Het is niet allemaal 'echt5 wat men ziet 5 mm Ouderen willen weer wonen midden in dorpsgemeenschap Volop activiteiten voor Kerstvakantie Holtense ouderenbonden in brief aan b en w: Nioniflichhrl De krant met de feestdagen Promotie Oratorium mm UflItPIK U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Bloemschikdag in Kerstsfeer bij SoCuWe Vaststelling OGB in gemeente raad Kerstnacht kerkdiensten Ï1UIICII9 IVICU lluJUWB Hottens Nieuwsblad donderdag 17 december 1987 - 38e jaargang - nr. 50 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Hoog Holten Als vrijdagmiddag Hoog Hol ten wordt heropend, zal Pim Faassen, de nieuwe manager van het hotel aan de Forthaars- weg ongetwijfeld een zucht van verlichting slaken. Maandag nog was het nog een groot vraagteken of alles wel op tijd klaar zou komen. Zelfs de vloerbedekking moest nog worden gelegd. Toch vond de self-made horecaman tijd om alvast zijn visie te geven over de nieuwe opzet van het hotel. Diner Een en twintig leerlingen van klas drie van scholenge meenschap De Marke namen vorige week vrijdag alvast een voorproefje op het naderend Kerstfeest. Een drachtig en zonder dat een wanklank werd gehoord, kook ten en braden zij dat het een lie ve lust was. Het uiteindelijke resultaat smaakte uitstekend. .Kinderen zouden eens wat va ker in de keuken moeten staan", vindt kooklerares Ineke Tappert. Dat is practisch voor later en geeft hen een stuk zelf vertrouwen". "Het is niet alles goud, wat er blinkt", zegt een bekend spreek woord. Bij het plaatsen van de dakkapel maandagmiddag op het voormalige gemeentehuis bleek, dat men het met leisteen tegen woordig ook niet allemaal meer zeker weet. Wat van de begane grond er uitziet als echte leisteen plaatjes, is in werkelijkheid een flinke lap polyester, keurig in mo del gesneden, zodat het net lijkt alsof de oude leisteenbedekking weer was aangebracht. Ruim vijf tienhonderd boogjes had de heer Lammers moeten uitsnijden, voor dat het gewenste resultaat was be reikt. De dakspanten bleken bij inspectie volledig te zijn verrot, zodat door de firma Voodes aan de hand van het oude model een nieuwe dakka pel werd gemaakt. De oude leis teentjes waren na tachtig jaar trou we dienst echter bijna volledig ver gaan. Goecje raa(j was (juur> £0en bleek dat het model leisteen niet meer in de handel was. Gekozen werd toen voor polyester, dat qua uiterlijk overeenkomt met de kleur van leisteen, maar minder gevoelig is voor weersomstandigheden. Met behulp van een hoogwerker van de firma Nijhuis uit Zenderen werd het gevaarte maandag voorzichtig op z'n plaats gezet. Het paste op de millimeter. Wat nog ontbreekt is het kapje van lood, dat de komende week zal worden aangebracht. Dan zal ook de oude klok in de voorge vel weer in ere worden hersteld. De wijzers zijn opnieuw in (goud)kleur gezet en het uurwerk loopt volgens de mensen/van gemeentwerken weer als een zonnetje èn precies op tijd. Deze week wordt het pand glas- dicht gemaakt, waarna de afwer king binnen kan beginnen, waarna de VW en Oudheidkamer aan het werk kunnen gaan om het pand in te richten. Daar is nogal wat geld Het torentje op weg naar zijn nieuwe standplaats. voor nodig. De VW is dan ook al op publiek vanuit een modem en goed zoek naar 'sponsors' uit het plaat- geoutilleerd kantoor te kunnen be- selijke bedrijfsleven om straks het dienen. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel.05483-6 3022 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De verschijningsdata van het Hol tens Nieuwsblad rond de komende feestdagen zullen niet worden ge wijzigd. De krant zal normaal verschijnen op donderdag 24 december en don derdag 31 december. In de aanlevering van de copy komt eveneens geen wijziging, al verzoekt de redactie - in verband met de de tussenliggende Kerstda gen - de copy voor het Holtens Nieuwsblad van 31 december zo vroeg mogelijk aan te leveren. Onze oud plaatsgenoot Weibel Braunius is gepromoveerd tot doc tor in de diergeneeskunde aan de Rijks Universiteit te Utrecht op een proefschrift over enkele aspecten ten aanzien van epidemiologie en preventie van coccidiose bij slchtkuikens. In de Ned. Herv. kerk wordt tijdens de avonddienst op zondag 20 de cember door de kerkcantorij uit Maarssen een aantal delen uit het Kerstoratorium van Saint Saens ten gehore worden gebracht. De kerkcantorij uit Maarssen staat onder leiding van Cees Swank die landelijk bekendheid kreeg door zijn muzikale bewerkin gen van de Bijbelboeken Openba ringen en Hooglied. Deze vierde adventsdienst, de laatste voor de kerstfeestvieringen van dit jaar, wordt geleid door ds. R. Visser, die een korte overweging zal houden. De dienst begint om 19.00 uur. Ultimo 1 januari 1987 telde Holten 1278 inwoners boven de 65 jaar, 435 inwoners in de leeftijd van 60 tot 64 jaar en 495 in woners in de leeftijd van 55 tot 59 jaar; op de totale bevol king van 8635 zielen een niet te verwaarlozen groep. Van al die ouderen zullen in de toekomst steeds meer mensen tot op hoge leeftijd zelfstandig willen blijven wonen. Uit een prognose van de Provincie Overijssel blijkt, dat in 1990 er in Holten 1350 65 plussers wonen waarvan ongeveer 104 be jaarden verzorgingsbehoeftig zullen zijn en voor plaatsing in Diessenplas of anderzins in aanmerking zullen komen. Uit die gegevens kan geconcludeerd worden dat het aantal - betaalbare - woningen voor ouderen geen gelijke tred houdt met het aantal zelfstandig wonende ouderen. Reden voor de besturen van de beide plaatselijke ouderenbonden in Holten, de Algemene Bond voor Ouderen ANBO en de Protestants Christelijke Ouderenbond P.COB bij burgemeester en wet houders aan de bel te trekken. In een brief vestigen zij er de aan dacht op dat er in Holten een vier tal lokaties zijn, die zij geschikt achten voor de bouw van huisves ting voor ouderen. Het betreft het terrein tussen garage EHAG een de Dorpsstraat en het postkantoor, het perceel aan de Pastoriestraat met de uitgebrande garage van Transportbedrijf Müller met de daar achter liggende grond en de grond van het af te breken pand van Joh. Aanstoot aan de Larense weg. De vierde lokatie is het terrein dat zal vrijkomen na de afbraak van de silo van de Mengunie aan het Zwartepad. Volgens de besturen van de oude renbonden zijn deze lokaties uiter mate geschikt, omdat de percelen dicht bij de genodigde voorzienin gen liggen als winkels, gezondheid centra, dorphuis en dergelijke, zo dat de ouderen daardoor volledig in de dorpsgemeenschap blijven opgenomen, terwijl het openbaar vervoer gemakkelijk bereikbaar is. Ouderen, zo wordt in de brief opge merkt, zullen er zich beter thuis- voelen dan in lokaties aan de rand van de dorpsbebouwing. Realisatie Wat de lokaties betreft, worden de ouderen in elk geval al bij één loka tie op hun wenken bediend. De nieuwe eigenaren van het pand van Aanstoot op de hoek van de Laren seweg, het bureau bouwplanreali satie Hiltil bv te Hilvarenbeek heeft plannen in ontwikkeling voor de bouw van winkels met daarbo ven kleinere woningen, die ge schikt zullen zijn voor ouderen. Aanvankelijk werd uitgegaan van een kleinschalig plan, maar op ver zoek van het college van b en w wordt nu een wat groter plan ont wikkeld. De onderhandelingen zijn daarover nog gaande zodat het nog gewezen op de nieuwbouwplannen die Onze Woning gaat realiseren in de Beuseberg. Daar worden vol gend jaar elf woningwetwoningen gebouwd, waaronder een vijftal die geschikt zijn voor 'jongere' ouderen die nog goed ter been zijn en geen medische verzorging nodig heb ben. Het pand Aanstoot op de hoek van de Larenseweg heeft zijn langste tijd gehad. Op die lokatie worden winkels en woningen gebouwd. onbekend is hoeveel woningen ge realiseerd zullen worden. Ruwe schets creet. Zoals bekend, worden mo- maar voorlopig zijn er nog slechts menteel plannen ontwikkeld voor voorbereidende besprekingen ge- het terrein van de Mengunie door weest tussen de eigenaren van de ir. Greet Bierema van het Over- grond en de gemeente Holten, Voor de overige genoemde lokaties sticht te Zwolle. In die plannen zijn waarin ir. Bierema haar voorstellen zijn de plannen heel minder con- 'enkele' woningen opgenomen, Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! 1 Naam: Adres: Woonplaats: Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Geeft op als abonnee voor het I Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld 1 per jaar ad f 37,90 Met het Kerstfeest voor de deur heeft de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk weer een aantal activiteiten georganiseerd. Als vast onderdeel in de Kerstvakantie is ook dit jaar weer het Kerst bakjes maken voor bejaarden. Ieder jaar worden een groot aantal oude ren in Holten verrast met een kerststukje. Kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar kunnen zich voor deze gezellige activiteit opgeven. De Kerststukjes worden gemaakt op zaterdag 19 december van 10.00 tot pim. 12.00 uur aan de Tuinstraat 2. Ieder kind maakt een bakje en brengt dit zelf naar de bejaarden. Materiaal is ruimschoots aanwezig maar natuurlijk mogen van thuis mooie takken, mos en der gelijke worden meegenomen om er een mooi bakje van te maken. Doordat er erg veel (in aanmerking komende) bejaarden buiten het dorp wonen is de hulp van ouders om een keer met een groepje kinde ren te rijden hartelijk welkom. Zowel kinderen als ouders kunnen zich opgeven bij de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk (6 27 55). Kerststukken maken (vol wassenen) Geheel in Kerstsfeer wordt maan dag 21 december, een grote bloem schikdag georganiseerd voor vol wassenen. Vooral voor mensen die niet meer op de bloemschikcursus sen geplaatst konden worden of mensen die graag één keer deskun dige hulp willen hebben bij het maken van een mooi kerststuk. Omdat het te verwachten is dat de belangstelling voor deze dag groot zal zijn, zijn er drie groepen ge pland. Men kan zich opgeven voor: groep 1: van 09.30 tot 11.30 uur; groep 2: van 12.30 tot 14.30 uur; groep 3: van 15.30 tot 17.30 uur. Men kan kiezen uit het maken van een Kerststuk, deur- of tafelkrans. Materiaal zoals bakjes, kaarsen, takjes, denneappels etc. dient men zelf mee te nemen. De Stichting zal zorgen voor verschillende soorten groen, sfeermuziek en men krijgt een consumptie aangeboden. De hele dag staat onder leiding van Jennie van Ulzen. De kosten bedra gen 7,.50 per persoon. Kinderinstuif (6t/m 12 jr.) Op dinsdag 22 december èn woens dag 23 december wordt wegens het grote succes van vorig jaar weer de Kerstinstuif georganiseerd. De op zet is hetzelfde als vorig jaar. De kinderen kunnen kiezen uit zes ac tiviteiten en de benodigdheden kunnen ze in het 'winkeltje' kopen. De instuiven beginnen om 14.00 uur en men kan tot 16.00 uur aan de slag. De prijzen zijn: Kerstbakjes maken, 2,-; lantaarn- tjes maken, 1,-; wenskaarten maken, 0,10; kerstkransjes bak ken, 0,50; kaarsen maken, 1,50; stickers maken, 0,05. Opgave voor één van de dagen bij Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk, Tuinstraat 2, tel. 6 27 55. heeft geventileerd. -Voorlopig is het ontwerp nog slechts een ruwe schets op de tekentafel. Grondruil Met betrekking tot de 'uitgebran de' garage van de firma Müller aan de Larenseweg, zijn in de politieke wandelgangen volop geluiden te vernemen, maar de eigenaren laten - tenminste tegenover de pers - niet het achterste van hun tong zien. De brandschade is inmiddels verhol pen en men is weer volop aan het werk op de hoek van de Larense weg en Pastoriestraat. Directeur G. Müller erkende dat er besprekin gen zijn gevoerd met de gemeente Holten over een grondruil, waarbij het transportbedrijf in zijn geheel zou verhuizen naar het nieuwe in dustrieterrein aan de S14 terwijl de gemeente de grond aan de Larense weg in eigendom zou krijgen. Vol gens G. Müller zijn de die bespre kingen nog niet afgerond en is er nog van alles mogelijk. Weg geeft de heer Müller toe, dat het pand aan de Larenseweg zal worden af gestoten. Of men inderedaad naar het industrieterrein verhuist, wilde hij geen uitsluitsel over geven. In de loop van het volgend jaar zal daaroVer meer zicht komen. Voor het EHAG terrein ligt de zaak nog gecompliceerder. Het terrein heeft verschillende eigenaren. Een eerder verzoek om het terrein te mogen bebouwen werd een aantal jaren geleden afgewezen; de lokatie is een broedplaats voor verschillen de soorten vogels. Vooralsnog zijn ouderen dus aan- De vaststelling van de tarieven voor de Onroeren Goed Belasting en woonforensenbelasting zal tij dens de gemeenteraadsvergade ring, die maandag 21 december wordt gehouden, ongetwijfeld voor het nodige vuurwerk zorgen van oppositiezijde. Zowel WD als Ge meentebelang hebben in de com missie financiën bezwaar aangete kend tegen de vaststelling zolang er geen overzicht is over de finan ciële afwikkeling van de verkoop van het GEB bedrijf aan IJsselmij. Dat overzicht wordt pas duidelijk in de Gemeentebegroting die in fe bruari aan de orde komt. Verder staat maandag o.a. op de agenda een voorstel inzake verho ging van de afvalstoffenheffing, een voorstel tot beperking van speelau tomaten in Holten, een voorstel tot het treffen van voorzieningen aan het depot klein-chemisch afval op de gemeentwerf, de vervaning van de bodem van de bergingsvijver aan de Lageweg, een bijdrage ten bate van het parkeerterrein bij het Trefpunt en het plaatsen van een lichtpunt bij de fietsenstalling bij de sporthal. De vergadering begint om 19.30 uur. Donderdag 24 december worden weer de Kerstnachtdiensten ge houden, evenals vorig jaar in beide kerken. De eerste dienst begint om 21.00 uur en wordt gehouden in de Ger. kerk de Kandelaar. De samenzang begint om 20.50 uur. Voorganger zal zijn ds. W. Vons. Hij zal spreken over het onderwerp: Zo is God. Me dewerking zal worden verleend door HMV. De tweede dienst begint om 23.00 uur en zal plaats vinden in de Ned. Herv. kerk. Hier begint de samen zang om 22.50 uur. Voorganger in deze dienst zal zijn ds. M. Berg. Hij zal spreken over het onderwerp: Aansteken en doorgeven. Mede werking in deze tweede dienst wordt verleend door het Holtens Gemengd Koor.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1