„Zo snel mogelijk meer aanleunwoningen Regionale campagne landbouwverkeer Dames Mintonette meteen al onderuit Najaarsvergadering ANBO: 't Klavertje „DE HOUTBEURS' NIEUWE C.V.-KETEL kleinNeldermanbv Programma 't Mossink BLOEMBOLLEN Hockeynieuws 't Klavertje. Doe-'t-zelf-centrum TEGELCENTRUM „HET STENEN TIJDPERK" VAN Grotestraat 96 MNSUMDGoor Blauwe druifjes 3*00 MAASKANT DONDERDAG 8 OKTOBER 1987 HOLTENS NIEUWSBLAD Boer Hammink: Je kijkt, ziet de auto ver weg en denkt: nu kan ik". Onder de intrigerende slogan „Let op landbouwtrekkers, landbouw trekkers let op" is Veilig Verkeer Nederland een regionale voorlichtings campagne gestart. De provincie Overijssel registreert per jaar ongeveer 270 ongelukken met landbouwvoertuigen. Omdat er in verhouding tot het overige verkeer maar weinig landbouwtrekkers zijn en deze trekkers in de regel maar korte afstanden op de openbare weg afleggen, is deze ac tie zeker gerechtvaardigd. De praktijk heeft aangetoond dat veel van de ongelukken te voorkomen zijn wanneer men het rijgedrag meer zou aan passen aan de bijzondere omstandigheden die het landbouwverkeer nu eenmaal met zich meebrengt. Vanzelfsprekend stond daarbij een grondige analyse van de ver keersongelukken in het landbouw verkeer voorop. De grote snelheids- verschillen tussen het landbouw- en overige verkeer zijn een grote boosdoener. Die leiden vaak tot on verwachte situaties, welke weer ge vaarlijke verkeersmanoeuvres tot gevolg hebben. Met name wanneer het landbouwverkeer de openbare weg wil verlaten of oprijden, ont staan er levensgevaarlijke situa ties. Zeker als de trekkers links af slaan en daarbij de andere weghelft passeren, is het risico dubbel zo groot. Naast het tegemoetkomen de verkeer bestaat er ook gevaar van auto's, die nog snel willen inha len. Als de trekker daarbij ook nog een aanhanger heeft, duurt de ma noeuvre lang - met alle risico's van dien. Extra waakzaamheid van alle betrokken bestuurders is dus gebo den. Verder bestaat er nog steeds een misverstand over de voorrangs rechten van landbouwvoertuigen. Het begrip langzaam verkeer wordt door veel automobilisten verkeerd geïnterpreteerd. Hoewel een land bouwtrekker inderdaad langzaam rijdt, gelden hiervoor dezelfde voor rangsrechten als voor een auto. Verkeersschout Een man die in de praktijk regel- tig met het landbouwverkeer te ..aken heeft is verkeersschout Vet te van het parket te Almelo. Veel verkeersongevallen met trekkers, waarover een rechterlijke uit spraak is gevraagd, krijgt hij voor de justitiële balie. „Het goede van deze regionale campagne vind ik de dubbele bena dering", aldus de heer Vette. „Zo wel de landbouwers als de mede weggebruikers worden benaderd. Verkeer is tenslotte een samenspel en zeker bij deze materie boekje al leen resultaten wanneer beide par tijen hun rijgedrag aanpassen aan de omstandigheden. De landbou wers die met landbouwvoertuigen rijden, zullen zich zeker bewust zijn van hun verantwoordelijkheid ten aanzien van de verkeersveiligheid. Maar deze aandacht wil nog wel eens verslappen door bijvoorbeeld de tijdsdruk die met het oogstwerk gepaard gaat. Ook wil het onder houd wat de verlichting van de voertuigen betreft wel eens in het gedrang komen door o.a. het inten sieve gebruik ervan. De bewoners in Overijssel zullen tijdens de landbouwactie op vele manieren met de campagnebood- schap geconfronteerd worden, o.a. door affiches langs de weg, radios pots op Radio Oost, de inzet van promotieteams en de uitgifte van vele tienduizenden folders en stic kers. Aan de landbouwers worden maar liefst 20.000 boekjes met ge detailleerde informatie over veilig landbouwverkeer toegestuurd. Ook naar het landbouwonderwijs toe worden initiatieven onderno men, namelijk in de vorm van een speciaal lespakket over de ver keersveiligheid van het landbouw verkeer. Bijna alle landbouwscho len in de regio zullen dit lespakket in hun normale lesprogramma op nemen. Boer Hammink Hoewel het trekkerongeluk al weer enige tijd geleden plaatsvond, ligt die dag boer Hammink uit Wierden nog vers in het geheugen. „Ik kwam met de kunstmeststrooi er achter mijn trekker terug van het land. Mijn boerderij ligt aan de provinciale weg tussen Wierden en Nijverdal. Er is geen ventweg zodat je wel tussen het gewone verkeer moet rijden. Om de boerderij te be reiken moest ik links afslaan en de weg oversteken. Ik parkeerde mijn trekker eerst aan de kant van de weg om de verkeerssituatie goed op te kunnen nemen voordat ik zou optrekken. Ondanks mijn oplet tendheid werd ik door een auto ge grepen die van achteren kwam. De klap was verschrikkelijk, mijn trek ker sloeg over de kop en brak zelfs in tweeën, was dus total loss. Won der boven wonder was ik maar licht gewond en kan ik het nog navertel len". Boer Hammink is nog duide lijk onder de indruk van het ver keersongeluk, geëmotioneerd ver telt hij verder: „De auto die mij pakte reed erg hard, in ieder geval boven de 100 km per uur. Door die hoge snelheid kon ik de afstand niet goed schat ten. Je kijkt, ziet de auto ver weg en denkt, nu kan ik. In enkele secon den zit die auto dan onder je trek ker. Toch had ik schuld omdat rechtdoorgaand verkeer altijd voorrang heeft. Later is die schuld vraag omgezet naar 50% voor beide partijen, omdat die auto zo hard reed". Voor de week van 10 oktober tot en met 16 oktober 1987. Zaterdag: 13.30-18.00: Mintonette. 20.00-21.00: Klaasses. Maandag: 08.10-15.30: Scholenge meenschap. 17.00-18.00: Gemeentepersoneel. 18.30-22.30: Badmintonclub Hol ten. Dinsdag: 08.10-15.30: Scholenge meenschap. 16.15-22.30: Mintonette. 22.30-24.00: Blauw-Wit. Woensdag: 08.10-15.30: Scholenge meenschap. 18.30-22.30: Badmintonclub Hol ten. 22.30-23.30: Wegstapel. Donderdag: 08.10-16.30: Scholen gemeenschap. 16.30-22.00: SV Holten, afd. hand bal. 22.00-23.30: SV Holten, All Stars. Vrijdag: 08.10-15.30: Scholenge meenschap. 18.30-22.00: Mintonette. In de donderdagmiddag in café restaurant Vosman gehouden na jaarsvergadering van de ANBO (Algemene Ned. Bond voor Oude ren) afdeling Holten werd o.m. ge sproken over de Stichting Welzijn Ouderen, samenwerking met de andere ouderenbondsafdeling de PCOB en de huisvesting van oude ren in Holten. Mevrouw J. Kie- boom-Akkerman werd bij accla matie en onder applaus gekozen tot voorzitter, nadat zij deze func tie al tijdelijk had vervuld. (Zij heeft in Vlaardingen al eerder met dit bijltje gehakt). In haar openingswoord heette zij in het bijzonder welkom de heer G. G. Post oud-burgemeester van Landsmeer te Markelo en lid van het hoofdbestuur van de ANBO, die een lezing hield over doelstel ling en betekenis van de ouderen bonden. Ook de pas benoemde ge westelijke steunfunctionaris, de heer G. Schoutsen te Zwolle die kwam vertellen over zijn onder steunende taak voor de afdelingen, was aanwezig. „Donkere wolken trekken zich boven ons", zei de pas gekozen voorzitter, wijzende op de voor sommigen fatale inhoud van de miljoenennota. Van een ouderen beleid is dan ook nauwelijks spra ke, omdat de bezuinigingen aan de orde van de dag zijn. Voor hen die alleen van de AOW moéten leven ziet het er dan ook erg somber uit, meende zij. In onze strijd voor ver betering staan we samen sterker dan alleen, aldus mevrouw Kie- boom. Afvaardiging Mevrouw Kieboom werd door de vergadering aangewezen om de af deling te vertegenwoordigen in de Stichting Welzijn Oudéren, die waarschijnlijk in het vooijaar van 1988 van start gaat. Zij komt in de plaats van secretaris Beijers. Deze stelde dit zelf voor opdat zij vanaf het begin de ontwikkeling kan meemaken. Hoofdbestuurslid Post drong er sterk op aan, dat men zo sterk mogelijk in het stichtingsbe stuur vertegenwoordigd is, ook in het dagelijks bestuur. De vergade ring sprak er haar teleurstelling over uit dat de totstandkoming van de stichting zo lang op zich laat wachten. Bij het punt „Aanvragen van subsidie voor lezingen in 1988" werd gezegd dat het samen goedko per kan. De heer Beijers merkte op, dat over samenwerken met de PCOB in het bestuur reeds gespro ken is. „Dat moet echter groeien en even z'n tijd hebben". In de Stuur groep Ouderenwerk is een voorstel van hem en de heer De Groot van de PCOB aangenomen om b. en w. te adviseren de ouderenbonden f 150.- subsidie te geven voor de or ganisatie. Dit moet komen uit de pot van f 10.000.- die dit jaar op de begroting staat en waarvan f 5000.- voor dag- en nachtopvang naar De Diessenplas zal gaan. Mevrouw Kieboom was wat terughoudener over die samenwerking. Zij wil eerst de eigen afdeling versterken en er een hechte groep van maken. Mevrouw A. de Boer en de heer U. de Jong zullen met voorzitter en se cretaris deelnemen aan de cursus „Wonen" die op de vier dinsdagen van november door de gewestelijke kadervormingscommissie van de ANBO in Nijverdal gehouden zal worden. Als men inspraak wil krij gen bij de gemeente en in de wo ningstichting Onze Woning over het hele woongebeuren in de ge meente, dan is daar enige deskun digheid voor nodig zei de secreta ris. Opgemerkt werd dat er momen teel 19 aanleunwoningen gebouwd worden bij De Diessenplas terwijl er meer dan tachtig gegadigden voor zo'n woning zijn. Er zal bij de gemeente aandrang uitgeoefend moeten worden om zo snel moge lijk meer van deze woningen te bou wen. Aan het slot van de bijeenkomst schetste hoofdbestuurslid Post be langenbehartiging als het hoogste doel van de bond. Ouderen met al leen AOW of een klein pensioentje hebben het zeer moeilijk. Hun inko men is met 14% achteruit gegaan. Het hoofdbestuur zal in samenwer king met de beide andere bonden de regering een halt moeten toeroe pen. Maar ook op het sociaal-cultu rele vlak is de invloed van de bond onmisbaar. De afdelingen zullen de gezelligheid niet uit het oog moe ten verliezen, want zij vormen on der meer het bindend element tus sen de leden. De hockeyclub Holten heeft een zeer doelpuntrijk weekeinde achter de rug. Uitblinker daarin was jon gens B. Met liefst 21-0 stuurden deze Jongens hun tegenstanders van Bully naar huis. Het is natuur lijk fantastisch om een wedstrijd te winnen, maar wanneer het niveau verschil te groot is, is dit het resul taat. Ook Jongens A lijkt zijn draai gevonden te hebben. Hoewel het een team is met beginnende en ge oefende spelers, hebben zij afgelo pen zaterdag met 6-0 van Avanti gewonnen. Voor de toeschouwers was het een leuke wedstrijd. Maar ook de meisjes weerden zich uitstekend. Meisjes A won van Bully met 4-0. Zij speelden een leu ke wedstrijd, op kunstgras, wat naar Holtense begrippen nog steeds een grote luxe is. Meisjes BI speelde ook op kunstgras en dan blijken de daarin aanwezige talen ten (Jo-Ann en Kittima zitten in de laatste selectie voor het oostelijk B-team!) uitstekend uit de voeten te kunnen: 6-0 was de eindstand. Overige uitslagen: Bully C2-Meis- jes C2 5-2, Hengelo C4-Jongens C 1- 7, Goor Dl-Jongens 5-0, Veteranen B-Bully 1-4. Afgelopen zaterdag speelde het eerste damesteam van Mintonette haar eerste wedstrijd in de derde di visie. De dames moesten meteen bij een wel erg verre tegenstander op bezoek: bij Pegasus in Ter Apel (Gr.). Na een reis van IV2 uur moes ten de dames dan ook eerst even „bijkomen" in de kantine van de sporthal.' Daarna begon het Hol tense debuut in de derde divisie. De wedstrijd werd gespeeld op hetcentre-court" samen met het fenomeen tweede scheidsrechter en lijnrechters allemaal nieuw voor Mintonette. Hoewel de warming- up goed verliep, werden de Holten- se dames in de eerste set snel op een flinke achterstand gezet. Pegasus speelde gedegen en vooral met zelf vertrouwen, terwijl Mintonette veel te aarzelend en voorzichtig was. Bij een 13-6 achterstand kwa men de Holtense dames pas in hun spel. Dit bleek te laat te zijn voor de eerste set, die met 15-10 verloren ging; maar het bood perspectieven voor de tweede set. In die tweede set werd de stijgen de lijn voortgezet. Bij vlagen kwam het snelle Holtense spel tot uiting, waardoor de strijd gelijk opging tot 13-13. Toch werden nog teveel dom me persoonlijke fouten gemaakt en trok Mintonette weer aan het kortste eind: 15-13. In de derde set was de fut eruit en leken de dames de strijd op te geven. Wat de hele wedstrijd maar moeizaam ging, lukte in de derde set helemaal niet meer: de dames zagen geen kans hun eigen spel te spelen. Door de geringe lengte in de ploeg moet Mintonette het hebben van snel spel en goede veldverdediging. De dames lieten zich meeslepen in het wat tragere spel van Pegasus. De Groningse ploeg liep daardoor in die derde set zonder moeite over Mintonette heen: 15-5. De 3-0 nederlaag is zonder meer een teleurstellend begin van de competitie. In deze wedstrijd bleek duidelijk dat Mintonette met te weinig zelfvertrouwen speelde en niet aan haar eigen spel toekwam. Laten we hopen dat het de onwen nigheid rond het debuut in de der de divisie was. Volgende wedstrijd een zware thuiswedstrijd tegen Flash uit Nijverdal; dit team ein digde vorig seizoen als derde. Aan vang 16.00 uur in sporthal 't Mos sink. Flash 3-Mintonette 2 (dames) 2-2. Tegen het zeer geroutineerde team van Flash, heeft Mintonette de volle winst niet kunnen grijpen. Nadat de eerste set met 15-11 verlo ren werd, werd in de tweede set met een iets gewijzigd team Flash on der druk gezet. Vooral de aanval over het midden was een geducht Holtens wapen (7-15). De derde set was bij een 11-13 voorsprong bijna beslist, maar onzorvuldig spel zorg de ervoor dat Flash toch nog won (15-13). In de vierde set stelden de Holtense dames weer orde op za ken (7-15), zodat toch nog één punt kon worden meegenomen naar Holten. Dames vijfde klas Dit seizoen heeft Mintonette we derom drie damesteams in de vijfde klasse. Het derde team nam een wel zeer spannende wedstrijd (met set uitslagen van in de twintig punten) één punt vanuit Markelo mee naar huis, terwijl het vijfde team verras send een puntje pakte van Ledo uit Almelo. Het vierde team was deze week vrij. Alhoewel de heren de eerste over winning van de competitie op zak leken te hebben na 4-15 en 13-15 set winst en een 8-13 voorsprong in de derde set, werd er toch nog verras send een gelijkspel gehaald. Vooral de eerste twee sets, werd duidelijk waarom deze ploeg hoog hoort te eindigen. Met enorme aanvals- kracht werd de tegenstander ver nederd. In de derde set bleek echter dat ook de verdediging in orde was, tot de fatale scheidsrechterlijke dwaling bij 13-13. Toen ging het mis en werd de set verloren met 15-13. In de vierde set was de inzinking compleet. Met 15-2 werd verloren, overmorgen spelen de heren in Hol ten de derby tegen het eerste heren team van Mintonette. Een broeder strijd op het scherp van de snede. HVC 3-Mintonette 3 (heren): 0-3. De heren van het derde team moes ten hun eerste wedstrijd uit spelen in Den Ham tegen HVC 3. De eerste set werd vrij gemakkelijk met 15-7 gewonnen. De tweede set was ei genlijk een kopie van de eerste set stand 15-9. Voor de derde set sprak coach Arno de volgende woorden: „Jongens we gaan zo rustig door, dan pakken wij de derde set ook even." In het begin leek het er ook wel op, maar bij de stand 9-0 kwam de klad er in. Puntje voor puntje werd weggegeven. Gebrek aan con centratie. Door ingrijpen van Arno werd de setstand toch 15-9. Al met al een 3-0 overwinning. Wie zoekt er nog werk voor 20 uur per week en denkt geschikt te zijn voor het zelfstandig werken in ons cafetaria Sollicitaties vanaf 16.00 uur: nnmsRtraat ifld Hnltfin™ Dorpsstraat 18d Holten" tel. 05483 - 62998 Dorpsstraat 24a - tel. 05483-6 11 06 Holten hout plaatmateriaal lijstwerk panelen ijzerwaren sloten elektrisch sanitair verf beitsen behang lijmen vulmiddelen gordijnaccessoires P.V.C. buizen golfplaten kasten Const. Huygensstraat 25-35 Tel. 05700-4 34 24 Deventer Boven 100.- gratis thuis H 05470-7 54 62 Ala 5 jaar, nu al een begrip op tegelgebied. ELECTRO-RADIO-TV J. BROEKMAAT Larenseweg 18, Holten AUDIOSET 2x60 W boxen 649.00 Zelfde set met CD 999.00 WALKMAN vanaf 39.50 TV 70 CM met TT 2118.-voor 1798.00 TV 63 CM met TT 1878.-voor 1598.00 TV 55 CM met TT 1708.-voor 1448.00 VIDEORECORDER met afst. bed. v.a. 1098.00 VIDEO RECORDER met afst. en v.p.s. 1448.00 MAGNETRON met draaiplateau 455.00 STOFZUIGER H.E. van 369.- voor 249.00 STOFZUIGER H.E. van 499.- voor 349.00 VENTILATORKACHEL 2000 w. 49.50 DROGER 5 kg links-rechts 998.00 VAATWASSER BOSCH 1199.0CL Voor onderhoud of vervanging van stalinrichtingen Broekhuis Kromdijk Deventerweg 79 7451 MC Holten Tel. 05483-6 12 65 J. Kromdijk - 6 24 81 MINTONETTE MINTONETTE Wacht u nog even met het kopen van De volleybalver. Mintonette komt volgende week bij u aan de deur. Wij bieden u zakjes met: Kamerhyacinten «rosé 4.50 Krokussen wit/blauw 3.75 Anemonen gemengd 3.00 ALLES EXPORTKWALITEIT nog voor de winter geïnstalleerd!!! Vraag vrijblijvend offerte bij: Kol weg 86, tel: 6 13 32 Mazda 323 HB 1982-1985 Mazda 323 Sedan1981-1982-1983 Mazda 626 Sedan 2.0 GLX1984 Mazda 626 Sedan 1.61980 Mazda 626 Sedan 2.0 SDX met LPG1982 Mazda 626 HB LX diesel1985 Datsun Cherry1980 Volvo1982 FiatZastava 1985 Skoda 120 LS1983 Fiat Ritmo 85 S 1983 Opel Ascona met LPG1981 Opel Ascona 1.6 SR 1983 Ford Escort 1.6 Automaat1980 Mitsubishi 2.3 Turbo diesel 1980 SPIJKSTAAL WINKELWAGEN ook zeer geschikt voor kampeerauto AUTOMOBIELBEDRIJF Holterweg 2,7475 AV Markelo, tel. 05476-24 54.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 11