Door strenge selectie dit jaar minder bloed Blauw Wit deelt punten in boeiende wedstrijd MÊtfo/fea Bonair in maart naar O AD gebouw Holten Kennisgeving Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten Vergadering nachtvoetbal Klaverjassen Blauw Wit Een kijkje in apotheek Turnen HOLTENS NIEUWSBLAD Vliegorganisatie rekent op uitbreiding Het dagelijks bestuur van het Zuiveringschap West-Overijssel, DONDERDAG 29 OKTOBER 1987 Zo te zien kwam Jos Kamphuis vrolijk van zijn halve litertje bloed af. terwijl Jantje Wiggers de zaak nauw keurig in de gaten houdt. Ondanks dat er bijna honderd mensen minder naar de bloedafna me avond kwamen, kan het Rode Kruis afdeling Holten toch terug zien op een geslaagde actie. In tegenstelling tot andere jaren, werden de kaarten, die door de leer lingen van de hoogste groepen van de Holtense basisscholen huis aan huis werden bezorgt, niet meer door de vrijwilligers van het Rode Kruis opgehaald, maar diende men de kaart zelf terug te sturen. Daar door bleven toch een aantal vaste klanten weg. Ook maakte de stren gere selectie zich dit jaar merkbaar, terwijl ook de angst voor Aids bij sommigen wellicht toch een rol kan hebben gespeeld. Er meldden zich 513 Holtenaren. Als gevolg van het strenge onderzoek moesten 25 mensen onverrichter zaken naar huis terugkeren, zodat er 488 maal een halve liter bloed werd ingeza meld. Traditiegetrouw zorgde de afdeling Holten van het Rode Kruis weer voor een uistekend verloop van de donoravond, die weer onder leiding stond van de familie van Iperen. Zij kregen daarbij de steun van de af deling Holten van de EHBO die met zestig man vertegenwoordigd was. Aan hen de verantwoordelijke taak alle apparaten in de gaten te houden. De bloedtransfusiedienst uit Amsterdam was met vijftien man vertegenwoordigd. Zij ston den onder toezicht van dokter Van Couwelaar. Blauw Wit 2-BZSV 2: Blauw Wit. met Evert Vruggink terug in de ba sis, startte gemotiveerd en kreeg enkele goede kansen die helaas on benut bleven. Na plm. 10 minuten werd het 1-0 met een scrimmage door Erik de Velde en dit werd ook de ruststand. Na rust een zelfde speelbeeld met een iets sterker aandringen van de Bomse gasten die in de 25e minuut verdiend langszij kwamen. Blauw Wit pakte hierna de zaken steviger aan, kreeg kansen op 2-1 maar doeltreffend af maken was er niet bij en zo bleef het bij een gelijk spel. Kloosterhaar 4-Blauw Wit 3: Blauw Wit, met een gewijzigde op stelling waarin Jan en Hans Stam goed debuteerden, kwam na een wat stroef begin goed op gang, maar raak schieten was blijkbaar toch te moeilijk. Rust 0-0. Blauw Wit drong in de 2e helft sterk aan waardoor Kloosterhaar uit de counter een paar keer gevaarlijk werd. Er werd in deze 2e helft flink „gemopperd" en dat was voor de scheidsrechter een reden om een Blauw Witter weg te sturen. De sfeer werd hiema beter en Blauw Wit won verdiend met 2-0 door twee treffers van Jan Stam. Één uit een voorzet van de goed spelende Henk Stam en één uit een verre uittrap van doelman Jan Koning. DETO 10-Blauw Wit 8: Het achtste begon met tien man en kwam al vrij snel met 1-0 achter waarna Deto sterk doorging en uitliep tot 3-0. Blauw Wit herstelde zich hiema wel maar Deto kwam nog voor rust uit de counter op 4-0. Direkt na de thee kwam een verdediger door Herman Dijkink zo in de proble men dat hij z'n eigen doelman kansloos liet. Blauw Wit bleef hier na aanvallen en kwam terug tot 4-3 door Herman Dijkink en Gerrit Stam (strafschop). In de slotfase, tegen een versterkte Deto-verdedi- ging, Kreeg Blauw Wit nog wel een paar kansjes op een gelijkspel maar hetbleef4-3 BlauwWit.metK.V.in de hoofdrol, speelde haar sterkste wedstrijd tot nog toe. Excelsior B2-Blauw Wit BI. Blauw Wit speelde een sterke le helft en kwam al in de derde minuut door Robert op 0-1. De Rijssense jonge lui waren hierdoor aangeslagen en Marcel maakte hiervan doeltref fend gebruik (0-2). Blauw Wit bleef hiema doorgaan en Hans bepaalde de ruststand op 0-2. De rust had Ex celsior blijkbaar goed gedaan en het team kwam, mede doordat Blauw Wit het piano aandeed, te rug tot 2-3 Blauw Wit zag hiema het dreigende gevaar, ging attenter en met meer inzet spelen en was een paar keer nog heel dicht bij een doelpunt. Blauw Wit El-SDOL El. In een ge- lijkopgaande strijd kwam Blauw Wit met 0-1 achter, bleef echter goed spelen en kwam gelijk door Hendrik Klein Teeselink. Helaas toen een terugval waarvan SDOL met twee doelpunten profiteerde. Rust 1-3. Na de thee kwam Blauw Wit goed spelend terug tot 3-3 maar SDÓL had net dat beetje geluk wat Blauw Wit niet had en won met 3-4. De Zweef E5-BIauw Wit E2. Door dat E2 er in de eerste helft het „kop- pie" niet bij had werd er slechts een keer gescoord. Na rust liep het alle maal veel beter met in het doel Gert Jan in plaats van Marco. De inzet was prima; een aanstaande kampioen waardig! De „goalget- ters" waren Jorden (3x), Marco (3x) en Arno (lx). De mooiste treffer kwam op naam van de kleine „gro te" Jorden met een kopbal uit een comer. In de allerlaatste minuut moest Gert Jan toch nog naar het net. Eindstand; 1-7. Blauw Wit Fl-RKSV Fl, Blauw Wit speelde in de eerste helft bij vlagen nog heel aardig maar was tegen het sterkere RKSV niet opgewassen. Rust 0-4. In de 2e helft kwam Blauw Wit niet meer aan bod en kreeg al zo een geduchte 0-9 afstraffing. Een volgende keer gaat het beter, zeker na de winterstop. Een van meetaf sterk aandrin gend Sportlust (Glanerbrug) dat in de 16e minuut resulteerde in een vrije trap net buiten de 16-meterlijn die doelman Eelco Spijker met een schitterende reactie tot hoekschop stompte. Blauw Wit kreeg hiema wat meer grip op het spel van de gasten en Hans Stam schoot van zeker 20 meter buiten bereik van de keeper steenhard tegen de rechter- paal. Vlak voor rust kwamen de gasten door Joy Jalimsingh op 0-1 en een paar minuten later werd het 0-2 maar scheidsrechter Ben Aal keurde het doelpunt af wegens aan vallen van de keeper. In de voor- De vergadering voor het nachtelij ke zaalvoetbaltoernooi, die ge pland stond voor 26 oktober j.l., ging door de overstelpende drukte bij de donoravond van het Rode kruis volledig de mist in. Daarom wordt op maandag 2 november op- Voor de eerste wedstrijd in de Kla- verjascompetitie '87-'88 van Blauw Wit bestond vrijdagavond in het clubhuis 't Vletgoor een grote be langstelling en dat was gezien an dere activiteiten deze avond (o.a. de bazaar van HMV) een meevaller. De uitslagen: 1. Ben Bril 4162 pun ten, 2. A. Kampman 4105, 3. J. Op- hof 3962, 4. Jaap van Langen 3940, 5. J. W. van Langen 3879,6. G. Dute- weerd 3865, 7. F. dc Brie 3826, 8. Gradus Jansen 3786, 9. D. de Velde Harsenhorst 3748, 10. J. Klein Na gelvoort 3728. Petra Dijkink Jaste" 2605 bij elkaar en die waren goed voor de poedelprijs. Winnaars van de vierde ronde (niet meetellend voor het kampioenshcap) waren Jan Klein Nagelvoort en Herman Nijkamp met 1776 punten. Bij de gratis verloting van drie prijzen lonkte vrouwe Fortuna deze keer naar Wim Heemskerk, Gerrit Paal man en J an Koning (sr.). De tweede wedstrijd wordt gespeeld op vrij dag 28 november. Dinsdagavond 13 september heb ben verschillende leden van HVG Dijkerhoek een kijkje genomen in de keuken van de apotheek in Hol ten. Door twee assistentes en apo theker Vroom werd men in drie groepjes rondgeleid, zodat ieder een alles goed kon zien en horen. nieuw een vergadering belegd in de kantine van 't Mossink. Het nachtvoetbal toernooi wordt gehouden in de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 januari. Tijdens de bijeenkomst op 2 november dient men zich meteen in te schrijven en het inschrijfgeld a 40.00 per toem te voldoen. Die avond wordt ook meteen de loting verricht. laatste minuut van de le helft kwam Blauw Wit door John Schalk langszij toen de verdediging van Sportlust in de fout ging. Rust 1-1. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen toen de doel man kansloos was bij een snoei hard schot van Harry Kolkman te gen de onderkant van de lat, waar na de bal tegen de grond sloeg en kele centimeters voor de doellijn. Direct hiema kwam Sportlust op 1- 2 door Jan Denekamp die attent profiteerde van een misverstand in de Blauw-Witverdediging. De vreugde bij de gasten was echter van korte duur want 5 minuten la ter bracht Harry ten Wolthuis met een schitterende kopbal uit een hoekschop op maat van Harry Kolkman de gelijkmaker op het scorebord. Beide teams streden hierna fel, maar sportief voor de zege en Blauw Wit was in de slotfa se hier heel dichtbij maar het af standschot van Hans Stam ging ra kelings over de kruising van paal en lat. Al met al een boeiende wed strijd met gezien het vertoonde spel een juiste Uitslag. Stand: Drienerlo 7-13, Eversberg 7- 12, De Esch 7-8, Blauw Wit 7-7, ASV 7-7, Daarle 7-7, Boswinkel 7-7, Sportlust 7-6, Marle 7-6, Vesos 7-5, Rietvogels 7-6, Markvogels 7-1. Naar Drienerlo Zaterdag a.s. speelt Blauw Wit I uit tegen koploper Drienerlo van de Universiteit Twente. Het vorig sei zoen won Blauw Wit de thuis- en uitwedstrijd maar gezien de sterkte van het studentenelftal zal dat nu heel moeilijk worden. Een puntje pakken zou een zeer verdienstelijk resultaat zijn! De wedstrijd, onder leiding van scheidsrechter J. Lup- pes, begint om half 3. Wie naast een flink stuk conditie training ook oefeningen aan toe stellen zoals brug, ringen enz, wil doen, kan bij s.v. Bato terecht op woensdagavond in het gymlokaal aabn de Tuinstraat van 20.30-21.30 uur. Men behoeft beslist geen vol leerd turnster te zijn. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal of bij het secretariaat van s.v. Bato, mevr. Eggink-ten Velde, tel. 62000. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer G. Paalman voor de bouw van een werktuigenberging- /veestalling bij het perceel Maneschijnsweg 19; - aan de heer J. Smale voor de bouw van een mestsilo bij het perceel Deventerweg 89; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer F. J. I. Buschers voor enkele bomen bij Schupperts- weg 1; - aan de heer B. J. Krikkink voor 1 boom bij Raalterweg 15; - aan de heer H. Paalman voor een boom bij Pasmansweg 8; 3. Aan de Peuterspeelzaal 't Knötterheuske toestemming verleend voor het houden van een speelgoedbeurs; 4. aan F. C. C. de Holtertrappers vergunning verleend voor het houden van een verloting; 5. aan P. C. de Bergruitertjes vergunning verleend t.b.v. een speculaas- aktie; 6. aan M. A. C. De Holterberg ontheffing verleend t.b.v. de Erwincross. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventue le mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstkomende zitting van de commissie voor woonruimtezaken vindt plaats op maandag 2 november 1987 in het gemeentehuis en wel des avonds van 19.30 uur - 20.30 uur (ingang Kerkstraat). OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie onderwijs vergadert op maandag 2 november 1987 om 15.20 uur in het gemeentehuis. Smidsbelt 6. De agenda vermeldt o.a. - advies inzake het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanschaf van meubilair t.b.v. de o.s.b. Kolschool; - advies inzake het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbren gen van geluidsisolatie en aanleg van een douche t.b.v. de o.s.b. Dorpsschool; - advies inzake uitbreiding Scholengemeenschap Holten ter vervanging van de huidige E (nood-) lokalen. De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 2 november 1987 om 14.30 uur in het gemeentehuis (commissiekamer). Smidsbelt 6 te Holten. De agenda vermeldt o.a. - aankoop containers t.b.v. de gemeentereiniging; - plaatsen hekwerk t.b.v. openbare basisschool Kolschool; - vernieuwen dakbedekking op de garage van de gemeentewerkplaats; - aanschaf mobilifooninstallatie t.b.v. buitendienst gemeentewerken; - revisie machines timmerwerkplaats en aanschaf freesmachine t.b.v. gemeentewerken; - aanbrengen geluidsisolatie in het speellokaal en aanleg van een dou che t.b.v. de o.s.b. Dorpsschool. De commissie financiën vergadert op dinsdag 3 november 1987 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Smidsbelt 6 De agenda vermeldt o.a.: - krediet voor de aanschaf van meubilair t.b.v. o.s.b. Kolschool; - krediet voor de aankoop van containers voor de gemeentereiniging; - krediet voor de vernieuwing van de dakbedekking van de gemeentegarage; - krediet voor de revisie van machines in de timmerwerkplaats en de aankoop van een freesmachine; - krediet voor te verrichten werkzaamheden door Jorissen architecten groep b.v. i.v.m. uitbreiding van de scholengemeenschap; - krediet voor het plaatsen van een hekwerk bij de o.s.b. Kolschool; - krediet voor het aanbrengen van geluidsisolatie in een speellokaal en de aanleg van een douche in de o.s.b. Dorpsschool krediet voor de aankoop van mobilofoons voor gemeentewerken. aehoeve van ondernemers in het midden-en kleinbedrijf organiseert het Midden-IJssel Job Creation Project een aantal informatieavonden over commerciële communicatie. Aan de orde komen aspekten als per soonlijke verkoop, direct marketing en kontakten met de pers. De informatie bestaat uit een cyclus van 4 avonden en wel op 29 oktober, 5 november, 19 november en 26 november in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Deventer (Keizersstraat 23). Er zijn geen kosten aan verbonden. Job Creation is een samenwerkingsverband tussen het bedrijfsleven en de gemeente in het Gewest Midden-IJssel om nieuwe bedrijfsinïtiatieven te stimuleren en daarmee de werkgelegenheid. Meer informatie en opgave-formulieren te verkrijgen bij de afdeling alge mene zaken ten gemeentehuize of Job Creation, tel. 05700-1 85 56. maakt gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door de gemeente Holten vergunning is .gevraagd ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren voor het lozen van afvalwater afkomstig van de drukriolering nabij de kern Dijkerhoek. Het bestuur is voornemens om vergunning, met daaraan verbonden voorschriften, te verlenen. De aanvraag met bijbehorende stukken liggen van 29 oktober tot 29 november 1987 ter inzage in het gemeentehuis van de gemeente Holten, Smidsbelt 6 te Holten, tijdens kantooruren en op het kantoor van de beheerder van de sporthal 't Mossink; dinsdag van 19.00 tot 22.00 uur. Tevens liggen van 29 oktober tot 29 november 1987 de stukken ter inzage op de secretarie van het zuiveringschap, Ruiterlaan 7 te Zwolle (telefoon 038-21 88 03) tijdens kantooruren. Tot 29 november 1987 kunnen gemotiveerde bezwaarschriften worden ingediend tegen de aanvraag bij het dagelijks bestuur van het zuiveringschap West-Overijssel, Postbus 60, 8000 AB Zwolle. In het bezwaarschrift kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Naast de aanvragen, kunnen alleen degenen die bezwaren hebben ingediend en degenen die aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat zijn geweest, te zijner tijd tegen de ontwerp-beschikking beroep instellen. Met ingang van 1 maart 1988 zal Bonair, de 'vliegpoot' van OAd, Apeldoorn verlaten en verhuizen naar Holten. In de afgelopen tijd is de voormalige smeerput van het garagebedrijf van Oad verbouwd tot een hypermodern kantoor waar de vliegorganisatie met haar twaalf medewerkers een ruim on derkomen vindt. Met de komst van Bonair naar Holten wordt het tou- roperatorgcbeuren van OAD ge heel geconcentreerd in Holten. Volgens directeur J.A.M van Mou- rik was de verhuizing van Bonair een logisch gevolg van de ontwik kelingen. Zoals bekend, ging de vliegoperator een jaar geleden een fusie aan met OAD om een steviger greep te hebben op de reismarkt. „We rekenen er op in de komende jaren uit te groeien tot een van de grotere vliegoperators. Dit jaar hebben we onder de naam Bonai- r/OAD al zo'n 40.000 duizend vlieg reizen verzorgd en dat zal in de komende jaren zeker nog een flinke groei doormaken. Door een hoog kwalitatief product te leveren den ken wij een uitstekende marktposi tie te kunnen innemen. Dat bete kent ook, dat we in de komende jaren nog aanmerlijke zullen groei en, wat alleen maar gunstig kan zijn voor de werkgelegenheid in Holten". Aanvankelijk lag het in de bedoe ling van Bonair om in november van dit jaar naar Holten te komen, maar door de geringe capaciteit van de telefooncentrale in Holten werd dit uitgesteld tot maart. In middels is de PTT etappegewijs bezig de telefooncentrale in Holten uit te breiden met 25 lijnen. Dat moet in januari zijn beslag krijgen. Die nieuwe lijnen zijn nodig om Bonair aan te sluiten op het vieuw- data systeem, waarmee reisburo's in het land direct zijn aangesloten met het reserveringssysteem van Bonair, zodat de klant onmiddelijk kan zien of op de door hem gewen ste datum een reis mogelijk is. De naam Bonair zal overigens langzamerhand worden gewijzigd in OAD-vliegreizen om de herken- daarin zullen naast de bestaande baarheid van het product te vergro- bestemmingen een aantal nieuwe ten. In december zal de nieuwe zo- zijn opgenomen, onder andere het mergids voor het eerst uitkomen Griekse eiland Aegina. onder de naam OAD vliegreizen. S.V.V.N. Dl-Holten Dl 1-0: De nummer 2 op de ranglijst Holten Dl moest afgelopen zaterdag op be zoek bij koploper S.V.V.N. Dl. Hol ten D1 nam meteen het initiatief en rook de overwinning. Met goed aanvallend spel werd S.V.V.N. on der druk gezet. Het ontbrak echter aan een afmaker. Rust 0-0, In de tweede helft eenzelfde spelbeeld. Vijf minuten voor het eind wist Hol ten eindelijk te scoren. S.V.V.N. kwam hierna nog wel opzetten maar door hard werken bleef de voorsprong gehandhaafd. Holten D 1 is nu de nieuwe koploper Holten D3-Excelsior D4 4-3: In een aantrekkelijke eerste helft hebben de jongens van Holten 3 maal kun nen scoren. Na de rust werd het toch nog moeilijk daar Excelsior 2x uit een corner de achterstand ver kleinde tot 1 doelpunt. Een prach tig doelpunt van de midvoor, die met een boogje over de keeper werd gespeeld. Excelsior deed nog 1 maal iets terug en zodoende werd de eindstand 4-3. Holten El-Blauw Wit El: De beide wedstrijden, die de laatste 2 weken tussen de beide ploegjes werden ge speeld, eindigden in ruime, volko men verdiende overwinningen voor de rood-zwarten. Vooral in de eer ste wedstrijd op 't Vletgoor speelde Holten erg goed. Opvallend was dat ook anderen dan Ruud, Ri chard, Rob en Erik zich bekwaam den in het doelschieten. Op 't Vlet goor maakte Bert Jan een prachtig doelpunt en deed Björn niet voor hen onder. Op Meermanskamp de den beide heertjes weer van zich spreken, evenals Roel. Ze hebben de smaak blijkbaar te pakken ge kregen. Voeg daarbij de hoek schopspecialist Michel en de be kwame doelman Robin en zie daar de kampioenen? Holten E2-Nijverdal E2 8-1: Na en kele ongelukkige wedstrijden wa ren de jongens van E2 deze morgen weer uitstekend op dreef. Nijverdal kon het tempo nog tien minuten bij houden, maar toen was het Eric, die twee maal achter elkaar scoorde. Holten bleef in de aanval en pal voor rust bepaalde Martijn de stand op 3-0. Roddy, Ely en Ard ga ven in de achterhoede weinig kan sen weg en ook Rick hield op het middenveld de zaak goed onder controle. In de tweede helft liep Holten nog verder uit door doel punten van Ramon, Dieter, Eric en Martijn 2x. Tussendoor maakte Nijverdal ook nog een doelpunt waardoor het uiteindelijk 8-1 werd. Holten Fl-Sp. Rijssen Fl 2-1: In het begin van deze competitie werd nog met 6-0 van deze tegenstander verloren. Maar door goed en hard werkend voetbal werden de 2 pun ten nu in huis gehouden, zodat de jongens nu een keurige 2e plaats in de competitie bezetten. De Zweef F3-Holten F2 10-2: De uit slag van deze wedstrijd is een goede afspiegeling. De Zweef was een klasse beter zodat ze ook terecht koploper zijn. Hopenlijk geeft deze uitslag de jongens voldoende moed om aanstaande zaterdag tot een beter resultaat te komen.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5