Bazar Welfarewerk in paar uur leeg Intocht Sinterklaas jaar beslist anders volgend Hoitens Nieuwsblad, WEEK dan OO Opbrengst W. Otten schenkt zijn archief aan de Oudheidkamer DEZE Ha! gemeentehuis te klein voor zoveel publiek Opbrengst duizend gulden hog^r Geluid in raadszaal niet best Bouw van Dorpshuis vertraagd Bibliotheek Nieuwjaars receptie openbaar Bejaarden sociëteit Gemeente boekje U ontvangt een fraaie BON ■tpn mytgra S23 ^25^ Hoitens Nieuwsblad donderdag 26 november 1987 - 38e jaargang - nr. 47 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Water De opvatting omtrent onkruid- bestrijding is in de afgelopen jaren drastisch gewijzigd, dat mag afdoende bekend zijn. Dat we jaren na datum nog steeds geconfronteerd worden met schadelijke stoffen die een bij zonder lange werkingsduur hebben bleek toen de Waterlei dingsmaatschappij een van de waterwinputten in Holten moest afsluiten wegens de aan wezigheid van het middel Bro- mocil in het grondwater. Ge lukkig leverde het geen gevaar op voor de volksgezondheid, maar het toont aan dat oplet tendheid, ook na jaren, gebo den is. De Waag De uitgaansmogelijkheden voor 'stappers' zijn in Holten maar dun gezaaid. Een van de plekken waar de jongelui zich in het weekend treffen zijn discotheek De Waag. Zaterdag werd de disco door wet houder Dalhuisen na een grondige opknapbeurt heropend. Op een aantal paar sokken na, zijn alle handwerkstukken op de tweejaarlijkse bazar, die het Welfarewerk van het Rode Kruis vorige week woensdag heeft gehouden in de recrea^ tiezaal van Diessenplas, aan de man of vrouw gebracht. In totaal bedroeg de opbrengst 4.500, duizend gulden meer dan in 1985. Direct al na de officiële opening door directeur Postma van Dies senplas om 14.30 uur was het een drukte van belang bij de verschil lende kramen. Niet alleen de bewo ners van Diessenplas en hun aan hang toonden hun belangstelling, ook tal van Holtenaren en bewo ners uit het buitengebied zochten en vonden iets van hun gading. De verkoop ging zo vlot, dat om half vijf de meeste kramen leegverk- coht waren. Enkele bezoekers die tegen vijf uur binnen kwamen, von den 'de hond in de pot': alle kramen waren al opgeruimd. Het aanbod van de door de deel neemsters van het Welfarewerk van het Rode Kruis gemaakte werkstukken stond op een zeer hoog niveau. Vooral de geborduur de tafelkleden blonken uit in kleur en materiaalgebruik. Naast de ver koop van de handwerkproducten vormde het rad van avontuur en verschillende raadselopgaven weer een vast onderdeel van de bazar, evenals de verkoop van erwtensoep en oliebollen uit de keuken van Diessenplas. In menig Hoitens huisgezin zal dit woensdag op het menu hebben gestaan. De bazar kon zo'n succes worden door de bereidwillige medewerking van alle deelneemsters, vrijwillgers en andere hulpen. Bijzondere dank richt het Rode Kruis Holten aan di rectie en personeel van Diessen plas. Niet alleen verleenden zij gastvrijheid, het personeel nam ook het extra werk voor zijn reke ning door de middagmaaltijd bij de De keuze was soms moeilijk op de bazar van het Welfarewerk bewoners op de kamer te serveren, in plaats van in de recreatiezaal. Daarnaast stond er na afloop voor alle vrijwilligers een heerlijke maal tijd klaar. Gezien het grote succes van de ba zar gaat het Welfarewerk op de in geslagen weg door. Van de op brengst worden nieuwe moderne handwerkmaterialen aangeschaft zodat de drie groepen, waar de Wel fare momenteel mee werkt, weer volop aan de slag kan gaan ten be hoeve van de bazar die over twee j aar wordt gehouden Prijswinnaars De prijswinnaars van de verschil lende raadselopgaven waren: Popraden: naam Marije, mevr. Vis- scher, Gaardenstraat; sprei: mevr. Ophof, Pastoriestraat: schilderij: mevr. Stam, Valkenweg; wand kleed: mevr. Giessen, Schutten- weg; tafelkleed: mevr. Hase, Waar- denborchstraat. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting „Hoitens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kol ling serf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De eerste spade in de grond voor de bouw van het nieuwe dorpshuis zal een paar maanden later de grond in kunnen dan was voorzien. Dit deel- - de wethouder Dalshuisen mee. De vertraging wordt o.a. veroorzaakt door het verzoek van de raad om met een volledig uitgewerkt plan te komen, in plaats met deelvoorstel- len zoals in eerste instantie in de planning was opgenomen. Daar naast wordt er momenteel gedacht aan een 'sleutelplan", waarbij de sleutels van het dorpshuis en ge meentehuis aan elkaar in worden aangepast, zodat bij eventuele ca lamiteiten men over en weer toe gang heeft tot het gebouw. Het vergt nogal wat tijd om de conse quenties van dit plan op een rij te zetten. Wethouder Dalhuisen' deelde mee, dat de belangstelling vanuit de ver enigingen voor het dorphuis groei ende is. „Als de ruimte er is, komen de verenigingen vanzelf. Dat heb ben we ook gezien met de sport hal". Met het bestuur van de mu ziekschool uilen in de loop van de komende maanden besprekingen worden gevoerd over hun huisves ting in het nieuwe dorpshuis. De heer Vuuregge is sinds vorige week benoemd tot penningmeester van de Openbare Bibliotheek Hol ten. Hij volgt wethouder Wim Dal huisen op. Dalhuisen legde zijn functie neer, omdat hij het geen juiste zaak vond om 'met twee pet ten op' te functioneren. Deze opvat ting wordt door het college van b en w gedeeld, zodat in het vervolg geen vertegewwnoordiger van de raad zitting heeft in het bestuur van de openbare bibliotheek. axSG» -1™1 Do fnllcwta irnnr riet TJicrct De geluidsinstallatie in het ge meentehuis werkt niet naar beho ren. De heer Beijers, een van de trouwe bezoekers van de vergade- ringan van de gemeenteraad had in een brief zijn beklag gedaan over de slechte verstaanbaarheid in de nieuwe raasdszaal. Ook anderen was het opgevallen dat op enkele plaatsen de verstaanbaarheid niet optimaal is. Door de installateur zijn tijdens de laatste raadsverga dering metingen verricht en zal het euvel worden verholpen. De collecte voor de Nierstichting die vorige maand is gehouden in Holten heeft een bedrag van 5.905,53 opgebracht. "De intocht van Sint Nicolaas is wel toe aan een evaluatie", verklaarde een van Hoitens politiea genten die zaterdagmiddag toen hij een kijkje kwam nemen bij de intocht van Sint Nicolaas op de Smidsbelt. „Wij hebben er niets mee te maken, maar het lijkt mij toe, dat het ook anders geregeld kan worden". Aan de reacties van een groot aan tal ouders te oordelen was de opmerking van de man in het blauw nog mild. Er werden in de tot de nok toe gevulde hal van het gemeentehuis wel andere geluiden gehoord, die heel wat onvriende lijker klonken richting Sinterklaascommissiè. Een grond van waarheid zit daar ongetwijfeld in, maar voor een groot deel was de wat chaotische situa tie rond de intocht van Sinterklaas een samen gaan van een aantal niet van te voren voorziene omstandigheden. De Goedheiligman arriveerde punctueel op het afgesproken tijd stip bij de gemeentegrens om van- daaruit, voorafgegaan door HMV, een rondrit te maken over de Kol. Volgens het organisatieschema, zo als wij dat vorige week publiceer den in het Hoitens Nieuwsblad, zou de Sint om half drie ontvangen wor den op het gemeentehuis. HMV, be kend om het stevige marstempo, zorgde er echter voor dat Sint Nico laas al om tien voor half drie ten ge meentehuize arriveerde. Daardoor kon de geluidsinstallatie op het balkon van het gemeentehuis niet vooraf worden getoets, wat zich on- middelijk wreekte: zowel de wel- komstspeech van burgemeester Van Rappard als het dankwoord van Sinterklaas waren vrijwel on verstaanbaar. Wellicht dat daar door de oproep van de burgemees ter in het geroezemoes verloren Hoitens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aari: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Hij/zij bètaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 Wie was hier nu de gelukkigste met al die aan dacht: Sint of het kind? ging, dat uitsluitend kinderen in de 'gelove 'leeftijd tot zes jaar en hun ouders welkom waren bij Sinter klaas in de hal, maar dat mag wor den betwijfeld. Zodra de Sint zich naar beneden begaf, na aan de bur gervader een varkentje van marse pein te hebben overhandigd, stormde jong en oud als één man naar voren om vooral toch maar vooraan te kunnen staan. Dat daar bij kleine kinderen in de-drukte ge scheiden werden van hun ouders en kinderen op hun beurt door de in grote getale aanwezige 'buggies' een duw vanjewelste kregen, was dus niet verwonderlijk. De stroom was niet meer in te dammen toen tegen de afspraak in de grote dubbele deuren van het ge meentehuis open gingen. De massa stormde naar binnen en met hen al het opgeschoten jongvolk dat bij deze intpcht niets meer te maken had. Toen bleek onmiddelijk dat een dergelijk massaal gebeuren meer mankracht vraagt dan een paar leden van de intochtcommis sie. Goede banen Terecht werd door de ouders kri tiek uitgeoefend op de organisatie, maar velen van hen konden hand in eigen boezem steken. „Alleen het zakje snoep was belangrijk, niet het handje van Sinterklaas", verklaart Kees van Bruggen van het organi satiecomité. Ik wil ze beslist niet al lemaal over één kam scheren, maar er waren ouders bij die hun kind ge woonweg voor de tweede keer om De gemeentelijke nieuwjaarsre ceptie zal het komende jaar voor het eerste een openbaar karakter krijgen. Was in voor gaande jaren de receptie uitslui tend een aangelegenheid voor het gemeentepersoneel en ge meentelijke relaties, op 4 janua ri 1988 zullen ook de burgers de gelegenheid krijgen het ge meentebestuur een voorspoe dig nieuwjaar te wensen. Van 16.00 tot 17.00 uur is de bijeenkomst uitsluitend toe gankelijk voor het gemeente- personeel, na vijf uur krijgt de receptie een openbaar karakter. Hoe dit programma verder wordt ingevuld en ook over de vraag of er ja dan nee alcohol ge schonken zal worden, zal het college van b en w zich nog na der over beraden. een zakje snoep stuurden. Met ei- alle kinderen even lief, gelovig of gen ogen gezien". Van Bruggen er- niet. Als u ziet hoeveel tekeningen kent, dat zij de massale opkomst ik heb gekregen, die ik allemaal van ouders en kinderen onderschat mee neem naar Spanje. Geweldig, hadden. „Ik denk dat de hal voor zoals de Holtense kinderen aan mij zo'n massale opkomst gewoon te gedacht hebben. Ondanks de grote klein is. Het is nog prematuur, drukte heb ik toch nog heel veel maar we denken er over om vol- kinderen een hand kunnen geven gend jaar de intocht te laten verlo- en hun verklapt dat zij straks maar pen via de lagere scholen. Gewoon in hun schoen moeten kijken. Dat met bonnetjes. Dan kan je de zaak er ook veel ondeugende jongens bij tenminste in goede banen leiden, waren, hebben ook mijn oude ogen Burgemeester Van Rappard ver- wel gezien, maar ach, zelfs Sint is klaarde desgevraagd, dat hij zich vroeger jong geweest, al zou je dat ook iets anders voorgesteld had nu niet meer zeggen", van de ontvangst van de hoge gast. „Ik kan er niet veel over zeggen, tenslotte waren wij slechts ge- stheer en geen organisatiecommis sie, maar volgend jaar moet het wel anders. Dit kan zo niet". Van het programma'tje dat de Zwarte Pieten ingestudeerd had den kwam maar weinig terecht. Zo dra het snoep was uitgedeeld ver- bouw Irene, aanvang 14.30 uur. trokken .de ouders met hun kinde ren, zodat de tweede ronde van de Sint door het dorp, met aanslui tend een bezoek aan Diessenplas, maar werd vervroegd. Veel ouderen van Diessenplas waren daar niet op voorbereid, zodat de ontvangst daar wat in het water viel. Tekeningen Slechts één man, de echte kinder vriend hebben we nog niet aan het woord gelaten: Sint Nicolaas, nu uitrustend van een vermoeiend weekend ergens in de buurt van de Raalterweg, krachten opdoend voor zijn verjaardag. „Voor mij zijn De Bejaardensociëteit komt weer bijeen op 1 december, dit keer in ge- Er wordt bingo gespeeld en met het oog op de Sinterklaastijd kan er nog een verrassing worden ver wacht. Het ziet er nu inderdaad naar uit dat het Gemeenteboekje op korte termijn zal verschijnen. Deze week zijn de drukproeven gecorrigeerd terug gestuurd naar de drukker en begin januari zal het informatie boekje worden verspreid. De heer W. Otten, croniquer van Hoitens geschiedenis, heeft om ge zondheidsredenen zijn gehele om vangrijke archief afgestaan aan de Oudheidkamer Hoolt'n. Zaterdag middag overhandigde hij zeven dozen boordevol historische gege vens en artikelen van zijn hand aan voorzitter Mini Bosman van de Oudheidkamer. Eerder die dag had de héér Otten een soortgelijk archief over de geschiedenis van de gemeente Rijssen over gedra gen aan de oudheidkamer Rijssen. De heer Otten heeft tot 1963 op het Holtense gemeentehuis gewerkt op de afdeling34bevolking. Later were hij kabinetschef van de burgemees ter van Hilversum, een functie die hij tot aan zijn pensionering vervul de. Van zijn hand verschenen tal van artikelen in het Hoitens Nieuwsblad. Afgelopen zomer sloot hij de reeks af met een aantal arti kelen over Burgemeesters, schou ten en kortnuiten van de gemeente Holten en Bathmen. Vooral de geschiedenis van de Hol tense families hadden zijn warme interesse. „Uit verschillende bron weet ik, dat die artikelen met veel belangstelling werden gelezen. Dat komt omdat men in Holten altijd erg geïnteresseerd is in de historie van de eigen familie. Ik heb wel eens een boer op de afdeling bevol king gehad, die na een artikel in het Hoitens Nieuwsblad boos vroeg wanneer zijn familie nu eens aan de beurt kwam", vertelt de heer Otten lachend. De heer Otten is herstellende van een zware hartziekte. Zichzelf ken nende, wil hij niet in de verleiding gebracht worden om opnieuw in de archieven en historie te duiken. Van zijn hand verschijnt in februari nog een uitgebreid boek over de kerkgeschiedenis van Laage Vuur- se, maar daarna wordt de tijd ge vuld met andere hobby's.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1