkermans. Was de opkomst van het zaalvoet baltoernooi, dat sv Holten jaar lijks op tweede Kerstdag organi seert in sporthal 't Mossink, in het verleden vaak een probleem, dit jaar - bij de tiende editie van dit voebalfestijn - was de opkomst overweldigend, In totaal hadden 100 leden zich laten inschrijven. De aftrap werd verricht door het jongste ereüd van de SV Freek ter Hoeven, die de ba! met een ferme trap richting Liverpool-doel schoot. Wie ooit eens gedroomd had bij Ajax, Bayern München of AC Milan te spelen, kreeg nu een kans. Een halve dag lang konden de voetbal lers laten zien aan het talrijke pu bliek, dat er onder de rood-zwarten potentiële kandidaten schuil gin gen die, gelukkig voor 'Holten', nog niet waren ontdekt door de scouts. Verdeeld over drie poules werd het een sportieve morgen en toen de klok van twaalven naderde begon Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 de spanning toe te nemen wie pou le-winnaar zou worden. Bij het op maken van de tussenstand bleek dat er drie teams duidelijk boven uit staken. Ajax bij poule 1, Celtic bij poule 2 en Arsenal bij poule 3. Zij haalden ongeschonden de finale. Winnaar werd uiteindelijk Arsenal, tweede Celtis en derde Ajax. De finalewedstrijden lieten goed voetbal zien. Mede door de voor treffelijke leiding van de heren Ak kermans, Nijenhuis, Paule en Schutte konden alle teams zonder blessures en straftijd het toernooi uitspelen. Tijdens*de prijsuiteieking, met als hoofdprijs een groepsfoto gemaakt door de eigen hoffotograaf voor het winnende team Arsenal, prees voorzitter J. Kurz de sportiviteit, de organisatie en de goede belang stelling. Na afloop gingen in de kantine de lootjes voor de welgevulde prijzen- tafel grif van de hand. Voor der 32e keer had in december de trekking plaats van de landelij ke verloting van opdrachtschilde rijen. Er werden 40 prijzen verloot, waarvan er vier in Holten vielen. De gelukkig winnaars waren: J. van Wingerden, 6e prijs 500.-. mevr. J.J.D. Kater, 10e prijs 500,- mevr. L. Thoman-Voskeyl, 28e prijs 400,-, mevr. E.J. Nierstrasz-Koop- er,39e prijs 400,-. De winnaars krijgen de gewonnen bedragen niet in handen, maar mo gen een kunstenaar opdracht ge ven of een bestaand kunstwerk bij hem kopen, terwijl men ook op een tentoonstelling of in een kunstgale rie zijn keuze mag bepalen. Iedereen kan lid worden van deze verloting met een abonnement van minimaal vier loten a 2,50. Men krijgt dan een geïllusteerde trek- kingslijst, met afbeeldingen van werken, die het jaar tevoren zijn aangekocht. De.eerste prijs is .f 1000,-. Opgave tot deelname bij mevr. J.W. Nagelhout-Klijzi n g, Pastoriestaat 22, tel 6 13 30 en mevr. R.M. van Couwelaar-van de Ven, Korhoeder- weg 16, tel 6 27 35. De traditionele kertsboomverbran- ding zal dit keer plaats vinden op woensdag 6 januari op het mais- veld op sportpark 't Vletgoor, 's middags om 17.00 uur. Zoals ge bruikelijk is aan de kerstboomver brandingeen loterij verbonden met een aantal aardige prijsjes. Nadere geegens staan vermeld in de ge meentelijke advertentie. De tafeltennisvereniging Holten houdt op zaterdag 16 januari in sporthal 't Mossink weer haar jaar lijkse kampioenschappen voor re creanten. Ook dit jaar wordt er in verschillen de klassen gespeeld: heren recreant- ten, dames recreanten, jeugd van zes tot en met twaalf jaar en jeugd van dertien tot en met zeventien jaar. Voor het dubbelspel geldt dat de diverse klassen waarschijnlijk weer bij elkaar gevoegd worden. Het inschrijfgeld moet ook dit jaar geen probleem zijn want dat is 2,50 voor de ouderen en 1,25 voor de jeugd. Het dubbelspel komt 1,25 p.p. De aanvang van het toernooi is 10.00 uur. Er wordt dit jaar ook weer een verliezersronde gehou den, dus mocht men er in de eerste ronde al uitleiggen, dan kan men toch verder spelen en hoeft men niet direct naar huis. Men kan zich opgeven tot en met 14 januari bij: F. Hulleman, Köllihn- gserf61,6 40 57 en N. Valk, Kollings erf 65,6 14 13. Aan de R.K. Universiteit te Nijme gen is voor het doctoraal examen Communicatiewetenschappen ge slaagd onze oud-plaatsgenote Aly Veltkamp.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1