Blauw Wit won verdiend Resultaten sv Holten Open huis Kleine Keizer goed bezocht Blauw Wit zaalvoetbal in de lift Uitslagen junioren Atleten goed op dreef Flessenactie Scouting Opbrengst PIT collecte Actie kinderzegels van start HOLTENS NIEUWSBLAD voor 3 modeshows op woensdag 30 september in onze zaak in Holten. ENTREE KOFFIE GRATIS DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1987" De aanvangstijden zijn: 's middags 13.30 en 16.00 uur 's avonds om 19.00 uur. treffender in de afwerking, hetgeen resulteerde in een 2-1 achterstand met de rust. Na de rust gingen de Holten-jongens er nog iets steviger tegen aan en D.E.S. kwam er niet meer aan te pas. Holten scoorde zelf nog twee fraaie goals, waardoor ook deze wedstrijd werd gewonnen met 3-2. Enter Fl-Holten F1 3-3: Een goed en hard werkend Holten, kwam BLAUW WIT - Zonder de gebles seerde verdediger Gerben Bel- dman en aanvaller Harry Kolk man van meetaf strijdvaardig en zeer gemotiveerd heeft in de thuis wedstrijd tegen Daarle I een nipte maar verdiende 2-1 zege behaald. De uitslag had royaler moeten uit vallen want er werden een hand vol beste kansen gemist. Reeds in de zesde minuut kreeg John Schalk een prima kans om de score te openen maar hij trapte bij z'n inzet in de grond en zo bleef het bij een rollerje waarmee de Daarle- goalie wel raad wist. Vlak daarop kreeg Hans Stam een droomkans maar hij schoot rakelings naast. Na 20 minuten kwamen de gasten op 1- 0 door Gert Mollink uit een straf schop (een presentje van de scheidsrechter!) die naar de witte stip wees na een heel lichte overtre ding van Harry ten Wolthuis. Blauw Wit bleef hierna sterk aan dringen en kwam in de 33e minuut door Gerwin de Velde - uit een han dig trekballetje van Hans Bekker- nens - langszij. Enkele seconden voor rust had Jan Vrugteveen be paald pech toen z'n keiharde loeier strandde op de linkerpaal. Na de thee met Harry Paalman ingeval len voor de ernstig aan een knie ge blesseerde André Stam - kwam Blauw Wit door John Schalk na een lange rush en uitspelen van 3 „Daarlenen" alleen voor de doel man die kansloos was bij een lage schuiver in de rechter beneden hoek (2-1). Blauw Wit hield hierna de gasten onder druk maar uit de counter leek het 2-2 te worden toen de midvoor alleen op doelman Eel- eo Spijker afging die met een flit sende reactie een doelpunt wist te voorkomen. Tien minuten voor tijd kwam Hans Dijkink in het veld voor de moegestreden verdediger Henry Stam die een prima partij speelde. In da slotfase kreeg Hans Stam een schitterende kans op 3-1 maar die ging teloor door „pinge len". Naar Marle In Marle bij Hellendoorn mag Blauw Wit traditiegetrouw weer re kenen op een moeilijke wedstrijd. Een pluspunt voor de thuisclub is het aan de kleine kant zijnde speel veld dat vaak in een minder goede conditie verkeert. De Marlenen de den het tot nog toe goed door thuis met 2-0 te winnen van Markvogels (Markelo) en een puntje te pakken bij Sportlust in Glanerbrug. De wedstrijd die om half 3 begint zal worden geleid door scheidsrechter Mark Brunsveld. Blauw Wit 2 - Excelsior 5 Deze wedstrijd was er één waar Blauw Wit nogal tegenop zag door dat enkele spelers niet beschikbaar waren. Het bleek echter al spoedig dat de vrees niet terecht was. Met goede aanvallen, kwam men ge vaarlijk voor het Excelsior-doel. Na ruim 10 minuten kon Hans Aan stoot de score dan ook openen. Ex celsior kon na ruim een half uur iets terug doen en met een mooie lob vanaf dé zijkant werd de gelijkma ker gescoord. Blauw Wit had het na dit doelpunt even moeilijk, maar met name Albert Slotman speelde verdedigend een prima partij. In de tweede helft begon Blauw Wit wat behoudender en hierdoor kwam er voorin ruimte. Henk Aanstoot die ook prima op dreef was, wist prima gebruik te maken van de ruimte (2- 1). Excelsior moest nu komen en dit leverde dreigende situaties op bij de uitvallen. Doelman Erik Jansen moest ook enkele malen handelend optreden om de voorsprong vast te houden. Met Erwin Saalmink voor Johan Bolink en Tonnie Beidman voor de geblesseerde Jan Paalman werd in de laatste 10 minuten de voorsprong nog tot 3-1 vergroot toen Henk Aanstoot de verdedi ging en keeper prachtig uitspeelde. Dat Hans nog een strafschop miste deed niet meer ter zake, de eerste overwinning is binnen. Markvogels 2 - Blauw Wit 3 Met goed voetbal heeft Blauw Wit een punt meegenomen uit Mar- kelo. Met name in de eerste helft liet het derde goed aanvallend voetbal zien. Met goed storend werk werd de Markvogels-defensie vaak in de problemen gebracht. Dit - leidde o.a. tot een strafschop die het spel was nu niet zo goed, er werd slordig gespeeld en Markvo gels profiteerde hiervan 1-0. Blauw Wit stelde hierna orde op zaken en het was Ronnie die 1-1 scoorde. De tweede helft was niet om over naar huis te schrijven. Ondanks dit slechte spel kwam BI toch op voor sprong door Han. Markvogels kreeg voldoende kansen op de ge lijkmaker, maar Blauw Wit had het meeste geluk èn dus twee punten. Blauw Wit El-Haarle El Blauw Wit dat de eerste westrijd had verloren, wilde thuis de eerste punten pakken. Doordat het hele team veel inzet toonde kon de goed spelende Hans Stam voor 1-0 zor gen. In de 2e helft deed Blauw Wit er nog een schepje bovenop en zette de tegenstander goed onder druk en op ruime achterstand. Gerben „Menzo" deed later ook maar mee en scoorde ook nog enkele malen. Eindstand 7-0. Nijverdal E2-Blauw Wit E2 Ook- de tweede competitiewed strijd wist Blauw Wit met ruime cij fers te winnen. Dit keer werd er ook goed gevoetbald en vooral het sa menspel was goed. De keeper kon ook meedoen want hij kreeg geen bal. Rust 0-6. Blauw Wit bleef ook na rust goed doorgaan en wist nog 6x te scoren. Doelpuntenmakers: Marco 5x, Mike 2x, Chun Ning lx, Gert Jan lx, Erwin 2x, Ronnie lx met het mooiste doelpunt van de wedstrijd, een prachtige lob over de keeper. Eindstand 12-0. Blauw Wit neemt in dit seizoen weer met 2 teams deèl aan het zaal voetbal. Het le team is ingedeeld in de 2e klasse C met allemaal onbe kende tegenstanders qua sterkte. Er werd dit seizoen gestart met een bekerwedstrijd tegen het sterke team van Drienerio. Na een verras sende 2-1 voorsprong bij rust, moesten de Blauw Witters zich in de 2e helft gewonnen geven. Toch een keurig resultaat tegen deze uit de hoofdklasse gedegradeerde ploeg. Donderdag 17 september werd de eerste comp. wedstrijd gespeeld in Vroomshoop tegen de Stobbe I. Blauw Wit had eerst geen vat op de gastheren en stond binnen 10 mi nuten met 3-0 achter. Geleidelijk liep het beter en werd de achter stand bij rust bepaald op 3-2. In de 2e helft nam Blauw Wit meteen het initiatief over en drukte na 4-4 in korte tijd door naar een 7-4 zege. Donderdag 24 sept. (hedenavond) speelt het eerste om 22.00 uur thuis in sporthal 't Mossink tegen Stevo I uit Geesteren, voor Blauw Wit een totaal onbekende tegenstander. ENTER 3 - HOLTEN 2 3-3 De eerste helft was een attractief schouwspel met van beide kanten goed spel. Enter opende de score maar Holten had binnen de minuut het antwoord klaar. Een uitglijden de Henk Warrink kon niet voorko men dat Enter nog voor rust een voorsprong nam. Ook de tweede helft kwam Holten met goede aan vallen terug. Snoekie brak op rechts door en speelde de bal op het juiste moment af op Geijan, die be heerst 2-2 scoorde. Rond de 25e min. kreeg Holten een vrije trap te nemen op de rand van de zestien. Henk Veneklaas bracht met een magistraal doelpunt Holten aan de leiding. Een defensief misverstand betekende 3-3. HOLTEN 3 - LUCTOR 2 1-1 In de eerste helft toonden beide partijen gebrand op de overwin ning te zijn, doch tot scoren kwam men vooreerst nog niet. Dat zou na de thee snel veranderen. Luctor koos de aanval en maakte 0-1. Hier na werd Holten sterker en counter de gevaarlijk. Uit een goede voorzet van H. A. kopte Tonnie L, de bal keurig in het doel. Holten kreeg hierna nog enkele goede mogelijk heden maar het bleef bij het tweede gelijkspel. HOLTEN 5 - P. H. 13 3-2 Na de nederlaag van vorige week tegen De Zweef heeft Holten 5 in de thuiswedstrijd tegen P. H. de eerste punten gepakt. Wellicht gemoti veerd door de groepsfoto (voor de wedstrijd gemaakt in het bijzijn van haar sponsor ,,'t Bonte Paard") ging men vanaf de aftrap in de aan val. Het eerste doelpunt van de te ruggekeerde G. Z. liet niet lang op zich wachten. Door beter veldspel werd het voor rust nog 2-0 via een fraaie kopbal van H. v.d. V. Na de thee liet Holten haar tegenstander beter in het spel komen en prompt werd het 2-1. De thuisclub stroopte de mouwen nogmaals op, E. W. zorgde voor de bevrijdende 3-1. Door een slippertje in de achter hoede kon P. H. even voor tijd het verschil tot één terugbrengen. HOLTEN 6 - LUCTOR 4 3-2 Na de ongelukkige nederlaag van vorige week heeft Holten 6 zich uit stekend hersteld. Door een onop lettendheid van de verdediging werd het zesde al snel op een 0-1 achterstand gezet. Goed doorzet ten van Henk V. leverde een paar minuten later de gelijkmaker op. Op slag van rust scoorde Jaap S. met een schitterend schot van de vleugel 2-1. Luctor gaf zich nog niet gewonnen en kwam opnieuw langs zij. Met nog 10 min. te spelen onder nam „de Grieze" een prachtige rush, waaruit Anton T. beheerst de winnende goal maakte en Holten de verdiende overwinning schonk. Holten Bl-Sportclub Rijssen BI 7-0: Holten speelde een goede le helft en wist deze, na enige kansen te la ten liggen, met een 2-0 voorsprong te beëindigen. Na de rust verzwak te Holten en hier en daar kwamen toch wat kansen voor de gasten, echter deze werden niet benut. Holten herstelde zich goed en na een paar doelpunten kon de voor sprong verder uitgebouwd worden tot een eindstand van 7-0. Met een paar mooie doelpunten. Misschien iets voor Mario Been. Enter Dl-Holten Dl 8-1: Holten Dl nam deze zaterdag geen halve maatregelen. Enter kwam er niet aan te pas. Met goed combinatie spel werd het voor rust al 5-0. Er za ten enkele beauty's tussen, waar onder een kopbal uit het boekje. In de tweede helft nam Holten het iets te gemakkelijk op wat hen op een tegendoelpunt kwam te staan. En ter slaagde er verder niet in te sco ren, daardoor liep de eindstand op tot 8-1. Holten El-Enter Vooruit El 1-1: De Holter jongens hebben tegen een beter combinerend E.V.-ploegje een verdienstelijk gelijk spel be haald. E.V. bleek in de eerste helft niet in staat de snel verkregen voor sprong uit te breiden, waarna een hardwerkend Holten in de tweede helft de wedstrijd meer naar zich toe trok en dan ook verdiend 1-1 scoorde. D.E.S. E2-Holten E2 2-3: Vorige week werd voor de competitie, de eerste wedstrijd tegen Nijverdal E2 met 4-2 gewonnen. Nu werd er op hetzelfde terrein geoefend tegen D.E.S. E2. In de eerste helft was Holten beter, maar D.E.S. was doel- Goed op dreef waren de Holtense atleten zaterdag bij een 20 km. stra- tenloop te Heerde, Gerard Bel dman in 1 uur 14.12 min werd twee de bij de veteranen. Hij moest nog nipt Chris Ofiringa in 1 uur 13.55 min., negende in totaal, voor laten gaan. Ap Koetsier deed er 1 uur 28.46 min. over. In de schitterende bossen van 't Joppe was afgelopen zondag de zo veelste zessprongloop. Benny Op- hof liep de 7,5 km. in 33.15 min. Echtgenote Dine is duidelijk beter in vorm getuige haar 36.12 min. Hendrik Markvoort, eindelijk weer op wedstrijd nivo actief, finishte verdienstelijk in 1 uur en 8 sec. International Ap Koetsier deed er 1 uur 5 min en 16 sec. over. Programma: Zaterdag 26 september: Kastelen loop te Vorden, 2,5-5-10-15 km, Apenheulcross te Apeldoorn, 3,5-7- 14 km. Zondag 27 september: Internatio nale halve marathon Twente-Ol- denzaal, 21,2-10,5 km. Prestatielo pen te Buurse, 1,5-2,5-3,8-7,6-11,4- 15,2 km. voor rust op een 2-1 voorsprong, door doelpunten van Bart en Rob. Na rust kwam Enter op gelijke hoogte, nam vervolgens een voor sprong 3-2. Onze jongens gingen onverbetelijk voort en kwamen 1 minuut voor tijd door Bart op 3-3. Haarle F2-Holten F2 0-13: Na de ruime nederlaag van vorige week moest deze groep nu aantreden te gen Haarle F2. Nu bleken de rollen omgekeerd en wij voetbalden er lustig op los zodat wij bij rust reeds met 5-0 voorstonden. Dat de koek nog lang niet op was blijkt wel uit de einduitslag: 13-0 overwinning. Een behoorlijk aantal goed gemo tiveerde mensen bezocht zondag de Kleine Keizer om nader geïnfor meerd te worden over vele nieuwe acitviteiten die voor het seizoen 1987/1988 op het programma zijn gezet. Buitengewoon groot was de be langstelling zowel van vrouwen als van mannen voor het nieuwe af slankingssysteem. De komende weken zijn reeds bijna volgeboekt. Naast een aantal nieuwe gasten voor het sauna-en zonnebadgebeu- ren, was er een goede belagstelling voor de cursussen op het terrein van persoonlijke groei en bewust wording. Ook was er voldoende ani mo voor een nieuwe service van het gezondheids-en ontspanningscen trum, de consulten en behandelin gen van een drietal alternatieve hulpverleners/therapeuten. Zo zal op maandag en dinsdag mevrouw A. Smitz uit Haaksbergen de Touch of Health- behandeling gaan toepassen voor kinderen met leer moeilijkheden en volwassenen met klachten als moeheid, lusteloos- Op zaterdagmórgen 26 september houden de leden van Scouting Hol ten een inzamelingsactie van fles sen, waarvan het statiegeld ge bruikt gaat worden voor de aan schaf van nieuwe tenten en spelma teriaal. Als de bevolking van Holten even als vorig jaar zou willen meewerken aan het welslagen van deze actie, kunnen er in ieder geval twee ten ten gekocht worden. Mocht men geen oude flessen voor handen hebben, dan houdt de groep zich ook aanbevolen voor een jaarlijkse bijdrage in de vorm van een donateurschap. heid en 'vreet'zucht. Zowel 's mid dags als 's avonds kan men bij haar terecht. Zij houdt maandagavond 28 september om 20.00 uur een open les voor belangstellenden. De toegang kost 5,- of ƒ7,50 voor een echtpaar. Tevens zullen twee paranormale hulpverleners en magnetiseurs op dinsdag en vrijdag overdag en op woensdag 's avonds spreekuur hou den. Voor de diverse cursussen en met name voor oki-do yogaleer, voor de cursus intuïtieve ontwikkeling en een cursus psychologie van het da gelijks leven zijn nog inschrijvin gen welkom. Dat geldt ook voor een oefencursus Shiatsu (meridiaans massage) en Do-in(meridiaan-zelf- massage). De onlangs in Holten gehouden PIT collecte heeft een bedrag van 2942,65 opgebracht. Het geld is be stemd voor de geestelijke verzor ging van militairen. Bij deze wor den alle gevers en de collectanten hartelijke voor hun bijdrage en me dewerking bedankt. Woensdag 30 september start de jaarlijkse kinderpostzegelactie. Dan gaan de kinderen op pad om huis aan huis bestellingen voor de kinderpostzegels en ansichtkaar ten op te nemen. De opbrengst is voor kinderen in achterstandssitu aties, kinderen die worden be dreigd in hun opgroeien en hun ontwikkeling. Markvogels Bl-BIauw Wit BI Blauw Wit startte in bijna dezelf de formatie als vorige week. Alleen door Henk Bolink werd benut. Markvogels kwam nog terug tot 1- 1, maar via een snelle counter be paalde Henk Stam de ruststand op 1-2. Na rust werd gast-doelman „Gait" enkele malen op de proef ge- steld. Doordat de vermoeidheid binnen sloop bij Blauw Wit ging het spel nu meer op en neer. Markvo- gels zag kans de gelijkmaker te sco- ren uit een van de weinige doelrijpe kansen die zich voordeden. Het punt was echter verdiend, Eversberg 4 - Blauw Wit 8 Al direkt in de eerste vijf minuten kreeg men enkele goede kansen. Het was echter Eversberg dat op voorsprong kwam. Nico was de ma- ker van het Blauw Wit-doelpunt, i dat de stand weer in evenwicht trok. Na rust kwam Eversberg weer v, op voorsprong, waarna Ben Ge- rards meteen afstandsschot voor 2- 2 tekende. Door nonchalant uitver- dedigen van Ome Hoppa wist Eversberg wederom een voor al sprong te nemen. Het 8e kreeg zeer goede kansen op de gelijkmaker, maar Eversberg stelde na een fout- je van de keeper de zege veilig 4-2. Een punt zou gezien het spel niet onverdiend zijn geweest. Deto 9 - Blauw Wit 5 Blauw Wit 5 is de competitie goed begonnen. Na een prima generale repetitie 2 tegen Holten 5 (een 5-2 zege) werd in de le competitiewed- strijd het zesde van Hulsense Boys J met 3-1 geklopt. Ook de 2e wed- - strijd werd - zij het moeizaam - in winst omgezet. In een enerverend b duel hadden de Blauw Witters - steeds een voorsprong, totdat Deto 'f - ver in de 2e helft op 4-4 wist te ko- men. Met medewerking van de kee- per van de thuisclub konden de bei- de punten toch worden meegeno- men naar Holten. Dank aan de 6 gastspelers die zich optimaal heb- f ben ingezet voor het vijfde. Resultaten Blauw Wit jeugd schuimt! 147 - MA. GESLOTEN. DO. KOOPAVOND K6 - Dl. GESLOTEN DO. KOOPAVOND Sfc" MA MORGEN GESL. VR. KOOPAVOND

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 9