Holtense jeugd loopt ,voor J eugd onder dak 1.258 gulden bijeen Veel belangstelling cursus SoCuWe w O Spannende strijd op Zuurbergcircuit DRENTHEN Resultaten Blauw Wit Resultaten sv Holten cf HOLTENS NIEUWSBLAD Pas op voor inbraak HADIOVO elektronica Boeiende lezing zendelinge Rita van Dijk rbe ri bericht van de stuurgroep ouderenwerk holten e^ Inbreng Speelgoed beurs Blauw Wit Vergadering gemeenteraad DONDERDAG 22 OKTOBER 1987 jMet de sponsorlijst stevig tussen de tanden geklemd werd het onderdeel zaklopen afgewertk. Ruim tachtig kinderen, de meesten in de leeftijdsgroep rond de twaalf jaar jaar, hebben zich afgelopen za terdag opperbest vermaakt tijdens de Jeugd-en Jongerendag die geor ganiseerd Was door de Hervormde Jeugdraad en die gehouden werd in en om gebouw Irene. Door het fraaie herfstweer, konden alle bui tenactiviteiten, zoals de sponsor loop en de spelletje op het plein voor Irene gehouden worden, ter wijl ook de tochten met de Jan Plezier veel belangstelling trok. Binnen in Irene kon de jeugd zich vermaken met het maken van but tons en andere sieraden en in de gymzaal aan de Tuinstraat werd vol overgave gevolleybald. Jam mer, dat ook dit keer de oudere jeugd ontbrak. Door de organisato ren zal volgend jaar het program ma zodanig worden aangepast, dat het ook voor de jeugd rond zestien jaar aantrekkelijk kan zijn. De opbrengst voor de sponsorloop was dit keer voor Jeugd onder dak. Niet minder van 1258,05 werd door een veertigtal jeugdige loper- jtjes bijeengelopen. Eén enthousias- itelling wist in zijn eentje zelfs hon derd gulden bijeen te lopen. Het werd de deelnemers niet gemakke lijk gemaakt, want in het parcours was niet alleen en hinderisbaan uit gezet, maar aan het slot van elke ronde moest telkens het laatste stukje al huppelend in een jute zak worden afgelegd. Het plaatselijk bestuur van jeugd Onder dak toon de zich bijzonder verheugd met deze spontane bijdrage, die ge bruikt gaat worden voor hulpverle ning aan voorlichting en het vinden van pleegadressen in Holten voor kinderen die om een of andere re den tijdelijk niet thuis kunnen wo nen. Na zoveel inspanning smaakte de door de leiding eigengemaakte „drie in de pan" uitstekend. Het middagprogramma bestond uit een opvoering van zelfverzon- nen toneelstukjes, een play back show een een forum waarin de vraag aan de orde werd gesteld of men de import Holtenaren wel vrij in Holten kon laten wonen, of dat de zij verwezen moesten worden naar reservaten. Uiteindelijk werd door de jeugd (waarvan een groot deel oorspronkelijk afkomstig was van buiten Holten) besloten de poorten toch maar open te laten omdat er al genoeg hokjesgeest in de wereld is. Huisalarmset vanaf129.00 Auto-alarm met sirene 99.00 Vraag ons advies Ook installeren wij voor u Kerkstraat 41 7442 EB Nijverdal Tel. 05486-1 27 28 Zo'n 40 vrouwen uit Holten en Dijkerhoek, afkomstig van de ver schillende christelijk vrouwen groepen kwamen donderdag 15 ok tober in Irene tijdens een koffie ochtend bijeen om kennis te ne men van het werk van zendelinge Rita van Dijk. Rita van Dijk is werkzaam als ver pleegkundige in Equatoriaal Gui nee, een klein land (ongeveer zo groot als Nederland) met 300.000 inwoners aan de westkust van Afri ka. Twee en een halfjaar geleden is ze uitgezonden door de Ned. Herv. kerk vanuit de classis Deventer en wel tijdens in een dienst in Holten. Mede daardoor heeft zij een specia le band met Holten. Regelmatig bericht Rit van Dijk doormiddel van rondzendbrieven van haar werkzaamheden, zodat verschillende aanwezigen bekend waren met haar werkzaamheden daar. Niettemin was haar betoog aan de hand van dia's bijzonder boeioed en werd alles toch een stuk duidelijker. Ook was er ruim schoots de tijd vragen te stellen, waar dan ook dankbaar gebruik van werd gemaakt. Mevrouw J. Müller, presidente van HVG Holten, die de leiding had van de avond dankte Rita hartelijk en besloot de ochtend met een gedicht over een Afrikaanse vrouw. Den Ham 3 - Blauw Wit 2 In de uitwedstrijd tegen Den Ham heeft Blauw Wit een goede partij voetbal op de mat gelegd. Met de wind mee werd direkt de aanval gezocht. Den Ham bleek echter een goede tegenstander te zijn en sloeg met goede aanvallen terug. Na een half uur kwam Blauw Wit op voorsprong toen Richard Beldman uit een voorzet van de zeer sterk spelende Johan Bolink raak kopte. Voor rust kwam Den Ham nog op gelijke hoogte toen een voorzet direkt achter keeper Jan sen verdween. Na rust moet Den Ham terug en Blauw Wit kreeg kan sen. Den Ham hielp Blauw Wit bij het scoren door over eigen keeper heen te koppen: 1-2. In het laatste kwartier drong Den Ham nog sterk aan en Blauw Wit moest ver terug. In de laatste vijf minuten werd de verdiende gelijkmaker gescoord en hierbij bleef het (2-2). Blauw Wit 8 - Vesos 5 Het 8e speelde rommelig, wat al ras in een 0-1 achterstand resulteer de. Het 8e mocht van geluk spreken dat het voor rust niet meer doel punten om de oren kreeg. Het was echter Vesos dat Blauw Wit be hulpzaam was door een voorzet van Nico Beldman achter de eigen doel man te werken: 1-1. Tien minuten na rust scoorde Vesos 1-2. Het 8e speelde wel beter als in de eerste helft, maar de gelijkmaker bleef uit; 1-2. Des Al-Blauw Wit Al Het sterke Des Al was steeds in de aanval en kreeg zelfs goede kansen op 1-0, maar het scoren was in de eerste helft een probleem. Blauw Wit kwam nauwelijks aan aanval len toe. Eén enkele maal werd er goed aangevallen en direct was het raak. De scheidsrechter keurde om onduidelijke redenen de treffer af. Rust 0-0. Ook in de tweede helft een aanvallend Des. Bij het scoren moest Blauw Wit echter helpen 1-0. Hierna kon Des vrijuit spelend de eindstand bepalen op 3-0. Blauw Wit Bl-RKSV BI Al na vijf minuten was het 0-1 voor de Rijssense ploeg. Blauw Wit pro beerde goed te verdedigen. Dit luk te vrij goed door steeds attent in de grijpen. Rust 0-1. In de 2e helft met Marcel voor Eric Jan werd gepro beerd de achterstand in te lopen. RKSV bleek echter te sterk en scoorde 0-2. Blauw Wit kreeg wei nig kansen maar scoren was er niet bij. In de slotfase werd het nog 3-0 na slordig verdedigen van Blauw Wit. Blauw Wit Cl-Almelo Cl Dezelfde tegenstander als vorige week waarvan toen met 5-1 werd verloren. Cl geloofde nu echter zelf in een overwinning. Gert Jan open de de score van afstand onder in de hoek en vlak voor rust werd het ge lijk 1-1. Na rust een nog fanatieker spelend Blauw Wit. De ingevallen Dirk Jan opende de score in deze helft a la Jesper Olsen. De hele ver dediging werd uitgespeeld. Almelo trok de stand direkt weer gelijk (2- 2) waarna spits Gerben de bal van uit een onmogelijke hoek in knalde (3-2) maar weer wist Almelo gelijk te maken 3-3. Hierna toonden Eelco en Gert Jan dat niet alleen Dirk Jan maar ook zij a la Olsen kunnen scoren. Twee schitterende akties en evenveel doelpunten en dus met 5-3 de beide puntjes. Blauw Wit E2-HoIten E2 Deze week opnieuw tegen Holten, na de winst van vorige week op Meermanskamp met 5-0 nu weer een overwinning en het eerste te gendoelpunt in de competitie. Al snel werd het 2-0 toen een tegen treffer en hierna opvoeren van de ruststand van 6-1. Na rust ging Blauw Wit door in de ongelijke wedstrijd tot 13-1. De mooiste goal werd gemaakt door Jorden die een schitterende voorzet even schitte rend inkopte. Doelpuntenmakers: Marco, Ronnie, Arno, Martijn, Jor den, Erwin en Gert Jan. Blauw Wit Fl-Enter F1 Blauw Wit speelde in de eerste helft niet erg attent. De keeper had het druk en de doelman van Enter kon zelfs meespelen. Ruststand 3-0. Na rust ging het veel beter en werd er hard geknokt. Huub Ros maakte een prachtig doelpunt (1-3) en hier na kregen meer Blauw Witters goe de kansen. Enter schoot nog drie keer raak en won royaal maar zeer verdiend met 6-1. Er was 13 oktober veel belang stelling voor de vergadering van de Protestants Christelijke Ou deren Bond. De beide mede werksters van het Groene Kruis, zr Starink en zr Nieuwen- huis hebben de leden op plezie rige wijze voorgelicht. De leden toonden veel belangstelling voor alle voorzieningen die er zijn op het gebied van de ge zondheidszorg. Ook alle hulp middelen op het gebied van in validiteit waren te bewonderen. Er kwamen verschillende vra gen, bijv. over verpleging thuis. Zr Starink gaf hierop zo goed mogelijk antwoord. Toch zijn er zoveel verschillende situaties, dat er ook op deze bijeenkomst niet overal een afdoend ant woord op te geven was. Indien het nodig is, kan iedereen altijd terecht bij het Groene Kruis. De eerstvolgende vergadering is op 24 november om half vier in de Kandelaar. Dan wordt er ge sproken over de Ouderenzorg binnen het Maatschappelijk werk. Ook deze vergadering is open baar en dus voor iedereen toe gankelijk. MW 3-Holten 3 2-2 Een met veel invallers spelend Hol ten 3 werd in de eerste helft door een veel sterker MW overklast. De 2-0 ruststand was dan ook geheel in overeenstemming met de veldver- houding. Na de thee verscheen er een onherkenbaar Holten op de grasmat. De thuisclub begon te wankelen en doelpunten werd een kwestie van tijd. Uit een vrije trap scoorde specialist K.D. 2-1. Holten bleef komen en rook dat er een pun- tendeling inzat. Uit een scrimmage wist N.T. de bal via een tegenstan der in het doel te werken. De voor treffelijke inzet werd dus beloond met 1 punt en daar was De Kwinte blij mee! Holten 5-RV 2 4-1 Dat de overwinning zo groot zou uitvallen leek er voor rust helemaal niet op. Een ongeïnteresseerd vijf de kon weinig positiefs bieden. Bert Wissink kwam ook in oog met de RV-keeper en schot beheerst raak zodat Holten toch met een voor sprong naar de kleedkamer ging. Na de wisseling liep de doelpunten- machine gesmeerd. De wederom sterk acterende A. Rietberg nam nummer 2 voor zijn rekening. Even S/S Wheedwarsweg 3,7471 GG Goor Telefoon 05470 74907 Het cursuspakket van de Stichting voor sociaal voor Cultureel werk mag zich dit winterseizoen in ver heugen in een grote toeloop. Op dinsdag 27 oktober zou de Stich ting beginnen met één groep voor de cursus Kennismaken met de computer. De belangstelling voor deze groep is echter groter dan ver wacht, zodat in overleg met de lera ren besloten is om met twee groe pen te beginnen. De eerste groep heeft les van 18.30 tot 20.00 uur en de tweede groep van 20.00 tot 21.30 uur. De cursus Kennismaken met de computer is gericht op beginners en is beslist géén programmeercur sus. De nadruk ligt vooral op het gebruik van de apparatuur, de pro grammeertaal basic, de toepassin gen van de computer en tekstver werking. De vijf lessen vinden plaats in het computerlokaal van de Scholengemeenschap Holten en staan onder leiding van Arjan Hak- De inbreng van het speelgoed voor de speelgoedbeurs, die op dinsdag 3 november wordt gehouden in het voormalige winkelpand van de fir ma Vorkink aan de H.J. Wansink- straat 17, vindt plaats op maandag middag 2 november van 13.30 tot 14.30 uur, eveneens in het pand aan de H.J. Wansinkstraat. Inbreng van overtollig, in goede staat verkerend speelgoed is van harte welkom. Ook fiets- en autozi tjes, hobbelpaarden, leesboeken, laarzen en schaatsen kunnen ter verkoop worden aangeboden. De bedoeling is dat men zelf de verkoopprijs van het ingebrachte speelgoed bepaalt. Hiervan gaat dan 25 af dat ten goede komt aan de peuterspeelzaal in Dijkerhoek. Heeft men nog vragen over deze beurs, kan kan men terecht bij Mini Podt, tel 6 37 56. Blauw Wit speelt zaterdag de ze vende wedstrijd comp. '87/88 thuis tegen Sportlust uit Glanerbrug. De „bruggers" - die het vorig seizoen met nog vier wedstrijden te gaan een goede kans hadden op de titel - zijn altijd heel lastige tegenstan ders van Blauw Wit geweest en dat zal zeker deze keer zo zijn. kert en/of Jaques Heynders, beide leraren aan de Scholengemeen schap. Er wordt gewerkt met een IBM-of een Philipscomputer en tijdens de lessen is er voldoende ruimte voor eigen vragen en belangstelling. De kosten voor de vijf lessen durende cursus bedragen 55,- per compu ter. Ook is het mogelijk om samen met kind of kleinkind aan de cursus deel te nemen. Ook dan betaalt men 55,- per computer. Ook voor het bloemschikken be staat er een gorte belangstelling. Hoewel er al vier groepen bloem schikken van start zijn gegaan bij de Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk, zal er op donderdagmor gen 29 oktober nog een extra groep voor beginners starten. Dit, om aan de grote vraag tegemoet te komen. De lessen staan onder leiding van Jenny van Ulzen en duren van 09.30 tot ca. 11.30 uur. Werkstukken die gemaakt zullen worden zijn o.a. een grote pot herfstbloemen, een krui- denkrans, een deurkrans en een kerststuk. De eerste les bestaat uit theorie. Jenny van Ulzen zal de cursisten dan inwijden in de kunst van het bloemschikken. De daarop volgen de zeven lessen gaan de deelneem sters dan zelf aan de slag. De acht lessen durende cursus kost 55,- en wordt gehouden in de voormalgie kleuterschool aan de Tuinstraat 2. Inlichtingen en opgave: Tuinstraat 2, telefoon 6 27 55. mochten de geel-zwarten iets te rugdoen. Vervolgens kreeg André het weer op de heupen en goalnum mer 3 iag in het net. G.Z. maakte het kwartet vol en Holten kwam op een positief puntensaldo (6 uit 5). Holten 9-Holten 11 8-1 Holten 11 kwam sterk uit de start blokken en Freek Bekkernens strafte een foutieve terugspeelbal van J. Wissink feilloos af. Langza merhand wist Holten 9 het initia tief over te nemen. Dat een scoren de centrumspits goud waard is kwam in dit treffen wel tot uitdruk king. De aangetrokken Rijssenaar Dannenberg bleek een koele kan- senbenutter. Vier doelpunten in een half uur toont een ware goal- tjesdief. Holten 9 probeerde met technisch verzorgd spel het elfde tot dubbele cijfers te dwingen. De Graads boys stelden daar werk- voetbal tegenover. Holten 10-Heracles 8 2-4 Al in de eerste helft moest Holten 10 tegen een onoverbrugbare 0-4 achterstand aankijken. Het meer geroutineerde Heracles tikte het slap spelende tiende simpel weg. De thee (met pepmiddel?) deed Holten goed. De Freek Lubbersen- selection nam het heft zowaar in handen. Wilco Vlogtman plofte de bal met veel effect achter de ver baasde Heracles-sluitpost. Nog liet Holten het er niet bij zitten en Jo han Schöppers verkleinde de ach terstand na goed samenspel. Holten 12-RKSV 4 3-3 Voor het eerste fluitsignaal van ar biter Ten Velde werd Ab Jansen, beter bekend als Boer Biet, gehul digd vanwege zijn respectabele voetballoopbaan. Aan veertig jaar onafgebroken voetballen mocht niet zondermeer voorbijgegaan worden. Elftalleider J. Markvoort zette Ab letterlijk in de bloemetjes en bood hem een geschenk aan. Het spel van de veteranen was de eerste drie kwartier niet zoals de jubilaris dat zo graag ziet. De immer fanatie ke Bauer weet zijn tekortkomingen altijd te compenseren via een flinke dosis felheid. Uit schier kansloze positie werd in de tweede helft de laatste krachten aangesproken en even waande het twaalfde zich in de zevende hemel toen tot ieders verbazing een 3-2 voorsprong werd genomen. Dat RKSV met een mooie kopbal 1 puntje mee nam naar Rijssen was dik Verdiend. Ongeveer tweeduizend toeschou wers werden zondag getrakteerd op crosswedstrijden van een zeer hoog peil. Op het prachtige circuit van MAC „De Holterberg" werden de laatste manches die meetellen voor het kampioenschap van Ne derland verreden. De door de MAC „De Holterberg" georganiseerde wedstrijden (die overigens uitblon ken door de goede organisatie) wer den door bijna het voltallige con tingent rijders bezocht, te weten 167 coureurs. Onder het genot van een stralende zon en van deskundig commentaar voorzien van de daar voor speciaal aangezochte com mentator werd er om het hardst ge streden om de diverse ereplaatsen. De klasse 50cc automaten moesten de spits afbijten. Temeer omdat er bij aanvang van de wedstrijden in geen enkele klasse de kampioen be kend was, kon de spanning bij de rijders gesneden worden. Zelfs na dat de eerste manches verreden waren was er nog niemand zeker van het kampioenschap, zodat de spanning er nog volop inzat. De grootste pechvogel van het seizoen was ongetwijfeld Michel Das uit Enschede. Bij de klasse 50cc kon Op de agenda van de vergadering van de gemeenteraad, die gehou den wordt op maandag 26 oktober om 19.30 uur staan de volgende voorstel inzake ontbinding ge meenschappelijke regeling vuil stortplaats te Markelo. Voorstel in zake vaststelling verordening gel delijke steun verbetering huurwo ningen, voorstel inzake taakopdracht taxivervoer, voorstel inzake subsidiëring voorzieningen Flankerend Ouderenbeleid bejaar dencentrum Diessenplas, voorstel inzake subsidiëring ouderenbon den, voorstel inzake overeenkomst met Nido-Universal, voorstel inza ke verkoop perceel bouwterrein in plan Beuseberg, voorstel tot aan gaan overeenkomst tot verkoop kantine, uitgifte grond in erfpacht en verhuur van grond aan Stich ting Paardesport Holten, voorstel tot vaststelling tijdelijke verorde ning WWV-vervangende uitkering en tot slot beantwoording van eventueel ingekomen schriftelijke vragen. hem de zege bijna niet meer ont gaan, hij had genoeg aan een laat ste plaats zodat hij alleen maar hoefde uit te rijden doch naar een paar ronden sloeg voor hem de pechduivel toe. Machinepech werd zijn deel en weg was zijn kampioen schap. Verder werden de wedstrij den gekenmerkt door een zeer spor tief gedrag van zowel de rijders als het publiek. Uitslagen: 50cc automaten 1 Mai- kel Swanenberg, 2. Arjan Oldenhof, 3. Mark Hanegraaf. Ned. kamp. Maikel Swanenberg. 50cc versnellingen 1. Erwin Man- ders, 2. Dagmar van de Meij 3. Uilke Kooistra Ned. kamp. Erwin Man- ders. 80cc 10/12 jaar 1 Rowdy van de Akker 2. Werner Geleijns 3. Ralf Loomans Ned.kamp. Dennis Vriend. 80cc 13/15 jaar 1. Jef Janssen 2. Bert Potse 3. Marco Pennings Ned. kamp. Jef Janssen. 80cc grote wielen 1. Michel Kruiper 2. Leon Giesbers 3. Ramon Haver- kate, Ned. kamp. Leon Giesbers. 125cc 1. Martin Bos 2. George Strik 3. Harold Vugts Ned. kamp. Martin Bos.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9