Piloot Siep van der Meulen houdt cockpit voor gezien Holten verguld met komst FC Twente Coureurs zien af op Belgische kasseien Grote deelname aan 37e Holbatheo Veel deelnamemers concours hippique op 't Ruiterkamp Laatste vlucht met bridgepartner André Dekker Atleten liepen in Dalfsen Selectie s.v. Holten oefent Bergerac zwaar Holtenaren: 'eens maar nooit weer' HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1987 5 Vorige week woensdag vond er op Kennedy Airport in New York een Holtense hereniging plaats. De hereniging van een bridgepaar dat elkaar drie jaar lang niet had gezien. KLM-ge- zagvoerder Siep van der Meu len, die de pensioengerechtig de leeftijd van 56 jaar heeft be- De vakanties voor de meeste atle ten zit er al weer bijna op. De eerste resultaten van het nieuwe loopsei zoen zijn dan ook al weer binnen. Donderdagavond 6 augustus wa ren er tijdens de feestweek in het rustieke Dalfsen aan de Overijssel se Vecht lopen over 5,10 en de halve marathon. De halve marathon ging door het prachtige buitengebied langs de Vecht. Gerard Beldman liep deze afstand in 1 uur en 20 min. Ook veteraan Ap Koetsier in 1 uur 34 min. waagde zich aan deze af stand. Op de 10 km loop in rondjes door de dorpskom, was Gerard Markvoort in 34.40 min de beste Holtenaar. Henk Aalpol, die finish te in 35.52 min, moet nog sneller kunnen. Voetballer Gerrit Mark voort in 39.29 min testte zijn condi tie en Harry Heuvelmans in 40.25 min liep voor zijn doen een uitste kende tijd. De 5 km. werd van Hol tense zijde alleen door de Marke- loër Jan Dij kink in 17.14 min gelo pen. reikt, kon op zijn laatste vlucht van New York naar Am sterdam zijn oude bridgepart ner André Dekker en diens ge zin begroeten. Dekker keerde na een verblijf van drie jaar op Aruba terug naar Holten. Een uniek toeval dat bij aankomst op Schiphol nog eens werd beklonken bij het afscheid van Siep van der Meulen van onze nationale luchtvaartmaat schappij. Eigenlijk had Siep van der Meulen begin juli al op zijn lauweren moe ten rusten, maar aangezien de KLM in deze zomerse hoogtijdagen krap in het pilotenbestand zat, knoopte de Holtense gezagvoerder aan zijn 36-jarige loopbaan in het luchtruim nog een paar weken vast. Het toeval wilde dat de Boeing-747, waarmee Van der Meu len op woensdag 29 juli zijn laatste vlucht maakte door André Dekker, diens vrouw Rieki en de kinderen Laurens en Berbel was uitgekozen voor de terugkeer naar Nederland. Drie jaar lang gaf André Dekker Engelse les aan het Collegio Aruba- no op Aruba. Een periode waarin hij aan de Holtense Scholenge meenschap onbetaald verlof ge noot. De docent Engels keert in september weer op het oude nest terug. Dan pakt hij ook de draad weer op met het bridgen met als vaste partner... Siep van der Meu len. Voor het vertrek van Dekker naar de overzeese gebiedsdelen vormden beide heren een inge speeld koppel. Voor Siep van der Meulen betekent de pensionering bij de KLM dat het Siep van der Meulen (l) voor het laatst in zijn element als gezagvoerder op een van de luchtreuzen van de KLM. Een van de fraaie inzendingen op de Holbatheo 1986. Voor de jaarlijkse fokdag van Hol batheo (Holten, Bathmen en omge ving), die aanstaande zaterdag 15 augustus voor de 37e keer wordt gehouden op het terrein bij het Bonte Paard in Dijkerhoek, wordt een grote deelname verwacht. Niet minder dan 150 rubrieknummers zullen ter keuring worden aangebo den te weten in de afdeling tuig- paarden, veelzijdig of basispaard, rijpaard en het Nederlands Trek paard. Er wordt gekeurd is drie banen tegelijk. Acht juryleden zor gen voor een goede plaatsing, wel ke definitief is na de middagpauze en bekroond wordt met linten en sjerplinten voor de kampioenen. Ook is er een rubriek rijpaard onder het zadel en tuigpaard aanspannin gen voor de concourswagen. Voor het eerst dit jaar zullen aanspan ningen van het Nederlands Trek paard ter keuring worden aangebo den. De Holtense koetsenvereni- ging de Bergrijders zal weer een S.v. Holten heeft als voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen voor haar selectie een aantal oefenwed strijd georganiseerd. Het program ma luidt: Zondag 16 augustus: Sp. Kotten 1 - Holten 1; Sp Kotten 2 - Holten 2; aanvang 10.30 uur, vertrekt 09.00 uur. Weonsdag 19 augustus: Holten 1 - IJsselboys 1; Holten 2 - IJsselboys 2; aanvang 19.30 uur. demonstratie carousselrijden. De keuring begint 's morgens om 09.00 uur en de toegang is vrij. bridgen weer meer aandacht krijgt. Naast tennissen is dat zijn favoriete vrijetijdsbesteding, waaraan hij nu eindelijk met een bepaalde regel maat aandacht kan besteden. Voorlopig heeft hij even genoeg van het koffers pakken en kan de inge bouwde tijdklok, die iedereen toch heeft, even tot rust komen. Want als er iets het leven van een piloot kenmerkt dan is het wel die con stante omschakeling, het je voort durend aanpassen aan tijdsver schillen. Het is ook niet voor niets dat de pensioengerechtigde leeftijd voor piloten bij de KLM op 56 jaar is gesteld. En hoewel die binnen kort naar 58 jaar wordt opgescho ven, vindt Siep van der Meulen het welletjes. Hij hoeft zich immers niet te vervelen in zijn woning aan de Markollenweg. Naast zijn vrouw Jenny kan hij nu eindelijk wat meer tijd besteden aan het tennissen, de bridgesport (in september begint hij weer met het geven van cursus sen) en de wonderlijke wereld van de automatisering waarin hij via het volgen van een computercur sus nog wat meer inzicht hoopt te krijgen. En omdat het bloed toch kruipt waar het niet kan gaan blijft hij als sportvlieger op Teuge nog even in hogere sferen. Na een leven in de lucht is het im mers best wel wennen op de grond. Siep van der Meulen heeft 36 jaar gevlogen, waarvan vijf jaar als straaljagerpiloot op een F-48. Van uit Indonesië, waar zijn ouders een theeplantage hadden, belandde hij vlak na de oorlog als 14-jarige jon gen in Nederland, waar hij de HBS doorliep. En hoewel zijn ambities aanvankelijk in de richting van een TH-studie in Delft gingen kwam hij via zijn militaire dienst toch in een cockpit terecht. Vooral in de beginjaren en in de pe riode van bloei die de KLM in de jaren vijftig en zestig doormaakte werd er van de piloten veel gevergd. Regelmatig was Van der Meulen periodes van twee of drie weken aaneen van huis. Iets waaraan ook zijn vrouw Jenny, waarmee hij 22 jaar geleden trouwde moest wen nen. Zij stond bij de opvoeding van hun drie kinderen vaak alleen voor moeilijke beslissingen. Dertien jaar geleden verhuisden de Van der Meulens van Den Haag naar Hol ten. De drang naar de rust van het platteland, die Siep uit zijn jeugd jaren nog herinnerde, werd te groot. Op het villaterrein op De Look vond hij die rust en de gemoe delijkheid van het dorpsleven te- rug. In zijn spaarzame vrije tijd, die ook nog eens grotendeels werd op geslokt door zijn vele werkzaamhe den als voorzitter van een commis sie ter voorkoming van vliegtuig ongelukken, kon hij zich daar ook weer opladen voor een volgende vlucht. Want hoewel hij 36 jaar lang een pracht van een beroep heeft De zwaarste vlucht voor oude dui ven zit erop. Het werd geen gemak kelijke vlucht, want ook nu weer werkte het weer niet mee. De 55 ingekorfde duiven hadden vanaf Bergerac 938 km voor de boeg. Dat dit geen kleinigheid was bleek toen de duiven een paar dagen langer nodig hadden om thuis te komen. Om 12.30 uur was de lossing; dus een 'overnacht vlucht'. Het was G. Egberts, die de eerste duif kon klokken. De rest volgde traag. De uitslag was: 1.3.4.10. G. Egberts; 2.6.9.13. G. Steunenberg; 5.14. E. Veneklaas; 7. 12. M. Lodeweges; 11. Comb. Ool- bekkink-Tijhof. uitgeoefend was het ook een slij tend beroep, met veel verantwoor delijkheid en best wel eens momen ten waarin er alles van je wordt ge ëist om een toestel weer veilig aan de grond te krijgen. Dat is altijd ge lukt net zoals het vorige week woensdag geen probleem vormde. De lovende woorden van de KLM- superieuren bij zijn afscheid waren dan ook verdiend. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer A. Aalpol voor het vernieuwen van een varkensschuur bij het per ceel Beusebergerweg 44, - aan de heer W. G. Markvoort voor het vernieuwen van een wagenberging-stal bij het perceel Oude Stationsweg 7; - aan de heer H. J. Meendering voorde verbouw van het pand Espelodijk 16; - aan maatschap Meilink voor uitbreiding van het pand Vijfhuizenweg 5; - aan maatschap Vasters-Overmeen voor de bouw vaneen mestbassin bij het perceel Fliermatenweg 9; - aan N.V. Ned. Spoorwegen voor het plaatsen van een telecomstraatkast op het stationsemplacement; - aan de heer J. Paalman voor het vergroten van een landbouwwerktuigenber ging met ondergrondse mestopslog bij het perceel Evertjesweg 9; - aan mej. G. J. M. Aaltink voor de bouw van een woning aan Het Landeweerd; - aan mej. H. N. Lede voor de bouw van een woning aan Het Landeweerd, - aan de heer E. J. Huizingh voor uitbreiding van de woning Markollenweg 3; 2. aan Cdt. 11e Geniebatoljon te Wezep toestemming verleend t.b.v. een mili taire oefening; 3. aan Ned. Herv. Gemeente toestemming verleend voor het houden van een bazar; 4. aan Wielerver. „De Zwaluwen" een verklaring van geen bezwaar afgegeven t.b.v. een tijdrit op de Holterberg; 5. aan het Leger des Heils en Ver. Paardrijden Gehandicapten Oost vergunning verleend voor een kledinginzamelingsaktie; 6. aan Volleybalver. Mintonette vergunning verleend vooreen loterij. Voor het inwinnen van informotie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. VOORBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTE BESTEMMINGSPLAN „KOM HOLTEN". De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 25 mei 1987 heeft verklaard, dat een herziening wordt voorbereid voor een gedeelte van het bestemmingsplan „Kom Holten", voor zo ver omvattende het gebied zoals in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel Tuinstraat 2 te Holten en is genomen met het oog op de bouw van een dorpshuis op dit perceel. Het besluit treedt in werking met ingang von de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwerkingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 13 augustus 1987. De burgemeester voornoemd, H. J. Westerik, wnd. De gedachte van de SV Holten om in samenwerking met de eigenaar van het restaurant De Poppe een wed strijd te houden van een streek-elftal uit Twente en Salland tegen ere-divi- sionist FC Twente is een groot succes geworden. Ruim 2.000 toeschouwers, van heinde en verre, genoten op deze mooie zomeravond van leuke sport, een prima arbitraal trio dat onder lei ding van Ben Leushuis stond en veel doelpunten. Twente won met 13-0, de grootste zege in de oefenperiode. De mannen van oefenmeester Theo Vonk wonnen ook bij het Bornse NEO met deze cijfers. Saillant detail daarbij is dat Leushuis ook die wedstrijd floot. Zaterdag 1 augustus namen dire leden van de Wielervereniging Holten deel aan de vijfde Trofee Karei van Wijnendaele. Deze Bel gische klassieker wordt verreden op het parcours van de Ronde van Vlaanderen. De tocht kenmerkt zich door de vele kronkelende weggetjes en de beruchte kasseien. Verder in het parcours zeventien beklimmingen met stijgingsper centages van tien tot twintig pro cent. De wedstrijd telde mee voor het klimmersbrevet van België. Er .waren dit jaar zo'n 700 deelne mers. Om half zeven vertrokken Gerard Hoften, Wim van Oyen en Henk Beldman vol goede moed uit St. Martens-Latem, een dorpje ten zui den van Gent. De weersomstandig heden waren eerst van dien aard, dat ze een zware maar tevens ge vaarlijke rit voor de boeg hadden. Een druilerig regentje maakte de wegen glad en glibberig, vooral op de kasseien waar het zand tussen de stenen weggespoeld was. Na wat omzwervingen in de buurt van de startplaats werd zuid-oostelijk ge koerst naar Horebeke waar de eer ste beklimming, de Molenberg (14 te wachten stond. Het rijden op de met kasseien beplaveide obsta kel vergde wel enige aanpassing van de rijstijl en klimmen. Na 58 km. de eerste grote controle en daarussen vele geheime controles. Op 71 km. lag de Oude Kwaremont (12%) en vijf km. verder de Paters- berg (20%) en op 82 km. de Koppen berg (18%). De laatste twee waren de zwaarste en gevaarlijkste in het parcours. Voor de tweede controle op 107 km volgden nog de Taaien- berg (16%), Berg ten Houtte (10%) en de Eikenberg (105). Na de ravi taillering volgenden de Varenbeerg 910%) en de Leberg (10%). Het eind was nog lang niet in zicht. Eerst de Berendries (10%) en toen de meest bekende col, de Muur van Gerards- bergen (18%). Die heeft de naam de zwaarste te zijn, maar in werkelijk heid viel het wel mee, waarbij de steun van de supportersschare uit Holten de renners enorm stimu leerde. De BRT was daar aanwezig om televisieopnemen te maken. Daarna was het nog 90 km tot de finish. De Bosberg 10%) en de Con- goberg (8%) waren nog twee be klimmingen voor de derde contro le. Daarna nog 60 km. met daarin nog vier beklimmingen de Valken berg (12%), Dorrebeeekstraat (107o) Langendries (12%) en de Munk- zwalmmolen (10%). Om half zeven arriveerden de drie vermoeide cou reurs, met een ervaring rijker, in St. Martens-Latem. De ervaring in deze klassieker heeft geleerd, dat het materieel in goede conditie moet zijn en dat een goede stuurmanskunst bij de afdalingen noodzakelijk is. De slechte wegen vergden veel van de coureurs. Ge rard, Wim en Henk zijn het er wel over eens: voor hen geen tweede keer een Ronde van Vlaanderen. Eddy Hafkamp, de oefenmeester van SV Holten en op deze avond ook belast met de technische bege leiding van het streekelftal, was on danks de hoge score niet ontevre den. „De meesten zijn nog maar en kele dagen in training. Dat gaf dui delijk in de tweede helft zijn weerslag. We kwamen conditioneel in de problemen." In de eerste helft kon de groep, die was samengesteld uit spelers van tien verenigingen (De Zweef, Enter Vooruit, Blauw Wit, Witkam pers, Sportclub Markelo, ABS, Heeten, Rohda Raalte, Excelsior '31 en SV Holten) het in de eerste helft nog aardig bijbenen. Dat was de grote verdienste van doelman Paul van Leeuwen zijn capacitei ten eerder al bij Go Ahead Eagles en De Graafschap toonde en op de nominatie staat om een contract van drie maanden te tekenen bij FC Groningen. Momenteel is de betrwouwbare sluitpost echter aan zondaghoofdklasser De Zweef ver bonden. Na rust toen Van Leeuwen werd vervangen en de conditie een woordje ging meespreken, kon de betaald-voetbalorganisatie af stand nemen. „We hebben het een uur lang redelijk kunnen bijbe nen," aldus Eddy Hafkamp, maar zijn daarna duidelijk overvleu geld." Hafkamp hoopt dat dit straks met zijn eigen ploeg niet gaat gebeuren. „We moeten met deze groep, die in de breedte ster- ker is geworden, boven de midden moot kunnen meedraaien. Als we uit de eerste zes wedstrijden zeven punten pakken ben ik tevreden." SV Holten, waar de sportliefheb bers voetbal, handbal, atletiek en schaken kunnen bedrijven, heeft binnenkort alweer een leuk evene ment op het programma staan. Op 25 augustus wordt om half zeven op het fraaie sportpark Meermans kamp voor de oostelijke districts beker tegen zaterdag eerste klasser Enter Vooruit gespeeld. „Ik zeg niet dan we winnen," aldus Hafkamp, „maar we zijn ook niet kansloos," aldus de Holtense oefenmeester die bezig is aan zijn tweede seizoen. Het score-verloop: 17. Willems, 21Willems 0-2, 26. Rutten 0-3, 30. Lipponen 0-4, 46. Bleuming 0-5, 60. Bleuming 0-7, 72. Nijen- huis 0-8, 75. Keur 0-9, 79. Keur 0-10, 85. Groeleken 0-11, 86. Bleuming 0-12, 90. Keur. 0-13. Toeschouwers 2.000. Scheidsrechter Ben Leushuis uit Goor. Bathmen - Traditiegetrouw wordt op de laatste zondag van augustus in Bathmen een nationaal con cours hippique gehouden. Het is nu al voor de veertigste maal dat de l.r.v. Bathmen^n omstreken op het concoursterrein nabij manege 't Ruiterkamp dit ruiterevenement heeft georganiseerd. Het morgenprogramma begint 30 augustus om al om 08.30 uur met dressuur en springwedstrijden in verschillende ringen en klassen. Het middagprogramma begint om 13.00 uur en daarin kan men kijken naar prachtige tuigpaarden rubrie ken. Ook het Z springen en de para de van de deelnemers, waaraan 200 combinaties deelnemen, staan op het programma. Als extra attractie komt een voltigegroep uit Diepen- heim een demonstratie geven. Te vens is er een show van oude be spannen voertuigen te zien. Het concours hippique kan uitstekend gevolgd worden vanaf de ruime tri bune of langs de lijn van het aan trekkelijk gesitueerde concourster-

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5