Modegala: een succes dat vervolg verdient Hoolter dagen volgend jaar weer op de dinsdagavond Holtens Nieuwsblad, WEEK Hoe vertel ik het mijn klanten? DEZE Donderdagse koopavond staat ter discussie Vakantie Holtense ouderen Goederen voor Polen Expositie J.F.Reinhard Ucntvangt een fraaie BON Oogstdienst zondags school Bejaarden sociëteit Veiling Hoog Holten Cursus Job Creation Hottens Nieuwsblad donderdag 29 oktober 1987 - 38e jaargang - nr. 43 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Zang Uit honderden kelen klonk vorige week het hoogste lied. De Protes tants Christelijke Ouderenbond koos voor haar jaarlijkse zangers dag dit jaar voor Holten. Het was de vijfiende keert, dat dit evene ment werd gehouden, het Holtens Nieuwsblad nam een kijkje bij de actieve bejaardenbond. Bonair Niet minder dan 25 telefoonlijnen zijn nodig om de vestiging van Bo nair in Holten mogelijk te maken. In de komende maanden wordt die klus door de PTT geklaard, waarna in maart de verhuizing van de 'vliegpoot van OAD' van Apel doorn naar Holten haar beslag zal krijgen. AI een aantal jaren verzorgt het reiscommité Holtense ouderen een vakantieweek voor Holtense oude ren. Afgelopen zomer ging de zes daagse reis naar Treis-Karden in het Moezelgebied in Duitsland. Er waren 'bijna dertig deelnemers die hebben genoten van de prachtige vakantie. Dinsdag 3 november om 15.30 uur komt iedereen weer bij elkaar in de recreatiezaal van Diessenplas om alle ervaringen nog eens uit te wis selen. Onder genot van een kopje koffie kan men eikaars foto's en dia's bekijken. Die middag zal ook overlegd worden waar de belang stelling naar uit gaat voor de va kantiereis in 1988. De contactpersoon voor de Stich ting Oost Nederland helpt Polen, mevrouw J.H. Hoogakker, bericht ons dat mevrouw D. Roelofs, Schoutenstraat 41, door omstan digheden per 1 novem ber geen goederen voor Polen meer kan aan nemen. Gaarne zou de Stichting iemand bereid willen vinden die dit werk zou willen overnemen. In verband met de hoge prijsen van levensmiddelen en stookkosten blijft er niet veel over voor kleding. Degene die er voor voelt dit werk voor Polen te doen, wordt verzocht zich met mevrouw J. H. Hoogakker Lel. 6 27 83 in verbinding te stellen. In de openbare bibliotheek aan de Rörinkstraat exposeert tot en met 4 december onze plaatsgenoot J.F. Reinhard een gedeelte van zijn col lectie aquarellen. De heer Reihard is een volbloed amateur. Aanvankelijk legde hij zich toe op olieverfschilderen, maar door een allergie, stapte hij over op aquarelleren. De toegang is zoals gebruikelijk gratis. "U komt toch wel? Dan zit er tenminste iemand in de zaal," vroeg een wat verontruste kapper Wim van kapsalon Sebastian aan de vooravond van de Modegala ,die door een viertal jonge Holtense ondernemers werd gehouden in Het Bonte Paard in Dijkerhoek, aan een van zijn vaste klanten. Nou, ze kwa men. En niet alleen de vaste klanten van Sebastian, modehuis Joey, Helma's bloemenhoek en schoonheidssalon Hennie, maar honderden, vooral jonge re Holtenaren, waaronder opvallend veel jonge mensen, die men bij de tradi- tonele modepresentaties niet zo vaak tegenkomt. Zoveel zelfs dat tal Van bezoekers de - lange - avond staande het programma moest volgen. „Als we twee zalen tot onze beschikking hadden, waren ze alletwee vol" vertelde speakster mevrouw De Graaf, de drukte overziend. Het programma begon direct al flit send met een optreden van de dan seressen van dansschool Le Cocon uit Lochem. Zij traden later in het programma nog een aantal keren op. Bewonderend applaus en ge fluit klonk op toen mannequins en dressmen in een vlot tempo op aan stekelijk beatmuziek de nieuwste vrijetijd mode van Joey presenteer den. De jonge ploeg oprechte Hol tense amateurs, gerecruteerd uit de kennissenking van Harry Blan- kena en Wim v.d. Ende kon zich met gemak meten met de manne quins, die later in het programma van bloemenhoek Helma uitste kend tot zijn recht, evenals de make-up, die verzorgd was door schoonheidssalon Hennie. Kapsa lon Sebastian zorgde voor alle kap sels tijdens de show en toonde tij dens een demonstratie, die Wim en zijn beide medewerksters gaven, de nieuwste kniptechnieken. Vlak voor de pauze trad John Murray op, die tijdens de soundmix-show van Hennie Huisman als Lee Towers de de bruidsmode van bruidshuis An- eerste prijs had gewonnen, met zijn toinette uit Deventer op het plan- nieuwste single, kier brachten. Qua spontaniëteit wonnen de Holtense amateurs met lengte. Toch zal menige aanstaan de bruid vol aandacht hebben ge keken naar de schitterende bruid- kledij, waarbij de eerste japon - een getrouwe kopie van de bruidjapon van „Fergy" - een donderden ap plaus opleverde. De oma's in het gezelschap keek verteterd naar het jonge bruidsmeisje, die samen met een bijna evenoud bruidsjonkertje zich op ernstige wijze van hun taak kweten. In dit onderdeel van de show kwam ook het bruidswerk Dat een flink aantal bezoekers voortijdig het Bonte Paard verlie ten, had niet te maken met de kwa liteit van het programma - alle be zoekers waren ronduit enthousiast - maar had meer te maken met het late tijdstip van afloop, waardoor oppassers thuis in de knel kwamen. De initiatiefnemers waren na af loop nog was beduusd over het suc ces en er komt zeker een vervolg. Hoe en wanneer en wie daar aan mee zullen doen zal in de loop van het volgend jaar worden bekeken. Twee van de modellen van 'eigen kweek" op het plankier tijdens de mo degala in het Bonte Paard. In het vervolg zullen de Hoolter dagen weer op de vertrouwde dinsdagen worden gehouden en niet op donderdag. De proef, die vorig jaar werd geno men op verzoek van een aantal middenstanders, om in het vervolg op de koopavonden de zomeractiviteiten te organiseren, is voor een aantal bran ches, zoals bijvoorbleed de kleding-, en levensmiddelenbranche zo slecht bevallen, dat tijdens de najaarsvergadering werd besloten terug te gaan naar de dinsdag. Dit besluit werd pas genomen na een langdurige discussie, waarin voor en tegenstanders gelijkelijk verdeeld waren. Om tegemoet te komen aan het gezelligheidsaspect, dat mede vorig jaar tot de donderdag heeft geleid, zal er tijdens koopavonden door middel van straatorkestjes e.d. meer sfeer in het centrum worden gebracht. Voor het overige zal er wei- ning wijziging worden gebracht in de formule van de Hoolter dagen, omdat de leden van de Handelsvereniging, afgezien van enkele schoonheidsfout jes, content waren met de huidige op;:et. „voerd, om te voorkomen, dat de Of over een aantal jaren de koopavond evenwel nog op don derdag is, of verplaatst wordt naar de vrijdagavond, hangt af van de uitslag van een enquete, die deze winter gehouden gaat worden onder het winkelend pu bliek in Holten. Sinds de invoe ring van de koopavond bestaan er voor en tegenstanders van bei de avonden, waarbij uitsluitend gekeken werd naar de belangen van de middenstand. Nu wil men ook van het winkelend publiek in een tt„lwaardebonnen kan Holten graag weten, wat men vindt van het winkelen in Holten en aan welke koopavond men de voorkeur geeft. Met een aantal studenten van de HEAO is in middels conctact opgenomen. Zij zullen de enquete uitvoeren in het kader van een afstudeer opdracht. Het onderzoek wordt juist in de wintermaanden uitge- Hottens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 toeristen een te groot stempel drukken op de uitslag van de en quete. Een eventuele wijziging zou dan in de loop van 1989 plaats kunnen vinden. St. Nicolaasactie Tijdens de najaarsvergadering werd uitgebreid aandacht be steed aan de komende St. Nico laasactie, die op 17 november begint. Er is weer gekozen voor een bonnenactie, waarmee men winnen, te besteden bij de deelnemende winkeliers. Sint Nicolaas zal op zaterdag 21 november zijn intre de doen. De Sint komt om 14.00 uur aan bij garage Rauwenhorst. Van daaruit maakt hij allereerst een 'rondrit over De Kol, uiter aard met muzikale begeleiding van HMV om vervolgens ont vangen te worden op het ge meentehuis. Dé Goedheiligman zal de zanghulde op het balkon in ontvangst nemen, terwijl de zwarte Pieten hun capriolen mo gen uithalen op het dak van het gemeentehuis (zou er daarom gekozen zijn voor een plat dak?). Daarna zullen in het ge meentehuis alle echte gelovigen, zo tot een jaar of zes en hun va der en of/moeder de Sint een handje mogen geven, waarna zij een presentje, in de vorm van een zakje snoep, krijgen. Ver volgens maakt de Sint een rond rit door de Haar om tenslotte de tour te beëindingen bij Diessen plas waar de ouderen de Sint zul len verwelkomen. Nu het gemee- nehuis voldoende ruimte biedt om de hoge gast uit Spanje op passende wijze te ontvangen, zal de intocht en ontvangst in Dijk erhoek komen te vervallen. Koopavond In de komende feestmaanden zijn weer een aantal extra koopa vonden gepland. Op maandag 30 november wordt geadviseerd de Voor de laatste keer stond Sinterklaas vorig jaar wat verschiolen tussen de mensenmenigte op de stoep van het oude gemeentehuis. Dit jaar mag hij gebruik maken van het balkon van het gemeentehuis om van daar af de zanghulde in ontvangst te nemen. Uitgeversmaatschappij Van derLoeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 De leerlingen van de zondags school gaan op zaterdag 31 oktober de kerk versieren voor de oogst dienst op 1 november. Daarvoor zijn heel veel groenten, fruit en bloemen nodig. De leerlingen mo gen daarom zaterdagmorgen, van af 10.00 tot ongeveer 11 uur spullen uit eigen tuin komen brengen in de kerk. De zondagsschoolleiding zou het fijn vinden al de kinderen bijv. rode kool, groeno kool, winterwor telen, boeren kool, grote appels of peren, courgettes of komkommers zouden brengen. En natuurlijk ook graag bloemen of takken met bes sen er aan. Wel graag alles schoon gewassen, anders wordt het zo'n modderboel in de kerk. Zondag 1 november gaan de kinde ren om ongeveer tien vóór tien naar de kerk om het oogstfeest te vieren. Op dinsdag 10 november a.s. zal de Bejaardensociëteit een bezoek brengen aan de Hölterhof bij En schede om een gezellige middag te beleven, die besloten wordt met een broodmaaltijd. Het vertrek is vanaf Diessenplas en gebouw Irene om 13.00 uur. Vanaf Hölterhof wordt voor de terugtocht vertrok ken om 20.00 uur. De kosten bedra gen 35,- per persoon. Gaama op gave bij het VW-kantoor tel. 6 15 33. Wie reeds heeft ingeschreven, behoeft dit niet nogmaals te doen. winkels tot zes uur geopend te houden. Dinsdag 1, woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 decem ber zijn de winkels tot 21.00 uur geopend. Op zaterdag 5 decem ber sluiten de winkels op de nor male tijd (vier of vijf uur). Een 'mistery Piet' zal in tijdens de koopavond weer zijn ronde doen door het centrum. De koop avond op 24 december wordt verplaatst naar 23 december, ter wijl de koopavond van 31 de cember naar woensdag 30 de cember gaat. Maandag 21 de cember zijn de winkels tot zes uur geopend. Eigen inbreng Volgend jaar zal er ook weer een ondernemersbeurs worden ge houden, dit keer in het najaar, medio september. Nadere gege vens hierover zullen in de voor jaarsvergadering worden be sproken. Dan zullen ook nadere gegevens bekend zijn over de vorderingen omtrent de plannen van Dorpsstraat/Oranjestraat. door middel van een aardige pro motiefilm liet zien wat er zich oktober van 10.00 tot 16.00 uur en voor en achter de schermen van op maandag 2 november van 10.00 de VVV afspeelt. tot 17.00 uur. zitting in de beleidingscommis- sie. Uit zijn woorden kon wor den opgemaakt, dat de menin gen nog lang niet allemaal op één rij staan. VVV en Handelsvere- ni°in° hebben zich inmiddels verzekerd van steun van drs. Brouwer van het KNOV die de nodige deskundigheid in huis heeft op het gebied van. herin richtingsplannen. De Handels vereniging wil in de uiteindelijke plannen haar inbreng duidelijk herkenbaar terug zien. Job Creation Midden IJssel begint vanavond, 29 oktober, met de eer ste van vier lezingen voor de mo derne ondernemer in het midden- en kleinbedrijf, die als titel meekre gen: Hoe vertel ik het mijn klan ten? Als inleiders treden op G. van der Molen, directeur Trend Training Kontakt, D. Kuyper, projectmana ger Job Creation en B. Molenaar, sociaal/economisch eindredakteur van de Kluwerbladen. Op de eerste avond wordt ingegaan Zijn dank ging vergezeld op de commerciële communicatie. Dikkers Wat is communicatie, vormen van In verband met de aanstaandë'ver bouwing van van hotel-restaurant Hoog Holten worden op dinsdag en woensdag drie en vier november alle meubels en de slaapkamerin ventarissen geveild. Onder meer worden de eiken meubels, het ser vies, porselein en aardewerk open baar verkocht. Belangstellenden kunnen de tentoon te stellen goe deren bezichtigen op zaterdag 31 Afscheid werd genomen van tij delijk voorzitter Henk Dikkers, die geprezen werd door voorzit ter Albert v.d. Maat voor zijn in zet en werklust. Van de Maat wees er op, dat veel van de wijzi gingen, die hij als voorwaarde had gesteld om terug te keren als voorzitter door Henk Dikkers al waren uitgevoerd, zodat hij het het erg gemakkelijk was ge maakt de draad weer op te pak ken, van een cadeaubon. Voor de HHV heeft voorzitter büjft deel uit maken van het be- Albert v.d. Maat, die na een on- stuur van de Holtense Handels- tweede avond> dle gehouden wordt derbreking van een aantal jaren vereniging. Tenslotte mag met Qp donderdag 5 november komen weer terug is op het oude nest, onvermeld blijven dat de VVV de aspecten van persoonlijke ver koop aan de orde. Hoe de klant benaderen, het verkoopgesprek, vraagstellings- en luistertechnie ken, verkoopargumenten etc. Op de derde lezing, op donderdag 19 november wordt gehouden staat de direct marketing, het opzetten van een campagne en het opstellen van wervende brieven centraal. De le zingenreeks wordt op 26 november besloten een algemene inleiding over het omgaan met de pers. Daar bij veel tips uit de praktijk over de functie van een persbericht en hoem net zo'n bericht samenstelt. Alle vier bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van de Kamer van Koophandel te Deventer, Kei zerstraat 23 en beginnen -20.00 uur. Aan deelname zijn geen kosten ver bonden.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1