Naber orgel klinkt als nooit tevoren Motto Prins Anne Bauke 1 „Doot good en heb wille Holtens Nieuwsblad ÜT-. Boake bouwers Espelo Keunedarpers van het jaar m 33 Vergadering gemeenteraad U ontvangt een fraaie BON Trefpunt parkeerplaats Jeugddienst Zaterdag .uitleg over Naberorgel Volkstuintjes naar Vletgoor Klaverjassen Opbrengst collecte Zaterdag intocht Sinterklaas Hottens Nieuwsblad donderdag 19 november 1987 - 38e jaargang - nr. 46 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Woonwagens Nog tot maandag 23 november hebben de bewoners van Hol ten de tijd bezwaar aan te teke nen tegen de aanleg van een woonwagenkampje nabij het kerhof aan de Kerkhofsweg. Nu al staat vast dat honderden op enigerlei wijze hun protest zul len laten horen op het gemeen tehuis. In het Holtens Nieuws blad een tweetal open brieven van verontruste groeperingen, die ieder vanuit hun eigen standpunt bezwaar maken te gen de plannen. Epilepsie Grote geesten als Alexander de Grote en Julius Ceasar gingen hem voor. Evenals de Holtense bankman Kees Brussee hadden de beide veldheren de ziekte epilepsie. Sinds de oudheid is er wel het een en ander veran derd in behandeling van de ziekte, maar het blijft voor bui tenstaanders nog steeds een ziekte met een angstaanjagen de klank. Als regionaal con tactman van de EVN, de Epilep sie Vereniging Nederland wil Kees Brussee voorlichting ge ven aan patiënten, hun naaste omgeving en anderen, om te la ten zien dat een epilepsiepa- tiënt net zo goed kan functione ren.in de maatschappij als 'ge wone' mensen. Zelf is hij daar een uitstekend voorbeeld van. Bosman Na een papierverslindend ge vecht van jaren tegen de autori teiten op het ministerie van Landbouw en Visserij heeft Gcrrit Bosman nu eindelijk dc erkenning gekregen die hij ver dient. Sinds begin oktober heeft hij de felbegeerde vergun ning van preperateur binnen. Gerrit Bosman begon in een leegstaande varkensschuur die is omgebouwd tot een gezellige verkoopruimte, waarin Gerrit zijn preperateursresultaten tentoonstelt, aangevuld met het aardewerk dat echtgenote Mini verkoopt. Niet vaak zullen de kerkgangers in de ned. herv kerk in Holten met zo veel aandacht geluisterd hebben naar de tonen van het orgel als vrijdagavond toen organist Anton Koopman als afsluiting van de of ficiële overdacht van het gerestau reerde Naber-orgel het eerste lied liet klinken. Klonk het orgel voor de renovatie vaak onzuiver, nu was het een genot te luisteren naar de heldere klanken die over de aanwezigen werden uitgestrooid. Toch had het er even naar uitgezien dat een ander dan Anton Koopman het hernieuwde orgel in zou spelen, zo verklapte mevrouw Beekman- de Gooyer, voorzitster van het cen traal college van ouderlingen en kerkvoogd in haar toespraak. Koopman was terecht beducht voor de nodige loftuigingen die hem ten deel zouden vallen. Zeer terecht overigens, want hij heeft zich als geen ander ingezet vopr de renovatie van het kerkorgel. Lof tuigingen waren er ook voor de or gelcommissie onder voorzitters schap van J. Bax en de vrijwilligers die menig vrij uurtje besteed had den om onder leiding van orgelbou wer Patijn het Naberogel weer in goede staat te krijgen. Door de hulp van de vrijwlligers kon er flink be spaard worden op de kosten, al zal een goede opbrengst van de bazar een zeer welkome aanvulling zijn. Voorafgaande aan de zangdienst werd door de heren Koopman, Bax en Patijn een uitleg gegeven over de historie van het orgel, de werk zaamheden die waren verrichten het uiteindelijk beoogde resultaat. Anton Koopman liet vervolgens een een mini-concert de verschil lende mogelijkheden horen. Ds. R. Visser belichtte in zijn preek de rol Organist Anton Koopman ontlokte de eerste tonen uit het hernieuwde Naberorgel. geworden. Hij stelde dan ook dat de organist vergeleken kan worden van het orgel in de lithurgie, die in met een ambtsdrager. Na afloop de jaren na de orgel belangrijker is van de zangdienst werden in Irene alle werkers in het zonnetje gezet. Voor orgelbouwer Patijn was er een fraaie kleurenfoto van het Naberor gel. IIIMIIIItimiltlHHIimiHttllilllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllNWHIIimilllllllllllllllHWIIIIIIIIIIIIIIHWIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIHHttHHWIWtHIIIIIIIMHIItllWWKWIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIillllUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIHIIIHIIIIMI De gemeenteraad van Holten komt op maandag 23 november bijeen om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan o.a. de volgen de voorstellen: Aanschaf containers ten behoeve van gemeentereiniging, plaatsen van een hekwerk bij dc Kolschool, aanschaf meubilair voor de Kol school, aanbrengen geluidsisolatie en aanleg van een douche in de Dorpsschool, vervanging van de E- lokalen van de Scholengemeen schap Holten door zes permanente en zes semi-permanente lokalen, de verkoop van een stuk bosgrond aan de Patrijzenweg, de aanschaf van een mobilofooninstallatie voor de buitendienst van gemeentewer ken, revisie van een aantal machi nes voor de timmermanswerk plaats van gemeentewerken, ver nieuwing dakbedekking op de ga rage van gemeentewerken en de opvang twaalf asielzoekers in Hol ten. Keunedarp heeft na jaren weer een echte, in Hol ten geboren en getogen prins. Als Prins Anne Bauke van Gelder'n, Tsaar van de Kol en Baron van 't Rooie Darp, zal Anne Bauke Jansen uit de Bergmanstraat regeren over het narrenvolk. On der luid gejuich kwam hij zaterdagavond in een bomvolle De Póppe tevoorschijn uit een verklein de versie van de centrale Harculo van de IJsselmij, een van de vorige werkplekken van de nieuwe prihs. Momenteel werkt hij bij Stork in Hengelo. Als zijn adjudant benoemde hij Teun Deyk, die twaalf jaar geleden als Prins Teun de zwarte re geerde over de Keunedarpers. „Doot good en heb wille" is het motto, waaronder Prins Anne Bauke zal regeren. Alvorens de nieuwe prins verwel komd kon worden, werd afscheid genomen van Prins Hendrik 1 van 't spoor, baron van 't Oldambt. Zo als een spoorman betaamd was hij per trein gekomen en in die stijl nam hij ook weer afgscheid. Al tij dens zijn afscheidspeech werd hij door zijn adjudanten ontdaan van Prinsencape en andere hoogwaar- digheidsatributen. Even leek het er op dat het een striptease zou wor den, maar tijdig werd de prins on der luid gefluit en met donderend geluid van stoomtreinen de zaal uit gereden in een uit de kluiten gewas sen soort spiegelei. Vol spanning werd toen gewacht op de komst van de nieuwe Prins. De stemming zat er al vroeg in bij dc carnavalvierders. Geen wonder, want het blaasorkest de Köttel- peer'n Bloazers uit Denekamp was onvermoeibaar. Een onafgebroken stroom carnavalskrakers werd op het talrijke publiek losgelaten, zo dat in korte tijd de eerste polonai ses door de zaal gingen. In het prinsloze tijdperk zorgden de De nekampers samen met een aantal Mexikaanse schonen met een Mexikaanse show voor het nodige zuidelijke vuurwerk. Onthulling De ontknoping volgde op het car navals-uur elf over elf, toen een aantal Kozakken aan een dik touw Prins Anne wordt als eerste gefeliciteerd door zijn echt genoten, Achter haar adjudant Teun Deijk. Splo was op vol le sterkte aan wezig bij de uit verkiezing tot Keunedarper van het jaar. Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. alsuonssenume Als abonnee bent u «HftJtSïflfi daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres:1 Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr.!mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 de centrale Harculo de zaal binnen sleepten, weliswaar onder de tonen van de Parelvissers in plaats van het Wolgalied, maar dat gaf de charme aan de vertoning die zich toen ontrolde. In rebusvorm werd door Kozak Andresky en zijn mede- kozakkèn telkens een deel van het raadsel onthult; gezien het grote aantal carnavalsvierders dat tot het moment van onthulling de lijst met mogelijke kandidaten raad pleegden, was de geheimhouding perfect. Na enige opwekkende slok jes wodka was het dan zover en kon Prins Anne Bauke zijn' bénauwde bergplaats verruilen voor een stoel, vanwaarafhij het enthousiaste ap plaus van zijn onderdanen in ont vangst kon nemen. Prins Anne ver klaarde in zijn toespraak als gebo ren en getogen Holtenaar de carna valsvereniging met hart en ziel te zijn toegedaan. Al in het eerste jaar van de oprichting was hij erbij en in het tweede jaar werd hij door Prins Teun de Zwarte benoemd tot zijn adjudant. Als opperversierder heeft de nieuwe prins al heel wat werk verzet voor de Fienpreuvers. Het Prinsraden blijkt bij de Holten- se bevolking goed aan te slaan. Nog voor het sluiten van de wedstrijd, kon er al ruim duizend gulden wor den geteld, waarvan na kosten de opbrengst ten goede komen aan de Stichting Ambulance vervoer Hol ten. De winnares van het Prins Ra den werd Ina Dijk uit Dijkerhoek. Uitbundig Eerder op de avond voltrok zich een ander vast onderdeel van het eerste carnavalsfeest, de verkie zing van de Keunedarper van het jaar, zich in uitbundige stemming. Die titel was dit jaar weggelegd voor de boakenbouwers uit Espelo. Zij waren, compleet met eigen vlag en beplakt met eigen stickers in groten getale naar de Poppe geko men en als we Wim Toorneman moeteri geloven, waren er onder weg nog twee bussen gestrand bij het Trepunt. President Jën d'n Ontvanger van de Fienpreuvers verklaarde dat de keuze voor de Sploders unaniem was geweest. Hij prees de energie, het organisatieta lent en de soms acrobatische talen ten die de boakenbouwers ten toon hadden gespreid en niet te verge- Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: VJ. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 lllllllllllllllll ten het koopmanschap. Penning- meesteresse Henny Meilink-Agter- kamp mocht namens de Sploders de oorkonde in ontvangst nemen. Indien de raad ermee accoord gaat, zullen bij het Trefpunt in Es pelo twintig nieuwe parkeerplaat sen worden aangelegd. Aanvankelijk stuitte de uitbrei ding van de parkeergelegenheid op problemen met de grondverwe- ving. Nu met de grondeigenaren overeenstemmig is bereikt, kan met het karwei worden begonnen. Voor het overgrote deel zal de nieu we parkeerruimte door zelfwerk zaamheid worden uitgevoerd. De gemeente springt met een bedrag van 5500 gulden bij. In de Kandelaar zal zondagmiddag 22 november om 15.00 uur de twee dejeugddienst van dit seizoen wor den gehouden. Voorganger is ds. Heule van Voorthuizen die als the ma voor zijn preek koos: God, waarom? Aan de dienst zal medewerking worden verleend door de zangeres Truus Simons. Voor vele Holtena ren is zy een bekende want enkele jaren geleden zong zij in de Open Deursamenkomsten. Belangstellenden, die iets meer wil len weten van het gerestaureerde Naberorgel in de Ned. Herv. kerk, kunnen op zaterdag 21 november een kijkje komen nenmen. Vanaf 14.00 uur zal organist Anton Koop man uitleg geven over het orgel. Voor organisten bestaat dan te vens de gelegenheid zelf het orgel te bespelen. Voor de volkstuinders, die wegens de ontsluiting van het industrieter rein de Haar 2, binnenkort moeten verkassen, is een oplossing gevon den. Zolang de Hockeyclub Holten geen aanspraak maakt op het voor hen gereserveerde terrein op sport park 't Vletgoor, kunnen de volk stuinders op dit terrein terecht. Het terrein werd tot nu toe gebruikt voor de verbouw van mais. Vanavond, donderdag 19 novmem- ber, wordt in de kantine van s.v. Holten de. tweede klaverjasavond gehouden van dit seizoen. De aan vang is 20.00 uur. De opbrengst van de onlangs in Holten gehouden collecte „Geef es voor diabetes" heeft een bedrag op geleverd van 4108,40. Zoals bekend zal Sint Nicolaas komende zaterdag 21 november feestelijk worden ingehaald in i Holten. Om 14.00 uur 's middags wordt hij aan de gemeentegrens j bij garage Rouwenhorst opge wacht door de Holtense Muziek- vereniging. Van daar gaat het in j optocht via de Kol naar het ge meentehuis. De route is: Oran- jestraat, Noordenbergstraat, Kolweg, Dorpsstraat, gemeen tehuis. Omstreeks 14.30 uur wordt St. Nicolaas verwacht bij het ge- meentehuis. Na ontvangst door het college van b en w zal de Sint aan zanghulde in ontvangst ne- men vanaf het bordes van het gemeentehuis, waarna de jeugd in de 'gelovige' leeftijd (tot plm. zes jaar) in de hal van het ge meentehuis de Sint een handje j mogen komen geven en een zak je snoep in ontvangst mogen ne- men. De Sint blijft totongeveer kwart voor vier in het gemeentehuis. Daarna maakt hij een rondrit, alvorens naar het bejaarden- i centrum Diessenplas te bezoe- ken. De route hiervan is: ge- meentehuis. Kerkplein, bosc hkampstraat, Tuinstraat, Riet- molenstraat. Schoolstraat, Gaardenstraat, keizersweg, Vrijheidslaan, Bejaardencen- trum. De aankomst bij Diessen- plas is gepland tussen 16.45 en 17.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1