Vredesdiscussie nog op een laag pitje Nieuwbouwplannen terrein Mengunie krijgen gestalte I ijKe opvang ouderen geldgebrek in 't slop door Holtens WEEK Muziekschool dit jaar gered DEZE Vergadering gemeenteraad Wee ink weg HMV bi,- Trukkers festijn Jeugddienst Zondags school u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON 7 Hottens Nieuwsblad donderdag 24 september 1987 - 38e jaargang nr. 3f Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Globetrotters Wie verlangt niet eens naar een ontdekkingsreis te maken ver re landen, ver weg van het over bekende Nederland? Meestal blijft het bij een droom en be helpen we ons met een paar weekjes aan een zonnig strand aan de Middelandse zee, a dat op zich ook niet te versma den. Martien Sarink en Jan Voogt zijn van die globetrot ters, die al een paar zomeverva- kanties achtereen ongebruike lijke reisdoelen uitzoeken. Vo rig jaar ging de tocht naar Ke nia, die jaar stond China op het programma. Zonder gebruik te maken van een reisorganisatie, werd per openbaar vervoer de lange tocht van Peking naar Honkong gemaakt. In het Hol lens Nieuwsblad vertellen zij over de bijzondere indrukken die zij onderweg opdeden. Henk Koopman Beheerder van een mortuarium is niet ieders zaak. Het vraagt veel tact en mensenkennis. Daarom deze week speciale aandacht voor Henk Koopman, die na 35 jaar op 2 oktober af scheid zal nemen van de aula van Ardanta wegens het berei ken van de pensioengerechtig de leeftijd. Vorig jaar werd in Holten in ge bouw Irene een forumdiscussie ge houden over het thema vrede. Al leszins werd toen de indruk gewekt dat de Holtenaren de dialoog tus sen oost en west en ook noord en zuid een warm hart toedragen. Ent housiast werd gereageerd op voor stellen vanuit Holten eens wat ver der over de grens te kijken, en de contacten met mensen en groepen achter het ijzeren gordijn of andere obstakels te verstevigen. Een Vre- deswerkgroep werd opgericht, die de plannen nader zou uitwerken. Op initiatief van de werkgroep werd afgelopen maandag een verte genwoordiging uit de gemeente Losser uitgenodigd om te vertellen over hun ervaringen met de Russi sche gemeente Widnoje. De belang stelling viel echter van de zijde van de Holtense bevolking bar tegen, terwijl ook vanuit de „politiek" slechts een enkel bekend gezicht te ontwaren was, en dat was jammer. Dat de werkgroep door het geringe enthousiasme toch vol goede moed voortgaat met plannen om de ver houding tussen de verschillende volkeren te verbeteren, zal niet in de laatste plaats worden ingegeven door het enthousiaste verhaal van Ben kemperink uit Losser, die aan de hand van dia's vertelde over de goede contacten die inmiddels tus sen het Twentse dorp en de Russi sche stad zijn opgebouwd. Uit zijn boeiend betoog werd duidelijk dat ook in Losser niet iedereen onmid- delijk is warmgelopen voor deze contacten, maar dat het hartver warmende ontvangst in Rusland het alleszins de moeite waard maakte om door te gaan. Wat be gon als een ludieke actie van de Losserse gemeenteraad om presi dent Reagan en de toenmalige Russische leider Andropov uit te De Holtense Vredesgroep luisterde aandachtig naar de verhalen van Ben Kemperink uit Losser. nodigen naar Losser te komen is nu bouwd, waardoor een bijdrage gele- uitgegroeid tot een contact tussen verd wordt in een verbetering in de de bevolking van Losser en Widno- verstandhouding tussen oost en je, die nog verder kan worden uitge- west. Uitgeversmaatschappij Van der Loeft bv in samenwerking met de stichting .Holtens Nieuws blad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris. Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen. Larenseweg 3. tel. 6 12 24 Zittend aan een heuse perstafel zul len de journalisten maandag 28 De semipermanente aanbouw aan voormalig ge meentehuis heeft z'n langste tijd gehad. Het ge meentebesuur zal de raad voorstelllen het sloop- karwei toe te wijzen aan de firma Pongers uit Mar- kelo. Met de sloop is een bedrag gemoeid van 4000 gulden éxl, BTW. De andere inschrijvers wa- oren Eastscreen uit Vroomshoop, die de klus wilde september de gemeenteraadsver- klaren voor 4500 gulden. Gord uit Voomshoop die gadering kunnen verslaan. In een inschreef voor een bedrag van 16.000 gulden en uitgebreide brief aan de redacties Mensink uit Heeten die voor een bedrag van van Deventer Dagblad, Tubantia 19,500 gulden inschreef. De verwachting van het het Holtense Nieuwsblad heeft co||ege van en w. dat de sloop nog wat geld in - nnllofro xror\ h an \xr T7Qn wnlt\pn i het laatje zou brengen, is dus met bewaarheid ge worden, maar volgens wethouder Westerik is het sloopbedrag niet onoverkomelijk. het college van b en w van Holten meegedeeld dat in het vervolg tij dens de raadsvergadering een tafel voor de pers zal worden bijgescho ven. De raad zal zich buigen over o.a. de volgende voorstellen: beëdiging van C.P. Beukenkamp en J.A. Wissink als plaatsvervan gend gemeentesecretaris; vaststel len garantieprijs ophalen en ver- Nu de sloop aanstaande is, wordt het ook interessant, wat er verder met het terrein gaat gebeuren. Zo als bekend, heeft ir. Greet Bierema van het Oversticht te Zwolle op koop oud papier en plastic; vervan- dracht gekregen van het gemeente- j)e ging gedeelte nolenng en verplaat sing infobord aan de Oranjestraat; aanvullend krediet bestemmings plan De Holterberg; aanpassing bliksem bliksembeveiliging Bos- school; programma basiseducate; haalbaarheidsonderzoek De Do meiaar; aanschaf materieel gald- heidsbestrijding en verbouw oud gemeentehuis. De vergadering be gint om 19.30 uur. Na precies drie jaar onder leiding van Ard Weeink te hebben gemusi ceerd, komt op 31 december a.s. een eind aan de samenwerking. In de periode verliet een groot aan tal leden in verband met verhuizing en studie naar elders. Hierdoor ont stonden muzikale meningsver schillen, die Weeink deed besluiten zijn dienstverband op te zetten. Bestuur en leden konden op een buitengewone vergadering niet an ders doen dan het besluit te respec teren en alles in het werk te stellen op korte termijn een vervanger te zoeken. bestuur een plan te onwikkelen voor het Mengunieterrein. Zij heeft inmiddels al enkele malen gesprek ken gevoerd gehad met de eigena ren van het terrein,, die volgens de betrokkenen in uitstekende har monie verlopen, al moeten er nog flink wat hobbels genomen worden voor de plannen geheel rond zijn: Zoals het er nu uitziet, zal het pand van Wansink (Albert Heijn) een flinke uitbreiding ondergaan. Daartoe is inmiddels het kantoor pand aangekocht, waarin momen teel het Holtens Nieuwsblad is ge vestigd. Indien goedkeuring wordt verkregen van schoonheidscom missie zal de entree verplaatst wor den naar het parkeerterrein. In het plan van mevrouw Bierema is ook een nieuwe plaats voor de winkel van de Mengunie opgenomen, ter wijl er ruimte is geschapen voor een aantal kleinere winkelunits, waar voor door verschillende onderne mers al belangstelling is getoond. Op de plaats van de leegstaande maalderij van de Mengunie kan dan een nieuwe pparkeerplaats worden gecreëerd. Speciale aandacht zal gevraagd, worden voor de verkeersafwikke- semi-perma- nente aanbouw van het gemeente huls heeft zijn lang ste tijd gehad, evenals het voor malige fabrieks pand van de Men gunie en het kan toor, ivaarin nu het Holtens Nieuws blad is gevestigd. In verband met het grote truck- kersfestijn, dat aanstaande za terdag 26 september wordt ge houden op het terrein van Jan Meinders aan de Keizersweg, zal de Keizersweg van 's mor gens 07.00 tot 's middags 17.00 uur afgesloten zijn voor het doorgaande verkeer. Omstreeks 11.15 zal de grote truckkerscaravaan, met zo'n 40 a 50 vrachtwagens, vanaf Mar- kelo door het centrum van Hol ten trekken met als eindpunt Meinders-terrein. ling, die vooral bij activiteiten en op vrijdag problematisch is in het centrum. Gedacht wordt aan een weg, die mogelijk kan aansluiten op de toegangsweg van het nieuwe woonwagenkampje bij het kerkhof, maar of dat plan haalbaar is, is nog de vraag. In de Gerf. kerk de Kandelaar zal zondagmiddag 27 september om 15.00 uur de eerste jeugddienst van het seizoen 1987/88 worden gehou den. Het thema voor de dienst is: Het één of het ander. Sipke van der Land, bekend van NCRV-radio en tv zal over dit onderwerp spreken. Medewerking zal worden verleend door het interkerkelijk jongeren koor Revivalsoun uit Dedems- vaart. Het volgende weekend zal de win tertijd weer aanvangen. In verband hiermee, zal de zondagsschool, evenals de kerkdiensten, weer om tien uur beginnen. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36. 30 Wie herstellende is van een operatie wordt tegenwoor dig steeds vroeger uit het ziekenhuis ontslagen om thuis verder te herstellen. Voor velen is dat geen pro bleem, omdat er thuis vo!= doende hulp aanwezig is. Alleenstaanden en ouderen moeten daarvoor echter vaak een beroep doen op hulp van buitenaf. Een van de mogelijkheden daarvoor is de tijdelijke opname, zo als die gestalte heeft gekre gen in het Flankerend Ou- derenbeleid. In dit beleid wil men de zelfstandigheid van ouderen zoveel moge- lijk stimuleren,o.a, door hen zo lang mogelijk in ei gen omgeving te laten wo nen. Door hulp te bieden in de vorm van een tijdelijke opneme, niet alleen bij ziekte, maar bijvoorbeeld ook bij vakantie van de ver zorgende kinderen, kunnen ouderen dan tijdelijk (met een maximum van zes we ken) de zorg krijgen die zij nodig hebben. In Holten is Diessenplas hiervoor de aangewezen plaats. Tot zover loopt het verhaal nog parallel met de doelstellingen van de minister van Welzijn en Cultuur, waaronder ook het ouderenbeleid valt. Door een goede publiciteit werd deze mogelijkheid al vroegtij dig onder de aandacht van de oude re Holtenaren gebracht en hebben er in 1986 een negental ouderen al gebruik van gemaakt en in 1987 tut nu toe vijftien ouderen. En daar mee begonnen pas de problemen. Door Diessenplas waren voor de tijdelijke opname bij de provincie, die door het rijk is belast met de uit voering van het Flankerend oude renbeleid, 350 uren aangevraagd; er werden slechts 256 uren toegewe zen. Door de toeloop is nu de pot volledig leeg en daar dreigen oude ren, die in laatste maanden van dit jaar onverhoopt tijdelijke opename nodig hebben, de dupe van te wor den. Een trieste zaak, die voor de directie van Diessenplas aanlei ding was een brief te schrijven aan minister Brinkman. „Wie in de komende maandag hulp nodig heeft, zal dit uit eigen zak moeten betalen, of bij de ge meente moeten aankloppen voor een uitkering in het kader van de bijstandsregeling. Dat klinkt heel cru, maar wij kunnen niet anders. Diessenplas heeft niet de middelen om uit eigen zak deze opvang te fi nancieren, en dat is ook niet onze opgave. Het ministerie wil de kos ten voor de gezondheidszorg terug dringen, onder andere door de men sen zo vroeg mogelijk uit het zie kenhuis te ontslaan. Daar is op zich niets op tegen, maar dan moeten er wel mogelijkheden geschapen wor den om de mensen thuis op te van gen. Het is in Holten bijna vanzelf sprekend dat wij ingeschakeld wor den bij de tijdelijke opname en de dag- en nachtopvang, al is dat in eerste instantie onze taak niet. Wij hebben tot dat doel een aantal lo geerkamers ingericht om zo goed mogelijk hierop in te spelen, maar dat heeft weinig zin als we te weinig geld hiervoor beschikbaar krijgen. Dat hebben we de minister dan ook geschreven", verklaart directeur Postma van Diessenplas. Voor wethouder Wim Dalhuisen van Sociale zaken was de situatie aanleiding om bij de provincie op bezoek te gaan om te kijken of er een mouw aan te passen was. Hij kwam voor dit jaar echter met lege handen terug. Slechts voor het ko mende jaar werd een toezegging verkregen, dat er wellicht een rui mere mogelijkheid geschapen kun nen worden. Het is een belabber de situatie en wij zitten er ook mee in onze maag. In principe willen wij de gemeentekas niet aanspreken voor zaken die bij het rijk thuisho ren. De situatie bij Diessenplas vraagt echter in het belang van onze Holtense ouderen om een op lossing. 2aj kjj jjg raacj pr05je_ matiek dan ook aansnijden. Ik denk daarbij niet aan een bijdrage per tijdelijke opname, maar meer aan een financiële bijdrage in de gehele tijdelijke opnamen. Hoe dat gestalte moet krijgen, is een vraag die ik nu nog niet kan beantwoor den". Voor het lopende schooljaar is overeenstemming bereikt tussen de Muziekschool en de gemeente Holten in het conflict over de huurbijdrage. De gemeente Holten zal met een bijdrage van 8000 de verhoging van de omstreden huur kosten vor haar rekening nemen op die voorwaarde, dat de Muziek school een van de gemeentelijke accommodaties huurt. Er is geen voorwaarde gesteld dat de Mu ziekschool straks zijn intrek neemt in het nieuwe Dorpshuis. Verder heeft de Muziekschool in tern enkele maatregelen genomen om de kosten in de hand te houden. Zo is er een leerlingenstop inge steld en zijn de lesuren terugge bracht van een half uur tot vijf en twintig minuten.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1