Eerste veldtoertocht alleszins geslaagd Atleten voorin in Berkelloop Almen Mintonette-dames missen daadkracht Sterk spel van zaalvoetballers Handbal reserves naar tweede plaats MeindertKoopman grootste favoriet Oliebollencross Tal van prominenten aan start Va OPC toer- HOLTENS NIEUWSBLAD Opnieuw nipt verlies Zaalvoetbal toernooi sv Holten Poloteam afgedroogd Resultaten Bergruitertjes Midwintercross in Heeten Zaaltoernooi voor junioren van SV Holten Eendracht Kegelavond Schoolkring Puzzelrit De Holterberg Bridge in kerstsfeer Markt in 't Oale Spoor Kerstoernooi 't Mossink Hoge score Kersttoernooi Klaverjassers DONDERDAG 24 DECEMBER 1987- Ook in de Berkelloop, die zaterdag werd gehouden onder prima om standigheden in Almen, liepen weer Holtense atleten in de voor ste gelederen. Op de halve mara thon was Chris Offringa, vijfde in 1 uur 20.37 min., de beste Holtenaar. Dinant Markvoort volgde op de voet, zesde in 1 uur 20.54 min. Ge rard Beldman verloor het contact maar werd toch nog zevende in 1 uur 22.19 min. Op de 2,5 km werd het jeugdig talent Dirk Jan Bel dman tiende in 12.30 min. In Rijssen werd op dezelfde dag de Scharzwaldcross gelopen. Gezien de zwaarte gaven de meesten de voorkeur aan de 10,4 km. Dick Dijk man in 42.30 min. was nu weer Ap Koetsier in 42.35 min te snel af. Har ry Heuvelmans volgde goed in 42.30 min. Johan Veneklaas Slots in 4620 min kon dit tempo nog net volgen. Op de 15,6 km. drie loodzware rond jes van 5,2 km. waren de Holtense atleten goed vertegenwoordigd. Dirk Hoekman in 55.20 min, blijft maar steeds beter presteren. Ook Marinus Baltus, zesde in 58.10 min is weer redelijk in vorm. Zondag was er in Luttenberg een crossloop over 10 km. De Lutten berg is zeker niet de hoogste maar wel de venijnigste bult in de Sal- landse heuvelrug. Henk Mulder werd hier 13e in 38.12 min. Een sportieve opleving ken ook weer Wim Klein Baiting, 23e in 42.14 min. Wim Hartkamp 26e in 42.42 min leefde zich ook prima uit even als Ap Koetsier, 36e in 44.31 min. Komend weekend spaart iedereen zijn krachten voor de Oliebollen cross op zondag 27 december. Wie hiervoor nog in training wil kan za terdag 27 december naar Nieuw Heeten waar een 36,5 en 10 km zijn. Hillhout/Reflex - Mintonette (da mes) 3-1 Pas in de derde set kwamen de dames van Mintonette voor het eerst op een voorsprong, 6-7, en het betekende meteen de setwinst. In de andere 3 sets moesten de dames steeds een achterstand weg zien te werken, hetgeen zoveel energie kost, dat het haast niet op te bren gen is. In de eerste set kwamen de dames goed mee en nadat een forse achterstand, 8-3, was weggewerkt tot 10-10, werden de laatste punten na een zeer zware strijd tenslotte aan de dames uit Kampen gelaten en verloor Mintonette, zoals zo vaak helaas, de eerste set zeer nipt met 15-13. Ook een zeer goed spe lende Hannie Kolk kon hier niet meer aan veranderen. De tweede set werd er weer snel een achterstand van enkele punten opgelopen en de inhaalrace moest opnieuw worden ingezet. De volley- balsters uit Holten vochten als leeuwinnen, maar steeds als ze weer op gelijke hoogte waren liep Voor de tiende keer in successie zal op tweede Kerstdag, zaterdag 26 december, het Kerstzaalvoetbal- toernooi van s.v. Holten worden gehouden. Plaats van handeling sporthal 't Mossink. Het toernooi begint om 08.45 uur. De deelnemers worden verzocht ui terlijk half negen aanwezig te zijn en zowel een rood als een wit shirt mee te nemen. De finale is gepland rond de klok van twee uur. De af trap zal worden verricht door een bekend 'Holten'-man. Supporters, familieleden en ieder een die de s.v. een warm hart toe dragen worden verwacht op deze sportdag voor alle senoiren, die hun beste beentje willen voorzet ten. Het afgelopen weekend speelden de dames- en heren waterpolo- teams een uitwedstijd tegen de teams van Scholtenhagen uit Haaksbergen. De heren gingen als eerste in het water en moesten al gelijk toe zien dat ze in de eerste periode een ach terstand hadden van vier tegen nul; in de tweede periode werd het zelfs 8-0. Door een jammerlijke overtreding van Twenhaarsveld werd een Holtenaar voor de duur van de wedstrijd uit het water ge stuurd en dat was in het wedstrijd verloop goed merkbaar. Twen haarsveld wist welliswaar één maal te scoren, maar ging uiteindelijk de boot in met 16-1. Het damesteam deed het beter. Zij gingen met een 0-4 voorsprong de tweede periode in, die werd afgeslo ten met een 1-8 voorsprong. In de derde periode gingen ze onvermin derd voort tot de stand 1-11. In de laatste periode zag Scholtenhagen kans een prachtig tegendoelpunt te scoren, maar dat maakte wei- ning meer uit voor de uitslag die uiteindelijk 2-13 werd voor de Hol tense dames. De volgende wedstrijd is op 2 janu ari in Rijssen. Om 14.40 uur het da mesteam tegen ZCE uit Enschede en 15.20 het tweede herenteam te gen Pirhanha eveneens uit Ensche de. Reflex weer uit. Bovendien speel den de lange dames veel over een hard slaande linksvooraanvalster. die over het blok van Mintonette heensloeg. Met 15-12 werd ook de tweede set verloren en weer was het niet onverdiend geweest als Minto nette een van de twee sets gewon nen had. De derde was een zeer spectacu laire. Nadat Mintonette dus op voorsprong was gekomen, ontspon zich een strijd die zeer veel tijd en kracht van de beide teams kostte. Aan beide zijden werd keihard ge werkt en het publiek kreeg zeer lan ge ralleys te zien. Via 8-8, 10-10, 13- 13,15-15 werd het tenslotte 15-17 in het voordeel van de Holtense da mes. Verschillende speelsters van Hillhout waren kapot en er waren zeer goede vooruitzichten voor Mintonette. Anke ten Kampe, die nog steeds niet helemaal hersteld is van een griepaanval, bleef, net als in de derde set aan de kant en vol' goede moed begon men aan de vier de set. Maar opnieuw liep Hillhout uit tot 6-0 alvorens Mintonette haar eerste punt maakte. Opnieuw moest er een inhaalrace worden in gezet en alhoewel men wel heel dicht bij kwam won Hillhout na 2 uur volleyballen de vierde set, 15- 12. Ook nu weer was de tegenstander vol lof over dit Holtense team en vooral de verdediging werd ge roemd. Met 9 punten gaat men het nieuwe jaar in. Voorlopig is er nog van alles mogelijk. Veel van de on derste 6 ploegen moeten nog in Hol ten komen, dus hebben de dames alles nog in eigen hand. En bij vele tegenstanders is Holten al berucht vanwege het talrijke en luidruchti ge, doch ook sportieve publiek. Zo dat men bij voorbaat al met lood in de schoenen hier naar toekwam. De dames kunnen de derde divisie echt aan en zij en het publiek zullen er voor zorgen dat ook volgend jaar hier in Holten volleybal op hoog ni veau te zien zal zijn. HVC - Mintonette 1 (heren): 3-0 In een slechte wedstrijd verloren de Holtense volleyballers eigenlijk kansloos in Den Ham. Alleen de eerste set was er sprake van tegen stand. De setstand was toen nog 15- 12. Daarna ging het bergafwaarts en werd respectievelijk met 15-7 en 15-8 verloren. Het is te hopen dat het nieuwe jaar ook nieuwe inpul- sen zal brengen. Gelukkig zullen de heren in het nieuwe seizoen wel weer compleet kunnen aantreden. En als dat het geval is moet er tot veel meer winstpartijen gekomen kunnen worden. Het eerste zaalvoetbalteam van Blauw Wit heeft zich prima her steld na de nederlaag (3-5) tegen de Tunnel I, Almelo. Maandagavond werd in Nijverdal met maar liefst 10-2 gewonnen van SVVNI. De eer ste helft konden de gastheren nog afsluiten met een 2-1 voorsprong maar in de 2e helft werden ze volle dig weggetikt door een soepel en strijdvaardig Blauw Wit, dat tech nisch en taktisch klassewerk lever de. Met een 10-2 nederlaag (3 goals van zowel Harry Sjoers, André Schuppert als Gerrit Stam) kwa men de groenwitten er nog genadig af. Gesterkt door dit succes werd donderdagavond in sporthal 't Mossink het sterke de Stobbe I met 4-2 geklopt met weer drie treffers van Gerrit Stam. Dit resultaat werd behaald in een zeer spannen de partij zaalvoetbal tussen 2 ploe gen die volkomen aan elkaar waren gewaagd. In de slotfase wist Blauw Wit met zeer sterk spel een achter stand nog weg te werken en zelfs nog de beide puntjes thuis te hou den mede dank zij de steun van het publiek. Door dit resultaat blijven de Blauw Witters goed meedraaien Het regenachtige lenteweer van de laatste dagen had voor de 'juiste' omstandigheden gezorgd bij de eerste fl 01 veldtoertocht van de wielervereniging Holten. AAUU1 Dat veldrijden in Holten tot een groot evenement kan uitgroeien, bleek zondag al toen maar liefs 166 coureurs zich meldden voor de eer ste veldtoertocht die door de Wielervereniging Holten was georgani seerd. Niet alleen de toerfietser die z'n ritje maakte, maar ook tal van prominenten in de wielersport, zoals Henk Lubbcrding, Jos Lammer- tink, Ron Kleinsman en Erik Cents verschenen aan de start. De orga nisatoren waren dan ook verguld met deze crack. Deelnemers kwa men uit de gehele omtrek. Grote groepen uil Lichtenvoorde, Apel doorn en omstreken en uit het Twenteland. De eerste coureurs waren al voor half negen bij het startpunt en om negen uur hadden zich bijna hon derd coureurs laten inschrijven. Door omstandigheden moest de startplaats nog gewijzigd worden. Via aanduidingsborden bij de in valswegen konden de meesten op de hoogte gesteld worden. Voor ne genen kon het vertreksein gegeven worden voor de ruim 40 kilometer lange tocht. Door de overdadige re genval van de laatste dagen en Enkele ponyclubleden van de Bergruitertjes namen afgelopen za terdag deel aan een springwed- strijd in Hellendoorn, georgani seerd door de Hertruitertjes. Hier werden de volgende prijzen behaald: B. springen cat. B-C: 2e prijs Marike Mulder met Snorre- wind; L. springen cat. D. 3e prijs Huub Brands met Nicole: M. sprin gen cat. D le prijs Zwennie Vincent met My Secret. In het progressief springen wist Zwennie de tweede prijs in de wacht te slepen. Zondag nam Zwennie Vincent deel aan een springwedstrijd in Ambt Delden met Acapulco in klasse Z. Zwennie werd in het klassieke par cours vierde en behaalde de eerste prijs in het jachtspringen. In de belangrijke uitwedstrijd te gen Heeten 2 heeft Holten 2 door een ruime 15-8 overwinning de 2e plaats in de 3e klasse C ingenomen. Op het vroege uur toog Holten zon der wissels naar Raalte waar de thuisploeg wel over een volledig team kon.beschikken. In de eerste minuten nam Holten een 2-0 voor sprong, maar Heeten kwam terug. Tot de stand 4-4 ging de wedstrijd gelijk op, maar het was toch Holten dat uit 2 goede aanvallen vlak voor rust op 6-4 kwam. Na rust werd Hol ten sterker en vond het de juiste op lossing voor de 5-1verdediging van Heeten. Door veel dreiging vanuit de tweede lijn werd regelmatig ge scoord door o.a. Alwin v. Ommeren en Diederik Husslage. Met nog 10 minuten te spelen leidde Holten met 12-7. In een slotoffensief wilde Heeten nog trachten het tij te ke ren, maar Holten bleek de krachten dit keer beter verdeeld te hebben dan vorige week en kon zodoende via de break out de eindstand in de laatste minuut nog bepalen op 15-8. Scores: Diederik Husslage 6, Alwin v. Ommeren 5, Roland Bleyenberg 3; Jan Victor Dorlas 1. Jeugd Jongens BI moest uit spelen tegen de sterke koploper Achilles. Holten bood goed tegenspel maar kwam over de hele linie toch te kort. Achilles won dan ook verdiend met 19-5. Cl speelde uit tegen Zwolle, Holten was duidelijk sterker en leidde bij rust al met 4-0. Ook na rust kreeg Zwolle weinig kans en kon Holten de eerste helft van de competitie af sluiten met een 3-11 overwinning. Programma: Dames S. Deelname aan zaalhandbaltournooi TLMS op za. 2 jan. vanaf 15.00 uur te Holten. nacht behoorde het parcours tot de categorie 'zware tochten'. Vooral in het eerste deel van de rit Beuse- berg, Look en in de Enk zoog op ver schillende plaatsen de fiets zich vast in de blubber. Bij de eerste controle (camping Veneklaas) werd veel van de gelegenheid gebruik ge maakt de draaiende delen van de fiets schoon te spuiten. Het tweede deel van het traject voer over dc bospaden in de Holterberg met waarin wederom een controlepost waar warme chocolademelk en een krentebol werd uitgedeeld. Dit viel bij de coureurs erg in de smaak. Vanaf deze plaats tot aan de finish kwam het klim en afdelingswerk aan bod met o.a. de Plaggenweg. Panoramaweg, Heksenweg. Motie- weg en de afdeling in Dikkerspad. De aanwezige toeschouwers geno ten volop van de zwoegende cou reurs. Het laatste stuk kon men weer op adem komen om vervol gens te finishen bij de sporthal. De organisatie had hier een gelegen- De bekende Heetense Midwinter cross wordt op zondag 3 januari 1988 verlopen. Start en finish zijn op de parkeerplaats van de SV Heeten aan de Dorpsstraat. De in schrijving is in de kantine van de SV Heeten. Deze crossloop is opengesteld voor KNAU-leden. De afstanden zijn 3100 meter (start om 13.00 uur, in schrijfgeld f 1,50); de 5800 meter (start om 13.45 uur, inschrijfgeld f 4,00) en de 10 kilometer (start om 14.30 uur, inschrijfgeld f 5,00). In 1987 won Gerard Nijboer deze loop over 10 kilometer in een tijd van 31 minuten en 28 seconden. Op donderdag 31 december wordt in de Holtense sporthal het jaarlijk se Oudejaarstoernooi van de voet baljunioren van de SV Holten ge houden. Vanaf 08.15 uur spelen on der illustere namen als Escort Ser vice Thea, Club Daddies Hobby of Huize Eva teams van de A-, B- en C- jeugd. De indeling en het wedstrijd schema worden pas een half uur voor aanvang van de wedstrijden bekend gemaakt. De finale wordt omstreeks 14.00 uur gespeeld. heid gemaakt om de fiets schoon te spuiten, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt; ook de deelne mers waren aan verschoning toe. De deelnemers waren erg tevreden over deze eerste tocht. De organisa tie zal zeker gebruik maken van de tips, die de ervaren rotten in dit vak gaven. Komend jaar zal de route hier en daar wat aangepast moeten worden. De uitslagen van de onderling schietwedstrijden van sv de Een dracht zijn: Luchtgeweer: Klasse A: 1. G.H. Paalman, 171 pnt.: 2. G. Koopman, 165 pnt.; 3. G.J. Oplaat, 143 pnt. Klasse B: H. Vincent. 142 pnt.: 2. B. Paalman. 136 pnt.: 3. D J. Nijen- dijk, 128 pnt.: 4. A. Paalman. 122 pnt. Klasse C. 1. G.J. v. Aefst. 151 pnt.: 2. G.J. Sluiter. 145 pnt.; 3. B. Tromop, 132 pnt. Luchtgeweer. Open klasse: 1. H. Mulder, 141 pnt. zaterdagavond 19 december hield de buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek haar jaarlijkse kegela vond. De 60 deelnemers genoten van de verschillende spelletjes en het ongedwongen samenzijn. Bij de dames gingen de prijzen naar: 1. D. Rensen; 2. T. Wissink; 3. D. Reylink. Bij de heren werden de prijwinnaars: 1. B. Aaftink; 2. H. Tempelman; 3. G. Vlogtman. Aan moedigingsprijzen waren er voor M. Podt en Joh, Nikkels. Op maandag 28 december en dins dag 29 december wordt voor de vijf tiende maal het OPC kerstzaal- voetbaltoernooi gehouden voor de jeugd uit de regio Nijverdal. Hier doet ook de jeugd van de beide Hol tense voetbalverenigingen mee in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. In de verschillende sporthallen in de regio, waaronder 't Mossink, ko men zo'n 1400 meisjes en jongens in het veld om te voetballen voor hun plezier. Er wordt aan elke deelne mer een vaantje uitgereikt. De pups van sv Holten en Blauw Wit vinden elders in dit blad het programma. Op tweede Kerstdag, zaterdag 26 december, houdt MAC De Holter berg gezamenlijk met MAC Haarle weer een kerstpuzzelrit. De organisatoren hebben een tocht uitgezet, die aantrekkelijk is voor iedereen. Ook aan de inzittenden kinderen is gedacht. De finish is in Haarle, waar tot de prijsuitreiking weer enkele spelle tjes bingo worden gespeeld. De start is vanaf 14.00 uur bij clubhuis De Biester aan de Stationsstraat. Voor de laatste keer dit jaar hebben de leden van de bridgeclub hun krachten gemeten. Een gewone bridge-avond kon dit niet worden genoemd, daar er voor iedereen prijzen waren te winnen. Dat gezel ligheid en saamhorigheid even be langrijk zijn als bridgen, werd deze avond dubbel en dwars bewezen. De kerstfeest, inclusief de hapjes en dranksjes plus het feit dat alle pa ren aanwezig waren, bewees dit eens te meer. De eerste prijs werd gewonnen door het paar Jongmans-v, Veen met 63,09 tweede werd het paar Dis- bergen-v. Veen met 62,79 en der de het paar Rustebiel-Goorman met 60,41 De competitie begint weer op 7 januari. in hun klasse met 15 punten uit 10 wedstrijden. De eerste volgende wedstrijd is op maandag 11 januari in Geesteren tegen het sterke Ste- vo I. Het tweede zaalvoetbalteam heeft de afgelopen weken 2 keer ge speeld. Van Vesos werd voor de de 2e keer in dit seizoen fors gewonnen (8-2) maar uit tegen P.H. (Almelo) moest na een 3-2 voorsprong genoe gen genomen worden met een 5-3 nederlaag. Door deze resultaten staat het tweede keurig in de mid denmoot. HELLENDOORN - In de overdekte manege 't Oale Spoor aan de Van Corbachstraat in Hellendoorn wordt op woens dagmiddag 30 december vanaf 14 uur een gezellige paarden- en po- nymarkt gehouden. Tevens is er een rommelmarkt. De organisa tie is in handen van de Stichting Ruitersport. De organisatoren verwachten veel belangstelling voor het over dekte marktgebeuren. De toe gang is geheel gratis. Ook wie in de manege van zijn overtollige spulletjes af wil komen, kan zon der kosten een standplaats krij gen. Programma Blauw Wit pupillen: maandag 28 december: Blauw Wit El aanwezig zijn om 08.15 uur; Blauw Wit E2 aanwezig zijn om 09.30 uur; Blauw Wit F1 aanwezig zijn om 14.00 uur. Dinsdag 29 december: Blauw Wit meisjes aanwezig zijn om 08.00 uur; Blauw Wit D2 aanwezig zijn om 10.30; Blauw Wit Dl aanwezig zijn om 15.00 uur. Aanstaande zondag 27 december zal de meeste belangstelling tij dens de Oliebollencross ongetwij feld uitgaan naar de 10 km. Welke toppers er aanwezig zullen zijn, is met zekerheid nog niet te zeggen. De winnaar van vorig jaar Egbert Veneklaas, de lange blonde stylist uit de Holterbroek. zal er zeker zijn. Meindert Koopman, die vorig jaar geblesseerd uitviel blijft niettemin de grootste favoriet. Ook Daven- tria-clubgenoten van Meindert. de Dijkerhoeker Bertus Stevens (de Schuttel en Titus Mulder uit De venter kunnen voor een verrassing zorgen. Van de Holtense atleten J an en Gerard Koopman, vorig jaar bij de top en de laatste tijd wat uit het beeld, kan ook het een en ander verwacht worden. De dit jaar als een komeet omhoog geschoten Dirk Hoekman zal zeker heel hoog eindigen- Voor een plaatsje bij de beste tien zullen zeker Marinus Baltus en Henk Muider (beide in prima vorm). Gerard en Dinant Mark voort enorm moeten knokken. Niet alleen de. toppers zijn belangrijk. Ook Holtenaren onderling zullen zich er natuurlijk niet graag laten aflopen. Diverse weddenschappen zijn er al weer afgesloten. Op de kortere afstanden zal er door de jeugd weer. verwoed gestreden worden om in hun klasse voor één jaar de wisselbeker op de schoos- teenmantel te mogen zetten. In het kort het programma: 09.30 uur: 2 km: 10.00 uur: 4 km.; 10.30 uur 6 km.: 11.15 uur: 10. km. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 26-12 tot en met 1 - 1 Zaterdag: 8.00-14.00 afd. voetbal. Gesloten m.u.v. Holtense vereni gingen. Zondag: 10.00-11.00 zv Bathmen. 20.00-21.00 Biesters. Maandag: 8.00-17.00 OPC. 18.30- 22.30 BCH. Dinsdag: 8.00-17.00 OPC. 17.30- 22.30 Mintonette. 22.30-24.00 Blauw-Wit. Woensdag: 16.00-18.30 hockeyclub, 18.30-22.30 BCH. 22.30-23.30 Weg- stapel. Donderdag: 8.30-15.00 afd. voetbal. 15.00-17.00 Klaasses. Na 18.00 uur gesloten. Vrijdag: Gesloten. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich a.s. vrijdag van 12.00- 22.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 6 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijns zaken, tel. 6 16 66 toestel 25), en in dien mogelijk tussen 9.00 en 12.00 uur. De kerst klaverjasavond die gehou den werd met de Z. V. V. Blauw Wit, Klaverjasclub Holten en de S.V. Holten, bracht 53 mensen naar het Meermanskamp. Er werd door de klaverjassers goed gekaart, de uit slagen waren gemiddeld erg hoog. De uitslagen waren: 1. J. J. van Langen 4660, 2. A. v.d. Bos 4505, 3. A. Nijland 4498, 4. G. Steenbeek 4372, 5. W. Weijenberg 4291, 6. mevr. Klunder 4222. 7. F. Flantua 4000,8. H. Theijn 3994.9. J. ten Zijthoff 3925, 10. Bennie Paal man 3894.11L. Traanman 3859,12. G.Jansen 3849.13. A. Tuenter 3825, 14. H. Jalving 3822, 15. W. Slette- rink 3754. 16. J. Ophof 3738, 17, H. Nijkamp 3722,18. J. Stuik 3731.19. Hennie Paalman 3726,20. F. de Brie 3663,21. W. Heemskerk 3652. 22. G Oberink 3595. 23. J. W. van Langen 3593, 24. D. Beldman 3584. 25. J. Klunder S 3547. De poedelrijs was voor de voorzit ter van de klaverjasclub H. Kap- pert met 2520 punten. Het beste koppel van de avond was met 1858 punten. R. v/d Molen en A v/d Bos. De volgende klaverjas avond wordt gehouden op donderdag 21 januari

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7