Een versierde kerst k Hoogste motor-eer voor Holtenaar August Müller Holtens Nieuwsblad Bang voorn WEEK DEZE KNMV: uniek motorsporter die terecht beker verdient Kozakken- koortreedt op Openbare nieuwjaarsreceptie 1 O HOLTENS NIEUWSBLAD Kerstkaarten De Schure loopt voor Afrika Nu Flinke groei Nido 1 U ontvangt een fraaie BON Hottens Nieuwsblad Donderdag 24 december 1987 - 38e jaargang - nr. 51 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Hoemenen Terwijl wij straks lekker aan schuiven aan de feestelijk ver sierde kerstdis, zorgen Ilie Ni- colae en Georghe Constantin, ver verdwijderd van huis en haard voor stemmingsmuziek in een van de hotels op de Hol- terberg. In het Holtens Nieuws blad een gesprek met de Roe menen, die inmiddels vaste gasten zijn tijdens de feestwe- ken in Holten. Blubber Was wielrijden in het verleden een sport Voor enkeling, in de tijd van de fitnessrage stapt ie dereen die het goed meent men zijn of haar gezondheid regel matig op de fiets. Mede door het succes van coureurs als Hennie Stamsnijder en Rainier Groe- nendaal, wordt ook het veldrij den populair. Voorwaarde voor een goede veldrit is voor de kenners flink veel blubber. Daaraan voldeed de eerste veldtoertocht van de wieler vereniging ruimschoots. Het weer mag de laatste dagen dan wel meer aan een beginnende lente hebben herinnerd, dan aan de don kere - koude - dagen voor Kerst mis, de Holtenaren hebben zich massaal op de voorbereidingen voor de drie komende feestdagen gestort. In de supermarkten kwam men handen te kort om alle lege schappen op tijd weer bij te vul len, terwijl ook de marktkooplie den op de naar dinsdag verplaat ste markt goede zaken deden. In het gebouw Tuinstraat van het Sociaal en Cultureel Werk werd de afgelopen weken volop gewerkt aan de uiterlijke versiering van het Kerstfeest. Vorige week zaterdag was het een drukte van belang in de twee lokalen toen de cursisten van de bloemschikcursussen onder lei ding van Jenny van Ulzen zich uit leefden in het maken van deurkran- sen, tafelkransen en andere fraaie kerstversierselen. Opvallend was, dat ook de mannen hun weg had den gevonden naar de Tuinstraat. De animo bij de heren voor de kunst van het bloemschikken wordt steeds groter, zodat er plan nen zijn voor een aparte cursus voor mannen, naast de reeds be staande vijf cursussen. Een glaasje glühwein en sfeervolle achter grondmuziek, maakte er een fijne creatieve bezigheid van wat terug te zien was in de soms schitterende werstukken. Wellicht minder mooi, maar zeker met evenveel liefde gemaakt waren de kerstbakjes die vijftig kinderen afgelopen zaterdag maakten voor de oudere Holtenaren. Door het grote animo konden alle 71 aanvra gen worden voorzien van een fraai kerstbakje. Dit jaar waren er vol doende ouders, die behulpzaam wilde zijn bij het wegbrengen. De creatieve kerstmarkt op maan dag trok wat minder belangstelling dan verwacht, maar voor de deelne mers was dat geen enkele pro bleem. Zij kregen nu juist alle aan dacht van Jenny van Ulzen bij het maken van hun kerstversiering. Dinsdag en woensdag tenslotte wa ren de jongsten actie in de Tuin straat. Er werden in opperbeste stemming kaarsen gedoopt, kerst bakjes en kaarsen gemaakt en koekjes gebakken. De Stichting SoCuWe gaat nu een welverdiende vakatie tegemoet om in januari met volle moed te starten met hun activiteiten, ondanks dat door de bezuinigingen er flink ge- Het wordt in Holten een mooi versierde Kerst. kort is op personeelkrachten ter- Dorpshuis het moeilijk is nieuwe wijl het uitblijven van een definitie- plannen te ontwikkelen voor het ve datum over de bouw van het nieuwe jaar. -»<3t»<8CSct<Sc8c£«S<3ct<ScScf«»CScKac8CKaeSct<»<SchS<S«<»<»cHScSa(<»cgcl<»CS(*c»CSc»<SeScH»CS<t<8<a Bij het ter perse gaan van deze edi tie van het Holtens Nieuwsblad werd bekend, dat het Don Kozak- kenkoor de jaarwisseling zal door brengen in hotel Hoog Holten. Het wereldberoemde koor zal tevens twee optredens verzorgen in het hernieuwde hotel en wel op dins dag 29 december en zaterdag 2 ja nuari, telkens om 14.30 uur. Deze data's konden niet meer in de agenda Van dag tot dag worden verwerkt. August was naar Nijmegen gereisd om de huldiging in ontvangst te ne men voor het behalen van het Ne derlands kampioenschap en de tweede plaats in het wereldkampi- Nu wij in eigen huis de mogelijkheid hebben op ruime schaal te ontvangen, hebben wij gemeend, aan de tot nog toe besloten nieuwjaarsreceptie, voortaan een openbaar karakter te verbinden. Gaarne nodigen wij daarom de Holtense inwoners uit voor een openbare nieuwjaarsreceptie, die gehouden zal worden op maandag 4 januari a.s. in het gemeen tehuis van 17.00 tot 18.30 uur. Alle inwoners van Holten zijn van harte welkom. Ons aller August Müller is door de KNMV uitgeroepen tot de beste motorsporter van het jaar. Tijdens de zondag gehou den kampioenshuldiging in de schouwburg te Nijmegen werd hem de hoogste motorsportonderscheiding, de Hans de Beaufortbeker overhandigd. August ontving de beker voor zijn totale inzet voor de Nederlandse motorsport. oenschap, samen met Henk van Heek. Niets wees er op dat de:Holte- naar voor de erebokaal in afenmer- king zou komen. Pas toen degchijn- werper door de zaal was gegaan en op August bleef steken werd het hem duidelijk dat de hoogst%er dit keer voor hem was. „Ik stond te trillen op m'nbenen toen mijn naam werd afgeroepen", verklaarde hij na afloop aan de ver zamelde sportpers. „De onder scheiding kwam voor mij écht als een donderslag bij heldere hemel. Dit betekent erg veel voor mij, vooral omdat deze prijs niet zo vaak wordt toegekend aan ménsen uit de zijspansport". De Hans de Beaufort beker werd eerder al toegekend aan békende motorsporters als Gerrit Wólsink, Wil Hartog, Ton van Heugten, Eg- bert Streuers, Henk Poorte en Broer Dirks. Vorig jaar werd hij toe gekend aan Kees van der Vén. De eerste keer werd de beken uitge reikt in 1947. Op de bijbehorende oorkonde wordt de uitverkiezing van ftugust als volgt omschreven: Als een kind zo blij was August Müller over de hoge onderscheiding die hem werd uitgereikt. Redactie en commerciële afdelingen van ii wensen u fijne kerstdagen toe Verdiensten "De Sportraad van de KNMV in vergadering bijeen op 5 oktober 1987 te Arnhem heeft besloten de Hans de Beaufort beker voor het jaar 1987 toe'te kennen aan August Müller op grond van zijn.yerdien- sten voor de motorcrossspört in het algemeen en de zijspafTcrossin hét bijzonder. August is één van de wei nige coureurs die zijn motorsport carrière in het teken heeft laten staan van de driewielers. In 1972 begon hij als zijspanpassagier, om vervolgens' zelf het stuur ter hand te nemen èn tot heden toe op bij zonder succesvolle wijze. In zijn zestienjarige loopbaan, waarin hij tot driemaal toe Nederlands kam pioen werd, in 1983, 1985 en 1987, heeft August mede het beeld be paald van de vaderlandse zijspan- sport. Door zijn toedoen is het tweetakt-ééncylinder gebeuren van de grond gekomen dat een po sitieve bijdrage heeft geleverd voor de toekomst van de zijspannen. Ook internationaal gezien behoort August tot de toprijders in het We reldkampioenschap, waarin hij zo wel in 1985.1986 als 1987 de tweede plaats voor zich opeiste. Bij het ernstige ongeval in 1984, waarbij gevreesd werd voor het ein de van zijn motorsportcarrière, heeft hij door zijn vriendelijkheid, mentaliteit en doorzettingsvermo gen aangetoond een uniek motor sporter te zijn die de Hans de Beau fortbeker terecht heeft verdiend". De kaarten, die Riemko Berend heeft getekend voor Amnesty In ternational Holten, blijken een enerm succes te zijn. Ze vliegen - bij wijze van spreke - als warme brood jes over de toonbank. Niet alleen de Holtenaren hebben al een flinke bres geslagen in de voorraad, maar de leden van de werkgroep Holten van Amensty International krijgen ook uit de gehele regio veel aanvra gen,. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De jaarlijkse Kerstpuzzelwan deltocht van j.s. De Schure, die traditiegetrouw gehouden wordt op Tweede Kerstdag, zal dit jaar in het teken staan van de actie Afrika Nu. Deze actie is bedoeld om steun te geven aan de slachtoffers van de hongers nood in Afrika. De situatie is in delen van Afrika zeker zo slecht als enkele jaren terug. Vrijwilligers van De Schure zijn er weer in geslaagd om een fraaie Kerstpuzzeltocht uit te zetten. De totale tocht duurt on geveer anderhalf uur. Onderweg krijgen, de deelnemers enkele consumpties en een warme ver snapering aangeboden. Tijdens de tocht is het zaak om goed op te letten, want alleen dan kun nen de opdrachten goed worden uitgevoerd. Voro de winnaars staat er een prijs te wachten in De Schure. De deelnemers kunnen zich za terdag 26 december vanaf 13.30 uur laten inschrijven bij De Schure (Beusebergerweg 27); de eerste wandelaars starten om 14.00 uur. De inschrijfkosten zijn laag gehouden: kinderen tot zes jaar gratis, kinderen van zes tot en met tien jaar 1,50 en ouderen 3,50. Het gaat goed met Nido Universal. Met ingang van 1 januari zal het personeel worden uitgebreid met twintig medewerkers. Voor de bezetting van de eerste helft van 1988 zijn reeds opdrach ten aanwezig. De verdere vooruit zichten zijn zowel voor de verkoop in Nederland als de export zeer po sitief. Doordat de overheid het onder houd van het wegmaterieel steeds meer door derden laat uitvoeren, wordt in de komende tijd wordt ook een flinke groei verwacht in de af deling die zich toelegt op het onder houden en repareren van de zout- strooiers en sneeuwploegen. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter balïpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u ^hAHHAA daarvan verzekerd. 4aBJUlïlH6f* UP|jt*Cl Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 37.90 vandaan om .Kerstfeest te vie- KraHeestMte boortefeest: een Kind kwam - van Godswege - op aarde. Twintig eeuwen geleden ongeveer gebeurde dat en we vieren het nog steeds. Ieder jaar weer Overnieuw, het feest van geboorte, van nieuw leven dat mogelijk wordt, van vrede op aarde. Ik hoor hét iemand al zeggen: „Waar halen ze het léf vandaan om na twintig eeuwen Christen dom nog te praten overvretie op aarde voor de mensen van het welbehagen? Het mocht wat! Kijk maar es om je heen wat er van is terecht gekomen: oorlog Ja, kerst vieren doen we toch, al- én honger, overal in de wereld lemaal. Kerstfeest, feest van onvrede en dichtbij ook de nodi- vrede. vrede op aarde.... we vie- ge narigheden van werkloos- ren het, mét of zónder sneeuw, heid, bijstandmoeders en mini- mét of zónder vrede. Waar halen mum-uitkeringen. Vrede op aar- we toch met z'n allen de moed de? Een groene Kerst? Een wit te Kerst? Doet het er eigen lijk wat toe? Of we nu vrieskou hebben of opmerkelijk zachte lente- temperaturen, ziet uw kerstboom er daardoor an ders uit? Wordt uw bood schappenlijstje daardoor langer of korter? Het zal ons toch zeker een zorg zijn? Sneeuw is best mooi mee genomen voor het sfeertje, maar ach, met of zonder sneeuw: Kerst vieren doen we tóch. IK 3s N B6NC- D8T God mu oezs vRnnc, .- ZOU IK SOD U"IC£N VR«0£V ARHOCDSt.. OHREC«T ad hj yjcrr af)-- r.-\ De tekenaar van de Afgebeelde strip laat het ene mannetje zeg gen: „Soms zou ik God wel wil len vragen waarom Hij toestaat dat er armoede, honger en on recht bestaat, als Hij daar wat aan kan doen". Het andere fi guurtje zegt dan: „Wat weer houdt je"? De eerste zegt daar op: „Ik ben bang dat God mij de zelfde vraag zal stellen". En wie van ons kan die eerste vraag niet begrijpen?. We heb ben toch allemaal vaak de nei ging om Iemand verantwoorde lijk te stellen voor alles wat er loui gaat in ons eigen bestaan en in de wereld? Ik zou wel eens willen vragen....Nou, wat weer- houdtje? Bang. dat je de vraag terug krijgt? Bang voor de tegen vraag? We vieren Kerst. We vieren feest om een Kind dat werd geboren. Als we dat Kind - met kerstversierselen en al - na 1 januari 1988 weer in de doos stoppen bij alle andere sfeer brengers voor Kerst, dan is de angst voor de tegenvraag te recht. Als we het Kind laten - vergeten, dat het een volwassen mens werd, die ons het echte leven voorleefde tot in z'n uiterste consequenties van je naasten liefhebben, hongerigen voeden en dorstigen te drinken geven: die zelfs zijn eigen leven gaf voor ons mensen - ja, dan moetje lef hebben om Kerstfeest te vieren. Of kunnen we er soms niks aan doen dat er honger, armoede, onrecht en onvrede bestaat, ver af en dichtbij? Afschuiven is wel gemakkelijk, maar is het ook te - recht? We kunnen er zelf heel wat aan doen, in de navolging van het Kerstkind, dat de Heiland der wereld is. Bang voor een tegenvraag? Een goed Kerstfeest toegewenst voor iedereen en veel Heil en Ze gen voor 1988. G.C. Berg-Laninga.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1