Vragen staat vrij in bibliotheek Holten Deel Nido Universal uit naar elders S Vrije markt sluit zomerseizoen af Opnieuw botsing bewoners met bedrijfsleven Ter visie legging uitgesteld sv Holten opnieuw ronde verder Schatgravers gezocht Geslaagd Erica Terpstra naar Holten U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad donderdag 3 september 1987 - 38e jaargang - nr. 35 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Zondagsschool In Dijkerhoek maakt men zich op om het honderdjarig be staan te vieren van de Zondags school. Hoewel het kerkelijk le ven ook in Dijkerhoek niet meer de meest centrale plaats inneemt in de dorpsgemeen schap, wordt het/jubileum door de gehele gemeenschap ge vierd. In het Holtens Nieuws blad een kijkje in een vereni ging die geen vereniging is en die het al die honderd jaar zon der bestuur heeft kunnen stel len. Aanleun De ouderen in de samenleving staan niet meer te trappelen om bij goede gezoneheid hun vrij heid in te ruilen voor het be schermde bestaan in een be jaardencentrum. Veel liever blijft men zelfstandig wonen, met de geruststellende verzor ging van het bejaardencentrum in de nabijheid. Bij Diessenplas functioneren daartoe reeds achttien aanleunwoningen. Vo rige week ging de vlag in top voor nog eens negentien wonin gen. Dat is echter met een wachtlijst met meer dan 80 ge gadigden een druppel op de gloeiende plaat. Beunk Drie keer is scheepsrecht, dat geldt zeker voor jan Beunk die naar eenmaal tweede en een maal derde te zijn geworden, zich nu de sterkste man van Holten mag noemen. Als we ons niet vergissen, betekent het niet dat hij nu op zijn lauweren mag gaan rusten, want er zijn plannen in de maak het sportie ve spektakel volgend jaar een regionaal karakter te geven, zo dat we dan wellicht Jan Beunk of een van de broertjes Jansen als sterkste man van Salland kunnen bejubelen. Zaterdag 5 september wordt de landelijke bibliotheekdag gehouden. Ook de bibilotheek in Holten zet haar deuren dan gastvrij open en wel van 10.00 tot 12.00 uur 's morgens en van 13.00 tot 15.00 uur 's mid dags. Thema van de dag is: vragen staat vrij! waarmee wordt aangege ven, dat in de bibliotheek meer te vinden is dan leesboeken alleen. "Men weet eigenlijk niet, dat de bi bliotheek een openbare instelling is, waarin iedereen zomaar binnen kan lopen. Vaak denken de men sen, dat men lid moet zijn van de bibliotheek om hier boeken en tijd schriften en andere naslagwerken te mogen inzien. Dat is niet het ge val. Alleen als men boeken mee naar huis wil nemen, moet men lid worden van de bibliotheek", ver klaart bibliothecaresse Karin Pen- newaard. Karin vertelt verder, dat op de bi bliotheekdag zij de belangstellen den een rondleiding wil geven in de bibliotheek en een goede uitleg wil geven over het gebruik Van de cata logus, om de Holtenaren op de hoogte te brengen van alle moge lijkheden die de bibliotheek biedt. De rondleiding wordt gehouden om 11.30 en 13.00 uur. Voor kinderen is er om 11.00 en 13.30 uur een dia voorstelling over prentenboeken. Voor de toekomstige eindexamen kandidaten een goede gelegenheid zich voor te laten lichten over de nieuwe scholierenkast, waarin alle literatuurboeken, die voorkomen op de eindexamenlijst voor de Scholengemeenschap zijn samen gebracht. Eveneens zijn alle be langrijke naslagwerken over schrij vers, uittrekselboeken (héél be langrijk) in deze scholierenkast te vinden. Ook kan men kennis maken met de gewijzigde routing, waardoor boeken van de verschil lende genres nu bij elkaar in één kast te vinden zijn. Inhakend op het thema Vragen staat vrij, kun nen de bezoekers een vragenlijst in vullen, waarmee een aardig prijsje is te verdienen. Tevens kan men vragen stellen over allerhande on derwerpen, die de biliothecaresses met behulp van de naslagwerken of de moderne computerverbindin gen met de centrale bibliotheek in Overijssel zullen proberen op te los- Vragen staat vrij! ook in de Holtense bibliotheek. sen. Voor de 'mooiste' vraag, is te- leen van boek en plaat gaat zater- vens een prijsje uitgeloofd. Voorts dag gewoon door. is er die dag weer een verkoop van boeken, die door de 'bieb' zijn afge- De bezoekers van de bibliotheek- schreven en die voor een prikje te dag kunnen tevens gebruik maken koop zijn. van het gratis proefabonnement Veel streekromans en tot 1 januari 1988, dat uitsluitend kinderboeken zijn daarbij. De uit- op zaterdag verkrijgbaar is. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuws blad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 7 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel.05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiMiiiinMiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiHiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiinMiiiiiiiinniiMiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinMiiiiiiiiiMiiiiiiiiiMiiiiiiiiiitiMMiiiiiiriiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniniiiiiiii "Krekel weg, de OAD weg, wat gaat er nog meer weg uit Holten"? Woorden van die strekking stonden afgelopen zaterdag in de optocht te le zen op de 'aanslepwagen' die de Splooder feest gangers naar het feestterrein voerde. Ging de op tocht vandaag van start zou daar nog een stukje aan kunnen worden bijgevoegd. Ook de Nido Uni versal zal - gedeeltelijk - uit Holten verdwijnen. Op korte termijn wordt gezocht naar een nieuwe vestiging voor Nido Service buiten Holten. Daar mee raakt Holten weer een stukje industriële werkgelegenheid kwijt. Momenteel werken 25 mensen bij Nido service, waarvan vijf permanent in de buitendienst. De meesten van hen zijn Hol tenaren. Opnieuw is de oorzaak het gemeentebe leid dat woningbouw toestond aansluitend aan industriebestemmingen. Opnieuw kwam het hierdoor tot een confrontatie tussen de belangen van bewoners en bedrijfsleven. Het tweede kamerlid voor de WD Erica Terpstra, komt maandag avond 7 september naar Holten. Zij zal in restaurant De Witte aan de Deventerweg een spreekbeurt ver vullen. Vanaf 20.00 uur zal de WD-woord- voerster haar visie geven op tal van actuele politieke zaken. Mevrouw Terpsra staat bekend om haar openhartige en verhelderende ma nier van spreken over de dingen die ons dagelijks op politiek en sociaal Nido: een bloei end bedrijf, temid den van woonves- tingen. Dat is vra gen om moeilijkhe den. Nido heeft gelijk, en de bewo ners hebben hun gelijk. Het resul taat lijkt veel op het drama OAD. IW W Êk De expansieve groei van Nido Uni- I 'f M versal was enige tijd geleden aan- I ^Jlll leiding voor de directie de bedrijfs- panden te gaan uitbreiden. Van zelfsprekend werd in eerste instan tie gekeken naar mogelijkheden binnen de eigen vestiging. Aan de gemeente Holten werd een verzoek ingediend om het pand op de hoek van de Industriestraat te verbou wen tot werkplaats annex kantoor voor Nido service. Vooraf werd d00r Nido een aantal besloten bijeen komsten gehouden met de buurtr bewoners om 'toestanden' zoals met de OAD al in het begin van de terwijl het leegstaande pand met onderhandelingen te kunnen voor- verkoopbaar was. Een gesprek bij komen. Uit de gesprekken die de di- de gemeente Holten wees uit. dat er rectie van Nido voerde met de om- vanuit die richting geen financiële wonenden bleek echter, dat vanuit steun te verwachten viel. die hoek zeer grote bezwaren te ver- ,>Als hetzelfde pand in Rijssen of terrein bezig houden. Een ieder is wachten waren. Een andere oplos- Goor had gestaan, was hethetdub- op 7 september welkom in De Wit- Sjng was wei voorhanden, maar die beie waard zo verzekerde de make- te. zou een enorme investering vergen, jaar ons Gat geeft wel aan hoe het gesteld is met het industrieklimaat in Holten", aldus directeur Jan Nik- kels, die er onmiddelijk bijvertelt hoe moeilijk de directie het heeft gehad om tot dit besluit te komen. „Wij zijn Holtenaren in hart en nie ren, en we willen het liefst het gehe le bedrijf in Holten houden, maar op een gegeven moment moet je het zakelijke boven het emotionele laten prevaleren. Dat is niet an ders, hoe moeilijk we het ook vin den. Nu betekent het niet, dat we de ter visie legging van het woon wagenkampje aan de Kerkhofsweg zal nog enige weken op zich laten wachten. Om zoveel mogelijk aan de bezwa ren van de Holtenaren tegemoet te komen, zal de toegangsweg naar het kampje direct naast het kerk hof worden aangelegd. Momenteel wordt nu berekend of het voormali ge gebouwtje van de GEB hiervoor zal moeten wijken. Grote vreugde op Meermans kamp: sv Holten is opnieuw een ronde verder in de bekercom petitie. Dinsdagavond werd Concorida uit Wehl na het ne men van strafschoppen versla gen, nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd was geëi- nigd in een 1-1 gelijk spel. Wie de volgende tegenstander van de rood-zwarten zal zijn, zal pas bekend worden na de volgende loting. De eerstvol gende bekerwedstrijd wordt gespeeld in de tweede week vn oktober. Henny, Ingrid, Alberta, Gerda en Frida roepen alle Holtense jongens en meisjes tussen zes en twaalf jaar bijeen om te helpen met het zoeken naar een schat uit 1879. Een van hen heeft een paar dagen geleden op zolder tijdens de schoonmaak een gele enveloppe met een schatkaart gevonden. In de nacht van 24 op 25 november 1879 is namelijk uit het kasteel de Waardenborch een geldkist met in houd gestolen. Een zekere Engel- bert Brederode zou de dief geweest zijn. Hij is tijdens zijn ontsnapping zo zwaaar gewond geraakt, dat hij is gestorven, maar 'de schat' is nog niet teruggevonden; de kaart ech ter nu wel. Samen met alle kinderen uit Hol ten wil het zestal op zaterdag 26 september 1987 de schat gaan op graven. Volgende week kan men lezen hoe laat en waar precies men wordt verwacht. helemaal weg gaan uit Holten. We hebben de laatste jaren hier veel geïnvesteerd en ik zie ons dan ook nog niet snel verdwijnen, maar voor Nido Service hebben we geen andere keus". In welke gemeente de afdeling wordt gevestigd is nog niet vastge legd. Omdat vrijwel alle 25 werkne mers uit Holten of omgeving ko men wordt gedacht aan Rijssen of Goor, al wordt er vanuit de klan tenkring aangedrongen op een cen tralere vestiging elders in het land. De service neemt bij Nido Univer sal een steeds belangrijker plaats in en Jan Nikkels verwacht dan ook dat het aantal werknemers in de komende jaren nog flink zal toene men. Binnenkort zal de directie de ge meente van hun besluit op de hoog te brengen. De aanvraag Voor de verbouwing, die vóór 7 september moest worden ingediend, zal even wel niet worden ingetrokken, maar voorlopig worden 'bevroren'. Aan de Rijksuniversiteit te Gronin gen slaagde onze oud plaatsgenoot Wim Boode voor het doctoraal exa men Natuur en Wiskunde met on derwij sbevoegdheid. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Zaterdag 12 september zullen de activiteiten in het kader van de Hoolter dagen worden afge sloten met de inmiddels al tra ditionele vrije markt op en rond de Smidsbelt. Het is voor de vierde keer dat deze grote rommel- en antiekmarkt in het centrum van Holten wordt ge houden. Ook dit jaar worden tijdens de markt nevenactiviteiten gehou den. Zo zal er weer een veiling worden gehouden in gebouw Irene. Het veilinghuis Holbein uit Rijssen zal vanaf 13.00 uur tal van interessante voorwer pen onder de hamer brengen. Verder zal het typische rommel markt sfeertje worden geaccen tueerd door een heus straator kest en uiteraard zullen de ter rasjes niet ontbreken. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot plm 16.00 uur. De organisatie is in handen van de Holtense Han delsvereniging. Wie zelf zijn of haar geluk als marktkoopman wil beproeven, kan een kraam huren a f. 30,- Voor een grondplaats betaalt men f. 4,- per strekkende meter. Inlichtingen en opgave kan bij Jos Kamphuis, tel. 62998. Play-back show Tijdens de vrije markt zal de De vrVe markt vormt een gezellige afsluiting van het Holtense zomersei- promotietour oost van Veronica 20en- een bezoek brengen aan Holten. Onderdeel van het programma is een soundmix en play-back spé kunnen zich opgeven bij het sdart Veronica deze dag brengt show. Kandidaten/artiesten in WV kantoor of bij het Klavier.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1