„Warmte van Holtenaren helpt ons in Kersttijd" Geen vergunning voor bungalowplan Oppositie niet met verhoging blij OGB Gemeente erg blij met Hoog Holten' Roemeense musici bij nieuwjaarsreceptie Expositie schilders Agenda AI Holten geeft voor Afrika Nu Kerstfeest zondagsschool Woningen ouderen HOLTENS NIEUWSBLAD Openbare nieuwjaarsreceptie Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Huisvuilophaaldienst VUURWERK Afsteken vuurwerk Inzicht in financiën ontbreekt' Compact disks bij Ten Velde DONDERDAG 24 DECEMBER 1987- Voor violist Georghe Constari- tin en pianist llie Nicolae wordt het een eenzame Kerst. De twee Roemeense musici spelen dit jaar ver van huis en haard hun melodieën voor de gasten van hotel-restaurant De Holterberg van de familie Haan. Toch vinden ze dat niet bezwaarlijk. „Wij ondervin den hier in Holten zo'n war me, hartelijke sfeer dat we even ons geboorteland kun nen vergeten. Wij willen dan ook alle Holtenaren een vrolijk en gelukkige Kerstfeest en ge lukkig Nieuwjaar wensen. Het concert dat we vorige week zondag in gebouw Irene ga ven is een blijk van dankbaar heid voor al de gastvrijheid die we hier hebben ondervon den". Vijfjaar geleden maakten Georghe Constantin en llie Nicolae voor het eerst kennis met Holten. Op voor dracht van de kok van hotel-res taurant De Holterberg werden ze gecontracteerd voor optredens in het Holtense etablissement. Een gouden greep, zo bleek al snel. Het duo dat in Bukarest in tal van ver maarde hotels als het Hilton de sterren van de hemel speelt, bleek in Holten goed aan te slaan. Op dit moment verblijven ze alweer voor het vijfde achtereenvolgende jaar in Holten. „Natuurlijk missen we deze da gen onze families" vertelt Georghe Constantin mede namens zijn col lega in het Duits. „Ik probeer nu via de ambassade in Den Haag een driejarig verblijf in Nederland los te Van 26 december (tweede Kerst dag) tot en met 3 januari wordt in het Timmermanshuis in Nieuw Heetcn een overzichtstentoonstel ling gehouden van de schilders kring Nieuw Heeten. Al enkele jaren wordt de schilder kunst in Nieuw Heeten beoefend. Dit gebeurt in groepsverband in het Timmermanshuis onder lei ding van Ans Luiten. Momenteel zijn veertien mensen elke dinsdag avond enthousiast bezig. De resul taten zijn zodanig dat besloten werd naar een expositie toe te wer ken, waarin schilderachtige plekjes uit de omgeving van Nieuw Heeten een centrale rol spelen. De officiële opening, die tweede Kerstdag om 15.00 uur verricht zal worden door Wim Knobben. voor zitter van het Plaatselijk Belang, wordt omlijst door een culturele omlijsting in kerstsfeer. De openingstijden zijn 26 decem ber van 17.00 tot 21.00 uur; 27t/m30 decembervan 11.00 tot 21.00 uur; 31 december van 11.00 tot 16.00 uur en 1 t/m 3 januari van 11.00 tot 21.00 uur. Voor iedereen die nog geen zaka genda 1988 heeft, is dit misschien een interessant bericht. Amnesty International heeft voor het komende jaar een zakgagenda uitgegeven. Het is een handig for maat met een stevige omslag en kost oorspronkelijk 13,50. De Werkgroep Holten van Amnes ty International beschikt nog over enkele exemplaren en biedt deze aan voor de bijzonder lage actie prijs van 8,50. Belangstellenden kunnen hiervoor contact opnemen met Anneke Wissink, tel 6 30 28. Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Holten maan dagavond besloten 2500 gulden ter beschikking te stellen aan de actie Afrika Nu. Namens dc fraktics bracht Gerard Wennemers (PvdA) dit voorstel in stemming tijdens de laatste raads vergadering van dit jaar. In 1987 is voor het eerst in de begro ting van de gemeente Holten een bedrag van 5000 gulden opgeno men ter stimulering van allerlei particuliere initiatieven op het ge bied van ontwikkelingsamenwer king. het resterende bedrag van 2500 gulden komt nu ten goede aan de actie Afrika Nu. Pianist llie Nicolae en violist Georghe Constantinal jaren de vaste muzikale smaakmakers tijdens de feestdagen in Holten krijgen. Dan kan mijn familie ook overkomen. Maar wij zijn hier on dertussen wel volledig geaccep teerd. De mensen in het dorp zijn erg vriendelijk. Ook bij de officiële instanties, zoals op het gemeente huis. Ook in het restaurant krijgen we bij onze optredens veel positie een vakkundig stuk muziek wel de gelijk te waarderen. Wij zijn in feite all-round. Alles is mogelijk. Toen we hier pas waren kregen we een verzoek om het thema uit de televi sieserie Reily te spelen. We kwa men net uit Roemenië, dus dat ken den we helemaal niet. Maar de vol- ve reacties. Het Nederlandse pu- gende dag hebben we het toch ge- bliek is erg muzikaal. Dat kunnen speeld. Het geeft voldoening als je wij erg waarderen. Hoe zwaarder de stukken die ze aanvragen, hoe gro- - ter de uitdaging is. Met een verzoek voor een stuk van Beethoven, Mo zart of Bach zij-n we erg blij". geval genoeg waardering voor het koffieconcert dat de twee Roeme nen gratis gaven in gebouw Irene. Niet alleen het klassieke repertoire, maar een hele muzikale rondlei ding door de Balkan kregen de aan wezigen voorgeschoteld. Eenzelfde* repertoire willen Georghe Constan tin en llie Nicolae op een muziek- cassette samenbrengen. In samen werking met Kees van Bruggen wil len ze die dan in de verkoop bren gen. Wie de Roemenen live wil horen, moet op maandag 4 januari naar het gemeentehuis komen. Dan verzorgen ze de muzikale ach tergrond bij de openbare Nieuw jaars-bijeenkomst van de gemeen te Holten. De komende tijd zijn ze ook bij De Holterberg te beluiste ren. Tijdens de diners, maar ook bij de concerten op de zondagmiddag van 15.00 uur tot 17.00 uur. Eerste Kerstdag 25 december is er in de Ned. Herv.kerk om 15.00 uur weer het Kerstfeest van de zon dagsschool. De musical Het won derlijke Kerstfeest van vadertje Panov wordt opgevoerd. De collec- de mensen kunt vermaken met je tie die gehouden wordt is voor de muziek. We hebben ook wel eens actie Afrika Nu. zomers op het terras gespeeld met Naast de kinderen zijn ook familie- de viool en de accordeon. Binnen leden en vrienden van harte wel de kortste keren zat het hier dan kom. vol. Die waardering heb je nodig als De zondagsschoolkinderen verza melen zich bij de Dorpsschool om 14.30 uur. De zondagsschool begint na de vakantie weer op 3 januari om 10.00 uur. musicus Muziekcassette Vorige week zondag was er in ieder Alle markten Het Roemeense muzikale duo blijkt van alle markten thuis. Con stantin volgde in zijn geboorteland aan het conservatorium van Buka rest een vioolopleiding en ook Nico lae heeft een degelijke klassieke op leiding achter de rug. Daarbij komt dat beide heren zich in Nederland verder bekwamen in de edele kunst van het musiceren. Verzoeknum mers voor Lizt, Chopin, Bach, Beet hoven of Mendelssohn stellen hen dan ook voor geen enkel probleem. „Natuurlijk is het leuker om voor een echt concertpubliek tc spelen" erkent Georghe Constantin. „Maar vergis je niet in het publiek dat bij De Holterberg komt eten. Dat weet Voor de niet ingewijde toeschou wer had de behandeling van de aanvraag voor een bouwvergun ning van de heer J.G.A. Geerlings uit de Vixseboxsestraat maandag avond in de gemeenteraadsverga dering wat weg van een puzzelro man, waar veel werd gesugge reerd, maar de ware toedracht in vaagheden bleef steken, met uit zondering van de conclusie dat de bouwvergunning niet zal worden verleend. De heer Geerlings wil een huis bou- omdat naar hun mening tijdens de wen op een perceel grond aan de behandeling van de bouwvergun- Holterbergweg. Hij diende daartoe ning de verwachting was gewekt een bouwvergunning in voor een dat er geen bezwaar zou worden bungalow met een goothoogte van aangetekend. Immers, tot twee vijf meter. Ter plaatse geldt echter maal toe had het college van b en w een goothoogte van vier meter. Uit advies ingewonnen bij de Wel de reacties van de raadsleden bleek standscommissie in Zwolle, die bei evenwel, dat enkelen (Spijker en de keren positief reageerde en het Rustebiel, die tevens deel uit bouwplan roemde om de evenwich- maken van de gemeentelijke Arob- tige bouw en goede inpassing in het Nu wij in eigen huis de mogelijkheid hebben op ruime schaal te ontvangen, hebben wij gemeend, aan de tot nog toe besloten nieuwjaarsreceptie voortaan een openbaar karakter te verbinden. Gaarne nodigen wij daarom de Holtense inwoners uit voor een openbare nieuwjaarsreceptie, die gehouden zal worden op maandag 4 januari a.s. in het gemeentehuis, van 17.00 tot 18.30 uur. Alle inwoners van Holten zijn van harte welkom. 1. aan Graphic Color ontheffing verleend voor het maken van foto's tijdens kermisdagen 1988; 2. aan Organisatiecomité Oliebollencross ontheffing verleend t.b.v. een oliebollencross op 27 december 1987; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 31 december wordt opgehaald op woensdag 30 december en het huisvuil van de vrijdagroute op 1 januari (Nieuwjaarsdag) wordt opgehaald op donderdag 31 december. De gemeentewerf is gesloten op 25 december (1e Kerstdag), 26 december (2e Kerstdag) en 1 januari (Nieuwjaarsdag). Verkoop/opslag van vuurwerk Verkoop en opslag van vuurwerk mag uitsluitend plaats vinden door vuurwerkverkopers, die in het bezit zijn van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders op grond van het Reglement Gevaarlijke Stoffen de Hinderwet. De verkoop van vuurwerk is uitsluitend toegestaan op woensdag, 30 december en donderdag, 31 december 1987. Vuurwerk mag alleen aan personen van 16 jaar en ouder worden verkocht. In het vuurwerkbesluit is de eis gesteld, dat ontbrandend vuurwerk geen hoger geluidsniveau dan 150 decibel mag veroorzaken. De vergunninghouder dient bovenstaande strikt in acht te nemen. Op de verkoop/opslag en afsteken van vuurwerk zal toezicht worden uitgeoefend. Het afsteken van vuurwerk mag volgens de Algemene Politie Verordening plaats vinden op: woensdag, 30 december 1987, van 08.00 tot 20.00 uur donderdag, 31 december 1987, na 08.00 uur vrijdag, 1 januari 1988, tot 12.00 uur Een ieder wordt verzocht bij het afsteken van vuurwerk de nodige voorzichtigheid in acht te nemen en geen overlast voor medeburgers en (huis)dieren te veroorzaken. commissie) voor de heer Geerlings een uitzondering wilden maken. Met de stemmen van de oppositiepartijen WD en Gemeentebelang tegen, ging de gemeenteraad maandagavond aCcoórd met een tariefs verhoging van de Onroerend Goed belasting voor huurders van vijf cent per 3000,-, wat neer komt op enkele guldens per jaar voor een mo daal woonhuis. De nieuwe OGB verordening werd met algemene stem men aangenomen. De oppositie bij monde van M.F. Spijker (VVD) en H. Rustebiel trok flink van leer over de vaststelling van de OGB, alvast een voorschotje nemend op de komende begrotingsbehandeling, die in februari zal plaats vinden. Met name het ontbreken van inzicht in de financiële positie van de gemeente na de verkoop van het GEB bedrijf, het uitblij ven van de financiële afwikkeling van de bouw van het gemeentehuis en het achterwege blijven van de beloofde evaluatie halverwege het jaar, was een doorn in het oog van de oppositie. "Ondanks de aanschaf van compu ters, enige jaren geleden met veel kunst en vliegwerk doorgedrukt in de raad, lopen wij nog verder achter dan ooit. Wat een perfect beleid", aldus Spijker. „Wij kunnen beslist niet verder gaan dan het handha ven van de huidige tarieven, daar er helaas toch een beslissing moet worden genomen. Dit is echter in vermaning in petto. Zij betreurde het dat de voorstellen met betrek king tot de OGB, woonforensenbe- lasting en afvalstoffenheffing niet in het kader van de normale begro tingsbehandeling konden plaats vinden, als uitvloeisel van de moei lijk vervulbare vacature op de afde ling financiën na het vertrek van de heer Vuuregge en stelde vast dat tegenspraak tegen de belofte van dit een eenmalige zaak moest zijn. de vorige begrotingsvergadering dat men dit jaar zou bekijken of de tarieven niet verlaagd zouden kun nen worden. Wij menen ons te her inneren dat in het verleden de PvdA hiervoor regelmatig voor stander was. Helaas schijnt men deze voorkeur snel te verliezen als men achter de collegetafel zit". Rustebiel (GB) uitte zich in soort gelijke bewoordingen en wilde ook niet verder gaan dan een handha ving van de huidige tarieven. De PvdA had voor haar wethouder een Evenals het CDA stemden de socia listen voor de verhoging van de ta rieven. Wethouder Dalhuisen zegde toe, dat op korte termijn de afwikkeling van de verkoop van het gemeente lijk energiebedrijf aan de IJsselmij besproken zal worden in de (beslo ten) commissie ABZ. Ook de afre kening van de bouwkosten van het gemeentehuis bevindt zich in de af rondende fase. De verhoging van de tarieven voor de afvalstoffenheffing leverde wei- M.F. Spijker: ..Wat een perfect be leid.". nig problemen op omdat reeds bij meerjarenbegroting was afgespro ken dat deze heffing uiteindelijk kostendekkend moet worden. Re den voor Gemeentebelang om aan te dringen op een 100 procent dek king voor bedrijven. Wethouder H. Westerik wilde daar dit jaar nog niet aan. Hij kondigde evenwel aan dat halverwege 1988 de tarieven verder zullen worden aangepast. Voor de bewoners bedraagt de hef fing in 1988 120 gulden per jaar, een, verhoging van bijna 40 procent. landschap. Evenwel de raad besliste op forme le gronden anders. Het verst ging fraktievoorzitter H. Dul (CDA), die de aanvrager van het bouwplan in scherpe bewoordingen terecht wees. Hij verweet de heer Geerlings gedraai en gelobby tijdens de gehe le procedure. „Laat één ding duide lijk zijn: de CDA-fractie vindt dat de burgers van Holten gevrijwaard moeten worden van dergelijke praktijken". Na afloop van de vergadering rea geerde de heer Geerligns woedend op de aantijgingen. „Die partij heeft nota bene de C van Christelij k in haar naam. Tot het laatste mo ment is de suggestie gewekt dat de bouwaanvraag geen probleem zou opleveren en dan krijg je dit te ho ren. Ik zal vechten tot dat huis er staat, daar kan men verze kerd van zijn". Als projectontwik kelaar denkt Geerlings voldoende kennis in huis te hebben om succes vol te kunnen procederen. Het college van b e w heeft in ant woord op de brief van de beide ou derenbonden in Holten positief ge reageerd op de suggestie woningen voor ouderen voor zover mogelijk in het dorpscentrum te situeren. Het probleem is echter, zo heeft men laten weten, dat er in het cen trum van Holten maar weinig loka- ties voorhanden zijn die voldoen aan de eisen, zoals ontsluitingsmo gelijkheden en bereikbaarheid. Daarnaast wijst het college er op dat de door de PCOB en ANBO aangedragen lokaties allemaal in handen zijn van particulieren, zo dat het college slechts suggesties kan doen, maar geen plannen kan ontwikkelen voor die lokaties. Wethouder Dalhuisen voegde er aan toe, dat het gereed komen van de aanleunwoningen bij Diessen- plas al een stap in de goede richting betekent Burgemeester Van Rappard opende vrijdag het hernieuwe hotel Hoog Holten. Naast hem manager Pim Faassen, rechts de eigenaar W. Smits, gejlankeerd door zijn echtgenote en mevrouw Faassen. "Een paar jaar geleden ging het ronduit slecht met de horeca op de Holter berg. Nu zit die horeca weer duidelijk in de lift. Ook Hoog Holten voldoet nu weer aan de eisen van deze tijd. Als gemeentebestuur zijn we daar erg blij mee. Vooral omdat horeca-voorzieningen van dit niveau aansluiten op onze plannen met de Holterberg". Met die woorden opende burgemeester W.L.F.C. ridder van Rappard afgelopen vrijdag het geheel verbouwde res taurant-hotel Hoog Holten. Van Rappard had een ingelijste prent van de Brand van Holten meegenomenmaar sprak nadrukkelijk de wens uit dat Hoog Holten een dergelijk lot bespaard zou blijven. De heropening was een feestelijke gebeurtenis die tal van buren, relaties, collega's en ook een handvol nieuwsgierige Holtenaren de berg op deed trekken. Hotelmeester Pim Faasen, die door Exploitatiemaatschappij Vestotel met de dagelijkse leiding is belast, toonde zich wat verlegen met al die belangstelling. De oude bekende uit de Zutphense horeca heeft echter grote plannen met Hoog Holten. „Wij zullen de Holterberg wijd en zijd bekend maken" klonk het fier uit zijn mond. Voor Faasen was het trou wens helemaal een vreugdevolle dag. Tijdens de openingsreceptie werd hij vanwege zijn verdiensten als beheerder van het gemeenschapshuis in Boekei zijn vorige baant onderscheiden met het 'Nederlands Laureaat Eerste Klasse van de Arbeid'. Naast langspeelplaat en muziek cassette neemt de compact disk een steeds belangrijke plaats in op de muziekmarkt. Sinds kort heeft Foto Ten Velde deze nieuwe ge luidsdragers in het verkoopassorti ment opgenomen. Het aanbod va rieert van Mozart tot Madonna en de prijzen van 15 gulden tot zo'n 50 gulden. Met een strippenkaart wordt het aantal gekochte CD's bij Ten Velde bijgehouden. Wie elf CD's heeft gekocht, krijgt de twaalfde gratis.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11