Zwembad sluit zondag het 'zomerseizoen' af Hooe Holten in clinch met welstandscommissie Holtens Losser op bezoek in kader Vredesweek WEEK DEZE Uitbreidingsplannen in moderne stijl vallen slecht College pijnlijk verrast Groen licht aansluiting S 14 Meten met twee maten Opening winterwerk De Aanslag in Schure U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint alsu ons een nieuwe abonnee opgeeft. Holtens Nieuwsblad donderdag 10 september 1987 - 38e jaargang - nr. 36 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Laatste loodjes De spanning in het zijspan- tamp stijgt ten top. Nog drie sware wedstrijden, op voor het Htoltens/Rijssense duo onbe- tende banen, ver weg van de Rijssenseweg, staan de komen de weken op het programma. Wat het resultaat zal zijn hangt liet alleen af van August en Henk, maar wordt voor een jroot deel bepaald door de te genstanders, maar ook door het materiaal. In het Holtens Nieuwsblad deze week een kijkje in de werkplaats waar, zoals August, Henk en Hans zeggen, zestig procent van de wedstrijd wordt gewonnen. Meneer pastoor Onderscheid moet er zijn, dat leerden de talrijke belangstel lenden die zondag de Holtense viering van het 25 jarig pries terschap van pastoor Arno Ra demaker bijwoonden: een do minee is een dominee, maar een pastoor is menéér pastoor. Dat dit onderscheid niet al te letter lijk genomen moet worden bleek ook. De woorden „harte lijke kerel" en „beste Arno" doorspekten de toespraken waaaruit mag blijken dat pas toor Arno Rademaker niet al leen een geliefd zielzorger is, maar ook een vriend in kerke lijk Holten. Het zal niemand verbazen, dat het zwembad Twen- haarsveld dit jaar een van de slechtste zomers in zijn ruim 25 jarig bestaan heeft meegemaakt. Het zomer weer was er dan ook naar, dat vooral de losse kaart verkoop ver achter is geble ven bij andere jaren. Toch is men in het zwembad niet al te ontevreden over de gang van zaken. De vaste klan ten lieten het, ondanks de soms herfstachtige tempe raturen niet afweten, trot seerden de elementen en trokken fris en vrolijk hun dagelijkse baantjes. "We hebben hier altijd een groep van zo'n dertig vaste klanten, die elke ochtend verschijnen. Opval lend daarbij is, dat het vooral oude ren zijn die hier hun dagelijkse por tie gezondheid komen halen. Al leen als het heel erg hard regende waren er wel eens wat minder, maar dat waren uitzonderingen. Nee, het waren vooral de kinderen, die weg bleven", vertelt Han Leonhart, een van de vier mensen die dit jaar ver antwoordelijk waren voor de gang van zaken in het zwembad. Dat was ook te merken bij de zwemlessen. Deze week konden aanmerkelijk minder kinderen 'opgaan' voor hun diploma. „Je kan honderd keer ver tellen dat het onder water lekker warm is - de temperatuur van het water is constant 22 graden - maar die kleinjes begrijpen dat niet en staan dan te bibberen aan de rand, gevolg is dat ze er al gauw mee stop pen", voegt Maijo Boksebeld er aan toe. Voor het zwembad en kassaperso- neel waren het soms saaie dagen. Veel liever zagen ze een grote toe loop, maar vaak waren er uren, dat er bij wijze van spreke geen 'kip' in het zwembad was, terwijl het bad toch geopend diende te blijven. „Je kan niet aan de gang blijven met grasmaaien en alle werkjes zijn op een gegeven moment allemaal ge daan, en dus wordt het zitten, af wachten en duimendraaien", aldus Peter Corstanje. Dit weekend verwachten ze toch ter sluiting nog een grote toeloop. Zondagavond gaat om zes uur de poort voor een jaartje weer dicht. Voordat het zover is, zal er op zater dag 12 september een bijzonder Het 'strandje' op zwembad Twenhaarsveld tijdens een van de weinige mooie dagen van deze zomer. spektakel plaats vinden in het ontsnappen. Belangstellenden zwembad. Een reddingsbrigade krijgen zelfde gelegenheid om in de geeft dan om 13.30 uur een demon- auto te warter te gaan. Verder zijn stratie geven met een auto te water nog een paar spelletjes in voorbe en hoe men op de beste manier uit reiding, die doorgaan afhankelijk een in het water geraakte auto kan van de weersomstandigheden. Uitgeversmaatschappij Van der Loeffbv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfhrtsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 - g y—™—M— Het college van b en w is pijnlijk verrast door het besluit van Nido Universal, dat zoals we vorig week meedeelden, plannen heeft om de afdeling Service elders te gaan vestigen. Tijdens de wekelijkse persconfe rentie verklaarde wethouder Wes- terik dat het college er steeds van uit was gegaan dat er een oplossing gevonden zou kunnen worden met betrekking tot de bewoners. Ook verklaarde hij dat het college 'heel ver' was gegaan in de toezeggingen, waarbij men flink was opgeschoven in de richting van Nido en waarbij de verkoop van het oude Nidopand punt van onderhandeling was. Men was evenwel niet van plan het oude fabriekpand te kopen maar men had wel interesse voor de grond, die overigens een industriële bestem ming moet blijven houden. Verder was de wethouder er van overtuigd dat Nido voldoende ruimte over heeft op eigen terrein om daar de af deling service te vestigen. Burgemeester Van Rappard voeg de er aan toe, inhakend op de uitla ting van „een bekende makelaar", inderdaad de bedrijfsgebouwen niet als warme broodjes over de toonbank vleigen, maar dat er niet gespoken kan worden van een be- drijfsonvriendelijk klimaat. Te vens verwierp hij de gedachte dat de gemeente verantwoordelijk is voor de ruimtelijke ordening, maar dat dit vastgelegd is in het streek plan.!!) Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimtiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiimiiH Als alles meezit, zal eind 1989 de aansluitingweg van het industrie terrein tussen de Aaltinksweg en de S14 gereed zijn. Een dezer dagen heeft de gemeente Holten groen licht gekregen van de provincie Overijssel om te starten met de voorbereidingen. Al reeds jaren werden er door 'Hol ten' druk uitgeoefend op de provin cie voor een aansluiting op de SI4 om zo het vrachtverkeer dat vanaf de Keizersweg komt, een recht streekse aansluiting te geven bui ten de kom van het dorp uit. Nu de voorbereidingen voor verbetering van het verkeersklimaat in Holten aanstaande is, heeft de provincie toestemming verleend. Voor het overgrote deel loopt de weg over gemeentelijke grond en moet er slechts een klein deel worden aan gekocht. Wel zullen de volkstuin tjes aan de Aaltinskweg moeten verdwijnen, maar de gemeente heeft nog voldoende grond achter de hand om in de naaste omgeving de volkstuinierders nieuwe grond aan te kunnen bieden. In Holten wordt niet gemeten met twee maten, zo deelde wethouder H.J. Westrik mee in antwoord op vragen van de PvdAer J. van der Harst tijdens de vergadering van de commissie gemeentewerken. Van der Harst sneedt dit punt aan als reactie op de ingezonden brief in het Holtens Nieuwsblad, waarin een inwoner van Holten de gemeen te verweet met twee maten te me ten. Waar de een geen vergunning kreeg omdat hij te laat zijn subsi dieaanvraag had ingediend, werd aan de andere kant een illegale kapperij van bomen door de vin gers gezien. Volgens Westerik is er wel degelijk proces verbaal opgemaakt tegen de illegale houthakker en ligt het aan het openbaar ministerie of er vervolging wordt ingesteld. De opening van het oecumenisch winterwerk zal worden gevierd op zondag 13 september met een geza menlijke dienst in de Ned. Herv. kerk, die om 09.30 uur begint. In verband daarmee zal die dag in gebouw Irene geen H. Mis worden gehouden. Holten Hoog Holten aan de Forthaarsweg ziet zich in haar grootste uitbreidingsplannen ge dwarsboomd door de welstandscommissie in Zwolle. Deze provinciale commissie dient alle bouwplannen te keuren op zijn esthetische waar den. Dat hun mening daarbij nog al eens afwijkt van de indieners van het bouwplan werd de nieu we éigenaar van het gerenommeerde Holten op de Holterberg gewaar, toen de uitbreidingsplan nen retour werden gestuurd met de opmerking dat geen toestemming zou worden verleend voor de realisering van het in de ogen van de commis sie „niet bij de bestaande bebouwing passende" uitbreiding. Dat was een lelijke streep door de rekening van projectontwikkelaar Smit uit Delft die sinds januari eigenaar is van Hoog Holten. Zoals bekend, is de situatie in de hotelbussiness op de Holterberg niet florissant te noemen. Het toe ristisch rapport van bureau Terp geeft als oorzaak aan de verouder de bouw, en een te geringe accom modatie, die niet meer aansluit bij de wensen van het publiek. Reden voor de nieuwe eigenaar van Hoog Holten om de bakens te verzetten. In de uitbreidingsplannen zijn on der andere opgenomen een zwem bad van redelijke afmeting, fitness ruimten, vergader- en sportruim- ten en een veertigtal nieuwe hotel kamers die moeten voldoen aan de eisen van het hotelpubliek. De nieuwbouw werd ondergebracht in een in moderne stijl opgetrokken vleugel, die door middel van een doorgang verbonden zou worden met het bestaande gebouw. De ge meente Holten had, op een enkele kleine wijziging na, geen enkele probleem gezien, zodat men ver wachtte op korte termijn met de uitbreiding te kunnen beginnen. De welstandscommissie evenwel Hotel Hoog Holten met z'n rieten be kapping, en verou derde bouwstijl le vert weliswaar een mooi, nostalgisch plaatje op, maar is in de huidige staat niet meer rendabel te exploiteren. dacht er anders over en wil een mo gelijke uitbreiding alleen goedkeu ren indien die in dezelfde stijl wordt uitgevoerd als het bestaande ge bouw. Alleen indien de nieuwbouw los van het bestaande gebouw gere aliseerd zou worden, wilde men toe stemming verlenen. Dit was voor Hoog Holten onaanvaardbaar om dat men sport- en vergaderruimten geïntegreerd wil zien in het hotelge- beuren. Naam Adres. Woonp'aats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr, mevr. Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Energie Dit betekent echter een aanmerke lijke kostenverhoging, omdat bou wen in de stijl van het bestaande gebouw arbeidsintensiever is ter wijl ook de energiehuishouding moeilijker in de hand te houden is. Inmiddels is een architect, die ge specialiseerd is in het bouwen en verbouwen van landhuizen inge schakeld om een nieuw plan te ont werpen, dat wel door welstands commissie goedkeurd zal worden. Mocht dit plan financieel geen haalbare kaart zijn, dan ziet de toe komst voor Hoog Holten er be paald niet zonnig uit. De verwach ting is dat de huidige eigenaar het pand dan weer van de hand zal doen. Ook voor bedrijfsleider W.J. Volkman ziet zijn toekomst er dan bij Hoog Holten somber uit. „Het hotel is in de huidige opzet niet meer rendabel en er moet dus iets gebeuren, dat staat als een paal bo ven water". Optimistisch Vooralsnog is men echter optimis tisch gestemd. Dat blijkt wel uit het feit dat een grondige renovatie van het bestaande gebouw aan- krijgt dan een nieuw verfje, nieuw len voldoen aan de eisen des tijds. staande is. Met ingang van novem- meubilair en de bestaande twintig Op 15 december moet de klus ge- ber zal het hotel voor zes weken ge- hotelkamers krijgen een grondige klaard zijn en kunnen de eerste gas- sloten worden. Het gehele hotel opknapbeurt waarna zij weer zul- ten verwelkomd worden. Het is alweer zes jaar geleden dat de gemeente Losser president Reagan en zijn Russische ambtge noot Andropov uitnodigden om el kaar in Losser, in een ontspannen sfeer, te ontmoeten. Voor Losser was dit een serieuze poging om op originele wijze een bijdrage te leve ren aan de wereldvrede. Andropov en Reagan kwamen niet. Deze uit nodiging was echter wel de aanzet voor intensieve contacten met Wid- noje, een plaats in de omgeving van Moskou. In Losser kan men daar zeer enthousiaste verhalen over vertellen. Aanleiding voor de „Vredeswerk- groep Holten" om in de komende vredesweek (20-26 september) en kele mensen uit Losser uit te nodi gen om in Holten over hun ervarin gen te vertellen. Op maandag avond 21 september kan men horen waartoe een uitnodiging aan 's we relds belangrijkste politici kan lei den. De voordracht, waarbij dia's zullen worden vertoond, wordt ge houden in het gemeentehuis op de Smidsbelt en begint om 20.00 uur. Eveneens in het kader van de vre desweek wordt men op donderdag 24 september in de gelegenheid ge steld om een videopresentatie bij te wonen waarin de heer W.F. Wert- heim, hoogleraar in de niet-wester- se sociologie praat over de offers die revoluties met zich meebren gen. Hij vertelt hierbij in de loop der jaren anders te zijn gaan den ken over revoluties: „in sommige revolutionaire bewegingen heb ik me vergist". Hij komt terug op zijn eerdere stel ling dat Chinese revolutie „een nieuw mens" zou doen ontstaan. Onwankelbaar blijft echter zijn ge loof in de opvoedbaarheid van de mens. De titel van het programma „In gesprek met mijzelf', is ontleend aan zijn boek, waarin Wertheim zijn politieke bewustwording en keuze beschrijft. Dit proces speelde zich af in het Jappenkamp aan het einde van de Nederlandse kolonia le periode. Dit gesprek werd enige tijd geleden als Kenmerk-special uitgezonden op televisie. De pre sentatie wordt gehouden in zaal De Biester en begint om 20.00 uur. Zondagmiddag a.s. draait in J.S. De Schure de film De Aanslag van Harry Mulisch. Deze film is de eer ste uit een serie van vier, die elke tweede zondag van de maand te zien zal zijn. Als eerste daarin dus bovengenoemde, vervolgens Flod der, Labyrint en tot slot Blonde Dolly. Kaarten a f. 3,50 voor de jeugd t/m 15 jaar en a 4,50 voor ouderen zijn aan de zaal te koop. Wie verzekered wil zijn van een plaatsje en boven dien nog korting wenst kan een seizoenkaart kopen voor de hele serie. Dit kost dan voor de jongeren 12,50 en ouderen 15,- De film begint zondagmiddag om 14.30 ur.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1