„De beurskoersen kunnen alleen nog maar stijgen" Zaalvoetballers in sportbarshirts Chinesemeesterkok te gast in Bathmen Enthousiaste start beleggersclub SGH Resultaten sv Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Kennismaking met hobbies H® - Vergadering HVG burgerlijke stand Ab Koetsier blijft verbazen Geslaagde modeshow Zaalvoetbal Blauw Wit Ouderen worden mondiger Face-lift De Waag Open Deur dienst Creatieve avond CPB DONDERDAG 12 NOVEMBER 1987 7 Geld stinkt niet, maar aande= len beginnen in deze tijden wél onfris te ruiken. Op de Ef fectenbeurs verdwenen de laatste weken miljarden gul dens. De koersbarometer zak te op Beursplein 5 van besten dig naar storm, wat een enor me paniek veroorzaakte die deed denken aan de beurs krach van oktober 1929. Menig heer in keurig driedelig grijs krabt zich nu eerst achter bei de oren alvorens hij zijn geld in aandelen belegt. Zo niet le raren en leerlingen van de Scholengemeenschap Holten. Zij richtten onlangs een beleg gersclub op en hebben hun eerste pakket aandelen reeds gekocht. Gelukkig voor hen na de koerstuimelingen. Alle leden van de beleggersclub, zo wel leerlingen als leraren, legt iede re maand een gelijk bedrag in. Bij de start van de vereniging stortte een ieder twintig gulden en vervol gens draagt men elke maand een tientje bij, behalve in juli en augus tus. De leden verplichten zich een heel cursusjaar mee te doen. De be leggersclub hanteert 'ballotage', want alleen leerlingen vanaf de vierde klas met een economievak Maandagmiddag 16 november kan men bij De Biester kennis maken met zes verschillende hobby-mate rialen. Dan verzorgt de firma Ger- vedink Nijhuis van 13.30 uur tot 16.30 uur een introductiecursus voor verschillende creatieve tech nieken. De kosten (inclusief een kopje koffie) bedragen f 15,00. Bij die prijs zijn alle materialen in begrepen. Onder deskundige lei- ding kan men zich bekwamen in het maken van sieraden met koud emaille, het vervaardigen van kerstkleden met textielverf, het be vestigen van kristallen op kleding, het maken van een exacte mal, of het creëren van een sieraad met tientallen spiegeltjes. De probeer sels mogen mee naar huis worden genomen. in hun pakket en leraren economie worden als lid toegelaten. Geen geldwolven Twee leraren en drie leerlingen van de Holtense Scholengemeenschap gaan over enkele weken naar de no taris. Indien deze de ontwerpstatu ten heeft goedgekeurd is de beleg gersvereniging dan een officiële vereniging geworden. Volgens J. Jansen, leraar economie, ligt het niet in de bedoeling van de leerlin gen Dagobertjes Duck te fokken die de hele dag met het guldente ken in hun ogen rondlopen. De leer lingen zullen er niet rijk van wor den, al is een aardig rendement mooi meegenomen. Bart Kempers (16) onderschrijft de mening van zijn leraar. „Ik zie de beleggersclub als een aardig spaar bankboekje," zegt hij. „Wij zijn niet huiverig geworden door de recente koersval. De aandelen kunnen nu alleen maar in waarde toenemen volgens mij. De beleggersclub is een ideale kans om kennis te maken met de beurs. Je leert ervan wanneer je aandelen moet kopen of verkopen. Het leuke ervan is dat de leraren zich daarmee niet bemoei en. Ze houden alleen een oogje in het zeil. Mijn ouders vonden de be leggersclub ook een prachtig idee". De echte liefhebbers kunnen na schooltijd een cursus 'beleggen in effecten' volgen, die wordt uitgege ven door de Amsterdamse Effec tenbeurs. De cursus is aangeschaft door het Stibos, het school- en boe kenfonds van de Scholengemeen schap. De ouders hebben door mid del van het Stibos hun waardering voor het initiatief uitgesproken. Volgens de heer Jansen zijn de ou ders niet verontrust geraakt door de herfststormen die op Beursplein 5 hebben gowoed. „De reakties blij ven alleen maar positief', glim lacht hij. „Het is er interessanter door geworden". Eerste aankoop „Aegon niet kopen. De winstver wachting is onder die van vorig jaar", adviseert een leerling. „NMB staat ontzettend laag. Kan alleen maar stijgen", meent een ander. Sommige leerlingen gaan verscho len achter kranten, hun blik koorts- dinsdag 3 november hield de HVG 'Door eenheid verbonden' haar 32e jaarvergadering. Voor de pauze werden de jaarverslagen gelezen en de bestuursverkiezing gehouden. Mevrouw H. Haverslag-Schooien was aftredend en niet herkiesbaar. Zij kreeg als dank een HVG lepeltje aangeboden door presidente mevr. W. Loorbach. Met ruime meerder heid werd in haar plaats mevr. B. Bronsvoort-Baltes gekozen. Na het officiële gedeelte werden er wat spelen gedaan onder het genot van een hapje en een drankje. De volgende bijeenkomst zal de heer H.A. Passink uit Stokkum een lezing houden over Albert Schweit zer. Mede op zijn verzoek staat deze bijeenkomst voor iedereen open, zowel mannen als vrouwen. De bij eenkomst wordt gehouden op 17 november, aanvang 20.00 uur in Bethanië. Geboren: Wouter Matthijs zv P.C. Breedveld en I.E. Paap. Ondertrouwd: E.J. Kers, oud 27 jaar, Holten en: M.J. Voortman, oud 24 jaar, Holten. Gehuwd: A. Enneman, oud 27 jaar, Bathmen en: J.B.J. Vuk- kink, oud 25 jaar, Holten; T. Hofman, oud 26 jaar, Hoten en: E.D. IJspeerd. oud 22 jaar; Holten. Tukkers 2-Holten 2 3-1. Tegen een goed spelend Tukkers kwam Hol ten nauwelijks tot gevaarlijke aan vallen. Toen op een gegeven mo ment de buitenspelval niet dicht klapte konden de Albergenaren de score openen. De thuisclub bleef gevaarlijk en keer op keer dreigde een nieuwe tegenslag. De linker middenvelder van de Tukkers speelde 3 man uit en nummer 2 lag in het net. Gaandeweg werd Holten sterker. Jan Herman gaf een splij tende pass inde diepte, Evert zette knap voor en Jan Wansink rondde af. In de tweede helft wist Holten lang stand te houden, maar toen de zo fel begeerde gelijkmaker uitbleef besliste Tukkers de wedstrijd met •een afstandsschot. Holten 3-Rietvogels 2 1-2. Holten stond voor een belangrijke wed strijd, want tegen Rietvogels zou de eerste overwinning van dit sei zoen worden behaald. Aanvanke lijk ging dit niet zo naar wens. Me dio de eerste helft nam Rietvogëls een 0-1 voorsprong. Holten kon niet in haar spel komen en moest met deze achterstand gaan rusten. Een aanvallend Holten begon na rust voortvarend, doch scoren is een manco binnen dit team. Uit een on overzichtelijke situatie kende de zwak leidende scheidsrechter een penalty aan de Vogels toe. Pas in de slotminuten deed Holten iets te rug. Een goede voorzet van K. D. werd afgerond door F. K. En zo ging Holten strijdend met 1-2 en 2 boe kingen ten onder. Holten 4-RKSV 2 4-0. Het weer goed voetballende Holten 4 met aan het voortouw de oude garde rolde op weg naar de 3e klasse ter loops de reserves van RKSV even op. J an Udink was voor rust succes vol na goed voorbereidend werk van Johan Harwich. In de tweede helft zette Holten het goede spel voort en maakte het de bezoekers dusdanig moeilijk dat er nog eens 3 doelpunten aan hun totaal konden worden toegevoegd. Veneklaas, Ter Harmsel en Tuitert maakten onder het toeziend oog van scheids rechter Truus het kwartet vol. Omhoog 4-Holten 5 0-2. In een ma tig duel heeft Holten dit kaar aan het langste eind getrokken. Na 20 seconden schrok Omhoog al zo hevig, nadat Henk R. gelukkig de bal verkeerd op de schoen kreeg, dat het niet meer aan goed voetbal toekwam; 0-1. Tot 10 min. voor af loop hield de thuisclub hoop op be tere tijden, maar een snelle counter betekende de verlossende 0-2 van R. S. Met kunst en vliegwerk hield Holten voor het eerst dit seizoen de nul vast. Holten 6-Enter 6 2-1. Een hardwer kend en goed spelend Holten won ten slotte verdiend van Enter. Ge- heël tegen de verhouding in nam Enter vlak voor rust de leiding. Na de pauze werd de druk op het En ter-doel nog groter. Enkele prachti ge kansen gingen verloren. Pas in de 70ste min. viel de gelijkmaker door een enorme kogel van Willy S. In de slotfase kwam alsnog een te rechte uitslag op het scorebord. Ene Grieze maakte met een fraaie kopbal de winnende goal. Holten 8-SOS 5 9-0. Holten heeft goed in de oren geknoopt dat het doelsaldo bij de eindstand van de competitie van doorslaggevende betekenis kan zijn. De laatste 4 we ken is het prijsschieten nl. 31 doel punten. Wie van de voorwaartsen wordt de topscorer van de vereni ging? SOS werd het negende slachtoffer van de dadendrang van een fantastisch spelend achtste, dat met belangstelling uitziet naar de confrontatie met Holten 10 vol gende week zondag. Haarle 6-Holten 9 2-4. Haarle kwam furieus uit de trainingspak ken. Toen de thuisclub uitgeraasd was nam Holten het heft in eigen handen. Henk N. zorgde met een af zwaaier voor de openingstreffer. Dannenberg nam deze aanval op zijn topscorerspositie niet en maakte 0-2. Nog voor rust wist Wil lem t. S. Holten op een ogenschijn lijke veilige voorsprong te brengen. Haarle gaf zich echter nog niet ge wonnen. Door onoplettendheid op het middenveld kwam de gastclub binnen 5 minuten op 2-3. Een kwar tier voor tijd stelde Wim Aaftink de zege veilig door simpel 2-4 in te tik ken. Nijverdal 4-Holten 10 1-1. In een bloedstollende wedstrijd wist Hol ten 10 het als 2e op de ranglijst ge plaatste Nijverdal onder controle te houden. Holten ging vinnig van start hetgeen resulteerde in een 0-1 voorsprong door linkerspits Steun tje. Het hevig geschrokken Nijver dal wist zich pas in de tweede helft te herstellen. De Holter verdedi ging onder aanvoering van laatste man Gerrit Jansen kraakte in haar voegen, maar hield lange tijd stand. Slechts één tegendoelpunt werd toegestaan. Holten 11-De Zweef 11 1-8. Na een hoopvolle start stond Holten toch na 20 min. met 0-4 achter. De rust ging in met 1-6. Seino redde de eer voor Holten. Na de thee kwam Hol ten duidelijk sterker voor de dag en hoefde Mans maar 2x naar het net. Holten Cl-Voorwaarts. In een aan trekkelijke eerste helft met goed verzorgd combinatievoetbal kwam Holten op een 2-0 voorsprong. Di rect na rust werd de voorsprong uit gebreid naar 4-0. Toen verslapte de aandacht. Uiteindelijk werd de uit slag 5-1. DES Dl-Holten Dl. Holten Dl zette zijn zegereeks tegen DES uit Nij verdal voort. Na 5 minuten was het al raak, de spits maakte dankbaar gebruik van een misverstand tus sen keeper en laatste man. 0-1. Kort daarop werd het 0-2 door een prima aanval over rechts. Ruststand 0-2. Na rust werd DES meteen weer on der druk gezet, wat resulteerde in een mooie treffer van de linkshalf (0-3). De laatste goal was weggelegd voor onze rechtsback, die met een fraai schot scoorde (0-4). Zou er dan weer een kampioenschap inzitten? Holten D3-Excelsior D3. Tegen de koploper moesten de jongens van Holtenvoetballen. Ze waren te sterk voor ons. Al snel stonden we op achterstand. Maar toch wisten de jongens ook te scoren. Met de rust was de achterstand al 1-5. Na de rust liep alles een beetje beter. Er werd goed verdedigd en slecht geschoten door de tegenstander. Zodoende werd er een eindstand bereikt van 2-7. Holten El-SDOL El. Dit nog met enige vrees tegemoet geziene duel bleek al spoedig een erg gemakke lijke. De jongens hoefden slechts in de eerste helft hun kunnen te to nen. Dat deden ze dan ook; het spelpeil was van minder niveau dan vorige week in Enter, vooral in de tweede helft. De helden raken toch niet te vroeg vermoeid? Een opvallend sterke en stevige partij speelde Ruud. Martijn viel dubbel ophet zeer beheerst scoren van het tweede doelpunt (tussen de kogels van Rob door) en het tonen van keeperstalent. En dan tenslotte Mi chel. Hij levert niet alleen goede hoekschoppen, maar weet ook de doelman vanaf de bekende witte stip te verschalken. Holten E2-De Zweef E5. De Zweef begon sterk en maakte reeds na vijf minuten het eerste doelpunt. Door slecht uitverdedigen van Holten kreeg de spits van De Zweef een niet te missen kans en zorgde voor 2-0. Hierna werd Holten sterker en ging meer in de aanval maar doel punten bleven uit. Na de rust ging de strijd gelijk op maar het was eerst De Zweef, die nogmaals scoor de. voordat Erik met een fraai doel punt de stand op 1-3 bracht. RKSV Fl-Holten Fl. Holten moest deze wedstrijd naar de nog ongesla gen koploper. Maar Holten kon hier ook geen verandering in brengen, al werd er wel met veel inzet ge speeld. De volgende wedstrijd te gen Blauw Wit meer succes. Evcrsberg Fl-Holten F2, De eerste helft een boeiende wedstrijd. De jongens van Eversberg benutten de kansen beter, zodat de ruststand 6- 2 was. Na de rust een weergave van de eerste helft. Beide ploegen scoorden nog drie keer zodat de eindstand 9-5 werd. achtig op de koersnoteririgen ge vestigd. Een leerling rept zich naar de telefoon om naar de laatste ont wikkelingen op de beurs te infor meren. Het is vrijdag 29 oktober: de eerste vergadering van de beleg gersgroep, de top van de vereni gingspiramide. In die beleggers groep zetelen vertegenwoordigers van subgroepen die elk een andere categorie fondsen volgt, bijvoor beeld financiële of chemische be drijven. Waar menige grote beleg ger met een gezicht rondloopt alsof hij zojuist een fles azijn heeft genut tigd, zie je hier louter vrolijke ge zichten. Daar de bijeenkomst aan vankelijk een chaotisch verloop heeft, moeten de leraren J. Jansen en W. de Vries soms ingrijpen, maar gaandeweg brengen de leerlingen zelf aardig lijn in de vergadering. Tijdens het stemmen blijkt een meerderheid voorstander van het aankopen van aandelen Wolters- Kluwer. Een leraar en een leerling die als penningmeester fungeert begeven zich naar de bank om de eerste transaktie uit te laten voe ren. Ap Koetsier blijft van de enë loop naar de andere snellen. Zaterdag liep hij in Elspeet in de lommerijke omgeving een halve marathon in 1 uur 34.12 min. Zondag was hij al weer present bij de Wildezandcross in Klein Dochteren. Hier deed hij het dunnetjes over door 14.6 km te lopen in 1 uur 4.20 min. Enkele Hol tense atleten waren sneller. Dick Dijkman, zoals vele oud-voetbal lers actief bij atletiek, liep dezelfde afstand in 1 uur 4.20 min. Dirk Hoekman was heel wat sneller. Hij kwam binnen in 52.10 min. Johan Veneklaas Slots beperkte zich tot de 7,3 km., die hij in 33.12 min afleg de. De Holtense atleten uitkomende voor het Deventer Daventria ves tigden ook de aandacht op zich. Meindert Koopman zegevierde in de Athlos-cross in Harderwijk. Hij legde de 8,5 km. lange afstand af in 28 min en 4 sec. In een 20 km weg wedstrijd te Oldenzaal liep Bertus Stevens naar de tweede plaats in een zeer scherpe tijd van 1 uur 6.41 min. Programma: Zaterdag 13 novenmber: Ganze- loop te Gelselaar. Zondag 14 november: Tukkersloop te Albergen; Zeven Heuvelenloop te Nijmegen. Maandagavond 26 oktober hielden de dames van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo hun afdelingsavond. Met medewer king van eigen leden - vijf dames, .twee heren en drie kinderen - werd zeer geslaagde modeshow gepre senteerd, verzorgd door modehuis Schuppert, Schoenmode Steunen berg bloemenhoek Helma en kap salon Drenth. Johan Schuppert vertelde het één en ander over de kleding, het schoeisel en de kapsels die geshowd werden. De zaalvoetbalteams van Blauw Wit 1 en 2 hebben na een onderbreking van enkele jaren weer een sponsor gevonden in Bar 't Mossink. De beheerster van de sporthalkantine Ada Keulen-Bos reikte dinsdag avond, voorafgaande aan de training de shirts uit aan de Ie ders en spelers van beide teams. Voorzitter Gerrit Welink dankte haar hiervoor en sprak de wens uit dat de eenheid in shirts mag resulteren in goed samenspel van beide teams en een kam pioenschap waarvoor het eer ste reeds een goede aanzet heeft gegeven met acht punten uit vijf wedstrijden. Na een nederlaag in Almelo tegen Luctor I heeft het eerste zaalvoet balteam zich goed hersteld door in Nijverdal Eversberg I met 5-3 te kloppen. Blauw Wit startte goed en nam dan ook vlot een 2-0 voor sprong. Toen Eversberg terug kwam tot 2-1 werd het in de Blauw Wit-gelederen onrustig en het spel een stuk minder maar met hard werken en bekwaam verdedigen konden de beide puntjes toch mee genomen worden waardoor met 8 punten uit 5 wedstrijden de goede positie op de ranglijst gehandhaafd blijft. Blauw Wit 2 kon het in de thuis wedstrijd tegen Luctor 2 niet bol werken en moest genoegen nemen met een stevige 2-6 nederlaag. Wel- De afdeling Holten van de ANBO had maandagmiddag in café de Biester mevr. E. Bravenboer- Bruinsman op bezoek. De oud- hoofdverpleegkundige-docente uit Hardenberg vertelde haar gehoor, waaronder enkele nieuwe leden, over de gezondheidszorg meer toe gespitst op ouderen. Volgens mevrouw Bravenboer moeten verpleegkundigen nauwer bij de behandeling worden betrok ken. De geluiden die nu gehoord worden zijn ronduit zorgelijk te no men door de steeds meer plaatsvin dende bezuinigingen. Bij de drukke nabespreking kwa men tal van problemen aan de orde en werden verschillende suggesties gedaan. In tal van gevallen wordt door de doktoren zo gemakkelijk gezegd „daar moet je mee leren le ven". Daar moeten patiënten geen genoegen mee nemen, maar voor hun rechten opkomen. Er is in dit opzicht een stuk mondigheid geko men. Aan de opleiding van huisart sen ontbreekt nog wel 't een en an der, vond de vergadering. Mevr. Bravenboer weer op een aardig ini tiatief in een bepaalde afdeling van de ouderenbond, waar men een eenvoudige cursus organiseerde in ziekenverzorging, waardoor men leerde elkaar te helpen. Liefhebbers van de echte Chinese keuken kunnen vanaf maandag 16 november terecht in restuarant China aan de Holterweg te Bathmen. Meesterkok Gang Wen-Bin zal gedurende tien dagen persoonlijk spe ciale gerechten klaarmaken. Deze meesterkok is gedurende twee jaar docent aan de Horea vakschool voor Chinese koks te Utrecht. Hij werd daarvoor uitgezonden door het Horeca-Service Bureau te Peking. Gang Wen-Bin is gespecialiseerd in de Szechuan keuken, een provincie met een eigen karakter, gelegen in het zuid-westen van China, met stijle bergen en diepe ravijnen. De temperaturen zijn gedurende het gehele jaar vrijwel gelijk, zodat landbouwproducten bijna het gehele jaar verkrijgbaar zijn. Wintergroenten zijn zeer belangrijke ingrèdiënten in de Szechuan keu ken, waarvan men traditionele gerechten maakt. Door ze licht te bak ken, droog te roosteren en te roken, zijn de ingrediënten zonder smaak- verlies goed te exporteren naar Chinese keukens elders. Gerechten uit de Peking- en Cantonese kêukes zijn bekend in vele Chinese keukens in Nederland, maar de gerechten uit de Szechuan- streek niet. De recepten zijn al heel oud, sommige meer dan 500 jaar. Als enig Chinees restaurant in Overijssel heeft China-Bathmen deze docent kok in haar keuken uitgenodigd om deze gerechten te introdu ceren, zo vertelde eigenaar Chu, die zelf als gediplomeerd chefkok het gehele exclusieve programma zal voortzetten. Daarvoor is een menu kaart in vier talen ingevoerd waar op de menu's ook met foto's zijn afgebeeld. De kaart geeft verder aan of het gerecht is bereid met vlees, vis of kip, dan wel vegetarisch is. iswaar viel deze score voor Blauw Wit wel wat te hoog uit maar was voor de gasten zonder meer ver diend. Met de grote routine van Luctor, dat veel op balbezit speel de, wisten de Blauw Witters af en toe geen raad. Het tweede team heeft tot nu toe uit 4 wedstrijden 4 punten behaald en dat is t.o.v. het vorige seizoen een alleszins redelijk resultaat. Wethouder Wim Dalhuisen heeft gehoor gegeven aan de uitnodi ging van Marian van der Werf en Willem Dikkers om op zaterdag 21 november de geheel vernieuwde Discotheek De Waag, W'aagweg 1, officieel te heropenen. De sinds 1974 in Holten gevestigde bar-dancing De Waag aan de Waag- weg heeft in de afgelopen twee we ken een totaal nieuw gezicht gekre gen. Het wat bruin-café-achtige ka rakter is veranderd in een moderne eigentijdse discotheek. Het ruimte lijk effect is door een kleine verbou wing en door het gebruik maken van lichte, frisse kleuren vergroot. Een en ander is nu bijna voltooid. Deze verandering van stijl zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Na de officiële opening door wethouder Dalhuisen is er van 17.00 tot 19.00 uur Open Huis voor jong en oud om eens een kijkje te komen nemen, 's Avonds zal ter gelegenheid van de opening een Gouwe Ouwe avond worden gehouden, waarbij ook de oudere jongeren van harte welkom zijn. De tweede Open Deurdienst van dit seizoen zal gehouden worden op zondag 15 november om 19.00 uur in de Kandelaar. Het belooft een bijzondere dienst te worden, die wordt verzorgd door Dicipel Twee, een gospelkoor, ge vormd uit twintig leden van alle kerken en richtingen, opgezet door Coninental sound, dezelde organi satie die o.a. de concerten van de Continental Singers organiseert. Het programma dat de groep brengt heet: Kom tezamen voor God, de nederlandse vertaling van Come together again, geschreven door Jimmy en CarQl Owens. Het is een oproep om de opdracht die God gegeven heeft, serieus te nemen en er op uit te gaan met het evangelie, in woord en daad. Elke bezoeker krijgt gratis het tekstboekje waarin het program ma is afgedrukt. De bezoekers wordt verzocht een pen mee te ne men om een vragenlijstje naar aan leiding van het programma te kun nen invullen. Verder informatie is te verkrijgen bij Jenny Scholman, tel. 610 19. De maandelijkse bijeenkomst van de Chr. Plattelandsvrouwenbond zal gehouden worden op donder dag 19 november, 20.00 uur in de Kandelaar. Deze creatieve avond zal verzorgd worden door eigen le den. Belangstellenden zijn van har te welkom.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7