Vrijmarkt is geslaagde afsluiting van seizoen Truckers wedstrijd op terrein J an Meinders WEEK Zijn varkens wel een kunstuiting? Alleen animo voor veiling viel tegen Woonwagens Mondeel uit PvdA Collectie Nierstichting Opbrengst collecte Kleding- beurs Uontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Hottens Nieuwsblad donderdag 17 september 1987 - 38e jaargang - nr. 37 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Feest Heel Dijkerhoek heeft het afge lopen weekeinde het honderd jarig bestaan van de zondags school meegevierd, de belang stelling was zo groot, dat er in allerijl nog een tweede tent moest worden opgebouwd om alle belangstellenden een plaatsje te kunnen bieden. Kritisch Kees Bos kan niet ontkennen, dat hij momenteel volop in de belangstelling staat. Nauwe lijks zijn de mensen van Kri tisch Faunabeheer weer ver dwenen van de Holterberg, of een commissie van 'kunstken ners' heeft in haar wijsheid be slist dat de bronzen varkens van Kees niet in aanmerking komen voor een kunstsubsidie. Kees kennende, zal hij er niet wakker van liggen. Sport De competities beginnen lang zamerhand weer warm te draaien. De eerste uitslagen zijn al weer binnen. Mogen wij bij deze de verslaggevers nog maals op hun hart drukken vooral kort en bondig te formu leren, en de copy voor dinsdag morgen half negen in te leveren (dat'geldt overigens voor alle copy voor het HN). Dat deson danks soms copy moet blijven liggen, verdriet ons zeer, maar kan soms door ruimtegebrek onvermijdelijk zijn. Wat is kust? Daarover verschil- varkens geen subsidiabele kunst te len al honderden jaren de menin- zien en wees de aanvraag af. gen. Wat de één ziet als een kunst- Daarmee gaat het college niet uitging van de bovenste plank, accoord. Men vindt de manier vindt een ander nauwelijks de waarop het advies tot stand is ge- moeite van het bekijken waard, komen op z'n minst twijfelachtig en Dat probleem doet zich ook voor bovendien aanmatigend. Men ver met de drie vrolijke varkens voor wijt de commissie uitsluitend oog "net gemeentehuis. te hebben voor moderne, meer fu turistische kunst waardoor andere In het kader van het statenbesluit kunstuitingen, zoals de beelden bevordering beeldende kunst had ^roeP voor ^et gemeentehuis te het college van b en w het kunst- kort worden gedaan, werk van Kees Bos voorgedragen voor subsidie. De provinciale com- Inmiddels is, met redenen om- missie Bremer, genoemd naar haar kleed, een protestbrief richting voorzitter, zetelend in Zwolle die Zwolle gestuurd waarmee men hierover advies moet uitbrengen, hoopt de commissie alsnog op an- üet evenwel weten in de de bronzen dere gedachten te brengen. Bronzen varkens zijn geen kunst, vindt de provinciale kunstcommissie. Maker Kees Bos en met het het college van burgemeester en wethouders en ongetwijfeld vele andere Holtenaren, zullen daar anders over denken. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Hottens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-8 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Nog voor het eind van deze maand kan de ter visie legging verwacht worden van de woonwagenlokatie aan de Kerkshofsweg. Alle teke ningen zijn gereed, en alleen 'Alge mene zaken' moet er nog de nodige wettelijke formulieren bij produ ceren. De dienst gemeentwerken heeft het gehele plan opnieuw onder de loep genomen. Als resultaat is uti de bus gekomen dat de toegansgweg aan de kant van de begraafplaats zal komen. Een en ander houdt in dat het oude GEB-gebouwtje zal moe ten wijken voor de toegangsweg. Dick Mondeel, oud voorzitter van de PvdA, afdeling Holten heeft be dankt als lid van de socialistische, partij. Mondeel kwam tot zijn be sluit uit onvrede met de koers die de partij landelijk, maar ook plaat selijk vaart. „Te vaak en teveel wordt afgewe ken van de socialistische principes. Denk alleen maar aan het gedoe onlangs rond het Tweede kamerlid Harry van den Bergh. Daarnaast mis ik bij de kamerleden, maar ook hier in Holten bij de gemeente raadsleden het ware vuur om de socialistische visie uit te dragen". De Holtense Vrijmarkt heeft voor een geslaagde afsluiting van een toch al succesvol toeristisch seizoen gezorgd. Begon het allemaal wat somber met een verregende Gezondheidsmarkt, in de loop van de zomer heeft Holten niet mogen kla gen over de medewerking van de weergoden. De natte Franse Avond van de Hoolter Daansers ten spijt kwam het publiek altijd in grote getalen naar de Smidsbelt en directe omgeving. Zo ook afgelo pen zaterdag toen de vijfde Vrijmarkt en de play back- en sound-mix show van Veronica voor een gezellige drukte in de dorpskom zorgden. Enige tegenvaller was de geringe animo voor de boe delveiling van Veilingbedrijf Holbein uit Rijssen. In gebouw Irene viel de verkoop danig tegen. Veilingmeester N. Smit toonde zich na afloop dan ook teleurgesteld. Enerzijds over de matte houding van het publiek en anderzijds over het geringe aanbod van Holtense verkopers. „Op deze manier hoeft het voor mij niet meer. Ik weet niet waar het aan ligt, maar vorige j aren was het veel beter hier. Uit Holten zelf hadden we maar tien aanbie dingen. Het is dat ik veel uit Rijs sen heb meegebracht om de zaak nog wat aantrekkelijk te maken. Misschien dat de playback-show ook wat publiek heeft weg getrok ken, maar de meeste mensen ko men toch gericht naar zo'n veiling. Ik denk niet dat ik volgend jaar nog terugkom. Of ik moet op dat mo ment een leuke partij goederen in huis hebben. Misschien dat meer medewerking van de Holtense Handelsvereniging mij ook nog van gedachten doet veranderen". Algemeen coördinator Jos Kamp huis kon ook geen reden geven voor het geringe aanbod van HHV-zijde. „Ik had aardig wat toezeggingen, maar die is men weer niet nageko men. We zullen dit nog eens aan de orde moeten stellen, want zo'n vei ling is toch een trekpleister". Kamphuis toonde zich verder ent- Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. De boekenkraam vormde weer een van de trekpleis ters op de vrije markt, waar men niet alleen voor een prikkie aardig leesvoer in kon slaan, maar onder tussen ook de laat ste nieuwtjes kon uitwisselen. housiast over het verloop van de vijfde Vrijmarkt in Holten. Voor volgend jaar staat het evenement alweer op de kalender en wel op 10 september. Toch bleek ook dit keer weer hoe het weer zo'n dag kan be ïnvloeden. Door de druilerige regen in de ochtenduren werd van de 300 meter gereserveerde verkoopruim te op de grond uiteindelijk maar 75 meter ingenomen. De kramen, die vooruit moesten worden betaald, waren allemaal wel bezet. En wat belangrijker was, er werden goede zaken gedaan. Of het nu om oude meubels, boeken, spreukenbordjes voor op het toilet of kinderspeel goed ging, de verkopers hadden geen klagen over gebrek aan be langstelling. Voor Jos Kamphuis wordt het alleen zaak de organisa tie in meerdere handen te leggen. Want de plaatselijke horecaman had het in de week voorafgaande aan de Vrijmarkt en met name de laatste avond zo druk dat hem slechts twee uurtjes nachtrust rest ten. Hetgeen hem dan ook was aan te zien. Playback Voor wat betreft de nieuwe activi teit, het play back-gebeuren, kon hij al terugvallen op Dinant Vene man, die erin geslaagd was het oos telijk promotieteam van Veronica naar Holten te halen. De omroep die alles in net werk stelt om de mil joen leden te halen, stelde zich bij het gymnastieklokaal in de Tuin straat op met een podium waarop tal van regionale deelnemers hun talenten ten toon konden spreiden. Dat bood een paar staaltjes koste lijk vermaak, o.a. toen „Madonna" Marleen van der Mei met haar be geleidingsgroep het talrijke pu bliek in haar ban bracht. Zij viel niet in de prijzen want dat was weg gelegd voor De Gigantjes, alias de buurmeisjes Miranda en Renate Jansen uit de Noordenbergstraat. Daarna kwam de Deventer Toon Hermans John de Beer die de la chers op zijn hand kreeg. De meer serieuze sound-mixers hadden in Hanneke Kamphuis uit Bome een onbetwiste topper als vertolkster van een nummer van Ann Murray. Zij kon haar prijs zelf niet in ontvangst nemen omdat ze als gaste van Henny Huisman al weer in Almelo op het podium stond om een plaatsje in zijn televi sie-show te bemachtigen. Goede tweede in deze categorie werd disk jockey Wim Rensen uit Dijkerhoek die met een vertolking van Elvis Presley in de voetsporen van zijn broer-bandparodist ook furore lijkt te gaan maken als artiest. Volgende week zal de jaarlijkse col lecte ten behoeve van de Nierstich ting worden gehouden. Velen heb ben zich weer bereid verklaard om met de collectebus de deuren langs te gaan. De Nier Stichting Neder land zet zich in voor chronische nierpatiënten. Waar nodig geeft men financiële en materiële steun. Bovendien stimuleert en subsi dieert zij het wetenschappelijk on derzoek naar de behandeling en preventie van nieraandoeningen. De nieren regelen de vochthuis houding van het lichaam en ont trekken afvalstoffen aan het bloed. Dat is een zo vitale functie, dat bij stoornissen levensgevaar bestaat. Dat betekent voor de patiënt dat hij voortaan twee tot drie keer per week vier tot zes uur met de kunst nier zal moeten worden behandeld. Een zeer intensieve en kostbare medische handeling. Met deze kunstmatige medische middelen kan niet de volledige nierfunctie worden hersteld. Die mogelijkheid is er wel wanneer de niet-werkende nier kan worden ver vangen door een gezonde. Veel pa tiënten leven al langer dan tien j aar met weer een vrijwel volledige nier functie dankzij één donomier. De collecte van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kankerbe strijding heeft in Holten 7031,05 opgebracht. Alle gevers worden voor dit resultaat hartelijk be dankt. Ook dit jaar hebben weer velen zich als collectant of op een andere ma nier ingezet om de collecte tot een succes te maken. Het KWF wil van af deze plaats hen hiervoor nog eens hartelijk bedanken. Wie de collectant gemist heeft, kan zijn gift alsnog storten op postgiro 26000 of bankrekening 70 70 70 007 ten name van KWF Amsterdam. Op woensdag 30 september zal in zaal Vosman weer een kinder- en tienerkledingbeurs worden gehou den. De beurs is geopend van 09.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 14.30 uur Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 De belangstelling voor de veiling in Irene viel dit keer bar tegen. Op het terrein van Jan Meinders aan de Keizersweg zal op zaterdag 26 september een groots Truckers- gebeuren plaats vinden, dat 's morgens om 09.00 uur begint. Er worden chauffeursbehendigheids wedstrijden gehouden, georgani seerd door de chauffeursvereni ging De Tukker-Truckers. Deze wedstrijden, waar iedereen die een 'groot rijbewijs' heeft aan mee mag doen, er er in diverse catego- riën: Bakwagen, Bus, Trekker-op- legger en de combi (Bakvvagcn- aanhanger). Maar niet alleen voor de 'grote jon gens' is er wat te doen, ook de dames en heren die geen groot rij bewijs hebben kunnen hun behen digheid testen op een speciale baan waarop gereden wordt met een per sonenwagen. De jeugd die nog geen rijbewijs heeft mag het op de radio grafische baan of op de skelterbaan proberen. Daarnaast is er een truckverkiezing waaraan vele mooie trucks aan meedoen, o.a. de beroemde-vredestruck met de fo to's van Reagan en Gorbatsjov op de deuren en er is een truckers- markt. Voor de kinderen is er die dag in de feesttent op het terrein een zeskamp en een playbakshow. De truckverkiezing wordt gehou den nadat het grote convooi met tussen de 30 en 40 vrachtwagens, dat 's morgens om 10.00 uur aan de Parallelweg in Rijssen start, via Rijssen, Enter, Goor, Markelo om ongeveer 11.15 uur Hollen binnen komt. Voor alle wedstrijdonderdelen zijn natuurlijk prijzen te winnen. Voor de chauffeurs en de dames is voor de besten tevens de uitnodiging om deel te nemen aan het nationaal kampioenschap 1988 in Hengelo. De prijsuitreiking in Holten wordt plaats in de grote feesttent op het terrein van Meinders aan de Kei zersweg en begint om 20.00 uur. De muzikale omlijsting wordt verzorgt door het dansorkest De Surinets Wie nadere inlichtingen wil, of zich aan wil melden voor de wedstrijden kan kan bellen met tel. 05486-16144 of 074-770207 of op de Truckersdag langskomen bij de shell caravan op het terrein.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1