"Strijd om de titel wordt ook in werkplaats beslist" Holten de mist in op eerste competitiedag Holtense coureurs te gast in Malden Eerste overwinning voor handbaldames Spanning in zijspankampioenschap op hoogtepunt Duiven rayon vlogen mooi bedrag bijeen Nacht om Holten Gezellig heids- rit MAC HOLTENS NIEUWSBLAD Holten Dl wint toernooi Rhoda Koppeltijdrit nieuw bij Wielerclub Eerste prijs voor achttal Bergruitertjes DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1987 7 Nog drie Grand Pix wedstrijd den moeten worden verre= den: 13 september in Setubal in Portugal. 20 september in Sevilla in Spanje en tenslotte 27 september in Fermo in Ita lië, Zoals het er nu uitziet, zal pas in de laatste wedstrijd be slist worden of de wereldkam pioensaspiraties van August M"ller en Henk van Heek in het gouden eremetaal kunnen worden omgezet, of dat het ook dit jaar weer zilver wordt. Spannende weken dus voor het Holtens/Rijssense duo, maar niet alleen voor August en Henk. Monteur Hans van Zon heeft in de tot nu toe bé- haalde successen een bijna evengroot aandeel. Reden om op een mooie nazomerdag eens een kijkje te nemen in de werkplaats aan de 'overkant' van de Rijssenseweg, om daar tot de ontdekking te komen dat het toch weer anders is, dan gedacht. Temidden van een - voor een leek - chaotische hoeveelheid bouten, moeren schroeven, sleutels en een half uit elkaar gesloopte zijspan- motor helpt Hans van Zon de onwe tende journalist onmiddelijk uit de droom, "Tijdens de wedstrijden ben ik verantwoordelijk voor de machi ne, maar thuis in de werkplaats hebben w\j alle drie een even be langrijke taak. Daar pakken we al lemaal hard aan om motor en zij span in optimale conditie te krij gen. Chefs en baasjes kennen we hier niet. August en Henk werken even hard mee. Het is beslist niet zo dat de jongens rustig kunnen af wachten om met schone handen straks aan de start te verschijnen met de zijspan. We vormen met z'n drieën 00n team, met dat verschil dat August en Henk op de motor zitten en ik in de werkplaats ben of op het circuit in de tent. In de ruim tien jaar dat ik samen met August in de motorsport bezig ben heeft die formule altijd uitstekend ge werkt, ondanks dat wij een heel! verschillend karakter hébben". Gezond Ondanks dat het zijspanteam ge- sponsored wordt door het schil- verblijft. De Esch was in het vorig seizoen een van de zwakkeren maar doordat de afd. Zaterdagvoetbal van Oldenzaal werd opgeheven stapten plm. 30 spelers over naar de Esch en is het onmogelijk om een voorspelling te doen. De wedstrijd begint om 14.30 uur onder leiding van scheidsrechter J W. Hannenberg. dersbedrijf Venko, blijft het voor het team een wat uit de hand gelo pen hobby. Anders dan bij de indi viduele motoren, waar net als bij de wielrennerij, het grote geld nu gaat rollen, valt er in de zijspancrosswe- reld geen droog brood te verdienen. Helemaal ongelukkig zijn zij niet met deze situatie. "Volgens mij is dit gezonder. Je weetje tenminste dat je sport bedrijft. Alles wat we doen, doen we voor onszelf en dat is toch ook wel een prettig idee". Au gust en Henk kunnen de mening van Van Zon voor een groot deel on derschrijven, maar met een beetje grotere financiële ondersteuning zou er wat meer tijd en ruimte ge creëerd kunnen worden voor de retraining, die naar hun mening nu niet optimaal is. De duiven hebben tijdens de jaar lijkse liefdadigheidsvlucht van het rayon Berg en Dal, waarbij ook de Bergvliegers zijn aangesloten enige duizenden guldens bijeengevlogen voor het bejaardencentrum Elthe- tho en het Nederlanse Rode Kruis te Rijssen. De vlucht ging vanaf Reusel en door de Bergvliegers waren hier voor 491 duiven ingekorfd, die ook allen 'gepouled' werden. Om 12.00 uur vond de lossing plaats en om 13.57 uur had de duif van de comb. Kwintenberg de afstand van 137 km afgelegd. Ook de tweede duif was van deze combinatie. De uitslag was; 1.2.31.36.41. Comb. Kwintenberg; 3.16.18.20.42. Comb. Oolbekkink- Tijhof; 4.10.13.23.29. A. ten Daml; 5.14.34.54.62. J.G. Jansen; 6.22.26.32.39. E. Veneklaas; 7.40.49.53.71. M. Lodeweges; 8.9. G.J. Koetsier; 11.82. H. Wansink; 12.28.37.38.87. F. Meester en zn.; 15.25.59. J. Veldhuis; 17.64.67.89.90. J. Aaftink; 19.96. W. Aaftink; 21.30.33.35.47. G. Egberts; 24. T. Schnuppert; 27.50.51. mevr. Van Beek; 55.60. H. van Beek; 63. H.J. Paalman; 65.66.80. A ten Dam2; 81.94. H. Jansen; 92. G. Steunen berg. Hans van Zon en Henk van Heek hebben beide een technische ach tergrond. Hans, werkzaam als ad vertentieadviseur bij de Van der Loeff, heeft alle alle monteursdiplo ma's op zak. De geboortige Haar lemmer, die het nooit zal leren 'plat te praten', is een bezeten motorzij- spanfan. Die sport heeft in de rand stand niet die erkenning, reden voor hem om elf jaar geleden rich ting Holten te komen. Henk van Heek heeft eveneens zijn monteurs diploma en is werkzaam in de auto schadebranche. Ons aller mole naar August daarentegen is, in zijn woorden tenminste, een leek op technisch gebied. 'Tk weet er echt niets van. Dat laat ik aan de jon gens over". Van Zon zegt lachend: "August moet je niet in de buurt van de motor laten komen, want dan gaat er prompt van alles is. Hij heeft daar geen feeling voor. Het ene moment is hij ergens mee bezig en het andere moment is hij weer verdwenen. Bij August weet je het maar nooit, maar als onze 'clean boy' is hij onovertroffen". Een des kundige uitleg volgt van Henk van Heek. "Het schoonmaken van ae motor is een van de belangrijkste onderdelen. Is dat niet in orde, dan kan het wel vergeten. Je kan tij dens de wedstrijd niet even van de motor af omdat er ergens zand in is blijven zitten. Nee, August is een uitstekende stofzuiger". Onmiddellijk na elke wedstrijd wordt de zijspan geheel uit elkaar genomen en elk onderdeeltje wordt zorgvuldig gereinigd. In de werk plaats wordt gedurende het seizoen vrijwel elke vrije minuut besteed aan het optimaal in orde brengen van de motor. "De wedstrijd wordt voor zestig procent beslist in de werkplaats", zo weten de heren te vertellen. Dat werd weer eens be waarheid tijdens de laatste wed strijd om het Nederlands kam pioenschap toen naaste concurrent Van Goch, die op dat moment een riante eerste plaats innam, door materiaalpech aan de kant kwam te staan. "Dat wil niet zeggen, dat het ons niet kan overkomen, maar we kunnen er zeker van zijn, dat het niet aan de voorbereiding ligt". Revolutionair Ook aan het materiaal zal het niet liggen. De Honda motor en het VMV frame hebben aangetoond van uitstekende kwaliteit te zijn. Een nieuwe revolutionaire kantel bare schokbreker van de Duitser Josef Broekman is door Hennie Vruwink ingebouwd in de nieuwe 1988 machine. Tijdens de wedstrijd in Apeldoorn is deze nieuwe motor voor het eerst uitgetest met een uit stekend resultaat. Reden om vol vertrouwen in de VMC constructie, de nieuwe motor mee te riemen op de lange trip die voor de boeg staat. Als deze krant bij de lezers in de bus valt, is Hans van Zon met de mate riaalwagen al hoog en breed op weg richting Portugal. In totaal moeten er in de komende weken zo'n zes duizend kilometer worden afge legd. In de wagen 00n zijspanmotor waarmee het allemaal moet gebeu ren, honderden bouten, moeren en sleutels, een veertigtal banden en voor de eerste wedstrijd voldoende benzine. Daarna 'drinkt 'de zijspan gewoon uit de superkraan. August en Henk vertrekken morgen per vliegtuig. De circuits waarop wordt gereden is voor hen nog een onge schreven blad, maar ook voor de concurrentie, zodat het tot het ein de aan toe spannend blijft. "Ik heb vorig jaar al gezegd tegen August: dit jaar moet het echt gebeuren. Ik loop al zeventien jaar mee in de zij- spansport, dus het zal een keertje tijd worden. De eerste twee titels van dit jaar hebben we nu binnen, nu de wereldtitel nog". Senioren: De Esch I-Blauw Wit I 14.30 u.V. 13.15 u.. SC Denekamp 2- Blauw Wit 2 12.30 u. V. 11.15 u.. Blauw Wit 3-Deto 6 14.30 u., Blauw Wit 4-SVZW 4 12.45 u., Blauw Wit 5- Hulz. Boys 6 10.30 u., Deto 8-Blauw Wit 6 14.30 u. V. 13.39 u.. Enter V.6- Blauw Wit 7 14.30 u. V.13.30 u.. Blauw Wit 8-SWN 8 14.30 u. Junioren: Hector A2-Blauw Wit A2 14.30 u. V.13.30 i., Blauw Wit BI-Ex- celsior B2 12.45 u.. Blauw Wit CI- Markvogels Cl 11.00 u., Blauw Wit Alls vrij. Pupillen: Enter V.D I-Blauw Wit D 19.30 u. V., 8.45 u., SDOL E I-Blauw Wit E110.00 u. V. 9.00 u.. Blauw Wit E 2-De Zweef E 5 9.45 u., Blauw Wit F1-RKSVF1 9.45 U. Damesvoetbal: Juliana-Blauw wit meisjes 10.00 u. V. 9.00 u. Maandag 14 september: Delden- Blauw Wit dames 2 19.00 u. V. 18.00 u., Blauw Wit dames I-R.V. dames I 19.00 u. Woensdag 16 september: Blauw Wit dames 2-BZSV dames 2 19.00 u„ Markvogels I-Blauw Wit dames I 19.00 u. V. 18.00 u. Het eerste van Blauw Wit, dat een serie van 4 vriendschappelijk wedstrijden als voorbereiding op de competitie zaterdagmiddag in Hellendoom afsloot met een ver diende 2-0 zege op Vesos I gaat za terdag voor het spelen van de eer ste competitiewedstrijd naar de Esch I in Oldenzaal. Een Blauw Wit zonder Eddy van Dijk die na plm. 10 jaar schitteren de staat van dienst als doelman is gestopt met veldvoetbal, zonder Ab Kolkman (verhuisd naar Nijver- dal en thans spelend jn het tweede van SWN) en zonder Thijs Blok die voor studie tijdelijk in Oostenrijk JUNIOREN/PUPILLEN Zaterdag 12 september: Holten Al Den Ham Al, 14.30 uur; Excelsior A4 Holten A2, 11.00 u., vertrek 10.30 u; Den Ham BI - Hol ten BI, 12.30 u., vertrek 11.30 u; Hol ten B2 - Enter B2, 12.45 u.; Holten Cl - DOS'37 Cl14.30 u.; Holten C2 - SOS C2,12.45 u.; Holten Dl - SWN Dl, 10.00 u.; Excelsior D2 - Holten D2,10.00 u, vertrek 09.30 u.; Excel sior D4 - Holten D3,09.00 u., vertrek 08.30 u.; Holten El - De Zweef E2, 10.00.; Nijverdal E2 - Holten E2, 11.15 u., vertrek 10.30 u.; Rijssen F1 - Holten Fl, 10.00 u., vertrek 09.30 u.; Holten F2 - De Zweef F3,11.00 u. SENIOREN: Zondag 13 september: Holtenl - SOS 1,14.30 u; La Prem. 2 - Holten 2,11.00 u.; vertrek 09.45 u.; Holten 3 - Vasse 210.00 u.; Holten 4 - SOS 4,10.00 u.; De Zweef 8 - Holten 5,09.00 u., vertrek 08.00 u.; Holten 6 - Almelo 4, 10.00 u.; RKSV 3 - Hol ten 7,10.00 u, vertrek 09.00 u.; Enter 9-Holten 8,11.00 u., vertrek 10.00 u; Holten 9 - Enter 11,09.30 u.; Holten 10 - SDOL 5,09.00 u.; PH16 - Holten 12,10.00 u., vertrek 09.00 u. Handbal Zaterdag 12 september: Al thuis tegen Wesepe, 13.00 u.; BI thuis tegen Dalfsen, 12.00 u.; JB1 thuis tegen LHC, 10.00 u.; Cl thuis tegen V&K, 11.00 u. zondag 13 september: Heren 1 thuis tegen Kwiek 2,12.15 u.; Dames senoren thuis tegen LHC, 11.00 u.; Dames junioren vrij. Holten dat zich in de bekercompe titie zo goed weert, heeft het debu terende Luctor in Almelo een pret tige competitiestart bereid. In de beginfase hield de Holten-defensie open huis en daar maakten de kwieke strijders van Luctor et Emergo dankbaar gebruik van. Meteen vanaf de aftrap verleenden de Holtense verdedigers vrije door gang aan middenvelder André Pas (1-0). Een minuut later moest een Holtense centrum-verdediger op de rand van het 16 meter-gebied met een sliding van achteren in grij pen. Scheidsrechter Gadj Radj aar zelde geen moment en wees naar de witte stip. René Meijer benutte de penalty feilloos (2-0). Tot overmaat van ramp blunderde daarop de Holtense defensie opnieuw en Mar cel Gloudemans gaf Edwin Stuk- ker geen kans (3-0). Na acht minu ten leek Holten al een geslagen ploeg. Toch herstelde de roodzwarten zich enigzins en toen bleek Luctor allesbehalve een onverslaanbare ploeg te zijn. Ook de Almelose de fensie bleek kwetsbaar en Holten creëerde scoringskansen. In de 25e minuut scoorde Ep Boode met een niet onhoudbare trekbal (3-1) en Hotlen was vanaf dat moment qua krachtsverhouding meer dan ge lijkwaardig. Toch kreeg Luctor voor de rust nog twee doelrijpe kan sen, maar lat en paal hielden Hol ten in de race. Na de rust kwam de gepasseerde Jan van Mullem in het veld voor de geblesseerde Erik Knapen. De wed strijd ging er in kwaliteit steeds meer op achteruit: Luctor had ken nelijk teveel gegeven in de eerste helft en Holten had niet de macht om echt pressievoetbal te gaan spe len. De aanval bleek eens te meer te zwak, het middenveld miste dyna miek en combinatievermogen in de verdediging was na de rampzalige start te weinig zelfvertrouwen aan wezig. Na de redelijk succesvolle ofen- campagne en de prima bekerwed strijden hadden de supporters een beter resultaat en meer kwaliteit verwacht. Het is zeker zaak voor de roodzwaren de komende thuiswes- tijden tegen achtereenvolgens SOS en Bon Boys punten te halen, wil de competitiemalaise van het vorig seizoen zich niet zal herhalen. In de eerste wedstrijd voor de veld- competitie hebben de dames van Holten een overwinning geboekt op het altijd lastige DSC. In de eerste helft was het een rustige wedstrijd waarin beide ploegen vooral aanvallend weinig presteerden. Na 15 minuten zag de scheidsrechter een glaszuiver doel punt van Holten niet, zodat het tot de 25e minuut duurde voordat Hol ten de score kon openen. In de laatste vijf minuten bleek Holten conditioneel beter te zijn en kon via de break out een 0-3 voorsprong worden genomen. Na rust ging de wedstrijd gelijk op. Holten had ech ter veel meer kansen die niet benut werden. Toch hield Holten met 2-5 de wedstrijdpunten in eigen hand. Score: Marieke Nijland, 2; Marti Holten Dl heeft op het toernooi van Rhoda Raalte de eerste prijs be haald. Holten Dl, voor het eerst in actie in een nieuwe samenstelling, speelde erg goed in dit toernooi. Tegenstan ders waren Blauw Wit Dl, Raalte Dl en Rohda D3. De eerste wed strijd tegen Rohda werd met 2-0 gewonnen. Tegen Blauw Wit werd het zelfs 9-0. De laatste wedstrijd tegen Raalte was erg spannend, maar Holten wist toch met 3-1 te winnen. Keeper Michael nam de enorme beker onder luid gejuich in ontvangst. De nieuwe trainer, Ben Frazer uit Colmschate was tevreden, maar liet de jongens duidelijk weten dat één zwaluw nog geen zomer maakt. Barvelink 1, Iepy Bijma 1; Anne- marie Wijberg, 1. De dames junioren hadden een moeilijke start. Met het minimale aantal' speelsters moest uit tegen Achilles worden gespeeld. Achilles speelde vol op de break out, waar Holten steeds minder tegenvover kon stellen. Daardoor werd na een 10-1 ruststand, kansloos met 20-5 verloren. In de nacht van 3 op 4 oktober wordt voor de achttiende keer de door MAC De Holterberg ge organiseerde de bekende puz- zelrit "De nacht om Holten" ge houden. Deze rit, welke volgens route beschrijving zal worden verre den, is uitgezet door E. KI. Tee- selink, G. Agterkamp, H. Ool- bekkink en D.J. Schooien. Het is een nachtpuzzelrit welke door iedereen gereden kan worden. De gemiddelde senlheid be draagt 20 km. per uur. De start is vanaf 20.00 uur bij clubhuis De Biester, terwijl de rustpauze en het eindopunt zal zijn bij zaal Vosman. De deelnemers krijgen tijdens de rit een kop koffie aan geboden. Voor alle deelnemers is er een rallybord en jaarschild je. Uiteraard zijn er weer prach tige prijzen te winnen. De voor inschrijving is open tot 21 sep tember bij H. Oolbekkink, Schuttersweg 167, tel. 6 34 83. Afgelopen weekend waren de Hol tense coureurs te gast bij De Peda- leurs uit Malden, ten zuiden van Nijmegen, een vereniging met ca. 50 leden. Een actieve vereniging die een goede organisatie voorop stelt en tevens goed gebruikt maakt van de fraaie omgeving. 1 Deze gegevens gaven de doorslag dat dit jaar wederom deze tocht op de touragenda geplaats is. Helaas maakten maar tien leden gebruik van deze fraaie rit. Er kon gekozen worden uit de afstanden 60 -105 of 150 km. Negen namen de 150 km en één hield het op 60 km. Vanaf het startpunt ging via de Heilige Landstichting naar Berg en Dal. Hier moest toch even tandje 20 of 22 gebruikt worden. De eerste zweetdruppelts waren er uit en er zouden meerdere volgen. Bekomen van de eerste schrik ging het naar de grensovergang Wijier om vervol gens Kranenburg aan te doen. Een Bij de Wielervereniging Holten werdt vorige week donderdag een nieuwe dicipline verreden, een kop peltijdrit. Vijf koppels verschenen aan de start. Coureurs van onge veer gelijke kracht werden gekop peld. Op papier was het koppel Boetes- /Beldman favoriet, vergeleken met de individuele ritten favoriet. De snelle opening brakt het duo echter op driekwart van het traject van 13 km op. Dit overkwam ook het duo Voogsgeert^Hofhuis die in de eerste ronde veruit de snelsten waren. De man met de hamer sloeg genade loos toe. Beter hadden Wim van Oyen en Gerrit Luggenhorst hun krachten verdeeld. Zij bleken ook uiteindelijk de snelsten. Zwijnen- berg en 50 plusser De Geus moes ten ruim toegeven, eveanls de ge broeders Markvoort. Deze dicipline zal zeker een vervolg krijgen. De uitslag was: 1. W. van Oyen/Gerrit Luggenhorst, 20.46 min.; 2. J. Boete&H. Beldman, 20.49 min.; 3. H. Voogsgeerd/T. Hof huis, 20.57 min.; 4. H. de Geus/B. Zwijenberg, 22.37 min.; 5. H. Mark voort/A. Markvoort. tweede klim diende zch aan, maar een fraaie afaling door het bos volg de. Vals plat en fraai natuurschoon wisselden zich regelmatig af. De eerste controle en verfrissing was na 40 km. Via Louissendorf, Kal kar, Appeldom, Xanten naar Lab- beck voor een tweede controle op 80 km. Via mooie binnenwegen en goede bewijzering naar Sonsbeck, Lervenhem, Uedem, Pfalzdorf naar Nierswald. Inmiddels waren 125 km afgelegd. Zoals zo vaak wegén de laatste loodjes het zwaarst. Een stevige bries op kop sloeg nog wel eens een gat in de formatie. Via de grenspost bij Ottersum op naar Groesbeek om vervolgens via het fraaie fietspad door het bos naar Malden het eindpunt te bereiken. Op het concours van pc Albergen werden door verschillende leden van de Bergruitertjes mooie suc cessen behaald. Het achttal won de eerste prijs met 125 pnt. De overige resultaten waren: Ring 2 B dress: Evelien Bonte met Wen dy, 4e pr., 126 pnt.; ring 3 B dress: Sandra Holl met mr. Kimbel, 6e pr. 124 pnt.; ring 6 L2 dress: Willy van Coeverden met Strawinsky, le pr. 131 pnt.; Sandra Holl met mr Kimbel won een 4e prijs in het B srpingen cat. D. Bij het L springen cat. D was de der de prijs voor Hermien Bronsvoort met Bandit en de vijfde prijs voor Lianne Veneklaas met Sandra. Zaterdagavond 12 september orga niseert MAC De Holterberg voor haar leden een gezelligheidsrit. Men kan hieraan deelnemen zowel met de fiets als auto. De finish is bij café De Poppe.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 7