Müller/Van Heek gaan er opnieuw tegenaan ieuvusblad De Fienpreuvers startklaar voor het carnavalseizoen Ruilverkaveling Look-Borkeld nu in voorbereiding Kinderpostzegels betaal met cheques Zaterdag 14 november Elfde van de Elfde feest Plan Woonwagens maandag ter visie Adviseur HHV niet in werkgroep B. Brinkman kampioen vuurbuks Ucntvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Expositie Margriet Markerink Reinigings recht fors omhoog Hottens Nieuwsblad donderdag 5 november 1987 -38e jaargang - nr. 44 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Boer Het zal niemand ontgaan zijn, dat het in de landbouw momenteel niet allemaal botertje tot de boom is. Door de superheffing en de mestwetgeving worden de agra riërs behoorlijk gekortwiekt in hun bedrijfsuitoefening. Dat de jonge Holtenaar Frits Redeker het aandurft om een eigen boerenbe drijf te stichten is dan ook zeker het vermelden waard. Des te op merkelijker is zijn stap, omdat hij op geen enkele wijze "van huis uit" binding heeft met het boeren bedrijf. Losse Hoes Ruim een jaar geleden liep heel Holten te hoop toen het doek defi nitief leek te vallen over een van Holten's meest prominente hore cagelegenheid het Lósse Hoes. Sindsdien waaiden slechts af en toe berichten van de Holterberg richting dorp en viel er, afgezien van het al dan niet onterecht ge kapte bomen, weinig nieuws te vermelden. Dat is sinds kort ver anderd. Een nieuwe jonge ploeg onder leiding van Carta de Witte is enthousiast aan de slag gegaan om het Lósse Hoes nieuw leven in te blazen. In het Holtens Nieuws blad een gesprek met de jonge on derneemster en haaral even jonge chef-kok Enno van Dijke. Enige onzekerheid is er nog, omdat de motorgigant Honda nog geen definitieve toezeg gingen heeft gedaan, maar volgens August Müller en Henk van Heek is het wel voor 99,9 procent zeker, dat het team in het komende jaar op nieuw een gooi gaat doen naar het wereldkampioen schap. Maar wordt het op nieuw een tweede plaats, dan is de kans groot dat beide he ren de crossmotor in de schuur zetten en hun vrije tijd op een andere manier gaan in vullen. „Als je de eerste keer tweede wordt van de wereld is dat prachtig. De tweede wordt het al minder leuk, maar de derde keer is het gewoon balen. Alleen de eerste plaats telt mee, de tweede niet, zo is dat nu eenmaal", verzuchtte August zaterdagavond tijdens de feesta vond die de supportersclub August Müller/Henk van Heek hield in zaal de Poppe. Maar wie August kent weet, dat zijn optimisme altijd zegeviert. Hij heeft dan ook niet lang stilgestaan bij de - op zich toch voortreffelijke - tweede plaats die het team in Italië behaalde. „Ik ben een paar uur echt verschrikkelijk kwaad geweest, maar daarna was het weer hele maal over. We konden er tenslotte helemaal niets aan doen. Voor het zelfde geld was er bij Bachtold (die voor de tweede keer wereldkam pioen werd, red.) een schroefje afge broken. Zoiets kan gebeuren, dat heb je niet in de hand. Terecht werd dan ook het gehele team, inclusief monteurs door de verzamelde supporters uitbundig in het zonnetje gezet. Voorzitter Wim Bouhuis van de supporters vereniging keek nog even terug naar het afgelopen crossseizoen, dat opnieuw een Nederlands kam pioenschap opleverde en een voor treffelijke tweede plaats bij het we reldkampioenschap. Niet alleen de prestaties van August en henk pas- Het team van August Müller en Henk van Heek werden zaterdag in het zonnetje gezet door de supportersvereniging. Namens de sup porters overhandigde voorzitter Wim Bouwhuis bloemen en ca deau's. seerden de revue, maar ook die van druk dat VMC een uit de hand gelo de komende generatie, zoals Gert pen hobby is, maar het Holtense Jan, Berry Vruwink en Johan Smit. bedrijf heeft in binnen en buiten- Ook motorconstructeur Henny land een uitstekende naam opge- Vruwink deelde in de hulde. Som- bouwd, die het nodige bijdraagt migen in Holten hebben nog de in- aan de Holten Promotion. Met ingang van aanstaande maan dag 9 november zal het plan om trent de aanleg van een woonwa- genlokatie aan de Kerkshofweg ter visie worden gelegd. Dit staat te le zen in de gemeentelijke adverten tie die deze week in het Holtens Nieuwsblad is opgenomen. De belanghebbenden hebben dan veertien dagen de tijd om hun be zwaren in te dienen tegen dit plan. De Holtense Handelsvereniging mag zich in de werkgroep die de re constructie DorpsstraattOranje- straat voorbereidt, niet laten ver gezellen van een adviseur. Dit deel de wethouder Westerik mee naar aanleiding van een verzoek van de HHV. De afgevaardigde van de handelsvereniging wilde zich laten vergezellen door drs. Brouwer van hetKNOV. Volgens de wethouder is de begelei dingscommissie uitsluitend een adviserende commissie, waarin vertegenwoordigers van gemeente bestuur, handelsvereniging en VW zitting hebben. Nadat de nota aan het gemeentebestuur wordt aangeboden, kunnen deskundigen worden ingeschakeld, die de ver schillende groeperingen adviseren. Wie Holten en de Holtenaren goed kent weet, dat het een hele klus is om iets geheim te houden in het dorp aan de voet van de Holterberg. De onge ziene, maar welbekende dorps tam-tam werkt in de meeste gevallen ouderwets goed, zodat het een wonder 'mag heten, dat de carnavalsvereni ging de Fienpreuvers er ieder jaar weer in slagen de verkiezing van hun nieuwe prins tot de laatste minuut geheim te houden. Met omtrekkende be wegingen, een geheime dienst waardig, om voor al toch maar geen argwaan te wekken bij de bui tenstaanders, heeft de verkiezingscommissie m de afgelopen maanden de kandidaten gepolst. Zaterdag 14 november kunnen de carnavalsvier ders in zaal de Poppe getuige zijn van de spannen de ontknoping tijdens het Elfde van de Elfde feest, dat tegelijkertijd de start vormt van het nieuwe carnavalsseizoen. Alvorens de nieuwe Prins, met het gebruikelijke ceremonieel aan de Keunedarpers zal worden gepre senteerd, zal allereerst afscheid ge nomen worden van Prins Hendrik 1, Graaf van Oldambt, Baron van het Spoor tussen de Grote en Klei ne Poorte, die daarna weer gewoon als burger Hennie Rustebiel door het leven zal gaan. Over de wijze waarop hü zal aftreden, is door de Fienpreuvers lang nagedacht, zo- De Holtenaar Bets Brinkman is tij dens de Nederlandse kampioen schappen schieten, die gehouden werden op 15 en 24 oktober op de nieuwe schietbanen in Rijssen, Ne derlands kampioen vuurbuks ge worden bij de veteranen. Brinkman schoot 431 punten bijeen, tien pun ten meer dan nummer twee. Het tijdperk van prins Hen drik 1 de eerste is bijna voorbij. Zaterdag 14 no vember nemen de Fienpreu vers afscheid van hun oude prins en zal de nieuwe zijn op wachting maken Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee v Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 dat men kan rekenen op een wel heel bijzondere afgang. Prins Hendrik verklaart in het blad de Vuurpreuver, dat huis aan huis is verspreid, dat dit jaar nog nooit zo vlug voor hem voorbij is gegaan. „Voor mij had dit jaar het dubbele aantal dagen mogen hebben, aldus Prins Hendrik, daarmee aange vend dat het regeren hem op het lijf geschreven is. Prinsraden Evenals voorgaande jaren, wordt de verkiezing van de nieuwe carna valsprins aangegrepen geld in te zamelen voor .een goed doel door middel van het Prinsraden. In de reeds genoemde Vuurpreuver staan een vijftigtal namen van be kende en minder bekende Holtena ren afgedrukt, waaronder de nieu we Prins. Voor het luttele bedrag van één gulden kan men meeraden, wie dit jaar als eerste Keunedarper zal fungeren. De opbrengst komt dit jaar ten goede aan de Stichting Ambulancevervoer Holten, de stichting die de zorg draagt voor de ziekenauto en haar bemanning. De Fienpreuvers draagt deze stichting een warm hart toe en hoopt dan ook dat zeer veel Holtenaren mee zullen raden naar de juiste naam van de prins. De winnaar van het prinsraadspel krijgt als hoofdprijs een vleespakket ter waarde van 250 gulden. Alles wat men heeft te doen is één of liefst meer kruisjes te zetten bij de namen en het ingevulde formulier bij een van de volgende adressen in te leveren: Speelgoed v.d. Maat, café Maats, café Jansen, café Ton- nie en Betsie, Foto ten Velde, en Het Klavier. Bij deze adressen zijn ook extra formulieren verkrijg baar. De uitslag van het Prinsraden is onmiddelijk na opkomst van de nieuwe prins op 14 november. Een van de eerste handelingen van de nieuwe prins zal zijn de bekend making van de Keunedarper van het jaar, een vast onderdeel van het Elfde van de Elfde feest. De muzi kale omlijsting is in handen van de Köttelpeer'n Bloazers uit Dene kamp, een orkest dat zijn sporen op het gebied van carnavalsfeesten al ruimschoots heeft verdiend. Het De kinderpostzegelactie gaat op 11 november de tweede ronde in. De schoolkinderen komen weer langs de deur. Vanaf 11 novenmber kan men ze verwachten om de bestelde kinderpostzegels en kaarten af te leveren. Dan moet men ook beta len. Het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels vraag alle men sen om te betalen met girobetaal kaarten, eurocheques of bankche ques. Dat bespraart rekenwerk en problemen met wisselgeld. Na 11 november zijn de kinderpost zegels op alle postkantoren te koop. Op veel postkantoren is ook een uitgebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten te bewonderen. Op 12 november zal het eerste ge sprek plaats vinden tussen de voorbereidingscommissie Bor- keld-Look en de werkgroep die de ruilverkaveling Rijssen in voorbe reiding heeft, om de mogelijkhe den te onderzoeken het gebied Borkeld-Look te koppelen aan de ruilverkaveling Rijssen. Door de standsorganisaties OLM en CBTB zijn in de afgelopen tijd de meningen gepeild onder de agra riërs in het gebied over een mogelij ke ruilverkaveling. Daartoe wer den een drietal voorlichtingsbij eenkomsten gehouden door de Landinrichtingsdienst voor de agrariërs in dat gebied, waarop men terecht kon met alle vragen. De uitslag van dit onderzoek was zo positief, dat de voorbereidingscom missie het mandaat heeft gekregen verdere stappen te ondernemen. Zij hebben daarbij de steun gekre gen van de gemeente Holten. Bij de ruilverkaveling Holten-Mar- kelo zijn indertijd de buurtschap pen Borkeld en Look buiten de ver kaveling gebleven, omdat in deze gebieden geen meerderheid was te vinden. Nu denken de agrariërs er anders over en is de meerderheid voor aansluiting van het gebied bij de ruilverkaveling Rijssen. Voorlopig gaat het nog slechts om de voorbereiding. Voordat een eer ste spade in de grond kan worden gestoken, volgt een lange weg van plannen maken, ter visie legging en inspraakprocedures. Naar ver wachting zullen de eerste werk zaamheden pas over zes jaar ge start kunnen worden. Men rekent er op dat de ruiverkaveling zo'n vijftien jaar in beslag zal nemen. Het ruilverkavelingsgebied Rijs sen omvat 3180 ha, het gebied Bor keld-Look circa 250 ha. De vorig jaar afgesloten ruilverkaveling Holten-Markelo omvatte zo'n 12.000 ha. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 1"'Iurnmumurnminiurnminmininnnnin Van 19 november tot en met 18 de cember zal in de hal van het ge meentehuis een expositie te zien zijn van pentekeningen van Mar griet Markerink. Margriet Markerink is vooral be kend als zangeres-gitariste. Zij ont ving de Zilveren Harp van de stich ting Conamus voor haar debuut-el pee, veroverde een eervolle vermel ding op het Sopot-festival in Polen en won tijdens het International World Troubadours Festival op Cu racao de Golden Award. Zij schrijft haar eigen teksten en schrijft voor anderen en is componiste. Dat zij daarnaast ook beeldend kunstena res is, is velen onbekend. De hoezen van haar platen zijn door haarzelf ontworpen en veelal ook voorzien van eigen illustraties. Haar pente keningen worden regelmatig ten toongesteld. Op opening van deze expositie, die plaats vindt op vrijdag 13 novem ber om 19.30 uur, zal door Margrite Markeink omlijst worden met een kort optreden. dansorkest Trinity completeerd het geheel. Kaarten voor het carnavalsfeest zijn verkrijgbaar bij de drie hofbar- houders, Speelgoed v.d. Maat, Foto ten Velde en het Klavier. Voor le den bedraagt de entree 5,0 voor nietleden 7,50. De inwoners van Hotlen zullen met ingang van 1 februari van het komende jaar geconfron teerd worden met een forse ver hoging van het reinigingsrecht. Momenteel betalen gezinnen 87,50. Per ingang van 1 februari wordt dat 120, een verhoging van 37,2 procent. Voor bedrij ven wordt de verhoging nog ho ger. Die gaan 50 meer betalen. De verhoging is noodzakelijk geworden door de gestegen kos ten van huis vuil verwerking. Tot vorig jaar kon de gemeente Hol ten gebruik maken van een goedkope gemeenschappelijke regeling met Markelo. Sinds de stortplaats in de buurgemeente is gesloten, is men aangewezen op de stortplaats in Boelders- hoek nabij het industrieterrein in Hengelo. De stortingsrechten zijn daar aanmerkelijk hoger, terwijl de aanrijroute veel lan ger is. Uit becijfering van de wethou ders Westerik en Dalhuisen blijkt, dat de huisvuilverwer king ook straks, ondanks de ver hoging van het reinigingsrecht nog steeds niet kostendekkend is, zodat het niet onwaarschijn lijk is op een later tijdstip de ta rieven opnieuw zullen worden aangepast. De landelijk tarief ligt in Nederland rond de 150, zodat Holten nog betrekkelijk goedkoop is met zijn reinigings rechten. Uiteindelijk zal in Hol ten huisvuilverwerking kosten dekkend moeten worden, daar over is de gemeenteraad reeds enige jaren geleden een princi pebesluit genomen. Lichtpuntje Een optimisch geluid was dins dagmiddag tijdens de vergade ring van commissie financiën te beluisteren omtrent de hertaxa tie van het onroerend goed in Holten. Zoals bekend zijn alle woningen in Holten in de afgelo pen maanden opnieuw in waar de geschat. Uit de eerste gege ven blijkt, dat er voor de belas tingbetaler een voordeeltje uit zal rollen.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1