Mirjam Beldman nieuwe Dorpskoningin werk van ieuwsUad, WEEK Zum Hoolter bock met topartiesten Dorps feest in volle DEZE gang //r\ Zandwegen volgend jaar reeds dicht Plan voor woonwagen kamp bijna gereed Programma recreatietent U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Stoptrein gehandhaafd Hoftens Nieuwsblad donderdag 30 juli 1987 - 38e jaargang - nr. 30 Abonnementsprijs f36.30 Losse nummers 85 cent Gedrukte oplage 3075 Western De eerste van de Hoolter dagen nieuwe stijl zit er weer op. De carnavalsvereniging de Fien- preuvers mochten de spits af bijten met Hoolt'n city. Het weer werkte gelukkig mee, zo dat het een gezellige boel werd op de Smidsbelt. Voor het eerst sinds jaren was het tot laat op de avond plezierig vertoeven in het centrum van Holten. Burgemeester In de komende zeven edities van het Holtens Nieuwsblad kunt u een serie verhalen ver wachten over burgemeesters, schouten en kornuiten van Hol ten en Bathmen opgetekend door de heer W. Otten uit Hil versum. Hoewel de heer Otten al jaren Holten verruild heeft voor Hilversum waar hij als ka binetschef van de burgemees ter van Hilversum een aantal jaren geleden met de VUT ging, blijft de geschiedenis van Hol ten hem boeien. Betsy Het was vorige week groot feest bij erve 't Hommelte in Haarlo en ook een klein beetje bij alle veehouders in het ge bied Holten van Coberco. Koe Betsy 7 uit de stal van Ep Krik- kink vestigde een Nederlands record. Nog nooit had een koe op de jeugdige leeftijd van twaalf jaar 100.000 kg. melk ge geven. Betsy is vast van plan ook het 125.000 kg record te ver beteren. Het huilen stond Mirjan Beldman zaterdagavond nader dan het la chen toen voorzitter Jan Wjggers van de Dorpsfeestcommissie de vijftienjarige leerlinge van de 'Marke uitriep tot Dorpskoningin. Ze was zo geschrokken, dat de feli citaties van de leden van de Dorps feestcommissie en oud-koningin Martie Pluijgers pas later tot haar doordrongen. „Ik ben er beduusd van", was het enige dat zij met een klein stemmetje en trillende lip pen kon uitbrengen. Het zal je ook maar gebeuren. Sa men met haar vriendinnen ging ze voor de lol het podium op, aange lokt door de vijftien gulden die elke deelneemster aan de verkiezing in het vooruitzicht was gesteld. Tij dens de 'keuring' door de vakantie gasten was het voor de toeschou wers al duidelijk dat de blonde Mir jam uit deKozakkenstraat een goe de kans zou maken. Maar toen zij daadwerkelijk tot 'Majesteit' zoals ons aller J an Wiggers het plechtsta tig noemde, was gekozen, was Mir jam het liefst in gestrekte draf het podium afgehold, desnoods zonder de vijftig gulden die de Holtense dorpskoningin mee naar huis mag nemen. Gelukkig wist Martie Pluij gers, die Samantha van der Laan, de koningin van vorig jaar die mo menteel ligt te zonnen aan het Co- momeer verving, Mirjam goed op te vangen en haar gerust te stellen en haar alvast voor te bereiden op haar taak gedurende het dorps feest. Opmerkelijk was de snelheid waar mee dit jaar de tien kandidates op de tien houten stoelen op het podi um van de muziekkoepel op Kalfs- termansweide zaten. Moest er in andere jaren nog wel eens worden nageholpen om de laatste kandida tes op het podium te krijgen, dit jaar was dat geen enkel probleem. Nog helemaal beduusd door alle belangstelling laat dorpskoningin Mirjam Beldman zich feliciteren door oud-koningin Martie Plijgers. Namens de Dorpsfeestcommissie kijken Jan Wiggers en Piet Brands goedkeurend toe. Naast Mirjam Beldman kwamen Hobert en Anita van der Kolk op Agnes Tulier, Willie van Coever- het podium. Als 32e Dorpskoningin den. Hetty Ehrendhard, Anja van opende Mirjam dinsdagmiddag het den Bos, Nicole Aanstoot. Inge van dorpsfeest, waarover elders in deze der Hulst, Ellen Leefïnk, Gerlanda krant. iiiiiimimiiiiiimHimiiHiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiim Uitgeversmaatschappij Van der Loeff bv in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris, Kollingserf4 7451 XC Holten tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Zwartepad 1 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur redactioneel medewerker mevr. W. Vogel tel. 6 42 01 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur in Bathmen H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Voor klachten bezorging: G. W. Knapen, Larenseweg 3, tel. 6 12 24 Als het aan de gemeente Holten ligt, zullen nog voor het vakantie seizoen 1988 een groot aantal zand wegen op de Holterberg voor ge motoriseerd vervoer worden afge sloten. Dit deelde burgemeester Van Rappard mee tijdens het we kelijkse praatje met de pers. Binnenkort gaat men met de ge meente Hellendoorn aan de tafel zitten om de plannen nader uit te werken. De grondeigenaren heb ben in eerdere instantie al aangege ven voor sluiting van de zandpaden te zijn, al zullen er nog wel de nodi ge gesprekken gevoerd moeten worden over het aantal af te sluiten wegen. Ook zullen er maatregelen getroffen worden om ouderen en invaliden toch de mogelijkheid te geven op de Holterberg van de na tuur te genieten. Stopverbod Inmiddels hebben Gedeputeerde Staten het besluit van de gemeente Hellendoorn goedgekeurd een stopverbod in te stellen op de Toe- ristenweg. Voor het gedeelte van de Toeristenweg op Holtens gebied gold al een stopverbod, zodat nu op de gehele Toeristenweg een stop verbod geldt en men alleen mag parkeren op de daarvoor bestemde parkeerplaatsen. De Rijkspolitie zal gedurende het vakantieseizoen niet alleen de wo ningen van de op vakantie zijnde Holtenaren in de surveillances op nemen, maar met /ingang van 1 augustus zal men tevens extra aan dacht gaan schenken aan de toe stand van de leegstaande wonin gen. Het blijkt dat ondanks de vele voorlichting door middel van fol ders, kranten en t.v. spotjes de mensen nog steeds erg zorgeloos omspringen met hun woningen en eigendommen. In het kader van een provinciale actie van de Rijkspolitie zullen nu in Holten gedurende een maand alle woningen waarvan een afwe zigheidsmelding bij de politie is af gegeven aan een kritische controle worden onderworpen. Wacht- meeester Hennie van de Keuken, die samen met wachtmeester Beu- wer de coördinatie heeft van dit preventieplan, verbaast zich er nog telkens over hoe uitnodigend de mensen voor kwaadwillenden hun woningen achter laten. „Natuurlijk De plannen voor het omstreden woomvagenkampje aan de Kerk- hofsweg, naast de begraafplaats, zijn het stadium van de tekentafel voorbij. In de tweede helft van au gustus, begin september, zal het plan te visie worden gelegd. De gemeente wil op het kampje vijf huurwoonwagens plaatsen. Daar door hoopt men bewoners aan te trekken die, wat minder risico ge voelig zijn en bewust kiezen voor wonen in Holten. kunnen wij niet voorkomen dat er wordt ingebroken, dat is bijna on mogelijk. Een professionele inbre ker die naar binnen wil, komt er al tijd wel in. Maar men moet er toch tenminste voor zorgen dat een leeg staande woning niet uitnodigd werkt. Hoe vaak ziet je niet dat de sleutels aan de binnenkant nog in het slot steken. Ook komen we nog regelmatig langs woningen waar ladders los achter het huis staan. Dagen lang de gordijnen potdicht houden is natuurlijk ook een uitno diging voor ongewenst bezoek, evenals boordevolle brievenbus sen. Vaak bemerken wij ook dat bij een inbraak gebruik is gemaakt van een sleutel. Bij navraag blijkt dan dat men niet eens weet hoeveel sleutels van de voordeur eigenlijk in omloop zijn. Allemaal slordighe den waar wij de bewoners van Hol ten nu op willen attenderen in de hoop het inbraakrisico te vermin deren". Briefje Voor de politiegroep in Holten was het grote aantal afwezigheidsmel dingen dat men binnen heeft gekre gen reden om de preventieactie te doen samenvallen met de uitge breide surveillance. Elk adres dat in de dikke klapper op het politie bureau is opgeslagen zal éénmaal grondig worden bekeken om te zien of er voldoende preventieve maat regelen zijn genomen. Is dat niet het geval krijgt de bewoner een vriendelijk briefje in de brievenbus waarin wordt aangegeven wat er allemaal mis was. Dat kan variëren van openstaande ramen en deuren, sleutels aan de binnenkant van de deur, defect hang- en sluitwerk, briefjes op de raam of deur, overvol le brievenbus, waardevolle spullen duidelijk zichtbaar door het raam en bijvoorbeeld een buitenverlich ting die overdag blijft branden. „Je staat er van te kijken, wat een mens domweg vergeet. Dat over komt mij soms precies zo. Daarom hebben wij een uitstekende voor lichtingsfilm, waarin met al die vanzelfsprekendheden wordt afge rekend. Ik heb hem al een paar keer mogen draaien voor de ouderen in Holten, maar het zou goed zijn als andere verenigingen en clubs ons ook eens op een avond uitnodigden om de film te vertonen en voorlich ting te geven. Omdat we vlak bij de snelweg zitten, hebben we de in druk dat de kans dat er ingebroken wordt wat groter dan in vergelijk bare plaatsen. Met z'n allen kunnen we daar wat aan doen. Niet alleen in eigen huis, maar ook door attent te zijn als men iets verdachts ziet als anderen met vakantie zijn". Het programma van het interker kelijk recreatiewerk op de Borkeld ziet er voor de week van 1 augustus tot 7 augustus als volgt- uit: Zaterdag 1 aug: 20.00 uur kennis makingsavond (gratis); zondag 2 aug: 10.00 uur kamp dienst o.l.v. J. Schipper; maandag 3 aug: 22.00 uur lichten- tocht (fl. 1,-) zaklamp mee!; dinsdag 4 aug: 14.30 uur Levend monopolie (fl. 1,-); woensdag 5 aug: 09.00 uur ochtend gymnastiek (gratis); 14.30 uur knutselmiddag (fl. 1,-); donderdag 6 aug: 20.00 uur show Afrika (fl. 1,-); vr9ijdag 7 aug: 14.30 uur beroepen- /vossenjacht (fl. 1,-). Maandag t/m vrijdagmorgen is er om 10.00 uur een kindermorgen (fl. 0,50). De Holtense Boerendansers 'hebben voor hun bijdrage aan de Hoolter dagen flink in de bus geblazen. Niet minder dan smaakmakers als Imca Marina en Nico Haak zullen op donder dag 6 augustus optreden op de Smidsbclt tijdens zum Hootler bock. Ook van het showorkest Liberty kan men het nodige vuurwerk verwachten. De Hol tense bijdrage bestaat uit de Hoolter Jacksons die hun vir tuositeit op de accordeon zul len laten horen. Gezien het gro te aantal artiesten dat op zal treden, begin het programma al om 18.30 uur en zal duren tot 23.30 uur. Dick Plekkenpol en de zijnen hebben in de artiestenwereld een streepje voor, zodat het voor hen niet al te moeilijk was om de artiesten te strikken voor een optreden in Holten. De Holten se Boerendansers treden regel matig met hen op in den lande. In het afgelopen winterseizoen hebben de Holtense boerendan sers wekenlang opgetreden in het programma dat Ted ter Braak bracht voor de Zonne bloem. Hoe het programma zich vol gende week donderdag op de Smidsbelt ontrolt, zal natuur lijk voor een deel afhangen van de weersomstandigheden. De Smidsbelt wordt omgetoverd tot een gezellig marktplein met op het middenterrein een groot wijnvat, maar voor de bierlief hebbers is natuurlijk een 'pulle tje' bier aanwezig. In het mid den zullen lange tafels en stoe len gratis zitplaatsen bieden aan de bezoekers die gratis naar deze avond kunnen kijken. Om streeks 19.45 uur kan men het optreden verwachten van de Hoolter Jacksons. Imca Marina komt omstreeks 20.45 uur op Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonp'aats. Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr. /mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f36.30 Als het Holtens Nieuwsblad bij u in de bus valt, is het Holten's dorps feest nog in 'volle gang. Dinsdagmid dag knipte 'hare majesteit' Mirjam Beldman, die voor alle zekerheid als steun hofdame Hetty Ehrenhardt had meegenomen, op de Smidsbelt het welbekende lint door, nadat voorzitter jan Wig- ii gers de schaar door I Merin Emmel- kamp uit Dalfsen liet overhandigen aan de dorspkonin- gin en kon de ker misvreugde losbar sten. Het bleek pri ma weer te zijn voor de een bezoek aan de kermis, zo- I als burgemeester Ij Van Rappard al ij concludeerde. De ji kermis heeft een keurig plaatsje ge- ij kregen rond het ge- meentehuis, waar de ambtenaren da gelijks mee kun nen genieten van alle discodeunen, maar voor zo'n weekje moet dat toch kunnen. Samen met be stuur en college van b en w ging maakte het gezel schap een rondje in de draaimolen waar burgemees ter Van Rappard zeer jolig de majes teit een duwtje gaf. Bij alle kermisex- poitanten, waar van er velen al ja renlang vaste klant zijn op de kermis in Holten, werd tenslotte een bezoekje gebracht. Vanavond kan men in de dorpsko ningin nog in haar functie zien bij de huldiging van de wielerkampioen en morgen bij de touwtrekkampi oenschappen van Holten. Nico Haak het podium en smaakmaker van deze avond, Nico Haak zal om 21.45 uur optreden. De ver lichting wordt rond 21.00 uur ontstoken terwijl Libetry een fa- nastische lichtshow voor de toe schouwers in petto heeft. Zoals we reeds eerder meldden, is een verrassing in het programma in gebouwd. Omstreeks 20.30 uur zal een bekende Nederlander een belangrijke gebeurtenis voor 1988 in Holten aankondi gen. Wie dat zal zijn en welke ge beurtenis dat is, kan men zelf vernemen op 8 augustus. Er is geen sprake van dat de stopt rein Enschede-Deventer zal wor den opgeheven. Dat heeft de direc tie van de Nederlandse Spoorwe gen in een brief meegedeeld aan het bestuur van de Holtense VW. De VW had verontrust gereageerd op een bericht in een groot landelijk ochtendblad, waarin gemeld werd dat NS voornemens was in het ka der van de bezuinigingen de sto- plijn op te heffen. Het bleek echter een volkomen uit de lucht gegre pen verhaal en NS betreurt het dan ook dat een dergelijk bericht in de krant was verschenen. Der NS wijst er op dat juist op de lijn Deventer-Enschede nieuwe in vesteringen zijn gepland, zoals een nieuw station en Colmschate en de vervanging van het Holtense sta tion door een nieuw gebouw, zodat van opheffen geen sprake kan zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1