I Kritisch Faunabeheer verdeeld over Bos Meten met twee maten Geringe vangst bij 2e koppelwedstrijd Müller/van Heek door hitte geveld Commissie Socu- in lastig parket Resultaten Blauw Wit Uitslagen junioren Subsidie voor ANBO Postzegel- beurs Raalte Cursus Open School Transport HOLTENS NIEUWSBLAD mg DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1987. De tweede koppelwedstrijd van dit jaar werd zondagmorgen in de Ber- kel gevist bij Keulsdom. Elf kop pels deden verwoede pogingen om een visje te verschalken wat een moeilijke ODeave bleekt te ziin De uitslag was: 1. W. Pinkert-H. Achterkamp; 2. G. van Aefst-J.W. Plekkenpol; 3. K ten Veen-G. Scholten; 4. M. Kappert-J. Tuitert; 5. H. Woltman-B. Groot Obbink. In totaal werd lOVa meter vis gevan gen, wat niet zo geweldig was. Bij de jaarlijkse wedstrijd van de beheerseenheid Twentekanaal kwam het korps van De Rietvoorn zeer goed uit de bus. In het veld van 30 korpsen behaalden Plekkenpol, Achterkamp, Ter Harmsel, Jansen en Groot Obbink een zeer verdien stelijke tweede plaats. Er waren 150 deelnemers en J.W. Plekkenpol werd eerste en H. Achterkamp der de. De wintercompetitie gaat op 10 ok tober ook weer van start. Voor zes •wedstrijd kan men inschrijven bij Dick Zanting, vóór 25 september. Alle wedstrijden zijn op zaterdag middag van 13.30 tot 16.00 uur en worden op zes verschillende plaat sen gehoudeh. Ook bij Dike Zanting en in Markelo bij penningmeester Elzing kan men zich opgeven voor de feestavond bij café De Pot in Markelo pop 10 okto ber a.s. Er is een barbeque en een conferan- cier. Tevens vindt de uitreiking plaats van de bekers zowel voor junioren als voor senioren. Kosten 10.00 per persoon (voor vlees en enkele consumpties). Aanvang 230.00 uur. Buiten Bos Dierenwereld werden pamfletten uitgedeeld, waarin Kees Bos werd gehekeld als jager. De gemeente Holten biedt te koop aan de houten aanbouw van het voormalig gemeentehuis, plaatselijk gemerkt Dorpsstraat 27 te Holten. Het betreft een semi-permanent gebouw, bouwjaar 1974. Voorwaarden waaronder de sloop moet worden uitge voerd zijn van maandag t.m. vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur te verkrijgen bij de afdeling gemeentewerken, Smids belt 6 te Holten. Belangstellenden worden verzocht hun prijs in gesloten enveloppe uiterlijk dinsdag 22 september a.s. voor 9.00 uur in te dienen bij de afdeling gemeentewerken. Regeling ophalen huisvuil Burgemeester en wethouders wijzen een ieder er op, dat op grond van artikel 6 van de Afvalstoffenverordening het huisvuil niet eerder aan de openbare weg mag worden geplaatst dan op de vastgestelde inzameldag (dus niet de avond daarvoor). Holten Cl-DOS'37 Cl 5-1. Na sue- rassend de leiding. Voor rust wist cesvolle oefenwedstrijden waar SWN echter voorbij Holten te ko- drie wedstrijden werden gewonnen men. In de tweede helft heeft Hol en één verloren, begon Cl met goe- ten alle moeite gedaan om gelijk te Als er een ding duidelijk is gewor den uit het bezoek van de contribu anten van Kritisch Faunabeheer aan Bos Dierenwereld, dan is het wel dat deze stichting verdeeld is waar het gaat om het opzetten van geschoten dieren. Voorafgaande aan de jaarvergadering in De Wie len en een wandeling over de Hol- terberg bekeken zo'n zeventig Jcritische faunabeheerders" de diorama's in dit museum. Een ken nismaking die velen versteld deed staan van de fraaie staaltjes van dieren opzetten, en enkelen ver ontwaardigd buiten deed blijven. Een van de felle tegenstanders van Bos Dierenwereld bleek Rita Stockmann uit Oosterbeek. Zij deelde bij de ingang stencils uit met artikelen van de hand van mu seum-directeur Kees Bos, die regel matig in de Nederlandse Jager pu bliceert. Daaruit zou volgens haar moeten blijken dat Bos zelf een- fervent jager is en de door hem geschoten buit in zijn eigen mu seum opgezet tentoon stelt. Iets wat Kees Bos overigens ontkent. Voor zover de dieren uit Bos Die renwereld geen natuurlijke dood zijn gestorven worden dieren aan gekocht die voor een ander doel zijn geschoten. Met een doodge moedereerde Kees Bos genietend van een fraai najaarszonnetje in de nabijheid (hij heeft van tevoren al aangekondigd niet met de mensen van Kritisch Faunabeheer in dis cussie te willen over de jacht, om dat zijn museum immers geen jachtmuseum maar een natuurhis torisch museum is) preekte Rita Stockmann voornamelijk voor ei gen parochie. „Bos kan wel bewe ren dat de opgezette dieren in zijn museum niet zijn geschoten, maar daar geloof ik niets van. Hij staat bekend als een jager die in binnen- en buitenland actief is en dan kun je zoiets niet waarmaken. Het is tenslotte zijn beroep". Toen Kees Bos via via de gestencil de selectie uit eigen werk in handen kreeg, zei hij maar eens na te gaan of dat allemaal maar kan zo. „Het is toch wel vreemd dat mijn eigen teksten gebruikt worden als propa gandamiddel tegen mijn museum". Overigens bleek Rita Stockmann in haar kritiek vrijwel alleen te staan. Het met twee OAD-bussen vanaf het Deventer station aange voerde Kritisch Faunabeheer-ge- zelschap bekijkt met interesse de fraaie diorama's binnen. Voorzitter ir. W.L. Jansen vertolkte de gevoe lens van zijn, voor een groot deel oudere, leden. „Wij zijn zeker niet gekomen om hier trammelant te maken. Maar het is een feit dat sommige van onze leden tegen het opzetten van geschoten wild zijn. Daarom ook hebben we bewust een bezoek aan Bos Dierenwereld inge last. Ik moet zeggen dat de dieren hier ontzettend mooi en met veel vakmanschap zijn opgezet. Wat dat betreft mijn complimenten". Waarna het gezelschap zich rich ting De Wielen begaf voor het offi- cële gedeelte van de jaarvergade ring. Na een wandeling vanaf Be zoekerscentrum De Noetselerberg over de Holterberg richting Holten stapte men in Deventer weer op de trein. De een wat meer voldaan dan de ander. de moed aan de competitie. In de eerste helft trok Cl meteen in de aanval en controleerde de wedstrijd. Wat resulteerde in goede aanvallen, waaruit Remon één maal en Mark tweemaal scoorden. Pal voor rust kon DOS'37 iets terug doen door een vrije trap in een streep in de kruising te schieten. In de tweede helft controleerde Cl de wedstrijd, wat resulteerde in een prachtig doelpunt van Erik Vene klaas. Vlak voor tijd een solo van Remon en die gaf Mark een niet te missen kans. 5-1. Holten Dl-SWN Dl 1-2. De eerste competitie-wedstrijd moest Holten Dl aantreden tegen het sterke SWN uit Nijverdal. Het was een mooie wedstrijd, met een over het geheel beter spelend SWN. Holten nam na 10 minuten ver- komen, maar de voorhoede miste een paar mooie kansen. Een ver diende overwinning voor SWN. Holten El-De Zweef E2 4-2. De jon gens van El hebben een goede com petitiestart gemaakt door het be zoekende De Zweef E2 met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen. De Zweef begon sterk en kwam al snel door fouten van de Holtense verde diging op een 0-2 voorsprong. Voor de rust kwamen de Holten- se jongens nog op gelijke hoogte. Na de rust werd door goed samen spel de volle winst binnengehaald. Een verdiende- 4-2 overwinning voor de rood/zwarten was een mooie competitiestart. Sp. Rijssen Fl-Holten F1 6-0. In de eerste competitie-wedstrijd leed Holten F1 een verdiende, maar te hoog uitgevallen nederlaag. (Ingezonden) Politieke draaikonterij Enige weken geleden plaatste ik in het Holtens Nieuwsblad een in gezonden stulpje waarin ik het ge meentebestuur „Het meten met twee maten" heb verweten. Ik plaatste dit stukje naar aanleiding van een door wethouder Westerik onlangs gehouden persconferentie waarin hij onthulde dat hotel ,,'t Lósse Hóes" was betrapt op het ille- geaal kappen van bomen. Bij die gelegenheid gaf Westerik als enige informatie dat tegen ,,'t Lósse Hoes" geen vervolging werd inge steld „omdat de situatie ter plaatse was verbeterd". Op basis van alleen die informa tie was naar mijn mening sprake van het meten met twee maten wanneer deze zaak wordt geplaatst tegen het feit dat aan landbouwer H. J. Klein Twennaar dit voorjaar geen rietsubsidie werd verleend „Omdat zijn aanvraag niet voor de officiële datum van 1 maart was in gediend." In de commissie Gemeentewer ken van vrijdag 4 september j.l. is Westerik gevraagd een reaktie op dit ingezonden stukje te geven. En zie daar, plotseling komt de wet houder met een totaal andere ver- De kansen op de wereldtitel voor August Müller en Henk van Heek zijn sinds zondag ernstig teruggelo pen. Het zag er in Portugal in eerste instantie zeer rooskleurig uit, be halve echter de temperatuur die in de middaguren boven het circuit opliep tot zo'n 45 graden en die Henk van Heek uiteindelijk nood lottig werd. Volledig buiten be wustzijn moest hij worden opgeno men in het ziekenhuis in Lissabon waar hij 's avonds om tien uur pas weer bij zijn positieven kwam. In middels is het duo weer in Neder land en de gezonheidstoestand van Henk is inmiddels al weer zoveel verbeterd dat gedacht wordt om vrijdag voor de Grand Prix naar Spanje af te reizen. Zo niet, dan zal August helaas gebruik moeten maken van een reserve bakkenist. In de tijdtraining behaalden Au gust en Henk 's morgens een derde tijd, een goede uitgangspositie, die zij onmiddelijk waarmaakten door als laatsten door de eerste S bocht te komen, maar daarna het tempo zo op te voeren, zodat het leek of de concurrentie stil stond. Op het mo ment dat zij de tweede plaats wil den overnemen van Bonvet, twee ronden voor het einde van de eerste manche sloeg het noodlot toe bij Henk. Volledig door de hitte bevan gen zakte hij in de zijspan ineen en moest per brancard worden afge voerd. De wedstrijd in Portughal leverde dus niet de begeerde punten op die er ruimschoots in hadden gezeten. Naaste concurrent Bachtold werd in de eerste manche vijfde en Van Gastel zevende. Johan Smit werd achtste en slechts twaalf combina ties haalden de eindstreep. De tweede manche werd gewonnen door Bachtold en Johan Smit werd verrassend derde. Nu haalden slechts dertien combinaties de fi nish. De dagoverwining ging naar Bach told. Huwijler werd tweede en Fuh- ren en Husser gedeeld derde. Johan Smit was de beste Nederlander; hfi werd vierde. Met nog twee Grand Prix voor de boeg is de stand als volgt: 1. Bach told, 224 pnt.; 2. Van Gastel, 198 pnt.; 3. August en Henk, 197 pnt.; 4. Janssen, 153.; 5. Millard, 142 pnt.; 13. Johan Smit, 63 pnt. klaring en nieuwe argumenten aan dragen, hetwelk begint te ruiken naar politieke draaikonterij en wel ke juridisch niet zijn te plaatsen, vandaar nog eenmaal een reaktie van mijn kant. In genoemde commissievergade ring komt Westerik namelijk met de verklaring dat tegen de illegale houthakker wel degelijk proces verbaal werd opgemaakt. Verder vertelde hij dat tegen de juridische eigenaar van ,,'t Lósse Hoes" niet kon worden opgetreden omdat het kappen van bomen zonder zijn voorafgaande toestemming en me deweten zou zijn gebeurd door ie mand die daartoe niet bevoegd was. Westerik voegde hier nog aan toe dat de correcte houding van de eigenaar wel met een vergunning achteraf beloond dient te worden. Commentaar van mijn kant 1. Indien de dader de bomen heeft gekapt op eigen initiatief dan is sprake van diefstal, stroperij of ver nieling en dient alleen tegen de da der proces-verbaal te worden opge maakt. In dat geval behoeft aan de eigenaar zelfs achteraf geen kap- vergunning te worden verleend om dat volgens de wet sprake is van „verschoning wegens overmacht." 2. Heeft de dader de bomen gekapt in opdracht van een ander dan is het van belang te weten of de op drachtgever in relatie staat met de eigenaar. Is er sprake van een „baas/knecht"-verhouding dan dient een proces-verbaal te worden opgemaakt tegen de eigenaar om dat volgens de wet „De baas ver antwoordelijk is voor de daden zij ner bedienden." In dat geval kan de baas disciplinaire maatregelen te gen zijn bediende treffen, b.v. door hem de belopen boeten en schade te laten betalen. Bovendien be hoort de gemeente de eigenaar tot herbeplanting te verplichten om dat hoe dan ook bomen zijn ver dwenen zonder kapvergunning. 3. Heeft de dader de bomen gekapt in opdracht van iemand die niet in relatie staat met de eigenaar dan behoort proces-verbaal te worden ongemaakt tegen de opdrachtge ver. In dat geval zegt de wet dat hij als „intellectuele dader" strafbaar is. Evenals in geval 2 gaat de hout hakker hier vrijuit omdat hij in op dracht heeft gehandeld en van hem niet kan worden geëist om na te gaan of de opdrachtgever wel be voegd was tot het geven van die op dracht. Wel behoort de gemeente opnieuw de eigenaar te verplichten tot herbeplanting omdat wederom bomen verdwenen zonder kapver gunning. Conclusie Het feit dat Westerik in de com missie Gemeentewerken verklaar de dat de houthakker werd be keurd, aan de eigenaar achteraf als nog een kapvergunning werd ver leend, terwijl hij met geen woord heeft gerept over de eventuele ver plichting tot herbeplanting is met vorenstaande op geen enkele wijze in overeenstemming te brengen. Sterker nog, hier valt zelfs geen touw meer aan vast te knopen. Vorenstaande overziende reste ren dan ook de volgende conclu sies: 1. Indien de gemeente inderdaad is opgetreden zoals Westerik in de commissie gemeentewerken heeft verklaard en er geen andere feiten zijn die we tot nu toe nog niet weten dan lijkt het erop dat de houthak ker ten onrechte is bekeurd, aan de eigenaar achteraf ten onrechte een kapvergunning werd verleend en de eigenaar ten onrechte niet is ver plicht tot herbeplanting. Blijkt dit inderdaad het geval dan behoort de verantwoordelijke bewindsman zijn functie wegens onbekwaam heid ter beschikking te stellen. 2. Indien de gemeente is opgetre den zoals Westerik heeft verklaard omdat er nog feiten hebben meege speeld die wij niet mogen weten dm dient de verantwoordelijkke bewindsman opnieuw op te stap pen wegens politieke draaikonterij en gekonkelefoes. In elk geval is dat voor de burgers op deze manier onmogelijk om te beoordelen met welke maten in Holten tegenwoordig wordt geme ten. Als hoogste gezagsorgaan is het aan de gemeenteraad nu verder na te gaan hoe deze zaak precies in elkaar steekt. Wij kiezers kijken be langstellend toe. D. J. Mondeel Verzetstraat 70 Tot grote verwondering van ae commissie Sociaal Cultureel werk hebben de besturen van de Mu ziekschool Holten en de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk tot nu toe niet gerageerd op de oproep hun subsidieaanvraag voor het jaar 1988 in te dienen. De brief daartoe is in juni reeds de deur uit gegaan en de aanvraag diende vóór 1 september binnen te zijn. Vrijwel alle verenigingen hielden zich keurig aan de sluitingstermijn, maar van de twee grootsten werd tot nu toe niets vernomen. Ook op een tweede brief met een dwingend verzoek om binnen een week te reageren is tot nu toe geen ant woord binnengekomen. Dat bracht de commissie in een lastig parket omdat beide stichtin gen bijna voor 100 procent worden gesubsidieerd, zodat hun voortbe staan daarvan volledig afhankelijk is. Daarbij komt nog dat beide stichtingen werken met betaalde beroepskrachten, wiens salarissen worden betaald uit de subsidie. Hennie Fransen, die namens de muziekschool in de commissie zit ting heeft, kon als enige veront schuldiging aanvoeren dat het be stuur van de muziekschool mo menteel in 'overlevingsonderhan- delingen' is met het gemeentebestuur. Dat was voor voorzitter Van 't Holt geen aanlei ding om daarom maar geen uiter ste inleveringtermijn voor te stel len. Unaniem ging c(e commissie er mee accoord dat de Muziekschool en Socuwe nog één week de tijd krijgen hun subsidieaanvraag in te dienen. Gebeurt dat niet, dan zal naar bevind van zaken gehandeld worden en lopen ze kans hun subsi dieaanvraag te verspelen. Voorzitter van 't Holten deelde mee, dat voor Holten de bezuini ging op de welzij nssubsidie ge raamd wordt op 5000 voor het komende jaar. Een onjuiste interpretatie van de regels voor sociaal en cultureel werk hebben heeft er voor gezorgd, dat een subsidieaanvraag van de ANBO dit jaar werd afgewezen. Se cretaris Martien Sarink van de commissie Sociaal Cultureel werk gaf toe, dat de fout in deze bij de gemeente lag. In een gesprek, dat het bestuur van de ANBO heeft gehad met wethouder Dalhuisen was gebleken, dat de regels niet juist waren toegepast. Daarop heeft de ANBO haar bezwaar schrift ingetrokken en alsnog een nieuwe subsidieaanvraag inge diend, die wel door de commissie Sociaal Cultureel werk ter goed keuring aan de raad wordt aange boden. De Postzegelvereniging Raalte houdt op zondag 20 september eèn grote postzegelbeurs in de Huis houdschool aan de Kennedylaan te Raalte De beurs is geopend van 10.00-1^00 uur. Blauw Wit Bl-Excelsior B2. In de eerste helft, die van twee kanten goed voetbal liet zien, kregen beide ploegen ook kansen. Voor de thee konden de twee keepers hun doel schoon houden. Na rust kwam Blauw Wit aan de leiding toen Hans Blok een solo bekroonde met een prachtig doelpunt. Excelsior gaf zich niet gewonnen en kwam via een prachtige draaibal uit een cor ner terug 1-1. Andres Beldsnijder nam toen Blauw Wit op sleeptouw en met zijn twee treffers ging Blauw Wit riant de slotfase in. In de laat- ste minuten scoorde Excelsior nog tegen maar verder als 2-3 kwam men niet. Blauw Wit Cl-Markvogels Cl. In de eerste competitie wedstrijd van het seizoen was tegenstander Markvogels agressiever dan Blauw Wit. De persoonlijke duels waren vaak voor de vogels. Het overwicht werd omgezet in twee treffers, waarbij bij het laatste de keeper niet geheei vrijuit ging. Na de rust een agressiever en sterker Blauw Wit. Met twee wissels ging het voet ballend veel beter. Er kwamen ook goede kansen, maar er werd niet ge scoord. Gerben Beldman speelde een sterke wedstrijd eindstand 0-2. Enter Vooruit Dl-Blau w Wit Dl. In een spannende wedstrijd heeft Blauw Wit beide punten gepakt. De eerste helft was duidelijk voor En ter Vooruit en Blauw Wit mocht blij zijn met de 1-0 stand bij de rust. In de tweede helft opnieuw een aan vallend Enter Vooruit, de Blauw Witten counterden echter steeds gevaarlijker. Vijf minuten voor tijd wist de keeper van Enter Vooruit een vrije trap van Erwin niet vast te houden, Doeko was ter plekke en scoorde. In de tweede helft dus een hard werkend Blauw Wit dat in de laatste seconden zelfs nog de volle winst pakte toen Erik zijn tegen stander uitspeelde en Doeko we derom scoorde 1-2. SDOL El-Blauw Wit El. Blauw Wit El had een valse start dit jaar, SDOL was niet beter maar scoorde wel uit de goede kansen. Al in de eerste minuten kon SDOL scoren. Blauw Wit nam toen pas de draad op en het ging aanvallend verder. Na rust had SDOL de wind mee en kon Blauw Wit alleen nog hard wer ken. SDOL scoorde drie keer. De keihard werkende Hans Stam wist vlak voor tijd de verdiende tegen treffer te maken 4-1. Blauw Wit E2-De Zweef E5. Blauw Wit begon de competitie zeer goed. Al snel kwam men op 2-0. Blauw Wit ging door en scoorde nog drie keer. In de eerste helft kreeg keeper Amo geen bal. Na rust deed Blauw Wit het rustiger aan. Er werden nog twee goals gemaakt. Het samen spel moet volgende week nog wat beter dar. zit er nog meer in. De doelpunten kwamen van Marco 4x, Jorden 2x en Amo lx. 7-0. Blauw Wit Fl-RKSV Fl. Na jaren enkele „veteranen" bij de F-jes te hebben gehad, is er dit jaar voor het eerst een bijna geheel nieuwe groep. Menno en Arjan zullen eerst wel de steunpilaren worden. RKSV had duidelijk een wat ervarener groep en dat bleek ook uit de rust stand 0-10. Na rust ging het al veel beter en moesten maar twee doel punten worden toegestaan. Als we met zijn allen goed blijven door gaan dan komen de punten en doel punten vanzelf 0-12. Resultaten Blauw Wit senioren Denekamp 2-Blauw Wit 2. In de competitie opening van het nieuwe seizoen is het tweede erin geslaagd een punt mee te nemen uit Denekamp. Al in de openingsfa se kreeg Blauw Wit twee dotten van kansen. Ook Denekamp kreeg een uitstekende kans. De score werd snel geopend toen uit een scrimma ge voor het Blauw Wit doel de scheidsrechter de bal over de doel lijn zag. Diverse in de nabijheid staande spelers oordeelden anders net als de grensrechter, echter het werd dus 1-0. Blauw Wit ging steeds beter spelen en kreeg voldoende kansen. Denekamp wist echter op 2-0 te komen toen Blauw Wit een hoge bal niet juist verwerkte. De druk van Blauw Wit nam toen flink toe en via een snelle aanval kon Hans Aanstoot scoren 2-1. Jan Paalman moest vlak na dit doel punt het veld met een hoofdblessu re verlaten en werd vervangen door Evert Vruggink. Rust 2-1. In de tweede helft het zelfde spelbeeld. In de slotfase wist opnieuw Hans Aan stoot de gelijkmaker te scoren en het eerste punt veilig te stellen. Blauw Wit 3-Deto 6. Het derde is de competitie matig begonnen. Na wat gewenning in de eerste minuten, nam Blauw Wit ge leidelijk het initiatief. Kansen ble ven dan ook niet uit. Kees, Gerald en Jan kwamen echter net te kort om te scoren. In de tweede helft kon Blauw Wit eerst nog het initiatief houden, maar dit werd naarmate de wedstrijd vorderde steeds min der. Ook Deto kreeg nu kansen, maar ook bij hen was er geen afma ker. Voor het derde kwamen er ook geen kansen meer, zodat de wed strijd eindigde met de beginstand 0-0. Blauw Wit 8-S.V.V.N. 8. Het achtste stond al snel met 0-1 achter in de eerste competitiewed strijd. Na goed aangeven van Nico kon Herman van Eden subliem in koppen 1-1. SWN kon voor rust op nieuw een voorsprong nemen. Rust 1-2. Na rust kon het 8e SWN goed onder druk zetten. J.W. kreeg een goede kopkans, maar die ging net naast. De wedstrijd ging toen op en neer, met kansen voor beide ploe gen. Er werd echter niet meer ge scoord, eindstand 1-2. Deze maand start een nieuwe cur sus in Holten, het Open School pro ject. Open School is bestemd voor mensen vanaf 18 jaar die hun 'weg gezakte' kennis op het gebied van ondermeer Nederlands, Engels, re kenen e.d. willen ophalen. Wie over het Open School project meer wil weten kan terecht op de informatieavonden die gepland staan voor donderdag 17 septem ber van 19.30 tot 22.00 uur en op maandagavond van 21 september van 19.30 tot 22.00 uur in het ge bouw Tuinstraat 2. Mocht men niet in de gelegenheid rijn één van de bijeenkomsten te bezoeken, dan kan men informatie inwinnen bij de cursusleider, J. Hesse, tel. 62177. De zandtransporten van transpor teur Raamsman, die in opdracht van MBI zand vervoert vanaf De Domeiaar in Markelo naar Raalte, zal tijdens festiviteiten en op vrij dagmiddag niet meer via de route door Holten lopen. In een gesprek met wethouder Westerik zijn hier over afspraken gemaakt. Pogingen om het zandtransport geheel uit Holten te verbannen en via de Al en de S14 te leiden stuitten af op fi nanciële gronden. Er loopt nog een zandwinningscon- sessie tot 1992. Voor die tijd zal Holten echter van het zware trans port verlost rijn omdat MBI ver gaande plannen heeft om het be drijf te verplaatsen van Raalte naar Kampen, waarna het zandtran sport per schip zal gaan.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5