Jan van der Linden Schutterskoning 1987 V.d. Harst woest over uitlating Van Rappard Discussie dorpshuis kost gemeente geld Ria Tromp wint reis naar Spanje jong regiotalent tegen F.C.Twente Wedstrijd popmuziek HOLTENS NIEUWSBLAD 11 augustus op Meermanskamp: Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. H. Achterkamp beste visser van -Rietvoorn DONDERDAG 23 JULI 1987 5 Het winkelend publiek rond de Smidsbelt werd vorige week woensdagmiddag plotseling ge trakteerd op muziek. Muziek, die afkomstig was uit de immense luid sprekers van de podiumwagen van het Koopbewust Videospel, dat hier op uitnodiging van de Holten- se Handelsvereniging was neerge streken. Vanaf 9.30 uur hadden me dewerkers, gewapend met een vi deocamera, zo'n 60 grotere en klei nere winkels bezocht om er opnames te maken. De videoclips werden 's middags op een groot beeld tv-scherm aan het publiek getoond. De deelnemers aan het spel werden per twee tegelijk op de wagen gehaald en moesten in de gesponsored door onder andere Fiat Nederland, Panasonic, Hart man-tuinmeubelen, Vrij Uit-reizen en Zibro Kamin. Gedurende het hele jaar trekt een promotieteam van vier personen door het land met dit spel. Naast steden en dor pen bezoekt men ook beurzen. Jongerencentrum de Steile.Trap in Deventer wil popbands uit Gelder land en Overijssel een kans bieden zich aan het publiek te presente- Juiste volgorde de namen van de ren. Onder de naam Oostenpop- Na het koningsschot moest iedereen Jan van der Linde <r natuurlijk.feliciteren. getoonde zaken op een formulier noteren. Het goed op de hoogte zijn van het Holtense winkelbestand was hierbij natuurlijk noodzake lijk, doch voor de trouwe klanten toch geen écht moeilijke opgave. win(d)t. De bedoeling van de Oos- tenpopwin(d)t is om de popmuziek uit Oost-Nederland onder de aan dacht te brengen van een breder publiek. In het seizoen 1987-'88 zul len elke zaterdag van de maand vier bands zich presenteren. Een Na het afwerken van tal van rondes jury zal de bands beoordelen. Na de bleef er uiteindelijk één uitverkore ne over, die een volledig verzorgde zes voorronden volgens er twee hal ve finales, met daarin totaal zes 10-daagse reis naar Spanje kreeg bands. Dan volgt er in mei 1988 de Het is exact 19.57 uur op zaterdag 18 juli 1987 wanneer Holtenaar Jan van der Linden met een welgemikt schot de schamele restanten van de houten vogel van de mast schiet. Onder luid gejuich wordt hij daarmee uitgeroe pen tot de Schutterskoning van 1987. Het veelkoppige publiek dat, aange lokt door het fraaie zomerweer, naar het terrein op de hoek van de Aalpols- weg en de Markeloseweg is getogen heeft eindelijk zekerheid. Tot op het laatste moment waren er immers vol op kanshebbers. Waaronder uiter aard de oud-koningen Marinus Vor- kink. Piet Brands en Dick Jansen. zijn hoge positie te wankelen en kan elk volgend schot de beslissing brengen. Het vakkundige publiek stelt de verrekijkers nog eens goed Gezeten op een vrachtwagen wordt hij in muzikaal gezelschap van de Tiroler-kapel van HMV het dorp doorgereden waarna bij café Ton- scherp en constateert dat het bij na nie en Betsie de kelen nog eens wor- zover is. Dat blijkt inderdaad zo. Gert Wechstapel doet met twee ge richte schoten het voorbereidende werk waarna J an van der Linden, in het dagelijks leven chauffeur bij Müller, het karwei afmaakt. Hij is dus een jaar lang Schutterskoning van Holten en dat zal hij weten ook. den gesmeerd onder muzikale be geleiding van de Tiroler-kapel. Nu Holten in Jan van der Linden een nieuwe Schutterskoning heeft kun nen de zomerfeesten pas echt goed losbarsten. Komende zaterdag krijgt hij gezelschap van een nieu we Dorpskoningin. aangeboden. De gelukkige winnaar deze middag werd mevr. Ria Tromp, Oranjestraat 4. Tweede werd Jan Borghuis, Aalpolsweg 4 met een set tuinmeubelen en mevr. J.M. Paalman, Gaardenstraat 20 wist met een sporttas beslag te leg gen op de derde plaats. Ria Tromp mag tevens meedoen aan de lande lijke finale medio november in de Flevohof, waarbij zij kan meedin gen naar de hoofdprijs, een Fiat Uno, of één van de andere fraaie prijzen. Het Koopbewust Videospel wordt grote finale met twee bands. De bands die meedoen krijgen een on kostenvergoeding, voor de finalis ten zijn prijzen beschikbaar. Bands die willen meedoen dienen een demo plus biografie van de band op te sturen naar de Steile Trap, Postbus 6036,7401 JA Deven ter, onder vermelding van Oosten- popwin(d). Voor inlichtingen kan men bellen naar de Steile Trap, tel. 05700-1 98 69 en vragen naar Adrie of schrijven naar bovenstaand adres. Al lang voordat Marinus Vorkink als regerend schutterskoning voor het eerst de vogel van Martens uit Vorden onder vuur neemt, drente len de eerste schutters wat nerveus door de weide. Er is flink wat be langstelling en de organisatoren Dick Jansen en Henny Jalving heb- In samenwerking met café-restau- ben het dan ook druk met het bepa- rant De Poppe organiseert sv Hol- len van de schietvolgorde voor meer dan veertig deelnemers. Dan gaat het gebeuren. Nadat Marinus Vorkink de kop voor het eerst on der vuur heeft genomen duurt het een hele tijd voordat dit eerste on derdeel van de vogel eindelijk naar beneden komt. En wie anders dan Dick Jansen zelf is daar verant woordelijk voor. Net zoals hij ook de daarop volgende linkervleugel voor zijn rekening neemt. Even lijkt het dan snel te gaan wanneer door een welgemikt schot van Henk Bekkemens ook de rechter vleugel het vrij snel begeeft. Maar de staart stelt de heren schutters (dames zijn er helaas niet) weer voor problemen. Terwijl de eerste toeristen al weer afdruipen ('wat saai') komt die dan eindelijk onder gejuich naar beneden. Ook nu weer tekent Henk Bekkemens voor de eer. Grote werk Maar dan begint pas het echt grote werk. De niet-Holtenaren moeten afhaken en de onvervalste Holtena ren gaan door voor de grote finale. De massief houten romp wordt stukje bij beetje ontmanteld het geen het nodige vuurwerk vereist. Bij 400 schoten wordt het echt spannend. Dan begint de vogel op ten op II augustus a.s. een wed strijd tussen de eredivisieclub F.C. Twente en een regionaal elftal waarin ook spelers van Blauw Wit en Holten zullen meespelen. Voor de voetballiefhebbers uit Holten en omgeving is dit een mooie gelegenheid om het vorig seizoen het zo sterk gefinishte team van Kees Rijvers en Theo Vonk aan het werk te zien. Bovendien is het altijd weer boeiend om te zien hoe jonge, talentvolle spelers uit de re gio het er in een gelegenheidselftal tegen een topploeg afbrengen. Se cretaris Wim ter Schure heeft het niet gemakkelijk om samen met coach Eddy Hafkamp een repre sentatief elftal samen te stellen: „Veel amateurvoetballers zijn al of nog op vakantie en dus vallen er spelers af die we er graag bij had den gehad," aldus de Ter Schure. drie Bronsvoort mee. De wedstrijd begint om 19.00 uur en het is zeker dat dan aan Twentezijde de nieuwe aanwinsten Piet Keur en Wim Balm (beiden ex-Haarlem) en Van Rossum (ex-NEC) staan aangetre den. Het was een kwestie van goed opletten om de juiste plaatjes te herken nen bij het Koopbewust Videospel. De publieke belangstelling viel ove rigens wel wat tegen. Even zag het er maandagavond naar uit dat burgemeester mr. W.L.F.C. ridder Van Rappard aan het slot van de laatste raadsverga dering voor de zomervakantie een door bonbons naar zijn hoofd ge- Van de plaatselijke clubs zullen sijngerd zou krijgen door de schei- Harry Kolkman, en Hans Stam van Blauw Wit en Erwin Stukker en Erik Broekmaat van de organise rende club in het veld komen. Ver der leveren Markelo, Withkampers, dend fraktievoorzitter van de PvdA Jan van der Harst. Niet uit vriend schap, maar wel uit pure machte loosheid en woede omdat Van der Harst zich geschoffeerd voelde A.B.S., Heeten, De Zweef, Excelsior £ioor £je bagatelliserende toon en Enter Vooruit één of meer spe lers. Van Rohda Raalte doet er in elk geval de ex-Holtenspeler Hen waarop Van Rappard zijn politieke tegenstander trachtte af te troe ven. De discussie omtrent de plaats van het nieuwe dorpshuis: aan de Tuinstraat of in plaats van het afgebrande gymnastieklokaal aan de Lageweg, heeft de gemeente 70.000 gulden gekost. Omdat niet onmiddelijk werd besloten tot herbouw en er niet tijdig maatre gelen werden genomen om het overeind staande gedeelte te stut ten, moest uiteidelijk tot afbraak worden overgegaan wat niet door de verzekering werd gedekt. De frakties van Gemeentebelang en WD in de gemeenteraadsverga dering niet gelukkig met de gang van zaken. H. Rustebiel vroeg zich af waarom er niet tijdig afdoende maatregelen waren genomen. Ook vond hij het maar een vreemde zaak dat het niet ter sprake was ge bracht in de commissies gemeente werken en financiën, maar uitslui tend in de - besloten - commissie ABZ. Ook liet hij zich nauwelijks overtuigen door het antwoord van wethouder Dalhuisen dat het ver zoek om een aanvullend krediet van 69.000 niet boekhoudkundig onderbouwd was. De VVder M. Spijker uitte zich in soortgelijke bewoordignen. Volgens het CDA bij monde van H. Dul hadden de protesten van de beide oppositie partijen weinig inhoud en was het uitsluitend een politiek spelletje. „Zowel de commissie gemeente werken als financiën hebben een rondvraag, daar heeft men vol doende gelegenheid gehad om het onderwerp aan de orde te stellen". Bergopwaarts Alle frakties lieten zich goedekeu- rend uit over het voorstel van b en w het rapport Holten Bergop waarts van het bureau Terp als leidraad te nemen voor het toeris tisch beleid van Holten. Vooral de wil van de drie partners, HHV, VW en gemeente met het rapport als uitgangspunt, gezamenlijk plan nen te ontwikkkelen, kon de goed keuring wegdragen, al wees men er wel op dat lang niet alle aangedra gen voorstellen uit het rapport haalbaar zijn.O0kdientnietuithet oog verloren te worden, dat toeris tische plannen in eerste instantie geld kosten, voordat het geld ople vert. Harry Dul (CDA):"Als je de berg op wilt, moet je trappen, dat zien we dagelijks in de toer, dat zal ook blijken bij Holten Promotion. dat betekent er energie en geld in stoppen, maar de gemeente moet geen melkkoe zijn voor luchtkaste len". Burgemeester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard: „Leuk cadeautje". Inzet van het incident was de nieu we erepenning die door de gemeen te Holten zal worden ingesteld. Als principieel tegenstander van het huidige Koninklijke onderschei- dingenstelstel, dat al jaren ter dis cussie staat vond Van der Harst het een farce dat Holten nu een ere penning gaat instellen. „In mijn jonge jaren waren er nog peronen, die tot 'ereburger' werden be noemd. Voor zover mij bekend, be hoort deze persoonsverering geluk kig tot het verleden. Door het in stellen van de erepenning komt dit ereburgerschap via een achter deurtje weer binnen". Van der Harst vroeg zich ook af welke criteria er aangelegd zouden worden en welke 'uitzonderlijke' prestatie ten dienste van de ge meenschap geleverd zou moeten worden. Burgemeester van Rap pard ging met veel omhaal van woorden in op het betoog van Van der Harst maar vergaloppeerde zich door het doosje bonbons, dat de scheidende fraktievoorzitter aan het begin van de avond als blijk van waardering uit handen van zijn fraktiegenoot Wim Dalhuisen had J. van der Harst (PvdA): „Princi piële zaak". ontvangen, te vergelijken met een gemeentelijke onderscheiding" U houdt er toch ook van om een mooi cadeautje van de raad te krijgen". Trillend van woede wees Van der Harst er op dat hij er niet van ge diend was om belachelijk gemaakt te worden. „Dit is voor mij een prin cipiële zaak, en is wens niet door u op die manier behandeld te wor den". Van Rappard trachtte zijn woorden wat af te zwakken, maar een excuus in het openbaar kon er niet af. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer G. J. Aaftink voor het vergroten van de keuken in het pand Waardenborchstraat 38; - aan de heer J. van Wingerden voor de bouw van een bijkeuken bij het pand Diessenplasstraat 40; - aan de heer B. J. Wissink voor het plaatsen van een erfafscheiding bij het perceel Keizersweg 20; - aan de heer M. Stobbe voor het bouwen van een garage bij het perceel Hoffesstraat 29; - aan de heer G. J. Tuitert voor uitbreiding van een varkensstal bij het perceel Schreursweg 6a; - aan mevr. M. Westerdijk voor het plaatsen van een erfafscheiding bij het perceel Köllingserf 35; 2. aan de heer J. H. Blankena toestemming verleend voor het optreden van een dixylandband op de Smidsbelt en het houden van een streetparade op 25 juli 1987. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Verplaatsen markt in verband met Dorpsfeest In verband met het te houden Dorpsfeest in de week van 27 tot en met 31 juli a.s. zal de vrijdagmiddagmarkt niet op de Smidsbelt kunnen worden gehouden. Op vrijdag 31 juli a.s. zal de warenmarkt worden gehouden in een gedeelte van de Boschkampsstraat en een gedeelte van de Tuinstraat. Deze wegen zullen vanaf 11.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, derhalve ook voor fietsers. Aanwonenden worden verzocht geen auto's in de Boschkampsstraat en de Tuinstraat te willen parkeren. Hinderwet Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 15 juli 1987 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: het Zuiveringschap West-Overijssel Ruiterlaan 7 te Zwolle tot het oprichten en in werking hebben van een rioolgemaal ten behoeve van het verpompen van rioolwater f> aan de Dijkerhoekseweg te Holten. De beschikking en alle terzake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van ter inzage (vanaf 27 juli 1987) op de gemeentesecretarie, Afdeling Algemene Zaken, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder) aan de Keizersweg, ter inzage gedurende de hierboven genoemde termijn. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te v brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 27 augustus 1987, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Toepassing artikel 19 WRO ten behoeve van de bouw van een dorpshuis aan de Tuinstraat te Holten De burgemeester van Holten maakt bekend dat bij burgemeester en wethouders van die gemeente door het gemeentebestuur van Holten een aanvraag om vergunning is ingediend voor de bouw van een dorpshuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Hoiten, sectie F nr. 4145, plaatselijk bekend als Tuinstraat 2 te Holten. Het ingediende bouwplan is niet in overeenstemming met de ingevolge het bestemmingsplan „Kom Holten" voor dit perceel geldende bestemming „bijzondere doeleinden, categorie E (educatieve voorzieningen)", terwijl tevens gebouwd zal worden buiten het op de bestemmingsplankaart aangegeven bebouwingsvlak. Het verzoek om bouwvergunning kan daarom slechts worden ingewilligd na verlening van een vrijstelling als bedoeld in artikel 19 WRO. Krachtens artikel 18, lid 2, Bro 1985 wordt het verzoek daarom mede aangemerkt als een verzoek om zodanige vrijstelling. Burgemeester en wethouders hebben besloten ten aanzien van bovenvermeld verzoek toepassing te geven aan artikel 19a, derde tot en met elfde lid, WRO. In verband hiermede ligt bovenvermeld bouwplan (verzoek om vrijstelling) gedurende veertien dagen, ingaande 27 juli 1987, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Tevens liggen gedurende deze termijn ter inzage een exemplaar van een uittreksel uit het vigerend bestemmingsplan en van het (schets-)ontwerp van een gedeeltelijke herziening van dit bestemmingsplan. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bezwaar tegen het verlenen van vrijstelling indienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Smidsbelt 6, 7451 BL Holten. Holten, 23 juli 1987 De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Voor de junioren van de hengel sportvereniging De Rietvoorn zit de competitie er weer op. Erg jam mer dat er tijdens de laatste wed strijd in de Schipbeek zo slecht werd gevangen. De uitslagen lui den: 1. Henry Achterkamp 42 cm.; 2. Erik Welmer 40 cm.; 3. Remco Wis sink 21 cm.; 4. Leo Haringman 13 cm.; 5. John Rabe 13 cm.; 6. Joop Flierman 13 cm.; 7. Mark Nijland 12 cm.; 8. Raymond Nyenhuis 12 cm.; 9. Arne Boonk 10 cm. De einduitslag 1987: 1. Henry Achterkamp 303 cm.; 2. Erik Welmer 264 cm.; 3. Raymond Nyenhuis 239 cm.; 4. Joop Flierman 124 cm.; 5. Arne Boonk 93 cm.; 6. Remco Wissink 58 cm.; 7. Arie Leunk 50 cm.; 8. Herman Harme- link 45 cm.; 9. Leo Haringman 45 cm.; 10. Henk Kamphuis 28 cm. De grootste vis tijdens de competitie gevangen: een voorn van 23 cm door Raymond Nyenhuis en Henry Achterkamp. SENIOREN Uitslag IJsselmeer- wedstrijd van zaterdag 18 juli: 1. 1. J.W. Plekkenpol 511 cm.; 2. G. van Aefst 409 cm.; 3. F. Dogterom.; 4. H. Achterkamp 302 cm.; 5. B. Groot Obbink 276 cm.; 6. A. Lich tenberg 262 cm.; 7. G. Scholten 254 cm.; 8. H. Mooiweer 179 cm.; 9. J. Tuitert 164 cm.; 10. H. Kettelarij 120 cm.

Holtens Nieuwsblad | 1987 | | pagina 5