EHBO en brandweer oefenen verkeersramp Geen nieuwbouw NS-station Holten zamelt massaal chemisch afval in WEEK Bazar van HMV 16 en 17 oktober DEZE GRONDIGE RENOVATIE IS GOEDKOPER Rode Kruis Open Deur Flodder in De Schure Jubileum Priscilla Uontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Speelgoedbeurs peuterspeelzaal Hoitens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Hoitens Nieuws blad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 donderdag 8 oktober 1987 - 38e jaargang - nr. 40 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Mode Vorige week stond Holten duide lijk in het teken van de najaarsmo de. Maar liefst drie modebedrijven presenteerden hun creaties voor de komende maanden. Schuppert Mode en Wonnink Mode kozen daarbij voor het beproefde middel van de modeshow terwijl Hester's Mode drie dagen lang open huis hield. Gezien de grote belangstel ling moet heel vrouwelijk Holten er ondertussen weer helemaal up to date bijlopen. Freek "Geerne" was de eerste reactie van Freek ter Hoeven toen SV Hol ten-voorzitter Jaap van Doorninck hem afgelopen maandag vroeg of hij het erelidmaatschap van de vereniging wilde aannemen. Van Doorninck, die tijdens de leden vergadering zelf de voorzittersha mer neerlegde, had louter lovende woorden voor de man die al zo veel functies bij de SV heeft be kleed. Dat was wel even schrikken voor al die mensen die maandagavond langs het kleine viaduct bij de De- venterweg kwamen. De ravage die daar door een scharende vrachtwa gen met explosieve gassen was aangericht deed het ergste vermoe den. Gelukkig ging het hier om een gezamenlijke oefening van de Hol- tense EHBO en brandweer. Maar de bloedstollende taferelen waren er niet minder om. Klokslag zeven uur kwam bij de centrale gewestmeldkamer in De venter binnen dat in Holten een zeer ernstig verkeersongeluk had plaatsgevonden. Een kwartier later was de Holtense brandweer in vol ornaat aanwezig. Wat men aantrof tart elke beschrij ving. In de vrachtwagen de chauf feur met een nekfractuur en zijn bijrijder met een sleutelbeenbreuk en een hoofdwond, onder de wagen bekneld een ongelukkige fietser meteen verbrijzeld been, her en der over het asfalt geslingerd nog meer fietsers met allerlei vreselijke won den en breuken en in de wegkant en tegen het viaduct gedrukt twee vol ledig in elkaar verfomfaaide auto's, waaruit de geoefende luisteraar nog een zwak gerochel kon opvan gen. Toch konden al die slachtoffers niet meteen worden geholpen want een eerste inventarisatie leerde dat er LPG-gas uit de vrachtwagen lek te. Pas nadat dit euvel verholpen was konden de Holtense EHBO-ers hun reddende werk gaan doen. Daarbij bewezen de eigen caravan, maar ook de rampenwagen van de brandweer goede diensten. Voor de brandweer was het zaak de boel nat te houden en ondertussen te probe ren de gewonden te bevrijden. Dat lukte nadat eerst de vrachtwagen was opgekrikt en de twee auto wrakken uit elkaar waren getrok ken. De oefening nam zo'n dikke drie kwartier in beslag en stemde ieder een tevreden. Uiteraard waren zo wel bij brandweer als bij EHBO wel wat schoonheidsfoutjes geconsta teerd, maar daar is tenslotte zo'n oefening voor. Wat dat betreft kon men terugzien op een leerzame avond. Bovendien was men er aar dig in geslaagd de geheimhouding Menige niets vermoedende voorbijganger schrok zich het apelazerus bij de levensechte oefening van brandweer en EHBO. te bewaren zodat er niet al teveel slachtoffers die zich daar niets van publiek op af was gekomen. Daar- aan trokken en bekwaam hun rol toe nodigde de gestaag neerplen- bleven spelen. Tot in de ambulance zende regen trouwens ook niet. Wat toe die uiteindelij k iedereen weer in dat betreft een compliment aan de veilige haven bracht. Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen La ren se weg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Na de oproep van vorige week zijn de eerste antwoordkaarten voor de bloedafname-avond van het Rode Kruis weer binnen. Dit jaar bestaat niet de mogelijkheid de antwoord kaarten door een vrijwilliger thuis te laten ophalen. De donors van vorig jaar krijgen in ieder geval een oproepkaart thuis. Zij die voor de eerste keer bloed willen afstaan moeten hun antwoordkaart terug sturen. De avond staat gepland voor 26 oktober in de sporthal. In lichtingen: C.H. van Iperen-Esse- boom, Schoutenstraat 50, Holten. Tel. 05483-62126. De eerste Open Deurdienst van het nieuwe seizoen wordt gehouden op 11 oktober in de Nederlands Her vormde kerk. De dienst begint om 19.00 uur, de samenzang om 18.50 uur. De voorganger, ds. E. Warmink uit Nijverdal, zal ingaan op het the ma: Wat verwacht je van de kerk? Het koor „Toda" uit Rijssen ver leent medewerking aan deze dienst. De liefhebbers van al wat oud is in Holten kunnen opgelucht ademhalen. Hun vrees dat het stationsgebouw van de Nederlandse Spoorwegen tegen de grond gaat, is niet terecht. De NS heeft het Hoitens college van B en W laten weten dat het witte gebouw blijft staan. De nieuwbouwplannen blijken te duur. Ook de NS moet immers bezuinigen, waardoor de anderhalf miljoen gulden voor een nieuw station in Holten van de investeringslijst is geschrapt. Een grondige renovatie kan er nog wel van af. Wethouder H.J. Westerik bena drukt dat die renovatie ook inder daad grondig zal zijn. „Het is niet alleen een kwestie van even met de kwast erover hegn. Maar anderhalf miljoen vonden ze in Utrecht wat al teveel". De gemeente Holten voert al lange tijd besprekingen met de NS over de toekomst van het sta tion. Die gesprekken kunnen zich nu toespitsen op de aankleding van de directe omgeving. Goede par- keermogelijkheden, een betere busroute voor de OAD-streekbus- sen richting Hengelo en een wat vriendelijker inrichting van het stationsplein zullen bij dat overleg bovenaan de agenda staan. Wester ik: „Ik heb de indruk dat de NS wil meewerken aan een grondige aan pak. Voor hen is het ook van belang dat er met het oog op de reizigers uit Laren en Markelo goede par- Voor het tweede achtereenvolgen de jaar houdt HMV een bazar. Op vrijdag 16 en zaterdag 17 oktober wordt in zaal Vosman voor een iets andere aanpak gekozen dan vorig jaar. Zo is er dit jaar de van televi sie bekende marmottenbaan, waar een gokje kan worden gewaagd. De bazar is vrijdags geopend van 19.00 uur tot 22.00 uur en zaterdags van 10.00 uur tot 17.00 uur. Al enkele maanden is een aantal enthousiaste HMV-leden bezig met de organisatie. Zo is er al een grote collectie gebruiksvoorwerpen bij een gebracht. Daarbij zitten kin dertruien, sokken, knuffelbeestjes, panlappen, spreien, babypakjes (genaaid), poppenkleren, breipen dozen, nestkastjes, poppenwiegjes, zelfgemaakte jam, enz. Bovendien zijn er verschillende soorten tul penbollen te koop. Voor het ver maak is er verder een schietbaan aanwezig met als hoofdprijs een diepvriesklaar half varken. Voor de kleintjes is er een grabbelton en ook kunnen ze touwtje trekken. Ui teraard ontbreekt het Rad van Avontuur niet. Dit is gestalte gege ven met advertenties van Holtense winkeliers, die mooie prijzen ter beschikking hebben gesteld. keervoorzieningen zijn. Bovendien verwachten ze een toename van de verblijfsrecreatie en het daarmee gepaard gaande passagiersaanbod in Holten. Nee, over de kosten heb ben we het riog niet gehad. Ik neem aan dat we daar samen voor op draaien. Ik verwacht toch wel dat we begin volgend jaar met uitge werkte plannen kunnen komen voor di; inrichting". Gevoelig punt blijkt alleen nog het Wilhelmina-monument pal voor het station. Dit eertijds met veel bombarie onthulde geschenk van de Christelijke Oranjevereniging is in de loop der jaren dermate verval len, dat het een ontluisterende in druk maakt. Burgemeester Van Rappard ziet er weinig heil meer in om het monument nog op te knap pen. „Of er moet een gulle gever zijn die het wil bekostigen, maar het verkeert technisch gezien in zo'n slechte staat dat er nauwelijks nog eer aan valt te behalen". Een me ning die voorlopig niet door het hele college wordt gedeeld. Dorpshuis Langzaam maar zeker vordert ook de voorbereiding voor het nieuwe dorpshuis aan de Tuinstraat. Als alles verder naar wens verloopt, zal begin volgend jaar met de bouw kunnen worden begonnen. In de raad van november zal een voorstel worden behandeld om het geheel aanbestedingsgereed te maken ter wijl daama de daadwerkelijke aan besteding kan plaatsvinden. Daar voor zijn drie bouwbedrijven uitge nodigd. Als lezer van het Hoitens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 Tijdens het tweede in een serie van vier filmweekends draait zondag middag om 14.30 uur de film Flod der in De Schure. De zaal is open om 14.00 uur. Tot en met 15 jaar be taalt men f 3,50, daarboven komt een toegangskaartje op f 4,50. Voor de rest van het filmseizoen staan nog de films Labyrinth en Blonde Dollie op het programma. Zaterdagavond valt er wat af te lachen in De Schure. Onder leiding van mafkees/zanger/sologitarist André Manuel verzorgt dan de hu moristische liveband Fratsen een optreden. Aanvang 21.30 uur. Het vertrouwde gezicht op het NS-station blijft bestaan. Voor de Stichting voor Sociaal Cul tureel Werk betekent dit weer ver huizen. De winteractiviteiten daar van zijn juist van start gegaan in de voormalige kleuterschool aan de Tuinstraat, maar zo gauw de bouw begint moet men terug naar het Paalhuus. Weliswaar met gezonde tegenzin, maar wethouder W. Dal- huisen ziet geen andere mogelijk heden. „We hebben wel alternatie ven bekeken, maar aangezien bin nenkort wordt begonnen met de sloop van de semi-permanente aan bouw van het oude gemeentehuis, kan men daar ook niet terecht. In de wetenschap dat het hier een tij delijke zaak betreft, moet men er maar even vrede mee hebben". Camping Het college gaat ermee akkoord dat camping Ideaal aan de Schreursweg het aantal staan plaatsen voor stacaravans uit breidt. Eigenaar-exploitant Aan stoot had daarom gevraagd in ver band met de stopzetting van Twen- haarsveld als camping. Voor de aanpassing van Ideaal hoeven geen ingrijpende maatregelen te worden getroffen. Op dinsdag 3 november vindt weer de Speelgoedbeurs van de peuter speelzaal in Dijkerhoek plaats. Dit keer heeft men onderdak gevon den in het leegstaande winkel pand aan de H.J. Wansinkstraat 17. Daar kan men terecht van 09.30 uur tot 11.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan de peuter speelzaal. Inbreng van nog bruik baar, in goede staat verkerend speelgoed is mogelijk op maandag 2 november van 13.30 uur tot 14.30 uur in de H.J. Wansinkstraat. In lichtingen bij Mini Podt (tel. 63756). Sinds kort beschikt de peuterspeel zaal ook over een verrijdbare kast. Die werd gekocht van het geld (1000 gulden) dat men kreeg van de Stichting Comité voor Zomerpost- zegels. De verrijdbare kast komt goed van pas aangezien de peuter speelzaal niet over een eigen ruim te beschikt en in gebouw Bethamë steeds de spullen weer moet oprui men. De Geref. Vrouwenvereniging Priscilla herdenkt donderdag 8 oktober (hedenavond) in de Ontmoetingsruimte van het kerkelijk centrum de Kande laar het feit dat 40 jaar geleden de vereniging werd opgericht. De eerste presidente en mede oprichtster was mevr. F. Hoog- kamp-Wolting te Hoogeveen (de vrouw van ds. R. A. Hoogkamp die op 12 mei 1946 werd beves tigd in de Geref. Kerk te Hol ten). Veel is er sinds de oprich ting van Priscilla veranderd maar een ding is gebleven; na melijk dat de vereniging zich nog altijd buigt over het Woord van God en dat in elke vergade ring (eens per 14 dagen van sep tember tot Pasen) een van de le- den een inleiding houdt over een bijbels onderwerp met daar- na bespreking en gelegenheid tot het stellen van vragen. De dames A. Ekkelkamp-Beute, J. G. Klein Nagelvoort-Midde- 5 lesch en G. Reinink-Beldman zijn sins de oprichting lid. Het l gevarieerde programma voor I deze feestavond (aanvang 19.45 i u.), samengesteld door enkele leden, zal zeker in de smaak val- len. Holten, en dan met name de Holtense basisschoolkinderen, heeft massaal ge hoor gegeven aan de oproep van de gemeente om klein chemisch afval in te leveren. Afgelopen zaterdag toen de Afvalkaravaan vanuit Deventer voor het gemeentehuis arriveerde kon er maar liefst 100 kilo aan kleine batterijen en een even groot gewicht aan oude verfresten worden meegegeven. Het ludieke ge beuren, dat werd opgeluisterd door een muziekgroep en een heuse mascotte, betekende dan ook een stimulans voor de gemeente Holten om op de ingesla gen weg verder te gaan. Ambtenaar milieuzaken G.J. Brinkers ziet in ieder geval nog volop mogelijkheden om het inleveren van klein chemisch afval te be vorderen. Zowel bij de particulieren als bij het bedrijfsleven. "Ons inzameldepot op de Gemeen- tewerf loopt steeds beter" vertelt Brinkers. „Niet alleen is de glasin zameling (76.000 kilo in 1986) eri het verzamelen van landbouwplastic (31.000 kilo in 1986) in Holten stij gend, dat geldt ook voor klein che misch afval. Halverwege dit jaar hadden we al meer binnen dan in het hele vorige jaar". Verantwoor delijk wethouder H.J. Westerik beaamt dat. „Die gescheiden inza meling moeten we blijven stimule ren. Maar dat betekent wel datje er geld voor over moet hebben. Want gescheiden inzamelen is niet kos tendekkend. Wij zijn nu in overleg met het gewest Midden-IJssel om in gewestvorm een milieuvriende lijke manier te vinden om al dat af val te vernietigen". Op verschillende punten in Holten (fotografen) kunnen mensen al bat terijen inleveren. Als het aan amb tenaar Brinkers ligt worden die mo gelijkheden uitgebreid. „We gaan met verschillende winkeliers over leggen of zij hieraan willen meewer ken. Met grotere bedrijven als NIDO-Universal en drukkerij Heu- sinkveld hebben we al afspraken over het verantwoord verwerken van hun afvalstoffen. Dat werkt goed. Maar we moeten ook de parti culieren nog wat bewuster maken. Je hebt gauw de neiging om zo'n klein batterijtje maar even in de vuilniszak te gooien. Terwijl het vrij eenvoudig is die even apart te houden. Op ons depot voor klein chemisch afval weten ze er wel raad mee". In Holten is het depot gevestigd op de Gemeentewerf aan de Waagweg 4. Men kan er terecht voor het inle veren van o.a. verfresten, bestrij dingsmiddelen, medicijnen, foto- chemicaliën, kosmetica, restanten van afgewerkte olie en batterijen. De openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. veriweneulnVdeakarWam V°°T HollenMeer dan hon^r Mo batterijen en evenveel verfresten

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1