Fokstudieclub eerste op fokveedag in Olst Dorpsstraat inning in Holtens Nieuwsblad WEEK Garages in Holten presenteren zich DEZE Kruising Waardenborch voor de winter vernieuwd U ontvangt een fraaie Muziekschool Puzzelrit 1 gg JIB Kunstbezit nog niet in beeldenroute Kampeerders willen standplaats behouden Fokveedag Hottens Nieuwsblad donderdag 13 augustus 1987 - 38e jaargang nr. 32 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Vliegi en Gezagvoerder op een luchtreus van de KLM: welke jongen droomt daar niet van, en met welke romantische verhalen is het beroep van piloot niet om geven. Elke dag in een ander land, omringd met mooie meis jes. De werkelijkheid is heel wat prozaïscher en blijkt het een zwaar, verantwoordelijk, maar vooral boeiend vak te zijn. Scheidend KLM gezag voerder Siep van de Meulen weet er alles van. Eind juli maakte hij zijn laatste vlucht. Leuke bijkomstigheid was, dat hij op zijn laatste vlucht de Holtenaar André Dekker en ge zin veilig van New York naar huis mocht vliegen. Voetbal De voorbereidingen voor de nieuwe voetbalcompetitie is in volle gang. Op zondag 16 augus tus gaat de competitie voor de ere-divisieclubs van start. Fc Twente koos voor de laatste oe fenwedstrijd Holten uit om daar de krachten te meten met een elftal beslaande uit spelers uit de regio. Het Holtens Nieuwsblad was daar uiter aard bij en doet daarvan in deze editie verslag. Hoolter dagen Hoe de laatste twee Hoolter da gen ook mogen verlopen, de eerste tivee afleveringen heb ben aangetoond, dat met een aantrekkelijk programma ook in Holten het publiek tot 's avonds laat op de been blijft. Dat was in voorgaande jaren wel eens anders. De Fienpreu- vers en de Holtense Boerendan- sers hebben hun aandeel tot volle tevredenheid van publiek en organisatoren volbracht. Vanavond zullen de Hoolter Daansers in een Parijse avond op de Smidsbelt hun aandeel aan de zomeractiviteiten leve ren. De fokveestudieclub Holten heeft vorige week woensdag tijdens de centrale MRIj-fokveedag in Olst een uitstekende indruk achterge laten bij de kritische jury. Zij be haalden de eerste prijs bij de in zending van de fokveestudieclubs. In haar bijna tienjarig bestaan was het nog nooit voorgekomen dan de fokstudieclub Holten zo'n hoge plaats behaalde. In voorgaande ja ren was meestal de eer voor clubs als Raalte of Heino, maar na een goede voorbereiding van de zeer actieve leden was de hoogste plaats nu voor 'Holten' die met een uitzon derlijke eerste groep koeien naar Olst kwam. De fokveedag begon met de indivi duele keuring van de de koeien. Vanuit het fokgebied Holten waren 40 dieren aanwezig. Hiervan kregen 30 stuks een eerste prijs en een zeer goed resultaat. Hierna volgde de keuring van de fokstudieclubs. Als eerste werd losgetrokken de groep van Raalte, maar na enig beraad van de juryleden werd toch 'Holten' aan kop geplaatst. De groep werd beschreven als een bijzondere groep typische middelzware koeien met zeer goede uiers en goed been- werk. De tweede plaats was voor Raalte die wat minder uniform was maar toch ook een zeer goede groep koeien had. Derde werd Heino, vierde Dalfsen, vijfde Zuid West Salland en Bathmen werd zesde. Bij de eigenaarsgroepen werd bij de vijftallen een 1A prijs behaald door de maatschap Scheperboer. Het oordeel van de jury luidde: een zeer uniforme groep goed ontwikkelde typische dieren met zeer goede ui ers. Bij de viertallen werd een 1B prijs behaald door de groep van W. Marsman: uniforme groep goed ontwikkelde dieren met goede ui ers. In de toekomst zal men onge twijfeld nog meer van deze veefok kers vernemen. De fokstustudie Holten mocht ook een groep afstammelingen van de stier Gonda's Mars op stellen wat resulteerde in een zeer uniforme groep goed ontwikkelde vrij typi sche, soms iets te rechte koeien, met zeer goede uiers en krachtig beenwerk. Ook werden door andere clubs groepen gedemonstreerd van stieren: Maarten, Alva 4, Berend, Glenafton Enhancer R.F., Fleetrig- de Lancelot Red en E.D.-Thor Red. Ondanks de bar slechte weerom standigheden, die het terrein in korte tijd in een modderpoel veran derde, was er weer veel belangstel ling voor dit jaarlijkse fokveege- beuren. In totaal werden meer dan vierhonderd MRIJ (Maas-Rijn-IJs- sel) koeien getoond aan de jury. Ook het zeer geïnteresseerde pu bliek liet zich door de regenbuien niet ontmoedigen en kwam in grote getale naar Olst. Voorzitter B. Schrijver uit Zwolle toonde zich na afloop bijzonder te vreden over de ingezonden kwali- De fokveeclub Holten tijdens hun succesvolle presentatie op de fokvee dag Olst. teit, die elk jaar beter wordt, zeker in de breedte. De uitslag was. Koe met de beste uier uit de oudste productieklasse. Ilonka 14 van J.H. Bruggeman, Laag Zuthem. Koe met de beste uier uit de op één na oud ste rubriek van de productieklasse: Marijke 6 van A.B. Marsman, Haarle. Beste groep van veeteeltstudieclubs: Fok studieclub Holten. Beste koe uit de productieklasse: Roosje 164 van B. Schrijven, Zwolle. Beste koe van de preferente stammoeders: Hetty 79 van fam. Hofmeijer, Heino. Beste bedrijfsgroep vier stuks: A J M. Log- tenberg. Broekland en J.H. Kolkman, Schalkhaar. Beste bedrijfsgroep vijf stuks: Mts. Sche perboer, Holten, en Mts. Boerkamp Beste bedrijfsgroep zes stuks: Mts. Kou- wert, Heeten en Mts. Lammers, Luttenberg Kampioen jongeren koeien geboren na 30 9-83: Tina 23 van G.H. Tuten, Heeten. Reser ve-kampioen Grietje 320 van Mts. Schrijver Dalfsen. Kampioen middengroep: Trees 4 van G.H.J. Tijs, Luttenberg. Reserve kampioen: Roosje 164 van B. Schrijver, Zwolle. Kampioen oudere koeien: Hetty 79 van fam. Hofmeijer, Heino. Reserve kampioen: An nie van J.J. Straatman, Olst. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: l G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Naar aanleiding van de informatie, die de pers vorige week heeft gekre gen van gemeentesecretaris Stege- man over de brief die door het colle ge van b en w is verzonden aan het bestuur van de Stichting Muziek school Holten, deelt de fraktievoor- zitter van de WD M. Spijker mee, dat de WD slechts op onderdelen is accoord gegaan met de concept brief, zoals die aan de commisssie ABZ is aangeboden. De WD gaat wel accoord met het subsidiebe drag van f. 111.000, maar niet met de voorgestelde huurverhoging. Op woensdag 19 augustus organi seert de MAC De Holterberg ook dit jaar weer een puzzelrit voor va kantiegasten, waaraan uiteraard ook Holtenaren aan mee kunnen doen. De rit voert de deelnemers door de mooie buurtschappen van de ge meente Holten. Ook zij, die voor het eerst aan een dergelijke rit mee doen, maken kans op een prijsje. De start van de eerste deelnemer is om 19.30 uur. Men kan inschrijven vanaf 19.00 uur bij café de Biester waar ook de start en finish is. De reconstructie van Dorpsstraat/Oranjestraat en de vervanging van dé riolering in Holten zal, zoals het er nu uitziet, niet eerder dan in 1989 haar beslag krijgen. Dit deelde wethouder H. J. Westrik mee tijdens het wekelijk se praatje met de pers. Wel zal binnenkort aan de ge meenteraad een krediet worden gevraagd voor de ver vanging van een klein gedeelte van de riolering in de Oranjestraat ter hoogte van het kruispunt de Waarden borch en de aanleg van een nieuwe opstelplaats ten be hoeve van het te verplaatsen gemeentelijke informatie bord aan de Markeloseweg. Rijkswaterstaat is voorne mens na de (bouwvak)vakantie te beginnen met de uit voering van de reconstructie van het kruispunt. Indien de weersomstandigheden niet al te veel roet in het eten gooien, moet de reconstructie voor het invallen van de vorst gereed zijn. Rijkswaterstaat verwacht dat de gehe le operatie zo'n twee a drie maanden in beslag zal nemen. De reconstructie zal worden uitgevoerd_door de aanne- mersscombinatie Temmink-Krekel. Volgens woordvoerder Van der Nog zeker tot Laak van Rijkswaterstaat van de 1989 zal het ver- diestnrking Hengelo is het ondoen- keer ongehin- lijk om met de reconstructie te derd door de wachten tot de gemeente Holten DorpsstraafO- haar plannen gereed heeft, zodat de ranjestraat weggebruikers in een paar jaar tijd kunnen razen, twee keer geconfronteerd worden Voor welke op- met opgebroken straten. Aanvan- lossing dan kelijk was het in de bedoeling de re- wordt gekozen: constructie het kruispunt in de een rondweg of herfst van het vorig jaar al uit te éénrichtings- voeren, maar een tekort op de be- verkeer, is nog groting van Rijkswaterstaat zorg- onbekend, de voor vertraging. Door de strenge winter kon ook het plan om dit voorjaar aan de slag te gaan, geen doorgang vinden. Gedurende de werkzaamheden zal volgens Rijks waterstaat telkens één rijstrook voor het verkeer beschikbaar blij ven, zodat de overlast voor het ver- Holtens Nieuwsblad Parker-Jotf er ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe Als abonnee bent u aIiiihnaa ahnaaIiA daarvan verzekerd. 30011110® @P966ft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36 30 keer zoveel mogelijk beperkt zal blijven, al kan niet voorkomen wor den dat zo nu het verkeer via een omleidingsroute Holten in en uit zal moeten gaan. Het kruispunt zal van twee gescheiden rijbanen te- Het is nog onzeker of het Holtens kunstbezit, de varkens voor het ge meentehuis, het nieuwe beeld op de hoek van de Aaltinksweg/Larense- weg en het beeldje van de toerist op de Holterberg, opgenomen wordt in de Overijsselse beeldenroute. B en w van Holten hadden, naar aan leiding van de plaatsing van het kunstwerk van beeldhouwer Bou- terse, daartoe een verzoek gericht aan de Stichting Beeldenroute Overijssel. Hoewel men een vrien delijk briefje ontvangén heeft, waarin de stichting haar geluk wens uitspreekt over de plaatsing van het nieuwe beeld, wordt met geen woord gerept over het Holten- se verzoek. Het college van b en w proberen nu via 'andere kanalen' alsnog de beelden opgenomen te krijgen in de provinciale beelden route. ruggebracht worden tot een com pacter krifïspunt, zoals ook een aantal jaren geleden in de gemeen te Wierden is toegepast. Het voor stel van de gemeente Holten, de uitmonding van de Rijssenseweg te verleggen in Markelose richting, om op die manier het doorgaande verkeer als het ware te 'dwingen' de Al te nemen, was alleen haalbaar indien de gemeente Holten de fi nanciële extra kosten, geraamd op zo'n 1 miljoen gulden, voor haar re kening zou nemen. Dat was voor Holten onaanvaardbaar. Knelpunten Hoe de reconstructie van Dorps straat/Oranjestraat er uit gaat zien, is nog niet bekend. Het rapport van bureau Oranjewoud is inmiddels binnen en wordt momenteel nage rekend door de dienst gemeente werken, waarna het college van b en w zijn standpunt zal bepalen. Daarna zal het ter advies aan de ge meentelijke commissies worden aangeboden en wordt er een fase ringsplan opgesteld. Wethouder Westerik verklaarde dat de ernstig ste knelpunten, de riolering Oran jestraat/Dorpsstraat en de verkeer safwikkeling in het centrum, de hoogste prioriteit zullen krijgen en dus als eerste zullen worden aange pakt. Uit de eerste gegevens blijkt nu al, dat het een ingewikkeld kar wei gaat worden. Op sommige pun ten is de riolering volledig versleten en dringend aan vervanging toe maar is de capaciteit nog voldoen de, terwijl op andere plaatsen de toestand van het rioleringsstelsel nog goed tot voldoende is, maar de opnamecapaciteit beslist te klein 'Hap snap' In afwachting van het 'totale plaat je' zal voorlopig ook niets worden gedaan aan de routing van het vrachtverkeer op de Kol. Daar wordt veel last ondervonden van zwaar verkeer dat de Kol als sluip route gebruikt. „We moeten voor komen dat het een hap, snap beleid wordt" aldus Westerik. „De wijzi ging van het verkeer in de Oranje- straat'Dorpsstraat is zo belangrijk voor heel Holten, dat we het pro bleem in z'n geheel moeten aan pakken. Daarvoor is een uitgebreid overleg nodig met bijvoorbeeld de middenstand. Ook moet zorgvul dig gekeken worden naar alterna tieve routes tijdens de uitvoering van de werkzaamheden om de overlast voor de bewoners zoveel mogelijk te beperken". Om welke bedragen het uiteinde lijk zal gaan, is nog niet bekend. Wel zal in de begroting 1988 alvast een bedrag worden opgenomen voor het herstel van de bodem van de overloopvijver aan de Lageweg, waarvan is gebleken dat de bodem lek is. Het onderzoek door Oranje- woudt heeft uitgewezen dat deze vijver niet gemist kan worden. Vooral bij droog weer (waar men dit jaar beslist niet over heeft te kla gen), kan stankoverlast optreden. Een aantal 'vaste klanten' van Twenhaarsveld hebben bij het ge meentebestuur van Holten be zwaar aangetekend tegen de voor genomen uitbreiding van het aan tal bungalows. Door de bouw van de bungalows raken de gebruikers van het kampeerterrein hun staan plaatsen voor tent of stacaravan kwijt en moeten zij omzien naar een ander kampeerterrein. Dins dag 18 augustus zullen zij voor het college van b en w hun bezwaren kenbaar kunnen maken. Zoals bekend, wil de verzekerings maatschappij Aegon, eigenaar van Twenhaarsveld, de bugalowcapa- citeit van Twenhaarsveld uitbrei den en tegelijkertijd het park ge schikt maken voor gehele-jaar- door vakanties. Zo zullen in het vervolg alle bungalows in het park ook geschikt zijn voor recreatie in de winter, terwijl een overdekt zwembadje met sauna de aantrek kelijkheid moet verhogen. Om het uitbreidingsplan te realiseren is een bestemmingsplanwijziging noodzakelijk, waartegen de hou ders van de kampeerplaatsen nu bezwaar maken. .Volgens burgemeester Van Rap- pard maken de klagers weinig kans omdat in de nieuwe kampeerveror- dening de ondernemer niet meer zo strak gebonden is aan regels waar het gaat om de invulling van zijn bedrijf. Verder wijst de burgemees ter er op, dat elders in Holten, bij voorbeeld bij de Haspel en de Hol terberg er nieuwe kampeerplaat sen worden geschapen, zodat er ruimte voldoende is. Zaterdag 4 september wordt op het terrein van de familie Stevens aan de Espelodijk 7 weer de jaarlijkse fokveedag Espelo gehouden. Gezien de successen, die de Hol tense veefokkers vorige week woensdag hebben behaald in Olst, verwacht men in Espelo een flink aantal inzendingen van het beste roodbonte vee. Ook de kalverop- fokclub (K.O.C) Holten zal op deze dag zeer actief zijn. Vóór deelname kan men zich opgeven bij W. Stee- gink, Okkenbroekseweg 1 te Hol ten. Zeven Holtense 'garagisten' zullen op donderdag 20 augustus in het kader van de Hoolter dagen op uitnodiging van de Holtense Han delsvereniging zich presenteren in een grote occasionshow op de Smidsbelt. Het is voor het eerst dat de Holtense garagehouders op deze groots opgezette wijze geza menlijk naar buiien treden, 's Avonds van 19.00 tot zondsonder gang om plm. 22.30 zullen de Hol tense garagehouders laten zien, dat men niet alleen eikaars concurrent is, maar ook gewaarderde collega's. Elke garage zal een vijftal auto's uit de tweedehands voorraad aan het publiek presenteren, zodat men een goede indruk kan krijgen van het doorsnee tweedehands auto park. De occasionshow zal daar naast worden opgeluisterd door een aantal attracties, die gespon sord worden door de verschillende automerken. In verband met de va- kantietijd, was het bij het ter perse gaan van dit bericht nog niet be kend om welke attracties het zal gaan, Wel was bekend, dat Toyota een grote luchtballon zal oplaten. Garage Dries Willems komt met de Sierra 4X4 ralleywagen en service wagen. Omdat kijken dorstig maakt, komt er een gezellig terrasje waar MAC de Holterberg zorgt voor de drank jes. Een dixielandband zorgt de ge hele avond voor een bijpassend muziekje. Uiteraard is de entree gratis, terwijl er aan 'bijzonder aar dige mensen' gratis conspumtie- bonnen worden uitgedeeld.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1