Rotary actie levert een flink bedrag op Kerkkoor concert in presteert zich bij nieuw costuum n De Zaagmolen viert dertig jarig bestaan met hele bevolking SoCuWe op pad voor Jantje Beton Provinciale dag GVB Plan voor Dorpsstraat na rond bij Opbrengst collecte Maandag: donoravond Expositie vreemde culturen Huiveren in de Schure U ontvangt een fraaie Parker-jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. f] Hottens Nieuwsblad donderdag 22 oktober 1987 - 38e jaargang - nr. 42 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Cross Het leven gaat voort, zo ook dat van MAC Holterberg. Het wereld kampioenschap van August en Henk mag dan pas volgend jaar gerealiseerd kunnen worden, in de nationale zijspantop geven le den en bestuur van MAC Holter berg de toon aan. Dat was mede de reden om de organisatie van de jeugdkampioenschappen crossen op te dragen aan Schooien en zijn mannen. In het Holtens Nieuws blad daarvan een verslag. Wie de agenda voor het volgend jaar al heeft aangeschaft, kan alvast op 25 september noteren de kampi oenswedstrijd voor zijspannen en trikes die op het circuit op de Zuur- berg wordt verreden. In het kerkelijk centrum De Kan delaar zal op dinsdag 27 oktober om 10.00 uur de provinciale ont moetingsdag van de Gereformeer de Vrouwenbond worden gehou den. Spreekster zal zijn mevrouw C.H. Visch-Tonsbeek uit Oegstgeest van het Vrouwen zendingsthu-is- front. Thema is: Laat je licht schij nen. Voorts staat de dag in het teken van het 40 jarig jubileum van de provinciale afdeling, „s Middags is er een optreden van de vrouwen groep uit Den Ham. Rotary Rijssen en omstreken, waar ook Holten deel van uit maakt, heeft vrijdagavond een be drag van meer dan 2.1354 duizend gulden bijeengebracht voor de ac tie Polio de Wereld uit. Een buiten model cheque met vernoemd be drag kon door voorzitter Ree in een tot bijna de laatste plaats ge vulde grote zaal van het Parkge bouw in Rijsen overhandigd wor den aan de ambassadeur van Indo nesië in Nederland generaal b.d. Romly met de toevoeging dat een groot aantal bezoekers spontaan op de avond nog een bedrag had den toegezegd, zodat het uiteinde lijk bedrag dat beschikbaar komt voor de poliobestrijding in Indo nesië, dat door Rotary Nederland is geadopteerd, nog groter zal zijn. Het was een feestelijk gebeuren daar in het Parkgebouw waar de actie werd ondersteund met een Indonesiesche avond. Geheel in stijl werden de gasten vanaf het parkeerterrein in riksja's afge haald. Veel bezoekers, die overi gens voor een entreekaartje ten minste honderd gulden op tafel leg den, hadden zich voor deze gele genheid in feestpak gestoken. Veel zwart-wit en vlinderstrikjes bij de heren en een aantal avondtoiletten bij de dames werd gesignaleerd al hielden de meesten het gewoon bij het zondagse pak. Onder de aanwe zigen noteerde deze redactie - voor deze gelegenheid ook maar in het nette pak gestoken - OAD direc teur Ter Haar, architect Jorissen, de raadsleden Spijker en Robers, apotheker Vroom, dominee Berg en tal van andere Holtenaren die de actie een warm hart toedroegen. Bij de genodigden van de avond was ook burgemeester van Rap- pard en zijn echtgenote. De avond werd gevuld door op- hoord hebben over de poliobestrij- tredens van Indisch-Nederlandse ding in Staphorst en andere plaat- dans en muziekgroepen en een kort sen, terwijl haar taalgebruik bij maar hevig optreden van Wieteke burgemeester Smit zeker ook me- van Dort in haar creatie van Tante nig wenkbrauwfronsen hebben op- Lien. Zij wist de zaal onmiddelijk geleverd. In de pauze hadden de op haar hand te krijgen al zal menig Rotarians al een voorproefje kun- Rijssenaar met gekromde tenen de nen nemen van allerlei lekkere hap- De Rotarians genoten zichtbaar van de Indonesische avond. ken, na het officiële programma ging men er echt even voor zitten om te genieten van de rijstafel die door de familie Koopman uit Alme lo was toebereid. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 0548&1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 1224 uitspraken van Wieteke aange- jes uit de Indisch-Nederlandse keu- llllinilllllllllllllllllllllllllllll[IMIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllMIIIIII[lllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllll[llllll[[lllllllll1lllllllllll"lllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll[IIIIIIIIIIIIIIIIN[[lllllllllllllllllllll[llllllllllllll Het ingenieursbureau Oranje- woudt zal op korte termijn haar plannen presenteren voor het cen trum van Holten. Er zijn drie va rianten opgesteld: een eenvoudige aanpassing met een aantal kleinere kruisingen en een viertal over steekplaatsen voor voetgangers, een variant met de Dorpssstraat als 30 kilometerzóne en tenslotte een oplossing waarbij al het gemo toriseerde verkeer uit de Dorps straat/Oranjestraat wordt ge weerd. Een eventuele tussenoplos sing laat wel verkeer in de Oranje straat/Dorpsstraat toe, maar maakt het centrum van Holten aantrekkelijker voor fietsers en voetgangers. Voor welk plan uiteindelijk wordt gekozen, hangt mede af van de werkgroep, waarin vertegenwoor digers zitting hebben van de ge meente, VW en de Holtense Han delsvereniging. Op 30 oktober heb ben zij een afrondend gesprek met ingenieursbureau Oranjewoud t, waarna de plannen gepresenteerd zullen worden aan het college van b en w. De Nationale Collecte Geestelijk Gehandicapten die onlangs is ge houden, heeft in Holten een bedrag van fl. 5582,20 opgebracht. Het plaatselijk comité wil graag iedereen bedanken die heeft bijge dragen aan het welslagen van deze collecte. Tijdens het concert, dat op vrijdag 30 oktober wordt gehouden in de Ned. Herv. kerk in Holten zullen de 65 leden van het Hervormd kerkkoor voor het eerst zichspresenteren in de nieuwe kle dij. Lezers van het Holtens Nieuwsblad hebben al kunnen lezen, dat enige tijd geleden in overleg met de koorleden nieuwe constuums zijn ge maakt, die het geheel een wat vrolijker aanzien geven. Tot nu toe trad het Hervormd Kerkkoor naar buiten in stemmig zwart. Nu zullen de da mes optreden in fraaie blauwe japonnen, terwijl de heren een keurig grijs kostuum dragen. Dit bracht vooor de leden de nodige financiële kosten met zich mee. Gelukkig kon men rekenen op een behoorlijke bijdrage van het Anjerfonds, die zeer welkom was. Juist omdat men optreedt in de Een archieffoto nieuwe costuums, zijn de leden van van het Her- het koor, dat onder leiding staat vormd kerkoor, van dirigent J. op den Dries er op gemaakt ter pe gebrand extra goed voor het voet- legenheid van licht te komen. Naast het Her- het 40 jarig be- vormd Kerkkoor zullen nog twee staan. Bij het koren optreden die avond en wel optreden tij- het Hervormd Kerkkoor Diepen- dens het drieko- heim, dat onder leiding staat van renconcert zul- H. J. Ellenkamp en het Rijssens Ge- ien zij voor het mend Koor onder leiding van Wim eerst gekleed de Jong. Het concert wordt geopend met een zamenzang. Daarna zal van het koor uit Diepenheim een viertal liederen ten gehore brengen, waar na opnieuw een samenzang volgt. Het optreden van het Hervormd Kerkkoor uit Holten volgt als twee de. Ook zij zingen een viertal liede ren. Als solisten treden daarna op organist A. Koopman en trompet tist W. Dollekamp. Mevrouw J. Roelofs zal daarna de declamatie verzorgen. Een samenzang sluit het Holtense aandeel af. Het Rijssens Gemengd Koor betreedt als laatste het podium, eveneens met een vier tal herderen. Gezamenlijk zingen de koren dan nog de koraal Genade die mij zocht en vond. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. gaan in de nieu we costuums. Mwiiimiiimiimiiiiiiiii sim i ïgesft Maandag 26 oktober wordt in sporthal 't Moss ink de jaarlijkse bloedafname avond gehouden. Schoolkinderen hebben huis aan huis de al bekende oproep kaarten rondgebracht. Velen hebben de kaart weer ingevuld teruggestuurd, maar misschein hebben veel trouwe donors dit jaar tevergeefs gewacht tot de kaart, zoals gebruikelijk was, werd opgehaald. Dit jaar heeft het Rode Kruis af deling Holten voor een wat an dere aanpak gekozen. Hoorde men al tot de trouwe donors, dan kreeg men automatisch een oproepkaart thuis, maar ook zonder oproepkaart is men na tuurlijk van harte welkom in de sporthal tussen 18.30 en 21.00 uur. In de hal van het gemeentehuis is nog tot en met 6 november een kleine expositie te bewonderen van foto's en voorwerpen uit vreemde culturen, gemaakt en verzameld door Jan Voogt en Martien Sarink. Zoals bekend zijn Jan en Martien globetrotters bij uitstek. Hun rei zen heeft hen gebracht naar onbe kende streken in Afrika, Zuid Ame rika en Azie. A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Naam Adres Woonp Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 De Schietvereniging De Zaag molen uit Dijkerhoek heeft bin nen de Dijkerhoekse gemeen schap in de dertig jaar van haar bestaan een vaste plaats weten te ontwikkelen. Niet al leen hebben veel Dijkerhoe kers de weg naar het eigen ge bouw- van de vereniging aan de Maatmansweg weten te vinden, de leden van de Schietvereniging presenteren zich bij vrijwel alle festiviteiten in Dijkerhoek en Holten. Zo wordt al dertig jaar lang mee gewerkt aan het welslagen van de School- en Volksfees ten en ontbreekt men nooit met een wagen tijdens de op tocht. Van 2 november tot 8 november gaan in het hele land collectanten op pad voor nationaal jeugdfonds Jantje Beton. Zij collecteren voor de leef- en speelruimte van de jeugd van Nederland. Evenals in voorgaande jaren zet de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten zich ook in voor het nationaal jeugdfonds. Zoals ge zegd, komt de opbrengst volledig ten goede aan de jeugd en de helft van de opbrengst is voor de groe pen die collecteren. Voor de Stich ting voor Sociaal en Cultureel werk betekent dat, dat men nieuw spel- In een onderling competitiever band met zeven schietverenigin gen uit de naaste omgeving wordt het peil van het schot regelmatig geoefend. Vanzelfsprekend vormt het vogelschieten jaarlijks weer een van de hoogtepunten in het verenigingsjaar. Vong jaar deed van schietvereniging van zich spre ken door het organiseren van een demonstratie handboogschieten tijdens de zomerfestiviteiten op de Smidsbelt in Holten. Die verbondenheid met de ge meenschap wordt nog een extra ge accentueerd door een open huis op vrijdag 23 oktober vanaf 's avonds zeven uur in het clubgebouw voor de gehele bevolking van Dijker hoek en op zaterdag 24 oktober door een onderlinge schietwed strijd tussen de verschillende sportclubs uit Holten. Het bestuur van de schietvereniging wil met deze beide evenementen op onoffi ciële en sportieve wijze het dertig materiaal kan aanchaffen voor het kinderen-en gehandicaptenwerk. Zonder deze collecte is dat vanwe ge de bezuinigingen niet meer mo gelijk. Echter de hele collecte staat of valt met collectanten, mensen die zich vrijwillig inzetten voor het welzijn jarig bestaan vieren, van de jeugd. De Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk vraagt dan ook alle Holtenaren die zich willen inzetten voor het nationaal jeugdfonds zich aan te melden bij het kantoor van de Stichting, Tuin straat 2, tel 62755. Alle hulp is wel kom, Tijdens de zomer activiteiten van 1986 presenteerde schietvereniging De Zaagmolen met een demonstratie boogschieten. Elk team bestaat uit vier personen en er kan deel worden genomen met zowel dames- heren en junio renteams. De jnunioren zullen al leen met luchtbuks schieten, ter wijl de 'oudjes' op vuur- en lucht buks hun scherpe blik kunnen oefe nen. Tal van verenigingen hebben in middels toegezegd zaterdag naar Dijkerhoek te komen. Voor de over winnaars staat de Zaagmolenbo kaal al te blinken. Het ligt in de be doeling dit evenement een jaarlijks karakter te geven. Wie onrustig slaapt en snel nerveus is, kan beter niet aanstaande zater dag naar de Schure komen. Alleen mensen met stalen zenuwen zijn welkom op de griezelavond. Er zullen een aantal prominente den. Zoals elke vereniging is het griezels aanwezig zijn die zullen aantal jeugleden kleiner dan men proberen de aanwezigen te laten zou willen en om de vereniging huiveren, zodat de zenuwen door bloeiend en actief te houden is een de keel zullen gieren. De aanvang is aanwas vanuit de jongere generatie om 20.00 uur en de entree is gratis, welkom. Kom en huiver Tijdens het open huis op vrijdag avond hoopt men niet alleen de oude bekenden te mogen begroe ten, maar ook een aantal nieuwe le-

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1