Sint kocht goed bij Holtense middenstand Beleidsplan begin nieuwe aanpak toeristisch Holten Gratis koffieconcert Roemeense musici WEEK Daders snel gepak door 'gouden tip' DEZE VVV Holten presenteert nieuwe koers Begroting in februari Aan de abonnees Jeugdienst Uontvangteen fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Rapport Oranjewoud gereed Kerststollen Geslaagd Heropening Hoog Holten Volks kerstzang in de Kandelaar Hottens Nieuwsblad donderdag 10 december 1987 - 38e jaargang - nr. 49 Abonnementsprijs f 37,90 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Brouwer Zoals vorig week reeds aange kondigd, in het Holtens Nieuwsblad een gesprek met de legendarische meester Brou wer. Een liefhebber van tucht cn orde, zoals hij zelf aangeeft, maar ook met veel liefde voor Holten en de Holtenaren en een warm pleitbezorger voor het Openbaar onderwijs. Ondanks dat hij nu al weer jaren in Ben- nekom woont, is de faam van meester Brouwer niet ver bleekt. Dat kan ook niet anders, want bij elke gelegenheid wordt uit volle borst het Sal- land lied gezongen, en het moet al niet gek zijn of een van de zangers herinnert zich dat 'zijn' meester Brouwer dit lied heeft gecomponeerd. Bibliotheek Jong geleerd is oud gedaan, een oud en soms afgezaagd spreek woord, maar wie de meiden van de onlangs opgerichte kinderbi bliotheek maandagmidddag op zelfbewuste wijze als gastvrou wen zag optreden bij een bezoek van de bekende kinderboeken schrijfster Corrie Hafkamp aan hun bibliotheek, kon alleen maar Juist voor het ter perse gaan van het Holtens Nieuwsblad werd bekend, dat de gemeente lijke begroting zal behandeld worden op maandag 22 februari 1988. De commissoriale raads vergadering zal worden gehou den op maandag 2 februari. Kostenstijgingen maken voor het Holtens Nieuwsblad een aanpas sing van de abonnementsprijs noodzakelijk. De abonnementsprijs per 1 januari 1988 is f 37,90 per jaar, losse num mers 90 cent. Van de abonnees die een machtiging hebben verstrekt tot automatische afschrijving van het abonnementsgeld van bank- of girorekening zullen wij gaarne aan nemen dat zij ermee akkoord gaan, dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. DE UITGEVER De Holtense middenstand is best tevreden over de resultaten van de jaarlijkse Sinterklaasactie. Er werden in de actieperiode ruim 170.000 bonnetjes uitgedeeld, on geveer evenveel als in het voor gaande jaar. Bij elke tien gulden kreeg men aan de kassa één bonne tje. Vooral de plaatselijke super markten en speelgoedzaken deden goede zaken voor de Sinterklaas. In andere zaken waren de omzet ten wat minder dan in andere ja ren, maar over het algemeen is er goed verkocht. Opvallend was vol gens voorzitter Albert van der Maat van de Holtense Handelsver eniging, het aantal kopers uit de regio dat naar Holten was geko men om Sinterklaasinkopen te doen. Dat was ook op te maken uit de uit slag van de trekking van de Sinter klaasactie, die maandagavond in de Biester werd gehouden. Onder het wakend oog van zeer veel be langstellenden trok Van der Maat de prijswinnende nummers uit de grote stapel bonnetjes. Er waren een flink aantal prijswinnaars uit plaatsen als Bathmen en Markelo, Nieuw Heeten en Laren, maar de meeste prijzen vielen in het eigen dorp. De eerste prijs, een waarde bon van 1000 gulden, die besteed kan worden bij de Holtense mid denstand, werd gewonnen door Heidie Bogers, Fazantenweg 22. Zij kon maandagavond niet op de hoogte gesteld worden van haar prijs, daar zij buiten Holten stu deert. In totaal werd voor 10.000 aan geldprijzen uitgekeerd. Op pagina drie van het Holtens Nieuwsblad vindt u de volledige lijst met prijswinnaars afgedrukt. De prijswinnaars kunnen hun prij zen afhalen bij de infobalie van de "Even het bed opschudden", riep Albert van der Maat toen hij een greep deed in de stapel bonnetjes. Bij zijn taak wordt hij geassisteerd door Herman Beltman en Johan Steunenberg. Rabobank. Men dient een legitima- waar niet van af geweken zal wor- tiebewijs te kunnen overleggen, den! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim Zondag 13 december wordt de laat ste jeugddienst van dit jaar gehou den in de Ned. Herv. kerk, aanvang 19.00 uur. Voorganger is Mieke Groen. Muzi kale medewerking wordt verleend door het koor voor jonge mensen Heliocon en het thema van de dienst is: bidden, een gewoonte of meer? "Toerisme en recreatie hebben zich in Holten ontwikkeld tot een volwaardi ge bedrijfstak met directe en indirecte economische belangen. De tijd dat de vakantieganger vanzelf naar Holten komt is definitief voorbij. De toerist is kritischer en verlangt waar voor zijn geld. Hij eist een goede accommodatie met uitgebreide faciliteiten en verwacht in een toeristenplaats als Holten een professionele WV met volop informatiemogelijkheden. Pas wanneer aan deze criteria is voldaan wil hij of zij de vakantie in Holten doorbrengen". Met die conclusie uit het beleidsplan 1988-1990, presenteert de VVV Holten zich voor de komende haar visie op het toeristisch product Holten voor de komende jaren. Dinsdagmiddag werd het beleidsplan aangeboden aan het college van b en w van Holten. Het beleidsplan werd juist nu uit gebracht omdat de WV onder haar nieuwe bestuur een nieuwe koers wil gaan varen, terwijl met de aan staande ingebruikneming van het oude gemeentehuisje als WV kan toor komend voorjaar, de WV haar taak als gastheer voor de gemeente Holten ook in daden kan omzetten. Uit het rapport blijkt, dat het nieu we bestuur de aanbevelingen uit de zijn groepen met een hoog beste dingspatroon, die in het voor- en najaar op vakantie gaan. Zowel uit praktisch als uit economisch oog punt moet toeristisch Holten zich op deze nieuwe doelgroepen gaan richten. Actieve vakanties met het accent op de natuur, zijn daarvoor geboden. Om dat te verwezenlijken is het volgens de WV beslist nood zakelijk, dat een deel van der zand- rapporten van o.a. Ronald van we6en °P de berg voor het gemoto- Vliet van het NWIT en Holten Berg- riseerd verkeer worden afgesloten, opwaarts van het bureau Terp ter waardoor wandelroutes en ruiter- harte heeft genomen en heeft ver- Paden kunnen worden aangelegd, taald in een stuk beleid, dat een goed handvat biedt voor de uit- i ann|o.,f bouw van de WV Holten als vakbe- y kwame informatiebron voor de toe- Een speciaal accent legt de WV op rist, maar ook voor de eigen ge- de langlaufmogelijkheden die de meenschap. Daarbij wordt inge- Holterberg in de winter te bieden speeld op de veranderende heeft. Door langlaufloipes aan te behoefte van de toeristische consu- leggen, die ook in de zomermaan- ment. den gemarkeeerd zijn, worden de - zomertoeristen op de winterse mo- Aanpassing gelijkheden van een vakantie in Als eerste consequentie van het Hotlen opmerkzaam gemaakt, verandere beleid, worden de kan- Deze plannen zijn evenwel alleen toortijden aangepast. Evenals veel mogelijk indien de politiek zich winkels (in de zomermaanden, red.) hiervoor sterk maakt. Daarnaast zal het WV kantoor in het vervolg zal er oen betere klassificatie ko- ook tussen de middag geopend zijn. men van hêt bungalow- en zomer- Dat betekent evenwel geen uitbrei- huisjes bestand, zodat de vakantie- ding van het personeel, zo blijkt uit ganger weet welke accommodatie het rapport. Gerard Willems zal va- hij huurt. De plannen voor een V W Holten: De politiek zal zich sterk moeten maken voor het afsluiten van zangwegen op de berg voor het gemotoriseerde verkeer. ker dan nu het geval is, de parttime medewerkster kunnen inschake len. Volgens het bestuur van de WV zal tot ver in het jaar 2000 de groep tweeverdieners en ouderen de toe ristische markt gaan bepalen. Dat Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! A'a ?.rr, Adres: Woonplaats Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaêr ad f 37,90 eventuele golfbaan zijn niet in het beleidsplan opgenomen. Maatwerk Het bezoek in het voor en naseizoen van groepen'en gezelschappen voor een korte vakantie neemt steeds meer toe. Die vragen om een per soonlijke behandeling, waarvoor maatwerk nodig is. Ook daar wil de WV op inspelen, evenals groepen, die Holten bezoeken voor een be drijfsbezoek bijvoorbeeld aan de Enkco. Na het bedrijfsbezoek zal het mogelijk zijn om de gasten een rondleiding te geven door toeris tisch Holten. Met betrekking tot de nieuwe huis vesting zijn er nog enkele onzeker heden over de financiële conse quenties. Een verhoging van de contributie wordt evenwel niet overwogen. Wel zal men moeten ko men tot een andere contributiehef fing en zal er actief aan ledenwer ving moeten worden gedaan. „De tijd dat het WV kantoor 's morgens open ging en 's middags weer dicht en dan waren er vijftig bezoekers geteld, is voorbij. We moeten actief zijn en kritisch de toeristische marktontwikkeling volgen. Dat betekent dat wij moe ten komen met een kwalitatief uit stekend product. Dat betekent gro te investeringen. Dit beleidsplan is het dynamisch vertrkepunt van de nieuwe aanpak", aldus voorzitter Vincent. Op zondag 13 december om 11.30 uur is na afloop van de kerkdien sten in gebouw Irene een concert te beluisteren dat gegeven wordt door twee Roemeense musici, Ge- orghe Constantin en Ilie Nicolae, die de laatste jaren enige maanden in Holten vertoeven, om de sfeer in hotel restaurant de Holterberg te verhogen. Velen zullen daar van de klanken van de Roemeense mu ziek hebben genoten. Georghe Constantin (viool) en Ilie Nicolae (piano) hebben evenwel een veel groter repertoire. Beiden hebben een klassieke opleiding ge volgd. Georghe Constantin stu deerde aan het conservatorium in Boekarest, was violist bij de Roe meense radio. Daarnaast heeft hij verschillende toernee's gemaakt naar o.a. België, Nederland, West Duitsland, Oostenrijk, Egypte, Joegoslavië, Hongarije en Grieken land. Ilie Nicolae studeerde aan het conservatorium in Pitesti en maak te concertreizen naar Israël, Frank rijk, West- en Oost Duitsland, Zwit serland, Italië en Oostenrijk. Dat de Roemeense cultuur ras-mu sici voortbrengt is niet verbazend aangezien het een smeltkroes van veel volken. Bovendien is een groot percentage van de bevolking zigeu ners. Dit alles heeft gemaakt dat de Roemeense muzikale folklore één van de rijkste is van het Europese continent. Maar gehoor geven aan hun wens zich ook aan de Holtena ren te presenteren, spelen zij aan staande zondag een licht klassiek programma van goed in het gehoor liggende muziek met werken van Dank zij een.gouden tip uit de be volking kon een gewapende over val, die vrijdagavond plaats vond bij het groothandelsbedrijf Gram- mo aan de Keizersweg, nog in de zelfde nacht worden opgelost. Twee personeelsleden van Gram- mo waren omstreeks 23.10 uur nog in de zaak aanwezig, toen er aan de gesloten deur werd geklopt. In de veronderstelling dat er nog een late klant was (er was in verband met Sinterklaas koopavond geweest tot 22.30 uur) deed de beheerder de deur open. Hij werd geconfronteerd met een men met een bivakmuts over zijn hoofd en in zijn hand een vuurwapen. De man drong de be heerder naar binnen, waarna hij beide personeelsleden dwong met het gezicht naar de muur te gaan staan. Daarna leegde hij de kassa, nam de telefoon mee, deed de deur aan de buitenkant op slot en ver dween in een auto die op dat mo ment aan kwam gereden. Pas na een kwartier wisten de mensen van Grammo zich uit hun benarde posi tie te bevrijden en kon er alarm ge slagen worden. Tijdens het onderzoek door de poli tie ter plaatse kreeg de politie een gouden tip. Een getuige meldde zich met de mededeling dat zij om streeks tien uur die avond een ver dachte auto in de omgeving had ge zien, waarvan zij het kenteken had opgenomen. Mede door deze aan wijzing en het goed meedenken van de betreffende personeelsleden, konden in de vroege ochtend van de volgende dag in Lemmer twee mannen worden aangehouden, in woners van Lemmer van 37 en 45 jaar oud. De gehele buit - ongeveer 12.000 - werd achterhaald, alsme de het vuurwapen. Zelfs de telefoon werd bij de daders terug gevonden. De daders zijn in de loop van de week geleid voor de Rechter Com missaris. De politie is zeer concent met het feit dat ook in dit geval een inwoon ster van Holten een gezonde nieuwsgierigheid aan de dag heeft gelegd, waardoor deze overval zo snel kon worden opgelost. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad"' Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Het bureau Oranjewoudt heeft haar onderzoek ten behoeve van de reconctructie van het dorpscen trum afgerond. Op 18 december wordt een afsluitende bespreking gevoerd, waarna het college van b en w het rapport zal bespreken en een voorlopig standpunt zal bepa len. Daarna wordt het ter goekeu- ring voorgelegd aan de frakties in de gemeenteraad en gaat het de verdere procedure in. Dan ook gaat de begeleidingscommissie aan het werk, die is samengesteld uit verte genwoordigers uit de gemeente raad. de Handelsvereniging en WV. In ons bericht omtrent de Kerst- stollenactie van de supportersvere niging Holten is op het laatste mo ment een wijziging gekomen. De prijs van de stollen is gelijk aan vo rig jaar: 5,- De verhoging met twee kwartjes gaat derhalve niet door. Aan de Universiteit te Nijmegen is geslaagd onze plaatsgenote Yolan- da Hofstede voor haar studie Mees ter in de Rechten. Te Utrecht is voor het diploma Be- dienders Opleiding geslaagd onze plaatsgenote Coriene Bouwhuis. Zij werd opgeleid aan de Twentse kappers-academie te Nijverdal, o.a. Beethoven, Mozart, Schubert, eens te onderstrepen spelen twee Choping en Liszt. Het tweede deel Holtense fluitistes, Evelien Bril en van het programma staat geheel in Marieke Schuppert een aantal het teken van de Roemeense vólks- duetten. Het concert is gratis' toe- muziek. Om de uitwisseling nog gankelijk. In onze agenda van Dag tot dag stond vorige week abusievelijk ver meld dat de receptie ter gelegen heid van de heropening van hotel Hoog Holten op woendag 16 de cember zou plaats vinden. De re ceptie vindt evenwel plaats op vrij dag 18 december van 16.00 tot 20.00 uur, zoals ook in het betreffende be richt was vermeld. Woensdag 16 december wordt weer de jaarlijkse Volkskerst zang gehouden in de Kande laar. De Volkskerstzang begint om 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. Een korte meditatie zal worden gehouden door ds. R. Visser. Hij zal spreken over het onderwerp Hoera voor God. Verdere medewerking wordt verleend door HMV, het Holtens Mannenkoor en het kinderkoor Mozaïek. L

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1