Kleinveemarkt werd 'n kletsnatte bedoening. Volgend jaar groots opgezet int, folklorefestival 1 Hoitens Nieuwsblad, WEEK Voor achtste keer ezeltjesdag Laren DEZE Holtense Boerendansers durven de klus weer aan KWF zoekt collectanten Riolering De Haar in basisplan I IliBfely U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Vanavond Zum Hoolter Bock op Smidsbelt Zwemmen voor Unicef geen succes Programma recreatietent Hoitens Nieuwsblad donderdag 6 augustus 1987 - 38e jaargang - nr. 31 Abonnementsprijs f 36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 De Boer op De jaarlijkse open dag van de landbouw heeft ook dit jaar weer een groot aantal bezoe kers getrokken. Zo'n 350 be langstellenden trokken vorige week donderdag er op uit om een kijkje te nemen achter de staldeuren van Holtense boe renbedrijven. Het Hoitens Nieuwsblad fietste mee en be richt er over. Touwtrekken In Espelo kunnen ze niet alleen hoog bouwen, maar ook hard trekken. Met grote overmacht trokken zij het touwtrekkam pioenschap van Holten naar zich toe. De publieke belang stelling voor dit laatste onder deel van het Holtense dorps feest viel bar tegen. Met uitzon dering van de supporters uit de I buurtschappen, die hun teams tot het laatste toe aanmoedig den, was het maar minnetjes gesteld met de toeloop van de Holtenaren. Ook de animo van de ploegen was minder dan in voorgaande jaren. Wellicht heeft het kampioenschap een nieuwe impuls nodig om weer aantrekkelijk te worden voor deelnemers en publiek. Het comité van het Koningin Wil- helmina Fonds in Holten heeft nog collectanten nodig voor de collec te voor de kankerbestrijding die die dit jaar gehouden wordt van 24 augustus tot en met 6 september. Met het ingezamelde geld finan ciert het Koningin Wilhelmina Fonds wetenschappelijk kanke ronderzoek, kankervoorlichting en ondersteunt het patiëntenbegelei ding, onderwijs en opleiding. Voor 1987 'is daar totaal 45 miljoen gul den mee gemoeid. Het KWF is vrijwel volledig afhan kelijk van de bijdragen van de be volking. Men begrijpt dus, dat het belangrijk is dat de collecte een succes wordt. Ook door te collecte ren kan men dus iets doen aan de kankerbestrijding. Wil men mee-collecteren, dan kan men zich aanmelden bij mevr. C.P.K. Enklaar-van Andel, Oude Stationsweg 4, tel. 6 1201 Dijker- hoek-Holten. De rioleringsproblematiek in wijk de Haar zal pas worden aangepakt, nadat de resultaten van het basis- rioleringsplan, dat door het bureau Oranjewoudt voor de gemeente Holten heeft uitgevoerd, bekend zijn. Afhankelijk van een onder zoeksresultaat zullen daarna pas maatregelen genomen worden. Dit deelt het college van b en w mee in antwoord op een verzoek van de woningbouwvereniging Onze Wo ning, die in De Haar eigenaar is van de huurwoningen. Een troosteloos aandoende en doornatte Kalfstermans- weide was vorige week woensdagmorgen het toneel van de jaarlijkse kleinvee markt. Door de overvloedige regenval van de voorafgaande dagen tot op de ochtend zelf, was hef grasland veranderd in een moerassige weide. Wat een gezellig, zonovergoten evenement had moeten wor den, was nu een vrijwel verre gende bijeenkomst. Overal re genjassen, laarzen en para plu's in plaats van kleurige pa rasols. Desondanks was het een regelma tig komen en gaan van bezoekers. Van klein tot groot kwam men een kijkje nemen of er toch niet iets van zijn/haar gading tussen zat. En niet alleen Holtenaren en mensen uit de nabije omgeving, doch ook diverse vakantiegasten die er één van hun opnieuw verregende ochtenden kwamen doorbrengen. Behalve het aangeboden kleinvee hadden enkelen de moeite geno men om er allerhande prullaria aan de man te brengen. Zielig was het wel, want hun waar moest groot- deels onder het plastic uitgestald blijven liggen. Maar toch kon men her en der onder de paraplu's drif tig zien worden gehandeld over de prijs van het één en ander. Sommi gen hadden het slim bekeken en hadden hun plek op de weide ver ruild voor een droge plek onder het dak van de muziektent. In auto's of aanhangers kon het kleinvee worden bewonderd, veelal ondergebracht in naar onze me ning veel te benarde behuizingen. Hokjes, waarin de beesten ternau wernood konden draaien of keren. Van duiven tot geiten en zelfs hon den waren er te koop. Vrij grif gin gen de duiven en konijnen van de hand, waarvan de eerste soort soms zelfs een keurmerk droeg. Vele ver rukte en vertederde kinderogen en De jonge 'handelaar' doet een vergeefse poging een van de weinige bezoekers op de verregende kleinveemarkt te interesseren voor zijn koopwaar: een aantal dwergkonijntjes. evenzovele kinderhandjes die de deze markt toch nog tevreden een zachte, maar ook vaak kletsnatte afzakkertje bij Tonnie en Betsie ge- vachtjes wilde aaien. bruikte alvorens huiswaarts te ke- Menig koopman die na afloop van ren. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllM^ Vanavond zal tijdens Zum Holter Bock, een top- amusementprogramma in Duitse stijl, dat door de Holtense Boerendansers is georganiseerd in het kader van de Hoolter dagen, een bekende Neder lander op het toneel verschijnen om een belang rijk gebeurtenis aan te kondigen dat volgend jaar in Holten plaats zal vinden. Voor de vele vakantie gasten zal het inderdaad een verrassing zijn om - en dat mogen we van de organisatoren nu -al wel verklappen- Albert Mol op een Hoitens openlucht festijn een evenement te horen en zien aankondi gen waar de buitenstaander niet een-twee-drie de connectie kan leggen tussen de kleinkunstenaar en de folkloristische dansgroep uit Holten. Voor de Holtenaar is de verrassing minder groot. Ten slotte werkt de dorps tam-tam ondanks moderne electronica nog op volle toeren, zodat het al op verschillende plaatsen was uitgelekt dat volgend jaar opnieuw een internationaal folklorefestival zal worden gehouden. Alleen de juiste datum kan daar nu nog aan worden toegevoegd: van 8 tot en met 15 juli. Dat Albert Mol als verkondiger Het optreden van het verheugdende nieuws is van de Ameri- uitgenodigd, komt door de goede -kaanse volks band die de Holtense Boerendan- dansgroep sers sinds het eerste folkloristi- vormde drie sche festival, dat gehouden werd jaar geleden ter gelegenheid van het eerste lus- een van de trum nu al weer acht jaar geleden, hoogtepunten met de inwoner van Laren (G) heb- van het Inter- ben opgebouwd. Het tweede folk- nationaal fol- loristische festival, dat nog vers in klorefestival. het geheugen ligt van veel Holte naren werd vier jaar geleden ge houden. Grote motor daarachter was Dick Plekkenpol, voorzittei«van de Holtense Boerendansers, die nu ook weer het meeste voorwerk heeft verricht. Straks, als de orga nisatie echt op poten wordt gezet, zal hij de uiteindelijke touwtjes in de handen houden, maar wijs ge worden door vier jaar geleden, wordt er een speciale stichting op gericht die het festival zal organise- Als voorwaarde om na vier j aar op ren. nieuw een internationaal folklore- „Het festival wordt georgani- festval in Holten te organiseren, seerd onder de naam en faam van had de Holtense Boerendansers de Holtense Boerendansers, maar door het aantrekken van een aan tal deskundigen op organisatiege bied. willen we de verantwoorde lijkheid beter spreiden. Ik kan wel zeggen dat vorige keer de familie Plekkenpol, maar ook de andere le den van de Holtense Boerendan sers, aan het eind van het festival zich als maatstaf gesteld: een even zo hoog niveau of nog beter en ge zien de eerste contacten die zijn ge legd, lukt dat voortreffelijk. De eer ste reacties zijn in een woord gewel dig. Verschillende groepen hebben zich spontaan reeds aangemeld, aangelokt door het succes van Toch is Dick Plekkenpol tinië en uit een Afrikaanse en Azia tische land. We mikken weer op zo'n 800 tot duizend deelnemers. Ook van Russische zijde is belang stelling getoond, al weet men nooit of een groep uit dat land een uitreis vergunning krijgt. In november middels weer gelegd. Burgemees ter Van Rappard ziet het folklorefestival als een uitstekende promotie van Holten en heeft alle medewerking toegezegd. Zo kan men, ondanks dat de scholen vol gendjaar in de periode van 8 tot en Als lezer van het Hoitens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan eên ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Hoitens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 36.30 ook zo ongeveer aan het eind van voorzichting om nu al namen te haar krachten was. Natuurlijk zal noemen van deelnemende groepen, er ook dit keer w^er veel op ons af „Wij krijgen in elk geval groepen uit komen, maar ten eerste zijn we er Griekenland, Polen en Colombia, beter op voorbereid en ten tweede Daarnaast hopen we nog groepen zetten we de zaak wat breder op". te contracteren uil Mexico, Argen- moeten we alle contracten rond met 15 juli nog niet met vakantie hebben, dan kan ik meer vertellen", zijn, gebruik maken van de gymlo- Promotie kalen voor die groepen die niet bij De eerste contacten met de ge- particulieren willen worden onder- meente Holten en de familie Kalfs- gebracht. Maar de meeste deelne- terman, op wiens weide het evene- mers zullen die dagen toch de gast ment zal worden gehouden, zijn in- zijn van de Holtenaren. In een wei bij hotel 't Langen- stapvoets en in draf moeten lopen, baergh in het Gelderse Laren wordt Na de keuring worden er 's middags Evenals een groot aantal andere Holtense families nam de familie Van Rappard gastvrij een aantal deelnemers aan het folklorefestival in huis. Op de foto burgemeester van Rappard met twee dansers uit India. zaterdag 8 augustus voor het acht ste achtereenvolgende jaar een ezeltjesdag gehouden. Zo'n zestig ezeltjes uit het gehele land komen naar Laren voor een vrije keuring die omstreeks half elf zal beginnen. Naast deze keuring staan voor 's middags allerlei activiteiten op het programma waarbij de ezel cen traal staat. Tevens wordt er een braderie gehouden en kan men kennis maken met tal van oude ambachten. Burgemeester Wil mink van Lochem zal de officiële opening verrichten. De ezelkeuring zal worden verricht door mevrouw Swelheim uit Loos broek en C. van Teeffelen uit Broek in Waterland. Zij zullen de ezels keuring in verschillende rubrieken, waarbij de dieren moeten stilstaan, allerlei spelletjes gedaan met de ezels, zoals het gecostumeerd op een ezel rijden, het rijden onder het zadel en aangepannen rijden. Voor het eerst wordt er in Laren een hindernisparcours afgewerkt met ezels. Hierbij moet de ezel een tra ject afleggen waarin verschillende obstakels zijn opgesteld. De ezeltjesdag wordt traditiege trouw afgesloten met een ezellunch in de open lucht, samen met hun begleiders. Voor de ezels staat er een bosje worteltjes op het menu en voor de begeleiders broodjes en chocolademelk. De ezeltjesdag wordt muzikaal op geluisterd door vier harmonica spelers, die onder leiding van Ber- tus Eekman de sfeer rond dit evene ment nog verhogen. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Hoitens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Vanavond vindt op de Smidsbelt de tweede aflevering van de Hool ter dagen plaats. De organisatie is in handen van de Holtense Boeren dansers, die hun bijdrage brengen in de sfeer van het bekende Duitse t.v. programma zum Blauen Bock. De Holtense versie kreeg de toepas selijke titel mee van Zum Hoolter Bock. het programma begint al om half acht en is gratis toegankelijk. Optredende artiesten zijn de Hool ter Jacksons, die om kwart voor acht zullen optreden, Imca Marina, die om kwart voor negen wordt verwacht en Nico Haak die om streeks kwart voor tien op het podi um zal verschijnen. Om half negen komt dan nog een 'bekende Neder lander' een bijzonder evenement aankondigen. Het show orkest Li berty zal daarnaast zorgen voor een fantastische lichtshow. Gezien het aantrekkelijke programma wordt men .verzocht op tijd te komen want: vol is vol. Met het inleveren van het sponsor geld voor Unicef, dat bijeen is ge zwommen tijdens de zwemveir- daagse verloopt het nog niet vlot. Tot nu toe hebben twaalf zwem mers hun sponsorgeld afgedragen en dat is ver beneden het verwacht te aantal. Hans Wissink van het bureau wel zijnszaken van de gemeente Holten vermoedt dat door de schoolvakan tie een aantal deelnemers 'verge ten' zijn hun bijdrage in te leveren. Hij verzoekt de deelnemers aan de actie 'zwemmen voor Unicefhun bijeengezommen bedrag zo spoe dig mogelijk af te dragen aan het bureau welzijnszaken op het ge meentehuis of aan de kassa van zwembad Twenhaarsveld. Het programma van het Interker kelijk Recreatiewerk op de Borkeld is voor de week van 8 tot en met 16 augustus als volgt: Zaterdag 8 augustus: 20.00 uur ken nismakingsavond (gratis); zondag 9 augustus: 10.00 uur kamp dienst, voorg. Joke Kolkman; maandag 10 augustus: 16.00 uur lijnbal tot 13 jaar (f. 0.50); 20.00 uur volleybal 13 jaar en ouder (f. 1,-); dinsdag 11 augustus: 22.00 uur mu ziekspel (f. 1,-) woensdag 12 augustus: 14.30 uur Mansma-spel (f. 1,-) donderdag 13 augustus: 09.00 uur ochtendgymnastiek (gratis); 22.00 uur kampvuur, brood bakken (f. 1,- vrijdag 14 augustus: 14.30 uur smulmiddag (f. 1,-); zaterdag 15 augustus: kennisma kingsavond (gratis) zondag 16 augustus: 10.00 uur kampdienst, voorg. Mieke Groen. Maandag tm vrijdag iedere mor gen van 10.00 tot 12.00 uur kinder morgen (f. 0,50). Het thema, van deze week is: 'een liedjesschrijver'.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1