„Gezondheid nooit in gevaar geweest" Voorzitter Aaftink gehuldigd door HGK Vriendenschaar volop aan 't werk Toerist weer terug Stijgende lijn in muziek prestaties Voorspeelavond toont aan: Waterleidingmij sluit waterwinput af J «laragClldcl Ander bier in de Schure Eerste prijs voor Sandra Asielzoekers welkom in Holten Onze Woning uit de CAI HOLTENS NIEUWSBLAD Scheidsrechter avond bij Blauw Wit DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987= Na het 40 jarig jubleum van CJV de Vrienschaar is het wat rustig ge weest. Toch is er geen sprake van een winterslaap. Op 14 oktober hield de CJV de jaarvergadering waarin Dini Aalpol en Henk Mark voort uit het bestuur stapten en Jan Aan toot-en Ria Krieger stop ten als leid(st)er. Hun plaatsen wor den opgevuld door Alberta Grote- boer, Wim Jansen en Jolanda Breu- kink. Op 18 november werd van de scheidende bestuursleden afscheid genomen tijdens een gourmeta- vond in het padvindershuis. Dini Aalpol werd die avond tot ere-voor- zitter benoemd, nadat ze de Vrien denschaar 31/2 jaar op voortreffelij ke wijze bestuurd heeft. Ook werd Eppie Klein Teeselink in de bloe metjes gezet; hij is 15 jaar leider ge weest van de jongensclub. Het bestuur bestaat nu uit: Alberta Groteboer, voorzitter, Ingrid Wib- belink, 2e voorzitter, Rita Vorkink, secretaris, Arnold Groteboer, 2e se cretaris, Gerrie Aaltink penning meester, Erik Honcoop, 2e pen ningmeester, Herman Ulfman en Wim Jansen algemeen bestuurslid. In het laatste weekend van oktober was het feest voor alle 16-clubs, die op kamp gingen naar kampeer boerderij het Jagerslust in Wier den. Op 21 november werd ter af- sluting van het 40 jarig jubileum een video-avond gehouden, waar bij de receptie, reünie en de revue nog eens bekenen kon worden. Op 26, 27 en 28 november vindt de bazar plaats voor het orgelfonds, ook hierin zijn twee mensen van het CJV vertegenwoordigd. Verder zijn de leden bezig met de voorberedin- gen van het Sinterklaasfeest (2 de cember), kerstbakjes maken voor 70 plussers-donateur (14,15 decem ber), het Kerstfeest (16 december) boerenkoolfuif (8-9 januari), en te vens wordt gewerkt aan het jaar feest (18 en 19 maart), kortom het CJV bruist van de activiteiten. Het waterwingebied, nabij Holten waar tot 1974 met bromicil werd gespoten. "De situatie is beslist niet alarme rend. Wij hebben de put uit voor zorg afgesloten, maar er is op geen moment sprake geweest van ge vaar voor de gezondheid", aldus voorlichter B.A. Bijvank van de Waterleidingmaatschappij Over ijssel naar aanleiding van het slui ten van één van de waterwinput- ten bij het pompstation aan de Ge- skesdijk. De waterleidingput werd gesloten omdat het on kruidsbestrijdingsmiddel Broma- cil in het opgepompte grondwater was aan getroffen. Het bestrij dingsmiddel werd tot 1974 ge bruikt door de Nederlandse Spoor wegen bij het bestrijden van on kruid langs de spoorlijnen. Waarom het gif nu pas werd opge pompt, na zo'n lange tijd, komt vol gens voorlichter Bijvank door de samenstelling van de grond ter plaatse. „Het is onder de grond bij na net zo ingewikkeld als er boven". Er zijn tal van bodemlagen en aard wallen waarlangs het grondwater zich beweegt. Het is dus best moge lijk dat er ergens in het waterwinge bied Bromocil in de grond zit, maar dat nooit in aanraking komt met het grondwater. Door onze zeer grondige controle kunnen wij dat tijdig opsporen". Voorlichter Van der Linden van NS verklaarde desgevraagd, dat de spoorwegen in de waterwingebie den volgens de nieuwe richtlijnen geheel gestopt zijn met het spuiten met onkruidstrijdingsmiddelen; dat wordt aangegeven met borden. Elders in bevolkte gebieden wordt wel gespoten, maar dan met het mi lieuvriendelijk middel Amitrol. Al leen buiten de bebouwde gebieden wordt nog gespoten met Bromacil. Volgens Van der Linden levert het bestrijdingsmiddel geen enkel ge vaar op voor de landbouw. NOVEMBER: 20 november: Openbare uitvoering HMV 21 november: Intocht St. Nicolaas. 23 november: Raadsvergadering. 26/27/28 november: Grote bazar in gebouw Irene t.b.v. orgelfonds NH kerk. DECEMBER: 7 december: Trekking St. Nicolaas- actie 11 december: Gewichttouwtrek ken. 12 december: Show s.v. Bato 15 december: Kerstviering NBvP, afd. Holten. 16 december: Volkskerstzang. 19 december: Gezamenlijke kerst- klaverjasavond. 21 december: Raadsvergadering. 22 december: Warenmarkt op Smidsbelt; Kersttour' 87 in De Kandelaar 27 december: Oliebollencross. 29 december: Warenmarkt op Smidsbelt JANUARI: 2 januari: Nieuwjaarsreceptie BlauwWit. 4 januari: Nieuwjaarsreceptie ge meentebestuur Holten 6 januari: Nieuwjaarsreceptie NBvP 15 januari: Motorfilmavond 19 januari: Jaarvergadering NBvP 23 januari: Prinsenbal Fienpreu- vers 24 januari: Volleybal: Jong Oranje- P2/Dynamo 30 januari: Prinsenbal Fienpreu- vers FEBRUARI: 6 februari: carnaval minder-vali- den 8 februari: Jaarvergadering sport- commissie 11 februari: Voorspeelavond mu ziekschool 13 februari: Carnavalsoptocht Fienpreuvers; carnavalsbal. MAART: 8 maart: spreekbeurt D. Luteyn voor WD in Bonte Paard. 25 maart: Voorspeelavond muziek school MEI: 28 MEI: Straatvoetbaltoemooi op Vletgoor. JUNI: 12 juni: Senioren mix-toernooi sv Holten. 18 juni: Mintonette buitentoer- nooi. JULI: 4/tm 8 juli: Zwemvierdaagse 9 juli: waterpolotoernooi Twen- haarsveld. 23 juli: Verkiezing Dorpskoningin 26 t/m 29 juli: Dorpsfeest AUGUSTUS: 20 augustus: Triathlon Op 17 november j.l. was hei veertig jaar geleden dat voorzitter D.J. Aaftink in het bestuur werd geko zen van het Holtens Gemengd koor. Op de repetitieavond vai) 16 november werd dit heugelijke feit herdacht met een korte huldiging. Van de veertig jaar fungeert Aaf tink al 33 jaar tot volle tevreden heid van de leden als voorzitter. In een korte toespraak werden door medebestuurder, secretaris G.T. Jansen enkele herinneringen opge haald van de afgelopen 40 jaar. waarna hij de jubilaris een midwin terhoorn aanbood met inscriptie. Het koor eerde de heer Aaftink ui teraard met een lied. Tevens werd de jubilaris een door enkele leden vervaaardigde collage van foto's e.d. van de activiteiten van het koor aangeboden. Voor mevrouw Aaftink waren er bloemen. Nadat men een poosje gezellig bij elkaar had gezeten, dankte de heer Aaftink voor de huldiging en het cadeau, welke hem wel wat verrast had; de medebestuursleden had- Holten is weer compleet. Sinds vorige week vrijdag staat de Toerist nabij hotel de Holter- berg weer speurend door zijn verrekijker uit te kijken over de flanken van de Holterberg, op zoek naar vermoedelijk de nieu we golfbaan. In september 1986 werd de Toe rist van zijn sokkel gereden door een automobilist, die in plaats van de bocht te volgen van de Holterberg weg, recht door ging. Hoe het de auto ver ging, is niet meer te achterha len. Het beeld bleek evenwel on herstelbaar beschadigd, zodat beeldhouwer Remmers uit Hen gelo aan de hand van het oude voorbeeld een nieuw beeld maakte. In totaal nam dat tivaalf weken in beslag. Het nieuwe beeld is iets groter dan het oude. De toerist meet nu één meter zeventig. De firma Paalman-Tempelman zorgde voor een nieuwe sokkel. De fir ma Onland tilde met een kraan wagen het beeld op z'n plaats. De oude plakette, waarop staat vermeld dat het beeld iverd ge schonken door een aannemers bedrijf ter gelegenheid van de aanleg van de Toeristenweg in 1963, is op de nieuwe sokkel be vestigd. Hoeveel de heroprichting van het beeld heeft gekost, konden we op het gemeentehuis niet ge waar worden; dat is een verze keringskwestie. Of de nieuwe Toerist nog aanleiding kan vor men tot enig feestgedruis, wordt door b en w deze week bespro ken. den het goed geheim weten te hou den. met de hoop dat de heer Aaf tink nog menig jaar als voorziter in het bestuur mag blijven werd de avond besloten. Tenoren Het ledenaantal van het Holtens Gemend Koor is de laatste jaren er niet op vooruitgegaan. Om allerlei redenen hebben verschillende le den moeten afhaken. Vooral bij de mannen ging het ledental achter uit. Om de goede klank in het koor te behouden is een versterking bij de mannestemmen en met name bij de tenoren broodnodig. Alle mannen (jong en oud) die van zin gen houden worden dan ook van harte uitgenodigd eens een kijkje te komen nemen op de wekelijkse repetitieavond die maandags wordt gehouden van 20.00 tot 22.00 uur in het oude gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat. De laatste tijd begint het 'gewone' tapje wat uit de mode te raken. In plaats van een gewoon pilsje wordt dan ook vaak Belgisch bier gedron ken. Dat ook Nederland veel brou werijen heeft, is vrijwel onbekend. Daarom zal zaterdagavond in js de Schure een bieravond worden ge houden, waarbij het Nederlandse bier centraal staat. Op deze avond zijn diverse biersoorten te bekijken en te proeven. Een deskundig team zal met woord en daad aantwoord geven op de verschillende vragen. Vanzelfsprekend blijft het niet bij bier alleen, want er zijn ook andere activiteiten. Een bezoekje aan de Schure is dus de moeite waard. Sandra Hol van p.c. de Bergruiter- tjes heeft zaterdag met mr. Kimbel op het indoorconcours in Wierden na een snelle barrage de eerste prijs in het L springen cat. D gewonnen. In Ambt-Delden won Jan Jansen met Lady Moonshine zondag de de- dre prijs in het L springen cat. D. De gemeenteraad heeft instem mend gereageerd op het voorstel van b en w om in 1989 twaalf asiel zoekers op te nemen in Holten. Het is de bedoeling om op een later tijd stip nog eens twaalf asielzoekers op te nemen. Het college heeft de datum van 1 november 1989 gekozen, om vol doende tijd te hebben om de zaak voor te bereiden. Daarbij worden ingeschakeld de woningbouwver eniging Onze Woning en Stichting Vluchtelingenwerk. Met name het CDA was bijzonder te spreken voor het besluit".Het is een bijbelse opdracht vreemdelin gen te huisvesten en dat gaan we nu letterlijk doen", aldus fraktie- voorzitter H. Dul. Fraktievoorzitter H. Rustebiel van Gemeentebelang toonde zich even eens bijzonder content. Hij wilde echter wel de nadruk er op leggen, dat Holten voor asielzoekers geen doorgangshuis moet worden. Die Op maandag 7 december a.s.orga- niseert de jeugdcommissie van Blauw Wit voor alle junioren, senio ren, dames, leiderfe, trainers en an dere belangstellenden een dia avond. De aanvang van de avond is half acht. De dia's zullen een weer gave te zien geven van spelmomen ten met daarbij het commentaar van de scheidsrechters van de SAO (Scheidsrechtersvereniging Alme lo en Omstreken). Menig persoon die voetbal tot hobby heeft, kan op dese avond zijn kennis testen op di verse terreinen van de voetbal sport. Zowel in als om het veld kunt u vast en zeker nog het een en ander leren. Als u dan naar huis gaat zult u zeker zeggen, dat moment, die ak- tie of die ingreep van de scheids rechter begrijp ik nu wel. garantie kon voorzitter Van Rap- pard hem niet geven. Van de asiel zoekers staan niet bij voorbaatvast dat zij definitief worden toegelaten in ons land. Gemiddeld neemt die procedure zo'n anderhalfjaar in be slag, wat te kort is om werkelijk in de gemeenschap te worden opge nomen. Verder heeft de ervaring met de opvang van de Vietnamezen in het verleden geleerd, dat de meesten zich op den duur vestigen in de plaats waar familieleden wo nen. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer G. J. Meijerman voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Tolweg 10; aan de heer B. J. Barvelink voor de bouw van een machine- en werktuigenberging en jongveestalling bij het perceel Vijfhuizenweg 6; aan de heer H. J. Overmeen voor de bouw van een ondergrondse mestopslag bij het perceel Kwintenweg 9; aan Fam. Roskam voor de verbouw van het zomerhuis en de bouw van een garageberging bij het perceel Vianenweg 252; aan de heer H. Schrotenboer voor de bouw van de woning Erve Broekhuis 44; VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: aan de heer E. Aaltink voor het plegen van onderhoud aan een houtwal aan de Reebokkenweg; aan de heer A. M. Gerritsen voor dunning bij het perceel Winkel- bergweg 30; aan de heer E. Koning voor één berk bij het perceel Canadastraat 62; aan de heer L. Klein Teeselink voor twee eiken bij het perceel Oude Deventerweg 6; aan de heer G. M. Markvoort voor één berk bij het perceel Schouten- straat 25; aan mevr. M. van Lemel voor vijf bomen bij het perceel Vianenweg 180; aan de heer F. J. Pasop voor één eik bij het perceel Liezenweg 2; aan de heer J. Scholten voor één berkeboom bij het perceel Verzet- straat 67; aan de heer G. H Schooien voor 2 rijen sparren bij het perceel Vianenweg 136; aan de heer G. Wesseling voor één lindeboom bij het perceel Bril- steeg 2; aan de heer G. J. Wolters voor één berkeboom bij het perceel Haar- straat 15; aan Bazarcommissie Ned. Herv. Kerk vergunning verleend voor het rondgaan met een geluidswagen t.b.v. de bazar; aan de heer G. D. W. Brinks ontheffing ingevolge art. 123, lid 1 Wegenverkeersreglement verleend. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie Gemeentewerken vergadert op maandag 30 november 1987 om 15.30 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - vervanging bodem bergingsvijver aan de Lageweg; - plaatsen lichtpunt bij fietsenstalling sporthal; - uitbreiding parkeergelegenheid bij het Trefpunt in Espelo; - treffen voorzieningen aan depot klein chemisch afval bij de ge- meentewerf; - Afvalstoffenheffing; - uitvoeren onderhoud landschapselementen. De commissie financiën vergadert op dinsdag 1 december 1987 om 16.00 uur in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor uitbreiding parkeergelegenheid bij het Trefpunt te Es pelo; - krediet voor het treffen van voorzieningen aan het depot voor klein chemisch afval bij de gemeentewerf aan de Waagweg; krediet voor vervanging bodem bergingsvijver aan de Lageweg; krediet voor het aanbrengen buitenverlichting t.b.v. fietsenstalling sporthal; - advies inzake vaststelling nieuwe tarieven woonforensenbelasting; - advies inzake vaststelling nieuwe verordening onroerend-goedbe- lastingen; - advies inzake wijziging tarieven afvalstoffenheffing; - advies inzake aanvragen en verstrekken van grond- en bouwvoor- schotten voor de bouw van 11 woningwetwoningen aan het Lande- weerd in het bestemmingsplan de Beuseberg; - advies inzake goedkeuring tarieven en gebruiksvergoedingen sportakkommodaties 1988. Op termijn zal de woningbouwver eniging Onze Woning uit het be stuur van de Stichting Centraal Antennesysteem verdwijnen. Dit deelde burgemeester Van Rappard tijdens de maandag gehouden raadsvergadering mee als ant woord op vragen van fraktievoor zitter H. Dul van het CDA. Dul vroeg zich af, nu onze Woning geen enkele inspanning meer levert - fi nancieel en qua mankracht - aan de Stichting CAI, of het nog wel zinvol is dat Onze Woning in het bestuur drie plaatsen inneemt. Burgemeester Van Rappard erken de dat de inbreng van Onze Woning nu minimaal is. Reeds bij de over dracht van het Rijgsysteem in de Haar van Onze Woning naar de Stichting is reeds is afgesproken dat de inbreng van Onze Woning in de Stichting CAI afgebouwd zou worden. Woensdag 18 november was voor vele leerlingen van de Holtense Muziekschool een spannende dag. ,3 Avonds vond in het gebouw van de muziekschool de eerste voor speelavond van het schooljaar plaats. Het is een goede traditie geworden dat drie keer per seizoen een aan tal leerlingen van de muziek school, de vorderingen die ze ge maakt hebben, aan hun ouders, vriendjes en vriendinnetjes laten horen. Tevens is dit een stimulans voor de docenten, het beste uit hun pupillen te halen wat mogelijk is. Over belangstelling viel niet te kla gen, al het beschikbare meubilair bleek niet voldoende om iedereen van een zitplaats te voorzien, zodat verschillende toehoorders met een staanplaats genoegen moesten ne men. Alle instrumenten die bfi de Hol tense Muziekschool worden ge speeld, passeerden de revu. Zowel leerlingen die nog maar enkele maanden worden opgeleid als ge vorderden kwamen voor het voet licht. Het is weer eens gebleken, dat de Holtense Muziekschool beschikt over vakkundige docenten, de stij gende lijn die te bespeuren viel bij de leerlingen die ook vorig jaar een voorspeelbeurt hadden mogen uit voeren, was vaak verrassend. De komende examens (de eerste theorie-examens vinden al op 30 november plaats) kunnen dan ook vol vertrouwen vworden tegemoet gezien. De volgende voorspeelavonden vinden plaats op 11 februari en 25 maart. Deze avonden zijn voor ie dereen vrij toegangkelijk. Drie leerlingen van de muziekschool tijdens de voorspeelavond.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7